Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) urban racer válasza nkaroly (#249) üzenetére


urban racer
senior tag

küldenek mailt is!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#252) urban racer válasza andrew-msi (#250) üzenetére


urban racer
senior tag

Könnyű azt mondani :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#253) Fifi válasza andrew-msi (#247) üzenetére


Fifi
őstag

Ha veszel egy ilyet, akkor már 7db háttértárad is lehet gépen belül.

(#254) nlq válasza urban racer (#251) üzenetére


nlq
aktív tag

en besz.ptam, mert kb 10 csomagom jon a dpd vel, es hivott a futar hogy ott van a raktarban, de mivel a kuldo osszekapcsolta a kuldemenyeimet ezert nem hozzak ki a 10 bol a 2 darabot ami mar ott van naluk es hiaba megyek be nem adhatjak ki csak amikor mind a 10 csomagom bent van a dpd depoban...

(#255) bon válasza andrew-msi (#247) üzenetére


bon
őstag

Jelentős a külőnbség az ssd javára.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#256) urban racer válasza nlq (#254) üzenetére


urban racer
senior tag

Mivel ingyen volt a kiszállítás, én külön-külön kértem mindent. Jól is tettem, mert rendeltem egy 27"es Asus monitort is, ami már kedden ittvolt... Többen azt írták, hogy hétvégén is kiszállítanak, a dpd oldala szerint a veszprémi depo csak hétfőtől péntekig van nyitva. Azért holnap délelőtt elmegyek arrafele, hátha mégiscsak dolgoznak hétvégén... Nem köteles mindenki szállítani hétvégén, csak ugye minden város külön-külön alvállalkozó, ezért mások a szokások is.

Amit írtál az is igaz, ha a futár jófej lenne még akkor sem tudná odaadni sajnos. Egy másik futárcégnek az alvállalkozója jóbarátom, nah ott is vannak kavarodások-de a pda nem engedi nekik sem kiadni :( ... Eleve azzal van baj, hogy össze van kapcsolva. Meg azzal hogy KIS csomag szállítás. Azt van olyan, hogy pecabotot meg társait küldenek... No meg az emberek is: ha fizetni kell érte akkor majdnem hogy hálás a futár, hogy átveszik. De ha előre kifizeti, akkor örül... Ma vizsgáztam átmentem szociológiából, de erre valahogy nem tudok rájönni :W

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#257) nlq válasza urban racer (#256) üzenetére


nlq
aktív tag

en is külön külön kertem, megsem hozhatjak ki... :(

a pesti depo is csak h-p van nyitva de kiszallitas attol meg letezik szombaton is...

[ Szerkesztve ]

(#258) nlq válasza andrew-msi (#247) üzenetére


nlq
aktív tag

az ssd es a 2.5" winyo csavarhelyei ugyanazon szabvany alapjan vannak elhelyezve max a vastagságuk más

(#259) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Lassan én is belépek a microserver tulajok közé. Egy Gen8 G2020 + 2gb ram verzió van úton felém az Emag-tól.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen oprendszert ajánlotok, milyen beállításokkal arra hogy Media Server illetve itthoni File server legyen belőle ? Távoli elérésre és távoli kiszolgálásra (film, zene, programok letöltése, p2p indítása) milyen programot ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#260) andrew-msi válasza urban racer (#252) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

urban racer: Kitartás. A kutyát remélem nem akarod beépíteni. :)

Fifi: Ez kemény, egyenlőre elég lesz ami gyárilag belefér + DVD helyére.

bon: SSD / HDD-ből min egy 320GB-s kellene (mivel ketté osztva lesz / lenne rajta a rendszer és az IP kamera mentések), és sajnos az ára elég horror egy sima HDD-hez képest.
No majd megálmod.

nlq: Az a fura, hogy nekem 3 rendelésem volt Emag-tól mind külön és mindet külön hozták is pár nap eltéréssel.

(#261) nlq válasza XuChi (#259) üzenetére


nlq
aktív tag

xpenology

(#262) nlq válasza andrew-msi (#260) üzenetére


nlq
aktív tag

akkor csak velem szurtak ki de nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#263) andrew-msi válasza nlq (#262) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Kitartás!

Meg tudjátok mondani az alaplapon lévő microSD foglalat mire való?

(#264) nkaroly válasza andrew-msi (#263) üzenetére


nkaroly
csendes tag

A nagyobb Proliantokban is van. ESXit vagy valami más hypervisort rakhatsz rá, és a winchesterek teljes kapacitása megmarad a VMeknek.

(#265) andrew-msi válasza nkaroly (#264) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszi.
Végül is akár egy nagyobb kártyán sima Win is futhatna?

(#266) urban racer válasza andrew-msi (#260) üzenetére


urban racer
senior tag

320 giga ip kamera mentésre? :Y Számításaim szerint épphogy elég lesz nekem 4 ip kamerához 6Tb/10nap :o

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#267) urban racer válasza nlq (#257) üzenetére


urban racer
senior tag

voltam, de sehol senki :O Asszem akkor holnap 7:59kor már ott leszek a depóban! :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#268) radi8tor válasza urban racer (#267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az késő, a futárok már korábban elindulnak onnan. Ha nem egyeztetted le, hogy hagyják bent a csomagot, akkor lehet valamelyik kocsiban lesz már reggel.

⭐ Stella

(#269) andrew-msi válasza urban racer (#266) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem simán elég. Blueiris-t használok.

(#270) urban racer válasza andrew-msi (#260) üzenetére


urban racer
senior tag

Korábban írtam, hogy volt egy IBM eserver xseries 235-öm. Nah, azt a mai napig nem sikerült eladnom(nem tudok választani kinek adjam el). Fél éve felállítva elég magas és széles volt ahhoz, hogy az előtértől elválasszam a nappalit, hogy ne tudjon bemenni a vizslakutya. 2 hónapja updateltem a rendszert és aláraktam 2 puffot, mert át tudta ugrani. Azóta stabil a rendszer :DD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#271) urban racer válasza radi8tor (#268) üzenetére


urban racer
senior tag

8ra írja a nyitást, nomeg kis város/megye vagyunk, nem kell korán indulni... Ha túl korán megyek, akkor lehet még le se pakoltak a kamionról :((( Legrosszabb esetben elkérem a futi számát, aztán levadászom :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#272) urban racer válasza andrew-msi (#269) üzenetére


urban racer
senior tag

Milyen felbontásban rögzítesz? Én HD1080p-ben mentek, úgy már nem sok a 6Tb/10 nap szerintem :) Viszont attól tartok, hogy a felvétel visszanézéséhez kevés lesz a proliant teljesítménye... Lehet kéne valami alap VGA abba a szerverbe is :(((

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#273) XuChi


XuChi
addikt

A kérdésem a következő.

A xpenology rendszert az alaplapon lévő usb csatira dugott pendrive-ra kell telepíteni, vagy a szintén az alaplapon lévő microsd olvasóba rakott sd kártyára is lehet? A sebessége milyen az usb/mcsd olvasónak ? Tudják kezelni a gyors kártyákat/pendrive-okat? Értem ez alatt hogy olvasás 100+ MB ??

Vagy a dsm-nek elég egy standart 4gb sd/pendrive is ?

(#274) andrew-msi válasza urban racer (#272) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

720p-s kameráim vannak.

(#275) lockdown90 válasza urban racer (#272) üzenetére


lockdown90
senior tag

miert nem 4k-ba veszed fel? :))

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#276) urban racer válasza lockdown90 (#275) üzenetére


urban racer
senior tag

Mert csak 1080p-sek a kamerák, de elég is :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#277) urban racer válasza andrew-msi (#274) üzenetére


urban racer
senior tag

mit tud ez a progi, hogy 720pben elég 250Gb? :F

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#278) bon válasza urban racer (#272) üzenetére


bon
őstag

Nincs tömőrítés bekapcsolva?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#279) bon válasza andrew-msi (#260) üzenetére


bon
őstag

Jogos ellenérv, a te esetedben a merevlemez jobb választás.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#280) urban racer válasza bon (#278) üzenetére


urban racer
senior tag

H.264
sec-cam.hu szoftverét használom, egyelőre még itthon béta megfigyeléssel nézem a nappali plafonját. De már telefonról is :D Kezdem kiismerni a progit is lassan... A legjobb, hogy rögzítéshez nem használ semmi erőforrást(vinyón és hálón kívül), addig amíg be nem kapcsolom a videót... A visszanézés témája amúgy is akkor érdekes, ha történt valami, amúgy úgyse nézném vissza :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#281) nlq válasza XuChi (#273) üzenetére


nlq
aktív tag

az xpenology boot reszet teheted pendrive-ra (alalapira hatsora elsore amire jol esik) de teheted micro sd-re is
a sebesseg kb nem szamit, mert csak a rendszer indulásakor hasznalja kb 15Mbyte adat lesz rajta...
ha gyors a pendrive-od akkor lehet hogy 1mp el gyorsabban toltodik be

nekem pl egy 64Mbyteos pendriverol bootol el az xpenology ami kb 10-12 éves

minnél olcsobb minnél egyszerübb pendrive kell neki minden más pénzkidobás...

egyebkent maga a rendszer nem a pendriveon lakozik (szerencsére) hanem a winyok elejen lefoglal neki ~2GB-t es oda teszi fel (raidben levo winyoknal mindegyik elejen ott van, jbod winyoknal nem tudom...
en kimondottan szeretem ezt a megoldasukat, mert igy nem foglal el a rendszer egy külön ata sata usb akarmilyen portot, es nem kell neki kulon winyo miegymas (pl OMV ajanlja hogy pendrivera telepitsd a rendszeret, aztan jon a szivacs amikor fel ev utan behal a pendrive amikor tul sokat ir ra...

itt ilyen nincs, mert csak a rendszer bootolasahoz hasznalja a pendriveot es nem ir ra folyamatosan

egyebkent pedig gyere át az xpenology forumra...

[ Szerkesztve ]

(#282) andrew-msi válasza urban racer (#277) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Mivel saját codec-et használ nekem 3 kamera mentése simán elfér ennyi tárhelyen.
Minőséggel megvagyok elégedve.
Próbáld ki:
[link]

(#283) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Találtam egy leírást, ahol így oldotta meg az ODD helyén lévő HDD tápot.
Floppy FDD to Sata Power Converter Cable
Majd ezt rakta rá:
SATA Power Y Splitter
Ez is lehet megoldás?!
Vagy maradjon az Y-s itt is leírt variáció!?

(#284) urban racer


urban racer
senior tag

Megjött az egyik :DD
Ha most beírom, hogy 200wattos delta táppal jött azt elhiszi bárki is? :Y :R :R :R :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#285) Dave™ válasza urban racer (#284) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, mertezt a kettőt használják (Delta 15W és 200W), gondolom a G2020T-t rendelted.

(#286) urban racer válasza Dave™ (#285) üzenetére


urban racer
senior tag

igen :K amikor megláttam nem kicsit tapsikoltam :C

(azt hittem csak 150essel jött ki)

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#287) XuChi válasza urban racer (#286) üzenetére


XuChi
addikt

Te is emag-ról rendelték ?

Nekem holnap hozzák a 2020t-s verziót, tehàt lehet az is 200w-os lesz ?

(#288) bupemko válasza urban racer (#286) üzenetére


bupemko
senior tag

Igen, nekem is 200-assal jött!!! :)

(#289) urban racer válasza XuChi (#287) üzenetére


urban racer
senior tag

Az esélye megvan ;) Én is emagoztam...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#290) Dave™ válasza bupemko (#288) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kérdés miért örültök ennek ennyire? Az alap microserver fogyasztása a közelében sincs még a 100W-nak sem 4HDD-vel telepakolva sem. Nagyobb TDPs cput már nem tanácsos betenni csak aktív hűtéssel, ezen felül max. a VGA fogyaszthat még komolyabban, de HTPCnek elég egy 10W-os 6450, játékra meg úgysem ilyet vesz az ember (na jó, egy kivétel azért akad). Én annak szurkoltam anno, hogy 150-es táppal jöjjön, mert úgy valamivel jobban ki van használva a terhelhetősége, így jobb a hatásfoka. Bár az is igaz, hogy max. 2-3%-ról beszélhetünk.

(#291) urban racer


urban racer
senior tag

no, win 8.1 fenn, driverek fenn. a 2db wd blue halkan és gyorsan teszi a dolgát raid0ban. A 8 gigás Kingston "KVR1333D3E9S/8g"-t simán megette. Eddig imádnivaló kis csöppség!

Dave: köszi, hogy gondoltál rám ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#292) radi8tor válasza Dave™ (#290) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csak ennyiből áll egy táp feladata.
Bele gondoltál már milyen áramfelvételek vannak gép indításakor?

⭐ Stella

(#293) nlq


nlq
aktív tag

SZiasztok!

minap lerendeltem mindenféle (ibm dell fujitsu HP) full réz hűtést blade illetve 1U szervekbe valot (azaz max 4 centi magasakat), hogy megbnezzem melyiket erdemes belebarkacsolni a gen8 ba a xeon proci fölé.. ha megjottek es beleprobalgatom majd irok rola...

a 200 wattos tap nagyon jo hir, pont jo lesz az E3-1220V2 procimhoz!

(#294) urban racer válasza nlq (#293) üzenetére


urban racer
senior tag

osszad meg velünk, ha nem tudsz hivatalos decibelmérőt, legalább telefonnal az összehasonlítás kedvéért! Ár, zaj, sebesség, minden jöhet!
jó projectbe vágtad a fejszéd :R

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#295) Dave™ válasza radi8tor (#292) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért, szerinted nem elég a 150W-os táp ha nincs benne nagyobb tdp-s cpu vagy valami erősebb vga?

Mindegy mennyit kalkulálltam, ha 150W és 200W opció van és az volt az alap felvetés, hogy a 200W keveseknek jelent érdemi pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#296) radi8tor válasza Dave™ (#295) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De elég, N54L is elvolt 150W-al, de te 100W-ra kalkuláltál, ami igaz is kivéve induláskor.

⭐ Stella

(#297) AiRLAC válasza urban racer (#294) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerinted a réz borda halkabb mint az alu? :DDD

Általában a bladekben a cpu-n csak borda van, venti nélkül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#298) kisnorbi válasza AiRLAC (#297) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Szerintem szélfújásban más hangjuk van :)

[ Szerkesztve ]

(#299) urban racer válasza AiRLAC (#297) üzenetére


urban racer
senior tag

siletpcreview-n fölaggattak rá aktív hűtést is ;)
1U szerverekben jóhogy csak borda van, előtte van jópárdarab venti, nem éppen lassú fordulaton :DDD

Ha 35w tdp-n túllépek akkor viszont jobb lenne egy aktív hűtés valami minimális fordulaton :B

A cserebordákkal már csak azért is jóljársz, mert gyalázatosan van felrakva a procira a borda gyárilag :(((

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#300) nlq válasza urban racer (#299) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, a rez borda halkabb mint az alu mert kb jobban vezeti a hőt és mert kb 3-4 x akkora felulete van mint az alu bordának
azert jon ennyi fele hogy talaljak egy jófajtát lehetóleg extra venti nélkül illetve pl a blades bordak csak 1-2 centi magassak csak, ott még egy aktiv hutés is ráférhet

igen, nagy szivas a gyari borda... eddig 3db GEN8 huteset sikerult megneznem, mind a három a cpu kupakjanak max a feléhez ért hozza...a cpu közepét egyik se hűtötte

DPD EMAG kör... ma hivott a DPD futárom reggel, hogy még mindig nem tudja kihozni... mert a rendelt 17db tételből 16 darab van csak a raktárban (egy raklapnyi cucc osszesegeben kb 140 kilo...)
emaggal is beszeltem ok csak ket napja hitegetnek azzal hogy elintézik a dpd kihozza a meglevő tételeket

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.