Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dave™ válasza kiskakas (#50) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nos találtam egy 06/06/2014-es BIOS-t, amivel AHCI-vel is lemegy 18-19%-ra. Persze nincs kint a hivatalos oldalon, de hp-s ftp siteról tölthető, tehát hivatalos. Így már elég halk. A virtual consolet egyébként is bukod a post után, miveí csak sima licemces, nem advanced, és csak utóbbival van remote console a post képernyő után :) Most már csak a lassú post a probléma, de szerintem azt kénytelen leszek megszokni.

Ha kell a BIOS: http://h30499.www3.hp.com/t5/ProLiant-Servers-Netservers/MicroServer-Gen8-is-noisy/td-p/6171563/page/10

233-as post. Update és reboot után AHCI-vel is lemegy 20% alá. Ja és az iLO is 2.00-án van.

(#52) kiskakas válasza Dave™ (#51) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszi, nekem is ez a bios van,sztem ezt is linkeltem be kicsit feljebb :)

Egy okossak,talan vkit erinthet, a gepben van egy un VID particio,amin driverek vannak es kedves HP bootolhatova tette ezt a mini particiot.. Ergo alapban pl win7,debian telepito erre a 250megas particiora probalna telepiteni a rendszert, sikertelenul. Bios advanced-ben ki lehet kapcsolni ezt a Virtual Image Drive-ot.

Ill aki vga-t szeretne vasarolni bele, jelenleg ami ar/ertekben, ill fogyasztasban még belefér, az a
Sapphire Radeon R7 240

(#53) bon válasza Dave™ (#51) üzenetére


bon
őstag

Nekem volt remote consol post után is, igaz úgy vettem észre időlimites, de ha kidob gyorsan vissza lehet jeletkezni. Trial kóddal egy időre megoldotam az időlimitet is. Köszi a bios-t.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#54) kiskakas válasza Dave™ (#51) üzenetére


kiskakas
senior tag

na nekem ma 25%-os a venti.. holnap barkacsolok

(#55) Dave™ válasza kiskakas (#54) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én meg azt vettem észre, hogy egy idő után újra felment 29-re. A fórumon egyeseknek meg 6%. Igaz nekem a vga befolyásolhat, de azért még kutakodom. A lassabb bootot nem fogom tudni megoldani úgy érzem, így legalább halk legyen :)

(#56) bon válasza Dave™ (#55) üzenetére


bon
őstag

Nekem 8% volt az eddigi legjobb.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#57) Dave™ válasza bon (#56) üzenetére


Dave™
nagyúr

És milyen konfigurációval? Mert szerintem erősen befolyásolja. RAID/AHCI, van e bent pcie kártya, hány darab és milyen hdd?

(#58) bon válasza Dave™ (#57) üzenetére


bon
őstag

Proci G1610T, 2gb ram, 60gb kingston ssd, 2tb wd green, 2tb wd red. Raid módban, most nyugalmi állapotban 6%-on a ventilátor.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#59) Dave™ válasza bon (#58) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor neked nincs benne vga ezek szerint. Valószínűleg az lehet a "gond".

(#60) bon válasza Dave™ (#59) üzenetére


bon
őstag

Nincs benne vga, és nem is tervezek belerakni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#61) kiskakas válasza bon (#60) üzenetére


kiskakas
senior tag

6%.. ez fasza lehet.. ;) haverom most telepitette a gen8-át, aztmondja,annyira tragikusan lassu a gyari matrox vga,h egy youtubeot nem tudsz vele megnezni. persze..nem erre van,de azert a gen7 ati vga-ja hasznalhato volt. :((

(#62) Dave™ válasza kiskakas (#61) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pontosan, nem erre van :D Ha nem NAS-nak vagy szervernek használja, hanem asztali gépnek, akkor tegyen bele egy vga-t.

Ma este megpróbálom én is összehozni ezt az alacsony fordulatszámot, csak még nem tudom hogyan fogom összehozni :) A RAID mód sem segített egyelőre, legalábbis amikor több HDD volt benn egyszerre akkor nem ment lejjebb. Hangosnak még 29%-on sem hangos szerintem, de nyilván jobb lenne ha minél halkabb lenne.

(#63) kiskakas válasza Dave™ (#62) üzenetére


kiskakas
senior tag

de azert az akkor is vicc,h egy teamviewer szaggat.. egyebkent a g2020-as prociban Intel® HD Graphics vga van integralva, csak gondolom a matrox miatt nincs hasznalatban..

felraktam a 2.0-as ilot, a venti lement rogton 19%-ra..egeszen addig,amig 1x meg nem terheltem a gepet, most 25%.

Sztem boot utan megint 19% lesz, az elso terhelesig,de innen nem megy vissza

(#64) Dave™ válasza kiskakas (#63) üzenetére


Dave™
nagyúr

Remote desktop vagy iLO advanced ( :D ) vagy diszkrét VGA. Igen, nekem is ezt produkálja 2.00-val, de azért még nem adom fel, hátha sikerül lejjebb vinni. Nem a Matrox a baj egyébként, hanem hogy a mellékelt chipset nem támogatja az integrált VGA-t. Ezt le kell nyelni sajnos, de az NXXL adaptere is csak az alap dolgokra volt elég, HTPC-s használathoz ugyanúgy kevés volt az is, meg a dSUB kimenet is kellően korlátolt. Ennél nagyobb gond ne legyen szerintem.

(#65) nlq válasza Dave™ (#64) üzenetére


nlq
aktív tag

a neveben is benne van: microserver
htpcnek vannak sokkal jobb lapok joval olcsobban passziv megoldasban (j1800 j1900 chippes itx lapok amik akar noti taprol is elmennek (pl q1900dc-itx ) vagy xbmc hez ott a raspberry pi

ha meg win servert akarsz belole csinalni amin meg netezgetsz is akkor ott a dell mini server vga+2 display port +g3220 haswell proci vga-ja (igaz nincs iLO) de cserebe olcsobb

(#66) Dave™ válasza nlq (#65) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért használják sokan mások is HTPC-nek, szerintem simán belefér. Persze az ideális az lenne, ha ez állandóan menne mint NAS, és lenne egy kis HTPC ami ezt használná storage-nak. Viszont mivel a kettőt tudja együtt is, ezért nem értem miért ne lehetne 2 in 1 használni HTPC-nek is. Egyedül a POST meg a sok self test sebessége ami negatívum, egyébként remek kis gép.

A Dell egyébként nem olcsóbb, 67 kontra 60, és ha egy olyan szép nagy böszme pc-t szeretnék, akkor összeraknám magamnak, mert gyakorlatilag egy sima PC úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#67) nlq válasza Dave™ (#66) üzenetére


nlq
aktív tag

nem azt mondtam hogy nem lehet, hanem azt hogy erdemesebb kulon hasznalni...
majd ha tulleszel a negyedik x-en akkor nem akarsz a haloszobadban es/vagy nappaliban filmnezes kozben winyozorgest halgatni :)
egyebkent pedig sztem szebb (es halkabb) a dell miniszerver elfektetve ennel a gen 8 nal :) (ha winyózorgésre és ventihangra vágysz)

(#68) Dave™ válasza nlq (#67) üzenetére


Dave™
nagyúr

A ventit sem hallom a tv mögül csak ha csend van (akkor meg minek megy a HTPC ugye), a winyókat pedig végképp, igaz 5400-asak vannak benne. Az N36L-ben olykor lehetett őket hallani - zavarónak azt sem mondanám - de itt más a felfogatás, semmi hangjuk. Azt erősen kétlem, hogy 3 darab ventivel és a kétszer akkora táppal halkabb lenne a Dell, de ha így van sem érdekel, mert az már tényleg nem férne be a tv mögé, míg a gen8-as kényelmesen és ez szempont volt :) Számít a 3. X-nél is a csend, csak nem mindenáron ;)

(#69) kiskakas


kiskakas
senior tag

Megjött ma a ram, működik tökéletesen! Kingston KVR13LE9S8/4 ECC Unbuffered, 1333mhz, 12-13e bruttó. :R

[ Szerkesztve ]

(#70) Dave™ válasza kiskakas (#69) üzenetére


Dave™
nagyúr

De 2-t vettél, nem?

(#71) kiskakas válasza Dave™ (#70) üzenetére


kiskakas
senior tag

Nem.. egyelore egyet, mivel semmi info nem volt arról,h menni fog vele, külföldi forumokon sem. egyelore 2x4g van, majd ha elmegy a régi gen7-ben lévő 2x4g, akkor rendelek még1-et.
Egyébként vicc,de külföldön 75 dollar korul megy ez a modul, ~18e ft.

(#72) Dave™ válasza kiskakas (#71) üzenetére


Dave™
nagyúr

De a másik is L-es gondolom (1,35V).

(#73) kiskakas válasza Dave™ (#72) üzenetére


kiskakas
senior tag

A gyari 2g modul? aida szerint nem..

(#74) Dave™ válasza kiskakas (#73) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az tudom hogy nem L-es, de azt hittem 2db 4-es raktál egymás mellé. Amennyire tudom az L-es és a sima nem keverhető :F

(#75) kiskakas válasza Dave™ (#74) üzenetére


kiskakas
senior tag

lefutott a bootnal a hp beepitett mem tesztje.. hibatlanul.
aida szerint a gyari modul voltage min - voltage max = 1.5v - 1.5v
az altalam vett kingstonnak 1.35v - 1.5v

tehat belefer a min - max koze

(#76) Dave™


Dave™
nagyúr

Közben megmértem én is, kikapcsolva 6,7W, idleben (openelec fut) low power beállítások mellett 67W. 3db WD green és 1db Enterprise Seagate, ezt majd kiveszem mert szerintem belerondít a képbe. Ja és egy HD6450.

(#77) kiskakas válasza Dave™ (#76) üzenetére


kiskakas
senior tag

fura, nekem 4hdd+1ssd-vel, 6570 vga-val idle win7 alatt 40-42w. :F

(#78) Dave™ válasza kiskakas (#77) üzenetére


Dave™
nagyúr

Holnap méregetek, nem az alap bios bellításokkal használom és ez is befolyásolhatja.

(#79) Dave™


Dave™
nagyúr

Na méregettem sok mindent sokféleképpen, alap idle hdd-k nélkül olyan 43-45W-ot fogyaszt ha jól emlékszem, 4 hdd-vel - amiből az egyik 7200-as a többi WD green - idle legjobb esetben 52-55W, használat közben pedig 60-65W. Az enterprise seagate eléggé megdobta, szerintem az egymaga legalább 6-8W volt, így azt ki is vettem, jó lesz backupnak. A ventilátor 17-26% között mozog, elég halk még az N36L után is. Próbáltam Win8.1-gyel is, de néha nagyon be tud lassulni ennyi rammal, az Openelec pedig mindent tud amit szeretnék és sokkal gyorsabb ezen a hardveren, az én igényeimre, így maradok továbbra is annál.

szerk: mivel neked nagyon alacsony volt az idle értéked a 4 vinyóval, szerintem ott a windows lekapcsolta a lemezeket és csak az ssd ment. Az N36L is hdd-k nélkül 30-33W-ot fogyaszt, ez pedig magasabb TDP-s cpu.

[ Szerkesztve ]

(#80) Dave™


Dave™
nagyúr

Drágább is lett 5 ezerrel az emagnál mindkét típus.

(#81) nlq válasza Dave™ (#80) üzenetére


nlq
aktív tag

Szombat reggel ota... :(

(#82) Brogyi válasza Dave™ (#66) üzenetére


Brogyi
senior tag

"A Dell egyébként nem olcsóbb, 67 kontra 60, és ha egy olyan szép nagy böszme pc-t szeretnék, akkor összeraknám magamnak, mert gyakorlatilag egy sima PC úgy ahogy van."

Ezzel erősen vitatkoznék, mert [moderálva]...
Abból a chipset-ből egy gagyi ITX 225 dodo [itt.] EU-ban ez már túl van az gész PC árán. Ráadásul csak 2 RAM slot-ja van, de sata-ból +2. [moderálva]
Asus P9D WS 230 dodo. Az fincsa nagy gép. Az árgép legolcsóbb ajánlata 62 600 magyar forint.
Ez a két alaplap van közel a Dell Poweredge T20-hoz, mert ugye a chipset az azonos.
A Gen8 nem összehasonlítható a T20-szal. A Gen8 régebbi generációs chipset kevesebb RAM-mal.
Egyetlen dolog tetszik a Gen8-ból az pedig a doboza. A többi mind gyenge, sőt gyengébb jóval a T20-nál.
Határozottan kispályás a Gen8.
Zárszónak annyi legyen elég, hogy legalább 1,5x/2x szer annyiból tudod összerakni [moderálva].
Valószinűleg össze tudsz rakni valamit, de annak semmi köze nem lesz, se T20-hoz, se a C226-hoz, de még az ECC-s RAM kezeléshez se. :W

[ Módosította: radi8tor ]

(#83) nlq válasza Brogyi (#82) üzenetére


nlq
aktív tag

Köszi Brogyi! szivembol szoltal!

1 kis aprosággal kiegesziteném: a microserverben ott az iLO illetve a winyo raid controllere jobb es dupla halokartyas meg szép...
de ezzel ki is fújt...
mindennel inkompatibilis alaplapja ha megdoglik az 1 ev gari utan akkor csak papirnehezéknek lesz jó

(#86) Dave™ válasza Brogyi (#85) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ok. Persze, a te szempontodból hülyeség, hogy az egy pc, de engem nem a chipset és az ecc ram érdekel a microserverből, hanem hogy kicsi, jól megpakolható, halk és keveset fogyaszt (meg relatíve olcsó), a teljesítménye meg több mint elég. A dellre meg ha ránézek az számomra csak egy sima pc, legalábbis az a része, amit nekem nyújt. Pedig mindkettő az SMB szegmensben versenyez, és simán egymás ellenfelei. Igen, a hpban gyengébb a hardver, kevesebb a bővítési opció, papíron sokkal jobb ajánlat a dell. Csak nekem pl. már túl nagy, nehezen hiszem, hogy a G3220-al kevesebbet fogyaszt, mint a G1610T-s Gen8, már a G1610T is bőven elég erős stb. Meg ott az iLO, ami nekem ugyan nem fontos, de pusztán emiatt sokan inkább ezt választanák. Megbízhatóság: Ismerek olyan céget ahol N36L üzemel fileszerverként 7/24-ben, kiválóan teljesít harmadik éve, az enyém is közel ennyit futott és most új gazdája van, én megbízom bennük. Csak azért cseréltem le az N36L-t, mert alig kellett ráfizetnem.

nlq: van különbség a között, ha egy tárggyal vagyok lekezelő, meg ha egy személlyel. Ha szerinted nem, az komoly probléma. A böszmeség pedig szerintem elég egyértelműen a méretre utalt, nekem túl pc-s az micro atx ház. Ahogyan a ProLiant ML széria alsóbb tagjai is, hogy ne csak a Dellt szídjam. De mivel te árulod a T20-at, látszólag profitszerző jelleggel, megértem az elfogultságodat. Csak ne a HP microserveres fórumban adj ennek hangot szerintem, nem ez a helye.

[ Szerkesztve ]

(#88) nlq válasza Dave™ (#86) üzenetére


nlq
aktív tag

- abban biztos lehetsz hogy ugyanolyan terheles mellett kevesebbet fogyaszt,
- ok hogy strapabiro a HP szerver is, de ha 1 ev utan tonkremegy benne valami akkor horror aron cserelheted benne (vagy vehetsz masikat) mert semmi mas nem megy bele

- ideologiai vitanak vegetvetve sztem ugyanolyan jo mindketto uzemel hp es dell szerverem, ami 10 evesnel idosebb, a HP szebb a dell erosebbé fejleszhetőbb és PC kompatibilisebb mint a HP

(és olcsobb :DD )

[ Szerkesztve ]

(#89) Dave™ válasza nlq (#88) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hol olcsóbb a dell, mármint rajtad kívül? Azért megnézném hogy fogyaszt kevesebbet másfélszer akkora tdp-vel meg plusz két ventilátorral... inkább nem vagyok benne biztos.

(#90) Brogyi válasza Dave™ (#86) üzenetére


Brogyi
senior tag

"kicsi, jól megpakolható"

-Keress J1900-as variációkat ITX-ben. Az Intel C2XX szerver chipset. Nem azt keresed.
Ha nem pálya neked az ECC+Intel CXX akkor pénzpazarlás a Gen8. Most már értem az olcsón összerakom dolgot. Az említett J1900-zal simán szerverkednek, nem is kevesen. A J1900-ból full passzív PC-t rakhatsz össze. Az halk.
Ráadásul egy 4 magos deszkád lesz, de ha win a cél OS akkor fújhatod, mert hiába beszélek én neked. Isten áldjon. :R
ui.
Én mértem, itt az eredmény, és Te?

T20/G3220
ASM1061 card
4db 3,5 HDD
2db 2,5 HDD

Pmin=41W
Pmax=57W
Pavr=43W

(#91) Fifi válasza Brogyi (#90) üzenetére


Fifi
őstag

Igaz nem én voltam a címzett, de nálam 62W fogyasztást mutat az APC Back UPS Pro550 kijelzője, amire az alábbiak vannak kötve:
1. UPC-s Cisco EPC3208 kábelmodem
2. TP LINK TL-SG3424 Switch
3. HP Proliant Microserver G2020T benne: 4db 3,5 HDD és 2 db SSD. Egyik HDD sem pihen, kettő HDD-n most fut az időzített fsck.

Az első kettő ~14W-ot eszik, így a "szerver" ~48W-ot fogyaszt.

Bye, Fifi

(#92) Dave™ válasza Brogyi (#90) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ott indul, hogy nettó 47 ezer Ft volt. Ennyiből kellene egy kompakt konfigurációt összerakni, amibe belemegy 4 HDD. Nagyon nem egyszerű feladat. Egyébként jó lenne a J1900 is, csak összelegózva már sajnos jönnek a problémák, vagy ez nem jó vagy az. És hiába lesz a gép passzív, a tápnak akkor is kell hűtés, kivéve ha panel táp, az meg sokkal drágább, és a hddknek is jól jön az nyáron, tehát a teljesen passzív az inkább elméleti sík, leginkább a hddk miatt. Tehát nem pénzpazarlás, vagyok ennyire következetes. Nem a Windowst használok rajta, csak teszt erejéig volt fent a 8.1.

A mérésedről: csak a 4db hdd még ha green wd, akkor is 12-14W, idle. Persze ha az oprendszer lekapcsolja őket és nem pörögnek, csak bent vannak a helyükön, akkor lehet 0W ez a rész. Az 53W-os TDP-ből pedig nem tudom hogy jön ki ilyen rendszerfogyasztás, biztos a Dell megoldotta, hogy 3 TDP osztállyal lejjebb legyenek azok a G3220-ak, amiket ők használnak. Vagy a mérőd méri rosszul. Csak mert az N36L idle hdd nélkül volt 30W, és az egy 12W-os CPU. Mértem én is a Gen8-at, és jóval többet kaptam, mint egy másik fórumtársunk. Ennyire pontosak a konzumer mérők. Téged is Isten áldjon!

(#93) Brogyi válasza Fifi (#91) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kösz. Talán nlq-nak igaza lesz. Nálam soha nincs parkolás, hiszen szervert akartam, és csináltam is. Szerintem itt a vége az összehasonlításnak. Nincs értelme a "kié a jobb" vitának. Vegye mindenki azt ami neki tetszik.
Fifi ez nem mind neked szólt. Bocsi. :)

Ups. Milyen gyakran futattod az ellenőrzést, és milyen vinyókat használsz?

(#94) Dave™ válasza Brogyi (#93) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem sincs értelme, nem én rugozók rajta folyamatosan.

(#95) bon


bon
őstag

Én sokáig gondolkodtam a Dell és a HP között, végül gyözött a méret, a HP kinézete, ilo vezérlő és az akciós ár, így lett végül a HP gen8. Maximálisan megvagyok elégedve vele.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#96) nlq válasza Dave™ (#92) üzenetére


nlq
aktív tag

nehany dolgot tisztazzunk:

egy max 53W TDP proci nem 53 wattot fogyaszt alapbol!
az N36L 45 nanometeres nem megy cserébe nem fogyaszt proci
a G3220 22nanométeres proci maxra hajtod akkor kozelit a fogyija az 53 watthoz de akkor kb 4x gyorsabb mint az N36L ha annyival terheled mint max az N36L-t akkor kb 10-15watt kozott fogyaszt

ha idle modban méred a 45nm-es procit és az intel 22nm procit fogadasom van ra hogy az intel fog kevesebbet fogyasztani alapbol a kisebb csikszelesseg miatt illetve a haswell egyeb energiatakarakos paktikai miatt

en mertem N54L-t es T20 at ugyanazokkal a winyokkal ugyanazzal a fogyimerovel. lehet hogy nem pontos a fogyimero, de tutti hogy nem teved nehany %nal tobbet ket egymas utani meres kozott! marpedig a T20 kevesebbet fogyasztott mint az N54L (100% on hajtva nem ) (t20 forumban megtalalod az ertekeket)

en mindig mondom, hogy nem erdemes megvenni az alacsony TDP-t intel T szerias procikat (pl i3-4150T) mert ugyan 35watt a TDP-je a normal 53 wattjaval szemben, de kb ugyanannyival lassabb is!
ugyanakkor ez kb forditva is igaz, ha az i3-4150 -et annyira terheled amennyi a T-s verzio tud, akkor kb annyit fog fogyasztani

viszont arban ugyanannyi tehat az intel ugyes marketing fogassal T-s betujellel eléri hogy a kisebb teljesitmenyu procijait (ami nevleges teljesitmenyen/orajelen nem mukodnek) is eladhassa ugyanazon az aron!

szoval aki "alacsonyitott TDP-s" T-s procit vett kimondottan azert hogy kevesebbet fogyasszon az erezze magát bepalizva (illetve majd akkor ha kellene az a 20-40 % teljesitmenytoblet es emiatt proccot kell cserelnie)

Q1900DC itx alaplaphoz elég egy notebook táp abban nincs venti (en 12V tapot ajanlok hozza inkabb)
es nem kerul annyiba mint egy paneltáp (egyébkent egy normal ATX 3-400 wattos tapot meg lehet hajtani 80watt alatt venti nelkul is (persze nem a gagyit)

a winyokkal kapcsolatos hutessel egyetertunk de csak reszben! epitettem mar full passziv nas-t de abba emiatt notebook winyok kerultek

G3220-rol kulfoldi forumban még ezt találtam:
"Because it's still always a little believes the following:

- Intel Pentium G3220
- 2x 4GB G.Skill RAM DDR3-1333
- Asrock H87M-ITX
- Crucial M4 128GB
- Pico 90-XLP
- HiPower 1280MB (80W Morex clone)
- Win8 X64 Pro, installed in UEFI mode

In Idle with active screen do I read just 7.5W in idle with screen and in sleep mode,'s still sleek 6.0W.
Before anyone asks, I'm not one video rotate out of pure laziness.
And was measured with the classic KD302.
In the BIOS is currently undervoltet testhalber significantly, but that should shake almost nothing to the idle values. I will soon but yet to check. Guess 0.5W deviation in this regard. So I am satisfied with the purchase. And confirmed Regardless companies (which some will doubt again ) The good Haswell idle values.
I am particularly pleased that the Pentium create the same good values.

All who do not get it:
Current and install ALL drivers and especially consider the equipment used, as well as the power supply efficiency.
I guess that puts a little high doubted c't test values."

[ Szerkesztve ]

(#97) Dave™ válasza nlq (#96) üzenetére


Dave™
nagyúr

Néztem a Q1900DC-t, csak pont a paneltáp árával drágább a ráépített DC konverter miatt, tehát árban semmivel sem jobb, csak kényelmesebb. Amúgy meg szerintem hanyagoljuk már a témát, eléggé ki lett beszélve, főleg hogy nem is ide illik.

(#98) nlq válasza Dave™ (#97) üzenetére


nlq
aktív tag

csak epp 4 sata port van rajta minden mas j1900as lappal szemben (bar most kihozott az asrock meg nehany j1900/j2900 lapot 4 satával)
valamint a szuksegtelen paneltap miatt lehet kisebb a doboz is (főleg az egyedi dobozoknál van jó hatással

(#99) radi8tor válasza Dave™ (#97) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DC konverter hűtést igényel, valamint nem bír el tetszőleges számú meghajtót. :(

⭐ Stella

(#100) Fifi válasza Brogyi (#93) üzenetére


Fifi
őstag

Már ebéd után akartam elküldeni, akkor készültek a képek is, de az internet szolgáltatom közbeszólt. :(

Nálam most 2db HDD alszik, mert azokon filmek/mesék/zenék vannak megosztva nfs-n keresztül és jelenleg senki nem használja, a másik kettő az SSD-kel karöltve soft raid1-ben üzemelnek:
/dev/sdc: WDC WD40EFRX-68WT0N0: drive is sleeping
/dev/sdd: WDC WD30EFRX-68EUZN0: drive is sleeping
/dev/sda: WDC WD20EARX-00PASB0: 32°C
/dev/sdb: WDC WD20EARX-00PASB0: 30°C
/dev/sde: SamsungSSD840EVO120GB: 28°C
/dev/sdf: TOSHIBA THNS128GG4BAAA-NonFDE: 32°C

Unatkozik a gép:
fifi@silent:~$ uptime
12:51:43 up 20:03, 11 users, load average: 0,00, 0,04, 0,05

pedig fut rajta torrent is 1,6TB megosztással:
fifi@silent:~$ du -sh BitTorrent
1,6T BitTorrent

Ebben az állapotában ~33W-ot kér, ha a szünetmentes nem hazudik:

Bye, Fifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.