Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ventilátor szabályzó után érdeklődnék! (remélem jo helyen :B)

Olyat szeretnék ami legalább 3 ventit tud kezelni, és ha lehet akkor egyesével ki is lehessen kapcsolni a ventiket. Tekerős vagy érintőkijelzős az majdnem mindegy, talán az érintőkijelzős felé hajlok ha ki lehet kapcsolni h ne világítson, de amelyik jobb!
Elsőkörben ezt néztem ki, ebben a video-ban úgy láttam, hogyha manualra kapcsolok és teljesen leveszem akkor kikapcsol az adott venti, jól gondolom?

Köszönöm a segítségeket! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15052) Grózi válasza Juliuska (#15047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök hogy egyetértesz.Szerintem az ember gerincében 1 db S-alakú görbület van-de sajnos manapság nem ez az általános nézet.És itt fejezzük be mert szétoffoljuk a topicot.Milyen meglepő hogy a motorosok egyet értenek.... :) ('06 1000RR)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15053) Bacusuz válasza patomi (#15045) üzenetére


Bacusuz
őstag

+1 Grózinak ,hadd hulljon a férgese,viszont ha több ember állása is múlt ezen a görényen hát az gáz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15054) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok

Ma végre átvetem a Xilence Red Wing-et 12cm PWM, eddig hangban kb. ua. mint az elődje

AIDA64-el végeztem tesztet, na akkor felszaladt a hőmérséklet 35-ről se perc alatt 49 fokig, de hangban alig emelkedett.

régi venti:
[link]
[link]

és az új:

[link]
[link]

Egy amatőr kérdés, de nem kinevetni :B jól raktam fel ?
Azért kérdem mert elé raktam egy kis lapkát és nem nagyom mozgatta meg.
Lehet az alacsony fordulat végett ?

Bekapcsoláskor:
[link]

30perc után:
[link]

A gépem adatai a profilomnál.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15055) do3om válasza Roland8622 (#15054) üzenetére


do3om
addikt

Ez most mi?
Hol van a venti?
Mi köze a cpu hőfokhoz ha nem is bordán van?
Van a bordán venti?
Ha igen ugye nem egymással szembe fújatod ezzel a hátsóval?
Ha nincs rajta venti mért nem odarakod ezt amit vettél a borda elejére és hátrafelé fújjon, hátra meg a régit kifelé fújóra?
Nincs egy képed az egész belsőről rendesen?
Vagy jó lesz mert valami olyan házad van, vagy sajnos hozzáértésed szüleménye a ventik elhelyezése. :D

[link]
Ez a házad? És a hol vannak benne ventik? Amugy a képen is látszik az ajánlott elrendezés az meg hogy te jól rajtad e be egy óvodás is képes eldönteni hol fúj meg hol szív.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15056) #75128832 válasza Roland8622 (#15054) üzenetére


#75128832
törölt tag

Én itt két életlen random fotót látok, az egyik új ventitől 3 centire egy hűtőbordatornyot.
Esetleg egész kép, egész gépházzal, egyesével a ventiket, és kicsit messzebbről?

(#15057) do3om válasza #75128832 (#15056) üzenetére


do3om
addikt

Elég ez ahhoz hogy gyanúsan fodorítva legyen :DDD

A macho-hoz gondolom járt venti ami rajta van (persze lehet nem) és fúj hátra, hátulról meg a red fúj élőrre ez logikus elhelyezés. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15058) #75128832 válasza do3om (#15057) üzenetére


#75128832
törölt tag

Hát végül is igen.
De ki tudja, lehet, hogy ő előre húzza a levegőt hátulról, hogy elöl lábmelegítő legyen ;]

(#15059) do3om válasza #75128832 (#15058) üzenetére


do3om
addikt

Jön a tél, teljesen jó ötlet. :R

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15060) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Ez az óvodás is tudja szöveg tuti kellett.
Legfeljebb nem kérdezek itt többet semmit.
Mint írtam meglepett, hogy nem érzékelek fújó hatást. Raktam már be jó pár ventit a régi gépembe és azok 8cm-esek voltak, meg pörögtek rendesen, lehetett érezni a levegő áramlást.

Amúgy igen az a gépházam van és itt vannak a képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Majd még 1 kérdés: regisztráció törlése merre van és akár be is fejezhetjük.

Köszi annak aki itt és másik részlegben is normálisan válaszolt, nem egyből leszólta azt aki véletlen teljesen egyértelmű kérdést tett fel.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15061) Killer01 válasza Roland8622 (#15054) üzenetére


Killer01
őstag

Red-et megfordítani, akkor egy irányba fúj a prochűtő ventivel. Azért nem látsz semmit 30 perces hőmérséklet méréskor, mert a Macho brutál hűtő....ventik nélkül passzívan is röhögve ellenne 40 fok alatt + körbenézne a szobában hűteni valóért.

(#15062) do3om válasza Roland8622 (#15060) üzenetére


do3om
addikt

Jól van azért nem kel csak na muszáj volt. ;]
Na most nézem a képeket és nem látok red-et. :D
Hova bújt? Ami a képen van átlátszó venti az jól van berakva. Fent akkor nálad nincs semmi igaz (ház tetejében), ha nem tuningolsz erősen nem is kel csak kérdem.
Az elejében lévő amúgy ott van és befelé tolja a levegőt?

A légmozgást a rácsok miatt nem érezni annyira elégé lecsökkentik, de vékony papírlapot oda rakva egyből látod merre megy a levegő (persze a kialakításból is könnyen kikövetkeztethető)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15063) #75128832 válasza Roland8622 (#15060) üzenetére


#75128832
törölt tag

GyIK.hu style? Ott szokott ilyen menni. Kölcsönös leszólások.

De jó, bocsánat, elnézést, még egyszer bocsánat.
Az előző kettő hozzászólás viszont már kimeríti azt, amit mondhatnék.

(#15064) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Rendben, ti lecsaptatok a magas labdára én meg harapós kedvemben vagyok ma. Ennyi, nem is ejtenék róla több szót.

Na igen azok még a zsír új géptől vannak.Bocsi
Az a fehér átlátszó helyére a Red-et ugyanúgy raktam fel

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek már a Red Wing-el.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15065) zibo73 válasza Roland8622 (#15064) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
A hátsó red winget fordítsd meg mert a cpu hűtővel szembe dolgozik az elsőt meg ugyan úgy tedd be mint a hátsót.

(#15066) Grózi válasza Roland8622 (#15064) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne vegyél mindent magadra!
Ahogy a kollegák mondták,fordítsd meg a hátsó Red-et és szerintem 600 helyett mondjuk 8-900-on járasd.
Csak én nem látom vagy hol a párja?(2-t vettél nem?)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15067) Roland8622 válasza Grózi (#15066) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Okés megfordítom és a BIOS-ban megkeresem a szabályozását azt már láttam nem egyszer ;).
1-et vettem tesztelésre, ha beválik és szerintem igen akkor veszek még 1-t majd, de az sajna a fentre nem fér el, mert nagy a Matcho :D Max az előlapba, de ez még a jövő zenéje, egyelőre elég ez a hang és hőfok.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15068) Grózi válasza Roland8622 (#15067) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyébként Fx-nél(gondolom a 6 magból) bőven jók ezek a hőfokok is.Nekem a 4690k(4,4ghz) netezés-hd filmnézés közben is eléri a 45-50 fokot,viszont ibt alatt nem megy 83 fölé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15069) do3om válasza Roland8622 (#15064) üzenetére


do3om
addikt

Mondták már sokan: fordítva raktad be, de elég ránézni a régi meg az új képekre és fel kéne neked is tűnni hogy nem ugyan úgy áll a ventilátor.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15070) RMZ250 válasza do3om (#15069) üzenetére


RMZ250
senior tag

Aszonygya raktam már be pár ventit :DDD Erre beteszi fordítva és csodálkozik, hogy nem jó meg megsértődik ha kinevetik.
Amúgy meg 3-4 fajta venti volt már a kezembe és mindegyik keretén volt nyíl, hogy merre fúj. Bár lehet nem mindegyiken van.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#15071) Juliuska válasza Roland8622 (#15060) üzenetére


Juliuska
senior tag

Miután ezek a szakmai topikok elsősorban a segítségnyújtásról, és a tapasztalataink megosztásáról szólnak, a ventik forgásirány meghatározásának legegyszerűbb módja : a lapátok állásának figyelése, (ha egyszer rájössz) km-ekről is meg fogod tudni majd mondani, h merről merre fúj. Ebben az esetben nem lesz szükséged még a feltüntetett forgásirányokat jelző nyilakra sem. Ha időd engedi, szórakozz majd el az egyik régi de még működőképes 80x80x25-ösöddel, h ráérezz a fentebb leírtakra.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#15072) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

BE QUIET! Pure Wing 2 12cm Ez 1500-ön pörög alapból, igaz? Ajánlott? Vagy legyen inkább helyette valamelyik "lassabb" Scythe Glide Stream? Mindkettőről jókat hallottam! Sürgősen kellene az a vélemény! :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15073) pipo112 válasza flymi (#15072) üzenetére


pipo112
senior tag

egyikkel se nyúlsz mellé :D

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#15074) #75128832


#75128832
törölt tag

Silent Eagle vagy NoiseBlocker XLP?
Ti melyik mellett döntenétek?

(#15075) pipo112 válasza #75128832 (#15074) üzenetére


pipo112
senior tag

Noiseblocker

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#15076) flymi válasza pipo112 (#15073) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen-igen sejtettem, most majdnem egy áron vannak. Mondjuk jó lenne, ha Scythe-ból nem csak 1200-est lehetne kapni, a 800-1000-es is elég lenne nekem. Az 1500 RPM nem sok kicsit? A gyártói adatokra a decibeleket illetően nem adok hitelt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15077) pipo112 válasza flymi (#15076) üzenetére


pipo112
senior tag

ház hűtésre elég az 1200 rpm is bőven

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#15078) eventus válasza flymi (#15076) üzenetére


eventus
veterán

Szabályozható :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15079) flymi válasza pipo112 (#15077) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk venti szabályzóra lesz/lenne rádugva, szóval lehet tekergetni majd a potikat. A fix 1500-as Be Quiet így már 5V-on indul, így (talán) megtalálhatom a 800-1000-es tartományt. Kár, hogy nem készítettek ebből a jó fajtából alacsonyabb sebességűt. Vagy tévednék? :F
Egyébként mindkettő (kis eltéréssel) ugyanúgy néz ki, nekem bejön. Semmi cicoma meg ledek...

Eventus: én is sejtettem, de azért köszönöm! Szerinted, melyik a jobb? Ha ingyen utánad dobnák, melyiket választanád? :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15080) Killer01 válasza flymi (#15079) üzenetére


Killer01
őstag

a 14 centise pörög 1000-en: [link]
van belőle három a gépemben, kurv@ jó venti :DDD

(#15081) flymi válasza Killer01 (#15080) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Finnyás vagyok, a 12 cm pont elég. :D
Különben sem a méret a lényeg :DDD , hanem a hang amit "közben" kiad. ;]
Tény, hogy a nagyobb ventik eleve ugye lassabban forognak, de nekem akkor is választanom kell, még MA! :K
Aprón is láttam 14-eseket, sajnos a 12-es Pure Wingeknél voltak nálam gyorsabb fórumtársak.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15082) Killer01 válasza flymi (#15081) üzenetére


Killer01
őstag

Nekem eddig csak a Noctua és Noiseblocker ventik jöttek be, elég finnyás és csendbuzi vagyok....most már a bequiet a harmadik favorit márkám. szerintem nem tudsz mellényúlni, a weblapjukon megadott értékeket (ellentétben pl Artic-al) tudja az összes ventijük..

(#15083) flymi válasza Killer01 (#15082) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor megvan a nyertes, köszönöm! Pure Wings lesz a befutó! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15084) eventus válasza flymi (#15079) üzenetére


eventus
veterán

Be Quiet! Illetve, ha nagyobbat veszel akkor elég kisebb fordulat is több levegő mozgatáshoz :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15085) castiels


castiels
addikt

Szasztok!
Van egy Cooler Master RC 690 házam. Szeretnék bele venni ventillátorokat, milyet ajánlanátok hozzá?
Eddig Cooler master swif 2 120P volt, de régen eladtam, ha esetleg van ennél jobb akkor jöhetnek.
7db hely van benne. Köszönöm. :)

(#15086) olivera88


olivera88
veterán

Használ valaki CM Jetflo-t Silent mode adapterral? Most próbáltam először az 1600 fordulatos adapterrel. A Hwinfo szerint jóval magasabb fordulaton megy mint 1600 RPM. Jelenleg ~1800 as fordulaton megy.

castiels Ha lényeges a teljesítmény akkor a CM Jetflo-t ajánlom. [link] Nagyon jó kis cooler. 95 CFM a légszállítása, 160 000 ezer óra az élettartama, gumi pados a félfogatása igy elnyeli a vibrációt. És jár hozzá két Silent mode adapter, az egyik 1600 as fordulatra csökkent a másik 1200 ra.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#15087) Drenadar


Drenadar
veterán

Hellosztok!

Nemrég újítottam be egy Bitfenix Shinobi házat.
i5 4690 (alapon nem nyúltam még hozzá) megy benne, és még csak a gyári cooler hűti.

Elvannak most is így szépen párban...

Szerintetek melyik a hatékonyabb? Egy normális cooler (ami lehetőleg nem zavar be a ramoknak) vagy inkább felülre alulra házhűtő? Vagy oldalra...

Nincs bajom most a hűtéssel (nem állt még le :D) de gondoltam azért szellősebbé kellene tenni a házat :)

köszi előre is...

(#15088) Grózi válasza Drenadar (#15087) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyértelműen a cooler,2 db házhűtő nem hoz annyit.Nekem 4690K van,de a gyári hűtő ki sem lett bontva.
4,4-en járatom egy Ninja III Rev.B alatt-csendes és baromi jól hüt.Itt ph-n is hirdetnek 7k-ért-azért best buy.
Én is tőle vettem,olyan mint az új:
[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15089) Drenadar válasza Grózi (#15088) üzenetére


Drenadar
veterán

ez a hűtő nem is lóg a ram fölé, ugye?
csak mert túl magas ramjaim vannak :)

(#15090) Grózi válasza Drenadar (#15089) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem Hyperx Beast van ami az egyig legmagasabb,annyit csináltam hogy feljebb emeltem egy kicsit a ventit a hűtőn és kész.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15091) Drenadar válasza Grózi (#15090) üzenetére


Drenadar
veterán

és ha jól látom ahhoz hogy ezt feltegyem újra szét kellene szedni a gépet teljesen kivenni az alaplapot... fantasztikus :D

(#15092) Grózi válasza Drenadar (#15091) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát ha elég nagy a kivágás az alaplapi tálcán és ügyes vagy akkor nem.Én mondjuk inkább szétkapnám...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15093) kocsisricsi


kocsisricsi
újonc

Sziasztok!
Van egy ház amibe van egy 9cm ventillátor illetve egy 12cm-es.
Az alaplapba csak egy sysfan csatlakozó van. Kérdés mi a jobb megoldás? összeforrasszam arra az egy csatira mind a két ventit vagy valamelyiket kössem direktre? ha direktre kössem inkább akkor melyiket? 12cm van elől hátul a 9cm.

(#15094) Killer01 válasza kocsisricsi (#15093) üzenetére


Killer01
őstag

hátsó menjen max-on, azt kösd direktbe (ha csak ez a két alternatíva van).

(#15095) Glaz-dozfhut válasza castiels (#15085) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Most látom, újra kapható, ha minden igaz Coolink SWIF21201 és Coolink SWIF2120P. Mert mintha hiánycikk lett volna emlékeim szerint.

- Glaz-doz-fhut -

(#15096) tankraid


tankraid
aktív tag

Hi,

Nem talaltam infot h zalman z9 plus u3-as házba milyen típusú ventik vannak.
Érdemes az cserélni vagy teljesen jó? (xilence red wing 120asaim vannak régi házba arra tudnám)

A segítséget előre is köszönöm!

(#15097) tknof1871 válasza tknof1871 (#14972) üzenetére


tknof1871
őstag

Kiderítettem a hiba okát és kijavítottam. Tettem a nyákra egy másik tranzisztor, mert az eredeti elromlott. Most működik.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#15098) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv !

Alpenföhn Nordwand hűtőmre szeretnék új ventit venni Őt néztem ki a kérdés az ,hogy szerintetek hozza a 18.2 dB 1500 rpm-en ?20dB-nél nem akarok hangosabb hűtőt venni a procira.

Másik dolog jelenleg a gépben van nzxt gyári hűtő meg BitFenix Spectre 140 3pin black (1000rmp 20dB) . Az nzxt-ket szeretném cserélni de sehol sem találok normális áron a fentiből van valami jó alternatívája (2500-3000ft) ? Ha több fordulatot tud nem gond mert van egy lamptron fc5 a gépben azzal le tudom szabályozni a lényeg ,hogy ne legyen hangosabb a Spectre nél.

[ Szerkesztve ]

(#15099) patomi válasza XenHai (#15098) üzenetére


patomi
őstag

Én is pont olyat vettem 2db.-ot, csak fehéret. Valóban csendesek :K (mondjuk statikus nyomásról sehol semmi infó nincs)

Ha meg 140mm-es ház venti kell ez nem rossz, maximum 800rpm-el pörög csak, viszont csendes. Vagy van a bitfenix is ez is elég jó venti.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15100) szyLord


szyLord
csendes tag

Hali, :)
Vettem egy Zalman Z9 U3 Pc házat. Es hat ami ventik vannak benne elég hangosak játéknál és nagyon zavaró. A fordulat közbe eléri a 2500-at is játék közben. A háznak van érzékelője ami mutassa, hogy hány fok van benne és játék közbe sokszor 40 fok fele megy, ami általában 28 alatt szokott lenni.
Le szeretnem őket cserélni, mivel nem hiszem h lenne más megoldás. Es akkor mar szeretnek egy venti szabályzót is bele szerelni , hogy mikor játszom én állíthassam a fordulatot hogy ne legyen hangos.
Tudom, hogy a Xilence Red Wing a tökéletes de mivel átlátszó a gép oldala, olyan ventit szeretnek, amin vannak ledek is. 5 venti szerelhető be a hazba, de nem tudom, hogy alulra mennyire lenne fontos.
Szabályzónak Deepcool Rock Master V3.0 néztem ki és ezzel 4 ventit lehetne szabályozni, ezert nem szeretnek alul ventit rakni. Es ha mar Xilence akkor ezt néztem ki a PCXen es ott van a venti szabályzó is.

Kérdésem az lenne, hogy mennyire halk ez a Xilence és mennyire megbízható, illetve valki ismeri e ezt a Deepcool szabályzót, esetleg más hasonló hasznos cucc lenne e? :F

Koszi előre is :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.