Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Ami érdekességbe ütköztem, az az, hogy nem találok megfelelő Instagramot az iPad-emre. Tudtok esetleg ajánlani valami alternatív megoldást, ti mit használtok?

Ami kérdésem lenne még, az pl az időjárás, meg a helymeghatározást igénylő appokkal kapcsolatos. Wifis változatom van, de nem lehet az alkalmazásokat widgeteket úgy megoldani, hogy manuálisan lokalizálom városra? widget felületen próbálkoztam a beépített időjárással, de nem jött össze, lehet felhasználói hiba, mert kicsit más mint a többi oprendszer, merőben meg kell tanulni utánuk.

(#17952) leslieke válasza kkdesign (#17951) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Időjárásra tedd fel az Időkép appot, abban be tudod állítani a várost.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17953) sharp4 válasza leslieke (#17952) üzenetére


sharp4
őstag

időkép nem a legmegbízhatóbb sajnos...

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#17954) leslieke válasza sharp4 (#17953) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Miért? Nálunk esőt mutat és esik is. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17955) sharp4 válasza leslieke (#17954) üzenetére


sharp4
őstag

Ami épp történik, vagy történt abban nagyon jó, de ebben én is jó vagyok. Az előrejelzések botrányosak. Amikor 1-2 napra előre 5-10 fokot változnak.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#17956) leslieke válasza sharp4 (#17955) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát, majd figyelem, mert ilyet eddig nem láttam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17957) sharp4 válasza leslieke (#17956) üzenetére


sharp4
őstag

Épp most frissítettem, nincs fronthatás. Ráfrissítettem még egyszer, kettősfronti hatás. Persze lehet azt állítani, hogy épp most kapott frissítést, de ezt minden nap eljátssza, nem hiszem, hogy pont akkor nézek rá, amikor frissítik a jelzést.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#17958) leslieke válasza sharp4 (#17957) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ok, értem mi a gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17959) sebgutkopf válasza #05304832 (#17936) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem a feléig átéréshez is fogást kell váltanom. Vagy lerakom, vagy keyboard split. Ez annyira nem nagy tragédia végülis a méret az adott, illetve ismert vásárláskor.

(#17960) sebgutkopf válasza Sev!er (#17937) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Amit a gyári fájlkezelő tud, annak értelmét eddig nem sikerült megfejtenem. Vagy csak én vagyok béna és nem jöttem rá, hogyan kell rendesen használni, de az eddig látottak alapján használhatatlan. :(

(#17961) r3dsnake válasza Imy (#17947) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Már iOS10-re sem volt érdemes.

(#17962) Alex91 válasza kkdesign (#17951) üzenetére


Alex91
félisten

Rakd at a keresesnel iPhone-ra, azt beadja az iPhone-osat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17963) Alex91 válasza sebgutkopf (#17960) üzenetére


Alex91
félisten

Mindenhol az volt, hogy a gepen levo file-okat is ellehet majd vele erni. Na, ez most nem latszik, hogy igy lenne. De a felhoben tarolt dolgokat igy tobb alkalmazasba is be lehet tenni. De lehet, hogy az alkalmazasokat kellene felkesziteni ra, hogy az offline adatokat is kezelni lehessen benne :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17964) kkdesign válasza Alex91 (#17962) üzenetére


kkdesign
senior tag

megpróbáltam, mert utána olvastam, de az elég gáz ott a képernyő közepén :D El is morzsoltam egykét szép szót, hogy egy iPad-re nincs egy ilyen elterjedt app...?! Igazából csak felskálázni kellene féligmeddig :W

Maga a rendszer amúgy tetszik, hogy tanulni kell, anno volt blackberry classic-om, azon is tele volt a rendszer gesztusokkal, imádom az ilyesmiket :)

régebben volt kérdésem, hogy kis kézzel jól átérhető-e, hála az égnek pont jó ebben a méretben :)

(#17965) Mappa


Mappa
addikt

Huuu de bosszantó ha csak egy fényerőt akarok állítani, felhúzom alulról a vezérlő dockot de ezzel együtt már jön is a multitasking is. Ha nem akarok semmit sem csinálni mert meggondoltam magam, nem lehet lehúzni ezt a szar muktitask dockot, ha meg mellé tapicskolok kilép az alap oldalra. Ez roppant ésszerű megoldás pláne ha egy cikkben vagyok benne, de az ha túl sötét csak úgy tudok rá fényerőt adni, hogy csapot papot hátrahagyva az kilép az alap oldalra. Mekkora egy szar átgondolatlan lett ez a ios 11 :O

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#17967) ferikek


ferikek
aktív tag

Gyorsan par tapasztalat az ios 11-en kapcsan ipad air 2:

Osszzssegeben pozitiv, uh ezeket ne is emelem ki, inkabb par hibat nalam:
- egyszerue ha gyorsa irok, nem tudja kovetni a billenytyuzet, vannak kimaradasok, van h egy-egy betu, van h szavak. Remelem ezt javitjak nagyon gyorsan
Ezt az ujfajta billentyuzetet e nehezen szokom meg,mert mashol vannak a karakterek a lehuzasoknal, mint uge korabban
- sztem erzekeny nagyon a kijelzo, gorgetesnel rengetegszer megnyit egy-egy uj linket
- nem csak erzekeny hane sokszor nem is reagal
- nekem hianyzik az ami az ios 10-ben benne volt: par nem mukodott parhzamosan!lehetett valttani az appok kozott, most meg ugye nem lehet. Tehat ha eppen a safarit es es mailt hasznalom, es mondjuk szeretenm oldal a mapset megjeleniteni, akkor suhintas a dockhoz es kereshetem a megnyitott appok kozott a mapset,mert a dockba nnincsen benne
- nyitott billenytyuzetnel neml lehet a dokkot megnyitni

[ Szerkesztve ]

(#17968) blakey


blakey
titán

Mini 2-re visszatettem a 10.3.3-at, egyelőre csak 1 oka van, valószinűleg eladom így majd az új tulaj eldönti, hogy frissíti vagy sem. A 1,5 nap alatt különösebb gondom nem volt, tetszik a billentyűzet, a Multitasking, a Chrome összeesett néha, Safarival nem volt gond, egyéb alkalmazások jól működtek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17969) Imy válasza r3dsnake (#17961) üzenetére


Imy
veterán

Miért? Ugyanaz a proci van benne (A7), mint az iPhone 5s-ben. Amúgy netezésre miért nem elég? :O Szerintem még jópár évig jó lesz az netezésre....

(#17970) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Sziasztok, új vagyok még IOS-en, két hete vettem Ipadet (2017-es modell), előtte Nexus 7-em volt (2013). Nagyjából képben voltam az androidról váltáskor, hogy zártabb a rendszer, de amire használom a tabletet (böngészés, filmezés, facebook, twitter, játék) abban a váltás nem okozott gondot, minden működött eddig, sőt a multitask nekem meglepetés is volt, tudtam podcastet hallgatni heartstoneozás közben, a nexushoz képest ez is reveláció volt :) Amikor kijött, felfrissítettem IOS11-re. Egy dolog most nem működik nekem. Ha fényképet készítek, akkor a fotóra bökve és küldés más appba gombra nyomva (ez a kocka tetején nyíllal), gmail appból akarom küldeni a képet emailben. Ez volt a metódusom androidon is. De nem működik, látszólag csatolja a képet, de hiába küldöm, nem érkezik meg a címzettnek (illetve rapszodikusan, magamnak próbálgattam küldeni, valami megjött, valami nem...). Közvetlenül a gmail appból levelet írva tudok csatolni képet, de így fotó appból továbbítva nem megy. Illetve ehhez kapcsolódóan a másik kérdésem: gmail appot és a gyári mail appot nem lehet egyszerre ugyanarra fiókra használni? Mert hiába próbálom beállítani a gyáriban a gmail accountom, azt írja, hogy ez a fiók már használatban van...

Az IOS 11 nekem bejön, szerintem ez a modell ugyanolyan gyors vele, mint az előzővel és nem is merül jobban. Hozzáteszem ugyebár két hetet használtam előtte a 10-est, így nem okozott gondot az új metódusok megszokása :)

(#17971) r3dsnake válasza Imy (#17969) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Netezésre iOS9-cel is elég. De legalább gyorsabb is.

(#17972) Rage47 válasza Dr. Venkman (#17970) üzenetére


Rage47
veterán

Én a Mail appot használom outlook.com-os címmel, mindig megy a csatolás stb. Gmaillel lehet gond, de majd egy gmailes is biztos ír ezzel kapcs.

(#17973) Sn00k


Sn00k
veterán

Sracok ki lehet kapcsolni ios 11 alatt hogy ha pl: el van inditva a bongeszi alalrul belehet huzni azt a savot amin programok vannak. Sehol nem talalom a beallitasokban...

3njoy the Lif3

(#17974) Ragnar95 válasza Sn00k (#17973) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lehet kikapcsolni a Dockot tudtommal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17975) Sn00k válasza Ragnar95 (#17974) üzenetére


Sn00k
veterán

Ennek az allitasi lehetoseg korabban a vezerlokozpontban volt. De most nem tudom azon belul kiiktatni. Engem ez tokre zavar . Mi az hogy nem lehet kikapcsolni... lol

3njoy the Lif3

(#17976) kezo0


kezo0
addikt

iOS 11-es első észrevételeim egy iPad mini 4-esen:
– Ma egyszer csak nem akart működni a képernyő elforgatása. Ki-bekapcsolás segitett csak. Ilyet még soha nem tapasztaltam a korábbi rendszereken. Remélem, nem lesz rendszeres...
– Az App Store-ban a frissítések oldalán összevissza sorakoznak az appok. Két oszlopba lettek rendezve, ez idáig OK, de nem azok vannak legfelül, amelyek utoljára frissültek. Lehet ezen valahol állítani, ha én azt szeretném, hogy továbbra is a frissítés időrendje szerint legyenek sorban, ahogy eddig?
– Lehet most olyat csinálni, hogy osztott képernyőn van egymás mellett két futó app, ahogy eddig? Tehát benne vagyok az egyik appban teljes képernyőn, és oldalról behúzok mellé egy másik appot? Vagy ez megszűnt?
– Nem nagyon játszom, az egyetlen játék, amivel időnként elszórakozom egy kicsit, az egy passziánsz app. Ennek most észrevehetően döcögősebb lett az animációja, nem olyan vajsimán mozognak a kártyalapok, mint eddig. Sőt, néha annyira elkezd szaggatni a mozgásuk, hogy csak az iPad ki-bekapcsolása után jön helyre. Ez mondjuk néha előfordult régebben is, csak sokkal ritkábban.

Egyébként tetszik az új rendszer. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#17977) Scholes9 válasza kezo0 (#17976) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem előforult már 10-en is, h nem akart a képernyő elfordulni, de megjavult magától egy idő után :D

Az app behúzást én sem találom, nemtom ezzel most mi van :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17978) Sn00k


Sn00k
veterán

BT beallitaskon belul tudja setleg valaki ez milyen eszkozt takar AVR 171s_1710s-BT, iphonenal is bent van

3njoy the Lif3

(#17979) Dr. Venkman válasza Sn00k (#17978) üzenetére


Dr. Venkman
tag

A szomszéd erősítője? :)

(#17980) Scholes9 válasza Dr. Venkman (#17979) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17981) #35723520


#35723520
törölt tag

A 11-ben valami katasztrófa lett a multitasting, pontosabban az a funkció, hogy egymás mellett két programot használok megnyitva (nem jut eszembe a hivatalos megnevezése...)
Az előző verzióban ugye elég volt jobbról legyinteni és máris ott voltak a párhuzamosan használható appok egymás alatt, de most egy agyrém! :W

(#17982) kezo0 válasza #35723520 (#17981) üzenetére


kezo0
addikt

Pont ezt (is) kérdeztem pár hsz-sal korábban, hogy ez most hogyan érhető el. Te tudod?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#17983) ferikek válasza kezo0 (#17982) üzenetére


ferikek
aktív tag

Ugy erhrto el h a dockban hisszan ranyomsz arra, amit szertnel parhuzamosan hasznalni es odaviszed az ujjaddal a kepernyore. Ezzel nincs is gond, de ugy regebben gyorsan fentrol le vagy lentrol fek vegig tudtad pirgetni most meg csak azt tudod behuzni a dockbol, ami ott van...

(#17984) Ragnar95 válasza ferikek (#17983) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Emlékeim szerint beta 4-5 körül még ki lehetett keresni a listából is ugyanúgy, mint iOS10-en slideover nézetben az appokat. Szomorú, hogy mostmár tényleg csak a Dockról lehet behúzni őket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17985) #35723520 válasza kezo0 (#17982) üzenetére


#35723520
törölt tag

(#17988) kezo0 válasza ferikek (#17983) üzenetére


kezo0
addikt

Hát köszi - és Tomiapunak is.

Kipróbáltam ezt, és odáig nem is volt probléma, hogy a dockról ráhúztam egy appot egy másikra, ami így egy lebegő ablakban került a másik app fölé. Kár, hogy ezt az “ablakot” (micsoda szentségtörés itt ezt a szót használni...) nem lehet sem átméretezni, sem egy mozdulattal bezárni. Oké, akkor próbálkozzunk a belinkelt videó szerint kihúzni a képernyő szélére a felső kis vonalnál megfogva. Első alkalommal még sikerült, és végre osztott képernyőn volt egymás mellett a két app, és a kettő közötti határolóvonalat is ugyanúgy lehetett ide-oda húzogatni, mint az iOS 10 alatt.
De amikor másodjára próbálkoztam ugyanezzel, már sehogy sem engedte a másik felett lebegő appot kihúzni a képernyő szélére, és így eltüntetni sem sikerült sehogy sem. Addig próbálkoztam az egymás alatt-fölött megjelenő két app bezárásával-megnyitásával, mindenfelé húzogatásával, míg egyszer csak olyan szinten fagyott le az iPad mini 4, hogy kikapcsolni sem lehetett a szokásos módon. Így hát végül kénytelen voltam forced restartot nyomni neki...
Ennek pedig az lett az eredménye, hogy amikor végre újraindult, utána még vagy 3-4 órán keresztül próbálta helyreállítani a fotókönyvtárat, és ezalatt kb. semmit sem lehetett rajta használni, mert bármit elindítottam, azt 10 mp-en belül bezárta. Majd közölte, hogy a további fotók visszaállításához zároljam az iPadet, és dugjam rá hálózati áramforrásra (mindvégig azon volt). Na, így nagy sokára befejezte az összes fotó visszaállítását, de úgy, hogy a Camera Roll fotóinak felborult az eredeti időrend szerinti sorrendje... Valamiért úgy sikerült a helyi fotókat újrarendeznie, hogy most a 2014 szeptembere és a tegnapi nap között készültek vannak elöl, majd ezek után következik a legrégebbi fotók és a 2014 szeptembere között készült fotók tartománya. Vagyis egy csomó régi fotót elölre pakolt, így azok most megelőzik a legújabbakat. :(
Így telt az éjszaka, és itt tartok most, köszönhetően az iOS 11-nek. Valószínűleg nem fogok tovább kísérletezni az appok egymásra húzogatásával...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#17989) #35723520 válasza kezo0 (#17988) üzenetére


#35723520
törölt tag

Igen, én is hasonlókat tapasztaltam! :W
Nem értem, hogy mi abban a logika az Apple részéről, hogy egy viszonylag jól működő funkciót így elbaltázzanak!!! :Y Komolyan elgondolkoztam azon, hogy soha többet nem veszek ipadet, csak az a bajom, hogy nem igen van normális androidos tablet!

(#17991) blakey válasza #35723520 (#17989) üzenetére


blakey
titán

Még vissza lehet tenni a korábbi verziót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17992) #35723520 válasza blakey (#17991) üzenetére


#35723520
törölt tag

Azt hogyan kell? Nem vagyok járatos az ilyesmiben!

(#17993) leslieke válasza #35723520 (#17992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itunes

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17994) #35723520 válasza leslieke (#17993) üzenetére


#35723520
törölt tag

És ott mit kell csinálni?

(#17995) blakey válasza #35723520 (#17992) üzenetére


blakey
titán

Így kell visszatenni, de mostanában csináld, mert nemsokára nem fogja "aláírni" az Apple és akkor buktad. Kb 10 perces művelet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17996) #35723520 válasza blakey (#17995) üzenetére


#35723520
törölt tag

Köszi! :R

(#17997) Mappa


Mappa
addikt

Én is visszatértem 10.3.3-ra és egyelőre marad is ez, de lehet véglegesen.

nem kötelező megadni

(#17998) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Tegnap megvettem első fizetős IOS appomat, a Pixelmatort, viszont ma ránéztem a bankszámlámra és nem látom, hogy bármilyen összeget levontak volna a számlámról. Eddig bárhol fizettem a neten rögtön levonta az adott összeget, vagy legalábbis megjelent, hogy elkülönítette. Itt semmi. Az app store másképp működik? Később fogja levonni?

(#17999) blakey válasza Dr. Venkman (#17998) üzenetére


blakey
titán

Nem, meg kell kapnod emailben a számlát és levonásra is kerül, nekem eddig mindig levonta és elég hamar, időt nem néztem, hogy mennyi volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18000) Dr. Venkman válasza blakey (#17999) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Furcsa, mert számlát sem kaptam. Lehet, hogy első tranzakciónál van valami átfutás.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.