Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Tuninger válasza Márton (#3100) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem tudja, ráadásul a 4K 4:3 30 fps gyengébb minőség mint a Hero 6-7-8-nál.
A szenzor egyébként tudná
Én nagyon bíztam benne hogy firmware frissítéssel kapunk teljes kiolvasásos 4:3-at, de csak a pixel bininges 2799x2111-re futja a processzor erejéből.
Szerintem a Hero 11 tájékán jutunk el majd a szenzor határaihoz :D

(#3102) AuraSync válasza Tuninger (#3101) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Anno elég volt a FullHD 30FPS is most már lassan a 8Ká 120FPS is kevés lesz 4:3-ba.

Az már más kérdés, hogy otthon a FullHD monitoron szerkeszti a 4/8K videót, hogy aztán feltöltse YT-ra ami csinál belőle valami valami elbaxott 720p minőséget. :C

De a világ így kerek. :R

Ha film minőség kell akkor nem sz@ros akciókamerákkal fogok játszani.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3103) Tuninger válasza AuraSync (#3102) üzenetére


Tuninger
addikt

Viszont én képes vagyok kihozni a GoProból azt a minőséget mint amit a promó videókban látsz.
Más kérdés, hogy a userek 90% nem érzékeny a képminőségre, egyformának látják a gopro az osmo és az sjcam képét. Nem én vagyok a célközönség.

(#3104) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Szeretnem az SJ4000 kameramat lecserelni mar valami kicsit jobbra. Eleg sokat szivtam vele az evek soran, foleg nyaron a tulmelegedes okozott neki gondokat es random kikapcsolgatott.Ezert ugy dontottem most szannek ra kicsit tobbet es legyen egy GoPro. Ki is valasztottam a GoPro 7 Black-et viszont ahonnan vneni szerettem volna kifutott termek lett. Igy maradt a GoPro 8 vagy a GoPro 9.

Kozel 80 fonttal dragabb a Gopro8 ami kb 30 ezer ft, szoval kibirhato. A kerdesem az hogy a Gopro 9 megeri a felarat? Tud ez a keszulek annzival tobbet?

[ Szerkesztve ]

(#3105) Tuninger válasza zsolti_20 (#3104) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem végy használtan 7-est, mostanság 75ért mennek.
Egyébként szerintem nem éri meg a felárat a 9 valos felhasznalasi korulmenyek kozott.

(#3106) Márton válasza AuraSync (#3102) üzenetére


Márton
nagyúr

A VHS minőség után sokaknak elég volt a Hi8, majd a miniDV is.. Szép korszak volt, de vége.
Jött a HD, Full HD. Szintén szép korszak, ám a vége felé járunk..
Ha rám céloztál én pl. VR180-as videókkal kísérleteznék, ahova édeskevés lenne a fullhd, de még a 4k felbontás is, mert a Quest2 szemcsim kijelzője többet is meg tud mutatni. Miért ne használnám ki?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3107) AuraSync válasza Márton (#3106) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A Steam felmérés alapján még mindig többen használnak FullHD monitorokat mint 1440p-t vagy 4K-t.
Ahhoz a két felbontáshoz már elengedhetetlen az erős PC ha valaki játszani is akar.

Kis hazánkban meg nem fog az átlag user csak azért 3080-at venni hogy a 4K-s monitorán meglegyen a 60FPS-e az Assa Valhallába.

Tök mind1 milyen korszakokról beszélünk ha azt az új korszakot nem tudod megfizetni.

A VR cucc meg nagyon messze van még a tömegtermék megnevezéstől.
Sőt sztem még mindig gyerekcipőbe van főleg a sima FullHD közeli megoldások mint a Quest 2.

Akkor szólja ha Dual 4K lesz és nem kerül még csak 100k-ba sem. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3108) Márton válasza AuraSync (#3107) üzenetére


Márton
nagyúr

Dual 4k vagyok, mert 3D-zek :)
Picit 100e felett volt a két Osmom.

Ne csak játékban gondolkozz. Persze, hogy nem fognak sokan 3080-at venni, főleg most..
Felőlem nem baj, ha nem lesz tömegtermék (bár tudtommal nem győzik gyártani a sisakokat), de ha nekem tetszik, hadd csináljak már rá megfelelő tartalmat, amit majd nyugdíjas koromban, nagy vigyorral nézek. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3109) Darko


Darko
senior tag

Elérhető az új Remote, 63 eur tagsággal.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3110) urban racer válasza Darko (#3109) üzenetére


urban racer
senior tag

köszi!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3111) Darko válasza urban racer (#3110) üzenetére


Darko
senior tag

Nekem már úton van, feb. 5-re írják hogy megérkezik, bár a UPS hozza, tehát inkább a jövő héten lesz meg.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3112) urban racer válasza Darko (#3111) üzenetére


urban racer
senior tag

Eddig mindig hétvégén rendeltem, csütörtök délután hozta.

szerk.: nem tudom rendeltél-e már tőlük, nekem eddig mindig azon a napon hozták, ami az emailben volt (3 csomag)

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3113) Darko válasza urban racer (#3112) üzenetére


Darko
senior tag

UPS-el szállít a Gopro, legutóbb a Hero9-emet hozták, és ismeretlen címre hivatkozva nem kézbesítették, be kellett mennem a vecsési telepükre a csomagomért. Rendeléstől számítva 3 nap alatt Vecsésen volt Hollandiából, Vecsésről 5 nap alatt nem sikerült Ürömre kiszállítani. A UPS magyarország google értékelése 1.9-es. Érdemes beleolvasni az értékelésekbe. :Y

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3114) Darko válasza Darko (#3113) üzenetére


Darko
senior tag

Ez gyors volt. Meg is jött a The Remote, 2-án rendeltem. :R

Egyszerűen ment a párosítás, a gombokat kellemesebb nyomkodni rajta, mint magán a kamerán, pláne ha a kamerán még szilikontok is van. A sebességéről már olvastam hogy lassabb mint a régebbi távok (de ez változhat, és írják is hogy fog), ennél a kamera kikapcsolt állapotból való indítása és a kapcsolódás olyan 17-18 mp.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3115) goldnarmz válasza Darko (#3114) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Kijelző jobbam olvasható, mint az előző verziónál? Azt ki nem állhatom...

"a kamera kikapcsolt állapotból való indítása és a kapcsolódás olyan 17-18 mp"
Jézus... :U

(#3116) Márton válasza goldnarmz (#3115) üzenetére


Márton
nagyúr

miért? végülis akciókamera, azok lassú események :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3117) Darko válasza goldnarmz (#3115) üzenetére


Darko
senior tag

Nem volt előtte távom, nincs összehasonlítási alapom. Szerintem jól olvasható, de azt hiányolom (vagy még nem jöttem rá) hogy bekapcsoláskor egyből rögzítsen a megadott ideig majd kapcsoljon ki, mint amikor kikapcsolt állapotban megnyomom a kamerán a felvétel gombot.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3118) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Megérkezett végre a GoPro Hero8 Black. :C
Eléggé tetszik, látszik rajta a minőség. Pár youtube videót meg néztem és már be is állítottam rajta pár dolgot. Felbontásból úgy néz ki a 2.7k lesz nyerő 120FPS-el.

Tudok tanácsokat adni, mit érdemes venni a kamerához, hogyan érdemes használni, mik az előnyök vs hátrányok?

Leginkább kültéri videózásra szeretném használni. Bringázáshoz, kisebb motorozásokhoz.

(#3119) szpeti40 válasza zsolti_20 (#3118) üzenetére


szpeti40
addikt

Bringázáshoz egy mellkaspánt mindenképp ajánlott szerintem, meg egy tripod is jól tud jönni.
Én kerózáshoz általában mindig a mellkaspántot használom. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3120) urban racer válasza Darko (#3114) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem is ma délután jött meg :C
Kapcsold be az előfelvételt, ha idegesít, hogy lassan indul-pl 15 másodperc.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3121) Darko válasza urban racer (#3120) üzenetére


Darko
senior tag

:)
Ezt hogy érted, hogy fog működni?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3122) urban racer válasza Darko (#3121) üzenetére


urban racer
senior tag

Amikor bekapcsolod a goprot-akár távirányítóval, az tart sok ideig(10 mp), hogy a táv összekapcsolódjon a kamerával. De a kamera már be van olyankor kapcsolódva.

Amiről szó van, az a HindSight. Amíg nem nyomod le a felvétel gombot, addig egy előre beállított időkereten belül (aszem max 30 mp) bufferel-vagyis mindig az aktuálisan utolsó 30 mp-t tárolja. Amikor megnyomod-vagy elindítod a felvételt, akkor 30tól indul a számláló.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3123) urban racer válasza zsolti_20 (#3118) üzenetére


urban racer
senior tag

Kutyához(vizsla) vettem kutyatartót(Ebay) [link] Még nem jött meg, nem tudom milyen.
Túrázáshoz vettem gyári táskát-tök jó. [link]
Bringához MŰANYAG csőszereléket(ebay). [link]
Hajóhoz húzókeretre csavarozható tartót(sjcamomból megmaradt) nem találtam képet, lényegében egy 3 villás tartó, alul egy M5-ös csavarhellyel.
Kormányálláshoz csőre szerelhető fém szereléket(ebay) [link]
Wakeboardhoz surf mount(ebay) [link] Még nem jött meg, nem tudom milyen
Tartalék akksi töltővel-amiből nem esik ki(ebay) [link]
floaty+szájpecek -wakeboardhoz(gyári) [link]
vízálló tok, ha tengerbe merítem(ne ölje meg a só)(gyári) [link]
grip-et és mágneses csipeszt kaptam a bundle csomaghoz-ha városban kamerázol, tök jó a grip [link] [link]
media mod+light mod: kevés fénynél jó a light mod- a media mod kell hozzá-de nem rossz a szélállósága (30 kmh-s szélig elvileg működik) (gyári) [link] [link]
szélvédőre tartó (ebay) [link]
Van pár 9 spec cucc, de javarészt megtalálod a 8-hoz való partnert is.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3124) Darko válasza urban racer (#3122) üzenetére


Darko
senior tag

Ja igen, de vajon ez a folyamatos bufferelés mennyi extra fogyasztással járhat? Ha valami eseményt hirtelen fel kell vennem akkor jó jöhet, persze ha nem extrán merül ettől.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3125) urban racer válasza Darko (#3124) üzenetére


urban racer
senior tag

Olyan lehet, mintha vennél folyamatosan, annál nem fogyaszt többet. De szerintem még nem volt ember, aki kipróbálta volna, hogy mennyit megy el simán bekapcsolt kijelzővel, felvétel nélkül :DD
Inkább merüljön jobban szvsz, minthogy lemaradjak valamiről, ami pótolhatatlan :U

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3126) Sasi82


Sasi82
csendes tag

Sziasztok!

Egy Gopro Hero 7-hez szeretnék segítséget kérni, hogy milyen megoldás lehetne találni, hogy kültéren jobb legyen a hang? Elég gyengének találjuk. Wifis mikroport vagy valami hasonló. Minden segítséget előre is köszönök!

(#3127) Tuninger válasza Sasi82 (#3126) üzenetére


Tuninger
addikt

Szivacs vagy valami szélfogó csak a mikrofonok környékére ragasztva.
Vagy külön veszed az audiot és felcsatolós mikrofont használsz a telefonoddal és utólag synceled a hangot

Vagy mic adapter, tok, puskamiki

(#3128) togvau válasza AuraSync (#3102) üzenetére


togvau
senior tag

most is elég. 4K is egy parasztvakítás, annak részleteinek láthatóságára olyan közelről/akkora kijelzőt kellene nézni, amit nem szokás, mert nem kényelmes. De sok pénzt hoz.

A youtube meghagyja 4k-n is, csak kb 1 mbites kockásra, artifaktosra tömöríti :D
Bár én az 1080p gémeléseimet is 4K-ra scalelve streamelem youtube-ra, mert a 4K-t nem tömöríti annyira fossá mint az fhd-t... okosak ám ezek az indiaiak a google-nél (nem).

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#3129) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Gopro oldalán most akció van vagy másikor is 379euro a bundle × subscription? (2 aksi, grip, clip, case, 32gb)
Köszönöm!

(#3130) Darko válasza Hooper (#3129) üzenetére


Darko
senior tag

November óta tart, első körben január 31-ig hirdették, de úgy néz ki meghosszabbították. Ha még nem voltál előfizető, akkor tudod megvenni ennyiért. Vagy új email-el regisztrálva.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3131) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A segítségeteket szeretném kérni, bár nem teljesen a témához tartozik.
Vásároltam egy DJI Action cam-et. Ha jók az információim akkor a GoPro kiegészítőivel kompatibilis.
Szeretnék egy akkumulátor töltőt vásárolni, hogy ne a kamerával kelljen töltenem az akkukat.
Mit ajánlanátok?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#3132) Darko válasza Predator2 (#3131) üzenetére


Darko
senior tag

A DJI csak maximum a Gopro tartóival, rögzítőivel kompatibilis, nem akkutöltő terén.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3133) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, tudom nem ide vág ,de mi milyen mobillal szerkeszti a videókat? jelenleg egy hero 9 esem van, és egy huawei p20 lite.... nem igazán szereti mindig a videókat pedig az 1080 60fps nem a világ vége... gondoltam hogy p30 pró telefont vsárolnék, azon még van áruház is, nem tudom megbirkózna e mindennel is amit tud a gopró. sajnos hogy gépen nem lehet ugyanezt megcsinálni :( nem tudom miért nem mennek el ebbe az irányba :( kín szenvedés ráraknom 1 videóra sebességmérést, mert 3 felé vágja, le kell tölteni, le kell menteni utána vagy tudom szerkeszteni vagy nem :(

(#3134) urban racer válasza bb.bocs (#3133) üzenetére


urban racer
senior tag

mobilon videót vágni? asztali gép, adobe premiere pro :K

Most kezdhetnek utáni a Vegasos-ok :DD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3135) szpeti40 válasza urban racer (#3134) üzenetére


szpeti40
addikt

Vagy davinci resolve, annak van ingyenes verziója.

Én a vegas-t kb 20p-ig bírtam használni :D
Rettentő csúnya mellesleg, tudom a funkció a lényeg, de azért na. Ezek mondjuk egyéni dolgok a végeredmény számít úgyis, de én azt semmikép se telefonon csinálnám :N

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3136) Tuninger válasza urban racer (#3134) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem annyira fekete-fehér az, mobilon vagy ipaden simán vágsz 4k 60 fps-es videót, míg laptopból ahhoz már igen combos kell, de asztalinál sem egy alap konfig fogja vinni premiere proval...

(#3137) jacis válasza Tuninger (#3136) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3138) stemplar07


stemplar07
őstag

frissítettem a 8-as FW-t és most a PC-m nem látja a kamerát(SD-t) :W mi a bánatos....m lehet ? Eddig működött ..(win10)

[ Szerkesztve ]

(#3139) stemplar07 válasza stemplar07 (#3138) üzenetére


stemplar07
őstag

:W annyukat-....le kel kapcsolni a wifit.. és át kell kapcsolni MTP-re..eddig ez nem volt.. amúgy jó kis kamera, de azért némi AI-t nem ártana beletenni, hogy érzékelje mi is van rádugva,.....

(#3140) Márton válasza stemplar07 (#3139) üzenetére


Márton
nagyúr

én ott eldobtam az agyam, hogy a 3-as vagy 4-es szériától csak olvasható a kártya a kamerában usb-ről..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3141) stemplar07 válasza Márton (#3140) üzenetére


stemplar07
őstag

:W PRO-TIP: Using an SD card adapter is the fastest way to offload your media onto your computer. .... ez a legjobb tippjük ..meg a ,,legoccóbb,, :D

(#3142) AuraSync válasza Márton (#3140) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Miért mit akartál volna rátenni egy kamera memókártyájára?
Gondolom a gyártó is ezen gondolkozhatott, hogy ugyan mit?
És miért mikor 2875 féle pendrive létezik erre a célra?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3143) Márton válasza AuraSync (#3142) üzenetére


Márton
nagyúr

Vártam a hozzászólásod, de komolyan :B
Pl. törölni sem enged. Nagy kártyán több felvétel van, valami már megvágva, törölhető, mert kéne a hely, a következő napra, de nem formázható a kártya, mert van rajta ami kell, a pc-n meg épp nincs hely. Áthelyeznék néhány videót saját mappába a kártyán, hogy rend legyen. Stb. Tényleg soroljam az okokat? (mélyebbre is tudok ám menni: autoexec.ash futtatása, szerkesztése..)
A Hero 1-2 időkben megszoktam, hogy írható, használtam is, erre letiltják.
És van vagy 10 kül. kamerám, mindegyiken tudok írni usb-n keresztül a kártyára.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3144) AuraSync válasza Márton (#3143) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem a gyártóval van a gond hanem a lusta emberekel akiknek nincs 10mp-ük kivenni a kártyát és bedugni egy kártyaolvasóba. :B
Én minden ilyen eszközömből kiveszem a kártyát ha fájlt mozgatok, ez alól csak a telefon kivétel, de ott is inkább már a Gógli Drive-ot használom fel és le pakolásra.

Ha vártad akkor tudtad mi követketkezik. Egy őszinte vélemény. ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3145) stemplar07 válasza AuraSync (#3144) üzenetére


stemplar07
őstag

a ,,rátenni,, a kártyára ez valóban furcsa, de nehogy már minden alkalommal kivegyem a kártyát ... :N azért mert trehányak a programozók ... másrészt ez milyen szolgáltatás egy 100 ezres kamerától.. ? (8-as széria ) egyébként, akkor minek van a quik alkalmazás ?

[ Szerkesztve ]

(#3146) Márton válasza AuraSync (#3144) üzenetére


Márton
nagyúr

1) meg kell keresni a kártyaolvasót, ami sokszor nem ott van ahol gondolnám :)
2) nekem már tette tönkre kártyámat egy gagyi olvasó

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3147) stemplar07 válasza Márton (#3146) üzenetére


stemplar07
őstag

3, de ha nem gagyi olvasó akkor is pl. egy motoros szezonban minden áldott nap kiszedni berakni, tönkre megy a Gopro/kártyaolvasó mechanikája is ..

(#3148) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ok gopro hero 9 . van rajta elől üvegfólia. eddig nem tünt fel, slo mo üzemmódban most jobban látszik. Középen függőlegesen a kép egyik oldala sötétebb. vagy olyan felvétel ahol az égnél van egy fehérebb csík. Okozhatja a fólia? vagy más lesz a gond (tudom szedjem le nézzem meg.)

(#3149) K53TA válasza stemplar07 (#3139) üzenetére


K53TA
tag

Ez már igy van kb 3 hónapja, anno írtam is itt róla, hogy erre mindenki figyeljen aki frissít. De ja lényeg, hogy rájöttés és megoldottad :R l
Én sem veszem ki a kártyát, minek ha kábellel összedugva is teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#3150) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,

Gondolkozom rajta hogy behuzok egy Hero7-et, ahogy nezem brutto 100k-ert megveheto. Ennyiert mar egesz csabito. Viszont nem egyertelmu szamomra, hogy csak egy keret van hozza a dobozban, vagy van hozza a teljesen zart vizallo tok is? Tudja e ezt valaki?
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.