Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Ragnar95 válasza MrRL19 (#18800) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudom jelenleg hogy alakulnak a használt piaci árak pontosan, de Airnél régebbi iPadet már semmiképp nem ajánlanék.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18802) MrRL19 válasza Ragnar95 (#18801) üzenetére


MrRL19
senior tag

Aha , hát az az igazság ,h én nagyon lemaradtam Ipad ügyileg pár éve :DD szóval azt sem tudom melyik melyik kb ... Amit néztem egyébként 50-60k Mini 2 :U

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#18803) r3dsnake válasza MrRL19 (#18802) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mini 2 ennyi, jah. Mondjuk 2 éve is pont ennyiért vettem, 4G-set, fél év garival.

(#18804) MrRL19 válasza r3dsnake (#18803) üzenetére


MrRL19
senior tag

Kérdésem Mini2 vagy a Air válasszam ?

(az árak gondolom ilyenek is lesznek Karácsony előtt ;] )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#18805) r3dsnake válasza MrRL19 (#18804) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amelyik neked kényelmesebb. Hardverben ugyanaz.

(#18806) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kaptunk egy ipad mnit, még a legelso fajta. Erre valahogy vmi regebbi szoftvert vissza lehet varazsolni, hogy gyorsabb legyen?

Illetve a kulcskarikat bekapcsoltam, hogy a macbook mentett jelszavai atjojjenek, de nem ajanlja fel. Mi lehet a gond?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18807) r3dsnake válasza V.Stryker (#18806) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem lehet régebbit.

(#18808) LilProphet90 válasza MrRL19 (#18804) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A méret az egyetlen különbség, úgyhogy egyéni preferenciák alapján tudsz dönteni, a Mini 2 nagyon kompakt és könnyű tartani, de könnyű megszokni a nagyobb méretet is.

Én az utóbbi mellett döntöttem Mini 2 után, még úgyis, hogy tokkal együtt 800g-ot nyom az iPad, míg a mini 400 körül volt smart coverrel.

Ha otthoni használat az elsődleges, akkor az Air-t venném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#18809) Chereiose


Chereiose
addikt

Nézegettem az ipad árakat, egész jó ára lett az új Ipad 9,7"-nek, újonnan kapni 100k-ért, használtan 85 körül is. Viszont egy ideje nem követem őket, ez jobb mint az Air 2? Azt tudom, hogy pl a kijelzője csak az Air 1-ét kapta meg, szóval gyengébb mint az Air 2, ugyanakkor meg a proci talán erősebb. Igazából a lényegi kérdés az, hogy 80-100k között használt air 2, vagy használt (akár új) 2017-es? :U

(#18810) r3dsnake válasza Chereiose (#18809) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A proci jobb, időtállóbb (iPhone 6s / SE hardvere), a kijelző viszont a sima Air-é. Akkuidőben jobb lesz a mostani, mint az Air 2. Neked kell mérlegelni melyik a fontosabb.

(#18811) Chereiose válasza r3dsnake (#18810) üzenetére


Chereiose
addikt

Teljesítmény miatt jobban hajlok az új felé. Kijelző, hogy nem egyben van hanem van 1 réteg közte mint az Air 1-nél az nem zavar. Az viszont kár, hogy a touch ID csak első generációs...Ha az árakat nézem akkor az idei jobban megéri, Air 2 valamiért tartja ugyanazt az árat használtan, mint az 2017-es újonnan, majdhogynem. Egyébként elég korrekt áron adja ezt az apple szerintem, HA-s árakat nézve ilyen alacsony sosem volt egy új Ipad ára, bár ennek gondolom az is az oka, hogy kialakították ezt az olcsóbb-drágább modellfuttatást (sima és a pro közt értem).

(#18812) TommyNagz válasza Chereiose (#18811) üzenetére


TommyNagz
senior tag

En is ezen dilemmaztam. Ha ltes modell kell akkor qrvadraga a 2017es. En 75ert vettem itt air2 lte-t 16gigaval. Teljesen elegedett vagyok. Ha jol lattam a teszteket es jol emlekszem sokkal nem gyorsabb az uj iPad. Van meg egy faktor amit nem szabad elfelejteni. Az air2 vekonyabb es konnyebb. Nalam az ar mellett ez sarkallt arra hogy inkabb hasznalt air2-t nezzek.

Szerk.: cserebe a tok kinalat viszont lof...semmit nem kapsz hozza mar. Marad az eBay es tarsai meg az unicerzalis tokok. De egyszer szerzek hozza egy smart case-t az tuti.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#18813) Ance válasza TommyNagz (#18812) üzenetére


Ance
őstag

A HOCO Crystal Series tokokat ajánlom. Még kapható és smart.

[ Szerkesztve ]

(#18814) Chereiose válasza TommyNagz (#18812) üzenetére


Chereiose
addikt

Örülnék ha LTE-s lenne, igaz olyan sokat nem hurcolnám el, hogy emiatt többet adjak ki érte. Masik pedig, hogy Air 2-esekből már alig van olyan ami garis, szóval nagyon régit nem akarok venni.

(#18815) spm


spm
tag

Sziasztok!

iPad mini 4-hez való gyári smart cover jó lehet iPad mini 2-nek?

(#18816) djnice


djnice
veterán

Sziasztok, vennék egy új iPad 9.7" 2017-es modellt, viszont bluetooth-os magyar kiosztású billentyűzetes tok is kellene hozzá. Én vagyok vak vagy tényleg 50k felett van csak hozzá ilyen tok?

(#18817) blakey válasza djnice (#18816) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp olyat akarsz ami tokkal együtt van? Külön tok és billentyűzet nem játszik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18818) djnice válasza blakey (#18817) üzenetére


djnice
veterán

Hát párom vinné magával külföldre, ide-oda, jó lenne ha egyben lenne és nem mondjuk külön bedobva egy szatyorba a billentyű :) De minden megoldás érdekelhet, ha nincs más akkor jó lesz a különálló is.

(#18819) pana0017


pana0017
senior tag

A hétköznapi használatban mekkora különbség van az új iPad (2017) és az Air 2 között? Megéri a plusz összeget?

(#18820) nofi válasza pana0017 (#18819) üzenetére


nofi
őstag

Nem éri meg, az Air2-nek ráadásul jobb picit a kijelzője és könnyebb/vékonyabb is.

djnice
Nekem a legnagyobb bajom a tokos billenytűzetekkel, hogy a legközelebbi tabletcserénél mehet a kukába. Mivel annyira rétegtermék, még használtan sincs igazán ára, hardveraprón is hetekig hirdetik a komplett szetteket.
Személy szerint egy magic keyboardot vennék, amihez egy új mac mini széria bejelentése adná meg végre a kezdő lökést és ez jóval időtállóbb, illetve univerzálisabb.

galaxys80
Ja hát attól függ mik a főbb szempontok, Air2-k árai használtan nagyok jók. Proci szvsz nem szávottevően gyorsabb és mivel a memória ugyanannyi, a támogatásuk is kb azonos a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#18821) galaxys80 válasza nofi (#18820) üzenetére


galaxys80
veterán

A 2017 az olcsóbb.
Ráadásul az újban jobb a proci, tovább lesz támogatva és az aksi is nagyobb benne.

[ Szerkesztve ]

(#18822) pana0017 válasza galaxys80 (#18821) üzenetére


pana0017
senior tag

Most HA-n 100k körül mennek az új 2017-esek. Air 2 80 körül van használtan, csak azért hajlok efelé, mert ezek között több cellular változat is van, 2017-nél azok pedig már 120-130 környékén vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18823) r3dsnake válasza spm (#18815) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem.

Az iPad 1 / 2 / 3 kompatibilis egymással.

(#18824) TommyNagz válasza pana0017 (#18819) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nézd, attól függ. Lássuk:
Air2 Pro:
-Vékonyabb, könnyebb
-Olcsóbb, ha LTE-s változat kell, akkor jóval (én 75k-ért vettem, vicc ár)
-Jobb kijelző

Air2 Kontra
-Régebbi, tehát a használt kínálat eléggé változó, akkura oda kell figyelni, plusz új tokot kb. sehol nem kapsz hozzá, max eBay-ről tudsz rendelni

iPad5 Pro:
-32GB tárhely alapból a 16 helyett
-Jobb akku (hence the vastagság)
-Valamivel erősebb CPU, amit szerintem mindennapi használatban nem fogsz észlelni
-talán tovább lesz támogatva

iPad5 Kontra:
-Nehezebb, vaskosabb
-Gyengébb kijelző!
-Ugyanaz a Touch ID, nem az újabb
-Drágább! Főleg az LTE modell irreálisan többe kerül mint a sima Wifi

Benchmark

TLDR: Geekbench MultiCore-nál konkrétan ugyanaz az eredmény, single core-ban kb. 29%-kal erősebb az új iPad.

Így hirtelen ezek jutottak eszembe. Egyébként nagyon meg vagyok elégedve az Air2-vel, mindent tud, ami kell, zökkenőmentes minden, a multitask, multiwindow, stb. is.

Neked kell döntened, mire használod, stb. Én most egy új készülékért nem akartam annyit kiadni, plusz jó áron találtam itt Air2-t. Azért az LTE-s modellnél a 185k az minden csak nem olcsó. Itt az oldalon találni 100 fölött kicsivel is. Neked kell eldönteni, mi a keret. Én nem akartam ennyit rászánni.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#18825) pana0017 válasza TommyNagz (#18824) üzenetére


pana0017
senior tag

100 környékén húztam meg a határt. Az biztos, hogy Air2-ből is kellene a 32gb, volt már 16-os Air-em, de csak szenvedtem vele. Az egyetlen dilemmám, hogy kell-e nekem a cellular. Internetkeretem, SIM meglenne hozzá, csak nem tudom használnám-e annyit, hogy már zavaró lenne telefonról osztani a netet.

(#18826) TommyNagz válasza pana0017 (#18825) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Sok helyen van Wifi, ezt is érdemes észben tartani. Én egyetemen hasnzáltam az előző (wifi only) Samsung tabletem, ott volt Wifi, plusz UPC előfizető vagyok, tehát a Wi-Free-t is tudom használni. Persze az is igaz, hogy általában akkor nincs wifi, amikor igazán kéne. Meg lehet osztogatni telefonról is, de én úgy voltam vele, hogy ha már van havi 500Ft-ért adatmegosztó SIM-em, akkor minek sz¶rakodjak a hotspot osztogatással.

encapsulation dot1q

(#18827) pana0017 válasza TommyNagz (#18826) üzenetére


pana0017
senior tag

Neked hány gigás verzió van?

(#18828) Alex91 válasza pana0017 (#18822) üzenetére


Alex91
félisten

iPad 2017. En Air2-t vettem, mar kicsit banom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18829) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Hasznalt valaki ilyent? Nem esik le zotykolodestol?

F.K.T.

(#18830) pana0017 válasza Alex91 (#18828) üzenetére


pana0017
senior tag

És miért?

(#18831) Thewent12


Thewent12
aktív tag

160-ert 9.7-es prot vettem. Igaz csak wifi es 32gb.

(#18832) TommyNagz válasza pana0017 (#18827) üzenetére


TommyNagz
senior tag

16. Egyelore eleg. Ha film kell, azt belehajitom a google driveba vlc meg streameli onnan. Zenet meg nem kell lokalisan, ott a spoti. Fotokra google photos. 100giga targely valami vicc kategoria aron van. Ajfonom 32gigas, azt se hasznalom ki.

encapsulation dot1q

(#18833) zaskar


zaskar
senior tag

Én most adtam el a 2 éves 16 gigás Air 2-t (only wifi). Semmi bajom nem volt vele, de nagyjából 2 évente szoktam lecserélni a tabletet meg a telefont is. Nem könnyű manapság használt cuccokat eladni, főleg ha vidéki az ember és messze lakik a fővárostól. 70-ért adtam volna, a kutya nem érdeklődött utána, végül egy ismerősöm vette meg. Az utódja egy 3 hetes 64 gigás 10.5-es Pro lett, 170-ért. Ezzel remélem megint elleszek minimum 2 évet...😊

(#18834) Alex91 válasza pana0017 (#18830) üzenetére


Alex91
félisten

Mert en az iPad 2017 megjelenese utan vettem ujonnan, es nem volt joval olcsobb, mint az uj iPad. Es az Air 2 mar most nem kapott meg olyan dolgot, ami az uj iPad igen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18835) MrRL19 válasza LilProphet90 (#18808) üzenetére


MrRL19
senior tag

Köszönöm , hát igen inkább Air keresek mivel otthoni használat lenne szinte csak ... :R

Méretben egyébként igen Mini2 jobban bejött nekem is ,de a gyerek is a nagyobb mellet szavazott :)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#18836) pana0017 válasza Alex91 (#18834) üzenetére


pana0017
senior tag

Mit kapott az új iPad?

(#18837) Ragnar95 válasza pana0017 (#18836) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ARKit-hez A9-es SoC kell minimum, emiatt a 2017-es iPad megkapta, az Air 2 viszont nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18838) TommyNagz válasza Ragnar95 (#18837) üzenetére


TommyNagz
senior tag

nekem aztán @€¶†ára nem hiányzik :))

encapsulation dot1q

(#18839) oszy válasza TommyNagz (#18838) üzenetére


oszy
veterán

Én az újat választottam az Air2 helyett. Nem 1 évre terveztem a vásárlást, így jobb vétel a 2017-es.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18840) TommyNagz válasza oszy (#18839) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Az is igaz. Nalam eleg gyakran cserelodnek a telefonok, tabletek. Kesz csoda hogy a samsung tablam egy evig megvolt :) nalam ez rekord. Ha valtozik a piac, olcsobbak lesznek a prok esetleg, es szulsegem lesz komolyabb tabletre, akkor tovabbadom en is. Egyelore nem tervezem, mert tenyleg kiszolgal es elgedett vagyok.

encapsulation dot1q

(#18842) nofi válasza #05304832 (#18841) üzenetére


nofi
őstag

Ha van időd várni nekem a kínából rendelt Blitzwolf töltőim tökéletesen működnek.

Xbox GT: nozsolt

(#18843) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Egy iPad air 2-ön, mára már mennyire vállalható a legújabb iOS11? Jelenleg a 10.3.3 van fent, egyáltalán megéri váltani, csak általános dologra van használva az iPad?

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#18844) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ipad pro már nem mágneses? A smart case nem kelti fel a kijelzőt.. létezik?

Üdv: Csabee.

(#18845) Csabee. válasza Csabee. (#18844) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nézem arréb tették a mágnest. Hihetetlen..

Üdv: Csabee.

(#18846) btudos válasza szmayer1 (#18843) üzenetére


btudos
veterán

Az iOS 11 évek óta a legtöbb hasznos újítást hozta iPad-re, szerintem megéri, nekem is Air 2-n van fent. Nem tökéletes, de az új funkciók kárpótolnak az apró akadásokért.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18849) szmayer1 válasza btudos (#18846) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi.
Mivel nem én használom rendszeresen, hanem a párom, ezért nem nagyon vagyok képbe, hogy mennyi újítás jött be az ios 11-el, ami valóban hasznos és többet ad mint az ios 10, és kárpótól az esetleges laggolásokért :F
Ő igazából csak totál alap dolgokra használja, facebook, safari, youtube, apple music, nagyjából itt ki is merült a felhasználói szint. Csak engem érdekelt volna jobban, hogy érdemes lenne-e frissíteni, mert az ő telefonján már ios 11 van (i7). Az ios 10-en nem nagyon voltak akadások, és az akksi idő is jónak mondható.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#18850) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Nem kell f¥sni, mehet ra nyugodtan.

encapsulation dot1q

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.