Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) milszab


milszab
senior tag

Ha megvettem egy alkalmazást ipad-on, miért kell külön megvennem iphone-ra?

(#17252) blakey válasza milszab (#17251) üzenetére


blakey
titán

A készítőt kérdezd, van amelyiket meg kell venni és van amelyiket nem, már én is találkoztam ilyennel, a korábban megvásárolt Plex, Infuse tökéletesen alkalmazható volt az Apple TV-n míg a MrMC csak adott rendszeren fut, másikra már nem érvényes a vásárlás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17253) Ragnar95 válasza milszab (#17251) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert a fejlesztő úgy döntött, nem univerzális appot készít, mert így jobban megéri neki pénzügyileg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17254) milszab válasza Ragnar95 (#17253) üzenetére


milszab
senior tag

Értem, köszi. Még annyi hogy ipadra van egy zene lejátszóm, de nem találom meg újra. Plusz a letöltött alkalmazásokban sincs benne. Közben megszűnt a program vagy mi lehet?

(#17255) Noxy válasza milszab (#17254) üzenetére


Noxy
veterán

A megvásároltaknál sincs? Ez azért érdekes mert, pld az iGo szülinap app, iGo EU navigation, meg a FlappyBird is megszűnt, de mégis le tudom tölteni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17256) galaxys80 válasza Noxy (#17255) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha az Apple törli valami miatt a Store-ból, akkor nem lehet letölteni se már a későbbiekben.

(#17257) NavySeal válasza oszy (#17221) üzenetére


NavySeal
senior tag

Milyen és honnan, ha szabad tudni?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17258) Noxy válasza galaxys80 (#17256) üzenetére


Noxy
veterán

Az sem gond, mert ha le van mentve, az iTunes-l vissza lehet rakni.
Én 3 írtam ami nem elérhető az AppStore-ban olyannak, aki előzőleg nem vásárolta meg.
Gyakorlatilag törölve van, de azért bosszantó lenne ha a 80€ iGo app-t törölnék, mert az NNG új iGo App-t adott ki.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17259) galaxys80 válasza Noxy (#17258) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha valaki lementette akkor valóban visszatehető.
De én például szerintem 1-2-szer ha használtam életem során az iTunes-t :)

(#17260) NavySeal


NavySeal
senior tag

Hogy látjátok meddig várható a mostani 2017-es iPad-re a sw-es (iOS) támogatás?

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17261) ittakary válasza NavySeal (#17260) üzenetére


ittakary
nagyúr

évekig stabilan

(#17262) univerzita válasza NavySeal (#17260) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem 3 évig biztos. Nekem 3 éves a sima Air és még jön frissítés ( persze kérdés hogy 11-es mennyire fogja lassítani, ha fogja)

(#17263) NavySeal válasza univerzita (#17262) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ha a teljesítmény most nem kell (sem a bill és a toll), akkor csak a nagyobb memória és proc miatt most felesleges venni Pro-t? Csak a jövőbeni support miatt gondoltam, illetve nem tudom a z iOS11 mennyire befolyásolja majd a sima 2017-es iPad-et.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17264) univerzita válasza NavySeal (#17263) üzenetére


univerzita
addikt

A iOS 11 nem fogja szerintem semmilyen hátrányal befolyásolni a sima 2017-es iPaden ( bivaly erős processzor,2GB ram). De nem felesleges Pro -t venni mert a iOS 11- azon viszont nagyot fog dobni).

(#17265) Alex91 válasza NavySeal (#17263) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet tudni semmit. Most ugy nez ki, hogy lassitottak a frissitesen, nem nyomjak evente iPad eseten. Bar az is elkepzelheto, hogy most szetnyomta erosen a sima es Pro kategoriat, es aztan most majd gyorsit a hw frissitesen megint. Bar nem tartom valoszinunek.

Azt is erdemes figyelembe venni, hogy az iPad 2017 nem sokkal erosebb, mint az elozo Air2, pedig jo par ev van koztuk. Imho valtani ezekrol majd akkor eri meg, ha 4 GB-ot kap a sima is.

3 ev minimum van benne szerintem is (Air2-ben tobb lesz valoszinuleg). iOS 11 kerdeses, szerintem igazan ehhez kelleni fog a profi fehasznalashoz a 4 GB, de alap dolgokra eleg a sima iPad is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17266) ittakary válasza Alex91 (#17265) üzenetére


ittakary
nagyúr

iPad 2017 nem egy Pro gép éppen ezért aki ezt veszi nem is akarja erre használni

Alap dolgok: őszintén szólva a világon lévő iPadek szerintem jó 90%-át alap dolgokra használják: FB, YT, Insta stb... tehát arra amire tervezték: tartalomfogyasztásra

munkaállomásnak még mindig nagyon kevés (iOS11 sokat javít majd ezen)

(#17267) drzozo


drzozo
senior tag

Na úgy döntöttem, hogy holnap a T-Mobilnál megújítom a telefonos előfizetésem, kérek készülékkedvezményt hozzá, és kihozok részletre egy 10.5-öt. Havi 11500 fixen 22 hónapon át remélhetőleg nem fog földhöz vágni. Bízom azért benne, hogy nem is kell 2 éven belül lecserélni.

Aki esetleg vett már tokot 10.5-höz, mit ajánl 10-15k környékén? Olyan kellene, ami elől-hátul véd. És nem árt az sem, ha van raktáron Budapesten. :R

[ Szerkesztve ]

(#17268) #75376384


#75376384
törölt tag

Sziasztok
Tudnátok javasolni megbízható szervizest? Fater gépe (sima air) kezdi megadni magát. Nem tölt csak ritkán, ha éppen olyanja van. Valószínűleg akksi csere lesz, de ezt mondja meg inkább egy hozzáértő.
Ha reklámnak minősül akkor pls pm-ben.
Köszi előre is.
Az lemaradt hogy elsősorban Bp es környéke jatszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#17269) nofi válasza ittakary (#17266) üzenetére


nofi
őstag

Csak lenne már natív insta app rá :P

Xbox GT: nozsolt

(#17270) ittakary válasza nofi (#17269) üzenetére


ittakary
nagyúr

True

(#17271) Ragnar95 válasza Alex91 (#17265) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beta alapján tökéletesen elvan az Air2 az iOS11-el, nem kell több RAM neki, mint az iOS10-nek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17272) gzbotii


gzbotii
veterán

iPad Mini 2 home gombja mennyire bírja a strapát? Tudtok erről valamit?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17273) nofi válasza Ragnar95 (#17271) üzenetére


nofi
őstag

Ez jó hír, következő public betát szerintem már fel fogom tenni :K

Xbox GT: nozsolt

(#17274) Alex91 válasza Ragnar95 (#17271) üzenetére


Alex91
félisten

Multitaskra leszek kivancsi, higy az mennyire zabalja a RAM-ot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17275) blakey válasza gzbotii (#17272) üzenetére


blakey
titán

Mire gondolsz? Enyém 2 éves, nem gyilkolom de nincs semmi gond vele, nyilván ha valami nagyobb terhelésnek lenne kitéve akkor lehet, hogy megadná magát. Az is előfordulhat, hogy egyik,-másik gyártási széria gyengébb minőségű, legalábbis olvasni olyan hibákról amikről én pl. még nem is hallottam, de lehet, hogy extrém használatnak vannak kitéve.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17276) NavySeal válasza drzozo (#17267) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én is hasonlót néztem ki, aug közepén tudok uígy kihozni egy 10.5-öt a T-ből (a kölköknek meg vettem egy Mediapad M3-at)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17277) drzozo válasza NavySeal (#17276) üzenetére


drzozo
senior tag

Mondjuk hosszútávon - későbbi eladásnál - kicsit aggaszt, hogy nem független, hanem T-függő.

Időközben megrendeltem, mert sehol nincs raktáron, elvileg csütörtökre érkezik meg.

[ Szerkesztve ]

(#17278) NavySeal válasza drzozo (#17277) üzenetére


NavySeal
senior tag

Mivel több évet fog majd nálam (gondolom nálad is) szolgálni, így nem nagyon izgat. Majd függetlenítem, ha szükséges lesz 2 év után.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17279) Noxy válasza NavySeal (#17278) üzenetére


Noxy
veterán

Ne aggaszon.
Az iPad-k soha nem voltak szolg..függők.
Amúgy meg hamarosan az iPhone-t is ingyen függetleníteniük kell a hűség lejárta után.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17280) NavySeal válasza Noxy (#17279) üzenetére


NavySeal
senior tag

Így még tutibb! 👍
Köszi az infót!!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17281) gzbotii válasza blakey (#17275) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát, hogy volt-e más valakinek problémája vele, esetleg.
Mert ugye, cserélni nem túl olcsó, a teljes előlappal egyszerre kell - tudtommal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17282) viera válasza drzozo (#17267) üzenetére


viera
őstag

Én is ugyanígy fogom megvenni a T-től a 10.5-öt.Csak én Augusztus 7-én tudom kihozni.Én is úgy tudom,hogy független az összes iPad.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17283) Ragnar95 válasza Alex91 (#17274) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Érzésre ugyanannyira, mint eddig. De ez várható is volt, új funkcionalitást nem nagyon kapott a multitasking, csak a split view ablaka lett mozgatható, illetve bejött a drag&drop, de ezek egyike se indokolna túl komoly erőforrásigénybeli növekedést.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17284) Alex91 válasza Ragnar95 (#17283) üzenetére


Alex91
félisten

Elhiszem, de csak van oka, hogy a Pro szeriaba 4 GB-ot pakol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17285) consono válasza Alex91 (#17284) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, az, hogy az emberek a paraméterek alapján választanak... Több -> jobb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17286) Ragnar95 válasza Alex91 (#17284) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván még jobban megy a rendszer 2x annyi RAM-mal, több program futhat egyszerre, több lap maradhat nyitva a böngészőben. De magának a rendszernek bőven elég a 2GB is egyelőre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17289) nofi válasza #05304832 (#17287) üzenetére


nofi
őstag

Csalóka ez. Nekem az Air2 és a 9,7-es pro között anno nem igazán tűnt fel semmi, ezért is vettem az előbbit. A 10,5-nél ha odafigyelek akkor az animációkon látszik, hogy fickósabb. Egy jól belakott 10,5-ön nem sikerült semmilyen reccenést előhozni, ki/be lépkedésekkel, alkalmazásváltással, stb. míg azért az Air2-nél elő lehet csalni néha ilyesmit de szinte csak akkor ha 3rd party appokkal szórakozol. Ettől függetlenül bőven jó élmény még mindig használni.

Xbox GT: nozsolt

(#17291) norbi2010


norbi2010
őstag

Az Apple féle bőrtokhoz tudtok hasonlót 10.5-ös Pro-hoz? Nem akarok hozzá műanyag tokot venni, mint a sima 9.7-hez, mert érezhetően megdobta a súlyát és nagyon meg is vastagítja. A legjobb nyilván a linkelt Apple tok lenne, de nem fizetnék ezért 50 ezret.

(#17294) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan(1-2nap) ha minden igaz megérkezik az Ipad Pro 10.5 öm (64GB). Mielőtt megérkezik gondoltam rékérdezek valamire mert lényeges lehet az első beállításnál.
Nem vagyok igazából Apple felhasználó, de volt egy ideig egy Ipad Airem. Volt sok játék mentésem rajta jórész valahol a felhőben. Áttértem kb 2 éve androidra és szerencsére a legtöbb játék megvolt androidra is és lehetett folytatni a játékaim. Volt azonban olyan játék is ami volt ugyan androidra is de azt írta a fejlesztő hogy nem tudja átrakni play fiókba a mentést. Így le is mondtam róla(azóta nem is játszottam vele). Az ipadom végül a barátnőm tesójához került és ha jól sejtem akkor még mindig az én fiókomat használja rajta mert amikor még az enyém volt a tab már akkor neki is voltak fent játékai és amikor hozzá került véglegesen akkor nem állítgattunk át semmit.
Most hogy újra lesz egy Ipadom nem tudom milyen bonyodalmakat tud okozni. Ha ugyanazzal az Appleidvel regisztrálom be mint a régi ipadom, akkor kell e félnem hogy szinkronizál valami olyan adatot a 2 ipad között amire nem tartanék igényt(könyvjelzők/névjegyek/telepített játékok/alkalmazások/fényképek/stb )? Ha igen akkor ki lehet e kapcsolni ezeket a folyamatokat hogy független legyen a 2 ipad egymástól. Ha valami meg volt vásárolva az én nevemben akkor mindkét ipadon tudom használni vagy külön meg kell venni ha kell az újamra is?
Alapvetően gondoltam arra is, hogy másik emaillel beregisztrálom az újat és akkor biztos nincs ilyen probléma, de eszembe jutott hogy vannak olyan játékok amiket nem tudtam androidon folytatni azokat most mégis lehet hogy tudnám ,de félek hogy ha új regisztrációt csinálok, akkor nem biztos hogy kivitelezhető. De aztán lehet hogy így is megoldható csak jó lenne tudni.
Mit javasoltok hogy állítgassam be az Ipadokat hogy a legjobban járjak a fenti igényeim alapján?

Azt tudjátok hogy kb mennyi szabad hellyel lehet gazdálkodni a 64GB os változatnál alap IOS el és a hamarosan kijövő új verzióval? Bár nem hiszem hogy ezzel problémám lesz csak kíváncsiság.

(#17295) viera válasza norbi2010 (#17291) üzenetére


viera
őstag

Nekem is tetszik ez a tok,de sajnos baromi drága.Valami hasonlót szeretnék én is,de egyelőre nem találtam.Mondjuk a cipzárasok,amiket linkelt local1 egész jók.
Más: lenne egy olyan kérdésem,hogy a mostani iPad Pro 9.7-ről mindent át tudok vinni 10.5-re?A játék mentések fontosak lennének,de nem csináltam még ilyet mert a 9.7 az első Apple cuccom.Jövő héten már barátomnál lesz,de csak utána héten lesz meg a 10.5-ös.iCloud-on keresztül mindent át tudok menteni?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17296) drzozo válasza norbi2010 (#17291) üzenetére


drzozo
senior tag

(#17297) viera válasza drzozo (#17296) üzenetére


viera
őstag

Köszi,nagyon tetszik. :R
Amúgy ez műanyag ahol körbe fogja az iPad-et?Mert ami nekem van 9.7-hez az is műanyag és sajnos mind a négy sarka berepedezett. :( Baseus annak a márkája.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17298) drzozo válasza viera (#17297) üzenetére


drzozo
senior tag

Műanyagnak írják, de ilyen gumis, csúszásmentes felülete van, elég jó kézben tartani.

De agyvérzést meg most kapok.

Megérkezett a T-Mobilba az ipad, de nem tudják kiadni, mert elszállt a belső kiadós webes felületük. Este 8-ra visszamegyek, hátha addig megjavítják. Ha nem, akkor ebből üzletvezető lesz, hogy mondja már meg mégis, miért olyan nehéz kiadni, és utólag bevinni a rendszerbe.

(#17299) norbi2010 válasza drzozo (#17296) üzenetére


norbi2010
őstag

Na pont ilyen tokot nem szeretnék még egyszer. :DDD

local1: nekem ilyen jó lenne, amit a laptopomhoz adtak, csak ilyet ekkora méretben nem sikerült még találnom.

(#17300) Noxy válasza drzozo (#17298) üzenetére


Noxy
veterán

Ne csodalkoz ha összeomlik: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.