Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) atok666 válasza nlq (#500) üzenetére


atok666
őstag

Nem nekem irtad, de mindketten vhogy leragadtatok a bovithetoseg=tobb vinyonal. Nektek ezek alapjan nem valo. En beraktam az eredeti proci helyere egy Xeont (1265L) + 16giga ecc ramot es ugyanugy mukodik extra tap es exta hutes nelkul (ugyanugy 6%on forog a venti mint elotte)...

Atok

(#502) radi8tor válasza atok666 (#501) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

NAS-hoz sok HDD kell nekem nem Xeon proci. ;)

De mindenki másra használja, más fontosabb neki.

⭐ Stella

(#503) atok666 válasza radi8tor (#502) üzenetére


atok666
őstag

Azert irtam, hogy neked nem ez valo. Lehet NAS-nak is hasznalni, de ha neked vmi 5+bayes cucc kell, akkor egyertelmuen mast keresel.

Atok

(#504) nlq válasza atok666 (#501) üzenetére


nlq
aktív tag

jah igen, de az a proci annyiba kerul egymaga majdnem mint egy xeonos szerver amiben 4 memoria modul hely van es tudnal tenni bele 32GB-t is ha epp virtualizalsz

nem azt mondtam hogy rossz szerver, hanem hogy eleg szukosek a fizikai korlatai hogy rugalmas szerver legyen...

1-ik oldalon keves a winyohely
masik oldalon keves a memoriahely
cserebe meg valakinek annyira teccik hogy nem tud otthon mast elkepzelni :)

szal osszesegeben igen jo erre is meg arra is, de ha kinövöd akkor meg van kotve a kezed

(#505) Dave™ válasza radi8tor (#502) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mire nem elég mondjuk 16TB? (Vagy 20, 24). NAS-hoz pedig IO is kell, és ebben a G7 jóval gyengébb a CPU miatt. Ezek némileg mondvacsinált problémák, én N36L-ről upgradeltem, és ég és föld a különbség minden téren, egyedül a POST volt sokkal gyorsabb a régiben, de mivel nincs is benne iLO és annyi szenzor, így érthető is. NAShoz tök elég az alap 2GB ram, de használtan lehet találni korrekt áron ECC ramot is, ha valaki szeretne. Szerintem remek kis gép, sokkal jobban sikerült mint a korábbiak és sokkal inkább lehet szervernek nevezni, mint a G7-et.

És természetesen ez egy kisvállalkozásoknak szánt termék, ennek megfelelő funkcionalitással. Nem diszkpolc és nem is N+1 VM futtatására van.

[ Szerkesztve ]

(#506) radi8tor válasza Dave™ (#505) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

N36L-t nem tudtam megakasztani gigabiten. Igaz egyszerre csak 1 géppel írok/olvasok rá.
16TB elég, feltéve ha meg tudja valaki fizetni az 50-60e Ft-os HDD-ket.

⭐ Stella

(#507) Dave™ válasza radi8tor (#506) üzenetére


Dave™
nagyúr

Volt 2db 1TB-os WD-m, 4 év körüli greenek, eladtam darabonként 9 ezer Ft-ért őket. Ez 2-3 hónapja volt, amikor az új 2TB-os 21 ezer Ft-ba került. Ennyire tartják az árukat, kár 1 TB-os HDD-ket felhalmozni. Lehet a gigabitet bírja, de próbálj meg rajta párhuzamosan futtatni CPU intenzív dolgokat, vagy akár egy komolyabb libraryt szinkronizálni Plex-szel. A G1610T nyers erőben kb. 3x gyorsabb az N36L-nél. Ami még vicces volt, hogy gyakorlatilag annyiért adtam el, amennyiért vettem 3 évvel korábban, tehát igazán jó vétel volt, csak eljárt felette az idő.

(#508) radi8tor válasza Dave™ (#507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2TB-os halk Hitachi-k vannak benne. 4TB-osra lépni elég drága mulatság lenne, de egyelőre úgy vagyok vele nem is akarok, van még 1 TB helyem a 8-ból.

⭐ Stella

(#509) Dave™ válasza radi8tor (#508) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azzal is működik az analógia, minimális ráfizetéssel tudsz 2 használt 2-est egy 4-esre cserélni.

Szerk: a 4TB-os 5400-as hitachik viszont itthon nem igazán kaphatóak ha jól rémlik, ennyi azért árnyalja a képet. Már ha ragaszkodsz a márkához, amit megértek, mert jók.

[ Szerkesztve ]

(#510) radi8tor válasza Dave™ (#509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebből a szériából nem készült 4-es. A 3TB-os meg rosszul sikerült állítólag.
Idén nincs tervben az upgrade. :)

⭐ Stella

(#511) Dave™ válasza radi8tor (#510) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 3-as valahogy mindenkinél gyenge lett, a Seagate-é különösen, a WD-é csak a többi WD-hez képest. De azért vannak 5400-as Hitachik is forgalomban, csak itthon valamiért a 7200-asokkal lehet inkább találkozni.

(#512) llacee válasza nlq (#500) üzenetére


llacee
őstag

Persze ez igaz, csak én abból indulok ki, amire tervezték.

Szerver, tehát nincs tuning, négy vinyóhely, és ecc ram.

Akinek tuning kell meg tesztelgetni, meg moddolni, az építsen home "szervert".

Ha pedig kevés a hdd hely úgy is mást vesz.

[ Szerkesztve ]

(#513) bpotor


bpotor
csendes tag

Kedves felhasználók!

szeretnék egy kis segítséget kérni, van egy HP GEN8 G2020T microserverem.
S tettem bele egy Sapphire R7 240 2GB videokártyát.

A Biosban letiltottam az alaplapi kártyát. De kb 2-3 naponta egyszer kék halálla meghal a WIN7-es rendszerem
S valószínűleg a videokártyák ütköznek össze. Mert amikor mind a kettő engedélyezve van akkor amint rányomok a böngészőre kék halált dob a gép.

Tud valaki hasonló hibajelenségről? S mivel lehet a kékhalált megakadályozni?

Köszönettel. bpotor

(#514) kiskakas válasza bpotor (#513) üzenetére


kiskakas
senior tag

sapphire nélkül tuti nem fagyott? én ramra gyanakodnék.

(#515) urban racer válasza kiskakas (#514) üzenetére


urban racer
senior tag

én semmit nem nyúltam a biosba, mikor beraktam a vidkarit...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#516) bpotor


bpotor
csendes tag

S azt hogyan tom kideriteni ram-e? azt tudom amikor a gyári gb volt benne akkor is csinálta már. Most 10gb van benne. sajnos soha nem ment a shapphire nélkül.

(#517) radi8tor válasza bpotor (#516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Futtasd memtest x86-ot legalább fél napig.
(bootolható CD vagy pendrive-ról)

⭐ Stella

(#518) kiskakas válasza bpotor (#516) üzenetére


kiskakas
senior tag

10g ram?? egy 2g+8g modul? Érdekes kombó..
vedd ki a 8g-t, használd a tippre gyári 2g-vel fél napot.

(#519) radi8tor válasza kiskakas (#518) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5g+5g is lehetne. :P

⭐ Stella

(#520) bpotor


bpotor
csendes tag

Egy hosszú fejlesztési sorozat része. a jelenleg meglévő 10gb. majd szeretnék még egy 8gb bele venni. De sajnos az ára még visszatart. Előbb vettem bele 2db plusz vinyót. Majd egyszer cserélem a gyári 2gb-is.
Kipróbálom, akkor, hogy csak a gyári 2Gb legyen benne. De akkor szánalmasan lassú a gép. S a letöltés ilyenkor elkezd ingadozni. Felfut maximumra vagy lemegy minimumra. S ezt csinálja. Habár lehet, hogy akkor ezt is a Ram hibája csinálhatta. Azért is vettem bele anno 8gb-ot, hogyha ki kell vennem a 2gb Akkor is legyen benne még elég teljesítmény.
Majd jövőhéten kipróbálom a Ram kivételt és tesztelem. Sajnos most nincsen rá időm. Talán jövőhéten.
Amúgy a gépet HomeServerként használom. Nagyon szupcsin teszi így a dolgát. Megérte megvenni.
Sajnos nem vagyok informatikus beállítotságú így nem nagyon értem az ILO-t és a hasonlókat amiről beszélgettek. Illetve hogyan lehet azokat beállítani. Mondjuk az szupcsi lenne, ha távolról interneten keresztül betudnám kapcsolni és távolról futtanék róla pár dolgot. A munkámat megkönnyíteni. Mert az irodai gépen egy kövület a HP-hoz képest. :D

Szóval köszönöm a segítséget. Majd tesztelem a Ramot. S egyszer még lehet a procit is lecserélem benne. Majd akkor jelentkezek it. Hátha lesz valaki aki beépítené nekem. ;P

(#521) urban racer válasza kiskakas (#518) üzenetére


urban racer
senior tag

én is 2+8-al használom :DD Ha kevés lesz, majd csere lesz a 2G-s modul és megy át a másik gen8ba :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#522) AiRLAC válasza bpotor (#520) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ugye nem keverted a gyári ECCs ramot nem ECC-sel?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#523) nlq válasza AiRLAC (#522) üzenetére


nlq
aktív tag

Szerintem akkor el se indulna...

(#524) atok666 válasza bpotor (#520) üzenetére


atok666
őstag

...Mondjuk az szupcsi lenne, ha távolról interneten keresztül betudnám kapcsolni és távolról futtanék róla pár dolgot. ...

Eleve minek kikpacsolni egy szervert :)

Atok

(#525) llacee válasza kiskakas (#518) üzenetére


llacee
őstag

Nalam is igy megy, miert baj ez?

(#526) bpotor


bpotor
csendes tag

Hát megvan a hiba a memóriákkal minden rendben van. A második ram slot a hibás. Szóval nem tudom még mit tegyek. Eléggé macerás lehet a csere. De majd azt is alkalom attán megelytettem a HP-val. Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e bonyodalom, hogy a EMAG-tól vettem. Vagy zökkenőmentes lesz-e

Üdv.

(#527) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Gyors kerdes:

Megeri az alabbi £119 -ert? ( 60 cashback -el eredeti ara £179)
Hozna ez a gep olyan teljesitmenyt Win2008-al ( ceges licence szoval az ingyen van ) mint egy Synology DS215j ( £140) ?

Gen8
2.3GHz
Dual Core
1x2GB Udimm
Diskless SATA LFF NHP
HP Smart Array B120i Controller
1x150W Power Supply

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#528) radi8tor válasza Snoop-y (#527) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted? :)

2.3 GHz vs 0.8 GHz

Egyértelműen megéri, Synology cuccok túl vannak árazva mivel "plug and play"-ek, tehát semmit nem kell vele babrálni, működik dobozból kivéve is.

Angliában élsz?

⭐ Stella

(#529) Snoop-y válasza radi8tor (#528) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen itt ( marmint igen ) :D

Lehet benevezek egy ilyenre. Igen azt tudom synology az kesz megoldast nyujt de szerintem ossze tudom farigcsalni hasonlora a win2008-at is. Masik szerverrol plusz egy win8.1 desktoprol mennenek ra mentesek.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#530) M3kk válasza Snoop-y (#529) üzenetére


M3kk
őstag

Nyomhatsz ra egybol Synologyt is (XPEnology) :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#531) Snoop-y


Snoop-y
veterán

G8 megrendelve :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#532) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Kell valami kulonlegeset hakolni hogy menjen az xpenology gen8-on vagy egyszeru felrakni ra?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#533) M3kk válasza Snoop-y (#532) üzenetére


M3kk
őstag

Szukseged lesz egy minimum 32megas USB Stickre, vagy MiniSD memoria kartyara, oszt kb ennyi :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#534) Snoop-y válasza M3kk (#533) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mega vagy giga?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#535) M3kk válasza Snoop-y (#534) üzenetére


M3kk
őstag

Mega mega.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#536) Snoop-y válasza M3kk (#535) üzenetére


Snoop-y
veterán

:Y :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#537) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hi!

Melyik a legújabb és legmegbízhatóbb bios mostanság? :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#538) bon válasza Sárpac (#537) üzenetére


bon
őstag

Legújabb bios-ok:
ILO 2.10
Broadcom NIC 1.5.14
Dynamic Smart Array B120i 62.12.0.64

Letölthető a hp oldaláról.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#539) balage25


balage25
senior tag

Szeretném regisztrálni a hp oldalon a szerveremet. Hol találom rajta a termékszámot?

(#540) radi8tor válasza balage25 (#539) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alján szokott lenni matrica. De BIOS-ban is kiolvasható.

⭐ Stella

(#541) M3kk válasza bon (#538) üzenetére


M3kk
őstag

Az ilon meg a Bioson kivul a masik ketto (NIC meg B120i) is frissitheton iLon keresztul?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#542) bon válasza M3kk (#541) üzenetére


bon
őstag

Én Windows alól frissítettem, ilo-ban nem láttam menüpontot rá.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#543) kiskakas


kiskakas
senior tag

Van uj bios telleg vagy csak en nem talalom?
Verziószám: 2013.11.09(21 febr. 2014)
(J06)

ezt talaltam csak hp.com-on. :F

(#544) bon válasza kiskakas (#543) üzenetére


bon
őstag

Új gép bios nincs, ilo bios van új.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#545) kiskakas válasza bon (#544) üzenetére


kiskakas
senior tag

thx :R

(#546) M3kk válasza bon (#544) üzenetére


M3kk
őstag

Gep biost, meg ilo FW -t az ILO bol szoktam frissiteni, ezert kerdeztem :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#547) M3kk válasza kiskakas (#543) üzenetére


M3kk
őstag

Ez a legujabb bios, tudomasom szerint,

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#548) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Mar tukon ulok hogy mikor erkezik a gepem :)

Hogy ontopic is legyek:

Van arra valami mod hogy billentyuzet es monitor nelkul elerjem es mondjuk telepitsek?
Ha minden igaz van benne ILO ( ez korlatozva van? Emlekeim szerint masik HP serveren meg kellett venni a licence-t hogy teljes funkcios legyen es necsak monitor uzemmodban mukodjon )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#549) llacee válasza Snoop-y (#548) üzenetére


llacee
őstag

amig az os betöltés nem kezdődik el korlátlan, utána asszem 10 vagy 20sec és kilép, de korlátlanul újraindítható.

ILO Advanced Licenc kell hozzá.

(#550) Snoop-y válasza llacee (#549) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es igy lehet telepiteni akkor?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.