Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) szasanyi válasza Jaded (#17047) üzenetére


szasanyi
félisten

Az jó, mert ez az egyik oka a cserének. :) Olvastam én is a különböző kijelzők pici különbségeiről, de képen és videón is alig látható és úgysem lesz mellette másik szóval ezen nem agyalok sokat.

DJosef: OK, az jó lenne. Bár én csak ebay-ről szoktam rendelni (ritkán) de hátha, és a plusz infó mindig jó.

MOD

local1: olyanokat nem néztem, de tényleg annyira jó, hogy a közel 2,5x árát megéri? :F

[ Szerkesztve ]

(#17053) norbi2010 válasza #05304832 (#17052) üzenetére


norbi2010
őstag

A sima 2017-eshez képest. :)

(#17054) Süvi válasza norbi2010 (#17053) üzenetére


Süvi
őstag

Apple.hu árak
iPad Sík csúcs. Induló ár: 132 990 Ft. (32 GB)
iPad Pro bármit csinálsz jobban megy, Induló ár: 245 990 Ft (64 GB)
(Közelebb van a 1,5*-es árhoz, mint a 2,5-höz)

Ezt igazából mindenkinek magának kell eldönteni, de véleményem szerint, ha csak
- internetre
- videóra
- játékra kell, akkor nem éri meg a felárat.

Ha dolgozni, jegyzetelni, 10,5 kijelző, akkor igen, megéri.
Legalábbis nekem ezek miatt van/lesz Pro.

[ Szerkesztve ]

(#17055) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Ezzel a cuccal van vkinek tapasztalata?

[link]

Videon eleg mutatos:

[link]

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#17056) norbi2010 válasza Süvi (#17054) üzenetére


norbi2010
őstag

A kolléga a 2017-es iPad-ről érdeklődött, ezért tartottam valószínűnek, hogy arra gondolt. :)

Amúgy a 10,5-es iPad-nek nagyon előnye a 120Hz-es kijelzője, azt írták róla, hogy hatalmas különbség van kb bármi mással szemben, mivel annyira simává teszi az animációkat, hogy minden más kijelző úgy néz ki, mintha akadozna utána.

(#17057) szasanyi válasza #05304832 (#17052) üzenetére


szasanyi
félisten

Ehhez képest. Megjegyzem engem baromira nem érdeket az hivatalos oldalon mennyibe kerül, főleg nem úgy, hogy az. +30% csak mert ott, csak mert csak. Igaz, 32 vs 64GB ami árban nyilván indokolt különbség lehet.

(#17058) Süvi válasza norbi2010 (#17056) üzenetére


Süvi
őstag

Én is azért írtam az Ipad 9,7 2017 árát a 10,5-ös Pro-hoz képest. :)

(#17059) Süvi válasza szasanyi (#17057) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, így már jelentős a különbség, 215 a legolcsóbb 10,5-es pro, vagy érdemes rákérdezni a Vaterás hölgytől, ott biztos 200 alatt van :)

(#17060) szasanyi válasza Süvi (#17059) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt a Vaterás hölgyet nem értem. :(

To all: no, megrendeltem egy fehér-ezüst (MP2G2) készüléket a kander.hu webáruházból, 98.5k kiszállítva. Mailben és telefonon is pontosítottam:
- igen, új és bontatlan termék
- igen, 1 év hivatalos (iStyle) garanciával
- igen, van raktáron ennyiért

(#17061) Süvi válasza szasanyi (#17060) üzenetére


Süvi
őstag

Jól tetted.

Korábban már többen vásároltunk a Vaterán egy hölgytől.
De már egyre kevesebben, mert
- 4 hónapot kell a termékre várni kb. :W
- és régebben jobbak voltak az árak.

Csak a pontosítás miatt:
1 év hivatalos Apple jótállás az APR-ben vásárolt 1 év +1 év szavatosság és jótállás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#17062) szasanyi válasza Süvi (#17061) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Ennél azt mondták regisztráció után 1 év garancia van a készülékhez, +1 év szavatosságról nem volt szó. Az "APR-ben vásárolt" kifejezést nem értem, bár gondolom a hivatalos forgalmazó lesz.
Úgy gondoltam ezekkel a feltételekkel 98.5k ellenében ez most jó vétel, hiszen az iStyle ára jóval magasabb amennyit nekem már nem ér (még a +1 év szavatossággal együtt sem).

(#17063) Süvi válasza szasanyi (#17062) üzenetére


Süvi
őstag

Pontosan, a különbségből bőven lehet venni AppleCare Protection Plan-t, ha fontos a 2 év

(#17064) D4ni válasza Süvi (#17063) üzenetére


D4ni
őstag

Szerintem azt csak akkor lehet , ha premium resellernél vásárol

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17065) DJosef válasza Süvi (#17063) üzenetére


DJosef
őstag

Vagy kot ra mashol termekbiztositast.

Generali-nal +1 ev 8900 Ft.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#17068) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, iphonese-vel lenne olyan problémám, hogy a homegomb-nak van holtjátéka olyan 1mm és kattan is, ha nem nyomom be teljesen csak ezt az 1mm-t akkor is. Ez garanciás probléma vagy mire számítsak? Illetve debrecenben kerestem, de nem találtam hivatalos szervízt, ezek szerint pestre kellene küldeni vagy én vagyok béna? Ha csak pesten van ingyenesen el lehet juttatni valahogy? Az se topik halott azért írtam ide, illetve van ipad 2017-em is, amiben ugyanez a homegomb fajta van, lehet ennél is elő fog jönni.
Köszi a választ előre is.
Ui.: független a készülék.

(#17069) Noxy válasza Create. (#17068) üzenetére


Noxy
veterán

Ingyenes lesz, ha meg kérsz valakit aki elviszi valamelyik APR szervízbe. Ott majd eldöntik, hogy javítható, vagy cserélik.
De minden APR szerviznek van tel..száma, amin bőveb információt kapsz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17070) Create. válasza Noxy (#17069) üzenetére


Create.
addikt

Kell esetleg valamilyen meghatalmazás vagy valami? Illetve szerinted ez hiba, mert működni működik, illetve még 3hónap körüli, szóval még szerintem várnék a küldéssel, amíg vészesebb nem lesz a dolog.

(#17071) Noxy válasza Create. (#17070) üzenetére


Noxy
veterán

Nem.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17072) D4ni válasza DJosef (#17065) üzenetére


D4ni
őstag

Kb 2 hónapja voltam a generalinal biztosítás ügyben, azt mondták hogy nincs már mobiltelefon biztosításuk . Bár lehet az öreg hölgy nem volt elég tájékozott.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17073) Süvi válasza #05304832 (#17067) üzenetére


Süvi
őstag

Ha jól emlékszem innen, bár ahogy elnézem nem sokra mennék a +1 év garival, amit a bolt adott :)

215-ért itt az apron láttam két emberkénél is.

Genaralitól javaslom a Házőrző lakásbiztosítást kiegészítő Smart biztosítással.
150.000Ft-ig biztosítva van az eszközök egy része.

[ Szerkesztve ]

(#17075) DJosef válasza Süvi (#17073) üzenetére


DJosef
őstag

[link]

8900 Ft a plussz 1ev

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#17078) Süvi válasza #05304832 (#17077) üzenetére


Süvi
őstag

Mindenképpen érdemes kiszámolni és alaposan átgondolni.
Amikor mi kötöttük ez volt az egyik legolcsóbb biztosítás.
Másrészt bele kell venni a számításba, hogy milyen eszközök kerülnénk a biztosítás alá.
Nekünk jelen pillanatban 4 tablet, 3 telefon és 3 Watch, (rákérdeztem az üzletkötőknél biztosított) 1 TV van benne.
Ha majd kicsúsznak ezek a biztosított időszakból és nem lesz ennyi, én is át fogom gondolni, hogy megéri-e.

(#17080) DJosef válasza #05304832 (#17079) üzenetére


DJosef
őstag

(#17076,77)

Igen valamiert en a kiterjesztett garira asszocialtam. A tores biztositasnal viszont van onresz (nem tudom mennyi) is, azzal is szamolni kell egy esetleges balesetnel.

Forget about it

(#17082) Noxy


Noxy
veterán

A végen még az is kiderül, hogy annyit fizettek biztosításra, hogy abból kilehetne fizetni egy új iPad havi törlesztöjét. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17083) szasanyi válasza #05304832 (#17081) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert úgy számolják, hogy a kockázat kalkulálásával elsősorban neki és ne neked legyen jó. Olyasmi ez mint a hitel: ha van pénzed a bankban a számládon akkor kapsz rá 1% kamatot (se), de ha nincs elég és kp. kellene akkor a hitel ~11% körül indul. :U

(#17084) Süvi válasza #05304832 (#17079) üzenetére


Süvi
őstag

Igazából ahhoz, hogy 150E Ft legyen, fel kell tölteni a sértetlen készülék képét az alkalmazásba előre, úgy hogy látszódjon a széria szám, gyártási szám is.

(#17086) szasanyi


szasanyi
félisten

Én is kérek egy kis segítséget! Egyszerűen nem találok az új iPad-ra megfelelő méretű és normális árú tokot. Rendeltem egy jót az ebay-ről, de ugye az lehet, hogy csak hetek múlva érkezik.
A kérdésem: több helyen azt hozza a kereső, hogy az iPad Air és az iPad 2017 tok kompatibilis, de ez azt jelenti, hogy a mérete és kivágási is pontosan megegyeznek?
Nem mertem megrendelni egy jó árú Ozakit emiatt, úgyhogy ha van vki aki első kézből tudja megerősíteni vagy cáfolni ezt azt megköszönném!

(#17087) Alex91 válasza szasanyi (#17086) üzenetére


Alex91
félisten

Merete igen, de azt hiszem a 2017-esen nincs nemito gomb. Elvileg jo kell hogy legyen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17088) szasanyi válasza Alex91 (#17087) üzenetére


szasanyi
félisten

Az eddigiek szerint az "elvileg jó" meg van de ez nekem nem elég ahhoz, hogy rendeljek is több ezer forintért egyet. Csak akkor, ha pontosan illeszkedik minden, és éppen ezért kértem infót első kézből saját tapasztalat alapján.

(#17089) Ádám16 válasza szasanyi (#17088) üzenetére


Ádám16
addikt


#17014

[ Szerkesztve ]

(#17090) szasanyi válasza Ádám16 (#17089) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem válaszolja meg a kérdésemet. Az, hogy mi van vagy mi nincs az iPad vs iPad Air készülékeken kevésbé fontos, mint az ami van az pontosan ugyanott van-e! Tehát a kamera, a hangerő-, és bekapcsológomb, hangszórók, stb. kivásai illeszkednek-e és nincs (vmelyik) elcsúszva?

Kérlek NE linkeljetek hasonlókat hanem az válaszoljon aki tudja pontosan mert látta, rátette, kipróbálta!

[ Szerkesztve ]

(#17091) Jaded válasza szasanyi (#17090) üzenetére


Jaded
senior tag

Én ezt vettem rá:

Renault Megane IV Limited

(#17092) szasanyi válasza Jaded (#17091) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nekem horror ár, de ettől eltekintve a mérte (és a kivágások) pontosan megfelelő?

(#17093) Jaded válasza szasanyi (#17092) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem is drága volt, de nekem mániám, hogy tok nélkül semmit nem rakok le pl asztalra. Ha mást nem, zsebkendőt teszek alá :DDD ezért vettem ezt. Jó az összes kivágás rajta, elől hátul véd. Egyetlen negatívum, hogy megnöveli a súlyát, de mivel nem viszem a lakásból sehova, így nem izgat.

Renault Megane IV Limited

(#17094) szasanyi válasza Jaded (#17093) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem 5k felett drága, 10k felett horror, a 20k-hoz közeli árakon meg már csak nevetek. :DDD De köszi, az a lényeg, hogy passzol minden ami más gyártó hasonló termékénél is így kell legyen.

(#17095) Jaded válasza szasanyi (#17094) üzenetére


Jaded
senior tag

Gondolom kapható külföldi oldalakon is. Nem muszáj MM-ba venni.

Renault Megane IV Limited

(#17096) gzbotii


gzbotii
veterán

Nemrég frissítettem 10.3-ra.
Kritikán aluli, hogy az Apple meg mindig nem tudta megoldani azt a nyamvadt kijelölés mizériat :W

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17097) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!

Ipad mini 2 home gombja elromlott. Használhatatlan így a készülék. Néztem több szervizt sehol nem javítják. Létezik ez?

Üdv: Csabee.

(#17098) Ragnar95 válasza Csabee. (#17097) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna a legtöbb iPhone szervizes nem foglalkozik iPaddel valóban. Sőt, például iStyle honlapon sem szerepel iPad javítás, csak csere.
i-Dokinál szerepel iPad kijelző csere, tehát lehet vállalnak home gomb cserét is. Mondjuk az iPhone kijelzőcsere drágább sok esetben, mint a gyári, szóval nem ebből ítélve nem szívesen mennék hozzájuk, de tapasztalatom nincs velük.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17099) norbi2010 válasza Csabee. (#17097) üzenetére


norbi2010
őstag

Kapcsold be az Assistive Touch-t és nem lesz használhatatlan.

(#17100) Alex91 válasza szasanyi (#17090) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek szerint nem oda tettek a hangero gombokat, mint az Air eseten, tehet sanszos, hogy az megse lesz jo ra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.