Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Apple pencilhez a kis tolto reszt honnan tudom a leheto leghamarabb beszerezni? Nem tudom igy tolteni, sajnos elhagytam :/

(#17602) ArrayOfLilly válasza Thewent12 (#17601) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Azt nem tudom, mert még sosem használtam, viszont az iPad-ről néhány perc alatt feltöltheted addig is.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#17603) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 3 eves iPad mini 2 32GB Wifi-s, mely a mai napig szepen tette a dolgat. Leejtve nem volt, tokban taroltam, szoval kimelve volt. Tegnap este minden okes volt, de mikor ma reggel bekapcsoltam, akkor a kepernyo also 4-en megjelentek mindenfele szurke villodzo parhuzamos vonalak, illetve egy markans zold csik. Ha ujrainditom a keszuleket, akkor a logo alatti fekete reszen olyan mintha egy alkalmazas also resze sejlene at (+ szurke csikok). Amint megjelenik valami tartalom, akkor a csikok maradnak es minden egyeb latszik valamint a touch resze is tokeletesen mukodik.

Bocs a hosszu bevezetoert.
Harom kerdesem lenne:
1. Talalkozott mar valaki hasonlo problemaval?
2. Szerintetek az LCD panel, vagy a vezerlo IC doglott meg?
3. Erdemes ezt javittatni?

Elore is koszonom a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#17604) Thewent12 válasza ArrayOfLilly (#17602) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Te csak ipadrol toltod?

(#17605) Ragnar95 válasza adamssss (#17599) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt a 2-es számot te honnan veszed? Tudtommal egy BT central eszközhöz bármennyi peripheral csatlakozhat. Próbálni mondjuk nem próbáltam még 2-nél többet, de az óra folyamatosan csatlakozik + mellé BT füles is elég gyakran az órával egyszerre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17606) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok.
Havernak van egy most kapható ipadja,nekem egy air 1-es.
Ha megnyitom az ő tabján,a beállításokban a wifit,akkor látom a telefonja akku töltötségi szintjét is,"Attila iphonja"
Ezt az enyémen nem látom,ezt be kell állítani valahol,vagy ez az uj tab sajátossága?

(#17607) adamssss válasza Ragnar95 (#17605) üzenetére


adamssss
veterán

Anno amikor utána olvastam hasonló problémának akkor egy szakmai fórumon írta le egy hozzáértőnek tűnő fazon, hogy 2 eszköz lehet egyszerre aktív, de paired lehet akármennyi, és azok között a telefon végtelen gyorsasággal tud váltogatni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17608) gzbotii válasza Begi (#17603) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehet drágább lenne a leves mint a hús :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17609) Ragnar95 válasza adamssss (#17607) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én nem tudok ilyenről, pedig dolgoztam BT eszközökkel kód szinten, de ott is csak 2 eszközzel próbáltam a dolgot gyakorlati szinten. Viszont sehol sem találkoztam ilyen limitációval, hogy 2 eszköz lehetne egyszerre aktív, pedig elég sok doksin mentem át a témában. Persze ettől függetlenül még egyszer mondom, gyakorlatban nem próbáltam 2-nél több eszközt, majd valamikor kipróbálom, ha lesz nálam egy 3. BT eszköz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17610) ArrayOfLilly válasza Thewent12 (#17604) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Aha. Mindig akkor jövök rá, hogy kéne, amikor előveszem. Cipelés közben bekapcsolt bluetooth-szal merül, mert azt hiszi, hogy használni akarom és feléled, de nem szoktam emiatt kapcsolgatni, következményképpen, mire előveszem, lemerül.

http://www.arrayoflilly.com

(#17611) btudos válasza adamssss (#17607) üzenetére


btudos
veterán

Igaz, nem iPad, de szerintem ilyen szempontból nincs különbség:

Próbaképp kipróbáltam, hogy 3 eszközt (okosóra, AirPods, Apple Wireless Keyboard) tud-e egyszerre kezelni az iPhone, és gond nélkül megy minden. Jönnek az értesítések, megy a zene és gépelni is tudok, úgyhogy szerintem ennek mennie kell iPad-en is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17612) Tom1939


Tom1939
őstag

Előre bocsánat ha hülyeséget kérdezek, vagy rossz helyen, de más területről fogok lehetségesen váltani ipad pro 10.5-re. Alapvetően androidos lennék, de az ipad pro 10,5 láthatóan annyival jobb hogy az nem ignorálható :)

A kérdésem az ios 11-re vonatkozik alapvetően ha valaki próbálta már a bétát ipadon. Tudok most már mozgatni fájlokat a windowsos gépem és az ipad között (word, pdf, mp3 stb) szinkronizálás nélkül a fájlkezelővel ami most jön vagy az csak az ipadon "belüli" mozgatásra jó?

Nem akarok vitát nyitni a szinkronizálásról, engem idegesít és pont (és elhiszem hogy tök szuper és bennem a hiba), ha marad nem lesz ipadom valószínűleg.

(#17613) blakey válasza Tom1939 (#17612) üzenetére


blakey
titán

Eddig is lehetett mozgatni fájlokat, File EXplorert használok hosszú ideje, bármit át tudok másolni iPadre és vissza.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17614) univerzita válasza Tom1939 (#17612) üzenetére


univerzita
addikt

Ha genre teszed a 3uTools -t aplikáciot akkor nem kell szinkronizálni hanem simán átmásolod (képeket,zenét,stb).

(#17615) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! iPad 2017-hez szeretnék egy olyan tokot, ami körbefogja teljesen a kijelzőt, illetve ami smart coverként is funkcionál. Sajnos néha ledől az ágyamról, és nem szeretném, ha baja lenne. Az STM Dux-ot nézegettem, de 19e Ft-ot sajnálok rá, max egy tízest költenék rá. Köszönöm előre is.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#17616) Tom1939 válasza blakey (#17613) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm a válaszokat! Ezek annyit jelent hogy telepítem ezt a File EXplorert windows 10-re, csatlakoztatom az ipadot és megy is bármi átmásolása?

(#17617) univerzita válasza Tom1939 (#17616) üzenetére


univerzita
addikt

A File Explorert nem a Windows gépre kell telepíteni hanem a ipadre. Windows -ra a 3uTools-kell.

(#17618) blakey válasza Tom1939 (#17616) üzenetére


blakey
titán

File EXplorert az iPadre kell telepíteni, tehát iPadről tudsz ide-oda másolgatni. Windowsra írtak egy lehetőséget, mivel nem túl sűrűn használok windowst így azt a részét passzolom.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17619) Tom1939 válasza univerzita (#17617) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm mindenkinek. Tehát File explorer az ipadra, 3u Tools a windows gépre.

A következő kérdésem hogy ez így alapállapotú rendszerrel működik az ipaddal (mármint csak a szabad fájl másolás rész a windows gépről az ipadra)? Nem kell "jailbreak"?

[ Szerkesztve ]

(#17620) univerzita válasza Tom1939 (#17619) üzenetére


univerzita
addikt

Nem kell. A lényeg a másolásnál hogy pl.ha filmet másolsz akkor aszt nem a ipaden lévő video mappába kell hanem valamilyen media player ( pl.VLC) mappába. Dokumentumokat valami dokumentum olvasóba.

(#17621) Tom1939 válasza univerzita (#17620) üzenetére


Tom1939
őstag

Akkor az teljesen pöpec! Köszönöm!

Szerk: és akkor ez már most is így van, ehhez nem kell az ios 11 igaz?

[ Szerkesztve ]

(#17622) univerzita válasza Tom1939 (#17621) üzenetére


univerzita
addikt

Nem kell hozzá a iOS 11, de azon még könnyebb lesz.

(#17623) Tom1939 válasza univerzita (#17622) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! Akkor már csak azt kell eldöntenem hogy 256 vagy 512 gigásat vegyek (512 overkillnek tűnik, de a 10,5es nem is egyszerű tablet, lehet hogy jobban rászokok).

(#17624) univerzita válasza Tom1939 (#17623) üzenetére


univerzita
addikt

Egyépkén ha számítógép közben vagy akkor lehet a filmeket sztreemelni is,nem kell felmásoni. Úgy tudom hogy a nagyobbnak 4 hangszóró van. ( de lehet hogy a Pro - nak.

(#17625) Tom1939 válasza univerzita (#17624) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! Filmek gyakran wifi-n kívül is kellenének.

Erről jut eszembe a kérdés. Mobilneteset vennék, milyen jól működik az ipad hot spot szerepben? Folyamatos működésnél milyen gyorsan meríti az akksit és mennyire stabil?

Van egy netgear aircardom szép nagy mobil net csomaggal, ami jól működik de jó lenne a nálam lévő kütyük számát szinten tartani (aircard helyett ipad) és az ipad masszív akkujának jól kellene az ilyesmit tűrnie.

(#17626) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy ipadet, amit leginkább munkára (prezentációkra, emailezésre és netezésre) használnék. Szerintetek melyiket érné meg a legjobban megvenni? Sima Wifi-set néznék, mivel majd a telefonomról megosztom neki a netet. Régi 9,7-es pro, új 10,5-ös vagy a sima 2017es iPad? Billentyűzetet szeretnék hozzá majd venni, a tollra nem igazán lesz szükségem.

Előre is köszönöm!

(#17627) nofi válasza Sev!er (#17626) üzenetére


nofi
őstag

9,7-es Prot újonnan nem vennék a helyedben, mert kifutó modell. Egyébként a sima iPad szerintem elég arra amit írsz. Ha nagyon belelovalod magad a multitaskingba, akkor jól jöhet a több memória ami az új Prokban van, de alapfeladatokra teljesen elegendő.
Az új Pro kijelzője valamivel nagyobb, szebb, illetve kültéren is kevésbé tükröződik, 120Hz miatt folyékonyabb az egész kezelése (de ettől a még régi sem tűnik lagosnak!), jobb kamerája van és több alkalmazást tart a háttérben. Nyilván a 4Gb miatt valamivel időtállóbb, de jelenleg 2Gb-on is el lehet lenni.

Xbox GT: nozsolt

(#17628) Sev!er válasza nofi (#17627) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Szia,

Köszönöm. Mivel több évre venném így akkor marad a 10,5-ös Pro. Tudnátok nekem valami jó boltot mondani ami megbízható és jó áron lehet most kapni?

Köszi!

(#17630) Angrybird válasza Sev!er (#17628) üzenetére


Angrybird
csendes tag

A 9.7-es Pro egy csúcs jó készülék, nyugodtan meg lehet venni most is, csak azért kifutó, mert a nyakára hozták a 10.5-öset és vigyék azt, évekig bőven jó lesz még. De ha van zseton rá, úgy látom neked mindegy, akkor a 10.5-öset vedd, mert az még jobb. Én a 2017-est nem venném, csak ha a keret kisebb.

(#17631) adamssss válasza Ragnar95 (#17609) üzenetére


adamssss
veterán

Nem tudom, én ezt találtam, eddig nekem is a kettő volt a max amit csatlakoztattam többel nem volt módom próbálni. (igaz is :) )

Sev!er: Nekem 10,5-ös van. Elég jó gép, de persze csak akkor éri meg ha ki tudod használni

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17632) Ragnar95 válasza adamssss (#17631) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Asszem btudos kolléga megválaszolta a kérdést gyakorlati tapasztalattal, működik 3 eszköz is gond nélkül BT-on egyszerre :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17633) arkades


arkades
aktív tag

Az miért van, ha az iPad-et rádugom a számítógépre, akkor nem tölti.

Каждый дрочит как он хочет.

(#17634) Ragnar95 válasza arkades (#17633) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem ad le elég áramot az USB port. Macek alapból leadnak 1A-t, PC-knél bizonyos alaplapoknál beállítható a dolog utólag, de alapból a legtöbb PC csak 500mA-t ad le, ami az iPadnek kevés, ha be van kapcsolva a kijelző.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17635) arkades válasza Ragnar95 (#17634) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszönöm. Már megijedtem, hogy valami baj van, tegnap vettem.

[ Szerkesztve ]

Каждый дрочит как он хочет.

(#17636) zolikaDB válasza LilProphet90 (#17615) üzenetére


zolikaDB
veterán

Baseus brutál jó tokokat gyárt, és 20$ alatt marad az áruk. 1 éve megvan, azóta hibátlan, minőségi, igaz én Air 2-n használom.

(#17637) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

10,5-es pro-hoz a smart keyboard mellé milyen "hátvédő" tokot ajánlottok ami itthon is aránylag gyorsan elérhető (inkább a védelem és nem túl nagy tömeg a hangsúly mint a nagyon olcsóság)?

És esetleg akinek van tapasztalata ipaddal mint hotspottal annak is örülnék (bár erre nem volt válasz, lehet hogy senki nem használja erre az ipadot).

Köszi!

(#17638) btudos válasza Tom1939 (#17637) üzenetére


btudos
veterán

Pont ugy viselkedik hotspotkent, mint egy iPhone, tokeletesen teszi a dolgat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17639) Tom1939 válasza btudos (#17638) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! Az szuper, mert androidos oldalról eddig nem ez volt a tapasztalatom.

(#17640) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!

Újonnan csatlakozom az iPad-esek világához, még ismerkedem a rendszerrel, szoknom kell.

Ha van türelmetek hozzám, akkor segítségeteket szeretném kérni néhány dologban. Eddig android vonalon mozogtam csak, így lehet ebből adódnak a problémáim.

Adott egy 9,7"-es ipad pro 128gb cellular + wifi, vadonat új.

1. van benne az e-mail alkalmazás, ami azzal őrít meg, hogy az alkalmazást megnyitva egy e-mail-t mindig garantáltan kitesz teljes képernyőre és ezzel egyúttal olvasottnak jelöli, míg a levelek listája a kép bal oldalán van (álló és fekvő helyzetben is).
Na ez így nekem nagyon nem jó, ha csak úgy megnyitogatja és olvasottnak jeleníti meg a leveleket, holott lehet 2 szót se olvastam bele és eleve egy másik levél miatt nyitottam meg. Ez sok kellemetlenséget okozhat pl., aki nyugtával küldi azt hiszi már olvastam és teljesen hülye helyzetbe kerülhetek miatta (pl telefonhívás, tárgyalson stb...)
Hogyan lehet megoldani, hogy csak a leveleket listázza és ne nyisson meg egyet se?

2. Virtuális billenyzűzet: hogyan lehet a qwerty fölé odavarázsolni a számokat is? Próbáltam a gyári billentyűk helyett a swiftkey-t telepíteni, de az androidos verzióhoz képest a beállításai ki vannak herélve, nincs ilyen opció. Egyéb ötlet a billentyű igényeimnek megfelelő beállítására?

UI: most tényleg nem megy az app store vagy csak én vagyok a tökéletes béta tesztelő, hogy nálam semmi sem működik?

(#17641) blakey válasza sebgutkopf (#17640) üzenetére


blakey
titán

1. lehetséges megoldás, hogy a gmail-t használod és akkor nem kell a beépítettet használni, hozzáteszem, hogy a kezdetek óta gmail-t használok így nem foglalja a helyet az eszközön.

2. Telepíted a HuKey-t és minden ott lesz.

App Store működik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17643) blakey válasza #05304832 (#17642) üzenetére


blakey
titán

Na, most nálam sem, lehet, hogy készülnek az új iOS-re. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17644) madgie válasza blakey (#17643) üzenetére


madgie
titán

iOS 11-en megy :)

(#17646) madgie válasza #05304832 (#17645) üzenetére


madgie
titán

Az is 11 :) Főleg hogy már a publikus is a kilencedik kiadásnál tart... kábé ugyanaz már, mit a végleges.

(#17647) leslieke válasza #05304832 (#17642) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2 órája még ment nálam, most már nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17648) sebgutkopf válasza blakey (#17641) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Remélem a billentyűt ezt megoldja. Köszi!

A gmail erre sajnos nem opció (amúgy van rajta a privát levelezésre), mert céges levelezésről van szó, VPN és társai, ami a gyári levelezővel együtt működik, ezért nincs más kliens program telepítése erőltetve. Szóval a gyári e-mail progi ilyen gagyi? :F
Majd akkor felidegelem az IT-t, hogy csináljanak valamit ezzel a kalap ...-al.

A készülék mint hw elég jónak tűnik, meg szép is, de ez a zárt rendszer nem igazán tetszik. Tele van zavaró korlátokkal. Nem lehet munka céljára egy fájlt a gépre juttatni.
De hiába háborgok ezt kell majd megszoknom.

(#17649) sebgutkopf válasza leslieke (#17647) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jól van, akkor nem én vagyok a béna. :DDD

(#17650) madgie válasza sebgutkopf (#17649) üzenetére


madgie
titán

iOS 11-ben majd lefelé suhintasz a gyári billentyűzetben a felső sornál és írja a számokat.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.