Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) kiskakas válasza Hav3l (#800) üzenetére


kiskakas
senior tag

ajandek.... :C

(#802) Hav3l válasza kiskakas (#801) üzenetére


Hav3l
tag

Nagyon vacilálok rajta, hogy vegyek egyet, csak pont most vettem j1900-as alaplapot meg egy lc-power házat nasnak (tudom ez profibb sokkal) :))

[ Szerkesztve ]

(#803) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,

A "milyen Nas"-t vegyek topicban már kérdeztem, de hátha itt kapok választ is.

"A kisebbik Gen8 mikroszerver (Intel® Celeron® G1610T 2.30GHz-es processzorral, 1x2GB, 150W-os táp) mennyire ajánlott ha a fő felhasználási cél a torrent, vagy helyesebb ha úgy kérdem ki tudja-e használni a Digi 200-as netet?"
Kösz előre is!
b.lajos

b.lajos

(#804) Sárpac válasza b.lajos (#803) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Abszolút megéri hidd el én is ezt vettem anno és gyönyörűen muzsikál! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#805) Mate válasza b.lajos (#803) üzenetére


Mate
nagyúr

Bőven kitudja használni.

(#806) llacee válasza Hav3l (#800) üzenetére


llacee
őstag

Brutal jo ar es a pentium 4g vel sem rossz

(#807) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Enyhén(?) dilletáns kérdés:

A 1610-es Celeronos processzoros Proliantban is cserélhető mondjuk I3-ra a proci? (Gondolnám igen.) És akkor a memóriát is cserélni kellene Udimm-ről ECC-s re?

Köszönöm.

(#808) Sárpac válasza Bunt (#807) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:K

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#809) XuChi


XuChi
addikt

Nos végül Én is megrendeltem a celeron 1610t, 2gb verziót 49900-ért az e-mag-nál :)

Ha rakok bele még 2gb ramot, egy Windows server 2012 elfutni rendesen ?
Vagy ahhoz már Xeon, i3 kellene ?

Maradjak inkább az Xpenology-nál ?

[ Szerkesztve ]

(#810) Snoop-y válasza XuChi (#809) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mire hasznalnad?
Nekem a 2020 van benne 2g ram. Fileszerverkent meg backupkent uzemel.
Szerintem csak akkor kell bele sok ram ha sokan fogjatok rangatni. 2012-n fut mindez.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#811) Billu


Billu
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyet?

Tudna erről bootolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#812) b.lajos


b.lajos
tag

Végül én is megrendeltem emagos akcióban a kisebbik Gen8-at. Még merevlemezt kell rendelnem, aztán be lehet izzítani, laptopot lehet torrent mentesíteni.
De addig is jöjjenek a kérdések:
- sokszor voltak ajánlva a különböző ingyenes progik, de azért megkérdem melyik a legegyszerűbb, legkezelhetőbb mindközül, tekintve, hogy hálózati tudásom közel van a nullához.
b.lajos

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#813) Mate válasza b.lajos (#812) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha nasként akarod használni, akkor xpenology a legegyszerűbb és legjobb :)

(#814) radi8tor válasza Billu (#811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizártnak tartom, hogy tudna erről bootolni.

⭐ Stella

(#815) jegesib


jegesib
aktív tag

Ejj lecsúsztam az emag ákcióról. A procim már megvan hozzá egy e1265. Láttam h használjátok aktív és passzív hűtéssel is. Mennyire indokolt az aktív? ESXi menne rá, azon csücsülne, egy winserver, pár játszós suse+SAP és egy openmediavault (esetleg cserélném XPEnology-ra. Jobb?). Semmi extra fogyasztó/hőtermelő (VGA) nem kerül bele csak a 4 vinyó+1ssd. Főleg a párhuzamosítás miatt kellett a xeon, de egyik szál sem fog tartósan 100% közelében menni. Viszont nagyon viszketek a házi barkácstól... Nagyjából télen nyáron 20-25 fokban tudom elhelyezni. Megúszható a barkács, vagy erősen javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#816) Sárpac válasza jegesib (#815) üzenetére


Sárpac
nagyúr

e(3)1265 melyik? v2 v3? :)

Aktív indokolt különösen ha nem L-es a proci, de reméljük az és V2 mert más nem jó hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#817) jegesib válasza Sárpac (#816) üzenetére


jegesib
aktív tag

Igen V2 és L-es. Egészen pontosan ez:
http://ark.intel.com/products/65728/Intel-Xeon-Processor-E3-1265L-v2-8M-Cache-2_50-GHz

(#818) Sárpac válasza jegesib (#815) üzenetére


Sárpac
nagyúr


Én így oldottam meg! :)

5V-on megy a venti semmi hangja és 50fok alatt tartja a procit normál használat mellett, de full atom p95-ös 8 szálas terhelés esetén sem ment 70 fölé nyáron 29fokos szobában! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#819) jegesib válasza Sárpac (#818) üzenetére


jegesib
aktív tag

Hm, ezt a gyári bordára oktrojáltad rá? Mi tipusa?

(#820) Sárpac válasza jegesib (#819) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez lett ráapplikálva:[link]
Gyári hűtőbordát leszedtem kiszedtem belőle 2 rögzítő csavart, új hűtőről letördeltem a pöcköket(mivel műanyag szar csak törni lehet) 6-6 alátétet kellett még hozzá venni kemény 12ft, és még az új hűtő egyik fém rögzítő szárát is le kell vágni, mert beleütközik a processzor foglalat leszorító felső részének sarkába. 2 ponton szépen lehet rögzíteni, nem hajlik mivel hátul az alaplapon is van egy négyzetes fémlap a proci körül ami megakadályozza az elhajlást.
Ez a hűtő azért is jó mert ha megnézed a ramokat is chipsetet is hűti maga körül szépen, nem pang a meleg levegő sehol a házban! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#821) jegesib válasza Sárpac (#820) üzenetére


jegesib
aktív tag

Szuper. Köszi a tippet. Látom RAM-ot is tettél bele. Nekem is kell 16gigát beletolnom, de nem találok a feszültségről infót az adatlapon. Ahogy látom 1,5V-os a tied. Vajh eszi az 1,35-öst is?

(#822) llacee válasza Sárpac (#818) üzenetére


llacee
őstag

Nekem a gyarival megy a cpu egy synology virtualis es egy win file szerver(smb3),nem cuti fel magat.e3 1265 v2

[ Szerkesztve ]

(#823) Snoop-y válasza jegesib (#815) üzenetére


Snoop-y
veterán

xpenology marhara nem ajanlott vmware felett. Ha neadjisten rosszul all le vagy barmi bug miatt szetzuhan a zfs azt a jo isten sem rakja ossze es bucsut mondhatsz minden adatodnak!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#824) jegesib válasza Snoop-y (#823) üzenetére


jegesib
aktív tag

Fura, OMV előtt/mellett használtam/teszteltem freenas-t ZFS-el, és kellemes tapasztalatim voltak az ilyen széthullásos stressztesztek után

(#825) bupemko válasza Snoop-y (#823) üzenetére


bupemko
senior tag

xpenology mióta használ zfs-t?

(#826) atok666 válasza bupemko (#825) üzenetére


atok666
őstag

Van akinek linux alatt is 6% on tartja a rendszer a procihuto fordulatszamat? Nalam ez csak win alatt mukodik :/

Atok

(#827) SzakiTom


SzakiTom
csendes újonc

Sziasztok, én is beszereztem egy Gen8-ast Black Friday során.
Az lenne a kérdésem, hogy elsősorban NAS ként szeretném használni úgy, hogy leginkább Macek vannak rákötve. Olvastam a fórumon, hogy a XPenology lenne a legmegfelelőbb választás számomra, viszont azt szeretném megtudni, hogy ez támogatja-e azt, hogy nem töltöm fel az egész gépet merevlemezekkel egyszerre, csak mondjuk amikor már nagyjából kezd betelni, és ilyenkor hozzá lehet-e már meglévőkhöz adni, mindenféle adatvesztés, újraformázás nélkül? Illetve, hogyan érdemes beállítani az eszközt, gyári bios verzió elég vagy érdemes-e valamit frissíteni?

Valamint nézegettem még a ClearOS-t is, erről van valakinek valami tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#828) radi8tor válasza SzakiTom (#827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#829) jegesib válasza SzakiTom (#827) üzenetére


jegesib
aktív tag

Openmediavault-ot és freenast is csekkold, mindegyik tudja a timemashine-t kezelni.

(#830) llacee válasza jegesib (#829) üzenetére


llacee
őstag

Igen a freenas valoban egesz jo,gyors freebsd alapu cucc.Elonye az xpenologyhoz kepest hogy nem bonyolult a frissitese

[ Szerkesztve ]

(#831) SzakiTom válasza jegesib (#829) üzenetére


SzakiTom
csendes újonc

Köszi megnézem őket, de amúgy nem time Time machinet szeretnék használni, hanem több gépnek egy NAS-t.
Igazából egy home szerver lenne, amire több gép is tud videókat illetve képeket rakni, hogy hálózatról is elérhető legyen (akár belső hálón kívülről is).

(#832) jegesib válasza SzakiTom (#831) üzenetére


jegesib
aktív tag

Mindegyik plugin-ozható, mindegyikre lehet tenni plexet, owncloudot, mindkettő tud AFP-t. Igazából mindkettő megálmodója Völker Theile, aztán anno a freebsd korlátai miatt, eladta/odaadta ix systemnek ami sztem ballépés volt. Freenas-t kicsit nehézkesebb beállítani, viszont nagyon stabil és a ZFS nagyon barátságos, de szereti a ramot. OMV szebb, egyszerűbben pluginozhato, LVM itt is van már, viszont aktívan használja az OS-t szal ha pendriveról futtatnád, akkor fél év után az kuka. Tegyél egy esxi-t probáld ki mindhármat. XPEnoloigyval nincs tapasztalatom, én is megrendeltem a gen8-at, majd tesztelem azt is

(#833) Fifi válasza atok666 (#826) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam Debian alatt nem megy iLO által mutatott érték szerint soha 13% alá.
Van benne 4db HDD és 2db SSD.

Bár a CPU-ra is fixen 2500MHz-t ír az iLO, de ténylegesen 1600MHz-re is lecsökken.

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#834) atok666 válasza Fifi (#833) üzenetére


atok666
őstag

Koszi. :(((

A procira nekem is 2500at ir az iLO (E3-1265L V2 van benne), pedig altalaban 2korul ketyeg.

Atok

(#835) Fifi válasza atok666 (#834) üzenetére


Fifi
őstag

Nekem a gyári G2020T van benne.

E3-1265L V2-t hol lehet legolcsóbban beszerezni, ami megbízható hely( ebay, alibaba, hardverapró)?
Van ebből még új vagy csak használthoz lehet hozzájutni?

Bye, Fifi

(#836) atok666 válasza Fifi (#835) üzenetére


atok666
őstag

No idea,
En meg anno boltbol vettem.

Atok

(#837) kiskakas válasza atok666 (#836) üzenetére


kiskakas
senior tag

ebayon vadasztam egy ideig, de buy nowkent is 70k volt a legolcsobb, plusz szallitas, ennyibol meg majdnem 2 akcios microserver kijott volna most black friday alatt :( Egy core i3 3240 sztem jo valasztas, ez 18-19k hasznaltan.

(#838) jegesib válasza Fifi (#835) üzenetére


jegesib
aktív tag

Én itt vettem (hardverapró), másfél hete, 1 hónap garival, 45ér. Gyakorlatilag vadonat új volt. Csak utána döntöttem el h lesz hozzá gen8.

(#839) Fifi válasza jegesib (#838) üzenetére


Fifi
őstag

Ha nem titok kitől? :B
Esetleg érdeklődnék Nála, ha összejönne egy kis pénzmag, be kellene ruháznom egyre.

Bye, Fifi

(#840) hakka0709


hakka0709
csendes tag

Sziasztok,

Nézegettem az SSd-s hozzászólásokat, de nem láttam olyat ami nálam van. AHCI módvan van, betettem az SSD-t az első helyre, de nem ismeri fel... csak a 2+ slotokban... igazából csak kicsit idegesit, de végülis nem gáz... csak igy betehetek a drive bay 1-be mást? Nem csak onnan bootol (ha van benne valami?)...

Meg hogy miért nem ismeri fel a slot-1ben (teljesen logikátlan)? nem értem... valaki láttott már ilyet?

Köszi!

Üdv, Robi

(#842) hakka0709 válasza jegesib (#841) üzenetére


hakka0709
csendes tag

ehhez nem kell tápot cserélni?

Üdv, Robi

(#843) Fifi válasza hakka0709 (#840) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam az ODD, helyére került egy SSD és az alaplapi USB-re egy másik SSD. Ezek vannak soft RAID-ben, amiről bootol és ezen van az operációs rendszer.

A 4db HDD cage-be pedig kerültek a terrás HDD-k az adatoknak, ezekről nem is próbáltam soha bootolni.

BIOS-ban nincs belállítva valami boot sorrend?

Bye, Fifi

(#844) jegesib válasza hakka0709 (#842) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem írja, h cserélt volna, sőt még a passzív bordát is meghagyta:

https://b3n.org/installed-xeon-e3-1230v2-in-gen8-hp-microserver/

(#845) radi8tor válasza jegesib (#844) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hardveraprós linkeket ne ossz meg kérlek.

⭐ Stella

(#846) hakka0709 válasza Fifi (#843) üzenetére


hakka0709
csendes tag

Hát én mindent megnéztem, de semmi. Eredetileg egy régi samsung vinyó volt ott, és azt ment rendesen. Na mindegy majd kitalálok valamit, max az ODD-ba teszem én is.

Üdv, Robi

(#849) XuChi


XuChi
addikt

A gyári ordibálós (hangos) ventit le lehet cserélni másik ventilátorra ?

(#850) bon válasza XuChi (#849) üzenetére


bon
őstag

Hangos venti? Én a gép hangját alig hallom annyira halk.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.