Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) bon válasza devil-k (#700) üzenetére


bon
őstag

Én az emag-nál vettem, egy akció keretében. Lehet kapni a hpshop oldalán is de elég drágán.

Windows server-t nem nehéz bekonfigurálni, pláne, hogy nagyon sok leírás és videó is van róla. Windows 8.1-hez nem tudok mit mondani, hivatalosan nincs driver rá, de attól még működhet.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#702) devil-k válasza bon (#701) üzenetére


devil-k
nagyúr

Plusz memóriát honnan érdemes bele venni? Az előlapi világítás kikapcsolására van lehetőség?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#703) Mate válasza devil-k (#702) üzenetére


Mate
nagyúr

Iponon láttam legutóbb jó áron memóriát hozzá.

llacee: Ha win serveren futtatom virtualisan az Xpenology-t nagyobb lesz a gépigénye nem?

Mi miatt választottad ezt a megoldást? Mire használod a win servert?

[ Szerkesztve ]

(#704) bon válasza devil-k (#702) üzenetére


bon
őstag

Plus memóriát ahol olcsó. Én típus alapján vettem az edigital-tól. Itt leírják, hogy mikkel tesztelték már le: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#705) devil-k válasza bon (#704) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm!

Most valami nem világos nekem.

Itt van benne alapból 4 GB memória, ez ok.
És 2x1TB HDD?

De gondolom az kivehető és belerakhatom a sajátomat, nem?

máté
Ez van most az emagnál. [link]

SSD-t nem lehet a gépbe nyomni? ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#706) Mate válasza devil-k (#705) üzenetére


Mate
nagyúr

Kivehető gond nélkül. Viszont baromi drágán adják. Várj megy egy emagos akciót és vegyél hozzá külön ramot. Pláne, ha nincs szükséged arra a 2x1TB HDD-re.

(#707) llacee válasza Mate (#703) üzenetére


llacee
őstag

Winserveren a filmegosztasaim vannak, mert smb3 al 240mb korul masolok gep es szerver kozott.Menne tobbel is csak ennyut birnak a vinyok.Vpn fut meg rajta, ill Ip kamerak kepei.Synologyt torrentre hasznalom mert kenyelmes telefonon elerni,valamint ftp.Kapott ket fizikai cput es 4 ramot.

(#708) Mate válasza llacee (#707) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :R

(#709) devil-k


devil-k
nagyúr

Szóval, egész délelőtt rágtam a témát és lenne 1-2 dolog:

- HP ProLiant Gen8 mikroszerver Intel® Pentium® G2020T 2.50GHz-es processzorral, 1x2GB, 150W-os táp típus lenne

- Vennék bele egy 60 vagy 120 GB-os SSD-t
- Vennék bele még 4 GB memóriát
- Egyébként ezt az optikai meghajtót feleslegesnek tartom. Ki lehet venni és van hozzá takarófedél? Vagy csak egyszerűen ki kell kötni az optikát?
- Mi az amit érdemes még "tuningolni"?
- Érdemes-e hozzá valami másmilyen tápot venni?
- A telepítés hogy működik? Rádugom hálóra és a PC-mről fogom látni a dolgokat, mint mondjuk a Synology esetében?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#710) Mate válasza devil-k (#709) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs benne gyárilag optikai meghajtó :)

Érdemes megnézni szerintem az olcsóbbat is. Engem meggyőztek, hogy azt vegyem. Minimálisan erősebb csak a 2020T, viszont +20K.

Ilo-val távolról gyakorlatilag minden beállítható. Mintha monitor lenne rádugva.

[ Szerkesztve ]

(#711) devil-k válasza Mate (#710) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hála a jó istennek, hogy nincs benne optika! :)
Nem szeretnék mellé lőni, ezért gondoltam erre a típusra. Vagy procit is lehet tuningolni? ;]

A többi kérdésre is tudod a választ? :R Magyar használati jár hozzá egyébként?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#712) Mate válasza devil-k (#711) üzenetére


Mate
nagyúr

Használati nincs hozzá, viszont pdf-ben letölthető. Csak 300 valahány oldal ;]
Cserélhető benne később a proci, ha erősebbre lenne szükséged.
Tápot nem érdemes cserélni szerintem. Ráadásul ha jól tudom (nem vagyok benne 100%-ig biztos) nem 150-es, hanem 200-as van benne.

(#713) devil-k válasza Mate (#712) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek szerint akkor menni fog a torrent max. sávszéllel is, nem kell itt a hajamat tépni, mint a Synology-nál. Játszani és filmet nézni nem akarok róla.

Mit jelent az, hogy a xpenology virtuálisan fut rajta? Ezt hogy kell elképzelni mondjuk Windows alól? DDNS címet honnan érdemes beszerezni? Mert a Synologynál járt ez is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#714) Mate válasza devil-k (#713) üzenetére


Mate
nagyúr

Mint pm-ben írtam nálam a 240-es netet minimális terheléssel kihajtja, így gyanítom 500-as nettel még gond nélkül elbír :)

Nálam nem virtuálisan fut, de használtam úgy is. Win alól simán megoldható. Én vásárlás előtt próbáltam így ki az xpenology-t, simán pc-n.

DDNS-t én simán no-ip.net-el csináltam.

(#717) Mate


Mate
nagyúr

Most nézem, emagon megkapta a szokásos akciót :)

70/90K

(#718) Blasto


Blasto
csendes tag

Az Emagon megrendelten én is egy ilyen szépséget.
Alapvetően MySQL, PHP, Apache és hasonló finomságok fognak futni rajta, na, meg valamilyen NAS op rendszer.

Amíg megérkezik azon gondolkodom mire lehetne még használni, és felmerült bennem egy kérdés.
Lehetne-e XBMC/KLODI-t futtatni rajta, de nem natívan, hanem valamilyen virtuális gépen (konkrétan VirtualBox-ra gondoltam) ? Hogyan lehetne beállítani, hogy a video kimeneten (HDMI) a virtuális gép képernyője legyen ? Egyáltalán: a VirtualBox elbírna egy FulHD filmmel ?

(#719) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Srácok mit kell állítanom a biosban turbo enableden kívül, hogy a xeon e3-1265LV2 turbón is menjen? Jelenleg hiába van bekapcsolva a biosban max 2,5GHz-en megy akkor is ha csak 1 szálat terhelek. A proci alapon 28-35C magok.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#720) Sárpac válasza Sárpac (#719) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Megoldva! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#721) kiskakas válasza Sárpac (#720) üzenetére


kiskakas
senior tag

es mi volt a megoldas? ill hol vetted a procit, ill mennyiert? :)

(#722) Sárpac válasza kiskakas (#721) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Semmi extra linux régi cpuhoz volt telepítve alapból offolta rendszerindulás után a turbo módot azt kellett helyrehozni, meg feltenni egy i7z packaget ami normálisan jelzi magonként a frekit.
Phn vettem ára változó, 45-65K között mozog(ha van), boltban már nem lehet kapni, mert júliusban volt az utsó szállítás.

[link]
Ezt a ventit kapta 5V-on simán elbírja, 3,1GHz-en megy a 4 mag prime 95 small fft teszt alatt 65-68C volt a max. Molex csatit osztottam meg 2 Y-al egyiken egy 4-es 2db 5V 2db 12V-os 3pines venticsati, másikon molex sata power átalakító van azon megy az 1tb-os 2,5" wd!

Még az ILO-ra tervezek egy hűtést van is egy frankó rézhűtőm, de kétoldalú hővezető ragasztó kellene hozzá azt meg nem nagyon kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#723) tm5


tm5
tag

Odakinn már nagyon akciózzák a Gen8-at, nekem meg itthon kéne egy jó áron :((

(#724) Sárpac válasza tm5 (#723) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hazajön+ÁFA és már nem is akciós! Kinti árakat nem érdemes nézni, itt minden drágább 27%-al!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#725) rjg válasza Sárpac (#724) üzenetére


rjg
őstag

Miért jönne rá az Áfa, ha EU-n belülről rendeli?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#726) tm5 válasza rjg (#725) üzenetére


tm5
tag

Szerintem sincs ÁFA az Angliából érkező cuccra, de ekkora cuccot amúgy sem rendelnék kintről.

Csak bízom benne, hogy hátha a közeljövőben ide is begyűrűzik az árcsökkentés. :)

(#727) Mate válasza rjg (#725) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem nem arra gondolt, hogy arra a rendelésre jönne rá az áfa. Hanem arra, hogy nálunk magasabb az áfa, így az alapár is. Ergo hiába akciózzák, nem lesz sokkal olcsóbb, mint kint.

(#729) Rocko007 válasza devil-k (#728) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Kb. Meddig tarthat az akcio?

(#730) devil-k válasza Rocko007 (#729) üzenetére


devil-k
nagyúr

Október 1-ig tart!

- mozi bolondéria -

(#731) bon válasza Rocko007 (#729) üzenetére


bon
őstag

október 1

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#732) redwhite78 válasza devil-k (#728) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Kicsit fura "akció" ez. Itthon is megkapható 72 körül. Az árkülönbség oka meg simán lehet a kisebb román áfa, ami fizetéskor oké, de a gari ügyintézésekor lehet probléma is.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#733) rjg válasza redwhite78 (#732) üzenetére


rjg
őstag

Én februárban vettem tőlük, (a 2020-ast, br 74 900 forintért) rendes, 27%-os magyar Áfával. (Akkor, itthon ez a konfig nem is volt kapható, csak jóval drágább verziók.) A cég román, de van magyar adószáma. Ettől függetlenül remélem, hogy a garancia igénybevételére nem lesz szükség. ;]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#734) redwhite78 válasza rjg (#733) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Reméljük akkor az áfa visszaigényléssel nem trükköznek. :)

Mekkora hangja van amúgy a gépnek? Azt olvastam, angol fórumon, hogy azért hallani a ventilátorokat. Ez kicsit visszatart a megvételétől, mert a szobában a szekrényben lenne. Mennyire igaz ez a valóságban?

never go full retard

(#735) rjg válasza redwhite78 (#734) üzenetére


rjg
őstag

Nálam a tv alatt van és Xpenology fut rajta. Szinte hangtalan, csak boot alatt pörög fel a ventillátor, de akkor teljes fordulatszámon. Szerencsére újraindításra ritkán van szükség.;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#736) radi8tor válasza rjg (#733) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itthon vásárolt HP szervereknek elég komoly garanciális szolgáltatása van. Ha elromlik egy alkatrész, akkor jelzed nekik telefonon, 1-2 napon belül jön a futár az új alkatrésszel, viszi a rosszat magával.

⭐ Stella

(#737) rjg válasza radi8tor (#736) üzenetére


rjg
őstag

Enterprise ügyfélként valószínűleg kifizetném ennek felárát. Lakossági, illetve Soho ügyfélként viszont nem...

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#738) radi8tor válasza rjg (#737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell ehhez enterprise ügyfélnek lenni.
Igaz még N36L vásárlása után, de 1 évig arra is háztól házig garancia volt érvényben 0 felár mellett.

⭐ Stella

(#739) redwhite78 válasza radi8tor (#738) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ha valakinek a garancia a lényeg, akkor inkább már a Dell T20, arra 3 év NBD gari van. Csak az meg a Hp-hoz képest batár és nincs iLO.

never go full retard

(#740) Tsory


Tsory
tag

Új service pack: HP Service Pack for ProLiant (SPP) Version 2015.10.0

[link]

Benne többek között:

iLO 4: 2.30
System BIOS: J06 07/16/2015

(#741) bupemko válasza Tsory (#740) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem szépen muzsikál a gyári BIOS-szal az XPEnology. Van benne valami izgalmas javítás? Érdemes feltenni?

(#742) Tsory válasza bupemko (#741) üzenetére


Tsory
tag

Ha nincs vele gond, akkor nem biztos, hogy érdemes frissíteni.

Adtak hozzá pl. új CPU-kat:

iLO 4: 2.30 System BIOS: J06 07/16/2015 - "Added support for Intel i3-2130 and i3-3240 processors."

2015.10.0 SPP Component Notes

(#743) kiskakas válasza Tsory (#742) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszi a hirt es a linket ;) :R

(#744) bon válasza Tsory (#740) üzenetére


bon
őstag

Közvetlen letöltési link nincs esetleg?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#745) radi8tor válasza bon (#744) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennél közvetlenebbet nem fogsz találni. :)

⭐ Stella

(#746) bon válasza radi8tor (#745) üzenetére


bon
őstag

Nem bírom letölteni az oldalról, el se indul a letöltés.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#747) bon válasza bon (#746) üzenetére


bon
őstag

Közbe sikerült elindítani a letöltést.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#748) radi8tor válasza bon (#746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bejelentkeztél, stb, rákattintottál a letöltésre, de nem indul el?

⭐ Stella

(#749) M3kk


M3kk
őstag

Meg tudja nekem osztani valaki az ISO -t, mondjuk itt?

Koszi.

LE: Akinek kell direkt link: Click.

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#750) Sárpac


Sárpac
nagyúr

[link]

Tesztelve 4 magost simán elviszi 5volton, lényeg rögzítő lábakból egyet le kell vágni 2-vel az eredeti passzív hűtő csavarjaival és 3-4 pár alátéttel simán rögzíthető. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.