Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Speed® válasza bifidus57 (#15500) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vagy általánosítasz, pedig az tudjuk, nem szerencsés. Gyártója válogatja..ez nem alap funkció..ha nincs megfelelő elektronika mögötte, nem tudja a VRt.

(#15502) patomi válasza bifidus57 (#15500) üzenetére


patomi
őstag

Az én Z97-es lapom nem tudott 4 pinen 3 pines ventit szabályozni. A mostani itx B85 meg tud, szóval nem lehet ezt chipsetekre bontani. Egyébként nem azon van a hangsúly, hogy tud vagy nem tud, hanem azon, hogy melyik csatlakozáson.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15503) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék hogy mi tévő legyek!?Van egy A. Brocken hűtőm ami egy fm2 lapra van felszerelve ezért vízszintes helyzetben van a ventilátor rajta és bizonyos fordulaton kottyanó hangot ad a venti. A lapátnak van 2-3 mm mozgása tengely iránt és ebből kifolyólag jön az a hang.Új korában nem hallottam ezt de ez nem zárja ki hogy akkor nem kotyogott.Kérdésem az lenne hogy van erre valami megoldás hogy megszűnjön vagy cseréljem le a ventit (kb most 2,5 éves és 7/24 ben megy).
Ha a csere a megoldás akkor adjatok egy-két tippet hogy milyet rakjak rá.

(#15504) jookomak válasza tankal (#15503) üzenetére


jookomak
őstag

Bizonyos ventik kevésbé tolerálják a vízszintes használatot, plusz a 2,5 év is lehet már elég volt neki. Ha bevált a hangja, és teljesítménye, akkor ne gatyázz, vegyél egy ugyanolyat, oszt csókolom.

(#15505) Pete55555 válasza bifidus57 (#15500) üzenetére


Pete55555
addikt

Rosszul tudod. Az én H97M Pro4-em sem tud 4 pinen 3 pinest szabályozni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#15506) Grózi válasza tankal (#15503) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cseréld le!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15507) joe979


joe979
aktív tag

Sziasztok.

Ezen 2 venti között vacilálok, van ezekkel valami használható tapsztalat ? Melyiket lenne érdemesebb a ház elejébe rakni, vagy esetleg, inkább kifújásra lennének jók ?

NOCTUA NF-S12B REDUX-1200 PWM vagy
PHOBYA NB-ELOOP 1000RPM - BIONIC FAN BLACK EDITION

Szissz

(#15508) Grózi válasza joe979 (#15507) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebből a kettőből én inkább a Noctua-t választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15509) joe979 válasza Grózi (#15508) üzenetére


joe979
aktív tag

Köszi.
Sikerült találnom még régi barnából , jobb áron mint a redux, mondjuk randa ez a barna, takarásba lesz meg nem is látszik ki ...

Szissz

(#15510) Grózi válasza joe979 (#15509) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nem nézegeted akkor nem fáj!!! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15511) joe979 válasza Grózi (#15510) üzenetére


joe979
aktív tag

Jogos :) , ha bevállik akkor még inkább nem zavar majd . A nők sem tökélesek, miért lenne ez kivétel :))

Szissz

(#15512) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Ha 5db 14cm-es(3pin) ventit kötök egyetlen 3pin alaplapi csatlakozóra akkor annak hosszútávon lehet valami következménye?
(A CPU 4pin PWM-es csatlakozója mellett a 3 pin-es csatlakozót az előbbivel párhozamosan vezérli azért szeretném így bekötni.)

[ Szerkesztve ]

(#15513) Grózi válasza Mustármag (#15512) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha olyan hosszabbítón teszed amin külön molex-ről kapják a tápot akkor nem,sima elosztóról nem próbálnám...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15514) Mustármag válasza Grózi (#15513) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem olyan sajnos, akkor marad a fix 7v-t.

(#15515) Speed® válasza Mustármag (#15514) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sok szerencsét a majdani gépcseréhez, ha lekormoltak az 5Vos eszközök a rövidzár esetén rájuk szabaduló 12Vtól :U Komolyan ekkora probléma egy ventivezérlő, ha már ennyi ventit akarsz vezérelni..?

(#15516) Grózi válasza Speed® (#15515) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben igazad van,de kicsit finomabban is tálalhattad volna... :D Mondjuk nekem se mindig sikerül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15517) Speed® válasza Grózi (#15516) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokadjára látom már, nem értem, hányszor kell még szólni, VESZÉLYES!

(#15518) neko18 válasza joe979 (#15509) üzenetére


neko18
senior tag

:DDD Egyébként egyetértek valahogy a Noctua hűtők bűnrondák :)) Viszont állítólag csendesek és jól hűtenek :)

kdxsv

(#15519) Anubris válasza Speed® (#15515) üzenetére


Anubris
őstag

Én most azt tervezem, hogy mivel csak 5 db 4 pines tű van az alaplapomon, egyikre két darabot kötnék Y 4 pin kábel segítségével, illetve lehet rendelek 1-2 Alpenföhn Wing boost ventit aminek van egy darab 4 tűs elosztója így még egy darab ventit rálehet kötni egy darab alaplapi tűre. Tehát így max 2 venti egy tűn is vészes szerintetek?

(#15520) Grózi válasza Anubris (#15519) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem most is 2 van egy csatin egy Phobya Y elosztón.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15521) Glaz-dozfhut válasza Speed® (#15517) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Akkor ezt mire véljük? 9x3 pin Átlagosra.

- Glaz-doz-fhut -

(#15522) Henk válasza Glaz-dozfhut (#15521) üzenetére


Henk
veterán

Én ezt nem venném garanciának, hogy bírja. Esetleg egy erősebb vezérlő egy ága elbírhat 9 ventit, de én még arra sem kötném rá. Esetleg egy 3 pin-molex átalakítóval a tápra. Amúgy szerintem ezt a kábelt a Phobya a Nova-hoz gondolta ki.

(#15523) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#15521) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt nem vállalnám be azért..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15524) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#15523) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én a hecc kedvéért azért megnézném. Na meg milyen "szépen" mutatna. Persze nem a saját lapomon, ha egy mód van rá. 2 ilyen a házba és nem kell légkondi.

#15522 Henk: jó ideig azt hittem, hogy megáll magába. Az oldalán ott sorakoznak a különféle elosztók; 2x3, 3x4, 4x3 pin, akkor a 9x3 pin is biztos életszerű.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15525) Mustármag válasza Speed® (#15515) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát nem is csináltam meg.
Így utólag fölösleges is, mert 7v-ra kötött 4 venti mellett a proci hűtő ventije alapjáraton forog mióta bekapcsoltam a gépet. És ez idő alatt volt egy 15 perces IBT-m is meg 30 perc Bf3.

(Amúgy ha lenne első hsz. akkor pl. én nem kérdeztem volna meg)

(#15526) Henk válasza Glaz-dozfhut (#15524) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem a 9-es az előbb vázolt feladatra való. Nem gondolom, hogy a lap jó néven venné ha egy csatira kapna ennyi ventit. Anno 4 AC-t én is rákötöttem a cpu fan-ra egy ideig, nem is volt vele gond. De úgy gondolom ha valaki nyugodtan akar aludni akkor 3-nál többet ne kössön egy csatira.

(#15527) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#15524) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van itthon pár régi p4-s gép-na azokon én is,max. ha elfüstöl akkor egyel kevesebbet kell rakosgatni! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15528) Speed® válasza Glaz-dozfhut (#15521) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez egy komolyabb vezérlőn esetleg elvan, amúgy erősen butaság kategória..
Egy alaplapi csatiról biztosan nem állnék neki leszedni ~20+Wot induláskor.
Pont ilyesmire jó a külön betápos PWM splitter, ott nincs teljesítménygond..

(#15529) eventus


eventus
veterán

Egy új 120 cm ventilátor körkép: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15530) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Látom, aktuális a kérdésem :D
3 házventit szeretnék használni az épülő konfigomnál (BitFenix Spectre mind - 2x120mm és 1x200mm), és eddig az volt a terv, hogy egy BitFenix Reconnal vagy egy Scythe Kaze Master Flat II-vel hajtom meg őket. Ha viszont nem muszáj, nem költenék el tízezret egy vezérlőre, mert alapvetően alacsony fordulaton futnának (alig 200W a gép teljes fogyasztása, és egész szellős a ház is). A kérdés tehát a következő: az alaplapi csatlakozóról is kapnának-e elég kakaót a ventik egy 3pin->3x3pin elosztóval, vagy maradjak inkább a külön vezérlőnél?

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15531) Grózi válasza r4z (#15530) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyant vegyél ami külön molex-ről kapja a tápot.Ha az alaplapod képes a 3 pin-s csatin szabályozni,akkor viszont egy formán jobb lenne(120-200mm).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15532) r4z válasza Grózi (#15531) üzenetére


r4z
nagyúr

A molexesek közül nem találtam olyat, aminél lehetne vezérelni a ventik fordulatszámát, fixen 5-7-12V-ra vannak belőve. De ahogy nézem, a kétféle venti miatt veszett fejsze nyele, marad a külön vezérlő - Scythe Kaze Master II-vel van valakinek tapasztalata? Tesztekben nagyon dicsérik.

Muszáj kétfélét használnom, mert a házam elején csak egy nagy (120-200mm) hely van, és az oldalán van kettő 120mm-es (Corsair 250D), így annak az egy ventinek kb annyi levegőt kell megmozgatnia, mint a másik kettőnek együtt, hogy jó legyen a huzat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15533) Glaz-dozfhut válasza r4z (#15532) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ilyesmire gondolt [link] , de van igényesebb harisnyázott kivitelben. PWM-es. Az alaplapon nincs egynél több ventilátor csatlakozó?

- Glaz-doz-fhut -

(#15534) Grózi válasza r4z (#15532) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
Én ilyenre gondoltam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15535) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#15534) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csak mert azon nincs molex ahogy említetted. "Olyant vegyél ami külön molex-ről kapja a tápot."
Akkor a harisnyázottat azért belinkelem: [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15536) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#15535) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igazad van,rosszat linkeltem! :B Olyanra gondoltam amit te linkeltél,csak harisnyázottban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15537) r4z válasza Glaz-dozfhut (#15533) üzenetére


r4z
nagyúr

Kettő van csak (mindkettő PWM-es), de az egyikre a procihűtő ventije kerül, azt nem bontanám külön.

Köszi a linkeket, még agyalok rajta egy sort :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15538) Glaz-dozfhut válasza r4z (#15537) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A processzor venti kimenetét is el lehet osztani. Szélsőséges esetben talán négy fele is. Vagy ha csak duplatornyos a hűtő, van aki három ventilátort rak rá, amit szintén egyszerre szabályoznak. Ha a 3x4pin működik, akkor a 2x4 is.

- Glaz-doz-fhut -

(#15539) r4z válasza Glaz-dozfhut (#15538) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem is azért, mert nem bízok a technikában, hanem azért, mert nem akarom, hogy a házventi sebessége is úgy ingadozzon, ahogy a CPU cooleré. Fix alacsony vagy fix közepes fordulat között váltogatnám csak a ventiket. Úgy látszik, hogy mégis maradok egy külön vezérlőnél. Nem olcsó, de legalább úgy működik, ahogy én akarom :D

Ne keressetek észérveket, én már csak ilyen vagyok :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15540) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#15538) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:Y Na ez milyen hűtő???

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15541) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Adott egy Silverstone Raven 03- ház amiben csak a HHD-et szeretném hűteni az az elől található 3,25"-os részben. Jelenleg nem található ott ventilátor és még a HDD-k sem ott vannak, de kb 3k környékén kellene nekem ajánlani olyan halk ventilátort ami erre a célra megfelel.

A 2 vinyó amúgy egy SAmsung 1TB-os (HD103SJ) és egy 3TB-os WD RED.

Amiket néztem és halknak mondhatóak azok az alábbiak:
- Cooltek CT-Silent Fan 1200
- BE QUIET! PURE WINGS 2
- Nanoxia Deep Silence 120 - 1300
- Noiseblocker BlackSilent Fan XL1 - 120mm ( ilyenem már volt igaz nem egy kiemelkedő teljesítményt hozott de nem volt hangja az biztos )

Ezenfelül bármit ajánlhattok mert nem igazán tudom melyiket érdemes venni erre a célra, de lényeg 3k környéne, és 20dB alatt legyen a hangja.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15542) Grózi válasza stigma (#15541) üzenetére


Grózi
Topikgazda

BE QUIET! PURE WINGS 2 lesz a befutó!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15543) r4z válasza Grózi (#15540) üzenetére


r4z
nagyúr

Alpenföhn Everest :)

stigma: BitFenix Spectre esetleg?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15544) Grózi válasza r4z (#15543) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15545) stigma válasza r4z (#15543) üzenetére


stigma
addikt

Ránézek egyet kifelejtettem. No LED :DDD
Utálom a világítós dolgokat. Habár lehet van rajta egy off gomb amivel le lehet kapcsolni hogy világítson.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15546) r4z válasza stigma (#15545) üzenetére


r4z
nagyúr

A LED nálam is kizáró ok. :) Én amúgy Spectre 200mm befúvó + 2x120mm kifúvó kombinációban gondolkozok egy Corsair 250D-ben. Hozzáteszem, nem vagyok nagy öreg, de utánuk olvastam, és jókat írtak róluk. Plusz jól is néznek ki, de ez az én dilim :D Majd a szakértők megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15547) stigma válasza r4z (#15546) üzenetére


stigma
addikt

Én nem igazán vagyok öreg, vagy öregnek mondható, de ami világít nagyon az idegesít.
Amiket néztem, eddig átlagban jól teljesítenek, de lehet az lesz majd, hogy úgyis szeretnék 3-4 ventilátort venni mert otthon gépátépítés lesz és akkor kipróbálom a Cooltek + Be Quiet + Nanoxia kombót.

Cooltek-ről sokat nem olvastam mert nincs róla teszt, Nanoxia jónak mondható, Be Quietet itt ph!-n ajánlották.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15548) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#15540) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van egy elborultabb is. Ha az tetszett, ezt imádni fogod. Épp 5 venti fér rá. Már ha jól számolom.

Prolimatech-Quad-heatsink-cooler
[link]
Azt nem tudtam kitalálni hova fér el.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15549) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#15548) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem mindkettő már a felesleges kategória-de érdekességnek jó!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15550) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!
140-es ventit keresnék, sima 3 pineset. Az alsó közép kategóriában.
Én a Revoltec AirGuard 140-et néztem ki, ez mennyire ajánlott darab? Olvastam hogy red wing nagyon ajánlott ebben a kategóriában, de abból nem láttam 140-est. Esetleg jobban megérné inkább egy 120-as red wing?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.