Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Ragnar95 válasza timelord1987 (#17399) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iStyle-tól vásárolva van rá 2.évi szavatosság, mivel hivatalos magyarországi viszonteladók. Döntsd el, ez mennyit ér meg neked.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17402) #35723520 válasza Romvr (#17400) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nekem is pont ezzel van a bajom! Ha ezen nem változtatnak, akkor tényleg nagy visszalépés a 10-hez képest! :W

(#17403) Romvr válasza #35723520 (#17402) üzenetére


Romvr
őstag

Én már küldtem hibajelentést is erről az Apple nek. Remélem fontolóra veszik. Ha nem akkor szomorú maradok.

Amúgy csomó dolog tetszik benne: az új Action Center, a Dock is nagyszerű, a lentről suhintásos menü is egész hasznos. Na de a notification center az megint vissza lépésnek érződik.

Van mit csiszolni rajta őszig. Főleg hogy azért fagyogat meg akad itt ott. Alkalmazás váltásnak már 4 alkalommal fagyott ki úgy hogy csak erővel lehetett újra indítani. De pl az új billentyűzet az zseniális. Az megér egy piros pontot, akar csak a drag and drop alkalmazások között.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17404) Jaded válasza Romvr (#17403) üzenetére


Jaded
senior tag

És azt senki nem is említi, hogy van végre gyári időjárás (ugyanaz, mint telefonon)? :DDD

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#17405) Viper26


Viper26
nagyúr

Telefonon használt alkalmazás megjelent iPad-on is, ezt ki lehet valahol kapcsolni?
Mert ott nincs rá szükség, egyáltalán miért csinál ilyet?

iPhone 14 | FR955

(#17406) Noxy válasza Viper26 (#17405) üzenetére


Noxy
veterán

Mert be van kapcsolva az iPadon, a beállítások, iTunes és AppStore-ban az automatikus letöltések.
Ezt kapcsold ki mind a 2 eszközön.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17407) bigsee válasza Viper26 (#17405) üzenetére


bigsee
addikt

Én pont ezt imádom benne, keresztbe tudsz dolgozni, IOS «-» OSX és vissza... :K Ha szépen be van állítva, akkor nem zavaró és működik! (Más rendszeren ezt eddig nem tudtam ilyen szépen beállítani.)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17408) Viper26 válasza Noxy (#17406) üzenetére


Viper26
nagyúr

Telefonon ki van lőve, de akkor táblán is megnézem, köszönöm.

Mondjuk belegondolva tényleg hasznosnak tűnik. :)

iPhone 14 | FR955

(#17409) Cuccok


Cuccok
tag

Mindig is wifi only ipadem volt, de most a 10.5 pro beszerzés előtt eljátszottam a gondolattal hogy navigációra is használnám évente kb 2x.
Nem az a kérdés hogy megéri a 32.000Ft felár, hanem az hogy teljes értékű-e a gps része, tud-e közel olyan pontosságot mint egy telefon. Sim kártya valószínűleg nem kerül bele.
Köszi.

(#17410) drzozo válasza Cuccok (#17409) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha nem pontosabb, mint az iPhone 6-om. :)

(#17411) Cuccok válasza drzozo (#17410) üzenetére


Cuccok
tag

Sim nélkül is?

(#17412) Romvr válasza Cuccok (#17409) üzenetére


Romvr
őstag

Nem teljesen a kérdéskörhöz kapcsolódik ezért off-ba teszem.

Nagyjából öt éve vettem először olyan tabletet ami 4G képes volt és rá kellett jönnöm hogy veszettül hasznos. Beraksz egy SIM kártyát (Domino nekem), rátöltesz adatforgalmat és lényegében bárhol elő tudod venni és használni bármire amire egy telefont is, csak a mérete miatt még akár többre is. Akkor határoztam el hogy csak 4G -s tabletet veszek a jövőben.

Előtte volt egy iPad 4-em Wifi-s és valahányszor meg akartam valamit nézni a neten mindig a telefonról kellett hotspotot csinálnom előtte. Meg lehetett csinálni de macerás volt. Navigációra, vagy hogy megnézzem a közelben lévő üzleteket, azok nyitva tartását már nem is volt alkalmas csak ha manuálisan írtam be hogy hol vagyok.

Így vettem egy Air 2-t ami szintén 4G képes és oda meg vissza vagy tőle. Navigációra is használom hébe-hóba és eddig nem csalódtam, gyorsan és pontosan lövi be a helyzetet.

Amit nagyon szeretek benne hogy ha mondjuk olvasgatok rajta Kindle-t közben is jönnek az üzenetek és tudok rájuk válaszolni gyorsan. Nem kell mindig elővenni a telefont és azon pötyögni, hisz ott van a kezemben az iPad amin a 4G volta miatt meg tudom ugyanezt tenni. Vagy ha meglátogatok nagyszülőket de elfelejtettem valami képet rátenni akkor csak belépek OneDrive-ba (nekem az az elsődleges Cloud-om) és letöltöm, még ha csak 3G-n is..

Szóval ha engem kérdezel akkor 32.000 forint a kényelemért és a szabadságért amit egy mobilnet képes iPad ad veszettül jó üzletnek hangzik :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17413) drzozo válasza Cuccok (#17411) üzenetére


drzozo
senior tag

Ezt mondjuk passzolom, mert én sim-mel használom, és nincs offline navigációm, csak Waze, meg Google Maps.

Mondjuk nem értem miért nem teszel bele egy feltöltős SIM-et, egy évre feltöltöd kb. 10 ezer forinttal és bőven elég lesz a belföldi, de még akár a külföldi navigációhoz is.

szerk.: na tessék, alattam is leírták.

[ Szerkesztve ]

(#17414) Cuccok válasza drzozo (#17413) üzenetére


Cuccok
tag

Az elmúlt 5 évben soha nem volt szükségem mobilnetre ipaden. Kocsival járok, ott értelemszerűen nem fogom elővenni :DDD, otthon, irodában, barátoknál, ill ahova viszem mindenhol van wifi.
Mondjuk ma reggel megjelent a szolgáltató választás listában a telefonom a digi mobil szal valami filléres netet lehet tényleg teszek bele még ha soha nem is lesz rá szükség.
A gps-t többet fogom használni benne :K

(#17417) syIex válasza Ragnar95 (#17379) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm! Akkor valószínű olyasmire fog esni a választás! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17418) Romvr


Romvr
őstag

Tudtok ajánlani iPad Air 2-re valamilyen vékonyabb Heavy Duty tokot? Vettem egyet online 3000-ért, de kiderült hogy ez iPad Pro-hoz van (hangszóró kivágások helye) viszont maga a formavilága tetszik.

Tudtok esetleg hasonlót ajánlani, nem horror áron? Fontos a kickstand megléte, valamint hogy ne legyen böszmenet vastag... ja és Flip Tok-ok kíméljenek :)

Előre is köszi.

SZERK:

(#17416) local1

Csak annyi hogy van 1TB-os előfizetésem OneDrive-ra amire a telefonomról/gépemről is mennek fel a fotók. Így ha valamit nem teszek át manuálisan az iPad-re akkor se vagyok meglőve olyan helyen ahol nincs Wifi, mert alkalmazásból letöltőm, vagy egyszerűen onnan mutatom.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17419) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!
Erdemes meg jelenleg venni ipad prot? 9.7-esrol lenne szo. 160-ert rendelnem netrol. A masik lehetoseg amit neztem az a sima ipad. Az hivatalos helyen is 125-tol mar van. Megeri jobban a pro? Illetve orulnek ha leirnatok, hogy ti mire szoktatok hasznalni. Kivancsi vagyok :)

(#17420) madgie válasza Thewent12 (#17419) üzenetére


madgie
titán

Szerintem egyszerű a kérdés, amit fel kell tenni magadnak: kell neked Apple Pencil? Azzal ér valamit az iPad Pro, főleg a régi 9.7”, aminek nincs olyan egyéb előnye, mint a friss Pro-k 120 Hz képfrissítése.

(#17421) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Igen kellene. En is a pro fele hajlok ha mar ipad. De nem tudom, hogy kihasznalnam e. Ezen gondolkozom jo ideje. Van macbookom is, es az melle nem tudom hogy szukseges lenne e. De valamiert nagyon vonz a pro es a pencil.

(#17422) madgie válasza Thewent12 (#17421) üzenetére


madgie
titán

Fotók utómunkájára próbálom egy ideje, most lesz az első nagyobb anyag, amit konkrétan ezen akarom majd retusálni :) Megvettem az Affinity Photot, baromi jó cucc, a toll is, aztán majd elválik, mennyire munkaképes az eszköz sok-sok kép esetében.

Nálam amúgy kábé be sincs kapcsolva a Macbook Pro, mióta megvan az iPad Pro. Azon utómunkázom, azon rakom össze a kollázsokat Facebookra, azon is megy ki az anyag, stb. Hétköznapi célokra eddig bevált, be most jön egy teljes lagzi, na ott lesz mit csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#17423) Viper26 válasza madgie (#17422) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nagyon jó dolog ez, este ment a podcast, közben egy kis Safari mellé, ráadásul játékokkal sincs gond, és a kamera is igencsak jó. :)

iPhone 14 | FR955

(#17424) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Na megrendeltem a 9.7-es prót. 3 munkanap amíg megjön. Addig beszerzem hozzá a pencilt meg egy tokot. nagyon kiváncsi leszek rá, főleg egy hónap múlva az IOS 11-el. használni majd akkor szeretném, amikor nem vagyok itthon. Nem akarom mindenhova vinni magammal a Macbook-ot.

(#17425) Viper26 válasza Thewent12 (#17424) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tok esetleg. :)

iPhone 14 | FR955

(#17426) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Szuper, lehet rendelek is egyet. A pencilt már megvettem ma hozzá. 37 kicsit húzós érte szerintem mondjuk. Egyébként már hívtak a bolttól ahol rendeltem, hogy holnap hozzák is. Szuper gyorsak voltak, és jó áron is sikerült megvennem. remélem egy esetleges gariztatásnál sem lesz semmi gond. Délután fog megérkezni, majd írok pár tapasztalatot róla, ha érdekel valakit :)

(#17427) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki meg tudja mondani, hogy az iPadem miért nem tölti le automatikusan a frissítéseket? Töltőre dugva se, pedig a beállításokban be van állítva: iTunes és App Store-> Automatikus letöltések -> Frissítések.

Máshol is be kéne kapcsolni?

(#17428) ittakary válasza Thewent12 (#17426) üzenetére


ittakary
nagyúr

pencilt biztos használtan vettem volna, nem ér 37et (22volt apróról az enyém)

Másik: nekem a legfrissebb Developer 5 van rajta (Pro 9,7), és ez az első ami használható: idáig konkrétan olyan bugok voltak benne hogy még a Control Center billenytűi sem működtek :D kezd egész jó lenni :)

viszont az NAGYON zavaró hogy ez a Pro úgy melegszik mint az állat...

(#17429) Viper26 válasza ittakary (#17428) üzenetére


Viper26
nagyúr

Vedd le a tűzhelyről. :DDD

Én játszom is rajta, de épphogy langyos lesz, lehet nálad valami nem kerek.

iPhone 14 | FR955

(#17430) Noxy válasza Viper26 (#17429) üzenetére


Noxy
veterán

Vagy rakja odébb, amikor a hagymát vágja rajta. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17432) Angrybird válasza ittakary (#17428) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Nekem se melegszik, pedig most vannak nagy melegek, tehát elvileg jobban kéne neki.
Egy kérdés azokhoz akiknek 9.7-es Pro-juk van.
Azt tapasztalom, hogy amikor egy alkalmazást 5 újjal bezárok, nem olyan könnyen megy, van hogy 2.-szorra sikerül, nem olyan érzékeny erre mint az iPad4-en vagy Air2-őn, zavar kicsit. Másnál is így van?
Amúgy most vettem egy hete, szuper a cucc nem bántam meg, hogy ezt vettem.

(#17433) Thewent12


Thewent12
aktív tag

A pencil meddig bírja egyébként egy feltöltéssel?

(#17434) bigsee válasza ittakary (#17428) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem se melegszik, se net se játék se kép szerkesztés, semmi nem tudta eddig felforralni...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17436) gzbotii


gzbotii
veterán

iOS 11-et valaki felrakja majd iPad Mini2-re?
Betat próbálta valaki?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17437) Romvr válasza gzbotii (#17436) üzenetére


Romvr
őstag

Air 2-n próbálgatom már egy hete. Most Beta 4 van fent. Nagyjából jól fut, csak rengeteg bug van még benne. Többség nem "deal breaking" csak szimplán észrevehető de mivel úgy raktam fel hogy "lássuk mit tud" így számítottam gondokra. Ahhoz képest viszont jól fut hogy hónapokra van még a végleges verzió.
- Zárolt képernyőnél ha elforgatod akkor a háttér és az óra forog vele, minden szöveg és "hot corner" marad a power gomb megnyomásakori helyen. Ez Beta 3-ban még jól működött.
- Több billentyűzet esetén a Z-Y helye néha felcserélődik grafikailag, azaz ha magyarra állítva ottragadt az Y attól még Z lesz ha megnyomom... stb.
- Néhány alkalmazásnál a balra suhintásos delete-nél a szöveg fejjel lefele van... főleg Pushbullet-nél szembetűnő de más 3rd party alkalmazásnál is találkoztam már vele. Inkább vicces mint zavaró :)
- Olvasási Lista törlése bezárja a Safari-t. Azaz ha beraktál mondjuk 8 cikket a Prohardverről akkor 8 alkalommal dob ki mikor törölgeted őket suhintással.
- "Files"-nál hiányzik az iPad, csak iCloud van mint lehetőség. (OneDrive-ot/GoogleDrive-ot is be lehet tenni de csak Read Only lesz, még másolni sem lehet belőle)
- Néhány alkalmazás traumaként éli meg az új Split View-ot és bezárul, magával rántva az éppen megnyitva lévő alkalmazást is. Viber pedig szimplán nem méretezi át magát az esetek 70%-ban. Ez kicsit idegesítő. Meg a Multitask új korlátozása is baj, de már kezdem megszokni. Cserébe a Dock-ra rakás alkalmazás betehető.
- Dock sok alkalmazással gyakran nem jól érzékeli az érintést. Legtöbbször az eggyel jobbra lévő alkalmazást nyitja meg ha rájön az öt perc. Pedig az ujjam a kívánt alkalmazás ikonján pihen.
- Dock-ról bezárni appot néha nem engedi. Hiába püfölöm a minus jelet pont nem érdekli. Főleg akkor ha három alkalmazás van a "recent" részen akkor a középső (második) appot nem lehet kilőni.
- Drag and Drop még Apple alkalmazások között se mindig működik. 10/7-es aránnyal jó csak.
- Lassulások és szaggatások előfordulnak gyakorta, főlek appból kilépés/belépés közben. Na meg a Widgetekre váltásoknál szokott látványosat akadni.
- Meg persze a képernyőidő inkább 6-7 óra mint 8-10. De StandBy-ban jóformán óránként 1%-ot csökken csak az LTE modell.

Így hirtelen ennyi ami eszembe jutott. Biztos van még csak azok nem feltűnő problémák, vagy már megszoktam őket :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17438) gzbotii válasza Romvr (#17437) üzenetére


gzbotii
veterán

Koszi a részletes leírást :R

Mini 2 nem mai vas, hivatalosan megkapja, de lehet, jobb ha nem teszem fel. Meglátom, mindenképp várok majd visszajelzésekre emberektől

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17439) Ragnar95 válasza gzbotii (#17436) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Air2-n fent van a public beta, jól működik teljesen, egyedül a UI bugos még eléggé. Főleg a Dock szokott nálam szórakozni elég gyakran. Illetve előző verzióval volt pár respringem, mostanival eddig nem volt szerencsére.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17440) Thewent12


Thewent12
aktív tag

A prora erdemes felrakni a punlic betat szerintetek?

(#17441) Ragnar95 válasza Thewent12 (#17440) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nézd át az iOS11 újításait és ha úgy érzed, valamelyik létszükséglet, frissíts. Használható bőven a beta, tehát ha minimálisan több bugot kibírsz, mint a stabil verzióban, akkor megéri a plusz funkciókat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17442) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Kivancsi lennek ra nagyon, egyedul az uzemido romlastol tartok.

(#17443) Cuccok


Cuccok
tag

Van egy olyan nyűgöm hogy hiába van a beállításoknál 15 perces fetch-re állitva mindkét google accountom, a naptárbejegyzések mégis csak a naptár elindítását követően szinkronizálnak.
IOS 10.3.3 ipad pro
Ez így elég használhatatlan... Másnak megy rendesen?

(#17444) student válasza Ragnar95 (#17441) üzenetére


student
őstag

a korábbi évekhez hasonlóan az uj szifon megjelenésével egyidőben jön a final ios11 azaz ~szept 15körül?

(#17445) bigsee


bigsee
addikt

Miért kisérletezgettek bétákkal? Nem féltek, hogy minden adat odavész egy esetleges hiba miatt...? :)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17446) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Felraktam, neha szaggat, de alapvetoen megvagyok vele elegedve. Viszont a gyorskijeloles es a gyorsjegyzeteles funkciok valamiert nem akarnak mukodnni.

En szemely szerint nem aggodom, egy napja van meg a gep :D

[ Szerkesztve ]

(#17447) gzbotii válasza bigsee (#17445) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért veszne oda? És mi veszne oda?
Ha van back-up nagy baj nem lehet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17448) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Filmet ti hogy szoktatok ra rakni? Lehetoleg ingyenes megoldas erdekelne.

(#17449) Viper26 válasza Thewent12 (#17448) üzenetére


Viper26
nagyúr

3u tools

Társítod az alkalmazáshoz. :)

iPhone 14 | FR955

(#17450) atirag


atirag
őstag

Ahogy nézegettem a 9.7-es pro-hoz való tok jó air 2-höz igaz?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.