Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Grózi


Grózi
Topikgazda

Üdv!
Gondoltam megosztom a tapasztalataim 200 mm venti ügyben.Aerocool Ds Cube házba kellett valami combosabb előre.Végül a MegaFlow 200 Red LED Silent Fan mellett döntöttem szerencsére.
Csendes,szolid a led világítás és jó légszállítással rendelkezik-ha valaki 200mm-es ventit keress,annak ajánlom!!
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15202) nexus6


nexus6
aktív tag

hello
jelenleg egy aerocool qs200 házban lakik a gépem, és múltkor meghalt az egyik ház venti (2 van elöl, 1 hátul). Vettem egy aerocool ds-t, vissza is tettem a régi sima venti helyére. Ahogy néztem a speedfan és a biosnál 1300-1400 RPM-mel mennek a ventik. Most feltettem az alaplap axtu (asrocK) programot, levettem a ház ventilátor sebességet level 3-ra, de még mindig ugyanúgy mennek. A házban 30 fok van és az i3-2105 (nincs videokártya) is 38 fok körül van. ez normális, hogy ennyire pörögnek? :F

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#15203) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy segítség, a következő ventilátor kábelem van:

Molex 4 db vezeték(1sárga,2fekete,1piros) 4 apa és 4 anya
Pin 2db vezeték (1piros,1fekete) 2 kiálló tű

Ez jó minden ventilátorhoz, vagy csak olyanhoz ahol nincs szabályzás tehát fix fordulaton fog működni ha 3 pin a ventilátor ha ehhez a kábelhez csatlakoztatom ?

[ Szerkesztve ]

(#15204) Glaz-dozfhut válasza Rathrol (#15203) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A 4 pines PWM ventilátor kivételével mindegyikhez jó; a 4 pinest nem tudod rádugni. Állandó maximális fordulaton fog üzemelni, mert a tápból kapja közvetlen az áramot, ami nem szabályoz. Szóval rádugható szabályozható venti is, de nem lesz szabályozva.

- Glaz-doz-fhut -

(#15205) Rathrol válasza Glaz-dozfhut (#15204) üzenetére


Rathrol
aktív tag

És egy ilyen Arctic cooling tc 12 (hőmérős) venti jó hozzá?

(#15206) Glaz-dozfhut válasza Rathrol (#15205) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Úgy tudom igen, bár ilyenem nem volt. Lényeg, hogy annak a típusnak, mint írtad is, saját fordulatszabályzó rendszere van és hőfok szerint szabályoz. Az említett csatlakozó jó hozzá.

- Glaz-doz-fhut -

(#15207) Bacusuz válasza pcgamer01 (#15194) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nagyon sokat segítettél,szuperül megy.Az egész gép csendes lett,de ha kell akkor jól szellőzik. :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15208) pcgamer01 válasza Bacusuz (#15207) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Akkor örülök! :R

Samsung Galaxy S10+

(#15209) mufi


mufi
senior tag

Gentle typhoon-t lehet még valahol kapni? Szeretnék valami jó ventiket az NH-D14-re és azt gondolom ennél jobbat nemigen tudnék venni.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15210) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
6 cm-es ventilátorból milyen lehet halk és erős? (mármint nagy levehőszállítás :) )

(#15211) Bacusuz válasza smallmer (#15210) üzenetére


Bacusuz
őstag

60mm fan

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15212) Drenadar


Drenadar
veterán

CORSAIR Air Series AF120 LED White Quiet Edition High Airflow 120mm

Egy ilyen mennyire lehet hatékony? Illetve tényleg csendes? nem találtam olyan tesztet amiben a corsair cuccai is benne lennének. Látom nem olcsó, megéri az árát? van ilyenről tapasztalat?

(#15213) gabor_h91


gabor_h91
csendes tag

Üdv remélem jó helyen járok :)
Rendeltem egy konfigot ipon-on.

A házban alapból van 3 ventilátor de a jobb szellőzés miatt rendeltem pluszba még 3 ventilátort hozzá.

De most nézem az alaplapon csak 3 hely van. Így azt a plusz hármat feleslegesen rendeltem? :F
Ezeket már csak hőfokszabályzóra lehetne rákötni?

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#15214) mufi


mufi
senior tag

Itt most nem értek valamit. Ha az Xilence ventilátor ugyanazt a hőfokot 1decibellel halkabban hozta, akkor miért a dobogó harmadik helyezete lett? :DDD

gabor_h91
kicsit leszáltak az árak, nekem egy i5 2500K konfigom van, 6 giga memóriával a többi mind ugyanaz mint neked, ax860-as táppal, de nem emlékszem, hogy ennyit fizettem volna a konfigurációért

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15215) gabor_h91 válasza mufi (#15214) üzenetére


gabor_h91
csendes tag

Hát sajnos ez most ennyi :) De úgy nézem plusz egy 10k még rájön mert vennem kell egy hőfokszabályzót is ... eléggé az az érzésem :/

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#15216) jookomak válasza gabor_h91 (#15215) üzenetére


jookomak
őstag

Lehet venni elosztó kábelt is párszáz forintért. 4-pin elosztó ventikábelt kell keresni.

(#15217) gabor_h91 válasza jookomak (#15216) üzenetére


gabor_h91
csendes tag

Rendben köszönöm a gyors segítséget :R

Asus H97M-PLUS | GTX 970 Gaming G1 | i7-4790 | Corsair 16 GB 1600mhz | Corsair 550d | Samsung Galaxy s6 Edge

(#15218) Grózi válasza gabor_h91 (#15215) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy aprón keresel,én is árulok egy 2 hónapos 6 csatornás vezérlőt.. ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15219) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Egy Cooler Master Sickleflow wan a gépemben (szívóként hátul) és pár napja elkezdett úgy beindulni, hogy kb a teljes boot alatt (1-2 perc) zúg, de aztán tökéletes nyugalomban pörög tovább. Ha pl kikapcsolom a gépet, de 10 perc múlva bekapcsolom, akkor nem csinálja, viszont pl 1 óra állás után már megint.
Halálán van, vagy csak belül lett poros? Ha érzésre nem ráz akkor is ajánlott lenne a ház túlsarkába csavarozott HDD védeémében kivenni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15220) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

140mm-es ház-ventik közül melyikek ajánlottak mostanság? Egy Antec One aljára kellene a befúvónak.

[ Szerkesztve ]

(#15221) Domyzilah


Domyzilah
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,tudd valaki 13cmx13cmx2,5cm pc ház ventiket? :F Előre is köszönöm!

(#15222) Glaz-dozfhut válasza Domyzilah (#15221) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Egy 135 millimétereset találtam: Zalman.

- Glaz-doz-fhut -

(#15223) Domyzilah válasza Glaz-dozfhut (#15222) üzenetére


Domyzilah
tag

Köszi.Nem lesz jó, mert pontosan 13x13x2,5 cm kellenek, a Thermaltake frio Advanced gyári ventiket szeretném lecserélni, mert hangosabbak a kelleténél. ;)

(#15224) Glaz-dozfhut válasza Domyzilah (#15223) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Épp kérdezni akartam, hogy nem e az a típus, mert ez ilyen elcseszett ebben a tekintetben.
Nézegettem máskor is azt a hűtőt és talán egy 120-as is jó lenne rá. Ugyanis méretmegadáskor a legnagyobb szélességet adják meg, ami ennél a ventinél egy rádiusz formájában a kereten kívül esik. Összemérted már egy "szabványos" 12-es ventivel? Gyanítom a keret egyforma. Ha igen akkor 12-set rakhatsz rá.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15225) Glaz-dozfhut válasza Domyzilah (#15223) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Találtam is egy konkrét utalást egy tesztből. " First of all, the fans are not 130mm like you might think. The bolt pattern is identical to a 120mm fan, but the actual fan itself has been enlarged. " A furattávok 120 milis ventinek felelnek meg e szerint.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15226) Domyzilah válasza Glaz-dozfhut (#15225) üzenetére


Domyzilah
tag

Amit írtál elgondolkodtató.Hálám üldözőn :R.Most ép külföldön vagyok, mihelyt hazaérek megnézem a tippedet.Majd beszámolok róla.Még egyszer ezer köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#15227) Grózi


Grózi
Topikgazda

[link]
Rendeltem 2db ilyen ventit a Varázslótól és kellemes meglepetés ért-a gyári adatok reálisak lehetnek.
Nagy légszállítás kis hanggal,én H100-on használom.Az ára se olyan vészes(3200FT).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15228) otps


otps
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen ventit kéne cserélnem: http://www.aliexpress.com/item/Snowfan-12cm-12v-12038-metal-frame-in-double-ball-3-line-cooling-fan-yy12038h12b-029/956491164.html

115 CFM-et tud.

Hogy konvertálom a CFM-er RMP-re? A Google nem segít. Hazai forrásból mit érdemes beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#15229) nexus6 válasza nexus6 (#15202) üzenetére


nexus6
aktív tag

sikerült elosztót vennem, gondoltam az alaplapon lesz a ház első két ventije. Kötelező két egyforma ventinek lennie ha alaplapi elosztón megy? az egyik aerocool ds 4 pin, a régi egy gigabyte 3 pines (az elosztó pont ilyen: egy 4pines és egy 3 pines része van).

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#15230) zibo73 válasza otps (#15228) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
M iaz a RMP?
A CFM et m3/h ra tudod átszámolni.Katt

[ Szerkesztve ]

(#15231) otps válasza zibo73 (#15230) üzenetére


otps
aktív tag

RMP = RPM; csak nem engedi javítani. Szóval, ha 12 cm-es 115 CFM-es ventit keresek, akkor hány RPM-est keresek? A linkedből nem volt egyértelmű.

Konkrét márka, ajánlat? Megbízhatóság; ár/érték arány?

(#15232) Glaz-dozfhut válasza otps (#15231) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az RPM a fordulatszámot jelenti (revolutions per minute). Ne a fordulatszámot nézd, bár aránylik egymáshoz a kettő, hanem a CFM-et, ami a légszállítás értékét jelenti (köbláb/perc).
Feltételezem tápegységbe kell a ventilátor, ami tovább bonyolítja a dolgot, mert nem elég a közel azonos légszállítás, hanem az indítófeszültségüknek is meg kell egyezniük, a ventilátor-szabályzásnak, meg miegymás. Van annak is fóruma itt a P.H.-n Táp ventilátor csere
De tessék egy hasonló ventilátor ami még erősebb is: SCYTHE Ultra Kaze 120 x 120 x 38 mm,
Specifications:
45,90dBA / 133,60CFM = 228 m³/h / DC12V / 0,60A (3000rpm Version)
Connector:
3-pin (3-pin to 4pin adaptor included)
Bearing Type:
Sleeve Bearing
MTBF: (meghibásodás mentes üzemidő)
30,000 hours (óra)
Gyártói old.: [link]

- Glaz-doz-fhut -

(#15233) otps válasza Glaz-dozfhut (#15232) üzenetére


otps
aktív tag

@Glaz-dozfhut: Köszi szépen!

Házba kell a venti; ráadásul bitcoin bányászgép.

Ja; közben felmerült egy másik szempont is: legyen halk; mondjuk < 30 dB, hogy a másik szobában lehessen aludni. Esetleg kisebb teljesítményű is megteszi.

Amit linkeltél, ha jól látom, elég hangos (> 30 dB).

[ Szerkesztve ]

(#15234) Glaz-dozfhut válasza otps (#15233) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igen, a nagy légszállítás és a zaj már együtt jár. A mozgó levegő adja a nagyobb hangot, különösen, ha valaminek nekiütődik, áthalad.
Nem tudom Enermax T.B.Silence 120 PWM , RAIJINTEK Boreas Beta, Xilence Red Wing 120 PWM, Chieftec AF-1225 PWM meg talán Zaward Golf Fan , Nanoxia Deep Silence PWM + még sorolhatnám. Természetesen ezek közül nincs minddel tapasztalatom.
A ház hűtésen javíthatsz azzal, hogy kis réseket lefeded, hogy ne fals irányba távozzon a levegő vagy ne onnan szívjon. Aztán a vidókártyáknak is kéne valamit okozni, de arra nincs használható ötletem, mert szerintem azok, alapesetben kiesnek a fő légáram vonalából.

- Glaz-doz-fhut -

(#15235) otps válasza Glaz-dozfhut (#15234) üzenetére


otps
aktív tag

Köszi! (Amúgy ASIC gép; nem videokártyás) :R

(#15236) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

Bitfenix Shinobi Window ház két gyári légkavaróját lekötöttem az alaplapról, mert hangosak voltak.
Volt a korábbi gépemből egy Noctua NF-S12B, amire ráraktam az ultra halk adaptert (így 600 RPM és 6,4 db értékeket tud produkálni).
Így viszont nagyon nagy csend honol a szobában. A gép: i5 4440+gyári hűtő, NV Quadro FX1800...

A kérdés: a vinyónak (WDC WD5000AADS-00M2B0 30 °C (86 °F) / AIDA) nem gond, hogy direktbe nem kap fuvallatot?
Az első Noctua venti (a felső) az SSD-re tolja a levegőt, a vinyó az SSD alatt van kettővel.

Hosszútávon szerintetek lehet vele probléma?

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15237) Grózi válasza QwErTy42 (#15236) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az az idő már elmúlt hogy hdd-t kelljen hűteni-ne aggódj nem lesz gondja!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15238) QwErTy42 válasza Grózi (#15237) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15239) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretnék 2-3 darab 120 mm ventit venni a szgép házikómba (Xigmatek Asgard Pro). Nincs gond a géppel, nem melegszik, bár szeretem, ha nem éri el semmi a 40°C fölé (néha az ssd eléri, mert nincs rá hűtő rakva, de a többi alkatrészt a gyári géphűtő lehűti). Am, felül van kihagyva 2 db 120-140mm ventinek helye, és azon keresztül jön be a por. Rendeltem külföldről ilyen szűrőt és nemsokára gumi "csavarokat", de akkor már legyen rajta legalább felül venti és akkor jó hűvös is lesz.
Kérdés, 1-2 k darab áron milyen venti mehet bele (PCX-ről rendelnék) (az Arctic modelje jól néznek ki (habár fehér, a gépház meg fekete), a 120-as modeljeiről vegye/jó tapasztalatokat írnak le.)? De azért jól nézzen ki esztétikailag.

Úgy rémlik, mintha kérdeztem volna már itt a fórumon, de nem találom a hozzászólásomat... :F

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#15240) Glaz-dozfhut válasza Unteroff (#15239) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezek voltak. Egyébként a Xilence Red Wing-je jó a maga nemében. Van PWM-es és sima. Plusz a piros valamennyire megy a feketéhez.

- Glaz-doz-fhut -

(#15241) Unteroff válasza Glaz-dozfhut (#15240) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Köszi, időközben rájöttem, hogy másik fórumba írtam az előbbit... :D
No, még jól is néz ki, s' nem is drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#15242) Glaz-dozfhut válasza Unteroff (#15241) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

És élőben még ennél is jobb.

- Glaz-doz-fhut -

(#15243) Unteroff válasza Glaz-dozfhut (#15242) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Csak meg kell nézem még, mennyi hely maradt a deszkámon, mert ha jól emlékszem, mind a kettő gyári ventit ráraktam az alaplapra, és 3-nak kell a hely (2 felül-re, egy meg oldalra, vagy alulra, attól függ, melyikkel jobb a légszállítás). Van molexes, meg 3 pin-es változata, igaz?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#15244) Glaz-dozfhut válasza Unteroff (#15243) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem, hanem 4 pin Pwm-es és 3 pin venti csatlakozó. Ellenben kaphatóak elosztók: mondjuk ilyen Akasa Pwm-re vagy PWM Ykábel vagy itt már többfajta, ilyen is olyan is értelemszerűen.

- Glaz-doz-fhut -

(#15245) Unteroff válasza Glaz-dozfhut (#15244) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Köszi ezt is, am nem találtam PCX-ben, majd akkor rendelek máshonnan, egyszerű postán csak feladják. :(
Még annyit, hogy ha egyszer a fejembe veszem, hogy minden nyílásra egy-egy venti, de ezt mint a PWM csatira akarom tenni, és csak 3-4-es elosztók vannak, nem lehet egymásba dugdosni 2-3 elosztót, igaz? :D (de azért megkérdem komolyan is, mert akkor mind a kettő gyárit is rárakom (az új 3 mellé), ha nem 3 pin-es, hanem pwm, bár azt megnézem még, hogy olyan-e...)

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#15246) Bacusuz válasza Unteroff (#15245) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ez a megoldás erre a kérdésre.(4pin pwm elosztó kábel 5db ventire,csak a jelet veszi a lapról,tápról kapja a fix 12v-ot)

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15247) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASUS M5A87-es alaplapom. [link]
A problémám az lenne hogy most vettem két cooling swif2 ventilátor.
Tök mind1 hogy hová csatlakoztatom a Chassis Fan vagy a Power Fan-ba egyszerűen csak a maximális fordulaton pörögnek. Mind a két csatlakozó 3 pines.
Feltettem az ASUS FAN Xpert progit de abból nem tudom szabályozni. Feltettem a SpeedFan nevű progit de ott sem tudom szabályozni.
Mit csinálok rosszul?
Tudnátok segíteni ebben?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15248) Glaz-dozfhut válasza Directors (#15247) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Power fan csatlakozót tudomásom szerint nem lehet szabályozni. Ellenben a system fan-nak működnie kellene. Asussal van legalább tapasztalatom és nálam úgy működött a 3 pin szabályzás, hogy BIOS-ban a ventiszabályzást "Manual"-ra kell állítani. (Persze chassis Qfan control Enabled). Ott beállítod az alsó és a felső hőmérsékleti határt és a teljesítményt százalékban. Azaz, hogy legkisebb fordulaton minimum mekkora teljesítménnyel forogjon és maximumnál a teljesítményének hány százalékával. Nem tudom értelmesen megfogalmazni, mert angolul is egy kicsit ködös volt elsőre, másodjára és harmadjára is, de lassan kezdem megérteni. Elmagyarázi más.
Próbálkozzanak!

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15249) Bacusuz válasza Directors (#15247) üzenetére


Bacusuz
őstag

ha jól látom 3 csati van rajt:
-1 x 3 pin (cha fan) - ez nem tudom miért nem szabályozódik
-1 x 3 pin (pwr fan) - ez fix 12v-ot ad ez így o.k.,nem is fogja szabályozni a fordulatot
-1 x 4 pin pwm (cpu fan) - erre dugd rá próbából, a cpu hűtőt meg dugd addig a pwr-fan ba

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15250) Directors válasza Bacusuz (#15249) üzenetére


Directors
senior tag

Átkötöttem úgy ahogy írtad. Ezen szabályozza.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.