Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Végre fent a Win 8.1.
Mint kiderült a Windows telepitőim voltak sz@rok.
De kaptam egy olyat ami hibátlanul megy.
A meghajtókat AHCI módba raktam, nekem így volt a legegyszerübb.
Minden oké, viszont van egy olyan fura dolog amit az AHCI csinál (szerintem).
Ugyanis az összes HDD USBként jelenik meg.
Mintha pendrive lenne, én még ilyet nem láttam.
Szerintetek ez mi lehet?
Esetleg van ilyen másnál is?

(#452) bon válasza andrew-msi (#451) üzenetére


bon
őstag

AHCI sajátossága (hotswap miatt), más gépemnél is találkoztam mér vele. Most nem ugri mbe,,hogy milyen intel szoftvert kell feltenni ls akkor ott kikapcsolható a funkció.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#453) andrew-msi válasza bon (#452) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszönöm. Ha esetleg beugrik, ird már meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#454) radi8tor válasza andrew-msi (#453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most nincs időm lefordítani, de itt a megoldás:

The answer really depends on what driver you're set up with. I have a 6 port SATA connector (Intel ICH9 - 2922) and I use the default MS-AHCI driver. If you're in the same boat, create a couple of new keys here:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci

_

\Controller0\Channel0
\Channel1
\Channel2
\Channel3
\Channel4
\Channel5

Now create a new DWORD - name: TreatAsInternalPort, value: 1 under each of the ChannelN keys. Now reboot for the changes to take effect and the drives should no longer show up under 'Safely Remove..'

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#455) andrew-msi válasza radi8tor (#454) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszönöm, szerintem megtudom oldani. :R :R

(#456) urban racer


urban racer
senior tag

Alig 400 üzemóra után megpusztult a Spire venti csapágya, ha lesz időm visszaviszem gariba, addig a tartalék ventit felapplikáltam...

Elvileg holnap jön a 750ti-m, meglátjuk bírja-e a gyári táp.. Ha nem, akkor jövő héten kimegyek ausztriába egy Seasonic-ért...

nlq: szombatom vizsgázom utoljára, hétfőn összerakom a te bordád is, úgyhogy izzítsad a procit, bármi lesz is az :U

Dave: frissítettem ILO szoftvert, bios a legújabb volt fenn, gyárilag :Y

Nagy itt a pangás :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#457) nlq válasza urban racer (#456) üzenetére


nlq
aktív tag

irhattam volna hogy a spire ventik hulladekok...

(#458) urban racer válasza nlq (#457) üzenetére


urban racer
senior tag

50e üzemórát írtak, 400at ment, ennyire azért csak nem lehet szar :F Vagy mégis :Y
Gőzöm sincs mit kéne helyette...

Nem tudsz valami olyan ventisebesség-szabályzót vagy valami kapcsolást ami tudja állítani 0 és 100% között a venti sebességét, attól függően h hány fokot állítasz be neki? Találtam ilyet külső verzióban, találtam ilyet 3,5" helyre szerelhetőben, de nekem nem kell kijelző(hely sincs rá), nem kell 4 venti vezérlés, semmi extra... Most egy nidec h35017-58CQ van benne, a HP TC 2110-ben is ilyen van, 5 Volton hangja sincs sok(talán icipicit hangosabb a spire-nél), ellenben stabil 40 fokon tartja még full terhelésen is :Y Jó lenne, ha még alacsonyabb fordulaton menne, sőt, ha nem kell, nem is menne.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#459) kiskakas


kiskakas
senior tag

ilo-bol kerdezett mar le vki snmp-n parametereket? pl homerseklet, venti sebesseg, stb?

(#460) M3kk válasza urban racer (#458) üzenetére


M3kk
őstag

Ha az arban megfelel es bele is tudod mokolni a nyakot, akkor szedd le rola a keretet, es tedd a gep belsejebe. Gondolom homerseklet szondas, amit ra tudnal tenni a bordakra.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#461) urban racer válasza M3kk (#460) üzenetére


urban racer
senior tag

Úgy fest, egy PH-s kollega legyártja nekem [ezt] potom 5000-ért...
Sztem tökéletes lesz a célra és bárhol elfér... A hátsó venti jó ahogy van, úgyse megy 6% fölé :D

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#462) radi8tor válasza urban racer (#461) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez szép és jó, de nem fog visítani neked a gép, mivel nem annyival pörög a venti, amennyivel kell? Vagy ez szimulálja neki a dolgokat?

Gen7 eléggé háklis volt az ilyenre, még lassabb ventire se lehetett lecserélni a gyárit, mert rögtön lekapcsolta a gépet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#463) urban racer válasza radi8tor (#462) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem értelek pontosan. :B A procihűtő ventijét fogom szabályozni, a gyári házhűtő venti marad a helyén, azzal nincs semmi bajom, nem hangos, 6%on megy, kivéve amíg feláll a rendszer, de annyit ki lehet bírni...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#464) radi8tor válasza urban racer (#463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem azt is figyeli a rendszer és lekapcsol, ha úgy látja "elromlott" a venti.

⭐ Stella

(#465) M3kk válasza radi8tor (#464) üzenetére


M3kk
őstag

Mivel gyarilag nincs proci huto (ventilator), igy nem fog visitani semmi :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#466) radi8tor válasza M3kk (#465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, valóban. :)
Akkor ez csak a hátsó ventire érvényes.

Sorry, my bad. :B

⭐ Stella

(#467) urban racer válasza radi8tor (#466) üzenetére


urban racer
senior tag

Akkor elbeszéltünk egymás mellett :) [link]
köszi a törlést a másik topicban ;)

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#468) urban racer


urban racer
senior tag

Megjött a 750Ti :C
Este rittyentek egy cikket róla. Fontos megjegyeznem, hogy a hajszálon múlott, hogy befért. Komolyan. :Y

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#469) urban racer


urban racer
senior tag

Firkantottam róla pár sort, fogadjátok szeretettel: [link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#470) kiskakas válasza urban racer (#469) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszi :) nezem

(#471) rjg


rjg
őstag

Sziasztok! Ma megérkezett az emag-tól a G2020T szerverem. Egy Synology NAS-t akarok vele kiváltani és első körben egy OpenMediaVault-ot akarok rá feltenni, hogy kipróbáljam. Ennél a rendszernél a gyakori írás-olvasás miatt nem javasolják a pendrive használatát, ezért vettem egy SSD-t, amit a hardverkeres srácok tanácsa alapján alábbi módon kábeleztem be:
A tápkábelt széthúzva beletettem egy Y osztókábelt, az egyik vége visszament a HDD-k ellátásához, a másik pedig az SSD-be.

A SATA kábel egyik vége szintén az SSD-be került, a másik pedig az optikai drive-nak készült portba.

Nagy nehezen sikerült a boot sorrendet az USB-re átállítani és feltelepíteni egy pendrive-ról az OMV-t az SSD-re, de minden indításnál a HP saját, nekem haszontalan embedded rendszere jön be. Kérlek, segítsetek, ha lehet step by step, hogyan tudom beállítani, hogy minden újraindításnál az általam kiválasztott meghajtó / rendszer induljon el. (Józan paraszti ész alapján megpróbáltam a CD-t előre tenni a boot sorrendben, de media fault hibát ír.) Jelenleg nincs HDD a gépben, azt csak akkor fogom beletenni, ha az alaprendszert már beállítottam.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#472) Dave™ válasza rjg (#471) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha jól rémlik a sata controllert legacy módba kell állítani, ne raidben vagy ahciban legyen, csak legacyben megy az 5. portról.

(#473) nlq válasza rjg (#471) üzenetére


nlq
aktív tag

uhhh hány méteres a sata kábeled?? :)

(#474) rjg válasza nlq (#473) üzenetére


rjg
őstag

Amekkorát kaptam. :B Van vagy 40-50 cm, de volt hely behajtogatni. ;]

(#472) Dave™ Köszönöm a választ, így már az ILO indulása után továbblép, elindul a grub és ott a konzol.

De még mindig küzdök ezzel a kurv@ ILO-val.
Próbáltam elérni a WebGui-n keresztül a feltelepített OMV-t, de ha beírom a gép IP címét, akkor az ILO felülete jön be. Be is tudok lépni a gép hátulján lévő user / password párossal, de a cél nem ez lenne, hanem a feltelepített rendszer elérése.

Hogyan tudnám életre kelteni az OMV-t?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#475) Dave™ válasza rjg (#474) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor ott valamit elnéztél, az iLO-nak másik portja van, így másik címe is, az nem lehet az OMV-é. Ugye az iLO mellett be van dugva egy másik kábel is az 1-es vagy a 2-es portba? Nézd meg milyen címet kap, sőt, még jobb lenne ha fixálnád a routeredben, így mindig ugyanaz lesz.

(#476) rjg válasza Dave™ (#475) üzenetére


rjg
őstag

El kellene olvasnom a Gen8 manuálját... Eddig csak az ILO-ba volt bedugva, - tegnap vettem egy TP-Link nano USB adaptert, aminek van linux támogatottsága, azt reméltem a kernel és a debian alapok miatt az OMV alatt is működni fog - most áttettem a kábelt az 1-es portba, de a router DHCP kliensei között nem tudom melyik lehet az OMV.

A jelenlegi állapot:
- az iLO LAN portja üresen van - nincs még egy több méteres kábelem a routerhez és csak ha már minden működik, akkor akarom a végleges helyére tenni a gépe
- az 1-es LAN portba van bedugva a kábel, ott rendesen villog is a zöld led
- a szerverre tett monitoron pedig ott villog a konzolon az openmediavault login: _

Innen hogyan tovább? :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#477) rjg válasza rjg (#476) üzenetére


rjg
őstag

Miután a konzolon megadtam a root / password párost, az iLO - boot közben kiírt - IP címén bejött az OMV login oldala. Már csak azt kellene elérnem, hogy ne kelljen minden boot után kézzel beírni a bejelentkezési adatokat.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#478) bon válasza Dave™ (#475) üzenetére


bon
őstag

Belehet állítani, hogy az ilo és a hálózat azonos portot használjon, nekem is így van beállítva.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#479) rjg


rjg
őstag

Egyelőre úgy látszik sikerült megoldani. Egy az iLO által használttól eltérő fix IP-t rendeltem hozzá a routerben a Gen8 MAC címéhez és így jónak tűnik.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#480) Dave™ válasza bon (#478) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ilo osztott portot használ a 2-essel azt hiszem, de ettől függetlenül is célszerű szerintem külön kezelni.

szerk: az OMV login adatokat pedig minden boot után meg kell adnod, de ez normális. Elvégre ha megcsináltad a megosztásokat nem nagyon kell matatni a webguin.

[ Szerkesztve ]

(#481) M3kk válasza Dave™ (#480) üzenetére


M3kk
őstag

En is a lan1 re raktam at a ilot.. a utobbi ilo fwkkel mar lehet rakni barmelyik lan-ra. Ha egy kabeled van akkor arra rakod amelyiken hasznalod a lan-t is.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#482) M3kk válasza rjg (#471) üzenetére


M3kk
őstag

Akkor miert nem XPenolgy t raksz ra? :) En azzal hasznalok tobb gen8 at is. Freenast meg szinte minden ilyen jellegut teszteltem hetekig, es a nyar ota az xpenology maradt, ez bizonyult a legjobbnak, foleg ha synologyd volt mar ezelott is.

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#483) rjg válasza M3kk (#482) üzenetére


rjg
őstag

Az is felmerült, de pont azért, mert a Synology-t már ismerem, kíváncsi voltam az OMV-re. Lehet, hogy a végén nálam is Xpenology lesz, de egyelőre ismerkedek az OMV-vel. Ha viszont megosztod velem, hogy Te miért arra szavaztál, azt megköszönöm. ;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#484) M3kk válasza rjg (#483) üzenetére


M3kk
őstag

A kezelhetosege jobbnak tunik mindenkepp, a tobb csomag, a halozaton valo gyorsabb masolas (110+ MB/s). Kb ezek miatt dontottem vegul az Xpenology mellett. Plusz l, hogy eleg egy minimalis meretu usb stick a boothoz..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#485) Dave™ válasza M3kk (#484) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mínusz pedig a plusz pendrive, ami kell (mert az oprendszerhez itt is kell a diszk, csak az adatlemezre pakolja), a saját filerendszer erőltetése, a formázás erőltetése, a bizonytalan kimenetelű frissítés.

(#486) M3kk válasza Dave™ (#485) üzenetére


M3kk
őstag

A "sajat" filerendeszer az egy Raid5, ami barmelyik linuxbol beloheto a mdadm al :).

A masik meg, inkabb egy regi usbt "pazarlok" el, mint egy masik HDD/SSD -t. A freenast mondjuk ugyanugy USB rol probaltam..

A rendszer minden adatlemezre mirrorozva van (~2Giga).

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#487) Dave™ válasza M3kk (#486) üzenetére


Dave™
nagyúr

OMV-nél sem kell elpazarolni egy diszket, lehet mellé adatot tenni utólag. Na de mindegy is, van választási lehetőség, de azért egyik sem kompromisszummentes megoldás :)

(#488) nlq


nlq
aktív tag

Csak szólok, hogy aki GEN 8 at akar venni az gyorsan vegye mert kifutoban mindenhol minden akcios keszlet ha kifogy akkor 125eFt alatt nem lesz!!!

(#489) bon válasza nlq (#488) üzenetére


bon
őstag

Jöhet a Gen9

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#490) radi8tor válasza bon (#489) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Haha, szép is lenne.
Bár ki tudja. Ez a Gen8 nem nyerte el annyira a tetszésemet moddolhatóság szempontjából.

⭐ Stella

(#491) nlq válasza radi8tor (#490) üzenetére


nlq
aktív tag

en sem szeretem...
lassan indul nem moddolhato, csak ecc-t eszik...
de megbizhato jo kis gep dual ethernettel iloval es szep kinezetre

szal osszesegeben pozitiv a merleg...

(#492) bupemko válasza nlq (#491) üzenetére


bupemko
senior tag

ilo, hálózat nekem is bejön, a gyári 2 GB ECC meg elég NAS-nak.

(#493) atok666 válasza radi8tor (#490) üzenetére


atok666
őstag

Mi hianyzik belole a moddolhatosag szempontjabol?

Atok

(#494) llacee válasza nlq (#491) üzenetére


llacee
őstag

Ha már szerver, akkor nem kell minden nap indítgatni és kivárni, valamint kiszolgálóként az ECC alap, ez nem tudom miért negatív?

Ami engem zavar, hogy alapból nincs Raid5

[ Szerkesztve ]

(#495) atok666 válasza llacee (#494) üzenetére


atok666
őstag

Dragabb lenne, meg ahova ezeket szanjak, szerintem a raid5 nem letszukseglet. Akinek szuksege van ra, az meg vesz bele vmi raid vezerlot. Magam is szemeztem egy p222-vel de vegul meggondolotam magam.

Atok

(#496) llacee válasza atok666 (#495) üzenetére


llacee
őstag

Jó-jó, de ha már négy hdd bay akkor két pár vinyó tükörbe pazarlás.
Igy meg akkor alapból bukja az ember azt az egy PCIslot-ot.
Nekem egy Dell H310 van benne.

(#497) atok666 válasza llacee (#496) üzenetére


atok666
őstag

Ha fontos a biztonsag, akkor inkabb tukor, mint raid5 - de ez mar elter kicsit a topictematol.

Atok

(#498) radi8tor válasza atok666 (#493) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

N36L-be simán bele lehet rakni 5db HDD +SSD-t, ebbe csak kompromisszumokkal (notebook HDD).

⭐ Stella

(#499) atok666 válasza radi8tor (#498) üzenetére


atok666
őstag

Aha, ertem - persze relativ, hogy kinek mi a fontos. Nekem jobban jott, hogy rakhatok bele Xeon procit, mint a -1 hdd -(amit vegszukseg eseten rakothetek kulso lemezkent usb3 keresztul) + jumbo frame stb.

Atok

(#500) nlq válasza llacee (#494) üzenetére


nlq
aktív tag

persze nem akarom mindig ujrainditgatni, de van hogy konfigolok tesztelgetek egy szervert akkor ez a kb 2 perc extra boot time 10 ujrainditasnal 20 perc extra malmozas...

nem az "ECC" vel van bajom, hanem hogy "CSAK ecc" -t eszik, marpedig ha megnezed jelenleg az ecc memoriak ara majdnem a duplaja a nem ecc memoriaknak...
ennyivel nem tud tobbet illetve ha epp nincs itthon extra ecc modul akkor jo lenne ha ideiglenesen tesztelesre tolhatnek bele nem ecc-t is

tuningolhatosag:
- extra procihoz extra tap kell (kicsi a teljesitmeny na jo a 200as mar epp eleg)
- extra procihoz extra hutes kell (gyari hutes hulladek ventinek nincs hely)
- extra dolgokhoz extra kartya kell ebbe max 1 hely...
- ahogy Radi8tor mondta a gen7 be siman ment a 6 winyo (vagy 4+8! kicsi) ebben max 4 +2 kicsi (vagy 1 vekony)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.