Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Kbhont válasza Grózi (#15944) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, én is valami ilyenre gondoltam...
Nézegetem a boltokat, de csak a ekecs molexes adapter van, azt meg nem akarom.
Vagy egy előlapi, de ha egy sima hátlapi kapcsolóval is kiegyeznék.
Esetleg, ha láttok valahol ilyet, légyszíves linkeljétek be!
Köszi!

(#15952) Grózi válasza Kbhont (#15951) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát nem láttam mostanában ilyet,anno villamosmérnök haverral csináltunk egy pci-takaróra kapcsolóval.Molex-ről kapta a tápot és a 2 állás(nálam 3 volt:ki,7V,12V) fügvényében adta tovább.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15953) sinya85


sinya85
senior tag

Hozzátok fordulok topik lakók :)
Unokatesomat meg akarom lepti szülinapjára 3db ventilátorral a vízhűtésére. 120x120mm ugy kb 5000ft-ot szánok darabjára.
Valakinek valami ötlet, hogy mit lenne érdemes ami halk is és ha eléraksz egy szúnyoghálot akkor nem áll meg a légszállítás?

ஜ۩۞۩ஜ

(#15954) Kbhont válasza sinya85 (#15953) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Én Grózi ajánlatára most vettem ilyeneket a radiátorra.
Teljesen rendben vannak!
LEPA BOL.Quiet PWM Blue 120mm

(#15955) LonGleY válasza Kbhont (#15954) üzenetére


LonGleY
veterán

* Már ha van PWM szabályzója. Ha nincs, akkor ez neki nem biztos, hogy adja.

(#15956) Grózi válasza Kbhont (#15954) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1
LonGleY
3 pin-ről is megy,csak ha nem újabb alaplap akkor nem szabályozza.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15957) LonGleY válasza Grózi (#15956) üzenetére


LonGleY
veterán

A saját javaslatodra +1-eztél. De fő a megerősítés. :D

Hm, igaz.

[ Szerkesztve ]

(#15958) Grózi válasza LonGleY (#15957) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jogos,de ma már azt se tudom hogy fiú vagy lány vagyok... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15959) kavics325i válasza Grózi (#15956) üzenetére


kavics325i
őstag

Ez tud 3 pinnel szabályozni?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#15960) Grózi válasza kavics325i (#15959) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan nem tudom,de szerintem nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15961) kavics325i válasza Grózi (#15960) üzenetére


kavics325i
őstag

Ez mi ez? ASUS Fan Xpert

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#15962) Grózi válasza kavics325i (#15961) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ventiszabályzó progi.Elméletben szabályozza,gyakorlatban meg kiderül!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15963) patomi válasza kavics325i (#15961) üzenetére


patomi
őstag

Nyilván biosból szabályozhatod a ventiket.

Fan Xpert
Aktív, zajmentes és alacsony hőmérsékletű működés
Az ASUS Fan Xpert intelligens módon lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a processzor és a ház ventillátorának sebességét a földrajzi adottságok okozta hőmérséklet-különbségeket is figyelembe véve optimalizálják a rendszer hűtését. A legkülönfélébb beépített profiloknak köszönhetően a ventillátor sebessége rugalmasan szabályozható, ami zajmentes és hűvös működést eredményez.

1 db CPU-ventilátor csatlakozó
2 db házventilátor-csatlakozó (1 db 4 tűs, 1 db 3 tűs)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15964) kavics325i válasza Grózi (#15962) üzenetére


kavics325i
őstag

Köszönöm uraim
(#15963) patomi

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#15965) Grózi válasza patomi (#15963) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért láttam már pár lapot amit hiába állítasz be a bios-ban mégse szabályozza a ventit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15966) kavics325i válasza Grózi (#15965) üzenetére


kavics325i
őstag

Az lehet. Én konkrétan be sem tudom állítani :)

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#15967) Grózi válasza kavics325i (#15966) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem nagy cucc,de ha bizonytalan vagy kérj meg egy tapasztaltabb ismerőst.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15968) patomi válasza Grózi (#15965) üzenetére


patomi
őstag

Igen sajnos előfordul, de ebben az esetben elvileg adott a lehetőség. Próba cseresznye.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15969) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali
Van 2 molex csatis ventim. Mikor elindítom a gépet az egyik normális RPM-en forog a másik pedig nagyon low RPM-en kezd el forogni, majd felgyorsul egy idő után. Miért csinálja ezt? Kicsit idegesítő. Megcseréltem a csatlakozókat, akkor is ilyen.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#15970) do3om válasza IntelKiller7 (#15969) üzenetére


do3om
addikt

Lehet a végét járja már a venti. Nem hangos?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15971) IntelKiller7 válasza do3om (#15970) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nem hangos. szeptemberben lett kiszedve, most tettem vissza.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#15972) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Valaki otthon van AISuite II ben?
Képtelen vagyok rájönni a ventilátor vezérlésre... :F :B :(

(#15973) pipo112 válasza Kbhont (#15972) üzenetére


pipo112
senior tag

hi mi a gebasz?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#15974) Kbhont válasza pipo112 (#15973) üzenetére


Kbhont
senior tag

KB 2 hónapja van nálam ez a lap (RampageIV Gene)
A lapon van 5db venti csati. (cha_fan 1-3, CPU FAN, CPU_OP)
Mindegyiken van egy PWR-es venti! Még is csak a CPU_Fan-t és az CHA_Fan1 tudom szabályozni.
A többi "alapon" megy! (500-650rpm)
Szeretnék egy silent és egy games verziót beállítani.

(#15975) pipo112 válasza Kbhont (#15974) üzenetére


pipo112
senior tag

biosba enabled a cha fan ? mert nekem szabályozza az összeset a másik nem minden 3 pin-es ventit tud szabályozni az asus ,a cha 1 ugyan olyan mint a többi?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#15976) Kbhont válasza pipo112 (#15975) üzenetére


Kbhont
senior tag

Természetesen Enabled.
4 pines egyforma ventik...
CSak a CPU_Fan és a CHA_Fan konektorokat szabályozza...:(

[ Szerkesztve ]

(#15977) pipo112 válasza Kbhont (#15976) üzenetére


pipo112
senior tag

Igen a cha fan-ban egyszerre szabályozza az összeset ,külön nem lehet szabályozni.
Ott van silent,turbó,standard,user mód user mod-ban tudod beállítani mikor hány%-on pörögjenek.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#15978) ekszikoz


ekszikoz
csendes tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi most a bestbuy PWM venti 2-2.5-ért? Köszi.

(#15979) varmi2


varmi2
nagyúr

1db 12cm ház ventit szeretnék venni, a csatlakozója mindegy, hogy milyen. Legfontosabb, hogy halk legyen, és némi levegőt is mozgasson, előre menne a vinyókhoz, led nélküli kell. Mit ajánlotok, keret kb 3k vagy alatta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15980) Grózi válasza varmi2 (#15979) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings2,Xilence Red Wing,Nanoxia Deep Silence sorozat-ezeket ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15981) Sanki válasza varmi2 (#15979) üzenetére


Sanki
addikt

+1 BeQuiet Pure Wings 2-re. :C

(#15982) hun-man


hun-man
tag

Sziasztok!

Azt belehet valahol állítani, hogy alvó állapot után se forogjanak a ventillátorok egy bizonyos hőmérséklet alatt?

(#15983) LonGleY válasza hun-man (#15982) üzenetére


LonGleY
veterán

A beállta után egyáltalán nem kéne forogniuk szerintem, ha az ébredés utánra gondoltál, azaz a futó állapotra, akkor meg nem értem, hogy jön ide az alvó állapot. Alaplapfüggő különben, és a BIOS-ban állítható, ha az alaplapra vannak dugva a ventik. De ha meg csak az alvó állapotok után vannak anomáliák, de rendes gépindításkor nem, akkor ne használd az altatást... Sok - főleg régebbi - alaplap nem kezeli le normálisan. Van, amelyik vissza se tud térni.

[ Szerkesztve ]

(#15984) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

[link]

Van ezzel a ventivel valakinek tapasztalata? Szélzajt 800rpm-en nem nagyon tudok elképzelni, van valamilyen motorhangja vagy totál hangtalan?

[ Szerkesztve ]

(#15985) Demonhunter


Demonhunter
csendes tag

Sziasztok! Csak egy gyors kérdésem lenne jelenleg egy venit van a gépembe és szeretnék 2-őt de csak egy sys_fan slot van és hogy ennek ellenére lehetséges e.. :S

(#15986) varmi2 válasza Demonhunter (#15985) üzenetére


varmi2
nagyúr

2 választásod van.
1: veszel egy 3pinesfan elosztót
2: olyan ventit veszel amihez adnak közvetlenül a tápra csatlakoztató molex csatit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15987) lsc válasza Demonhunter (#15985) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen lap?

Az élet kegyetlen .

(#15988) Demonhunter válasza lsc (#15987) üzenetére


Demonhunter
csendes tag

g41m-combo :)

(#15989) lsc válasza Demonhunter (#15988) üzenetére


lsc
nagyúr

Ott az előbbi módszerek mennek, csak két csati van.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15990) torma1981


torma1981
veterán

Gyerekek vicc ez a merlinhardver. 2 hete küldik a ventilátorokat amiket rendeltem. Semmi emil válasz semmi. 2 db pure wing 2-tőt rendeltem. 1 hete írták hogy 2 nap és itt van. Azóta semmi. :-(

[ Szerkesztve ]

(#15991) Kbhont válasza torma1981 (#15990) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, kommunikációban nincsenek a helyzet magaslatán! Én eddig 3 levelet írtam Nekik, egyre jött vissza, válasz helyett kérdés... :(
Ez van sajnos!
Volt pár éve egy bolt Nyiregyházán! PCHelpline néven! Azért imádtam, mert bár mi gondom volt, azonnal kerestek rá megoldást! Nem volt az az érzésem, hogy megvettem valamit és most már baszódjak meg vele, hanem mindig mindenben segítettek!
Na ezek a boltok nagyon hiányoznak...
Bocs az OFFért. :R

(#15992) torma1981 válasza Kbhont (#15991) üzenetére


torma1981
veterán

Engem hívtak is 1 hete kb hogy elszúrták a rendelést. És pár nap és jön a cucc németből. Azóta sem semmi. :( Legalább valamit írnának vissza. Több mint 2 hét telt el a rendelés óta. :( Ilyenkor érzem hogy leszarják a vásárlókat. Külföldön ilyet nem tehetnek meg.

(#15993) Grózi válasza torma1981 (#15992) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Eddig nekem is pozitiv tapasztalataim voltak velük,de az elmúlt félévben valami megváltozott...Szállítási helyett számlázási címre küldik a cuccot(60km kocsikázás bánja),2 hete nem válaszolnak levélre(már kerítettem máshol),max. 1 hét szállítás helyett 2,5 hét...Nem lesz így jó. :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15994) Henk válasza torma1981 (#15992) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem Merlin tök korrekt, nagyon sokszor rendeltem tőlük és mindig találtunk megoldást ha valami probléma merült fel. Fel kell hívni telefonon és azonnal megmondják mi a helyzet. Az tény, hogy nem megy gyorsan, ők is szinte mindent kintről rendelnek, 2-3 hét teljesen átlagos. Én ennek fényében rendelek onnan, viszont sok olyan dolgot is beszerez amit máshonnan nem tudnék.

(#15995) torma1981 válasza Henk (#15994) üzenetére


torma1981
veterán

Ha lassú a szállítás, rendelés ne írjanak ki a termék mellé 4-7 nap beszerzési időt. :( Akkor írják ki mennyi valójában. Másik helyről már rég megjött volna. :(

(#15996) Grózi válasza Henk (#15994) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fél éve még én is ezt mondtam...de ne offoljunk tovább!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15997) Henk válasza torma1981 (#15995) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem ők sem tudják, változó. Mondjuk 4-7 nap alatt nekem még sosem jött meg semmi, illetve de, ami raktáron van. :D

Grózi: nekem a héten is jött cuccom, egyelőre én még így gondolom. Pedig volt kívánság is, olyan tétel ami nem volt a honlapon sem.
Na tényleg off vége.

(#15998) Grózi válasza Henk (#15997) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tényleg végszóként egy kis pozitiv is:01.27.-én este leadott rendelésem (Lepa Bol.Quiet természetesen :) ) ma már le is zárták és átadták futárnak-holott 7-10 nap volt rá írva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15999) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egyszerű, kintről kell rendelni.

(#16000) ZeroX92P válasza Grózi (#15998) üzenetére


ZeroX92P
tag

na hát az érdekes, pirosakat rendeltél te is? én 21. én rendeltem 3 piros lepa-t meg egy ty147-et azóta se történt semmi mindössze a lepa-t módosították 4-7 munkanapról 10re + a megrendelésem óta csökkent az áruk is kicsit

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.