Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) M3kk válasza Snoop-y (#550) üzenetére


M3kk
őstag

Igen. Kis szemfulesseggel kapsz ingyen kulcsot :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#552) llacee válasza M3kk (#551) üzenetére


llacee
őstag

:C :))

(#553) Snoop-y válasza M3kk (#551) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es azt hasznaltad is mar? En nem mernem elinditani egy gepen :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#554) Fifi válasza Snoop-y (#553) üzenetére


Fifi
őstag

Tegnap én kipróbáltam - persze csak egy otthoni gépen - és tetszett a microservernek a kulcs. :R
Működik szépen az advanced iLO. :K

Bye, Fifi

(#555) M3kk válasza Snoop-y (#553) üzenetére


M3kk
őstag

Nem, csak almodtam rola, es itt tepem potyara a pofam LOL.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#556) balage25 válasza radi8tor (#540) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm. Kiderült nem a termékszámot hibáztam el, hanem a vétel helyének kellett Romániát beírni és már sikerült is a reg.

(#557) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Megjott a cucc :D
Koszonom mindenkinek a segitseget :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#558) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! N36L szerveremet cserélném le és az egyik kiszemelt természetesen a HP Gen8-as, a másik megoldás egy házilag épített kis szerver lenne G3220 procival (vagy [egy ilyen]), a házilag épített szerver valamivel drágábban jönne ki. A szervereren Win Server 2008 R2 futna és alapvetően letöltésre használnám, semmi multimédia. Fontos, hogy halk legyen, mivel abban szobában van a gép, ahol alszunk. Sajnos a mostani N36L nem nevezhető "alvásbarátnak"...
Mit javasoltok? Gen8 vagy házilag épített szervergép?

(#559) Snoop-y válasza gg72 (#558) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kerdes hogy kesobb akarod e boviteni es tenylegesen hasznalni szerverkent ( nekem hazi fileszerverkent fog mukodni )

gen8
pro:

ECC ram tamogatas
ILO
mukodik out of the box
bovitheto xeon cpu-val

con:

dragabb lehet mint egy epitett gep bar mondjuk ez sem feltetlenul igaz en atszamitva 48K-ert vettem ujonnan szerintem egy ilyen gepet te nem epitesz meg hazilag ennyibol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#560) gg72 válasza Snoop-y (#559) üzenetére


gg72
veterán

Hát itthon nem tudok olyan helyet, ahol 48ért meg lehetne venni, mert különben már rohannék is...

(#561) radi8tor válasza gg72 (#558) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én N36L-em teljesen csendes.
Cseréltél benne tápventit?

⭐ Stella

(#562) Snoop-y válasza gg72 (#560) üzenetére


Snoop-y
veterán

HP nal folyamatosan van nalunk akcio. Az egyetlen riziko az hogy lassan szallitjak ki es a cashback akciohoz vissza kell kuldeni a szamlat meg a serialnumbert es az akcio mindig havonta gorgetodik tehat ha most rendelnem meg azt kockaztatnam hogy kicsuszok a hataridobol. De honap elejen megrendelve legkesobb 2 het es haznal van.

Ha van UK-ben ismerosod kerd meg hogy rendeljen neked egyet. En mar ellottem a kvotamat igy ezt nem tudom felajanlani :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#563) gg72 válasza radi8tor (#561) üzenetére


gg72
veterán

Nem cseréltem, mert nem vagyok egy barkács-alkat és nem merten nekiállni... :B

Snoop-y: Erre sajnos nincs lehetőségem.

(#564) Snoop-y válasza gg72 (#563) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ha nem sietsz a vasarlassal megnezhetjuk hogy lesz e kovetkezo akcio es akkor esetleg tudok neked segiteni ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#565) radi8tor válasza Snoop-y (#562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint lesz ilyen májusban is?

⭐ Stella

(#566) gg72 válasza Snoop-y (#564) üzenetére


gg72
veterán

Egyáltalán nem sietek, szóval ha értesítesz valamilyen lehetőségről, azt nagyon megköszönném. ;)

(#567) Snoop-y válasza radi8tor (#565) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat nezd az elozo akciorol lecsusztam. De meghosszabbitottak immar ahogy nezem 3x
Valoszinu addig csinaljak amig elfogy a keszlet. Ha lesz akkor szolok illetve ti is checkolhatjatok a HP oldalat.
Egy akcioban 5 gepet lehet venni egy cimre ( marmint lehet tobbet is csak akkor nincs cashback :D )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#568) nlq válasza Snoop-y (#567) üzenetére


nlq
aktív tag

utana mar csak el kell ide szallitani :)

(#569) Snoop-y válasza nlq (#568) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat akar egy helyre is mehet 8K-ert elvisznek akar 4-et is biztositva nem szettorve hazhoz etc

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#570) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Erdemes hasznalni a beepitett raid controllert? Win alatt igy nem mukodik a HDsentinel :(

Mivel mar krealtam raid tomboket be tudom konfigolni meg ugy hogy normal sata modban hasznaljam?
Adatvesztes nem gond nincs rajta meg sok cucc at tudom rakni mashova...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#571) radi8tor válasza Snoop-y (#570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy vissza tudod rakni AHCI-be, de RAID menüben előtte töröld a RAID beállítást.

⭐ Stella

(#572) Snoop-y válasza radi8tor (#571) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elvileg az uj verzio mar tamogatja. Megnezem azzal. Ki mennyire talalja megbizhatonak ezt a raid controllert amugy? Mekkora szivas visszaallitani rajta adatot ha beut a menyku?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#573) atok666 válasza Snoop-y (#570) üzenetére


atok666
őstag

Nalam ha nem raid modban mennek a hdd-k, akkor a venti magas fordulaton megy. Raid modban beall 6%-ra es ott marad... Win srv 2012

Atok

[ Szerkesztve ]

(#574) nlq válasza Snoop-y (#572) üzenetére


nlq
aktív tag

mostanaban nem szivtam vele... :)
anno volt egy nagy szivasom, akkor a kontroller halt be persze raid 5 volt rajta es persze semmivel nem tudtam visszaszedni az adatokat... akkor ott az volt a megoldas hogy kellett szerezni egy ugyanolyan kontrollert es azzal lehetett csak visszaszedni az adatokat
az igazi szivas az volt benne hogy amikor elszalt, akkor ez a kontroller mar nem volt egyszeruen beszerezheto, es gyorsban kellett es persze csak horror aron volt beszerezheto amiert akkor mar sokkal jobb kartyakat lehetett venni olcsobban...
szoval rendesen buko volt a dolog

(#575) AiRLAC válasza nlq (#574) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezért jó pl. a linuxos softraid (beleértve a Synology SHR-t is), azt kb. bármin összerakod/eléred.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#576) bon válasza Snoop-y (#570) üzenetére


bon
őstag

Működik a HD Sentinel, már támogatja.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#577) radi8tor válasza AiRLAC (#575) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még jobb Solaris-en ZFS.

⭐ Stella

(#578) nlq válasza AiRLAC (#575) üzenetére


nlq
aktív tag

tudom, ezert hasznalom elsődlegesen én is azt
ezert nem szivtam vele mostanaban :)

[ Szerkesztve ]

(#579) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Van valakinek egy listaja hogy milyen ECC ramokat eszik meg a szerver ezen kivul?:

KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz CL9 KVR13LE9S8/4

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#580) radi8tor válasza Snoop-y (#579) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden RAM gyártó honlapján vannak ilyen gépkeresők.
Szerver piacon ezt máshogy kezelik, ott sokkal fontosabb a 100% kompatibilitás.

⭐ Stella

(#581) Snoop-y válasza radi8tor (#580) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi megtalaltam a teljesen hozzavalot ;)

Masik kerdes:

Ha veszek egy 4g-s modult azt be tudom tenni a 2g melle vagy akkor azt ki kell vennem mellole?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#582) kiskakas válasza Snoop-y (#581) üzenetére


kiskakas
senior tag

be tudod, nekem is 2+4g-vel megy most

(#583) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Uj kerdes :D

Szerintetek melyik eri meg jobban?

2x3Tb RAID1 ( hely ertelemszeruen 3 Tb )

vagy

3x2Tb RAID5 Igy a hasznos hely 4Tb-lenne

Valamint ha a RAID5 szejjelborul akkor felvehetem a szopoalarcot? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#584) Honkydoo válasza Snoop-y (#583) üzenetére


Honkydoo
őstag

Valamint ha a RAID5 szejjelborul akkor felvehetem a szopoalarcot?
Ügyelj rá, hogy ne boruljon szét. ;) Pl.: Ne indítsd újra futás közben. Mindig szabályosan állítsd le. Áramszüneti leállás elkerülése végett tegyél utána UPS-t.
Szerintem ha ezeket betartod nagy baj nem érhet, kivéve ha egyszerre hal meg két hdd a gépedben.

Még valami:
A raid nem backup, ezt már több fórumon hangsúlyozták. Arra van, ha mondjuk egy lemez meghal ne essen ki a szolgáltatás. A fontos adatokról legyen mentés mondjuk egy külső hdd-re ami egyébként a fiókban pihen.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#585) Snoop-y válasza Honkydoo (#584) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ez a gep akar lenni a mentes az adatokrol :D

A fontos doksik ezen ulnenek raidben es work sharekent a desktop gepen ( offline cache-el )
tavoli szerver backupja is ezen ul illetve innen meg oda is backupolok pl fenykepeket.

Igy nez ki:

Szerver hostingban csucsul
. I
. microserver
I
. desktop gepek

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#586) bupemko válasza Snoop-y (#585) üzenetére


bupemko
senior tag

Ha van belőle kettő, akkor csökkented az esélyét az adatvesztésnek, de RAID tényleg nem backup.

(#587) Snoop-y válasza bupemko (#586) üzenetére


Snoop-y
veterán

Probalok valami modszert kitalalni hogyan lehetne ezt megoldani automatikusan.

A hostingos gep az nincs domainben es nem is lesz.
Viszont a microserveren fut egy AD es a kliensek be is vannak leptetve igy azokon is tudom tarolni a desktop gepek filejait

Szoval a doksik meglesznek egyszer a desktopon egyszer a microserveren ( raidben tudom nem backup de azert tan ez is jobb mintha csak sima vinyon lenne ) plusz csinalok majd inkrementalis backupokat a hostingos gepre.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#588) atok666 válasza Snoop-y (#583) üzenetére


atok666
őstag

raid1 :)

Atok

(#589) llacee


llacee
őstag

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a 2x3TB(raid1) hdd-ből az ILO miért csak 2TB-ot lát?

A smart array szerint 2,73 ,de win telepítéskor már csak 2TB...

(#590) radi8tor válasza llacee (#589) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MBR-t választottál vagy GPT-t? (bár lehet ez nem választható RAID esetén és butaságot kérdezek :) )

⭐ Stella

(#591) llacee válasza radi8tor (#590) üzenetére


llacee
őstag

Provision alatt nem lattam.. de ez nagy baki lenne.

(#592) llacee válasza llacee (#591) üzenetére


llacee
őstag

Azt hiszem már este volt, nekifutottam még egyszer most.Két logikai volume-ot csináltam egy 256GB és a maradékot, így már rendben van úgy látom :N

(#593) kiskakas


kiskakas
senior tag

valaki rakott már a gen8-ba corei3-as procit? ha igen, milyet?

(#594) llacee válasza kiskakas (#593) üzenetére


llacee
őstag

Ezek mennek bele használtan még nem találtam sajnos, az új túl drága

(#595) hegykoi


hegykoi
csendes tag

Sziasztok!

Szuper, hogy megtaláltam ezt a fórumot és köszönöm, hogy itt lehetek! :-]

HP ProLiant MicroServer Gen8 - Lab@Home

# Szerver (egy hete vettem meg):

HP ProLiant MicroServer Gen8 712317-421 G1610T 1P 2GB-U B120i NHP SATA NOHDD NOOPT
Power Supply: 200 Watts Non-Hot Plug, Non-redundant Power Supply (EMEA models)
2 x Western Digital (WD10EFRX) Red 1TB

# Ha be van kapcsolva az alábbi RAID kontroller, akkor minden telepítő elhasal (vSphere 5.1 U3 Mar 2015 és Hyper-V 2012 R2). SATA AHCI módban nincsen probléma.

Dynamic Smart Array B120i RAID
Smart Array B120i SATA RAID im Embedded Slot

A telepítést az Inteligent Provisioning-gel próbáltam.

# Sajnos nem értem, hogy mi lehet a gond és most a Google + HP doksik sem segítettek.

Itt követhető, hogy mit hogyan állítottam be (HP SSA + boot során mit látok + BIOS):
link: http://goo.gl/3WPDYz

# Egy figyelmeztetésem van, elvileg azért van, mert csak 2GB RAM-om van, de ettől még menni kéne:
(link: http://homeservershow.com/forums/index.php?/topic/6655-b120i-controller-read-cache-error/)

HP Smart Storage Administator: Warning: 809

Array Controller read cache was configured for this controller, but
the system was unable to allocate the requested system memory. The read cache memory

# iLO is mindent rendben talál:

Array A - 1 Logical Drive(s)
0 MiB (0.0%) Free Space
=>
Logical Drive 1
931.45 GiB (1000.17 GB). RAID1
=>
1 TB SATA HDD
Status: OK
1 TB SATA HDD
Status: OK

# Kérdéseim:

- HP Smart Storage Administator-ban létrehozva a RAID 1-et nem kéne felépítenie a RAID-et (engem megnyugtatna, ha látnám ahogy megy a progressbar és szépen építi a tömböt, mert most csak kattintok és kiírja, hogy ok és kész)?

- Mi kéne tennem, hogy menjen a kis gagyi B120i SATA RAID-emmel is a telepítés?

- Milyen ECC RAM-ot javasoltok: 2 x 4 és 2 x 8 GB esetén?
(http://homeservershow.com/ -n néztem, de sok ellentmondó infót találtam.)

Minden segítő szándékú tanácsot, ötletet és iránymutatást előre is köszönök szépen!

[ Szerkesztve ]

(#596) llacee válasza hegykoi (#595) üzenetére


llacee
őstag

Azt mar tapasztaltam, hogy ha customba vagy manual-ba teszem az Inteligent Provisioning et akkor elhasal a telepito.

(#597) Snoop-y válasza hegykoi (#595) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ramot en Kingston-t vennek bele:

Ezek tuti bele valoak teljes mertekben system specifikus 100% garantalt hogy mukodni fognak:

4GB Module - DDR3 1600MHz

Part Number: KTH-PL316ES/4G

Specs: DDR3, 1600MHz, ECC, CL11, 1R, X8, 1.5V, Unbuffered, DIMM, 240-pin

kb 15-16 rugo szallitassal egyutt

Vagy

8GB Module - DDR3 1333MHz

Part Number: KTH-PL313E/8G

Specs: DDR3, 1333MHz, ECC, CL9, 2R, X8, 1.5V, Unbuffered, DIMM, 240-pin

vagy

8GB Module - DDR3 1600MHz

Part Number: KTH-PL316E/8G

Specs: DDR3, 1600MHz, ECC, CL11, X8, 1.5V, Unbuffered, DIMM, 240-pin

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#598) Honkydoo válasza hegykoi (#595) üzenetére


Honkydoo
őstag

- HP Smart Storage Administator-ban létrehozva a RAID 1-et nem kéne felépítenie a RAID-et (engem megnyugtatna, ha látnám ahogy megy a progressbar és szépen építi a tömböt, mert most csak kattintok és kiírja, hogy ok és kész)?

Szerintem ez HW RAID-nél normális jelenség. Legalábbis nálam a RAID kártya ugyanezt csinálta. Gondolom ahogy pakolod rá az adatokat, közben úgy építi fel a tömböt.
Nálam akkor tartott hosszabb ideig a szinkron, mikor újra kellett építeni.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#599) atok666 válasza hegykoi (#595) üzenetére


atok666
őstag

Szia, nalam 16GB DDR3-1333MHz Kingston ECC CL9, kit 2x8GB (KVR1333D3E9SK2/16G) mukodik a gepben minden problema nelkul

Atok

(#600) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Karácsonykor döntöttem úgy, hogy szükségem van egy NAS-ra. Vettem hát 8K-ért egy ZyXEL NSA310S-t. Bevált a koncepció, amit akartam, így le akarom cserélni egy erősebb darabra.

50K körüli összegben gondolkoztam. Kinéztem egy Synology-t, ami nyilván sokkal jobb, mint a mostani, de erősen túlárazott.

Gondoltam hát, legyen egy hp+XPEnology a NAS-om.

2 kérdésem lenne.

1. Pontosan milyen verziók vannak a készülékből? HP honlapján 3 félét láttam, ebből értelmes áron emagon 2-t kapni. 70 és 100K-ért.

2. Az egyetlen ami synology mellet szólna a fogyasztás (persze hardveresen sokkal gyengébb). Vannak pontos fogyasztási adatok az egyes típusokhoz ilde, átlagos terhelés és max. terhelésre vonatkozóan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.