Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) Peter.70 válasza Qru (#54650) üzenetére


Peter.70
őstag

És vennél belőle egy Jazz-t? ;] :DDD :D

(#54652) Qru válasza Peter.70 (#54651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt biztos nem. Inkább még egy Subarut a meglévő mellé. Olyat amiben tarcsi is van. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#54653) i-sti


i-sti
senior tag

Ez a navi megér 42k-t?

Ismeri valaki ezt a típust? Érdemes megvenni?

[link]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#54654) tboldi válasza i-sti (#54653) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem venném meg 2 okból:
- nem hiszem, hogy annyira frissek lennének a térképek,
- valószínűleg nem tud online forgalominfókat.

(#54655) i-sti válasza tboldi (#54654) üzenetére


i-sti
senior tag

Találtam hozzá 2018-as kelet és nyugat Európa DVD-t. Szóval ezzel nem lenne gond. [link]
Az Audi sem tud online információkat :N

Kérdésem, hogy a Jazzben levő USB portot hozzá lehet-e kötni hogy továbbra is tudjam lejátszani a zenéket pendriveról?

Novum Forum Siculorum

(#54656) i-sti válasza i-sti (#54653) üzenetére


i-sti
senior tag

Sajnos ez egy elég régi modell.
CR-V 2-hoz kapta az eladó. 2002-2006

Látszik a designon, hogy le van maradva.
Ami mellette szól, hogy gyári, és nem hinném, hogy lenne annyi baj vele mint a kínai útángyártót egységekkel.
Ellenben nem vagyok biztos, hogy teljesen kompatibilis lenne a Jazz-el. Kormányról vezérelni, USB port továbbra is működne e.

SD kártyát nem tud olvasni csak PC-CARD-ot, innen is látszik, hogy kb kőkorszaki darab.

Vélemények?

Vegyem meg ezt mert gyári és talán fog működni minden.
Vagy vegyek egy jobb kínait. (Bármelyik kínai kb 80k-tól indul, 100tól a jobbak, ez 42)

Novum Forum Siculorum

(#54657) Qru válasza i-sti (#54656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én nem venném meg. Kipróbálás nélkül meg pláne.

#nincsbennetarcsi

(#54658) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Mai naptól fizikailag is csatlakoztam a Honda csapathoz ezzel

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54659) tboldi válasza Quqesz (#54658) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C

(#54660) BigBlackDog válasza Quqesz (#54658) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most irigy vagyok! :D Grat hozzá! Három, vagy négyhenger?

(#54661) nandow válasza BigBlackDog (#54660) üzenetére


nandow
aktív tag

Quqesz-nek akart menni...

Szép! Milyen motorral?

[ Szerkesztve ]

(#54662) Qru válasza Quqesz (#54658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zorall! Gratula! :C

#nincsbennetarcsi

(#54663) i-sti válasza Quqesz (#54658) üzenetére


i-sti
senior tag

Több képet vagy nem hisszük el. ;]
Grat hozzá, az összes kilométert balesetmentesen kívánom! :R

Novum Forum Siculorum

(#54664) hülyegyerek válasza Quqesz (#54658) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Gratula ! Millió balesetmentest !

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#54665) szabonagyur válasza Quqesz (#54658) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szép, nagyot nőtt a Civic is az elmúlt időben :)

(#54666) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi srácok, most szépen bejáratom. Az ezerötös motor van benne a 182 pacival(sport plus felszereltség). Jó lesz ez, csak még kell kis idő hozzá. Viszon annyi beállítás van benne, mint egy mobiltelefonban....rendesen át kellett nyálazni a használatit. Ami kicsit fura az a nyitás/zárás. Ha megfogom a kilincset nyit. Ha kulcsgombal zárom, akkor a tükröket nem hajtja be. Ha a kilincsen levő gombal zárom, akkor igen. Szóval szokni kell. ☺️

Szabonagyur
Bezony, nagyon tágas belül, engem is meglepett.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54667) yodamester10


yodamester10
őstag

Na tegnap kínoztam kicsit a gumist :DDD beugrott a szelep,remélem nem ereszt le.

QuqeszNem Kaposvári vagy,mert tegnap pont ilyen jött velem szemben a városban.

[ Szerkesztve ]

(#54668) demars válasza Quqesz (#54658) üzenetére


demars
addikt

Bitang jól néz ki! :K
Vigyázz rá! (És persze magadra is.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#54669) nandow válasza Quqesz (#54666) üzenetére


nandow
aktív tag

Kíváncsi vagyok, autópályán mennyire hangos 130-nál. Majd ha lesz ilyen tapasztalatod, írd meg esetleg. :R

És ha nem indiszkrét a kérdés, listaárból mennyit engedtek?

(#54670) Horel77 válasza Quqesz (#54658) üzenetére


Horel77
tag

Gratula a gépördöghöz! Sokaknak nem jön be az új civic, szerintem nagyon szép, különösen így feketében, jól áll neki ez a szín. :C
Nagyon fontos lenne, hogy ne használd sokat, azt is csak kíméletesen, ha egyszer eladó lesz, szalon állapotban vehessem meg. :DDD
Viccet félretéve, okozzon neked sok örömöt!

(#54671) BigBlackDog válasza nandow (#54669) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tegnap voltam egy Honda szalonban, ott az 1.0T Civicre, Elegance Navi felszereltséggel mondott az értékesítő nekem egy 5.8M Hufos akciós árat. Ugyanezzel a motorral és felszereltséggel és CVT váltóval 6.3M Hufért tudják adni. Elvileg 2-3 hét alatt meg is jönne rendelést követően.

Ha már ott voltam, beültem a Jazzbe és a Civicbe is. Jazz nem rossz autó, de nálam kiesett. Nagy problémát nem láttam, csak apróbb, idegesítőbb dolgokat. Elegance felszereltségnél is műanyag az ajtón lévő kartámasz, a túl alacsonyan van, ezáltal használhatatlannak tűnt a középső kartámasz is, illetve a pedálok is kicsit furcsán álltak. Nem beszélve a kuplungpedálról, amit nyomkodva az UFO Civic kuplungja jutott eszembe, amit rühelltem benne (nem érezni a fogáspontját és rohadt könnyű benyomni). :DDD Egyébként nagy a tér elől és hátul is és a csomagtartó is értékelhető.
Elegance felszereltséggel (navi nélkül) és CVT-vel az 1.3-as 5.44M Huf lenne, míg a 1.5-ös motorral a Dynamicot szintén CVT-vel 5.32M Hufért adják. Viszont november-december közepén tudnák csak átadni, ami enyhén szólva sincs közel.

Civicbe beülve nem csalódtam. Egyedül kb. csak a kormánybőrözés emlékeztetett az UFOra, de nem érzem ezt problémának. Álló helyzetben nagyon nyálcsorgatós. Tetszett a rövid úton járó klattyanós váltó is.

Viszont a gari témájáról beszélgetve háromszor is elhangzott az értékesítő részéről, hogy nem lényeges a garancia rövidebb időtartama (3 év teljeskörű), mivel egy Hondával úgysincs gond igazából. Nem akartam megemlíteni neki a 8gen Accord Type-S 2.4-es olajzabáló motorját. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54672) Qru válasza Quqesz (#54666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor abban tartalék is van. Grat. Vigyázz rá. :K

#nincsbennetarcsi

(#54673) nandow válasza BigBlackDog (#54671) üzenetére


nandow
aktív tag

Amit néztél 1.0T motorral, ha jól látom a listaára 6,5M. Szóval van azért kedvezmény.

Nekem szimpatikus az új civic, de inkább a sedan. Elmegyek majd egy tesztvezetésre kipróbálni az 1.5T változatot. :)
Ha majd egyszer le akarom cserélni az Accordot, a Civic talán megfelelő lenne.

(#54674) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#54671) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hondánál 3 év az alapgari, de ha végig márkaszervizbe hordod ( ami a gari miatt amúgyis kötelező), akkor 5 évvel hosszabbodik, tehát 8 év /150k km lesz.
Ha szabad kotnyeleskedni, akkor melyik kereskedésben kaptad az 5.8-as ajánlatot ?
Én is szemezek egy 1.0 elegance-al 5.6-ért, de az tesztautó volt, ezért a színe az pont tök más, mint amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#54675) BigBlackDog válasza hülyegyerek (#54674) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, összesen nyolc év, de én úgy értesültem, hogy a 5 év plusz az csak alkatrészgarancia (ha jól értettem, akkor a munkadíjat már nem állják 3 éven túl).

Honda Royal Motornál voltam.

(#54676) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#54675) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen, azt sajna te fizeted, de még így is jobb, mint ha szimpla 3 év lenne.
RM-nél vettem a mostani Civicet 2 és fél éve, teljesen korrekt kereskedés. Vajon mit szólnának, ha beállítanék hozzájuk azzal, hogy akkor visszahoztam, számolják be egy újba ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#54677) Horel77 válasza BigBlackDog (#54671) üzenetére


Horel77
tag

Kifelé áll a volvo rúdja? Csak nem vissza húz a szíved? ;]

(#54678) BigBlackDog válasza hülyegyerek (#54676) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó pénzért sok mindenre képes mindenki. :DDD Inkább az a kérdés, hogy mennyire normális áron számolnák be. Bár szvsz jobban jársz, ha magad adod el. :K

(#54677) Horel77: Nem, egyelőre nincs semmi baja. De gondolkozok azért kicsit. A 10gen Civic eléggé jól sikerült, legalábbis számomra bejön. :)

[ Szerkesztve ]

(#54679) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#54678) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem vagyok kapzsi, ha a sima acélfelnivel adnak érte 1.5-öt, akkor belecsapok a tenyerükbe. Sajna ez se általam, se az előző tulaj által nem volt annyira megvigyázva, mint a tiéd, egy-két húzás van rajta. Mondjuk baromi jól tartja az árát ahhoz képest, hogy mennyiért vettem.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#54680) yodamester10 válasza nandow (#54673) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha megkérlek megtennéd nekem,hogy megnézed az accordon a 65 centis ablaktörlő lapáton a közepén van egy leszorító u alakú műanyag,hogy az neked mennyire fogja a lapátot,mert lehet nekem valami állat kilökte a belsejét mert törléskor nem szorítja rá a szélvédőre.

A 15-ös alkatrész lenne

(#54681) Dan-szan válasza Quqesz (#54658) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Ah ez gyönyörű ! Gratulálok és balesetmentes kilométereket vele!

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#54682) nandow válasza yodamester10 (#54680) üzenetére


nandow
aktív tag

Nekem teljesen fogja, a lapát nem mozog külön ettől a műanyagtól. A lapát csak a lapáttartó karon tud mozogni.

(#54683) flegga92 válasza i-sti (#54656) üzenetére


flegga92
senior tag

Havernak ilyen volt a CR-V ben, hát nem sokat használta, bár lehet azért, mert első évben nem is volt hozzá magyar térkép, aztán lett hozzá amiben a főutak benne voltak, később BP, aztán meg a nagyobb városok de elég hiányosan. Magyarul nem tud, elég béna a kezelése.

(#54684) Quqesz válasza yodamester10 (#54667) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia
Nem, pest mellett lakunk és nem is jártam arra manapság.☺️

demars,Qru
Köszi! ☺️

nandow
Nem vészes, de igazán nem néztem mert ment a zene(11 hangszóró, ami nagyon szépen szól). Az előző Mazda CX5 után csendes, de majd megnézem legközelebb. Ha jól emlékszem kb 500e kedvezményt kaptunk a listaárból

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54685) Quqesz válasza Dan-szan (#54681) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+Horel77
Köszi!☺️ Nekem nagyon tetszik, nagyon eltalálták. Jó a fekete szín is, de a kék és piros is jól áll neki.

Amúgy én csendben megjegyzem ezek az autók manuális váltóval jók, mert a cvt megöli az élményt.
Amúgy egy Nissan Juke Nismo Rs(1.6l T 218 LE) volt az ellenfele, de nem bánom cseppet sem, hogy ezt választottuk.

Ami meglepett, hogy ok még kímélem a motort, de eddig 5,8l/100km az átlagfogyasztás komputer szerint(tudom, nem pontos, de hizzávetőleg is tetszik)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54686) yodamester10 válasza nandow (#54682) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem valami macska vagy olyasmi ott mászott fel a tetőre és gyanítom,hogy kirúgta a belsejét.Jelenleg a lapát és az U alakú tartó között van vagy 6mm és nem fogja oda.Zsemitótól már rendeltem gyári újat.

(#54687) tboldi


tboldi
nagyúr

Ennyire jól sikerült volna a karbantartás? :DDD

27,28 litert tankoltam az imént (V-Power 100-ast, mi mást? ;]), a napi számláló 522,6 km-t mutatott. DE! Amikor az AUX-csatit szereltem be, kivettem a rádiót, ami miatt lekötöttem az aksit, ennek következtében lenullázódott a napi számláló. Nem tudom pontosan, mennyin állt, de 100 km legalább benne volt. Tehát a számolás így néz ki:
(27,28/(522,6+100))*100=4,38 l/100 km
Ennyire alacsony még sosem volt. :Y

Kb. 100 km országút, meg ugyanennyi pálya, a többi városi pár km-es szaladgálások.

[ Szerkesztve ]

(#54688) szabonagyur válasza tboldi (#54687) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyszer friss motor es valto olajjal nekem is 4,1 liter jott ki 100-on, azota sem lattam a kornyeken sem.

(#54689) tboldi válasza szabonagyur (#54688) üzenetére


tboldi
nagyúr

Motorolaj nem friss, januárban cseréltem, és a váltóolaj is csak kedden lett cserélve, azóta nem ment sokat.

(#54690) i-sti


i-sti
senior tag

[P0102]
Ezzel a hibakóddal mit lehet kezdeni? Mit tudunk ellenőrözni/megjavítani házilag?

Csináljam Chris után? [link]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#54691) Qru válasza i-sti (#54690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben megpucolnám a légtömegmérőt (acetonmentes féktisztító jó hozzá), azt házilag is meg tudod csinálni és lehet csak koszos... Nekem minden olajcserekor megpucolja így a szerelőm.

#nincsbennetarcsi

(#54692) tboy93


tboy93
nagyúr

Dízel accordoknak mik a tipikus hibáik? 7g 2.2ctdi. Haverok tolják ezerrel a témát, én is gondolkodóba estem. Jelenleg úgy tűnik hogy ~500k-val kerül kevesebbe egy azonos évjáratú dízel accord mint egy benzines. Ha rögtön rá is kell költeni egy kis pénzt, akkor is nagyobb a választék és utána olcsóbb tankolni. Éves szinten nagyjából 170k-t takarítanék meg a dízellel, ~5 évre tervezve ez 850k. Ha ennyit költenék a dízel nyűgökre akkor lennék ugyan ott pénzben mint a benzinessel. Kérdés, meddig járhatnak még Pestre dízel autók :U

(#54693) Qru válasza tboy93 (#54692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég jó a vélemény róluk. A kuplung munkahenger hajlamos ropogni (csere) és hajlamos az központi zár megszorulni. A futómű beállítás könnyen elmegy ezeken a "remek" utakon, ami miatt szélsőséges esetben megeheti a féltengelyeket a gép. Maga a CR rendszer meg a turbó elég tartós, a kuplung-DMF páros élethossza meg user illetve felhasználási terület függő. Nyilván ha pályázott vele főként akkor az is nagyon sokáig jó. Ha meg városban gyilkolta 1500-ös fordulaton akkor nem.

#nincsbennetarcsi

(#54694) tboy93 válasza Qru (#54693) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kp. zár, futómű igazából a benzinesen is ugyan úgy előjöhet, a kettős tömegű meg a kuplung kopó alkatrész, arra számolni kell. Igazából az érdekelne, hogy a dízelspecifikus részek mennyire tartósak, gondolom a blokkal nem lesz baj. Sose volt még dízelem, nem tudom mit lehet felújítani és mit kell cserélni mindenképp. Magasnyomásúra, turbóra rákerestem, találtam műhelyeket amik felújítással foglalkoznak. Porlasztókkal mi a helyzet? Azokat egyszerre kell cserélni? Felújíthatók?

(#54695) Czimby válasza tboy93 (#54692) üzenetére


Czimby
addikt

A leömlő repedése az ami igazából típushiba.
Észreveszed mert bödös van bent ha jár a motor.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54696) tboy93 válasza Czimby (#54695) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, azt olvastam mashol is. A kuplung munkahengerre panaszkodtak még, illetve hogy a dízel motor hajlamosabb az olajfogyasztásra...

(#54697) agabe válasza tboy93 (#54692) üzenetére


agabe
addikt

Azért 5 évig még elég valószínű, hogy Pesten lehet közlekedni azzal a dízellel.
Valóban olcsóbbak a dízelek alapból és megtakarítasz vele az üzemanyagon, akkor a végeredmény valószínűleg pozitív lesz, még akkor is ha 5év múlva eladni sem lesz egyszerű vagy még inkább alacsonyabb áron lehet csak a benzineshez képest. Összesen kb. 1,3 milla árelőnyt ezeket beleszámítva sem buksz el az elég valószínű. Ja persze nem szabad belefutni olyanba amire nem vigyáztak kicsit sem, de ez benzinesnél is ugyanígy van.

[ Szerkesztve ]

(#54698) Czimby válasza tboy93 (#54696) üzenetére


Czimby
addikt

Még a belső oldali féltengelycsuklók szoktak meghalni. Gyári új 90/db de van ugye utángyártott.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54699) Qru válasza tboy93 (#54694) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van egy ismerős aki CR rendszerek felújításával foglalkozik azt mondta sok ilyen nem fordult meg nála, tehát megbízhatóak.

mod:

agabe: Azért lassan szigorodik, jövőre már szomgriadókor már nem jöhetsz be a városba Euro4-es dízel autóval...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#54700) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Jóvanabba a 10W40 is, legalább "nem lesz túl vékony melegen se", meg nem ég meg "ha meghajtják" és "nem lesz rossz a kenés nyáron amikor odalépegetek neki" meg hát nálunk úgysincs olyan hideg télen [link]
Hajrá, tessék önteni a hőálló zsírt a motorba, az biztos nem vékonyodik el melegen se ;]
Ja, és a 0W20 az "csak marketing, fölöslegesen drága"

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.