Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) BBéci válasza Csabroncka (#3099) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan már! Klasszul lehet hangszigetelni, csak szakértelem és pénz kell hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3102) Norbi 72 válasza Laca1212 (#3076) üzenetére


Norbi 72
veterán

...itt meg nem használunk hangprojektort... ;)

(#3097) Ragadozó +1 :D

[ Szerkesztve ]

(#3103) Csabroncka válasza Smiley (#3100) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem is azért mondtam! Szerintem a szigetelés költéségét öld a kábelekbe és a belső tér anyagainak minőségébe.

BBéci: igazad van mindent lehet! Csak most egy olyan épületről beszélünk ahol a padlótól a plafonig a 4 falon át, a nyílászárókig mindent szigetelni (cserélni) kellene. - akkor inkább családi házba megyek ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3104) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Még valaki írta, hogy a mélynyomómat (Magnat) le kéne cserélni a rendszermben (Denon AVR X1200+Wharfedale zaldek 5.0), így hát feltettem a mélyládát eladásra. Ha elviszik, akkor kb. 60-80e-ig bezárólag felduzzasztanám a költségvetést és a jövőre való tekintettel vennék egy komolyabb mélyet. Mit tudnátok ebben az árfekvésben ajánlani? (kb 20-25nm nappaliba)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3105) Lacaka1976


Lacaka1976
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Napokban vásároltam egy Denon3100 erősítőt. Idő hiányában a mai nap sikerült beüzemelni, de nagy csalódás volt számomra.

Régi erősítőm egy 5.1 Technics (sa-dx930) gép, ami - Jamo front: E855, E8 center, sur: E800. Sub: E8 sub.2 - hangfalakat hajtott meg.

A Denon beüzemelése után, semmi mély hang nem jön ki a frontokból, ha csak stereóban nyomatom. Technics esetén mélyláda nélkül is volt bass.
Eleve az erősítő valahogyan nem éri el azt a hangzást, mint amit a technicsből ki tudtam csalogatni.
Próbáltam az automata bemérést is, de az sem segített!

Lehetséges, hogy csak beállítási probléma, és én vagyok nagyon béna, deeee vmi. nem jó.

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

(#3106) BBéci válasza Lacaka1976 (#3105) üzenetére


BBéci
titán

Egészen biztosan beállítási probléma, amit helyetted senki nem fog megoldani. Tanulmányozd a kezelési leírást!
Használt erősítő beüzemelését gyári állapotba hozással (hard resettel) kell kezdeni, hogy az előző tulaj beállításai ne zavarjanak. Ezt minden bizonnyal kihagytad.

A Fórum Alalapelvei (szabályzat) tiltják az arcocskák sormintaként való használatát és a szövegben maximum 5 db engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3107) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#3104) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ragadozó nemrég linkelt egy Polkot.Keress hozzá egy használt Boxert,és meg is vagy. :)

(#3105) Lacaka1976 A sub hányas hangerőn van?

Tedd 7-esre,mérj újra.

[ Szerkesztve ]

(#3108) Lacaka1976 válasza BBéci (#3106) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

Ez újonnan vett denon, nincs előző tulaj... és annak beállításai :P

(#3109) Lacaka1976 válasza Norbi 72 (#3107) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

És attól mitől lenne jobb? sima stereoba hiányolom a a bass -t.

kikapcsolom a sub ládát és olyan, mintha a frontból csak magas meg közép jönne csak ki... mély hangot elvitte a cica :P

[ Szerkesztve ]

(#3110) BBéci válasza Lacaka1976 (#3108) üzenetére


BBéci
titán

Két éves modell, azért gondoltam, hogy használtan vetted.
És mi a helyzet a kezelési leírással, mit találtál a Speaker Setup fejezetben? Annak alapján állítottad be?

Az normális, a frontok Small-ra vannak állítva, valahol 80 és 120 Hz között lehet a vágási frekvencia, az alatta lévő tartományt a szubládára küldi. Állítsd be, hogy sztereó jel esetén - erre jó a direct, pure direct mód - kapják meg a frontok a teljes spektrumot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3111) Lacaka1976 válasza BBéci (#3110) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

tudom, hogy nem mai darab, de jó áron lehetett hozzájutni :P

(#3112) Norbi 72 válasza Lacaka1976 (#3109) üzenetére


Norbi 72
veterán

sima stereoba hiányolom a a bass -t.

Sztereót sub nélkül hallgatunk.Ha nincs elég mélyed,új frontokat kell nézni.Ezt a vas nem oldja meg.

Pure direct-be hallgatod,ugye?

(#3113) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok
Jól gondolom hogy ha a tv-m tud arc-t akkor az erősítő egyik hdmi bemenetevel összekötöm es kapja majd a hangot?

(#3114) Norbi 72 válasza 69er (#3113) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az erősítő hdmi kimenetével,amit a tv-be dugsz.

[ Szerkesztve ]

(#3115) BBéci válasza Norbi 72 (#3112) üzenetére


BBéci
titán

Ezt írta: "Technics esetén mélyláda nélkül is volt bass."
Egyértelműen beállítási hiba. Az előző erősítő menüje faék egyszerűségű, a mostaniakkal kell kicsit szöszölni, mire hallgatható állapotba kerülnek. Ez persze elsősorban Lacakának szól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3116) Norbi 72 válasza BBéci (#3115) üzenetére


Norbi 72
veterán

Na,azt ne mond,hogy egy "direct" gomb megnyomása olyan nehéz lenne. :N

Jobb alsó sárga gomb a távon.(Pure)

[ Szerkesztve ]

(#3117) 69er válasza Norbi 72 (#3114) üzenetére


69er
csendes tag

Még jobb mert lesz gui. Ha az erősítő csak 1.3a-t tamogat akkor is működik? Arc sehol nincs rairva... Denon 3808 egyebkent

(#3118) Lacaka1976 válasza Norbi 72 (#3112) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

Persze, pont ez a baj. De mint irtam, Technics esetében volt mély. Ebből adódóan nem a Jamoval van gond :)

(#3119) Lacaka1976 válasza BBéci (#3115) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

Persze egyszerű volt. Egy bass meg egy magas potméter. Más semmi. Ezt még tanulom. :) :)

(#3120) Lacaka1976 válasza Norbi 72 (#3116) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

Mivel nem ismerem még az erősítöt és eddig nem is volt csak egy "kezdetleges" ezért nehéz megnyomni :) Mert azt sem tudom mire való....

(#3121) Norbi 72 válasza 69er (#3117) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem tudja.

(#3120) Lacaka1976 Csinálj egy resetet ,utána mérd újra.

[ Szerkesztve ]

(#3122) Lacaka1976 válasza Norbi 72 (#3121) üzenetére


Lacaka1976
csendes tag

ok!

Mérésnél csak a 5.1 állítja be? vagy a stereot is,,??

(#3123) Nemir Ombe válasza Lacaka1976 (#3122) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Figyelj csak: mi lenne ha először elolvasnád a kapott "manual-t", abban le van írva szinte minden!!??

Hmm ....

(#3124) szasanyi válasza Lacaka1976 (#3120) üzenetére


szasanyi
félisten

Kicsit sok ez így, javaslom a PH! alapelvek elolvasását: "Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat"

(#3125) Norbi 72 válasza Lacaka1976 (#3122) üzenetére


Norbi 72
veterán

Amennyi hangfalat rákötöttél.De tényleg olvasd el a használatit..

(#3126) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Az az ötletem támadt hogy van egy használaton kívüli 2.1-e hangszóró rendszerem pc-től maradva.
Amit szeretnék a tv-mre rádugni.
De mivel foglalt a 3.5 mm jack csatlakozó és komponens kábel rész így az optikai kábelbe tudnám csak dugni.
Gondolkoztam hogy egy átalakítóval meg lehetne oldani.
Ezt találtam.
Ez megfelelő vagy vegyem meg a kábeles megoldást?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3127) Nemir Ombe válasza mirci18 (#3126) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Őszintén: 99 centes árért mit vársz?

(rendeld meg és ha működik(?) olcsón megoldottad a TV hangját)

Hmm ....

(#3128) mirci18 válasza Nemir Ombe (#3127) üzenetére


mirci18
addikt

Lehet hogy olcsón de számomra felesleges házimozi szintű 5.1-es hang.
Engem csak azért érdekel hogy vajon így szebben basszusosabban szólna e a hang mint ahogy most a tv adja.

Kábeles megoldást azért nem akartam mert ahhoz kell egy toldó is mert a hangszóróm és az optikai kábel is 3.5 mm-es apa.
S nem akartam egy köztes kábelt berakrni.
De ha azt mondjátok akkor megrendelem a kábelos megoldást toldóval.

Egyébként vettem már kintről 800 és 1000 ft-ért kintről minőségi aranyozott hdmi kábelt.
Mind a kettő két éve működik mégse volt egy vagyon mint itthon.
Arról nem is beszélve hogy olvastam hdmi kábelekről összehasonlítást.
És abban is leírták hogy a nagyon drága és az általános kábelok közt nincs akkora minőségbeli különbség mint amennyit az ára diktál.
Mivel digitálisan megy a jel.
Nem úgy a régi hagyományos kábeleknél.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3129) Sz_Imre válasza Lacaka1976 (#3120) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Üdv. Nem tudom pontosan Denon-nak milyen beállításai vannak, de nálam ez akkor volt, mikor az erősítőmnél be volt kapcsolva az EQ (Equalizer), mert úgy állítólag akusztikusan inkább magas és inkább középtartomány lesz. Szóval ha találsz valami erre vonatkozó beállítást, akkor azt kapcsold ki és akkor lesz mély tartomány is.

Elnézést kérek másoktól ha bődületes hülyeséget írtam, de én csak a saját tapasztalatomat írtam le, ami egy megoldás is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3130) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Na akkor leírom a tapasztalatomat a két kábelről amit a fekete pénteken vettem. (Edigital, Extreme Audio)
Audioquest Black Lab Subwoofer kábel 3m
Először is megnéztem a JBL-hez adott kábel és az aq-t, hát kis különbség van anyagminőségileg, vastagságban és legfőképp a teljesítményben. Szóval az anyagminőségen látszik, hogy nem valami gagyi anyagból van hanem tényleg normális minőségű. Ez értetendő a csatlakozó véghez és a kábelre is. A vastagságát azért emeltem ki, mert az előző kábel 3/4 olyan vastag volt mint az AQ. Bár tudom, hogy egy kábelnél nem a vastagság a lényeg, hanem a minősége és hogy miből építik meg.
Na és jöjjön a legfontosabb, hogy miben változott ez az egész a SW (Subwoofer): ha hang az mintha dinamikusabb és picit teltebb lett, és olyan hangok is megszólalnak amit eddig csak halkan hallható volt, most az jobban hallható.

Audioquest Pearl HDMI kábel 2m
Itt sajnos nincs viszonyítási alapon a hdmi kábellal, vagyis inkább hasonló kategóriába az optikai kábellel.
Itt elmondható, hogy kábel minőségileg nagyon rendbe van. Na és jöjjön a lényeg, hangilag van igenis különbség, dinamikusabb lett, részletesebb lett, tudom nehéz elhinni egy belépő kategóriás szetten, de igaz
mert hallom a különbséget és nem beszélem be magamnak vagy istenítem a márkát, mert ez tény. A hangfalak mintha ugyanazon a hangerő amin ezelőtt hallgattam érzettre 1 fokkal hangosabb lenne.
Szóval jelenleg megvagyok elégedve hangilag. Nem hittem volna, hogy ennyit javul hangzásilag. Persze még talán javíthatna, ha normálisabb elosztót használnék (amit kinéztem egy kontaset cucc).
Ahogy használom: számítógép videokártya hdmi kimenetből megy az erősítőbe game hdmi porton.

Akinek alap kábele vannak az tehet egy próbát ezekkel a kábelekkel, mert részemről nagyon is ajánlott. :K

[ Szerkesztve ]

(#3131) fehér_ember válasza mirci18 (#3126) üzenetére


fehér_ember
addikt

"De mivel foglalt a 3.5 mm jack csatlakozó és komponens kábel rész így az optikai kábelbe tudnám csak dugni."
Nem igazán jött le a problémád, hogy melyik eszközön foglalt a jack csatlakozó és a komponens kábel rész, és mi köze ez utóbbinak a hanghoz.

"Ez megfelelő vagy vegyem meg a kábeles megoldást?"
Milyen kábelest megoldást vegyél meg???!!!

Javasolnám hogy máskor sokkal érthetőbben tedd fel a kérdéseid.

Amúgy a mostani TV-ken általában hangkimenet: 1db. (analóg) 3,5mm-es jack és 1 db. (digitális) optikai.
Ha az aktív hangdobozon van optikai bemenet akkor optikai kábellel át tudod vinni rá a hangot.
Ha az aktív dobozon RCA illetve Jack bemenet van akkor a TV fülhallgató Jack kimenetét tudod használni a hang átviteléhez az PC-s hangrendszeredre.
Ha a TV-n foglalt a jack akkor vagy mindig dugdosol vagy veszel az Ebay-en egy hasonló kábelt.
Ha az előbbi megoldás nem tetszik akkor nézz egy olcsó digitál-analóg átalakítót és akkor a TV optikai kimenetén távozó jelből analógot kapsz.

Egyébként a komponens "videó" bemenet mellett a hangbemenet van a TV-n (IN nem OUT).

A másik dolog meg (szvsz): ugye az lejött ha digitális jelet akarunk átalakítani analóggá, akkor ahhoz elektronika szükségeltetik aminek elektromosságra is szüksége van ahhoz hogy működésre bírjuk, ebből következik hogy a kis kütyü valószínűleg nem az optikai oldalról alakít analóggá, hanem az analóg oldalról digitálissá , valószínűleg a sztereó jel elektromosságát megcsapolva. Biztos nagyon rossz minőséget kapsz, de hogy ekkora méretben külső táp nélkül ennyiért van ilyen, szinte hihetetlen; veszek is egyet, hogy a saját szememmel is meggyőződhessek róla.

[ Szerkesztve ]

(#3132) windlord válasza Sz_Imre (#3130) üzenetére


windlord
őstag

Kontaset elosztó hozhat javulást?
Ha igen, akkor hozok egyet a cégtől...

(#3133) Sz_Imre válasza windlord (#3132) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Elnézést, lehet félre érthető voltam. Nem tudom hogy hozna-e javulást, mivel még az fajta márka típust nem használtam, csak feltételezem hogy lehet javulna, már amit leírnak róla.

(#3134) windlord válasza Sz_Imre (#3133) üzenetére


windlord
őstag

Felénk ilyenek vannak.
Max hozok haza egyet és rápróbálok...

(#3135) fehér_ember válasza mirci18 (#3126) üzenetére


fehér_ember
addikt

Arról nem is beszélve, hogy egy komplett aktív 2.1-et beledugni egy optikai kábelbe :Y

[ Szerkesztve ]

(#3136) Sz_Imre válasza windlord (#3134) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Végül is egy próbát megér az egész, max visszaviszed, de szerintem ennél csak jobb lehet.
Ha netán kipróbálod, akkor leírhatod, hogy mit tapasztaltál. :R

(#3137) liszi70 válasza Sz_Imre (#3130) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Na és jöjjön a lényeg, hangilag van igenis különbség, dinamikusabb lett, részletesebb lett"

Mihez képest, ha nincs viszonyítási alapod? :F

(#3138) Dorian válasza liszi70 (#3137) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól értelmeztem, az optikai csatlakozáshoz képest, ami nem is csoda. Az ilyen szerencsétlen megfogalmazásokból, valótlan tesztekből lesznek a téves következtetések...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3139) Sz_Imre válasza liszi70 (#3137) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Igaz, hogy más hdmi kábellal nincs viszonyítási alapon, de ami előtte volt összekötve optikai kábellal, na annak a különbségét hallom (ahogy azt megírtam). És szerintem ez is lehet viszonyítási alap. Bár ez most részlet kérdése...

(#3138) Dorian: Igaz valóban hülyén fogalmazok vagy ahogy te írtad, pedig próbálkoztam... sry
Igen arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3140) Dorian válasza Sz_Imre (#3139) üzenetére


Dorian
félisten

Opticalhoz képest sima ügy, hogy jobb a hang, ez így van jól. :K

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3141) mirci18 válasza fehér_ember (#3131) üzenetére


mirci18
addikt

Üdv

Köszi a választ.
Pedig azt hittem amit leírtam eggyértelmű.
Van egy felesleges hangrendszerem megmaradva amit rá akarok egy tv-re dugni.
Digitális kábellal.
Amihez átalakító kellett volna.
De mivel hiszek neked marad a sima jack kimenet a tv-n.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3142) pityuk


pityuk
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy Onkyo TX-NR414 erősítőt, és most szeretnék hozzá hangfal szettet venni. Szerintetek az Onkyo SKS-HT648 5.1 szett jó lehet hozzá?

(#3143) Norbi 72 válasza pityuk (#3142) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ebben a részletes tesztben egész jóra értékelték.

De én az árából egy jobb használt szettet néznék.

(#3144) szasanyi válasza pityuk (#3142) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért pont arra esett a választásod / érdeklődésed?

(#3145) pityuk válasza szasanyi (#3144) üzenetére


pityuk
csendes tag

Az edigitalnál-akarok venni még ma, és gondoltam ha már ugyanaz a márka, akkor valószínű, hogy össze is illenek.
Használtat nem szeretnék, nem értek hozzá, lehet, hogy valami rossz rendszert sóznának rám.

[ Szerkesztve ]

(#3146) szasanyi válasza pityuk (#3145) üzenetére


szasanyi
félisten

Én saját tapasztalat alapján lebeszélnélek arról - de olvass utána az edigital-os vásárlói tapasztalatoknak és döntsd el te -, ráadásul meghallgatás nélkül sem javaslok hangfal vásárlást. :(

(#3147) pityuk válasza szasanyi (#3146) üzenetére


pityuk
csendes tag

Én nem találok vásárlói tapasztalatokat ott erről a termékről.

(#3148) Karel666


Karel666
tag

Sziasztok!
Wharfedale quartz q7 5.0 set-ről van valakinek tapasztalata?
Miféle lehet?
220-ról van 120-ra leárazva

(#3149) Nemir Ombe válasza Karel666 (#3148) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az életben soha nem volt az 220.

[link]

Hallgasd meg, ha tetszik vedd meg, nem drága, ellenben olcsó. Minőséget ne nagyon várj tőle ....

Hmm ....

(#3150) szasanyi válasza pityuk (#3147) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem elsősorban a termékre gondoltam (amit úgyis meg kell hallgatni, nem ismeretlenül megvenni) hanem magára a boltra.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.