Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) psg5 válasza szasanyi (#17800) üzenetére


psg5
veterán

Koszi mindkettotoknek. Ebayrol hetek mire megjon.
Itthonrol beszerezheto ami jo kitamasztast nyujt es hatuljat is védi milyen van? (a linkeltnél a kitamasztaskor ugy latom billentyuzetet nem lehet odatenni elé mert van valami pocok (gondolom a magnes csati)

F.K.T.

(#17802) Alex91 válasza psg5 (#17801) üzenetére


Alex91
félisten

[link], esetleg egy ilyenben is gondolkozhatsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17803) csab2 válasza psg5 (#17766) üzenetére


csab2
veterán

Tudtommal ez csak a Prokkal működik, írják is, hogy Prohoz való.

Közben már mások is írtak.

Erősen gondolkodok egy iPad vásárlásán. Volt már több is, és nagyon szerettem mindet. 100 ezer forint nem tűnik soknak érte.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#17804) csab2


csab2
veterán

Valaki tud ajánlani egy olyan tokot iPadhez, ami notesz/könyv szerűen védi a táblát és minél keskenyebb/kisebb?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#17805) Ragnar95 válasza psg5 (#17801) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Ebayrol hetek mire megjon."
EU-n belülről kell rendelni és 1héten belül megérkezik, árban se vészes a különbség a kínai rendeléshez képest.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17806) psg5 válasza Ragnar95 (#17805) üzenetére


psg5
veterán

Az már jobban hangzik koszi.

F.K.T.

(#17807) csab2


csab2
veterán

Berendeltem egy iPad 9,7-et. Remélem rendben meg fog jönni!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#17808) psg5


psg5
veterán

Lehet láma kérdés, de az ipad-nél hogy működik illetve működik-e egyáltalán, hogy Lgthining csatolón keresztül valahogy usb adapterrel adatokat másolni ipadre? Pl egy office (word, pdf) doksit hirtelen nem felhőböl lehetne tenni a padra, hanem pendrivról.
Egyáltalán fat32-es vagy ntfs pendriveokat kezel?
Illetve windowsos PC-re kötve lehet oda-vissza másolgatni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17809) szasanyi válasza psg5 (#17808) üzenetére


szasanyi
félisten

Ilyen funkció nincs támogatva. WiFin-n keresztül egyszerűen és gyorsan tudsz másolni rá.

(#17810) blakey válasza psg5 (#17808) üzenetére


blakey
titán

i-Flashdrive létezik és FAT32-t támogat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17811) psg5 válasza blakey (#17810) üzenetére


psg5
veterán

Ejha, nem occsó :)

(#17809) szasanyi : ez mit jelent? Közvetlenül azonos wifi hálózat használatakor mehet a másolás vagy simán felhőbe feltölt valami onnan meg le?
Igazából acélból kérdezem, hogy suliban odaad valaki egy pendrive-ot hogy rajt vannak fontos jegyzetek és azonnal fel kellene másolni az ipad-re akkor azt miként?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17812) ittakary válasza psg5 (#17808) üzenetére


ittakary
nagyúr

itt úgy működik, hogy iTunes-szal vagy 3uTools progival az APP-okBA (!) tudsz másolni dolgokat

pl VLC-be filmeket
vagy dokumentumkezelőbe doksikat, stb.

(#17813) szasanyi válasza psg5 (#17811) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem szükséges felhőbe, de vmilyen program kell hozzá (FileMaster pölö, vagy eBook / ePub olvasókba is lehet ekönyvet). Pendrive, külső HDD, stb. használata nem támogatott kvázi nem működik az arról való adatmásolás. Ha nem így lenne, kábé senki nem venné meg a lényegesen többe kerülő uo. de nagyobb tárhellyel rendelkező iPad verziókat.

(#17814) blakey válasza psg5 (#17811) üzenetére


blakey
titán

Sandisknek is van ilyenje, iXPAND néven fut.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17815) psg5 válasza blakey (#17814) üzenetére


psg5
veterán

No ez már picinykét jobb :)
Köszi
(#17813) szasanyi: szóval akkor ilyen esetben kérjem meg hogy linket adjon az illető és onnan majd töltöm. Erre azért fel kell készülnöm.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17816) blakey válasza psg5 (#17815) üzenetére


blakey
titán

Vegyél egy vezetéknélküli pendrive-ot és azt gyakorlatilag bármivel tudod használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17817) psg5 válasza blakey (#17814) üzenetére


psg5
veterán

Ez egyébként pendrive-ként is funkciónál, valamint pendrivot rádugva adattovábbítóként is?

#17816) blakey : hogy mik vannak... :)
Na ennek utána olvasok, ...erre köthetek egy másik pendrive-ot is?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17818) leslieke válasza blakey (#17816) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ennek utánanézek én is, mert érdekesnek tűnik. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17819) psg5 válasza psg5 (#17817) üzenetére


psg5
veterán

jaja, vagyis en vigyem a drive-ot akárhol másoljak rá bírmit és a pad-re meg a wifijével másolhatom :)
Okés ez. Akkor azért gond van, ha csak egy pendrive-on van az anyag amit odaadnak, akkor egy nem ios-es gépet kell keresnem amire felmásolom, majd át az én pendirvomra....

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17820) Süvi válasza psg5 (#17819) üzenetére


Süvi
őstag

Erre is van megoldás, pl. Kingston MobileLite.

(#17821) Ragnar95 válasza psg5 (#17819) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Arra készülj fel előre, hogy a fájlkezelés nagyon más (és sok szempontból korlátozott) lesz az iPaden egy asztali géphez képest. Az iOS sandboxingja miatt nem férsz hozzá a fájlrendszerhez és az appok sem férnek hozzá egymás fájljaihoz, ez a legfőbb különbség amellett, hogy nem tudsz csak úgy OTG-ként kezelni egy pendrive-ot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17822) Noxy válasza Süvi (#17820) üzenetére


Noxy
veterán

Ja nem rossz, az iCloud Drive meg dísznek van minden iOs eszközön?
TB-nyi adatok között egerészek egy 16 GB-s iPad Air-l. Igaz hogy nem az iCloud Drive-be hanem egy 8 TB-s NAS-n.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17823) Ragnar95 válasza Noxy (#17822) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iCloud Drive azért elég más... Sajna még mindig nem tud csomó alap funkciót, amit a rivális felhő szolgáltatások rég tudnak (nincs version control, nem tudsz mappákat egyben letölteni weben, stb.), ráadásul a felhő nem minden esetben megoldás. És pont arra semennyire nem megoldás, amire ajánlották ezt az eszközt (pendrive-ról iPadre juttatni fájlokat gép nélkül).

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17824) psg5 válasza Ragnar95 (#17821) üzenetére


psg5
veterán

Koszi! Vegulis tenyleg alapok kellenek csak. Gondolom az nem lehet gond hogy jegyzetelek word-be vagy valamibe aztan azt dobom Pc re ott szerkesztem és tanulni visszateszem padre?

F.K.T.

(#17825) Noxy válasza psg5 (#17824) üzenetére


Noxy
veterán

Ha Word akkor kötelező lenne az OneDrive. Akkor most miért kellene akármilyen pendriverekről beszélgetni?
De az iCloud Drive-ból is autó.. megnyitja. Amúgy az iPadon is szerkeszheted, mert ingyenes a MS Word app.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17826) psg5 válasza Noxy (#17825) üzenetére


psg5
veterán

"Igazából acélból kérdezem, hogy suliban odaad valaki egy pendrive-ot hogy rajt vannak fontos jegyzetek és azonnal fel kellene másolni az ipad-re akkor azt miként?"

Szerintem tutkeráj lesz ez az Ipad. :) Már alig várom.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17827) Noxy válasza psg5 (#17826) üzenetére


Noxy
veterán

Elküldi e-mail-ban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17828) Ragnar95 válasza psg5 (#17824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, felhőbe kell csak menteni a doksit és folytathatod gépen gond nélkül a szerkesztést.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17829) psg5 válasza Ragnar95 (#17828) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Ondrive-om van is.
Vagy mi az a felhő ami a legrugalmasabb az ios-vel?

F.K.T.

(#17830) Ragnar95 válasza psg5 (#17829) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen jó lesz a OneDrive erre a célra. Nincs olyan, hogy "legrugalmasabb", az iCloudnak a legjobb a rendszerintegrációja érthető okokból, de van, amire meg az iCloud nem képes és más alternatívák igen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17831) psg5 válasza Ragnar95 (#17830) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!
Azert ha a logitech slim folio lenne magyarban az nem lenne rossz megoldva lenne a kitamaszto es a bill. Ugy latom nem annyival kisebb mint a kulonallo magic keyboard.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17832) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, ma jön az új oprendszer?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17833) RobexX10 válasza Jano_023 (#17832) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Igen este 7 körül.

(#17834) Jano_023 válasza RobexX10 (#17833) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17835) szasanyi válasza RobexX10 (#17833) üzenetére


szasanyi
félisten

Az jó, erre én is kíváncsivagyok.

(#17836) sebgutkopf válasza ittakary (#17812) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez az appok közötti együtt nem működés nálam kezdi kiverni a biztosítékot. --> az ios egy kalap sz@r! :W
Nem is értem, hogy 2017-ben ilyen béna korlátokkal, hogyan lehet még termék piacon.

A tököm tele van vele, hogy van egy fájl (felhőből persze), amit csak az adott progi lát. Persze ahonnan származik a fájl az az adott program bénán kezeli, ezért egy másik programmal kéne megnyitni, ami nem megy csak úgy simán, hanem át kell adni (import) neki. Az másolatot (imporot) megnyitja, szerkeszti ha kell és az persze a saját felhőjébe, vagy magához rendelve menti el (hiába icloud nem látják egymást) és, hogy az eredeti közegbe visszajuttassam ismét oda vissza kell importálni.
Ez így röhelyes! Egyrészt a híres zártság összességében mégse érvényesül, de arra pont elég, hogy a használatot eszetlenül túlbonyolítja és fölös szemeteket hagy a rendszerben maga után, amiket lehet kézzel törölgetni.

Nem igaz, hogy egy nyomva tartós módszerrel nem lehet kijelölni semmit, hanem külön edit és done gombokat kell nyomogatni, és persze a vissza a programokon belül is mindig máshol van (miért nincs vissza gomb, mint androidon), ami lassítja a használatot. Böngészőben a legyezés megy ugyan, de nem szeretem, mert egy legyezés jóval nagyobb és lassabb mozdulat mint egy ici pici gomot éppen megérinteni ahol amúgy is van a kéz.

Maga az ipad, a hw tök jó, de az ios egy óriási nyűg, néha falhoz vágnám az egészet. :W

Bocsi a kirohanásért, nem neked szólt, de ez a trükkös megoldásról és az apphoz rendelésről most elkaptak az indulatok. :O

(#17837) sebgutkopf válasza szasanyi (#17813) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én meg pont azon gondolkoztam, hogy annyira ragaszkodnak ezek a felhőhöz, hogy tök fölösleges a nagyobb memóriás modellt venni, egyáltalán mire való a tárhely, ha úgyse használható.
Itt van a 128gb-os ipad pro és lényegében semmi sincs rajta, minden csak a felhő. Max, ha a munka helyett teledobálom videókkal (ami már nem munka), akkor használom a tárhelyet.

(#17838) Jano_023 válasza sebgutkopf (#17836) üzenetére


Jano_023
őstag

Az lehet hogy ez a megoldásuk nem túlságosan felhasználó barát viszont biztonságos. Amúgy szerintem ez is megoldódik majd az új frissítéssel szerintem.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17839) galaxys80 válasza sebgutkopf (#17836) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem mindenkinek jön be az IOS. (Ahogy az Android sem).
Ha ennyire problémás és zavaró számodra a működése, akkor szerintem jobban jársz ha droidra váltasz.
Olyan dolgokat tartasz hibának ami a többséget egyáltalán nem zavarja, így várhatóan ezen nem is fog az Apple a közeljövőben változtatni.

(#17838) Jano_023
Miért változnának ezek az új frissítéssel? Attól, hogy belekerül egy fájlkezelő még nem úgy fog működni, mint droidon.

[ Szerkesztve ]

(#17840) sebgutkopf válasza RobexX10 (#17833) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kíváncsi vagyok az újonnan megjelenő fájlkezelő és a jobb multitasking tálca mennyit javít a mostani helyzeten. Remélem sokat.

(#17841) sebgutkopf válasza Jano_023 (#17838) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez a "biztonság" elég vicces, ha valamit nem használsz, mert használhatatlan, akkor valóban nem fog róla semmi kiszivárogni.
Remélem tényleg segít a 11, mert ez minden csak nem felhasználói élmény.

(#17842) Jano_023 válasza galaxys80 (#17839) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem tudom, hogy fog e rajta változtatni. Nem igazán olvastam utána, de én valami olyasmire számítottam a fájl kezelő érkezésével, hogy a file típusokra lehet majd valamiféle jogosultságokat adni amivel engedélyezhetem hogy több alkalmazás is hozzá férjen.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17843) Alex91 válasza sebgutkopf (#17840) üzenetére


Alex91
félisten

Innentol mar az iPad valoban PC helyettesito lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17844) sebgutkopf válasza galaxys80 (#17839) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet, hogy a többség csak játszik vele, mert dolgozni azt alkalmatlan. Rámtukmálta a cég, hogy ezzel majd jó még mobilabb és trendibb leszek, és az tetszene is, hogy nem kell magammal notebook-ot se vinni, egy tárgyalásra minek. Mobilnak mobil vagyok csak dolgozni nem tudok rajta.

Ellenben privát dolgokra nagyon jó. Imádok vele híreket olvasni, meg youtube-ozni, fényképeket és videókat magammal vinni/mutogatni, tehát pont privát vonalon nem zavar annyira az ios (azt a File Explorer Pro megoldotta).

Igazából pont itt van az az ellentmondás, amit nem tudok feloldani. Itt a nagy biztonság mánia, ami a cégeknek fontos lenne, de pont munkára nem jó, ellenben játszani nagyon jó eszköz. De a játékra meg minek ilyen kemény biztonság? Valaki ellopja a fiam játékban elért pontjait? :DD

(#17845) sebgutkopf válasza Alex91 (#17843) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A próféta szóljon belőled! :R
Úgy legyen :)

(#17846) Jano_023 válasza sebgutkopf (#17844) üzenetére


Jano_023
őstag

A véleményem szerint a problémád nem is annyira a rendszerből hanem inkább az adott program használatából adódik. Miért van hogy egy program használhatatlan ha az alól készítesz valamit és azt mért akarod másból megnyitni és ott szerkeszteni és aztán vissza tuszkolni a másikba ha az szar? Azért a rendszer ahogy írtuk nem felhasználó barát mint mondjuk egy android (amit amúgy én is jobban szeretek), de itt szerintem a program a ludas és az ahogy ezt a filet kénytelen vagy kezelni. De ez csak az én véleményem.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17847) galaxys80 válasza sebgutkopf (#17844) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát igen. Pont, hogy a felhasználók jelentős hányada szórakozásra és nem munkára használja az iPad-et. :)
Őszintén szólva jelenleg én sem tudnám elképzelni, hogy a munkám terén kiváltana egy laptopot vagy PC-t.
Felmerülhet ugye ilyenkor a kérdés ugye, hogy akkor mire is jó a Pro széria. :)

(#17848) Noxy válasza Jano_023 (#17842) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm nem fog hozzáférni, hanem átmásolhatod a fájlt az egyik app-ból a másikba.
Pld van egy filmed a VLC-ben, amit ezután átrakhatsz az iPadon belül egy másik lejátszóba.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17849) #35723520 válasza sebgutkopf (#17836) üzenetére


#35723520
törölt tag

Teljesen egyetértek! :W

(#17850) nofi válasza sebgutkopf (#17840) üzenetére


nofi
őstag

Nem akarom temetni a Filest, mert bétát nem próbáltam ki - csak olvastam pár cikket róla - de egyelőre nekem úgy tűnik, hogy semmi olyat nem tud amit eddig egy iFiles-al ne lehetett volna megcsinálni. Persze nyilván jobb ha rendszerszinten van integrálva valami, de én spec. csodát nem várok tőle.

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.