Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Brogyi válasza zsepii (#200) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem nincs ilyen, de 100%, hogy megy. Egy live-s próba azért jó lenne.
Intel chipset, mennie kell.
[link]

(#202) bon


bon
őstag

Ma vettem észre, hogy nemrég adtak ki egy újabb ILO firmware-t 2.03-as verzióval, több hibajavítást is tartalmaz, szerintem ajánlott telepíteni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#203) urban racer


urban racer
senior tag

üdv, úgy fest hogy az emag akcióban sikerült bevásárolnom szépen:)
Vettem egy gen8at itthoni használatra, mert olyan dögösen néz ki, és imádom a szerver cuccokat ;) Vettem bele 8 G ramot meg 2 db 1 TB wd blue-t. Jövő héten benevezek egy Gtx750tire... Utána összeteszem a kezem, hogy elég legyen a táp... Bár úgysem, úgyhogy tápcsere és procicsere... Keresgélek valami aktív hűtés után, de lehet maradok a 35w TDP-s 3470T-nél...
Mondjuk ha a lapnak kell 20w, proci 35w, vinyók 10-15w vidkari 60w, akkor még elvileg belefér a 140wattba :U

Vettem egy másikat is, az komoly használatra lesz, 24/7ben fog menni egy másik(még régi p4-de 10 éve megy 24/7ben, CF kártyáról, egyedül a táp pusztult meg benne) mellett, amin mikrotik osztja a netet. A gen8ra windows szervert húzok, 4 db fullHD IP kamerának a képét kell rögzítenie-egyenlőre... Ezért is kapott 2 db 3 Tb-os WD purple-t. Azon szerintem minden marad gyári, max ha kíván még egy kis Ramot megkapja a másikból, idővel úgyis bővítem az otthonit 16Gbra...

Remélem leszek annyira elégedett ezekkel, mint a régi HPval... 3 éve volt akksicsere a szünetmentesben, úgyhogy lassan meglesz az 1000 nap uptime azzal ;] Most úgyis szét kell rombolni a rendszert, cserélek akksit a szünetmentesben, meglátjuk ki bírja tovább :DD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#204) radi8tor válasza urban racer (#203) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hajrá, aztán kérünk képeket a VGA kártyás kivitelről. :K

⭐ Stella

(#205) bon válasza urban racer (#203) üzenetére


bon
őstag

Szerintem a táp csere nem lesz egyszerű dolog. Egyáltalán létezik hozzá nagyobb teljesítményű táp?
Amúgy gratula a konfighoz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#206) Dave™ válasza urban racer (#203) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet félreértem, de te az egyiket desktop gépnek akarod használni játékra? Mert ez így nem akar összeállni a fejemben. Azt remélem tudod, hogy csak a POST folyamat úgy 1,5 percig tart, lévén szervernek hiszi magát. A 150W pedig egy dolog, hogy szumma annyi, de ott a különböző ágakon is limitálva van a teljesítmény. Van amire tökéletes, pl. NAS-nak, meg lehet használni kis kompromisszummal HTPC-nek ks (nagyobb venti fordulatszám, lassú POST), de amit te szeretnél szerintem zsákutca.

(#207) urban racer válasza radi8tor (#204) üzenetére


urban racer
senior tag

mindenképp ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#208) urban racer válasza bon (#205) üzenetére


urban racer
senior tag

köszi!

létezik igen, szabvány méretű, flex atx a neve. FSP gyárt ha jól emlékszem ~250 watt körülit. ebayen vannak 3-400 körüliek is, de azokat a márkákat nem ismerem :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#209) bon válasza urban racer (#208) üzenetére


bon
őstag

Annyiért szerintem nem delta tápok, ami én nem szívesen cserélnék le ha a helyedben lennék.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#210) urban racer válasza Dave™ (#206) üzenetére


urban racer
senior tag

Desktop gépnek, de nálam úgy néz ki, hogy közel 24/7ben megy, ezért sem ijedek meg ha 5 perc míg elindul. Kb annyi idő volt, míg elindult az IBM eserver xseries 235-öm :D Nah az hangos volt :O

Játszani is jó dolog, hd film se rossz, de a creo is szereti a jóféle erőforrást :((

Igen, az megvan, hogy mekkora áramfelvételt enged egyes szálakon-vagy feszültségértékeken. De nagyjából egyenlően van elosztva, mint ahogy a felvétel is... Hisz nem csak 12voltot vagy nem csak 5 voltot kér a pci-ex16 slot... A legnagyobb fogyasztó egyértelműen a VGA kari lesz a maga 60w körüli teljesítményével.

Megmérem majd a max áramfelvételét a tápnak, ha a névleges 3,5A 80%-nál kevesebbet vesz fel, akkor nem esek pánikba

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#211) urban racer válasza bon (#209) üzenetére


urban racer
senior tag

a 250es FSP táp már csak nem lehet annyira gázos [link]

Amúgy meg jobban körbe kell járni a témát, mert ezeket a Flex atw tápokat szerelték 2U magas rack-mount szerverházakba is, ahol sok-sok fizikai magot is ki kell szolgálniuk 16 db 10000-et forgó energiazabálóval...

Szerk.: 1 U magas szerverekben volt, és az FSP szabványosította ezt a méretet

A power supply company called FSP (Fortron Source Power) originally introduced variations of what was to become the Flex ATX power supply form factor in 2001 in the form of proprietary designs for SFF desktop and thin (1U) server systems. These power supplies became popular in systems from Shuttle, but they have also been used by HP/Compaq, IBM, SuperMicro, and others. In an effort to make this form factor an official standard, Intel introduced the Flex ATX power supply form factor in March 2007 as part of the 1.1 and later revisions of the “Power Supply Design Guide for Desktop Platform Form Factors” document, which is available on the www.formfactors.org site. These are also sometimes called 1U (one unit) power supplies because they are used in many 1U server chassis.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#212) bon válasza urban racer (#211) üzenetére


bon
őstag

Na igen, FSP már nem rossz, de az ára se a 3-4000ft-os kategória :)

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#213) urban racer válasza bon (#212) üzenetére


urban racer
senior tag

Egy kicsit beleástam magam a témába még este, és:

A gen8 24,5 centi mély. Ennek az a jelentősége, hogy ez határozza meg a belerakható táp méretét.
Itt látható, hogy 1-2 centi a "veszteség" az előlap és az előlap mögötti fémlemez miatt

Gyárilag a delta "DPS-150AB-5 A" modelljelzésű táp van benne. Ennek a mélysége 15 centi. (A fenti képen látható, hogy mögötte van bőven hely)

És itt jön a "tuning" avagy mit lehet belerakni?

Delta 15 centis tápok: [Delta NAS/storage]
Flex ATX 1 DPS-200AB-177 A
Flex ATX 1 DPS-200AB-186 A
Flex ATX 1 DPS-200AB-189 A
Flex ATX 1 DPS-250AB-44 A
Flex ATX 1 DPS-250AB-55 A

FSP 15 centis táp:[link]
FSP250 50GUB 85+

Seasonic 15 centis táp:[oldal közepén, méretre figyelni! 80,5x41,5]
SS-250SU

Seasonic 19 centis tápok: (szerintem ennek lazán el kell férnie)
SS-300M1U
SS-350M1U

Hirtelen ennyit találtam, de biztos van még 1000 féle-fajta. Annyi a lényeg, hogy 81x41,5 mm legyen(0,5-1mm van a gyártók között-ez elhanyagolható), illetve becslésem szerint max 22 centi mélységig lehet elmenni... Innentől meg meg már ebay(FSP-t láttam MO-n is ~15ezer, bluechip.hu)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#214) lockdown90 válasza urban racer (#213) üzenetére


lockdown90
senior tag

arra kivancsi leszek, hogy birod szinten tartani a venti sebesseget, a sok nem hp-s alkatresz miatt :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#215) urban racer válasza lockdown90 (#214) üzenetére


urban racer
senior tag

Válasz helyett: [link]

Meglátjuk :DDD Még meg se jött a Hp, de a RAM meg a vinyók már igen :DDD Sőt az ip kamerák is ittvannak :O Mi alapján szabályozza a fordulatot? Procihőmérséklet?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#216) Dave™ válasza urban racer (#215) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja azzal számolj, hogy a vga miatt kb. 2x fordulatszámon fog menni a ventilátor, legalább. Tele van szenzorral, és tuti hogy fűteni fog a vga, ezt pedig kompenzálni akarja majd. Minden alapján, számít a cpu, a beáramló levegő, van-e pcie kártya benne, hddk.

[ Szerkesztve ]

(#217) lockdown90 válasza urban racer (#215) üzenetére


lockdown90
senior tag

hehe jo video :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#218) urban racer válasza Dave™ (#216) üzenetére


urban racer
senior tag

és a mindezt felügyelő vezérlőt nem kell hűteni? :W Jó dolog hogy figyel mindent de lehet ez egy kicsit túl van bonyolítva

-az origi felálláshoz képest a több ram nemhiszem, hogy megdobná a sebességet
-2 vinyó van, talán ez pluszpont
-A vidkari a lehető legrosszabb(melegítés szempontjából) Mivel 1 slotos, a másik slotra rálógó bordáról legjobb esetben a fele tud távozni a hátsó rácson. A valóságban ez kb lesz 20%. A többit mind a házventinek kell kidolgoznia-ez valóban érdekes lesz :F

Ha már tápcserére kerül a sor, akkor procicsere is. Igaz, hogy a 35w tdp-s modellek közt nézelődöm, de lehet kéne valami aktív hűtés is. :F
Ráírtam olyan cégekre akik forgalmaznak deltát vagy seasonicot vagy hasonló holmikat, mint amilyen tápokat nézegetek, de eddig senki nem méltóztatott válaszolni... Gyanítom ennek ebay lesz a vége. Csak amcsiból mire megjön és megvámolják, lesz kb 30-35 ezerbe a táp project Ha benn a kari, akkor mindenképp mérek egy csúcsfogyasztást, hátha elég a 250es táp is, és akkor másnapra ittvan a 250-es fsp :B

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#220) Dave™ válasza urban racer (#218) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy ventilátor van a gépben (meg a tápnak egy saját kicsi), így mindent az hűt, csak a fordulatszámával tud játszani. Ha te nem rendeltetésszerű módon cput cserélsz egy nagyobb tdps verzióra, vagy ne adj isten beraksz egy 60W-os VGAt, akkor ne csodálkozz azon, ha ő ezt nem fogja érteni és feltekeri a fordulatszámot. Normál körülmények között oda max. egy P222-es RAID vezérlőt várna, amit szeretnél az sajnos kompromisszumokat kíván.

(#221) kisnorbi válasza Dave™ (#220) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Sajnos az a baj, hogy dinamikusan nem állítja, ahogy betöltődik az OS utána állandó.

(#222) Dave™ válasza kisnorbi (#221) üzenetére


Dave™
nagyúr

De állítja, ha nő az inlet temp akkor emeli.

(#223) kisnorbi


kisnorbi
csendes tag

Elkezdem terhelni ugyanazon a fordulaton marad, akkor hogy állítja.

(#224) Dave™ válasza kisnorbi (#223) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem azonnal, de idővel változik (követi a hőmérséklet-ingadozást), mondjuk nekem linux alapú az OS, de gondolom az most mindegy, mert az iLO vezérli elvileg.

(#225) balage25 válasza kisnorbi (#223) üzenetére


balage25
senior tag

terhelt:

üresjárat:

Még csak a raid vezérlőt sem kellett bekapcsolnom, csak az ILO-t és a BIOS-t frissítettem hogy rendesen állítsa a venti sebességet, sima AHCI-ben vannak a HDD-k.

(#226) Dave™ válasza balage25 (#225) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már csak azt mondd meg mennyi az inlet temperature, illetve milyen hdd-k (fordulatszám/típus) és hány darab van benne. Illetve milyen OS. A 7% pazar, nekem sosem volt 13% alatt, de most akörül szokott menni "fixen". Illetve ha kérhetek egy hőtérképes képet, akkor csatolj egy olyat is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#227) balage25 válasza Dave™ (#226) üzenetére


balage25
senior tag

Két HDD van benne most, egy WD20EFRX és egy WD30EFRX, és egyelőre XPEnology fut rajta. A procit lecseréltem, most egy Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1220L V2 @ 2.30GHz van benne.

[ Szerkesztve ]

(#228) Dave™ válasza balage25 (#227) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja hogy az egy 17W TDP-s Xeon :) De a 17 fokos bejövő levegő ami miatt ennyire alacsony, gyakorlatilag 1 fok 1%-ot ér, ahogy megfigyeltem.

(#229) urban racer


urban racer
senior tag

Nah, tudok szerezni baromi jó áron seasonic 350-es tápot... Egy a baj, hogy kéne rendelni belőle 20 db-ot :D
Esetleg nem tart valaki igényt még 19re? :O :DD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#230) nlq válasza urban racer (#229) üzenetére


nlq
aktív tag

:W

lesz 19 db tartalekod :)

(#231) kisnorbi válasza balage25 (#225) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Az nagyon jó nekem, ez nem működik (bios beállítás?, rom, ilo frissítve összehasonlítottam ugyanaz mint a tied) Oprendszer W2012R2 Ha full terhelem akár félóráig is akkor is 6%-ék
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#232) urban racer válasza nlq (#230) üzenetére


urban racer
senior tag

utánanéztem, nagyon jókat mondanak róla... Pl 170 watt terhelésig el sem indul a venti! ;)

Lehet dec20 körül vagy két ünnep között elmegyünk asszonnyal meg a vizslával pár napra külföldre, lehet akkor olyan célt választok, ahol esetleg lehet kapni ilyet :D
35-40 körül ebayről vámmal mindennel, amúgy meg 17-18 ezer :Y

Ilyen áron érdekelne még valakit?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#233) radi8tor válasza urban racer (#232) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne piacozzunk a fórumon! Köszi! :R

⭐ Stella

(#234) urban racer válasza radi8tor (#233) üzenetére


urban racer
senior tag

Piacozás ha már úgyis arra járok, akkor hozok 0Ft jutalékért, számlával egy olyan terméket, ami a hivatalos magyar disztribútornál csak 20dbtól rendelhető, mert BULK kereskedők forgalmazzák?
Na ne vicceljünk már, az ember jót akar aztán le kell hurrogni... Miért?

Szerk.: Itt van, valószínűleg erre csapok le, ha át lehet venni Grazban is: (linkelnék, de nem működnek a "Kattintható kódok és arcocskák")
https://geizhals.at/sea-sonic-ss-350m1u-350w-atx-2-31-eps12v-a819416.html

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#235) radi8tor válasza urban racer (#234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A szabályokat nem én hoztam, de te magad is elfogadtad regisztrációnál.

"III/10/16. A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni."

Igen a linkelés most éppen bugol.

⭐ Stella

(#236) urban racer válasza radi8tor (#235) üzenetére


urban racer
senior tag

Ezt pár sorral feljebb írtad: "Webshop linket milyen alapon tiltsuk be?"
Az, hogy jófejségből elhozom meg nem piacozás, mert nem keresek vele semmit sem, nem hirdetek vele semmit sem. Aki meg nem akar 35 ezret kifizetni egy ~18 ezer forintos termékért, az jóljár. Nekem meg elfér a csomagtartómban. De semmi sem erőszak!

Hogy ontopik is legyek: Itt egy teszt, nekem mondjuk nem jött át a skót poénkodás, de lehet velem van baj:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=277

Eszerint 160 wattig nem indul a venti, 300w környékén meg felszáll. Iszonyat hangos... ADDA AD0412XB-C71GP venti van benne, google szerint 42 dB-igaz fullon :Y (ezt az infót elfelejtették leírni)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#237) nkaroly


nkaroly
csendes tag

Üdv!
Rendeltem egy microservert magamnak, a Pentium G2020T verziót, elvben már a futárszolgálatnál :)
Már elkezdtem fejben legózni vele, jövő héten jönnek vinyók bele, meg kell oldani valahogy az odd helyéről bootolást, van egy Seagate Momentus XT 750 GB SSHD-m arra tervezem a rendszert rakni.

Gondolkodtam először valami linux féleségen, de van még egy fel nem használt win8.1 pro licenszem és arra gondoltam elsőre megpróbálnám azzal, mivel csak nast vagy csak htpct sima ügy valami cél linuxxal összehozni, de a kettő keverékét nekem kéne összelegózni, ami szép feladat, de most nem szórakoznék el vele ennyit, ha nem muszály.

Azt tudom, hogy nem lehet direktben az ODD helyén lévő diszkről bootolni.
Megoldható szerintetek úgy a boot, hogy sd kártyán egy grub és az indítja a rendszert?
Illetve hamár NAS/HTPC hibridnek használnám, milyen videokártya elég neki, ami már használható xbmcvel,
de nem fűti fel a rendszert nagyon. Én egy low profile passzív gt720ra gondoltam, az 20 wattot sem eszik ha lehet hinni az adatlapjának.

Illetve csak 2Gb rammal jön, nem lesz az kicsit kevés ehhez? Bőven hajlamos vagyok túlzásokba esni mindenféle hardware tekintetében, de ezt most csak erre akarom használni, mint egy egyszerú háztartási gépet :) Esetleg nincs valakinek aki lecserélte a 2gb-t 2x4 vagy 2x8-ra elfekvőben még egy 2gb modulja hozzá?

(#238) bon válasza nkaroly (#237) üzenetére


bon
őstag

Lehet az odd helyére szerelt meghajtóról boot-olni. Nekem is onnét indul egy ssd-ről a win2012r2 szerver. A 2gb ram bővítésén már én is gondolgodtam 4gb-ra.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#239) nkaroly válasza bon (#238) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Tudok egy raid0 tömböt csinálni az ODD porton lévő vinyóra ?

Mert a homeservershow fórumot olvasgattam és aszerint a hűtést az ilo vezérli, és nem engedi a fordulatszámot le egészen, hacsak nincs legalább egy raid tömböm. Viszont plusz vinyóim nem lesznek csak később a héten.

nomeg azt írja emberünk, hogy 'the MicroServer will try and boot from one of the non-ODD hard drives first. There is no way to specifically prioritize the ODD drive above the others.'

Mi a trükkje az odd portról bootolásnak? Vagy az újabb bios már tudja? mert az eredeti hozzászólás tavalyi

[ Szerkesztve ]

(#240) AiRLAC válasza balage25 (#227) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kb milyen áron mennek ezek a procik most? Van egy ilyenem eladó, belőném az árát ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#241) balage25 válasza AiRLAC (#240) üzenetére


balage25
senior tag

25-ért vettem itt az aprón. Kevés volt már a teljesítmény, ezért cseréled le?

(#231) kisnorbi

Alapon hagytam minden beállítást ami erre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#242) bon válasza nkaroly (#239) üzenetére


bon
őstag

Igen lehet létrehozni raid0-at: [link] A boot-olás meg úgy emlékszem nem igénylet trükközést a HP riad vezérlőt használva. Ha kell még valami beállítás szívesen megnézem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#243) nkaroly válasza bon (#242) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom majd, ha megjött a jószág.

(#244) andrew-msi válasza nkaroly (#243) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem elméletileg ma ér ide. Már a DPD-nél van. :DD

(#245) andrew-msi válasza andrew-msi (#244) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Megjött, hétvégén "ismerkedés". :)

(#246) nkaroly válasza andrew-msi (#245) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Neked mennyi idő laatt szállították ki, onnantól, hogy a DPDhez került?
05.12.2014 11:51 - kor lett az enyém felvéve a DPD rendszerébe

(#247) andrew-msi válasza nkaroly (#246) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

7:10-kor kaptam meg a DPD, 11:00 után jött a futár.
Bár ha így halad akkor a hétvégén max kibontani tudom. :(

ON:
A DVD helyére nem csak SSD-t tudok rakni?
Arra gondoltam, hogy veszek oda egy 2,5" HDD-t, így marad egy helyem késöbb 4 HDD-nek.
Most 3db 2 TB-s van benne és egy 320GB-s HDD a rendszernek és a kamera mentéseknek.
Egyáltalán van érzhető különbség, hogy ha SSD van a HDD helyett?

(#248) urban racer válasza andrew-msi (#244) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem pont ekkor jött az sms, hogy 72 óra... :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#249) nkaroly válasza urban racer (#248) üzenetére


nkaroly
csendes tag

naja csak elirtam a telefonszamom a rendelesnel, nem szamotok smsre. javitottam mar, meg irtam az emagnak, de nem biztos, hogy eljut a dpdhez

(#250) andrew-msi válasza urban racer (#248) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem is olyan sms jött, de azután hivott a DPD-s.
Kitartás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.