Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) kiskakas


kiskakas
senior tag

ha vki lát jóárasítva i3-3240 procit, jelezzen..:)

(#752) M3kk


M3kk
őstag

Ha megy a Intel i3-3240, akkor elvileg a Intel i3-3250 is kellene menjen, nem? Arra vagyok kivancsi, hogy ezek a modellek, amik nem tamogatjak az ECC -t, hogy fognak mukodni ECC ramokkal..

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#753) radi8tor válasza M3kk (#752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sehogy.
Ami nem képes ECC-vel működni azt meg se próbáld, mert pénzkidobás. CPU-függő dolog ez, nem alaplapon múlik, hogy megy-e majd vele.

⭐ Stella

(#754) kiskakas válasza radi8tor (#753) üzenetére


kiskakas
senior tag

magyarul akkor i3-3240 procival ramot kéne cserélnem, mezei ddr3-ra?

(#755) M3kk válasza radi8tor (#753) üzenetére


M3kk
őstag

Enhancements/New Features:
Added support for Intel i3-2130 and i3-3240 processors.

....

Tovabba irkaltak, hogy mukodik nem ECC-t tudo procikkal is, itt.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#756) M3kk válasza M3kk (#755) üzenetére


M3kk
őstag

+ van olyan Gen8 Microserver, ami startbol 3240 es procival jon, szoval?!

... to confirm that the Intel I3 3240 / 3.4ghz is working fine in the Gen8. Very cheap solution (in NL: 95 euro / $127) to more than double the speed of your microserver while maintaining the ECC options...

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#757) kiskakas válasza M3kk (#756) üzenetére


kiskakas
senior tag

ezt enis megtalaltam.. es erdekes..

(#759) Mate


Mate
nagyúr

Tervezek HDD-t venni. 3 Terás WD red-et simán megeszi?

[ Szerkesztve ]

(#760) bupemko válasza Mate (#759) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem olyanok vannak benne, szépen megy rajtuk az XPEnology.

(#761) Mate válasza bupemko (#760) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

(#762) Tsory válasza M3kk (#755) üzenetére


Tsory
tag

Itt azt írták, hogy az i3-3240-hez is kell ECC RAM:

New SPP and firmware?

"I have now tried the i3-3240 with 4 makes of non-ECC ram and it doesn't POST. Works right away with ECC ram. I personally think ARK is wrong and these i3's are ECC capable..."

[ Szerkesztve ]

(#763) radi8tor válasza Tsory (#762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csodák nincsenek.

⭐ Stella

(#764) kiskakas válasza Tsory (#762) üzenetére


kiskakas
senior tag

de most akkor ez jóhír...egy relativ olcsó, corei3 proci fog menni a meglévő ecc ramokkal..,nemde?

(#765) kiskakas


kiskakas
senior tag

szeretnék biost frissíteni, viszont legutóbb volt külön csak a rom-nak egy exe, amit win alól tudtam emlékeim szerint futtatni.. most egyben van ez az 5-6 gigas iso? ezt le kell tölteni és pl pendriveról bebootoltatni?

ill tudna vki adni működő url-t? :R

[ Szerkesztve ]

(#766) Tsory válasza kiskakas (#765) üzenetére


Tsory
tag

Külön is van, csak az SPP-ben minden benne van (driverek, firmwarek) több szerverhez is, és van hozzá egy prg., ami ellenőrzi, hogy az adott szerverre mit kell telepíteni.

Bios

Bios + ILO 2.30 mirror

iLO 2.30 Mirror

(#767) kiskakas válasza Tsory (#766) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszonom szepen!

(#770) kiskakas


kiskakas
senior tag

van vki,akinek core i3 procija van a szerverben? ha igen, megtenné nekem, h kipróbálja, egy vlc streaming+transcode-olás mennyire terheli a gépet?

A teszt tök egyszerű, itt egy 1 perces tutorial,sima xvid normál felbontású avival kéne megnézni.

H.264 video + MP3 vagy AAC audió, utóbbi kb mind1 is.

nekem a 1610-es celeronnal olyan 60-80% között ugrál, win7 64biten.

köszönöm... :R

(#772) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Xpenologyval szenvedek. copyzom ide is hátha valaki belefutott vagy hallott ilyenről, és tud megoldást:

"1 hete feltelepítettem HP gen8ra a xpenot. frissítéseket felraktam, QCt megcsináltam.
alkalmazásokat telepítettem. MINDEN flottul ment. QCvel elértem, MyDS ment stb.
Első este kikapcsoltam, majd másnap reggel átvittem a gépet a végleges helyére.
Bekapcs után csomagkezelési központ, myds, qc, és frissítés keresés meghalt. hibaüzenet az volt h nincs net.

SE első körben SE második bekapcsnál se a nason se a routeren nem állítottam SEMMIT.
Ennek tükrében működött első körben, és vesztette el a netet a 2. bekapcsot követően.

Beállítások rendben lehetnek tehát, hiszen első indítás után ment minden.

Csavar a dologban hogy a DS download tudott tölteni! szoval mégis van net?! :F

Belső hálózati elérés rendben van.
2 routert is kipróbáltam. az elsőt teljesen reseteltem majd ujra beállítottam.

Rendszergazda ránézett teamwiverrel a routerre és a nasra is, azt mondta h minden létező dolog él és virul. (port forward, dhcp, Dmz, stb stb)

Változtattam most SN/MACet, ujra megírtam a pendriveot, vezérlőpult gyári visszaállítást már vagy 3x megcsináltam. Semmi.

Aztán ezt ujra, csak formáztam a hddt . Ekkor első indításkor megint volt net. Felraktam update 1 es 2. A 2. Után kert restart. Azután megint nincs net.

A töltést most nem is tudom kipróbálni mert nem éri a syno-t es nem tudok alkalmazást letölteni.
De gondolom az megy mint korábban is.

Szóval szűz install után az első restartig van net elérés. Aztán huss. Mi változhat ujra indítás után ami miatt elszáll ?"

ezután feltepítettem SN/MAC átírás nélkül. a hiba ugyan az.
Xpeno fórumban routerre gyanakodnak (de belső hálózat és DS download megy) rendszer elemek azonban azt dobják h nincs net elérés.
Kipróbáltam másik routerrel is - igaz az is Ts csoda.. talán még a 724nél is bénább, és menet közben dugtam át. nem oldotta meg.

(#773) Hooper válasza Hooper (#772) üzenetére


Hooper
őstag

Elvileg megoldódott... bios idő...

A bios gyárolag -gondolom- az aktuális verzio kiadásának idejére van beállítva 2014-06-06.
Ezzel nincs is gond mert legelső bekapcsnál mikor átnéztem a biost beállítottam.
Azonban kikapcsolásnál, ujra indításnál vissza áll. Gondolom nem jó az elem.
De ki gondolta volna.. meg azt is hogy a xpenologynak így bekavar a dátumváltozás.

Amugy ha nem az elem a hibás szeritnetek lehet más probléma - mármint azzal h elfelejti a bios a beállításokat.

(#774) Hooper válasza Hooper (#773) üzenetére


Hooper
őstag

Úgy látszik nem az elem:

http://homeservershow.com/forums/index.php?/topic/8660-how-to-prevent-bios-rbsu-reset-to-default/

Más nem futott bele ebbe? :P
Esetleg sikerült elhárítani?

Aki xpenot használ megnézné hogy nála nem törlődne e a beállítások kikapcsolás vagy újra indítás után?

[ Szerkesztve ]

(#775) Mate válasza Hooper (#774) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam nem törlődnek, ahogy az idő sem.

(#776) Hooper válasza Mate (#775) üzenetére


Hooper
őstag

Melyik bios van fent? mentettél user default settingst biosban?

(#777) M3kk


M3kk
őstag

A bios beallitasaidat a "Save to user defaults" - al mentsd le. Majd Synologyba allits be NTP servert. Igy csak az orat reseteli le, DE minden inditasnal a Synology vissza fogja allitani az idot NTP rol.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#778) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Kérdés: egy ilyen MicroServer Gen8- alkalmas lehet arra, hogy futtassunk rajta egy ilyen követelményeket állító revit servert? 75 user az baromi sok, maximum 4-5 user lenne rajta, ezért gondolom, hogy talán elég lehet.

For Autodesk Revit Server 2014, less than 75 concurrent users

Microsoft® Windows® Server 2012 64-bit, Microsoft® Windows® Server 2008 R2 64-bit, or Microsoft® Windows® Server 2008 64-bit
Processor with 4 or more cores and at least 2.6 GHz (6 or more cores and 3 GHz for maximum performance)
Microsoft® Internet Information Server 7 (or later)
4 GB RAM (8 GB RAM for value performance, 16 GB for maximum performance)
7,200 or more RPM hard drive with 6Gbps link (10,000+ RPM recommended for value performance, 15,000 or more RPM for maximum performance)

:R bocsánat ha rossz úton járok.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#779) llacee válasza L4mie (#778) üzenetére


llacee
őstag

Kell venni bele egy xeon e3-as CPU-t és hasítana vele.
Használtan egész jó áron vannak, vagy i3 és + memória.

(#780) L4mie válasza llacee (#779) üzenetére


L4mie
veterán

hmm láttam, hogy a hp oldalán van írva xeon is, de nem találok olyan szeretséggel eladót. :(
na majd megszakértem a kis dobozkát :) :R

*ja! mert 80k :) inkább az i3 :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#781) L4mie válasza L4mie (#780) üzenetére


L4mie
veterán

vagy ML110... :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#782) llacee válasza L4mie (#780) üzenetére


llacee
őstag

itt a forumon vettem egy xeon e3-1265V2 8 mag és visz mindent, mint a villám.50k alatt ebayen is van 45eFT körül.ha nem számít az alacsony fogysztás és nem kell 8 mag, akkor vannak olcsóbbak is.

gyárilag csak e31220L van,ami teljesitményben mint a pentium, de több virtualizálási képességgel.

vedd meg a celeronost és vegyél egy 1230 vagy 40-est.

[ Szerkesztve ]

(#783) Fifi


Fifi
őstag

A hűtésen változtattál vagy minden más maradt gyári a CPU-n kívül?

Bye, Fifi

(#784) kiskakas


kiskakas
senior tag

ha vki lat itt ph!-n ilyen xeont,esetleg kompatibilis corei3 procit, jelezzen plz! :)

(#785) llacee válasza Fifi (#783) üzenetére


llacee
őstag

Nem valtoztattam 10w al tobb csak es nincs full terhelesen soha.legtobbszor nem is meg 2ghz fole.2hdd 1ssd 10g ram, 38-40w max felvetellel uzemel

(#786) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Milyen procikra tudom cserélni a 1610t celeront ?

Pontosan mely cpu-k mennek benne ? Nem találok infót.

Az i3 3240T menne benne ?

(#787) Snoop-y válasza XuChi (#786) üzenetére


Snoop-y
veterán

Segitek ;)
[katt]

LGA1155 a socket

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#788) GrofUr válasza XuChi (#786) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

G8-asba a következő processzorokat támogatja hivatalosan a HP:
- G1610T (Celeron)
- G2020T (Pentium)
- E3-1220Lv2 (Xeon)

Nem támogatott, de kipróbált procik:
- E3-1265Lv2 (Xeon) [link]

CPU’s that have been confirmed upgraded/installed!! Table Comparing CPU's!! HP MicroServer Gen8 Processor FAQ!!!

- 17W TDP: Xeon E3-1220L V2
- 20W TDP: Xeon E3-1220L!!
- 35W TDP: i3-3230T, i3-3240T
- 45W TDP: Xeon E3-1265L V2 2.50GHz!!
- 55W TDP: i3-3210 55W 2core 4HT!! i3-3240 3.4GHZ
- 69W TDP: Xeon E3-1230V2!! Xenon E3-1270 V2!! Xeon E3-1240V2!! Xeon E3 1220 V2!!
[link]

[link]

Xeon esetén van lehetőség ECC memória használatára.

A Celeron/Pentium processzorok 35W-osak, tehát ennél nagyobb W esetén erősen javasolt a proci aktív hűtése a nyári meleg napokon. :)

[ Szerkesztve ]

(#789) EasyR


EasyR
tag

hátha érdekel valakit:

akció van, de kivételesen nem az emag-nál!

HP Microserver G8 G1610T procival, vinyó és ram NÉLKÜL + ajándék 8 GB-osKingston fém pendrive + ingyenes kiszállítás = 59.900,- forint

ugyanez 2 gb rammal = 62.900,- forint
ugyanez 4 gb rammal = 68.900,- forint

mysoft.hu

még mielőtt valaki megkérdezné:
nem, nincs közöm a céghez, csak belefutottam az akciós oldalon! :)

;

(#790) XuChi válasza Snoop-y (#787) üzenetére


XuChi
addikt

Okos. Ülj le egyes!!! :C

Nem minden cpu megy benne ami 1155 !!!!!

De köszönöm a "segítségedet" :)

(#791) Sárpac válasza XuChi (#790) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Intel Xeon E3-1220L V2, Intel Xeon E3-1265L V2 utóbbi van nekem is, de ehhez nem árt már az aktív hűtés!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#792) GrofUr válasza XuChi (#790) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

A teljesség igénye nélkül:

[link]

i3-3240T-es procit tesztelték benne.

(#793) Snoop-y válasza XuChi (#790) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ami kezel ECC-t az megy benne ( es aminek nem kell baszom hutes )
De kb harom klikk volt az az oldal is ahonnan a kollega bemasolta a proc listat...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#794) The Greek


The Greek
csendes tag

eMag ma:
HP ProLiant MicroServer Gen8 Szerver
Intel® Pentium® G2020T 2.50GHz processzorral

99.900 Ft helyett 69.900 Ft :)

(#795) redwhite78 válasza Snoop-y (#793) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ennyi erővel semmit ne kérdezzenek, mert minden 3 klikk a google-lal. Reakciód kapcsán nem foglalnék állást, de maga a kérdés szerintem teljesen korrekt és idevaló volt. Bár mintha már lett volna róla szó, egy keresést esetleg megért volna.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#796) M3kk válasza XuChi (#790) üzenetére


M3kk
őstag

Enhancements/New Features:
Added support for Intel i3-2130 and i3-3240 processors.

Ez az uj bios.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#797) cd930 válasza The Greek (#794) üzenetére


cd930
aktív tag

Reggel én is benéztem az emagra és láttam.
Pár hónapja gondolkodtam egy ilyen szerver vételén. Ennyiért ne gondolkodjak? :)

Otthoni NAS céljára mi most a best buy?

Előre is kösz! :R

20+ éve a Prohardveren

(#798) Snoop-y válasza redwhite78 (#795) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nincs bajom azzal ha valamit tobbszor megkerdeznek.
Ott dobodott le a lanc hogy "nem talaltam rola semmit".

HP oldalon nyilvan nem fognak leirni olyasmit amit hivatalosan nem supportalnak. Szoval az kilove.
Az elso talalatok kozot van amugy a homeserver forum ahol ki van vesezve mikor mire erdemes cserelni a cpu-t.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#799) kiskakas válasza M3kk (#796) üzenetére


kiskakas
senior tag

epp akartam irni,h sima 2130 es 3240-el is megy, max vmi minimal venti kell a bordára. 3420-ek 19-20k-ért mennek itt ph!-n használtam.

cd930: sztem vágj bele, nekem kb másfél éve ez az asztali gépem, nasom, ezen wot-ozok, sztem összesen nem állt 2-3 óránál többet, amióta megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#800) Hav3l


Hav3l
tag

Emagnal [link] 49900 ft a g1610t 2gb os valtozat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.