Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) kuyarashi válasza BonFire (#3200) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, Polemius jól mutatja az Attributes panelt. A végeredményt pedig valóban a Separation Preview ablakban tudod ellenőrizni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3202) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Illustratorban hogy sikerült átváltanom a text box-ot olyanra, hogy amikor kijelölöm a selection tool-val, akkor így keretezi és nem tudom átméretezni?

:Y

[ Szerkesztve ]

(#3203) gutkeled válasza Gordiann (#3202) üzenetére


gutkeled
tag

Kijelölöd a szöveget, majd Type menü Convert to point type / Convert to area type.

(#3204) Gordiann válasza gutkeled (#3203) üzenetére


Gordiann
őstag

Uhh, nagyon köszönöm! :R

(#3205) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

Szokott nálatok olyan lenni, hogy a Ctrl + C - Ctrl + V nem működik normálisan?
Nálam az a jelenség egy ideje, hogy nyomva kell tartanom a Ctrl + C kombinációt, akár másodperceken keresztül is, hogy felfogja Illustrator, hogy vágólapra szeretnék helyezni valamit. Persze sikerességéről (vagy sikertelenségéről) csak a Ctrl + V kombináció lenyomását követően tudok meggyőződni. Elég kellemetlen. A billentyűzetem hibátlan, minden más programban hibátlanul működik a művelet.

Van ötletetek? Más gépeimen, más rendszereken még sosem találkoztam ezzel.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3206) BonFire válasza kuyarashi (#3205) üzenetére


BonFire
veterán

Ha Notepad-ben rendesen működik a vágólap, akkor nincs hardveres hiba. A jelenség egyedi, nem számoltak be erről tömegesen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3207) Syl válasza kuyarashi (#3205) üzenetére


Syl
nagyúr

Adobe programokban vannak érdekes anomáliák :B Nálam pl. Illustratorban és Indesignban nem működik a ctrl+tab, pedig a billentyűbeállításban benne van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3208) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Igen, köszi azért. Lehet Illustratort fogom újratelepíteni. Fura, hogy hosszan nyomva tartva, vagy néha nyomogatva működik. Valami bekavarhat. Amire emlékszem, hogy az AMD VGA-nak a szoftvere nagyon sok billentyűkombinációba beleszólt, és alig találtam meg ezeknek a kikapcsolását, úgyhogy ezt ellenőrzöm is mindjárt. Talán valami ott van beszorulva'.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3209) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Az Illustrator sebességét mennyire befolyásolja egy 4K monitoros rendszer? Mennyivel lassúbb egy FHD, vagy QHD-hez viszonyítva?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3210) BonFire válasza kuyarashi (#3209) üzenetére


BonFire
veterán

Most ezt miért kell minden egyes topikban megkérdezni? Spammelni csúnya dolog.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3211) kuyarashi válasza BonFire (#3210) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én pedig boldog új évet kívánok!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3212) BonFire válasza kuyarashi (#3211) üzenetére


BonFire
veterán

Ez megint spam volt egy szakmai fórumon. Ha legalább a kérdésre válaszoltál volna, de nem tetted.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3213) kuyarashi válasza BonFire (#3212) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én egy 100%-ban szakmai kérdéssel indítottam, amire te "ráspam-eltél". Ez a 2. hozzászólásod pedig a 2. spamed volt, közben választ még mindig nem adtál. Ez a fórum is arra készült, hogy egymásnak segítsünk. Különben meg eleve halott itt az élet, nem hinném, hogy bárkinek a szemét szúrja, az egyébként teljesen ide illő, összesen 2 sorom.

Azért tettem fel itt is a kérdést, mert szoftverenként változik a helyzet. Nyugodtan köss bele, de képzeld, én, a "fórumgyilkos" még a Corel topikba is beírtam, ahol legalább felpezsdült egy pillanatra az élet. Ráadásul annyira kevesen járnak mindhárom topikba, hogy így próbáltam több emberhez eljutni. Leírom helyetted, hogy neked ne kelljen: micsoda egy önkényes csalást követtem el ezzel, atyaég'. Érdekes, hogy ismét csak a te szemedet szúrja ez. Az ilyen reakciókra általában frappáns, kedélycsillapító válasszal szoktam jönni, de most még (nálad) ez sem vált be. :D Te ezt élvezed esküszöm. :D

Az a spam, hogy te nem válaszolsz a kérdésre, csak mindenkibe belekötsz, de én általában nem szoktam neked ezért szólni, mert tudom, hogy mérges vagy a világra. Ha ilyen nagyot hibáztam és már teleszemeteltem az oldalt, akkor te miért nem privátban írtad meg nekem, ahelyett, hogy spam-elsz?
Arra a válasz, hogy akkor én ezt miért a közösbe írom, az az, hogy kb. 3 éve kijelentetted, hogy te a privátot nem olvasod... Ezzel arra kényszerítettél, hogy feleslegesen növeljem nem témába vágó tartalommal az üzenőfalat.

Ezt a reakciódat is figyelmen kívül hagyhattam volna, de ha már nem hagytál távolodni és muszáj volt válaszolnom, legalább duplán off-ba tettem az egészet, hogy minél kisebb legyen a lábnyomom. Remélem azért el tudod olvasni! (Max. PRT SCR > PS-ban Ctrl + V, stb. :D )

Számomra ez már vicces, de téged biztosan bosszant.
Remélem azért nem mérgesen indítod emiatt az évedet. Ne vegyél túl komolyan.

Még valami, csak hogy érdemlegeset is írjak ide.
Akinek Ctrl + C > Ctrl + V problémája adódik, mint nekem, az újratelepítés megoldoja a problémát.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3214) dongettó válasza BonFire (#3212) üzenetére


dongettó
újonc

Pont ez a spam nem? Érdemben 0-át tettél hozzá. Minek szólaltál meg?
Majd a szakmai "válaszodat?" tetőzted ezzel:

Itt ki a kötekedő spammelő ha nem te? Viszont az a fej találó.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8qLDHTAk3sM

(#3215) mdk01


mdk01
addikt

Szisztok!
Érdeklődnék, hogy az illustratornak és a photoshopnak egy laptop paraméterénél mi a legfontosabb haladó szinten?
Jól gondolom, hogy inkább memória, mint videókártya?
A 2. pedig úgy gondolnám a kijelző felbontása és színhűsége.
Köszönöm

(#3216) Dluinet válasza mdk01 (#3215) üzenetére


Dluinet
nagyúr

- processzor, ebben a sorrendben CPU Single Thread Performance
- a memória mérete, ha nagy fájlokkal dolgozol

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3217) kuyarashi válasza mdk01 (#3215) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Intel esetén általában kevesebb bugra lehet számítani.
Ha sok a mag nem feltétlenül használja ki egyik szoftver sem. 4 mag mindenképp ajánlott, de 8 felett már nem lesz jelentősége (laptopból meg ritka a 8 mag, vagy afeletti). Szóval ahogy Dluinet is írta az órajel nyom sokat a latba.

4 GB memóriával is elindulnak a programok, de ajánlott a 16 - 64 GB. Tudom, hogy soknak tűnik (főleg laptop esetén), de néha a 32 is betelik PS alatt, persze ez ritka. Nyilván felhasználásfüggő.

Hardveres GPU gyorsítást mindkét szoftver használ például zoomoláskor, vagy egyes effektek létrehozásához, akár 3D-hez.

Fotófeldolgozásnál a kijelző színhűsége a mérvadó első sorban, amihez minimum valamilyen IPS panelre van szükség.

Ez mind-mind olyan tényező, ami nem feltétlenül kritérium, de sokkal gyorsabban és sokkal nagyobb eséllyel végzel megfelelő munkát komolyabb hardverrel.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3218) mdk01


mdk01
addikt

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, nagyjából én is így gondoltam. :R

[ Szerkesztve ]

(#3219) kuyarashi válasza mdk01 (#3218) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3220) steffyke


steffyke
friss újonc

Sziasztok!
Teljesen új vagyok az Illustrator programmal, tegnap szerettem volna először használni.
Azt tapasztalom, hogy nem tudok új dokumentumot létrehozni. Rákattintok hogy fájl-új, de nem történik semmi. Én vagyok ennyire béna vagy vmi nem okés?
Megnyitás menüpontnál be tudok hívni fotót. Tehát van ami működik rajta.
Merre tudok elindulni az ügyben?
2 verziót is felraktam már, ugyanez a bibi.
Köszönöm előre is.

(#3221) Rayyy válasza steffyke (#3220) üzenetére


Rayyy
senior tag

Az általad írt parancsra egy új ablaknak kell megjelennie, ahol részletesebben megadhatod az új dokumentum néhány tulajdonságát... soha nem találkoztam ilyen hibával, hogy erre nem jelenik meg semmi. Bár gondolom, hogy te sem tört verziót használsz, ahogy senki, de ez ilyen törés-hibának tűnik.
amúgy meg...

Minden a legnagyobb render!

(#3222) steffyke válasza Rayyy (#3221) üzenetére


steffyke
friss újonc

Köszönöm szépen. Elviekben tudom hogy működik, láttam videón, ezért is furcsállottam, hogy nem azt csinálja nálam. :( Megnyugtat hogy nem én bénáztam :)

(#3223) BonFire válasza steffyke (#3222) üzenetére


BonFire
veterán

Nem csinál >>ilyet<<? Akkor ott valami sérült.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3224) kuyarashi válasza steffyke (#3220) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nyomj egy Ctrl + K billentyűkombinációt, hogy előhívd a beállítás ablakot. Itt a legfelső, "General" pontban tegyél pipát a Use legacy "File New" interface előtti jelölőnégyzetbe!
Hátha segít!
Esetleg a felette található "Show the Home screen..." elől kiveheted a pipát. Nálam volt már, hogy ez okozott furcsaságokat anno.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3225) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék plotterral fóliát vágni. Ilustratorban megcsináltam méretpontosan ezt:
Valami hasonló lenne a végtermék:

Kérdés az, hogy ebből amit én eddig összeraktam, hogy tudom átalakítani, hogy a plotter tudja hol kell pengével kivágni? Esetleg egy how to video, vagy ha nem bonyolult pár sorban leírná valaki megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#3226) Dluinet válasza Sakab (#3225) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A plotter illustrator-os plug-in-jában beállítod a szükséges paramétereket (vágáserő, sebesség, stb) és elindítod a vágást.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3227) Sakab válasza Dluinet (#3226) üzenetére


Sakab
senior tag

Az nem baj, hogy "kockánként" darabokból van összerakva?

Ha így küldöm el, akkor ahol vonal van oda fog vágást tenni nem? Hogy tudnám ezeket egybe olvasztani?

(#3228) Dluinet válasza Sakab (#3227) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ahol vonal van, ott megy végig a penge.
Tüntesd el a nem szükséges vágásokat.
Video segítség.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3229) kuyarashi válasza Sakab (#3227) üzenetére


kuyarashi
őstag

A Pathfinder ablakban található gombokkal egyes alakzatokat össze kell olvasztanod, másokat pedig ki kell ebből vonnod (vágnod).

(Most nézem, hogy a Dulinet féle videóban, BonFire épp ezt demonstrálja.)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3230) Sakab válasza kuyarashi (#3229) üzenetére


Sakab
senior tag

Hu köszönöm....próbálkozom, próbálkozom, de itt a rétegekkel nagy melóm lesz úgy látom :R

(#3231) Dluinet válasza Sakab (#3230) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem kell réteg hozzá, csak a szemléltetés kedvért van.
A lényeg, hogy melyik alakzat van a másik felett, akár egy rétegen belül

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3232) BonFire válasza Dluinet (#3228) üzenetére


BonFire
veterán

Hú, de rég láttam ezt a videót. Nem is emlékeztem rá, hogy ilyesmiket csináltam tíz éve. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3233) Dluinet válasza BonFire (#3232) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pedig igény volna rá.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3234) Sakab


Sakab
senior tag

Nem boldogulok, napok óta küzdök, de nem tudom megoldani azt, hogy 1 rétegen legyen az összes alakzat. PS -be csukott szemmel összeolvasztom a rétegeket, de ez az Ilustrator teljesen kikészít. A "nyomdából" vissza szóltak, hogy így nem jó. " objektumoknak egy összeolvasztott vonalként kellene megjelenni, rátöltés, kitöltés nélkül."
Valaki tudna rajtam segíteni? :F Jelenleg így néznek ki, én nem tudom mi minősül rátöltésnek, kitöltésnek, meg egy folytonos vonalnak :/

Gdrive-ra feltöltöttem a 3 képet [link]

(#3235) kuyarashi válasza Sakab (#3234) üzenetére


kuyarashi
őstag

Illustratorban máshogy viselkednek a rétegek, mint Photoshopban. Minden alakzat külön "sorban" jelenik meg a réteg palettán. Ahhoz, hogy összekombináld őket, ki kell jelölnöd mindet és nyomnod kell egy Ctrl + 8 billentyűkombinációt, de használhatod a Pathfinder panelt is. Így az alakzatok összeolvadnak egyetlen összetett objektummá. Ilyenkor a színük, vonalvastagságuk, és minden egyéb tulajdonságuk átveszi a legfelül elhelyezkedő alakzatét. Ennél a grafikánál ez nem okoz gondot, de jobb, tisztában lenni vele.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3236) Sakab válasza kuyarashi (#3235) üzenetére


Sakab
senior tag

Hamarabb kellett volna írnom.... Most már minden 1 rétegen van, köszönöm a segítséget :R

(#3237) kuyarashi válasza Sakab (#3236) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen. Egyébként eddig is egy rétegben voltak, csak mind különálló alakzat volt. Éppen emiatt más picit a layer fogalma, mint Photoshopban. Ott minden egyszerre mozog, ha azonos rétegen vannak, itt nem. Szóval más a mechanizmus.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3238) carbo


carbo
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, lehet-e működő linket készíteni képexportba?
A grafikám egy meghívó, amiben van egy url, ez ha .pdf-be exportálom, természetesen kattintható lesz. De meg lehetne csinálni valahogy, hogy .jpg-be (vagy más képformátumba) exportálva is működjön? A Slice megoldás nekem úgy tűnik csak webes megjelenítésre működik.
Előre is köszönöm!

(#3239) kuyarashi válasza carbo (#3238) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem csak PDF. JPG-ben nem, max a slice, ahogy te is írtad, webes környezetben.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3240) BonFire válasza carbo (#3238) üzenetére


BonFire
veterán

Csaka PDF.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3241) carbo válasza kuyarashi (#3239) üzenetére


carbo
újonc

Köszönöm a választ!

(#3242) Met


Met
nagyúr

CS6-ot magyarról át tudom váltani angolra?
Telepítéskor kérdezte, magyaron hagytam mert általában a telepítő nyelvét szokta kérdezni nem a program nyelvét és régen telepítettem már.
A HU_hu mappát (vagy valami hasonló neve van) átírtam GB-gb-re amit találtam tanácsot neten, angol is lett a kezelőfelület, viszont szét vannak cseszve a toolbar-ok, nem a szokásos kinézete van a programnak.
Újratelepítés nélkül ezt meg lehet javítani?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3243) BonFire válasza Met (#3242) üzenetére


BonFire
veterán

Én is próbáltam, de a Photoshoppal ellentétben az Illustratornál nem segít, ha átnevezted a mappát, mert ugyanígy széthullik az UI. :O

Végül újra kellett telepíteni. Előtte mentsd le a workspace-edet valahová.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3244) Met válasza BonFire (#3243) üzenetére


Met
nagyúr

Már újratelepítettem :(
Egy dologban még hátha tudsz segíteni.
Amikor valami filekezelőből nyitok meg egy ai-t, összeugrik az Illu teljes képernyőről.
Friss telepítés, nem állítottam benne semmit.
Ha már el van van indítva teljes képernyőn és akkor kattintok a filekezelőban ai file-ra akkor is összeugrik.
EZz bug vagy feature?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3245) kuyarashi válasza Met (#3244) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez bug. Nálam is felbukkan néha.

Van kb. 3 dolog, amiben Illustrator "gyenge". Ezeket nagyon meg kellene oldani. Amit te írtál, az pont nem vészes, de a többi igen. Legalábbis, ami nekem feltűnt. Ezeknek egy része melófüggő, emiatt sokan nem szembesülnek vele, de én folyamatosan.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3246) Rayyy


Rayyy
senior tag

A topik címének megfelelően felteszek egy kérdést:
Miért ilyen qrva lassú ez a fos?
Köszönöm.

Ha Figma-ba bekerülnének printes fícsörök, a fél Adobe kukázhatná magát.
Ha az Affinity kihozna egy After Effects alternatívát, akkor meg az egész.
Ha nem írtam volna meg ezt a kommentet, akkor 1%-kal rosszabbul érezném magam.

Minden a legnagyobb render!

(#3247) Rayyy


Rayyy
senior tag

De téleg'... minden adott
- professzionális felhasználó vagyok
- jogtiszta szoftvert használok
- hardverekre nem lehet panasz
- külön dedikált, 1 TB-os m.2-es SSD van a cache-re
- és KICSI A FÁJL
Mérnem' veszik észre magukat? Megérdemelnék, hogy a fél világ helyett az egész átálljon tört programokra. Megyek a Kosuttérre. Brüsszelbe. Straszburgba.

Minden a legnagyobb render!

(#3248) Syl válasza Rayyy (#3247) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen az, amikor egy cég komoly konkurencia nélkül 'fejleszt' szoftvert. Ha majd az Affinity elterjed, talán az Adobe összekapja magát és gatyába rázza a szoftvereit. Vagy kilóra megveszi őket (ahogy ezt már többször is tették) és minden marad a régiben... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3249) kuyarashi válasza Rayyy (#3246) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ja. Az összes vektoros szoftver csak egyetlen proci magot képes kiaknázni. Ez van...
Erre jön az, hogy ezer éves motorokat használnak, foltozgatják az elavul szarokat.
És akkor még nem használtál Corelt. :D A forgalmazónak a Corel mellé ajándékba kellene adnia egy shotgunt és akkor legalább kerek a sztori.

Erősen megérett az idő egy nagyobb ugrásra.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3250) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy manapság mennyibe kerül egy címkének a megtervezése (mondjuk nettó összegben).
Néhány mézes üveg címkéjének csinálom a grafikáját. Régen dolgoztam már ennek a megrendelőnek, az árak azóta elhúztak.
Az üveg elejére és hátuljára is kerül egy-egy nyomat; természetesen eltérő adatokkal. Méretben átlagosan 13 × 6 cm-esek.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3251) Met válasza kuyarashi (#3250) üzenetére


Met
nagyúr

Attól függ ki csinálja.
Ügynökség: hatszámjegyű összeg.
Grafikus: órabérben
Szomszéd: tábla csoki

Attól is függ hogy mit kell grafikázni, meglévő módosítás, nulláról kitalálni, a megrendelő mit ad hozzá akár tartalmilag, akár ötlet szinten.

De ha már dolgoztál neki, van árad.
Saccold meg mennyi idő megcsinálni és döntsd el hogy most megéri e Neked annyiért.
Olyan 10k/óra simán belefér szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3252) kuyarashi válasza Met (#3251) üzenetére


kuyarashi
őstag

Havernak lesz, de nem haverságból. Minimum több 10.000-es tételről beszélünk, már ami a várhatóan eladásra kerülő termékek mennyiségét jelenti.

1 dizájn van, de kétféle méz, üveg, illetve méret. Tehát készítettem nulláról egy első és hátsó címkét záróval (az front címke bóbitás), ezt a hangulatot fogom átültetni a többi méretre és formára. Így lesz összesen 8 állomány, de engem csak az elsőnek a teli ára érdekel, a "klónokat" már tudni fogom.
A lényeg, hogy óránként nettó 8 - 10.000 Ft mehet.
Régen a 0-ról induló, első-hátsóért kértem 15.000 Ft-ot, tehát darab ár volt, nem órabér. Hozzá kell tennem, hogy 10-ből 9-szer semmi lényegeset nem variáltak.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3253) Rayyy válasza kuyarashi (#3250) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én azt gondolom, hogy nincs ilyen, hogy címke ár. Az árképzés olyan, mint az ízlés, ahány ember, annyi kombináció.

Én a következőket gondolnám végig:
• van-e infóm a megrendelő pénztárcájáról (egy nemzetközi méz-nagyhatalomnak drágábban dolgoznék, mint egy helyi kézművesnek)
• az infók alapján kb. hány órát fogok eltölteni a munkával
• van-e presztízs értékű része a munkának (például kézirajzos grafika a háttérben, azért többet lehet kérni, ha ilyet tudsz)
• nagyon szeretnéd-e ezt a munkát bevállalni, mert tetszik... vagy inkább problémás lenne beszorítani jobb melók közé (ha a második, akkor nem biztos, hogy el kell vállalni... vagy csak jópénzér')
• lesz-e vele technikai szarakodás (mondjuk aranyozás), ami miatt 12x kell beszélgetni a gyártóval

Saccolok példát is (3000 Ft / óra)
• egyszerű nyomat elöl, stock méhecskével (keresés, átrajzolás, nemtudom), hátul mégegyszerűbb = 2 különböző terv = 2 x 8 óra
• kiválaszt egyet, három módosítási kör = 4 óra
• másik három hasonló címke mutációja = 1 óra / mut.
• nyomdai előkészítés összesen = 1 óra
= 22 óra x 3000 Ft = 66 000 Ft

• extra = a megrendelő egy gazdag gyökér, ezért kap gazdaggyökér felárat = 80 000 Ft
• extra 2 = még ehhez jön, hogy hétvégén kell basztatnom, amikor megígértem a családnak, hogy strandon leszünk, most mehetnek nélkülem...
...összesen 98 000 Ft (lélektanilag ugye ez így még nem száz)

Ha nem kell, nem kell. ;)

Minden a legnagyobb render!

(#3254) Met válasza kuyarashi (#3252) üzenetére


Met
nagyúr

Jó haver vagy ;]

Én havertól sose kértem pénzt grafikázásért, ellenben tudja mit szeretek inni :DDD
De ha nem hozna néha piát akkor se kérnék semmit tőle. Nem tudom, én ilyen vagyok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3255) aldebaran válasza Met (#3254) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem van haverság és van üzlet.
A megrendelőnek nem azért kell a matrica, hogy a családban odaadogat üvegeket, hanem egy üzleti vállalkozáshoz kell.
Én is így csinálom, amikor ismerős/haver kér az üzletéhez bármit. De ha neki kell, vagy a csalának, az már más.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3256) Rayyy válasza Met (#3254) üzenetére


Rayyy
senior tag

Áhá! Szóval te vagy az, akire az ügyfelek szoktak hivatkozni, amikor szeretnénk pénzt kérni a munkánkért... "micsoda, maraggyámá', haverom két söré' megcsinálja!"
Akkor kérd meg őt...
Feltételezem, hogy alkoholista vagy, de azt nem tudom elképzelni, hogy számlákat miből fizetsz. ;]

Minden a legnagyobb render!

(#3257) Met válasza Rayyy (#3256) üzenetére


Met
nagyúr

Mivel alkalmazott vagyok a számlákat a bejelentett fizetésemből fizetem :P
Amúgy szerencsére nincs sok ilyen.

Ha meg kevés lesz a píz, megyek a piacra piás standdal :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3258) kuyarashi válasza Rayyy (#3253) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szó szerint nemzetközi méz-nagyhatalomról beszélünk. Pénz kevésbé számít kategória, csak legyen patika, de én mindig nagyon jó árban dolgoztam nekik és rohadt lelkiismeretesen, meg gyorsan, pedig utóbbi nem volt elvárás. Mindig időben szóltak, ráadásul utólagos belenyúlások sem jellemzőek.
Kézi rajzolás nincs, a meló jó, mert laza és a termék nívós (ráadásul végre a hazai piacra szánt termékek készülnek). Nem ebből fogok meggazdagodni, címkékkel már nem igazán foglalkozom, de két barátnak be szoktam segíteni. Ő az egyik.

Nem akarok sokat pofázni erről, csak megerősítést szerettem volna és a lényeget értem.
Köszi mindenkinek!

Met
Nem ilyen a kapcsolatunk, ez üzleti haverság, nem egy gyerekkori barátság, amikor 40 évesen megkér, hogy csináljak neki egy valamit. Ja, és nem iszok. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3259) VectorworksH válasza kuyarashi (#3250) üzenetére


VectorworksH
tag

Szia!

Kb. 25-45ezer között. Nyilván ez sok mindentől függ ( Milyen alapanyagra kell előkészíteni, mennyire rendszeres, hány fajta cimke, stb...... )

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#3260) Rayyy válasza VectorworksH (#3259) üzenetére


Rayyy
senior tag

25 000 Ft-ért maximum az ímélt olvasom el és elgondolkodom, hogy válaszoljak-e.
Szerk.: ja bocs, a lényeget kihagytam: lehet 3400 Ft-ért is dolgozni, csak nem tesz jót a szakmának.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.