Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Rathrol válasza Grózi (#15800) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#15802) lsc


lsc
nagyúr

Bedobom ide is, a második feléről kérnék véleményt:
Egy kis adalék a Deepcool Gammaxx S40-hez. Giga 970-ud3p lapom van, ha elment a rendszer aludni a hűtő procija nem indult el, csak újraindítás után. Most egy kis maszekolással rátettem egy swif 120 1600 pwm-es ventit, így jó, hangja az nincs, hűt is. A maszek annyi volt hogy kellett négy új furat a rögzítőknek, a gammax eredeti furatai 100 mm körüliek, a swifre is fúrtam négy újat, így egyelőre fent van.

Ja és egy kérdés is, egyelőre egy olyan Y venti elosztóval üzemel a swif és egy aeroccol 120-as venti, a swif 4 pinnel, az aerocool csak 2 pinnel van kötve a cpu kivezetésre. Bírja vajon tartósan vagy cseréljem az aeroccoolt egy 4 pinesre /még van a lapon egy 4-es venti csatlakozó.

Az élet kegyetlen .

(#15803) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

32dB-es venti mennyire hangos pl a 21dB-eshez képest?
Van valami hangminta- összehasonlítás alap akár más témából?

(#15804) Grózi válasza lsc (#15802) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyi vele a gebasz,hogy valószínűleg a lap nem 1600-s fordulaton járatja a Swiftet maximumon-hanem 1000-1200.
gabor128
Gondolom ez gyártói oldalról vett adat-akkor valószínűleg elég hangos.(a gyártók általában 50-70%-s zajszintet adnak meg a valóshoz képest)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15805) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok.
Aprórol vennék 12-es PWM-es ventit innen. N200-as elejébe lenne rakva, adatlapon látható gépbe.
Arctic F12 PWM vagy EKL ami jó lenne. Szerintetek melyiket vegyem? Mind2 1000 Ft, és újszerűek.
:R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#15806) Grózi válasza Pete55555 (#15805) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebből én az Arctic-t választanám.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15807) Pete55555 válasza Grózi (#15806) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is az arctic felé húzok, az EKL-t nem ismerem annyira.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#15808) lsc válasza Grózi (#15804) üzenetére


lsc
nagyúr

Az nem téma, a proci így is max 45 fokos, csak nem akarom a lapot vagy a csatlakozót kinyírni.

Az élet kegyetlen .

(#15809) Grózi válasza lsc (#15808) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól semmi baja nem lesz se a lapnak se a csatinak hogy egyik oldalra csak 2 pin-s ventit dugsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15810) lsc válasza Grózi (#15809) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, arról van szó hogy egy Y elosztó van rádugva a cpu csatlakozóra a lapra, tehát 2 ventit hajt. AZ Y egyik ágában 4 vezeték van /arra megy a cpu hűtő/, a másik ága csak 2 pines, arra megy a másik 120-as venti, ha jól értem így a cpu hűtő ventije alapján vezérli a másikat is. A lényeg hogy mindkét venti egy csatlakozóról kap áramot.

Az élet kegyetlen .

(#15811) Grózi válasza lsc (#15810) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aha.Mindenesetre ha a két venti együtt nem haladja meg az 1 Ampert akkor a lapnak nem lesz baja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15812) Henk


Henk
veterán

Használ itt valaki ilyen ventit? Az érdekelne, hogy mennyire szabályozható le és mennyire hangos úgy?

[ Szerkesztve ]

(#15813) Grózi válasza Henk (#15812) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Használni nem használtam,csak általánosságban a slim venti hangosabb+ha mondjuk 7V-re leszabályzod akkor minimális levegőt mozgat meg(10 -max. 20 cfm).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15814) patomi válasza Grózi (#15813) üzenetére


patomi
őstag

Ez a slim nem az a slim a maga 25mm vastagságával mint a 120mm-es kategóriában a 12mm.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15815) Grózi válasza patomi (#15814) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igazad van,ezt csúnyán benéztem.Csak a slim-en akadt meg a szemem a 25mm-en nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15816) Henk válasza Grózi (#15813) üzenetére


Henk
veterán

Azt tudom, hogy a slim nem nyerő választás, de mint már szóba is került ez 25mm széles. Meg rettenetes nagy légszállítás sem kell mert 4 ilyen venti menne a radira. Viszont fontos lenne, hogy ne legyen hangja ezért is érdekelne mennyire lehet leszabályozni. Bízom benne 400 rpm környékén már jó lenne.

(#15817) Kbhont


Kbhont
senior tag

A varázslónál van raktáron 6db LEPA BOL.Quiet PWM Blue venti!
Akinek sos kell, az most menjen! :Y :Y

(#15818) Grózi válasza Kbhont (#15817) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze Red nincs... :W
HENK
Sajna ezt nem tudom,de 600 rpm-n se lehet nagy hangja..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15819) patomi válasza Henk (#15816) üzenetére


patomi
őstag

Egy vidit találtam, de csak 7,3Voltnál kezd el forogni.[link] Nem biztos, hogy túl nagy mozgás tér marad szabályzásra.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15820) Henk válasza patomi (#15819) üzenetére


Henk
veterán

Az indító fesz nem lényeges mert a szabályzóm induláskor 12V-ot ad az összes ventinek és onnan veszi vissza a beállított értékre. A videóban 2V-ig vissza tudja venni és utána áll le, az meg bőven elég mert 6V körül már jó lesz szerintem.

(#15821) patomi válasza Henk (#15820) üzenetére


patomi
őstag

Valóban sorry a végét már meg sem néztem a videónak. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15822) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Megjöttek végre az új Lepa ventik!
Be is raktam öket a következő kép!
Kivágtam a gépház tetejét és felcsavaroztam a radit a lemezre.
A ventiket pedig alulról a radira.
Na az eredmény nagyságrendekkel jobb, mint előtte a Bitfenix ventikkel, de még mindig nem tökéletes.
Ami a gond, hogy nem bírtam a gumituskókat bele húzni a radiban lévő lukakba! Gondolkodtam, hogy át fúróm a lukakat, de aztán megsajnáltam a radiátort...
Még talán úgy is meglehetne, hogy régi ventilátor házkereteket használnék távtartónak és azokra akasztanám fel a gumituskókra a ventiket!
Szerintetek van értelme? Vagy van valami jobb megoldás erre?
A radiátor és a ház közé raktam 3M szivacsszalagot,de szerintem az nem sok szart ér.

[ Szerkesztve ]

(#15823) Grózi válasza Kbhont (#15822) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerezz be átmenő csavarokat csavar boltból és úgy tuti lesz!Radira nem jó a gumituskó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15824) Henk válasza Kbhont (#15822) üzenetére


Henk
veterán

Pontosan mi a problémád a mostani megoldással?

Grózi: az átmenő csavarral hogyan tudná megoldani?

(#15825) Kbhont válasza Grózi (#15823) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia Grózi!
Hogy érted az átmenő csavarokat?
Egyébként a Lepa ventinek 600.on semmi hangja! :R
Ezt most találtam a varázslónál...
[link]
HenK: Az a baj, hogy a ventik bugó hangját a ház felerősíti! Ha kézzel fogom oda os nem ér hozzá a hűtőhöz, akkor semmi hangja! Amikor neki nyomom, akkor felerősödik.
Ezért azt gondoltam, hogy felcsavaroznék régi venti házat a radira, (metrikus csavarral)
A másik felébe meg bele bírnám húzni a gyári gumi tüskét.

[ Szerkesztve ]

(#15826) Grózi válasza Henk (#15824) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A radi aljába csavarozva.Nem tudom hogy magyarázzam pontosan-de megpróbálom:
Tehát nem teljes átmenő csavarra gondoltam(5-6cm) hanem csak a ventit átérő és a radin lévő csavarhelyekre bemenőre(3-3,5 cm).

Kbhont
Tudom hogy nincs hangjuk! :D
Most hogy linkelted az adaptert elbizonytalanodtam hogy jól értem-e a problémát..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15827) Szilank1


Szilank1
újonc

Delta sokkal jobb nem annyira hangos hűt is rendesen de az baj ha nem szabályzod a fogyasztását mert sokat fogyaszt.
:DD

(#15828) Grózi válasza Kbhont (#15825) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így már értem!
Az az adapter se hülyeség,de esetleg próbálkozz sima mezei gumialátétekkel+hosszabb csavarral!Filléres dolog csavarboltban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15829) Henk válasza Grózi (#15826) üzenetére


Henk
veterán

Ezt így értem de gondolom szándékosan push-ba rakta a ventiket és kifele fújóra. Az általad javasolt megoldással ez nem kivitelezhető. De azt még mindig nem tudom miért nem jó így ahogy van, ez így elég gyakori kialakítás, pl. nálam is így van.

(#15830) Grózi válasza Henk (#15829) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miért ne lenne kivitelezhető?Én is push-ra gondoltam.Valahogy akkor vagy nem jól magyaráztam vagy nem tudom. :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15831) Kbhont válasza Henk (#15829) üzenetére


Kbhont
senior tag

Mert merev kontakt van a ház és a ventilátor között...
Valami ilyenre gondoltam, csak kérdés, hogy mennyire romlik a venti hatásfoka attól a 25 mm távolságtól.

[ Szerkesztve ]

(#15832) Henk válasza Kbhont (#15831) üzenetére


Henk
veterán

A venti és a ház teteje között ott a radi, nem? Nehogy azt mond, hogy a venti rezgését a radin keresztül is átadja a háznak. Ha nem akkor felesleges a gumi p.csökkel rögzíteni.

Grózi: a 15822 hsz-ban lévő első képhez képest te hogy gondoltad az átmenő csavaros rögzítést? a ventiket a radi és a ház közé tennéd?

(#15833) Kbhont válasza Henk (#15832) üzenetére


Kbhont
senior tag

Pont ezt mondom!
A radi fixen van csavarozva a házhoz!
Alulról a ventiket nem tudtam, csak metrikus csavarral rögzíteni a radihoz!
Amíg nem volt oda csavarozva, (csak kézzel oda tartottam, addig semmi hangja nem volt! Miután felcsavaroztam öket lett egy tompa búgó hang! Mikor emelem a fordulatot akkor ez a tompa hangot felváltja a megszokott venti hang! De nekem bőven elég, ha 600-on mennek, mert 30-32 foknál nem megy feljebb a vizem!
Ezért gondoltam, hogy a ventik felfüggesztését kell valahogy át alakítanom...

(#15834) Grózi válasza Kbhont (#15833) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Henk neked is!
Én így gondoltam az átmenő csavart,csak azzal kísérleteznék hogy a radi és a venti közé 1-2-3 mm-s standard gumi alátétet tennék. Elöször csak mondjuk 1mm-st,de ha kell akkor 2,3...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15835) eventus


eventus
veterán

Cougar ventik elég jók és tetszetosek. Itthon nem kapni :)) Varázsló sem varázsol nekünk :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15836) Grózi válasza eventus (#15835) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mostanában még üzenetre se válaszolnak... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15837) tailor74 válasza Kbhont (#15833) üzenetére


tailor74
őstag

Grózi jól mondja, szeri tem sima gumi alátét a venti és a radi közé megoldaná a problémád...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15838) Henk válasza Kbhont (#15833) üzenetére


Henk
veterán

Hát akkor az nem valami jó venti ami akár kis fordulaton olyan frekvencián rezonál, hogy a radin keresztül is érezhető. Simán házhoz rögzítve találkoztam ilyennel, de radinál még nem. Ha teszel gumi alátétet akkor szerintem ne csak a venti és a radi közé hanem a csavarok feje alá is tegyél mert ott is fixen érintkeznek.

(#15839) Grózi válasza Henk (#15838) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Már vártam hogy így reagálsz... :DDD
Házhoz rögzítve nem rezeg semmilyen fordulaton.Vedd figyelembe hogy a ház szét lett vágva,valószínüleg a radi sincs vízszintesen teljesen stb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15840) tailor74 válasza Grózi (#15839) üzenetére


tailor74
őstag

Nekem is van pár darab ebből a ventiből, csak piros, ráadásul pont vízhűtésen, és nem rezonál egyáltalán...
Ott valami más gond lesz.... :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15841) Kbhont válasza tailor74 (#15840) üzenetére


Kbhont
senior tag

Srácok!
Félre értettetek!!!!
Nem rezonál, nem rázkódik, nem rezeg!
CSak simán van egy kis bugó hangja! Ez most ne úgy gondoljátok, mikor egy hajtóművet indítanak egy boeingen!
Csak is azért zavar, mert mikor a kezembe volt, ott aztán tényleg semmi hangja nem volt!
És hát gyarló ez ember! A telhetetlenségről ne is beszéljünk... :D

(#15842) Grózi válasza Kbhont (#15841) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt viszont okozhatja a radi lamellái között áramló levegő-de az alátét azon is segíthet(vagy ronthat).
Én a helyedben még megpróbálnám 650-800 közötti értékeken járatni a ventiket(hangja még ott sincs),hátha jobb lesz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15843) Henk válasza Grózi (#15839) üzenetére


Henk
veterán

Hogy kellett volna reagálnom? Mindegy mennyire vágta szét a házat mivel a radi az egy tök merev holmi, ha azt neki csavarozza a háznak az ad legalább akkor tartást mint az eredeti állapot. Sőt azt sem gondolnám, hogy a lamellák közötti áramlás adja a hangot mert az nagyobb fordulaton szerintem inkább erősödne. Mindegy is mert ez csak találgatás, ezt ő tudja letesztelni és eldönteni.

(#15844) Grózi válasza Henk (#15843) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd kiderül. :K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15845) Kbhont válasza Henk (#15843) üzenetére


Kbhont
senior tag

A ház az atom biztos!
Chieftec BA-01-BBB ház. Van vagy 15 kg!
Más!
Sajnos a lapom egy Asus Rampage Gene IV.
Tehát nem lehet vizezni... Ellenben legalább fűteni lehet vele!
Sőt! Egy Asus R9290 van betéve aminél a GPU rendesen hűtve van, de az összes többi kacat szerintem nincs! A VGA felső fele (A fekete alu lemezre gondolok) mondhatni forró! Erre kellene valami ventit feltákolni!
Lehetőleg úgy, hogy a hidak is kapjanak valami kis szelecskét!
Egyébként a RAM-ok is forrók! :Y

(#15846) Grózi válasza Kbhont (#15845) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Asus 290 hűtése sajnos köztudottan sz@r.Jobban jársz ha eladod és veszel egy Sapphire TriX/Vapor-x-t vagy Msi-t.A memóriákra több gyártó is gyárt hűtőt,anno Corsair nekem is volt-relatív csendes és jól hűt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15847) Kbhont válasza Grózi (#15846) üzenetére


Kbhont
senior tag

VGA val az a tervem, hogy veszek két egyforma referencia karit és levizezem...
A RAM hűtőböl meg vettem egyet it a PH-n és baromi zajosak a ventik! Most 5v mennek, de csőd!
Lehet érdemes lenne bele venni valami 60x60x25 ventit...?

(#15848) Grózi válasza Kbhont (#15847) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az biztos segítene rajta! ;)
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15849) Kbhont válasza Grózi (#15848) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az előző hsz-m ből lemaradt egy T bötű! :B
Elnézést érte!
Grózi! Köszönöm a linket! Már rendelem is! :R :R

(#15850) patomi válasza Kbhont (#15849) üzenetére


patomi
őstag

Nem akarlak kiábrándítani de itt egy ezressel olcsóbb:[link] (kép megtévesztő lehet) Nekem is van egy, nagyon csendes, de nálam alacsony fordulaton megy.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.