Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Luciano válasza Thewent12 (#18100) üzenetére


Luciano
tag

:C :W :R

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#18102) psg5 válasza Plebi (#18099) üzenetére


psg5
veterán

Ne sajnáld az MM-et. Gyanítom azért akciózták be mert a boltokban maradt kiállítási daraboktól akarnak megszabadulni mielőtt jön az új szállítmány. :) (persze ez csak tipp) Netes rendelésnél 10-15 nap mire jönne ez már eleve fura volt felhívtam őket és ahogy látszik is a neten, egyes áruházakban elérhető viszont kiderült, hogy csak korlátozott készlettel (lásd 1-2db)...

F.K.T.

(#18103) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok!
Új vagyok itt a topikban apple fronton nem, héten szert tettem egy ipad pro 10.5 re és olyan gondom van , hogy mióta feltettem a ios 11 et azóta sleep módban random újra indul. Mikor használom nem fagy le nem indul újra, de ahogy leteszem, és mondjuk nyúlok hozzá x idő múlva kéri a jel kódot és nem fogadja el az új lenyomatom.
Ekkor beírom a jel kódot és akkor megint megy bizonyos ideig!

Csinálhatja ezt esetleg valamilyen program illetve hardveres lenne a gond.

Köszönöm előre is , hogy foglalkoztok a problémámmal.

üdv: Norbi

(#18104) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Szintén új vagyok iPad témában..
Valaki leírná az elmúlt pár év iPad-jeit? Mert eléggé lemaradtam és zűrzavros ez az Air meg 8féle méretű pro
Melyik mikor jött ki stb stb
Köszi :R

(#18105) nofi válasza Tompo92 (#18104) üzenetére


nofi
őstag

1. találat, végül lejjebb görgetve lesz egy szép összefoglaló táblázat

Xbox GT: nozsolt

(#18107) kezo0 válasza Nnobi (#18103) üzenetére


kezo0
addikt

Ha nem fogadja el az új lenyomatod, használd a régi lenyomatod. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18108) Tompo92 válasza nofi (#18105) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ezt en is megtaláltam de ebben kb semmi nincs benne :D
De azért köszi :C

Local1: na ez az köszönöm
:R

[ Szerkesztve ]

(#18109) Sn00k válasza psg5 (#18102) üzenetére


Sn00k
veterán

En mg annyit hozzafuznek nem csak kiallitasi darabokat szoktak ilyenkor eladni, ha nem pl: amiket felbontanak es ilyen-olyan indkkal vissza visznek azaz nem full originalt termeket veszel meg ilyenkor kvazi: akcio kereteben...
Ja es ezt tapasztalatbol mondom. Vettem a polusban egy i7 et aminek az aksija fullra le volt merulve , majd visszavitttem hogy ki akarom cserelni , mert tudtam anno mikor vettem gy samu tablagepet es fullra le volt merulve az aksija (persz zsir uj volt) az hibas lett par nap alatt. Ebbol kiindulva es a forumon es megkerdezve arra jutottam fogom vissza viszem meg az nap es kerek egy cseret. Igy is tettem , majd emberkedtek velem s alig akartak kicserelni monddvan ezt ok igy csak bukoval akcio kereteben tudjak csak eladni majd masnak. Mondom na az szep...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#18110) R a y válasza psg5 (#18094) üzenetére


R a y
senior tag

Én 2 napja vettem 32 gigas wifi + cellular ipad 2017et, 123ért bontatlanul innen hardveraproról. Ki lehet fogni:)

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#18111) nofi válasza Tompo92 (#18108) üzenetére


nofi
őstag

Amit kérdeztél mind benne van. Mit szeretnél tudni pontosan? :)

Ja bocsi, nálam angol a google, így a beírt keresőszóra alapból a local1 által is belinkelt wikit adta ki - arra gondoltam én is

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#18113) nofi válasza #05304832 (#18112) üzenetére


nofi
őstag

Tekintve, hogy szinte minden eszközöm és a rajtuk található programok angolul vannak, ha elkezdek keresni valamit nekem sokkal relevánsabb találatokat ad az angol. Tech, gadget, film, zene, játék, stb. téren is sokkal naprakészebb, illetve bővebb találat van angol nyelven mint magyarul és emiatt megszoktam, hogy gyakorlatilag ha leülök netezni az 90%-ban angol nyelvű találatokat részesítem előnyben - remek példa erre az ipades wiki link is, a magyar oldal lényegében egy kivonat.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#18115) Tompo92 válasza nofi (#18105) üzenetére


Tompo92
senior tag

Mind1 sikerült választ kapnom, kár lenne ezen rágódni köszi :R

(#18116) access_denied


access_denied
senior tag

Alap kérdés, melyik eszközön és mit kell kikapcsolni, hogy a tableten ne jelenjen meg a telefonhívás? Atableten ki van kapcsolva a facetime, de ez nem volt jó :(

(#18117) RobexX10 válasza access_denied (#18116) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Tapbleten beállítások/FaceTime hívások iPhone-ról ki

(#18118) Ragnar95 válasza access_denied (#18116) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone-on Beállítások>Telefon>Hívások más eszközökön (vagy valami hasonló, angolul használom a rendszert)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18119) leslieke válasza access_denied (#18116) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

iPhone-on Beállítások>Telefon>Hívások egyéb eszközökön

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18120) access_denied válasza leslieke (#18119) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez volt a nyerő: iPhone-on Beállítások>Telefon>Hívások egyéb eszközökön

(#18121) leslieke válasza access_denied (#18120) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Napokban kapcsoltam ki én is, mert a tablet és a telefon sosincs egy helyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18122) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, valaki tudna nekem segíteni, Ios 11. A gyors menüben vagy minek hívják lehet ki be kapcsolni a wifit és a Bluetooth. Na már ha itt kikapcsolom akkor sajnos egy idő után vissza kapcsol. Nem lehet beállítani hogy ez kikapcsolja a wifit és a Bluetooth ne csak a kapcsolatot bontsa?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18123) ArrayOfLilly válasza Jano_023 (#18122) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Az IOS 11 működés szerint a Wifi és a Bluetooth kapcsoló is csak az aktuális hálózatról való leválasztást hajtja végre, ha teljesen ki akarod kapcsolni, akkor ahhoz kénytelen vagy belépni a Beállításokba és ott megtenni.

http://www.arrayoflilly.com

(#18124) Cuccok válasza Jano_023 (#18122) üzenetére


Cuccok
tag

Hajnali 5-kor viszont minden nap visszakapcsol amig a settingsben ki nem kapcsolod.
Hogy ez a kreténség kinek a fejéből pattant ki és miért azt ne kérdezd, mert szerintem senki sem tudja.

(#18125) Jano_023 válasza Cuccok (#18124) üzenetére


Jano_023
őstag

Hali, és ezt hol lehet kikapcsolni?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18126) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Mini 2-őn milyen az iOS 11?
Nem akarom felrakni, a sebesség most sem csúcs, szerintem ez csak rosszabbodna..

Ha valakinek van tapasztalata, szívesen olvasom :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18127) gergo5991


gergo5991
őstag

egy ipad pro 10,5 ös cellular mennyivel merül gyorsabban egy cellular nélkülitől? van most lehetőség 12 gigás mobilnettel kivenni a 10,5 64 gigás cellular verziót 180e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#18128) ityam


ityam
senior tag

frissítettem az ipad promat mert hallottam hogy multi task már szuper lesz a legújabban. Hát lehet hogy én vagyok hülye de hogy oldható meg hogy ki is használjam a multi taskot? pl egy youtubeos zenehallgatás közben tudjak játszani valami játékot?
vagy ennyi multitaskot azért ne akarjak?

[ Szerkesztve ]

(#18129) ityam válasza gergo5991 (#18127) üzenetére


ityam
senior tag

relatíve. én sok órát játszom a 10.5 ös ipad promon. nap végéig jellemzően elvan töltés nélkül. Sebessége nagyon pöpec. Samsung S3 as tabhoz képest is ég és föld. Ha sokat netezel és kell az akkora net akkor jó ajánlat.

(#18130) agabe válasza ityam (#18128) üzenetére


agabe
addikt

Jatek mellett sztem semmi nem fut multiban.

(#18131) ityam válasza agabe (#18130) üzenetére


ityam
senior tag

ezekszerint nincs akkor még mindig rendes multitasking :(
pedig reménykedtem. Ez a youtuboos zenehallgatás hiányzik játék közben. Játékot hang nélkül játszok mindig de zenét sokszor szívesen hallgatnék közben.Nem youtubebol hanem tabra felrakott zenével sem tudja megcsinálni a tab ezekszerint? még nem raktam rá zenét így nem próbáltam.

(#18132) joey04 válasza ityam (#18128) üzenetére


joey04
titán

yt zenehallgatás a google miatt nincs nem? btw én eddig is úgy játszottam, hogy közben podcastet hallgattam pl. ehhez nem kellett az ios 11, ment eddig is. Most kipróbáltam, a spotify is megy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18133) gzbotii válasza joey04 (#18132) üzenetére


gzbotii
veterán

Androidon megy a YT osztott képernyőn - nativ Android featurként

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18134) joey04 válasza gzbotii (#18133) üzenetére


joey04
titán

De gondolom nem úgy játszana, hogy osztott képernyőn menne a játék és a yt, hanem utóbbi háttérben menne. Osztott képernyőn itt is megy a yt, mellé safarit szoktam nyitni és megy szépen a videó mellette.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18135) r3dsnake válasza ityam (#18131) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennek semmi köze az iPadhez, a google korlátozza.

(#18136) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Milyen megoldás létezne erre konkrétan? Múltkor már feltettem a kérdést :D

Adott egy Ipad mini Retina 2.gen - 16 GB. Megvan már 2 éve talán. Filmet akarok rajt nézni utazáskor, munkahelyen ha van rá időm. Főként sorozatokat. Milyen megoldás létezik? 16 gb sokra nem elég.. Penrive-ot vagy valami mást h tudok csatlakoztatni?

Köszi

(#18137) blakey válasza zeus_2k14 (#18136) üzenetére


blakey
titán

Otthon futó szerver, NAS amiről le tudod játszani a filmeket, sorozatokat, akár Plex segítségével, de FTP-n keresztül is mehet, így nem kell tárolnod az iPaden, persze ehhez kell net, vagy beszerzel egy olyan wifis HDD-t amit magaddal viszel és arról játszod le.Pendrive is lehetséges, de az azért nagyon specifikus eszközöket igényel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18138) univerzita válasza zeus_2k14 (#18136) üzenetére


univerzita
addikt

Ha a filmeket és sorozatot avi-ban teszed fel akkor nemfoglal sok helyet ( ekkora képernyőn felesleges a HD). Léteznek pendrive -ok( már elég nagy a választék) de itt vigyázni kell mert nem mindegyik engedi hogy megnyitod valami média playerrel.

(#18139) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

igazából eladnám az Ipad-et. De 45-50.000-ért felesleges eladnom.

(#18140) arkades válasza zeus_2k14 (#18139) üzenetére


arkades
aktív tag

Hát igen, annál többet nem nagyon adnak érte.

Каждый дрочит как он хочет.

(#18141) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Belépek a totyikba (ismét :D) egy iPad 1 3G 64GB tal!. iOS 5 fut rajta és valahogy jobban bejön design ügyileg mint a 11. :P De a kérdésem a következő. Tudtok nekem olyan böngészőt ajánlani ami ki tudja tenni a youtube-ot teljes képernyőre? Csak mert a safari valamiért bent felejti a tabokat és a google search bar-t is. Igazából, 10K ért vettem, szerintem ennyit ért. telecsapom sorozattla aztán majd lesem főzés közben :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18142) gergo5991 válasza joey04 (#18134) üzenetére


gergo5991
őstag

igaz ez iPad topic, de én iphonén ugy oldottam meg a yt-on való zene hallgatást és közben telefonozást hogy:
1. megnyitottam a yt-on a zenét elindítottam
2. kiléptem a yt-bol
3. alulról felhuztam a control centert és ott a zenelejátszóban a yt maradt bent, mint utoljára játszott multimédia, és onnan a play gombal elindítottam. aztán control centert vissza lezártam és a háttérben ment a ytról a zene közben meg safariztam / gameltem.

Ugyanígy engedte a háttérben filmet is hallgatni

(#18144) ityam válasza gergo5991 (#18142) üzenetére


ityam
senior tag

nekem ott elindítva csak betöltést írta de nem indult el :(

(#18145) univerzita válasza hszilard666 (#18141) üzenetére


univerzita
addikt

Puffin

(#18146) vadászcsiga válasza univerzita (#18145) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem fut iOS5-ön. Trükkösen kell leszedni. Először asztali gépre, aztán ipaden a kompatibilis verziót.

[ Szerkesztve ]

(#18147) sebgutkopf válasza Ragnar95 (#18076) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azt azért ne felejtsük, hogy a gép van értem és nem fordítva. :)
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy mi a fene az a nyomós ok arra, hogy ilyen kretén az apple?
A biztonság az esti mese, azt meg lehet oldani ezen korlátok nélkül is.

Abban igazat adok neked, hogy ez végül is egy játékszer, annak meg el kell fogadni, hogy olyan, amilyen és talán nem is kéne arra használni próbálnom, amire nem való (munkára).

(#18148) Ragnar95 válasza sebgutkopf (#18147) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt se felejtsük el, hogy nem érted van a gép, hanem hogy a felhasználók minél nagyobb részének igényeit kielégítse :)
A sandboxing az egyik legrégebbi elv, amire az iOS épül és pontosan a biztonság az egyik oka ennek, ami egyáltalán nem esti mese. Ha minden program csak a saját fájljaihoz fér hozzá (ugyebár ez a sandboxing lényege röviden), elég nehéz kártékony programot írni.
Ráadásul az Apple macOS-en is jó ideje az adatbázis-alapú fájlkezelést nyomja és próbálja elfelejtetni az emberekkel a fájlstruktúra szintű fájlkezelést, de sokaknak ezt is nehéz elfogadni/megérteni, hát még a sandboxingot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18149) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok az lenne a kérdésem, nézelődtem a használt piacon érdemes még most ipad 4 et vagy pedig ipad mini 2 öt vásárolni használtan?

ez vagy egy huawei t3 10-es között vacillálok (a huaweit újonnan venném persze), de ahogy elnéztem még mindig eléggé gördülékenynek számít az ipad rendszere

vélemény? féljek tőle ha nincsen gari stb? vagy -jó persze szerencse kérdése is- de szoktak ezeknek tipushibái lenni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18150) gzbotii válasza hszilard666 (#18141) üzenetére


gzbotii
veterán

Manapság az meg mennyire használható? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.