Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Tom1939


Tom1939
őstag

Az normális hogy az ipad pro 10,5 nem kapcsolódik az apple pencilhez? Ha nem használom (de ott van a tokban mellette) akkor pár óra/nap után nem kapcsolódik (ott van a bluetoothban de nem kapcsolódik). A fix persze mükődik (elfelejt, újra bedug) de bosszantó. Van erre valami megoldás? IOS 11.0.3 (de már 11.0.2-n is csinálta).
Köszi!

(#18452) Ragnar95 válasza Sn00k (#18450) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, csak iPhone-al lehet párosítani az órát, iPaddel nem lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18453) Ombi5


Ombi5
őstag

Szerintetek az miert van,h vettem egy ipad Prot,de a kepeket nem szinkronizalta le?!

(#18454) univerzita válasza Ombi5 (#18453) üzenetére


univerzita
addikt

Mivel látom több Apple készüléked van akkor a Beállítások -ban esetleg a Feltöltés a Saját fotóstreambe engedélyezve van?

(#18455) Ombi5 válasza univerzita (#18454) üzenetére


Ombi5
őstag

Igen termeszetesen bevan pipalva,ezert is nem ertem! :U

(#18456) vaakuum


vaakuum
addikt

Van lehetőség arra, hogy Ipaden a google fordítója ugyan olyan formátumban jelenjen meg, mint egy asztali gépen? Nem tudom, ki volt az a jóképességű, aki kitalálta, hogy egymás alá helyezi a fordítandó és a fordított mezőket, így állandóan tekergetni kell minden egyes részlet bepötyögése után. Az egymás mellé helyezett elrendezés sokkal használhatóbb. És hiába fordítom el a kütyüt, akkor is egymás alá rakja őket.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#18457) sebgutkopf válasza Tom1939 (#18451) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én azt se értem, hogy ha repülő módba leteszem utána, miért kell újra összeismertetni a pencil-t a tabbal. Miért nem tud ez egy fix párosításként működni, mint egy hang eszköz, vagy kihangosító. Szerintem ez gáz, hogy naponta dugdosni kell ahelyett, hogy megjegyezné, hogy ez az én pencilem.

(#18458) Alex91 válasza sebgutkopf (#18457) üzenetére


Alex91
félisten

Sokat repulsz vagy csak rossz beidegzodes...? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18459) sebgutkopf válasza Alex91 (#18458) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én egész éjjel az álmaim szárnyán repülök :D
De ha tudom, hogy adott nap nem lesz nálam, vagy tudom, hogy egész nap nem fogom használni, akkor is leteszem repülőbe a kikapcsolás helyet, így nem kell feltétlen minden nap tölteni.

(#18460) Alex91 válasza sebgutkopf (#18459) üzenetére


Alex91
félisten

Imho folosleges, nem eszik keszenletben olyan sokat. Persze fugg attol, hogy mi megy a hatterben. En sose kapcsolom ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18461) sebgutkopf válasza Alex91 (#18460) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Céges fiókok állandóan szinkronizálnak, amit a repülő mód blokkol. Ha nincs nálam akkor annak sincs értéke, hogy távollétemben vagy éjszaka up to date.

(#18462) Ragnar95 válasza sebgutkopf (#18461) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Cserébe csak magadat szivatod vele, hogy kapcsolgatod a repülő módot. Elhanyagolható a készenlétben történő merülés, ergo semmit nem nyersz vele gyakorlatilag hogy berakod repülő módba a készüléket, cserébe magadnak csinálsz ezzel plusz munkát.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18463) blakey válasza sebgutkopf (#18461) üzenetére


blakey
titán

Az olvasatlanok megmaradnak úgyis ha nem teszed repülő módba, soha nem használtam ezt a módot. 8 óra alatt alig merül a tablet, talán 1%-ot cserébe nem okoz kellemetlenséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18464) sebgutkopf válasza Ragnar95 (#18462) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Eleinte nem tettem le, de úgy ment le az akku mint a Titanik, azóta inkább lerakom.
Ettől függetlenül ezt igenis az apple hibájának írom le és nincs rá felmentés, hogy egy bluetooth eszköz nem jegyzi meg a párosítást. Ez egy súlyos rendszer hiányosság, főleg ennyi pénzért.

(#18465) sebgutkopf válasza blakey (#18463) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mint írtam nekem nem 1% per 8 óra a tapasztalatom, hanem 3-5% per óra.
Éjszaka pedig pluszban eszem ágában sincs plusz egy többféle frekvencián is sugárzó eszközt a lakásban tartani. Alufóliába csak nem akarom betekerni, hogy elkerüljem a repülőgép módot :DD

(#18466) galaxys80 válasza sebgutkopf (#18465) üzenetére


galaxys80
veterán

Ott akkor vagy az aksi kuka vagy a rendszer zabálja valamiért.

(#18467) ArrayOfLilly válasza sebgutkopf (#18464) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Van oka egyébként.

Amikor párosítva van, akkor felébred, ha megmozdítod. Pl. szállítás közben, ha csatlakozva van, akkor (le)merül.

Igazából az a para, hogy nincsen a tollon egy gomb, mert ha manuálisan kéne felébreszteni, akkor ébren csatlakozhatna automatikusan. Jelen formájában nem olyan jó.

Amúgy azt a 3-5%-ot óránként ne hagyd annyiban, az nem oké. Olyanokat érdemes átnézni, hogy push üzenetek, automatikus állapotfrisssítések, helymeghatározáshoz való hozzáférések, etc. Találsz ilyen témájú cikkeket a neten. Ha csak annak adsz jogosultságot ilyesmire, aminek feltétlenül szükséges, akkor ennek be kell állnia egy normális szintre.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#18468) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! Tudtok ajanlani valamilyen normalis tokot ipad 2017-hez ami bem horror aron de megbizhato? Valamint bluetoothon keresztel lehet billentyuzetet csatlakoztatni hozza?
Koszi a segitsegeteket elore is!

(#18469) ruarua válasza sumi4623 (#18468) üzenetére


ruarua
tag

Én Air-hez Logitech Type+ -t használok. EBay-ről ~7000 HUF körül már lehet szerezni UK-ból (1 hét)

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#18470) sumi4623 válasza ruarua (#18469) üzenetére


sumi4623
tag

Es ez mukodni fog a sima ipad-del?

(#18471) ruarua válasza sumi4623 (#18470) üzenetére


ruarua
tag

Nem ismerem a pontos méreteit az új sima iPad-nek. Egyébként csak a felső két sarok van egy gumi tartóba beszoritva. Itt MO-on 25-30e körül lehet kapni.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#18472) sumi4623 válasza ruarua (#18471) üzenetére


sumi4623
tag

Igen kozben utananeztem a dolgoknak! Csak a billentyuzete lennek kivancsi hogy az mukodik-e vele, mert nem szeretnem azt h megrendelem azt nem mukodik vele aztan nem tudok mit csinalni vele. De ezekkel mukodik barmilyen bluetooth billentyuzet amugy?

(#18473) ruarua válasza sumi4623 (#18472) üzenetére


ruarua
tag

Ez kifejezetten iPad-re van kitalálva. iPad gombokkal. Ha az air-ekkel működik, akkor a 2017-el is működnie kell. Még az iPhone-om is látja.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#18474) sumi4623 válasza ruarua (#18473) üzenetére


sumi4623
tag

Szuper koszonom az infot :)

(#18475) druzil


druzil
tag

Lehet, hogy volt mar tema korabban: alkalmas sima (nem pro) ipad egyetemi jegyzeteleshez? Ha igen, milyen ceruzaval, es melyik a legjobb app ami kiszuri a tenyer erinteseit (nem gond ha fizetos, csak mukodjon)?
Koszi!

(#18476) Ragnar95 válasza druzil (#18475) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, én is kizárólag iPaden jegyzetelek már 2 éve. Adonit termékek váltak be nálam a legjobban, jelenleg egy Pixelt használok. Appok közül pedig a Notability a legjobb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18477) druzil válasza Ragnar95 (#18476) üzenetére


druzil
tag

Koszi! Az olcsobb adonit termekek (pl mini 3) is hasznalhatok? A Notability ki tudja szurni a veletlen erinteseket, pl a kezemmel tamaszkodhatok az ipad aljan?

(#18478) Boom


Boom
kezdő

Akinek telekom tol van ipad készüléke, kérem jelezze Privátban, köszönöm/fontos

(#18479) r3dsnake válasza Boom (#18478) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mind független, ha ez érdekel. :)

(#18480) Ragnar95 válasza druzil (#18477) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Scriptet próbáltam csak a Pixel előtt, de én mindenképp Pixelpoint technológiásat ajánlanék. Palm rejectiont a Notability támogat, de a tollak közül csak a Pixel tudja, ami Pixelpointos. Itt tudod megnézni, hogy pontosan melyik modell mit tud.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18481) domerator


domerator
veterán

Na feltettem a 11.1 beta 4-et az ipad mini kettőre... érdekes hogy sok minden simábban fut, pl. a safari sokkal jobb lett, de minden app lassabban nyílik és ahol viszont van reccenés, ott igencsak röcög az egész.

Viszont a notesban a szkennelés nagyon kellett nekem, meg az új billentyűzet is tetszik, szóval eddig megérte váltani 9.3.5-ről.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#18482) Cuccok válasza r3dsnake (#18479) üzenetére


Cuccok
tag

Vagy ha nem ar akkor péntek óta azzá tehető egy telefonhívással :K

(#18483) Ragnar95 válasza Cuccok (#18482) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Minden iPad független, iPhone-oknál létezik csak a hálózatfüggő fogalma, azzal kevered.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18484) koxkids


koxkids
őstag

11.1.0 végleges hivatalos verzió mikor várható? A héten esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

(#18485) univerzita válasza koxkids (#18484) üzenetére


univerzita
addikt

Általában kedden szoktak jönni a frissítések.

(#18486) ruarua


ruarua
tag

A kijelző és a fém ház között egyik oldalon van egy kis hézag. A ragasztó elengedett. Lehet valahogy házilag javítani vagy szervizben hamar gyorsan olcsón? Igazából esztétikai hiba. (iPad air)

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#18487) demetand


demetand
csendes tag

Sziasztok!

iPad Air tabletem van, és a iOS 11-es frissítés óta vannak bajok vele (főleg frissítés beli probléma lehet nem hardveres). A 11-es op rendszer hozta a "Dock"-ot, ami sajnos néha önállósítja magát, értem ezalatt, hogy ha kilépek egy játékból vagy internetről, akkor elcsúszik a képernyőn és nem lehet visszaállítani sehogysem, csak ha újraindítom az egészet. Volt már olyan, hogy elfordítás után ugyanúgy maradt, de az is előfordult már, hogy mintha egy másik képernyőre csúszott volna át a fele, és azok az app-ok már megnyithatatlanok lettek.

Ti hogy oldanátok-oldottátok meg a fent említett problémát, vagy van aki találkozott már ilyennel?

Előre is köszi a segítséget!

(#18488) bigsee válasza demetand (#18487) üzenetére


bigsee
addikt

Egyszer fordult elő velem, iPad pro-n, valamit nyomhattam, mert eltűnt. Restart után jó lett. Nem tudom, mivel okoztam...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18489) koxkids válasza demetand (#18487) üzenetére


koxkids
őstag

Tegnap nálam is előjött Air2-n, restart segített. ;)

(#18490) Boom


Boom
kezdő

hi. pro 10.5 most a legjobb tablet a piacon?

(#18491) Süvi válasza Boom (#18490) üzenetére


Süvi
őstag

Apple termékek közül Igen.

[ Szerkesztve ]

(#18492) Boom válasza Süvi (#18491) üzenetére


Boom
kezdő

Android fronton se tudják felvenni a versenyt vele nem? Ha jól tudom a nagy rivális samsung nál is mindenben jobb (s3)

[ Szerkesztve ]

(#18493) Ragnar95 válasza Boom (#18492) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egy iPad topikban mégis milyen választ vársz erre a kérdésre? :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18494) Boom válasza Ragnar95 (#18493) üzenetére


Boom
kezdő

attol még lehet erősebb androidos gép, hogy valaki az ios szereti jobban..

(#18495) Ragnar95 válasza Boom (#18494) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Döntsd el, mire is vagy kíváncsi pontosan... Eddig azt kérdezted, hogy "az iPad a legjobb tablet a piacon, ugye", illetve hogy "Ha jól tudom a nagy rivális samsung nál is mindenben jobb", ez mindkettő erősen szubjektív :U
Az, hogy erősebb-e egy Androidos gép, végképp nem tudom hogy jön ide, a hardveres specifikációk/geekbench pontszámok elérhetőek a neten és a topikban nem hiszem hogy bárki is fejből tudná ezeket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18496) scream válasza Ragnar95 (#18495) üzenetére


scream
veterán

Még ha tudja is, akkor sem itt a helye.

Gondolom a Samsung/egyéb androidos tabletnek is van saját topicja.

(#18497) lacy86


lacy86
addikt

Hi,

Akinek Air2 van es Digi net, mondja mar meg pls, hogy mennyi volt a max. letoltesi es feltoltesi sebessege.

(#18498) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgy döntöttem hogy benevezek egy ipad pro 10.5-re. Főleg a rajz része érdekel és miután kipróbáltam az istyle-ban, illetve megnéztem a konkurenciát és messze jobb a surface és galaxy tab-nál ilyen aspektusban, azoknál jóval nagyobb a lag.
Viszont a kiállított darab kijelzője kissé karcos volt. Mennyire karcolja hosszútávon az apple pen a kijelzőt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18499) ruarua


ruarua
tag

Én egy adonit snap cerkán gondolkozom, és ugyanez a kérdésem. Mennyire karcolják a kijelzőt? Érdemes fóliázni?

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#18500) Ragnar95 válasza ruarua (#18499) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Adonit direkt kiemeli a weboldalán, hogy úgy tervezték meg a tollaikat, hogy azok ne karcolhassák meg az iPad kijelzőjét. Én ennek ellenére üvegfóliát használok az iPademen, bár nem a toll miatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.