Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) radi8tor válasza nlq (#300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL, 17 szervert rendeltél? :DD

⭐ Stella

(#302) nlq válasza radi8tor (#301) üzenetére


nlq
aktív tag

nem, 17 tetelt...
iphone-t (109 ert iphone 5s 16GB)
tevet (129eFTert 40 colos 3d uhd philips smarttv ajandék volt)
memoriat ssd-t es meg sorolhatnam...
jah meg persze szervereket is :)

[ Szerkesztve ]

(#303) XuChi


XuChi
addikt

Nektek adtak az emag-os rendeléshez külön hp-s garancia levelet ? Mert nekem semmit!!! Hova kell vinni ha garanciális problémám lesz ??

[ Szerkesztve ]

(#304) lockdown90 válasza XuChi (#303) üzenetére


lockdown90
senior tag

honlapra ha bejelentkezel, a rendelt tételeidnél mindig le tudod tölteni a garancialevelet pdf-ben :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#305) XuChi válasza lockdown90 (#304) üzenetére


XuChi
addikt

De nekem ott semmi nincs csak a rendelt táskának a garancia levele. Se a canon nyomtatóé se a hp szerveré nincs fent !!! :W

(#306) lockdown90 válasza XuChi (#305) üzenetére


lockdown90
senior tag

pedig fenn kellene hogy legyen mert en is eloszor beparaztam, de fent volt le tudtam tolteni...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#307) andrew-msi válasza lockdown90 (#304) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem is így volt! PDF letölt majd ha kell nyomtat és úgy tudom ingyen hozzák / viszik a cuccot.

(#308) XuChi


XuChi
addikt

Írtam nekik. Kivizsgálják, majd jelentkeznek :)

(#309) urban racer válasza nlq (#300) üzenetére


urban racer
senior tag

[link] Erre mocskosmód kíváncsi lennék, hogy rámegy-e :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#310) XuChi


XuChi
addikt

Nektek volt benne odd ?

(#311) urban racer válasza XuChi (#310) üzenetére


urban racer
senior tag

nem

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#312) lockdown90 válasza urban racer (#311) üzenetére


lockdown90
senior tag

ez viszont rámegy: Link ~12-13eur

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#313) kammler


kammler
senior tag

Sziasztok!

Na, én is vettem egy g8-ast 2020T. Van néhány kérdésem. Aki segít, az kaphat egy iLO advanced licenszet. aztán mehet a iLO konzolos telepítés. Roppant kényelmes és "nagyszerveres" :)
Na mikor megjött a szerver, az iLO konzolon át betallóztam a windows server 2012 R2 essential ISO-t. Fel is kúszott szépen. Viszont adódott egy gond, ami miatt újratelepíteném. Ezt később részletezem, de a lényeg most a következő. Mivel mennem kellett otthonról, és full távtelepítésünk vagy ugye a gen8-on, dugtam az elejébe lévő USB portra egy vinyót, amin rajt az essential ISO. Most próbálnám telepíteni iLO konzolról, szépen bootol, állítottam a boot order-t. elindul. Rábökök telepítés. Mikor aztán jönne az EULA, meg hogy akkor mit akarok a HDD-vel, na akkor dob egy hátast (a win telepítő), hogy neki kell egy driver. Vagy egy DVD, vagy USB meghajtóhoz, vagy HDD-hez neki én adjak drivert. Az ISO tuti jó (jártam már így DVD-vel ott az volt sérült) mert iLO konzolról ISO-ként betallózva azt telepítettem otthonról. De ugyanerről a vinyóról ugyanígy települne a Windows Home Server 2011, a Win 8.1, vagy a Win7. Azoknak nincs gondjuk. Valaki kipróbálná már, hogy pl. pendrive-ról bootolva rendesen eljut a Win 2012 R2 essential telepítővel a merevlemezes részig? Ugyanis tuti az a baj, hogy ő az USB vinyóhoz kér drivert. Az egy dolog, hogy látja még bootolásnál. El nem hiszem ezt. Ha egyszer a win 8.1 ok, de még a hetes is rámenne USB-n át.
Az miatt kell újrahúzni, mert valamit nem jó csinálok. A Win Home Server 2001-nél a Vuze bittorrent kliensre csináltam egy időzített feladatot. aztán rendszerindításnál a Vuze ott figyelt a 9091-es porton, és telóval figyeltem a torrenteket. Win Server 2012 R2-nél abban a pillanatban ahogy ugyanezt megteszem csak ideiglenes profillal léptet be. Viszont én csináltam vmit rosszul, mert multkor egyszer jó volt minden. de ez a kisebbik gond, a fenti USB boot érdekelne.
Nézegettem angol fórumokat, de hátha vki vágja. Na a következő ami érdekelne. Hogy is van ez a micro SD dolog? Kicsit bővebben valaki tudna mesélni? Van ez az intelligent provision izé. Ott pl. szépen feltelepíteném a Windowst. De miért csak az 500 gigás HDD-t kínálja fel? Van egy 1TB-os HDD is. Köszönöm, ha valaki tud válaszolni.

Sokan barkácsolnak aktív hűtést. de ami benne van hűtő, nem tudom mi a nevük, azokból létezik aktív hűtéses is. Ugyanilyen hűtő, csak ventivel. Mondjuk drágák, van vagy 20 ezer egy, viszont az csak felrak és passzol.

[ Módosította: radi8tor ]

(#315) lockdown90 válasza kammler (#313) üzenetére


lockdown90
senior tag

ha utana olvastal volna, akkor tudnad hogy vannak kulon driverek a hp oldalan, illetve kesz packok amiket telepites kozbe lehet betolteni a rendszernek.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#316) kammler válasza lockdown90 (#315) üzenetére


kammler
senior tag

Persze, utána olvastam. Utána nem tudsz neki drivert adni, ha előtte kéri. Viszont a Win server 2012-höz nem kell USB 2 driver, ha erre gondolsz. De még USB3 se. Pont ezért nézek. Most akkor ez mire volt válasz? De mutasd hol a driver megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#317) kammler


kammler
senior tag

Nem is arról van szó, felrakom én végül is iLO-n át vagy azzal a provision izével is. Csak érdekel, hogy most mi van. Ha egy régebbi Win server felmegy gond nélkül USB-ről akkor egy újabb miért nem. Illetve a provision-os dolognál még át kell rágjam magam vmi doksin miért csak az egyik HDD-t kínáéja fel. De mondom hátha van egy nagyguru itt.

[ Szerkesztve ]

(#318) lockdown90 válasza kammler (#317) üzenetére


lockdown90
senior tag

ezeket nezted? Driverek

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#319) kammler válasza lockdown90 (#318) üzenetére


kammler
senior tag

Persze. Itt nincs semmilyen windows server 2012 R2-höz való USB driver amit telepítéskor kell neki betallózni. A B120i-hez kell egy driver de nekem SATA-ra van állítva. Inen még fontos az iLO channel driver. Az kell, hogy a firmware-jét frissíteni tudd.

(#320) kammler


kammler
senior tag

Csak most lejárt a hülye mobilnetem, még doksikat se tudok rágni.

(#321) urban racer válasza lockdown90 (#312) üzenetére


urban racer
senior tag

személyes tapasztalat, láttad máshol vagy tipp? :F köszi!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#322) urban racer válasza kammler (#313) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem tudom mennyit segít, de:

Én win8-at raktam fel, a vinyós résznél nem ismerte fel a raides vinyókat. Én a HP oldaláról leszedtem a win2012 server drivereket. Googleba beírod, hogy cp022624 és ott az első. Extractolsz egy üres usb pendrivere, és a legfelső drivert kiválaszod, és hopp máris látszódnak a vinyók. Innentől már semmi más dolgom nem volt mint hátradőlni, és várni pár percet, míg elkészült a telepítés...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#323) nkaroly


nkaroly
csendes tag

no a jó DPD nem talált tegnap ide a csomaggal. Telefonon újra egyeztettük a cimet, meg hogy ma mikor hozzák. A teherautóra már nem sikerült felraknijuk. Tehát holnap lesz belőle, meg cipelhetem haza a munakhelyemről.

[ Szerkesztve ]

(#324) kisnorbi


kisnorbi
csendes tag

Nem baj hogy van alapból a gen8 egy virtual driveres meghajtója :W csak biosba kell engedélyezni

(#325) kisnorbi válasza urban racer (#309) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

sz.tem rámegy a méretei alapján

(#326) kisnorbi válasza kammler (#317) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Rakd be raid-be és látni fogja. Elég ha csak egymaga van a tömb-be.

(#327) kammler válasza kisnorbi (#324) üzenetére


kammler
senior tag

Ezt nekem írtad? Virtual driver az hol? Hoolnap kipróbálom raid-be akkor. De van mellette egy másik HDD. külön akarom használni őket. ILOmeg tolt alá valamit azért látta azon át a HDD-ket?

(#328) urban racer


urban racer
senior tag

nem gondoltam át kellő mértékben a 2. szerver telepítését... elfelejtettem, hogy a windows2003nak nem lehet beadagolni a raid drivert usbről :W Csütörtökön lesz a next round :O Vagy win2008-at rakok.. :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#329) XuChi


XuChi
addikt

Nektek is eszméletlen hangos ??? Hogyan lehet elhalkítani ??

(#330) nlq válasza XuChi (#329) üzenetére


nlq
aktív tag

olvass vissza.. illetve kezd az elejerol

kb errol szol a fel topic

(#331) kisnorbi válasza kammler (#327) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Biosba kell engedélyezni

(#332) kammler válasza kisnorbi (#331) üzenetére


kammler
senior tag

Ja, megtaláltam. AHCI modban kiprobáltam. Nem jó, viszont most láto, hogy minden lemezt lát. Tehát minden HDD-t, usb lemezt, az a virtualt is. Na innentől nem tudom miféle dattárolohoz kell neki driver. Viszont a HP amugy is az intelligent provisionon át ajánlja telepiteni. de ott meg a két lemez közül egyet kínál fel. Vajon miért.

(#333) bugizozi válasza urban racer (#328) üzenetére


bugizozi
őstag

Miért akarnál 2003-at telepíteni? :B
Amúgy szépen mutatnak az asztalon :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#334) urban racer válasza bugizozi (#333) üzenetére


urban racer
senior tag

arra, amire kell bőven elég a 2003. Kipróbálom a 2008-at is, hátha elnyeri a tetszésem, de feleslegesnek tartom :B

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#335) kammler


kammler
senior tag

Megvan a hiba :D Inkább hagyjuk mi volt :) Csináltam egy uj telepítős USB-t oszt jó lett.....

(#336) lockdown90


lockdown90
senior tag

windows2003 ne röhögtess már :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#337) urban racer válasza lockdown90 (#336) üzenetére


urban racer
senior tag

arra, amire kell teljesen jó. Stabil, megbízható. Most nyüstölöm a 2008-at, a célnak ugyanúgy megfelel, pont semmivel se jobb. Visszamondtam a dvd írót, marad rajta ez. Gondolkozom, hogy vsphere-esítek, és kiváltom a 10+éve működő HP servert ezzel az eggyel :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#338) bon válasza urban racer (#334) üzenetére


bon
őstag

Win2003 támogatása hamarosan megszünik, ettől kezdve hiba használni, pláne ha neten is lóg a gép.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#339) nkaroly


nkaroly
csendes tag

Nem működik a hp eszközregisztrációs oldala, ami kellene a letöltések egy részéhez
viszont a legfrissebb proliant service pack elérhető ftpn ha tudjuk az urlt.
és tudjuk :)

Support Pack Path
ftp://ftp.hp.com/pub/softlib2/software1/cd-generic/p1513074441/v101117/SPP2014090.2014_0827.10.iso

Additional Patches Since Release
ftp://ftp.hp.com/pub/softlib2/software1/supportpack-windows/p1072349968/v79572/MSsupplement2012.exe

(#340) kammler válasza nkaroly (#339) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, őszintén szólva én nem is tudom hogyan működik ez a HP-nél. Van ilyen HP passportom, be tudok lépni. Általában előbb-utobb kiigazodok mindenen. De arra még nem jöttem rá hogy tudom pl. ezt a szervert letolni a torkán, hogy pl. ami ezen a két linken van le tudjam tölteni. Igaz még annyira nem is erőlködtem.

(#341) nkaroly válasza kammler (#340) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Nekem is van hp passportom, de nem mukodik az eszkozregisztracio. Ftprol viszont le tudjuk tolteni authentikacio nelkul, mintha a hpsum toltene le. Azert raktam be a linkeket.

(#342) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Ma végre eljutottam oda, hogy elkezdjem feltelepíteni a Win 7 64bit pro-t.
Megcsináltam az USB-s telepitőt, de amikor elinditom a gépet nem látja a HDD-t. Egy HDD van az első rack-be.
Ha Bios-ba átrakom a Dynamic HP Smart Array B120i-ről Sata Legacy-re vagy Sata AHCI-re, akkor felismeri, és el is indul a telepítés.
Viszont kb 97%-os másolásnál ezzel a hibával leáll.

Reggel óta ezzel szivok. :(
Valami ötlet?
Nem tudom mit kellene csinálnom. Az N40L-nél semmi ilyen gondom nem volt.
Remélem tudtok nekem segíteni. :(

(#343) kammler válasza andrew-msi (#342) üzenetére


kammler
senior tag

Csináld meg újra azt az USB telepítőt más USB-re. Nekem mel se indult akármilyen módba állítottam a telepítő. Még mielőtt kérdezte volna, hogy mit akarok a lemezekkel leállt. Jártam már így sérült DVD-vel is. Ha nem a HDD vagy a vezérlő rossz sima AHCI modba is mennie kell végig.

(#344) kammler


kammler
senior tag

Amúgy tudom sokan úgy vannak minek szerver op rendszer, jó a 7/8 is. De mégiscsak szerver op rendszerhez tervezték. Ha felraksz egy Win 2008/2012-öt az intelligent provisional akkor fel is rak minden drivert. Egyuttal eldől az is, hogy a HW jó. Nem olyan ördögtől való, simán fut rajt a 2008/2012

(#345) kammler


kammler
senior tag

Ezen a masinán a 2 ethernet port két valós külön port. vagy osztoznak a sebességen?

(#346) andrew-msi válasza kammler (#344) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Már a 3. pendrival próbálom. :(

Sajnos nincs más op rendszerem.
Ha sikerül szerezni mondjuk egy 2012-t, akkor ez az intelligent provision telepités, hogy is menne?
Nem ismerem ezt (sem). :(

(#347) kammler válasza andrew-msi (#346) üzenetére


kammler
senior tag

Később írok, melo van. Van doksi hozzá.

(#348) andrew-msi válasza kammler (#347) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

ok, az az első.
Most olvasgatom a leirást. hát.... no majd kiderül.

(#349) kammler válasza andrew-msi (#348) üzenetére


kammler
senior tag

Pofonegyszer, csak kattingatni kell, mikor bejön a provisio bal oldalt kezdesz. Választ hogy customize mindig. Aztán mikor be kell tallozd az ISO-t akkor az USB-t választod ugye. Amúgy attól független hogy az USB-t választod minden lemezt elér, ha van benne egy másik HDD azt is eléri, nem csak az USB-t.

(#350) andrew-msi válasza kammler (#349) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Sajnos a vissza kell adnom a kölcsön monitort (cégnél vagyok, itt próbáltam csinálni).
De este otthon megpróbálom.

Akkor nem kell Boot USB-nek lennie?
Ez szuper.
Gondolom a lan is legyen rádugva?
A fix helyén még megy a régi gép, csak ha ez beáll azután akarom, lecserélni.
Köszönöm a segítséged. :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.