Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kammler válasza andrew-msi (#350) üzenetére


kammler
senior tag

ISO-ra kell majd a végén duplakikk, ha beolvassa nem sérült úgy enged tovább majd. Ha iLO-n át csinálod kell lan, amugy lehet majd a windows is üvölt hogy nincs élő háló. Egy egyszerü formázott pendrive kell, valszeg NTFS-re mert 4 giga fölött a FAT32 nem jó, mármint egybefüggő fájlhoz(ISO). Nekem NTFS HDD-ről beolvasta az ISO-t. Aztán majd picit furább lesz a telepítő, a végén bámulsz egy paranncssori ablakot akkor dobja föl a drivereket, de az má a vége felé. Azt tart egy 5 percig.

[ Szerkesztve ]

(#352) andrew-msi válasza kammler (#351) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez így nagyon egyszerűnek tűnik.
Ma éjjel nekiesek, ha a lányom is úgy akarja. :D
Köszönöm még 1x! :R

(#353) kammler válasza andrew-msi (#352) üzenetére


kammler
senior tag

NM. Aztán ha ujra ugyanott elakad HDD csere. Aztán ha ujra ugyanott elakad akko gáz van....lehet a géppel, de egy BIOS reset sose árt.

(#354) kiskakas


kiskakas
senior tag

probald meg dvd-re irni a telepitot.. usb3-as gépeknél már szívtam hasonlóval, amikor a telepítő megtalálja az usb3-as portot, csak a driverét nem.. független attól, hogy usb2-es portba dugod a pendriveot és onnan telepítesz. Legutóbb egy notinál szívtam ezzel, végül megirtam dvd-re és onnan felment..

(#355) kammler válasza kiskakas (#354) üzenetére


kammler
senior tag

Akkor viszont le is lehet tiltani azt a portot. Olyan mintha ott se lenne. De kizárt a fájlok másolásánek végén jut eszébe, hogy neki az kell.

(#356) andrew-msi válasza kiskakas (#354) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ezt mondta egy haver is, de szerintem is akkor inkább a telepítésnél kellene hibát jelezni,
Sajnos nincs külső DVD olvasom, így marad a külső HDD-ről telepítés.

(#357) kiskakas válasza kammler (#355) üzenetére


kiskakas
senior tag

konkret pelda, lenovo b50 noti, usb3 porttal, biosban nem lehet letiltani.. :I

(#358) kammler válasza kiskakas (#357) üzenetére


kammler
senior tag

Azt el is hiszem. Notiknak oltári kopasz BIOS-uk van. Most már UEFI-k jönnek ott nemtom mi a helyzet. Ezekből is a gen9 már UEFI-s lesz. Itt mindenestre tiltható.

(#359) andrew-msi válasza kammler (#358) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nos. A Win Server 2012 simán felment az intelligent provision-nal. Valóban nagyon egyszerű volt.
Viszont sajna a kamera programot nem támogatja. :(
Így megpróbáltam felrakni a win 7 és a win 8.1-t is, de sajnos nem engedi.
Amikor kiválasztom az ISO-t beolvassa de nem jelenik meg a tovább, csak a WS2012-nél.
Nem értem. :(

(#360) bon válasza andrew-msi (#342) üzenetére


bon
őstag

Hp smart array vezérlő esetén a winyóra állíts be egy raid0-át, utánna már jó volt. Mondjuk én szerver oprendszert raktam fel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#361) kammler válasza andrew-msi (#359) üzenetére


kammler
senior tag

Azért nem engedi, mert a támogatott op rendszerek közt azok nincsenek ott.... Viszont ha winserver 2012 ment akkor a HW ok. Miféle kam szofver az? Nincs alternatívája, kompatibilitási módban sem indul/települ?
Nálam a win 8.1 media center felment pedig mikor vacakolt USB-n a a win server 2012. Simán, annak meni kell, de a hetesnek is. Minekutána újra csináltam a win server 2012 USB telepítőt az is felment. Simán AHCI-ra annak menni kell. De tökmindegy, lehet legacy-ra is, az a régi, arra aztán bármilyen windows-nak menni kell. A raid-eshez kell driver, de az meg ott a virtuális driver lemezen, biosból kapcsolható. Ott szerintem nálad valami nagy árulás van. Pihenj rá egyet.

[ Szerkesztve ]

(#362) nlq


nlq
aktív tag

megjottek a rezes bordak...
azert nem semmi a kis torpektol, hogy kilencen kb 6 kilot nyomnak...
sajna beneztem, mert a 9bol 5 darab hőcsöves, amit nem tudok meretre faragni
viszont a maradek 4 bol egy dell borda nagyon biztató... pivivel alacsonyabb mint a gyari alu de alapteruletre 1 kicsit nagyobb (talan meg vagni is kell belole) valamint a lyukakat kell athelyezni...
van meg ket HP borda az egyikre ráfér akar egy 1cm vastag venti , a masik olyan lapos hogy arra akar a 2centis is
a negyedik borda lenne a legjobb, viszont ez 1 centivel magasabb mint a hely
fotók talán holnap
ha majd lesz energiám nekilátok barkácsolni tesztelgetni valami szepet...

ja es a 2020T nek is ugyanolyan szarul fekszik fel a gyari hutése

(#363) urban racer válasza lockdown90 (#312) üzenetére


urban racer
senior tag

méregettem-számoltam és nem lesz jó! A proliant gyári hűtőjének a lyukai: 65 és 75 mm-enként vannak. A mezei 1155-ös 75x75... Ha nagy proci lesz, akkor elő kell venni a turbómarót :Y ;]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#364) nlq válasza urban racer (#363) üzenetére


nlq
aktív tag

látszik hogy nem olvastad a topicot... :DD
ajanlom figyelmedbe a #125. hozzászólást

[ Szerkesztve ]

(#365) urban racer válasza nlq (#362) üzenetére


urban racer
senior tag

várjuk a képeket! Típusmegjelölés, ár, méretek...

Azon agyalok, hogy veszek egy réz hűtőt vagy a gyáriból kiszedek annyit marógéppel, hogy elférjen egy 10mm magas(pl.titan) vagy 15mm magas(pl spire) venti, természetesen 70x70mm. Szeretném meghagyni azt a centi helyet a borda felett, hogy ne üresen forgassa magát, légszállítás nélkül. A venti rögzítésének vagy hegesztenék egy alu fület vagy a lamellák között menetfúróval alakítanék neki helyet...esetleg a keretet levágni, és magát a ventit keret nélkül felrakni-no de hogyan? :F

A 4. verzió, amit írtál, az lenne a legtutibb, főleg, ha a csavarhelyek is stimmelnek... turbómaróval csak leszedni a tetejéből, aztán már csak a venti rögzítés van hátra...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#366) urban racer válasza nlq (#364) üzenetére


urban racer
senior tag

De láttam, viszont nekem ez a 2 csavaros rögzítés nem annyira begyere, annak ellenére, hogy nem cipelem a gépem...
A 4 db, 4 centis ventisről inkább nem nyilatkozom :(

/Végre sikerült postolnom, i<3error 503..../

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#367) andrew-msi válasza bon (#360) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ezt Raid-es dolgok esetleg valaki eltudja magyarázni, hogy hol és hogyan kell? :B

kammler: Nincs alternatíva, mert ezt vettem meg. Alapvetően feltelepül csak valamit file-t hiányol. Sajnos már nem volt időm szórakozni vele, elméletileg szombat éjjel nekitudok esni.
Ha elindul a kamera program, akkor jó lesz a 2012. Bár ahogy elnéztem, ez elég már mint az eddig általam használt Windows-ok. De csak megtanulom. :)

(#368) kammler válasza andrew-msi (#367) üzenetére


kammler
senior tag

Na, akkor tudni kéne mi az a file. Ha egyszer fennt van az a windows addig ne burítsd szét újra, hátha megoldható.

(#369) kammler


kammler
senior tag

Hát nem igaz. a homeservershow.com-on valaki belinkelt egy ugyanolyan hűtőt ami rajt van. Csak ventivel. Süllyesztve, de gyári cucc. Nem tudom mi ezeknek a hűtőknek a szabvány neve. Nem találom most meg.

(#370) nlq


nlq
aktív tag

http://www.kephost.com/image/FAJb
http://www.kephost.com/image/FAJs
http://www.kephost.com/image/FAJ3
http://www.kephost.com/image/FAJ8
http://www.kephost.com/image/FAJV

[ Szerkesztve ]

(#371) andrew-msi válasza kammler (#368) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Sajna nem írtam fel. (Béna) :F
Megfogom keresni.
Úgy gondoltam, ha nem lesz meg, akkor HDD ki, berak másik amire próbálok telepíteni Win 8.1-t.
Így ha nem megy, marad a 2012.

(#372) kammler válasza andrew-msi (#371) üzenetére


kammler
senior tag

NET.framework?

(#373) urban racer válasza nlq (#370) üzenetére


urban racer
senior tag

Jól bevásároltál :DD
Felső sor 2. és alsó sor 2. felfogatói nincsenek pont jó helyen?
Van közöttük olyan, ami van 70x70 méretű és nem akad el az alaplapon semiben?
Az alsó sor2. elég bizalomgerjesztő, főleg ha a csavarjai jó helyen vannak, akkor csak ventit rá, és mehet!

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#374) nlq válasza urban racer (#373) üzenetére


nlq
aktív tag

egyiknek sincs jo helyen a csavarja

a felso 2. lesz a legjobb az a magas a kepeken ebbol a lefele kilogo kis reszt kell valszeg flexelni a lyukai ovalissa teve lehet hogy jo lesz (venti sztem nem kell majd ra, mert kb 4x annyi borda van rajt mint a gyarin)

az also sor 2. nagyon nagy kb 2 centit kell vagni belole es nehezkes lesz az egesz kialakitasa vekony nagyon suru bordak es ossz 1 cm magas
also kep 4. lesz a masik nyero jo vaskos az also a cpu resze ebbol vagni se kell erre lehet tenni az 1 centis ventit a lyukak kialakitasa a kerdeses...

also sor 1 es is jo lehetne, de ennek magasak a bordai kb 1 centit kell vagni belole es a felfogatasa sem egyszeru

a tobbi hőcsöves és túl nagy...

(#375) andrew-msi válasza kammler (#372) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem ez valami más volt ilyen file-t eddig nem keresett a Win sosem.

(#376) kammler válasza andrew-msi (#375) üzenetére


kammler
senior tag

Nekem essentials vann fennt, de ahhoz példul külön kell letölteni egy media packot, anélkül nincs media player se. Aztán külön kell telepíteni a asztali élményt is, mert anélkül nincs flash player se. Nem tudom te melyik verziót raktad, ezeket probálhatnád, illetve a media pack lehet csak az essentialshoz kell/van. De az asztali élményt probálhatod hátha azért sipákol. Az telepít olyan szolgáltatásokat, amik a win 8.1-nél alapból futnak.

[ Szerkesztve ]

(#377) urban racer válasza nlq (#374) üzenetére


urban racer
senior tag

Alsó4. az nem annyira nyerő valóban, hogyha a felfogatásnak csinálsz helyet, alig marad valami hűtőfelület..

Alsó1nek az oldalán lévő perem a gyári lefogatója(tehát csavarhely nincs is rajta)? Nem baj ha magas, max többet szabdalok le belőle, úgyis ventis megoldáson gondolkodom...

Felső 2. is jó, habár ebbe bele kell süllyeszteni kb félig a ventit...

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#378) andrew-msi válasza kammler (#376) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Sajnos nem tudom melyik verziót raktam fel.

(#380) nlq válasza urban racer (#377) üzenetére


nlq
aktív tag

also 4 es a csavaroktol lefele es felfele kellcsak helyet csinalni, tehat nem sok a bukó egyebkent az also lapja majdnem 2x olyan vastag mint a gyari alu hp es jo suru szoval nem aggodom hogy alig marad borda :)
egyebkent ez egy gyarilag hp darab :) szépen fényesre polirozott fenékkel

(#381) urban racer válasza nlq (#380) üzenetére


urban racer
senior tag

F2 és A1 között agyalok... ezeknek megmondod a típusát? Illetve akár azt is honnan vetted, vagy ha nem kell az a1, akkor átveszem ;)

szerk.: a hp tud polír fenekes hűtőt gyártani? csoda... Ha nem görbe, akkor mégjobb :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#382) nlq válasza urban racer (#381) üzenetére


nlq
aktív tag

arakrok itt nem beszelhetek privatban elrendezzuk...

(#383) urban racer válasza nlq (#382) üzenetére


urban racer
senior tag

ment pü közben ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#384) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Nekem tetszik:

[link]

(#385) radi8tor válasza andrew-msi (#384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy tekintek ezekre, mint egy plusz zörgő alkatrészre a gépben.

⭐ Stella

(#386) urban racer


urban racer
senior tag

Ma kipucoltam a HP tc2210 szervert, kiszedtem a régi switchet a rackszekrényből, beraktam a friss, finom, ropogós Linksys SRW224P switchet(POE, webmanagemant, stb), beraktam a proliant gen8at a szekrénybe. Holnap Ip kamera szerelés, kábelezés... Sajna a szekrényről nincs kép, valahol elveszett, de holnap lövök róla képet ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#387) lockdown90 válasza urban racer (#386) üzenetére


lockdown90
senior tag

eleg surun takaritottad a regi szerot :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#388) urban racer válasza lockdown90 (#387) üzenetére


urban racer
senior tag

Ugy 3 évente szoktam :DD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#389) andrew-msi válasza kammler (#376) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nos a hiányzó file a WMVCORE.DLL
:((
Egyenlőre nem is találom.

[ Szerkesztve ]

(#390) andrew-msi válasza andrew-msi (#389) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Az asztali élény engedélyezése segítet. :)

(#391) Miki40


Miki40
újonc

Sziasztok!

Win7-et tudok telepíteni rá? Gyanítom intelligent provisioning-on keresztül nem, de pl. boot USB-ről?
Azt láttam, hogy nincsenek Win7 alá driverek, de a Win Server-hez valók jók lehetnek? Érdemes próbálkozni?
Van valakinek tapasztalata Win7 rátelepítésével kapcsolatban?

Köszi!

(#392) lockdown90 válasza Miki40 (#391) üzenetére


lockdown90
senior tag

miert celszeru egy szerverre win7 telepiteni? :W par nap 0-24 utan ossze fog omlani a rendszer..

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#393) Miki40 válasza lockdown90 (#392) üzenetére


Miki40
újonc

Mitől omlana össze?
A kérdés egyébként az volt, hogy lehet-e...

(#394) urban racer


urban racer
senior tag

tudom-tudom, kupi van, sok a passzív poe feladó, de nagyon nem tudtam megbolygatni a "rencer"-t, ez van :U

A ti szerveretek hol lakik?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#395) kiskakas válasza lockdown90 (#392) üzenetére


kiskakas
senior tag

lockdown...

[ Szerkesztve ]

(#396) AiRLAC válasza urban racer (#394) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jáááj azok a törésgátló nélküli patchkábelek :O :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#397) nlq válasza urban racer (#394) üzenetére


nlq
aktív tag

hat igen... elkél ide a poe-s switch :)
én a masodik elosztót az első mögé tettem volna a hátsó sinre igy lehet nyerni 1U-t

a microserver nagy előnye (talán az egyetlen) hogy elfér egymás mellé kettő a rackbe :) (sot akár 4darab is ha oldalrol tudod nyitni a szekrényt :)

(#398) urban racer válasza AiRLAC (#396) üzenetére


urban racer
senior tag

ezek már nem törik magukat, beletörődtek a sorsukba :D

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#399) urban racer válasza nlq (#397) üzenetére


urban racer
senior tag

Az volt a terv, hogy a unifi AP-kat is rákötöm a switchre, ami aktív poe tápfeladó, de hálistennek ezek passzív poe-sak :W (legalábbis úgy tudom, hogy az aktív poe 48v, közösítve az adatcsomagokkal, a passzív poe bármekkora feszültség, 2x2 kábelen, elszeparálva az adattól-jelen esetben 24v)

Karácsony körül kiürül az "intézmény", akkor rendet vágok. Amúgy is a switchez nem kaptam rackmount füleket, ezt is be kell pótolnom(most csak csücsül az alján) Felcimkézem a patchpanelt rendesen, az újonnan bekötött lengőkábeleket is bekötöm a panelba. A táp hátrarakása jó ötlet, köszi! Bár helyhiánnyal nem küzdök, de ki tudja, bármikor jól jöhet, főleg, hogy a régi TC2110 is átköltözik egy rackmount házba reményeim szerint, csak kukáznom kéne valahonnan egy házikót...

Priviben dobj pls egy tel.számot, beszélnünk kéne 1-2 dologról!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#400) kammler válasza andrew-msi (#389) üzenetére


kammler
senior tag

Te, milyen sw, mi a neve a cam sw-nek? Van windows media player abban a server verzioban amit felraktál? Nézd meg. Tuti a ha angol a desktop experience, ha magyar a windows asztali élmény kell neked. Otthon leírom hogy tudod felrakni. alapból nincs telepítve. Jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.