Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!
Meglévő ház noname 8cm-es ventilátorait szeretném lecserélni, ugyanilyen méretű halk típusokra.
A lényeg, hogy Molex dugós legyen, mert erre van kialakítva billenő kapcsolós vezérlő.
Eddig ezt találtam. Javaslat?

(#15552) Grózi válasza Geri8 (#15551) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tényleg halk kell,akkor inkább ezt:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15553) Geri8 válasza Grózi (#15552) üzenetére


Geri8
tag

Látom van vele tapasztalat (visszaolvasva), dobozba van hozzá tutira Molex átalakító?
Képeken és adatlapon is 3-pines nek van írva.
Nem tűnik drágának ha ilyen fordulaton ilyen légszállítást bír.

(#15554) eventus


eventus
veterán

XIGMATEK XOF - Ventik igen jó adatokkal rendelkeznek. Ugyanilyn lapátokkal van a thermaltake ventik is, amit szintén szól szuperálnak. [link] Van több színben is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15555) Grózi válasza Geri8 (#15553) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem vagyok benne biztos hogy alapba benne van(van amelyikben igen,van amelyikben nem),de max. 200Ft-ért veszel egyet.

Eventus

Volt ilyen ventim,jó légszállítással bír,de nem a leghalkabb-olyan középmezőnybeli.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15556) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,

Melyiket vennétek házventinek ár/teljesítmény/hang szempontból?
BE QUIET! Pure Wings 2 12cm
NOISEBLOCKER eLoop S-Series 120mm B12-2 - megéri a plusz 2500-öt (csak 1 év gari? a motorhang mennyire zavaró? videón annyira nem vészes)
esetleg ENERMAX T.B.Vegas?

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#15557) Grózi válasza B@ldrick (#15556) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pure Wings 2,ha visszaolvasol akkor látod hogy párszor leírtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15558) joe979


joe979
aktív tag

Üdv urak :)
Szükségem lenne 6 centis valamint 8 centis ventikre. Ezen méretekre lenne szükségem.
Egy régi Thermaltake Mozart Ip a ház , és a gyárik a elég régóta pörögnek benne, legalább 6 éve, és rájuk férne egy halkítás .. HTPC a funkció. Létezik olcsó és jó kategória ebben a tartományban ?
A gyáriak ezen adatokkal rendelkeznek :

Front (Intake) : 80 x 80 x 25 mm silent fan, 2000RPM, 19dBA
Rear (Exhaust) : Dual 60 x 60 x 25 mm, 2500RPM, 19dBA

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#15559) Geri8 válasza Grózi (#15555) üzenetére


Geri8
tag

olyan kicsi dobozt kaptam, hogy bele se fért volna az átalakító.
Végül is nem kellett, van az alaplapon 3pin-es hely, rádugtam, nincs hangja a ventilátornak, elnyomja a vga. Mehet ez éjjel-nappal :D Szóval köszi a tippet.

(#15560) Grózi válasza Geri8 (#15559) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit,örülök hogy bevált!
Mondtam,hogy nem biztos az átalakító-én itthon már minden venti dobozból kilopkodtam,ergo nem tudom melyikben volt! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15561) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
melyik a leghalkabb 9cm-es venti(k) a piacon most?
köszi

(#15562) gabi182


gabi182
tag

Sziasztok!
Segítségetek kérném.
Építettem egy gépet, cooler master n300-as házba, amin alapból elől és hátul van egy-egy venti.
A kérdésem az volna, hogy hogy volna a legjobb beventizni a házat?
Ha számít a konfig: i5 4440
R9 280x
A procin egyelőre a gyári hűtő lesz.
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#15563) eventus válasza Tibiajax (#15561) üzenetére


eventus
veterán

Be Quiet háza táját javasolnám.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15564) Grózi válasza eventus (#15563) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abból is ezt:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15565) eventus válasza Grózi (#15564) üzenetére


eventus
veterán

Akár... Árat nem írt, így hagytam neki szabat választást :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15566) Grózi válasza eventus (#15565) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egyik legolcsóbb és tapasztalatom szerint a Silent wings se halkabb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15567) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

köszi srácok
ebben a noctua-ban goondolkodom, nem olcso, de nagyon ennél csendesebbet nem találtam eddig

(#15568) Grózi válasza Tibiajax (#15567) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Te tudod,de max. csak papíron halkabb-viszont 2,5-szer annyi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15569) joe979


joe979
aktív tag

Beüzemeltem 2db Noctua S12B Flexet a ház elejébe. LNA adapterrel, semmi nesz nem jön felőle.
Nem gondoltam, hogy ennyire patent kis ventik ezek. A kerete is jó massziv,merev . A váltott
Enermax TB.Vegas elbújhat mögötte ! De még most is bűn randa, de már imádom :DDD

Köszi Grózi , nem bántam meg :)

Szissz

(#15570) Grózi válasza joe979 (#15569) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kiscserkész ahol tud segít... :DDD
Használd egészséggel,csak ne sokat nézegesd!!! :))

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15571) Killer01 válasza Tibiajax (#15567) üzenetére


Killer01
őstag

Asszem' egy ilyenre cseréltem anno a TX3 proc hűtő gyári ventijét....brutál jó, laza 400-al alacsonyabb fordulattal 5-6 fokot vert a gyári megoldásra. :K

(#15572) flashpointer


flashpointer
őstag

helló!
Sajnos elszállt az alaplapi case_fan 3pines csatlakozó némi amperszag társaságában, így már csak egy 4pines cpu hűtő maradt :D
Ellenben szükségem lenne még valami házventi csatlakozóra:
-4db venti csatalkoztatható rá
-3 különböző méretűről van szó ezért 3 külön fordulatszámszabályzós lenne a legjobb (teljesen eltérő profilok, 120x15; 60x20 ; 80x25; így oylan fordulat kellene mindegyikhez hogy alig hallható tartományban dolgozzon.
Legjobb lenne valami molexes csatlakozó, gondolom gépről sehogy sem tudnám szabályozni a fordulatokat. Illetve olvastam egy PWM splitter nevű többcsatornás dologról ami a cpu 4pinbe megy bele és csak 10 dolcsi, azt nálunk be lehet szerezni? 3db külön 1000ft-os ventiszabályzó is eszembejutott megoldásként, de hátha van valami egyszerűbb.
Ja igen és szabályzópanel nem fér be, semmiféle külső 5,25 vagy ilyesmi hely nicns, csak a ház belsejébe.

[ Szerkesztve ]

(#15573) Grózi válasza flashpointer (#15572) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vegyél 5k-ért egy előlapi venti vezérlőt-talán akkor a másik aljzat megússza az alaplapon....

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15574) V.Dave


V.Dave
senior tag

tudnátok ajánlani olyan szabvány 140mm-es ventilátort, ami 5V alatt nem pörög fel?

Xiaomi mi 8 6/128

(#15575) tick válasza V.Dave (#15574) üzenetére


tick
aktív tag

Üdv,
Meg tudnátok mondani kérlek, hogy ilyen ellenállást milyen néven találok? (ha van magyar webshopokban egyáltalán, ebayen fan resistor néven találtam)

Everything that has a beginning... has an end

(#15576) Grózi válasza tick (#15575) üzenetére


Grózi
Topikgazda

5,7,9v adapter néven keresheted,vagy csinálsz magadnak.Itt találtam 9v-st:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15577) vaakuum válasza tick (#15575) üzenetére


vaakuum
addikt

Ha az 5 sávos, és zöld-kék-zöld-fekete-arany a színkód, [akkor 565 ohmos].
Ha meg csak zöld-kék-fekete-arany, akkor 56 ohmos.
DE mintha a kék és fekete között az nem árnyék, hanem egy zöld akarna lenni. szerintem 565-ös.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#15578) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Egy Megahalemsre milyen ventit ajánlotok? Jelenleg egy Ninja 3 hűtő gyári ventije van rajta (üresjáratban, hangerőben ennél hangosabbat nem szeretnék, viszont terhelésnél, jöhet a nagyobb légszállítás, akár a hangerő rovására is). Gondolom érdemes a 14 cm-esek között nézelődni.

(#15579) tick válasza Grózi (#15576) üzenetére


tick
aktív tag

Ez lesz, köszi :)

Everything that has a beginning... has an end

(#15580) Grózi válasza BigBlackDog (#15578) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akasa Viper vagy Apache!

Tick:
Nincs mit!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15581) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

megtudnátok mondani, hogy ez a kábel aminek a végén 4db 3 pines venti csati van, a másik végét mivel kell összekötni? A PSU-ra?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15582) r4z válasza Anubris (#15581) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, a 4 tűs perifériacsatlakozóra (aka Molex).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15583) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy Fractal Design Core 3000 házam van, és most bekapcsolásnál azt vettem észre, hogy a 3 gyári venti nem megy. A potméterre van kötve mind, ami ugyebár jár ehhez a házhoz. Ha egy kicsit megtekergetem, a hátsó elindul, de az első, és a felső nem. Valamint ilyen fura, halk vinnyogó hangja van. A potméterrel lehet valami gebasz?

(#15584) Grózi válasza Gabesz87 (#15583) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Fractal Core 3000 és R2 sorozat gyári ventivezérlői híresen sz@rok-valószínűleg eddig bírta a tiéd is!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15585) Gabesz87 válasza Grózi (#15584) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ez k...va jó. Erről nem hallottam, mielőtt megvettem a házat, pedig kérdezgettem a topicban. Garis persze a ház, iPon-ból van, még nincs 1 éves sem. Ilyenkor mi van? Vigyem vissza az egész házat (jó lenne, ha nem kéne kibelezni az egészet), vagy kérdezzem meg, és csak adnak egy új potmétert? De akkor "csak" azzal van a baj, ha jól értem!?

(#15586) tick válasza Grózi (#15584) üzenetére


tick
aktív tag

R4-nél is számíthatok hasonlóra?

Everything that has a beginning... has an end

(#15587) Grózi válasza Gabesz87 (#15585) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Ipon-ba tuti hogy az egész házat kell vissza vinni.... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15588) BigBlackDog válasza Gabesz87 (#15585) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem is hasonló volt a problémám, de a csere is ugyanúgy megdöglik egy idő után. Inkább kicseréltem a tranzisztort, azóta nincs probléma (ha esetleg tudsz forrasztani).

(#15589) Grózi válasza BigBlackDog (#15588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezért mondtam a kollégának,hogy mindegyik sz@r.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15590) Gabesz87 válasza BigBlackDog (#15588) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ha ez ennyire megbízható, akkor inkább veszek magamnak egy új potmétert, minthogy ki kelljen az egész házat belezni, és visszavinni. Pláne ha az újnál is hasonlóra számíthatok. Nem tudok sajna forrasztani. Eszközöm nincs hozzá. Meg sajna nem értek az ilyen finom elektronikai dolgokhoz. De ha esetleg van itt olyan segítőkész kollega, aki ezt megcsinálná nekem, annak örülnék.

(#15591) Grózi válasza Gabesz87 (#15590) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Veszel egy előlapi Scythe vagy Phobya ventivezérlőt 4-6k-ért(4-6 csatorna),sima potméterest és azzal nem lesz gondod!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15592) Gabesz87 válasza Grózi (#15591) üzenetére


Gabesz87
addikt

És ha egy ILYET veszek a mostani helyére? Ez is jó lehet? Vagy inkább megbízhatóbbak az általad említettek? Bár a 4 csatornás Scythe Kaze csak pár százassal drágább, szóval akkor már mindegy. És azon meg külön-külön állíthatók a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#15593) Grózi válasza Gabesz87 (#15592) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én inkább a Scythe-t venném:
[link]

Vagy ha több ventihez kell,akkor ezt(ezt használtam én is a Mini R2-ben):
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15594) Gabesz87 válasza Grózi (#15593) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem 4 venti van a gépben, úgyhogy ez elég. Szerintem akkor ez lesz. És azt esetleg meg tudod mondani, hogy adnak-e ehhez 5,25-ös helyre való keretet? Gondolom az nem kell hozzá. Mert a Fractal-ban nincsen elől 3,5-es hely.

Ja, és köszi a segítséget! Mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#15595) Glaz-dozfhut válasza Gabesz87 (#15594) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én ezt az Akasa típusút javasolnám, én is ezt használom és 4 pines csatlakozó van rajta. Arra rámegy a 3-as, de ami alapból 3 pines, arra nem dugsz 4-est. Sőt van rajta plusz 2 USB port. Van USB 3-as változatban is.

- Glaz-doz-fhut -

(#15596) Grózi válasza Gabesz87 (#15594) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem hiszem hogy adnak keretet-azt neked kell megoldani. A Phobya 5,25-s.
Glaz-dozfhut
Az se rossz fajta!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15597) Gabesz87 válasza Glaz-dozfhut (#15595) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na ezt még átgondolom. Azt most nem tudom, hogy a gyári ventik hány pinesek. Meg van még egy Chieftec hűtőm. Majd megnézem. Aztán döntök, meg attól is függ, mit írnak majd az iponosok.

(#15598) Grózi válasza Gabesz87 (#15597) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyáriak 3 pin.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15599) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Corsair carbide 300r házhoz kéne felülre valami 14cm ventilátor!! Egy SCYTHE Kaze Master 5,25-el fogom majd vezérelni!! :)

Amiket eddig nézegettem: CORSAIR Air Series AF140 vagy BE QUIET! Shadow Wings 140mm Mid-Speed

Esetleg valami más típus ?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#15600) Grózi válasza Sage83 (#15599) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quietből bőven jó a Pure Wings is-főleg ha vezérled.Ami mostanában még nagyon kellemes meglepetést okozott az a Thermalright Ty-147.Bár ez 4 pin és ellenőrizd le hogy elfér-e!(L152 mm x H140 mm x W26.5 mm)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.