Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) M3kk válasza radi8tor (#650) üzenetére


M3kk
őstag

Ez is dual biosos :). Es itt mar ilobol megy a bios frissites. Beflashelni az elsore, ujra indul, es ha minden ok, akkor copyzza magat a masodik chipre is.

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#652) Mate


Mate
nagyúr

Ahhoz, hogy elérjem Ilo-val a gépet mindenképp az ilo-s aljzatba kell csatlakoztatnom a hálókábelt?

(#653) M3kk válasza Mate (#652) üzenetére


M3kk
őstag

Legeloszor igen, es utana confolod shared portra. Vagy ha billentyuzet es monitor rakotese neked konyebb, akkor a postnal is be tudod ezt allitani, de szerintem az elso megoldas a konyebb :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#654) bugizozi válasza M3kk (#653) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ebbel az ilo-ban van remote console funkció? (webes felületen egy képernyő mintha monitor lenne rádugva)

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#655) M3kk válasza bugizozi (#654) üzenetére


M3kk
őstag

Igen :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#656) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Eddig csak buta módon feltettem egy pendrive -ra az XPEnoboot -ot és NAS -ként boldogan használom a Gen8-at. Most egy kicsit kíváncsiskodnék, és szeretném kipróbálni ezt az ILO távoli menedzsment felületet. Tudnátok valami linket ajánlani, ahol hülyebiztos módon leírják, hogy miként tudom így távolról elérni? (akár belső hálón, vagy ha akarom, akkor nyithatok portot a routeren is).

(#657) bugizozi válasza M3kk (#655) üzenetére


bugizozi
őstag

Még az kimaradt a kérdésből, hogy ez alapból benne van vagy plusz licensz? :B ("nagy" szervereknél az alap nem tartalmazza a remote console funkciót)

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#658) Tsory válasza bugizozi (#657) üzenetére


Tsory
tag

Alapból egy base licence van benne, remote console csak az os indulásáig van. Lehet hozzá venni advanced licence-t.

A külöbségek:

[link]

(#659) bugizozi válasza Tsory (#658) üzenetére


bugizozi
őstag

Ettől tartottam... az advanced licensz meg ha jól látom néccá dodó [link]

Köszi az infot :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#660) Tsory válasza bugizozi (#659) üzenetére


Tsory
tag

20 USD környékén is találsz az Ebay-en:

[link]

(#661) bugizozi válasza Tsory (#660) üzenetére


bugizozi
őstag

+40$ a shipping? :F

hja most látom, hogy üzenetbe is el tudják küldeni :B
"CODES CAN BE SENT VIA EBAY MESSAGING PLEASE LET US KNOW"

Köszi az infot! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#662) tibyke


tibyke
tag

ennel jobb aron tud most valaki 4 gigas, 2020T-s verziot?

http://rbx.hu/hp-proliant-microserver-gen8-g2020t-b120i-2x1gb-1x4gb-2x1tb-sata-lff-nhp-dvd-rw-p335472

t

(#663) Mate válasza tibyke (#662) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt 95 a 2 gigás. Iponba kapsz hozzá 12K körül +4 giga ramot, így 107-ből van 6 gigás 2020T-d.

(#664) kiskakas válasza tibyke (#662) üzenetére


kiskakas
senior tag

Én anno sokat agyaltam,h 1610-es celeron vagy g2020, végül meggyőztek a benchmarkok,h egy hangyaf.sznyival gyorsabb csak a g2020, ezért (nekem) felesleges ekkora felár..

Találtam bele unbuffered kingston 4g modult, talán 10k bruttó volt, így most 6g ram van benne, meg egy normális vga.

Én ha most venném, meglovagolnám ezt az emagos akciót.

(#665) kiskakas válasza kiskakas (#664) üzenetére


kiskakas
senior tag

kommentem törölve, tárgytalan..

[ Szerkesztve ]

(#666) bon


bon
őstag

Új iLO firmware érhető el. v2.20-as verzió:

Változások:

This version adds support for the following features and enhancements:

• The Remote Console security settings were moved from the Administration >
Security > Remote Console page to the Remote Console > Security page.
• The new Authentication Failure Delay Time setting allows users to
configure the duration of the iLO login delay after a failed login attempt.
This setting can be configured on the Access Settings page.
• The new Authentication Failures Before Delay setting allows users to configure
the number of failed login attempts that are allowed before iLO imposes a
login delay. This setting can be configured on the Access Settings page.
• iLO 4 2.20 and later allows you to install more than one language pack.
- For iLO 4 2.10 and earlier—You can install one language pack at a time.
Installing a new language pack replaces the currently installed language
pack, regardless of the language pack version.
- For iLO 4 2.20 and later—Language packs are not supported on servers that
do not have a NAND. Servers without a NAND should continue to use iLO
4 2.10.
- iLO 4 2.20 or later requires version 2.20 or later of the iLO language
pack.
- When you upgrade from an earlier version of iLO 4 to version 2.20 or
later, previously installed language packs are deleted.
- The following language packs are available: Japanese and Simplified
Chinese.
• The HP ProLiant Agentless Management Service status is now listed on the
Information > System Information > Summary page.
• Trusted Module status is now displayed on the Information > Overview page.
• RIBCL scripts and the CLP can now be used to send a test trap to test the
SNMP configuration.
• Added support for IPv6 in IPMI LAN Configuration Command Parameters.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#667) bon válasza bon (#666) üzenetére


bon
őstag

Hálókártyára is jött ki új firmware:

HP 332i NIC: 4.0.1.17

Boot Code Version: 1.36
PXE Version: 17.0.2
NCSI Version: 1.3.7
CCM Version: 17.0.1

Quote

This product addresses an issue where the sideband traffic on the second port stops after a system warm reboot when both ports are enabled for transmit and the first port is linked down.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#668) Tsory válasza Mate (#663) üzenetére


Tsory
tag

Az rbx.hu-sba volt még 2* 1TB merevlemez valamint egy optikai meghajtó, igaz cak 4 GB RAM van benne. Így már nem is olyan rossz a 125 950 HUF érte, persze csak akkor, ha szükség van a fentiekre.

Model: 784919-425

[ Szerkesztve ]

(#669) Tsory válasza bon (#667) üzenetére


Tsory
tag

Kijött az új service pack is:

HP

HomeServerShow

A firmware frissítések mellett tartalmaz még driver frissítéseket is.

(#670) Mate válasza Tsory (#668) üzenetére


Mate
nagyúr

A 2x1TB-ot nem figyeltem. Így valóban nem olyan rossz ár, ha szüksége van az embernek rá :)

(#671) tibyke válasza Tsory (#668) üzenetére


tibyke
tag

ahogy mondod. szerintem veszek is egyet, majd kap meg bele 4 giga ramot, 3-4 wd red diszket, es mindenki boldog. 2x1 TB meg jo lesz mashova :)

t

(#672) bon válasza Tsory (#669) üzenetére


bon
őstag

Igen, azt elfelejtettem írni, letöltöttem és fel is telepítettem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#673) kisnorbi válasza bon (#672) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Ez hogy működik, be kell boot-oltatni az ilo-n keresztül az image-t?

[ Szerkesztve ]

(#674) bon válasza kisnorbi (#673) üzenetére


bon
őstag

Simán elindítom Windows alól.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#675) kisnorbi válasza bon (#674) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

köszi megcsináltam én is.

(#676) Livius


Livius
őstag

Hello!
Kicsit eltérő kérdésem lenne a topik címéhez képest, de úgy gondolom, aki jó ideje otthon van a HP szerverek témájában az tud valami hasznos választ adni majd nekem.

Van egy HP ProLiant DL380 Generation 4 (G4) szerverem. 2 db Intel Xeon 3,4 GHz-es HT-s CPU van benne, 2x1GB PC2-3200R ECC RAM-al. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez a mostani asztali PC-k közül mivel lenne egyenértékű? A fogyasztás, videokártya, HDD, stb dolgokat nem összevetve érdekelne egy kategorizálás.

Továbbá, ebben a szerverben PCI-X slotok vannak bővítési lehetőségnek. Jól gondolom, hogy ez visszafelé kompatibilis a sima PCI-os kártyákkal? Szeretnék bele rakni egy PCI-os SATA RAID vezérlőt. Ez kivitelezhető lehet, vagy felmerülhetnek valami buktatók majd a tervben?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#677) HummeRC válasza Livius (#676) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.
Asztaliként ez a gép kb semmit nem ér. Kb még netezni is gyenge. Szabvány Pentium 4 Xeon van benne. Egy 8 éves 1500Ft-os Core 2 Duo 2000Mhz-es proci gyorsabb nála. Szerverként se jó már sok mindenre (maximum fájlszervernek, ha van hozzá sok vinyód), hisz a legolcsóbb ma kapható asztali gépek is sokszoros teljesítményt adnak.
A beépített hdd vezérlő és a vele kompatibilis hdd-k lassabbak, mint a ma kapható home hdd/ssd-k.
A fogyasztást te is írtad, úgyhogy abba nem kezdek bele.
A hangjába szintén nem mennék bele, ez is megszokás dolga, szerintem vállalhatatlan desktopnak.
Igen jól gondolod, a hosszú 100MHz-es PCI-X foglalatok visszafele kompatibilisek a sima pci kártyákkal, de ez még nem jelenti, hogy feltétlen bootolni is tudsz róla.
Összességében én biztosan nem használnám asztali gépnek, még vésztartaléknak sem, mert egy mai átlag androidos telefon is gyorsabb nála.

(#678) Livius válasza HummeRC (#677) üzenetére


Livius
őstag

Egyáltalán nem asztaliként lenne használva, hanem igazi szerverként. Egy webszerver lenne rajta, nyilván ebből adódik, hogy főleg tárhely kell hozzá, ezért is gondoltam a PCI-os SATA vezérlőt. Szerencsére SATA-ról bootolni nem lesz szükség majd, mivel egy CentOS 7-re van elég hely bőven a meglévő SCSI HDD-ken. Szerverterembe tudnám tartani, és a fogyaztása lényegtelen számomra.

Egy Core2Dou E4600 CPU-s, 2GB RAM-os PC vel kéne felvennie a versenyt, és esetleg leköröznie, szerver alkalmazásokban, CentOS 7-el meghajtva.

Elsősorban azért gondolkozok a HP szerver bevetésén, mivel a PC alaplapja nem egy prémium kategóriás darab, és volt is már vele gond. Újra kellett kondizni pár helyen, hogy újra működjön az Asrock alaplapja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#679) HummeRC válasza Livius (#678) üzenetére


HummeRC
senior tag

Bocs, akkor én értettelek félre, gondolom emiatt: Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez a mostani asztali PC-k közül mivel lenne egyenértékű?

Attól, hogy egy alaplapot újra kondiztak, még nem feltétlenül lett rosszabb, hisz ha igényesen javították meg, akkor kb ugyanannyira megbízható maradt mint új korában.

Az általad írt konfig (C2D E4600, 2GB ram) nagyjából ugyanolyan erős, mint ez a HP szerver, viszont mint írtad azzal stabilitási és megbízhatósági problémád adódott, ezért a kérdés szerintem el is dőlt.

Még egy plusz érv a HP szerver ilyen felhasználása mellett, hogy az általad említett szervertermes elhelyezésnél nagyon jól jöhet az iLO port, a távmenedzsmenthez!! ;)

CentOS-sel nincs tapasztalatom, arra nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#680) cucuska79


cucuska79
tag

Akcióóóóóó

[link]

(#681) Mate válasza cucuska79 (#680) üzenetére


Mate
nagyúr

Franc essen bele. Ha most venném, kapnék hozzá még 2 giga rammot :D

Ez eddig a legjobb ár amúgy. Eddig vagy -10K volt, vagy ajándék 2 giga. Egyszerre a kettő nem.

(#682) Mate


Mate
nagyúr

ILO-val kapcsolatban tudnátok segíteni?

Nem sikerült beállítanom, belépnem.

Nincs valami részletes leírás? Illetve miként lehet a legegyszerűbben frissíteni a biost és telepíteni a többi frissítést.

(#683) M3kk válasza Mate (#682) üzenetére


M3kk
őstag

Mit szeretnel az iloban beallitani? Elso lepesben az ILO portot kotod ra a halozatra, majd shared porton rarakod a Lan1, re, hogy eleg legyen 1 kabel. Ilobol is tudod frissiteni a biost, vagy bootolsz a service pack isorol (ugyancsak ilobol), es o megcsinalja magatol (mas firmware updatet is).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#684) Mate válasza M3kk (#683) üzenetére


Mate
nagyúr

Na, találtam kézikönyvet. Ma átnyálazom. Első ránézésre jó pár kérdésemre megvan benne a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#685) Mate


Mate
nagyúr

Pár hónapja már sikerült letöltenem hp oldaláról a szükséges dolgokat. Serial alapján ellenőrizte a dolgot és kidobta, hogy van rá garancia még 1 évig.

Most nem tudok letölteni semmit, mert a beírt serialt nem fogadja el. Találkozott már valaki ilyesmivel?

(#686) Mate


Mate
nagyúr

Ilo Advanced hogy működik? Elég olcsón lehet már kapni hozzá kulcsot. 1x megveszi az ember és kész? Vagy 1 évre szól?

(#687) bupemko válasza Mate (#686) üzenetére


bupemko
senior tag

Jó kérdés, ez engem is érdekel!

(#688) radi8tor válasza Mate (#686) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez alapján support szól x évre. (2. oldal alja)

⭐ Stella

(#689) Mate


Mate
nagyúr

Rákérdeztem 2 eladónál is, akik árulnak ebay-en.

Egyik azt írta, hogy 1 év support és lifetime maga az ilo advance az adott eszközön.
A másik meg azt írta, hogy 1 év.

Viszont sikeres napot zártam. Elég jól kiismertem végre az ilo-t, tökéletesen működik minden.
Hsz-ek olvasása közben mintha belefutottam volna olyanba, hogy van egy beépített tárhely amire akár telepíteni is lehet. Azóta nem találom ezt a hsz-t. Tényleg van ilyen? Xpenology-t használok, ha azt rátudnám tenni, nagyon boldog lennék :)

(#690) bon válasza Mate (#689) üzenetére


bon
őstag

Szerintem a beépített memóriakártya foglalatra gondolhatsz, de az csak foglalat,nincs kártya benne.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#691) Mate válasza bon (#690) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem hiszem, hogy arról írt volna az illető. Viszont meglestem és ez is jónak tűnik.

ILO-ból lehet valamilyen úton-módon módosítani a memóriakártyán lévő adatokat? Xpenology-t időnként kell frissíteni, amihez állandóan fel kell mászni a nashoz, kiszedni, kihúzni a pendrive-ot, pc-re rá stb. Szóval jó lenne mindezt távolról megoldani.

(#692) bon válasza Mate (#691) üzenetére


bon
őstag

Remote console

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#693) Mate válasza bon (#692) üzenetére


Mate
nagyúr

Azzal letudom cserélni a memóriakártyán lévő tartalmat?

Azzal nem csak simán vezérelni tudom a servert?

[ Szerkesztve ]

(#694) bon válasza Mate (#693) üzenetére


bon
őstag

Nem csak vezérelni, gyakorlatilag a gép bekapcsolásától kezdve mindent elérsz és kezelhetsz pl. bios-okat is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#695) M3kk válasza Mate (#693) üzenetére


M3kk
őstag

En ugy csinaltam, hogy Remote Consolebol bootoltam a hirens boot cd/dvd rol egy mini XP -t, es onnan megoldottam az osszes memoriakartya update folyamatot. Majd restart, es bootolt az uj memkartyarol az un bootloader.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#696) Mate válasza M3kk (#695) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm az ötletet!

Járható útnak tűnik!

(#697) devil-k


devil-k
nagyúr

Uraim!
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen HP mikorszerver milyen hangos?
Illetve melyik a legjobb OS hozzá? Érdemes lenne-e a jelenlegi Synolgy DS213J NAS-omat kiváltani ezzel?

A mostani NAS-om nem rossz, viszont gyenge és lassú. (ez a letöltésnél is meglátszik) Mindenképp szeretnék váltani. Szeretem a Synology OS-t, a DSM-t, de nincs bajom pl a Windowsos vonallal sem.

Ami számomra fontos:

- alacsony fogyasztás
- halk/néma
- megbízható
- nem nagy

Leginkább streamelésre, letöltésre használnám, nem lenne kikapcsolva, mint ahogy a mostani Synology-m sincs.

Vagy érdemesebb lenne építeni egy saját NAS-t?

- mozi bolondéria -

(#698) bon válasza devil-k (#697) üzenetére


bon
őstag

Szerintem a szerver kifejezetten halk. Most is a Venti a teljes fordulatxzém 6%-val megy, alig pörgeti.
A legjobb OS, számomra Windows Server, mert én Windows párti vagyok. A szerver teljesítményével nincs gond, de igény esetén a memória nővelnető a proci cserélhető komolyabb változatra is.
Fogyasztási értékekre nem emlékszem, de elég jók, korábban többen beírták ide a topciba. Megbizhatüságal eddig még nem volt gond, de gari bővítés vásárolható hozzá. A mérete kicsi. Saját NAS építésével én nem bajlódnék. Ez egy szerver, minőségi alkatrészekkel szolgáltatásokkal,jól megtervezett konstrukció. Épített gépnél ilyet nem tudsz szerintem összerakni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#699) llacee válasza devil-k (#697) üzenetére


llacee
őstag

Szia.Nalam 2x3Tb Raid1 2+8Gb ram es Xeon 1265v2 vel 40Watt.Win 2k12R2 es fut virtualisan egy xpenology.Nekem megfelel mindenre, 500/200 netet siman viszi sok torrentel a win eszre sem veszi.

(#700) devil-k


devil-k
nagyúr

Uraim!

Nagyon köszönöm a gyors választ! A kérdésem az lenne, hogy Magyarországon hol érdemes megvásárolni? Van kifejezett disztribútorja a HP-nek? Illetve mennyi, mekkora szellőzést kell biztosítani ennek a gépnek?

bon
A Windows Serverrel nem volt még dolgom. Mennyire bonyolult beállítani? Esetleg Win 8.1. is játszana?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.