Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) XZoli


XZoli
aktív tag

Megjött a GoPro-tól a hátizsák kezdeti örömök pénteken teszt a Gellért
hegyen :DD


aztán már nem voltam boldog nem vízálló pedig csak szemerkélt az eső
és ez után néztem meg a felvételeket 4k30FPS SV módban vettem fel simán belelóg a felvételbe az arcom alja túl magasra rakták a tartott, de ezt meglehet oldani :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3652) AuraSync válasza XZoli (#3651) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én ezt vettem meg és tökéletes. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3653) XZoli válasza AuraSync (#3652) üzenetére


XZoli
aktív tag

ez méretre nem ugyan az, de nagyon jó :DDD nekem kicsi lett volna remélem user error volt a beázás majd tesztelem még esőben. a kamera beállítást
megoldottam :B

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3654) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés. Ha Timelapse videót szeretnék csinálni, akkor melyik az ajánlott:

* készítsek képeket a kamerával és fűzzem utólag össze
* használjam a videó rögzítési funkciót, ami eredetileg van a kamerában

Utóbbival egy gondom van, hogy fix fps értékkel dolgozik (30 fps helyett nekem 25 kellene).

Előre is köszönöm a segítséget.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3655) Ripper17 válasza P1eTr0 (#3654) üzenetére


Ripper17
tag

Nincs olyan hogy "ajánlott".
a timelapse mód alatt van beállítás hogy fotónként mentsen vagy egyben videóként.

A te esetedben ha 25 fpsre van szükség és preciz akarsz lenni akkor az elöbbire van szükséged, majd utólag összefüzöd a képeket. De a gyári timelapse 25 fpsre konvertálása is egy opció, ez ugye ~17% lassitással egyenértékü úgymond.

(#3656) P1eTr0 válasza Ripper17 (#3655) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszi a választ.

Én is a képek összefüzése mellett döntöttem végül. Több a lehetőség, beállítási opció is. Az utólagos lassítás nekem nem minden esetben jött be, viszont a képeket úgy variálom egymás után, ahogy nekem tetszik :D

Köszi még egyszer.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3657) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!

Twitch-en keresztül live streamelésre szeretnék kamerát vásárolni.
Ezekre a tulajdonságokra lenne szükségem:
1. 1080p60fps
2. Jó stabilizátor (bringázok)
3. Külső akkuról tölthető, miközben használom. Ez lehetséges?
Egy Hero7 Black elég lenne nekem?
Használt is érdekel.

Nincs szükségem 4K-ra meg 120FPS-re, 99%-ban streamelni szeretnék 1080p-ben.
Köszi!

(#3658) Tuninger válasza huntenseN (#3657) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos amit szeretnél megoldhatatlan.

Biciklizés liveban 1080p 60on stabival úgy hogy jó minőség legyen esélytelen. Ha megnézel a youtubeon biciklis vidiket, még a 4K-sok is széthullanak ha erdőben megy az ember. Nem a kamera a kevés hanem a bitrate amit ad neki a youtube.
Namármost a stream az ahhoz képest is töredék sávszél, a 1080p megint csak egy csökkentés.

Ráadásul ha jól tudom csak a Hero 10-nél van képstabi is streameléshez, 1080p 60 fps meg semelyik kameránál, 30fps a max.

(#3659) huntenseN válasza Tuninger (#3658) üzenetére


huntenseN
tag

[link]
Ő Hero 7 Black-et használ és 1080p-ben streamel.
Ezt a minőséget szeretném én is megcélozni.
Nyilván mivel mobilnet, ezért a bitrate bezavarhat, de ez bele van kalkulálva az outdoor streamelésbe.

A külső akkuról való töltésre esetleg van tipped, tapasztalatod? Használtható a kamera töltés közben?

Köszönöm a választ!

(#3660) Tuninger válasza huntenseN (#3659) üzenetére


Tuninger
addikt

akkor ő nem a goproba épített stream funkciót használja, hanem a HDMI-ről veszi a jelet.
Powerbankról korlátlanul tud üzemelni a gopro. gondolom az USB-C - HDMI adapter ad elég tápot a kamerának, máshogy nem tudom hogy tudja megoldani.

(#3661) Márton válasza Tuninger (#3660) üzenetére


Márton
nagyúr

hát, a mikroakadásokból ítélve, valószínű HDMI adaptert használ, mert úgy 20e Ft-ig egyik sem tudja a framedrop mentes 30/60p-t, legalábbis androiddal. És itt is akadozunk lépten-nyomon. PC-vel mintha menne, legutóbbi tesztjeim szerint.
De minek a typec-hdmi átalakító, amikor azt a hdmi jelet, megint usb-re kell tenni?
Szertintem ilyenkor nem tölti. Miért ne a gopro hdmi kimenetét használja kapásból (a 7-nek ugyebár még van alapból..) és így szabad marad a type-c a powerbankhoz, kb. korlátlan akkuidőre? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3662) Doner válasza Márton (#3661) üzenetére


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Kerlek szépen titeket valaki adjon nekem erre a kérdésre egy egyértelmű választ mert botrányos az ami a Facebook oldalakon megy.

Ti sem tudok semmit rámásolni a gopro 8-ra? Az a problémám hogy nem enged csak egy irányból azaz a kameráról a sz.gépre másolni dolgokat. A saját maga által készített fájlokat sem lehet visszamásolni rá. Windows 10 alatt másolás-beillesztés és nem történik semmi. Hibaüzenet sincsen. A windows 8.1 már beszédesebb volt: ő azt mondja:
"Nem rendelkezik az elem létrehozásához szükséges engedéllyel."
Miért nincsen erre engedélyem? Másnál sem megy?
MTP módra van állítva természetesen. Minden USB és minden sz.gépen ezt csinálja, ettől függetlenül minden működik. És értem hogy vegyem ki az sd kártyát, de nincsen ilyen olvasóm ami kezelne sdxc kártyát.
Leginkább az érdekel hogy másnál is így van e ez vagy az enyém szar.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3663) StLui válasza Doner (#3662) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem már FB-on megírták neked, hogy ki kell venni a kártyát, és úgy másolj rá. (azt tegyük is félre miért szeretnék ilyet :Y )

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3664) Doner válasza StLui (#3663) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv! Köszönöm a választ!

Csak szeretnék én is beavatott lenni a "titokba" , hogy miért van ez a korlátozás. (ha van,mert egyenlőre ebben sem vagyok biztos)

De eddig még arra sem kaptam választ hogy ez mások eszközén is ugyanígy van e vagy csak én nézek be valamilyen beállítást és azért nem megy.

Szóval pont arra vagyok kíváncsi amit félre kell tenni szerinted. Segíts kérlek. Ha tudsz. :R

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3665) Doner válasza Doner (#3664) üzenetére


Doner
aktív tag

Meg ami kérdés még idetartozik számomra hogy ugyan milyen előnye van annak hogy ki-be kell rakosgatni a kártyát a kamerából és ehhez még egy plusz eszközt vásárolnia kell akinek nincsen, ahelyett hogy egy USB kábellel megoldanám ezt a kérdést. Ha erre megtalálom a választ hogy miért jobb így nekem, úgy nem is firtatnám a kérdést :F Kicsit szégyellem is magam hogy megkérdeztem, mert a reakciókból látszólag valami nagyon egyértelmű oka van, de nem jövök rá mi az :N

Nem vagyok egy nagy számtech guru sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3666) Márton válasza Doner (#3665) üzenetére


Márton
nagyúr

Uh, hát ez már a Hero 3+ óta így van. Hány éve is?...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3667) Doner válasza Márton (#3666) üzenetére


Doner
aktív tag

Nekem most ez az első ilyen kamerám.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3668) Márton válasza Doner (#3667) üzenetére


Márton
nagyúr

Sztem nincs egyértelmű válasz a goprotól, 3+ óta így van és kész.
Nem szeretnék, ha visszamásolnál rá olyan fájlokat, amit esetleg nem a kamera készített, emiatt lefagy, jönnek a kérdések a support felé, stb. Én is kiakadtam anno, de már elmúlt. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3669) Doner válasza Márton (#3668) üzenetére


Doner
aktív tag

Én nem akadtam ki rajta, ez van tudomásul kell venni.
Inkább az zavart hogy akárhol megkérdeztem (nem itt) ott úgy kezeltek mint ha valami pedofil nőverő gyerekgyilkos terroristát :):D Világ legnagyobb ökörségét kérdeztem volna.
Gondolom mindenkinek már több generáció óta volt ideje hozzászokni. Én nem tudtam. Mondjuk alapból utálom ha egy gyártó ilyen apró csepro dolgokba belepofázik és jobban tudja mi a jó nekem mint én magam. Ha elb@szom akkor megcsinálom nem mennék sírni hozzájuk. Valszeg ezért nincsen Iphonom sem. Az is szeret okos lenni.
Azért élek a gyanúperrel hogy az ugyanilyen árú de más gyártó készülékei nem szólnak ebbe bele. Ott nem baj ha nincsen megvédve az user saját magától:)

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3670) StLui válasza Doner (#3669) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem csak azért, mert én sem értem miért akarnék visszamásolni rá bármit is? AZon kívül, hogy rögzített e , semit nem akarok megnézni azon a mini kijelzőn, igazából telefonon sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3671) Doner válasza StLui (#3670) üzenetére


Doner
aktív tag

Nekem pl akkor lett volna jó amikor a barátom új sz.gépére akartam volna visszamásolni egy huszárvágással a 100gb személyes adatot. Két gép között átvinni. Valahogy magától értetődőnek vettem hogy olvassa a kártyát, cserélhető lemezként látja a gép nyilván azt másolok rá amit akarok.(mint ahogyan hozzászoktam az eddig több tucat kütyüvel ami megfordult a kezeim között.) Am évente ha egyszer kéne akkor sokat mondok.

Persze mindent meg lehet oldani máshogyan, meg mindenre van kismillió alternatíva, de kellemetlen mikor számítok valamire és amikor használnám kvázi bemutatja a középső ujjat hogy ugyan mi a francot akarok én. :D Szóval ez nekem ilyen újkeletű policy egy gyártó részéről.

Meg alapból ha van egy ilyen kütyüm akkor nem tervezek venni egy másikat olyan feladatra amit ez is tudna egyébként ha...
Nem zárom ki hogy velem van a probléma, egy telefon vásárlás után is az első dolgom hogy rootolom a készüléket, mert csak úgy tudom igazán magamra szabni.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3672) StLui válasza Doner (#3671) üzenetére


StLui
veterán

de erre a feladatra pendrive való, fileokat nem goproval hordozunk, vagy felhőbe töltöm, és leszedi akinek kell. (amúgy meg volt amihez ingyen kaptam usb-s kártyaolvasót)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3673) Tuninger válasza Doner (#3671) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem olvastam utána így csak találgatok:
Szerintem azért használ a GoPro olyan protokollt amivel csak egy irányú transfer lehetséges, hogy kisebb eséllyel lehessen meghekkelni.

(#3674) Doner válasza StLui (#3672) üzenetére


Doner
aktív tag

Én nem szeretem kivenni a kártyát belőle, leejtem, elfelejtem visszarakni, elhagyom stb.
Még jó hogy kifelé lehet róla másolni és nem kell ahhoz is külön kártyaolvasóval bűvészkedni.

Szerintem nem unortodox cselekmény hisz mindent arra való amire használjuk pet palack tetejét levágni tölcsérnek, tölcsér helyett,
Újságpapírral legyet agyonbaxni légycsapó helyett. Nadrágszíjból és obis kötélből csinálni kutyanyakörvet és pórázt, szívlapáttal embert ölni pisztoly helyett.
Létezik kártyaolvasós nyomtató, elemlámpás power bank, lehet telefonnal fényképet készíteni rendes fényképező helyett, ATX táppal autórádiót üzemeltetni a műhelyben rendes rádió helyett, a dobozos autó csomagterét építkezésen mobil wc-nek használni. dióhéjjal autó motorblokkot átfúvással takarítani, autógumiból hintát csinálni.
fűnyírómotorból gokartot csinálni. Evőkanalat és mécsest használni heroin intravénás adagolásának előkészítéséhez.
Persze azzal sincsen semmi baj ha valaki szeret mindenre külön eszközt venni, azt aminek előre meghatározzák a rendeltetését és az csak arra lehet használni másra nem, meg ez a GDP-nek is jót tesz hisz többet vásárolnak az emberek. Ezért kell holnap bemennem nekem is a "hülye azért nem vagyok" boltba és venni 5 ezer forintért egy pendrive-ot mert egy amerikai cég úgy döntött hogy ezt másra ne használjam takarodjak be a boltba és vegyek még mást is. Nehogy félreértsed csak azért írtam mert kaptam még választ :) Nem meggyőzni akarok senkit. Ez csak egy kis filozofálgatás. Úgyhogy megy is offba.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3675) Doner válasza Tuninger (#3673) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv! Milyen oka lenne a hekkelésnek? Erre még nekem sincsen fantáziám :F

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3676) Márton válasza StLui (#3672) üzenetére


Márton
nagyúr

Én pl. arra is használom, hogy miután behúztam egy adott anyagot gépre, a kártyán gyakran átteszem a videóit a főkönyvátr alá, az esemény neve mappába. Ez a biztonsági másolatom, ne kelljen már 2x vinyóra másolnom. Ha pedig már nem kell az anyag, simán törlöm ezt a mappát. Ha nem írható goproval, akkor most vagy kártya ki, kártyaolvasóba be, gépbe be, elvégez, kártya ki, goproba vissza, VAGY format kártya a goproban, de mi van, ha nem akarok róla mindent törölni, egyenként pedig macerás mert sok rövid fájlom van?

De mondok mást is. Ha éppen nem túl fontos az anyag és nem másolnám vinyóra, hanem kártyáról vágnék, akkor a Vegas pl. az mp4 mellé hozza hozná létre az sfk fájlokat, amik a hangok waveformja. Na ilyenkor ez se megy ugyebár.

És még biztos volt haszna, hogy írható a kártya +még más usernél más felhasználása is létezhet..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3677) Tuninger válasza Doner (#3675) üzenetére


Tuninger
addikt

Hát, a Hero 7-8 procija és szenzora ugyan az, nem gondolnám hogy lehetetlen lenne ráhekkelni egy régebbi goprora egy újabb gopro featurejeit... de nem láttam erre próbálkozásokat.

(#3678) Doner válasza Tuninger (#3677) üzenetére


Doner
aktív tag

Miért amúgy mit tud amit a 7 nem tud? Mármint, ami nem egy ilyen marketing bullshit hanem tényleg fejlesztés? Mert én nem tudok ilyenről.

Plusz egy: Azt nem lehet megoldani valahogyan hogy ne az 1080p full hd legyen a legkisebb felbontás hanem legyen 720p is egy memkártyával még hosszabb időt lehessen felvenni? Erre nem voltak próbálkozások?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3679) XZoli


XZoli
aktív tag

rakott már fel valaki GoPro labs fimwaret? :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3680) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Hero10-et tervezek venni (6db-ot) timelapse videó/kép készítésére. 4-6 hónapig lennének kint.
Megoldható az, hogy ha kap wifit, akkor folyamatosan online kép is legyen?

Ha berakom egy vízálló házba, lehet tölteni nonstop, nem fog hisztizni?

(#3681) Doner válasza CoolBoy323 (#3680) üzenetére


Doner
aktív tag

Hogyan szeretnéd tölteni vízálló házban? Támogat vezeték nélküli töltést? (kérdezem)

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3682) Ano válasza CoolBoy323 (#3680) üzenetére


Ano
őstag

elvileg nem kell neki vízálló tok, viszont lehet kapni (9eshez tuti és akkor a 10eshez is jónak kell lennie) cseppálló (azaz esőálló) töltős ajtót, amin keresztül folyamatosan töltheted és akkor mehet a timelapse amíg be nem telik az SD kártya

A wifi elvileg nem aktív felvétel közben, de lehet hogy a 10esben ezt már javították :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3683) Tuninger válasza Ano (#3682) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha jol emlekszem csak bizonyos high performance módokban nincs élőképwifin keresztül mint pl 5.3k 60 fps

De nem hiszem hogy timelapsenél van wifin élőkép. A 4-6 honap timelapse az igazi kihivas, majd kerunk updatet hogy halad.

(#3684) Márton válasza Doner (#3681) üzenetére


Márton
nagyúr

kifúrni az oldalát, aztán usb kábel be, ragasztópisztollyal rést alaposan betöm és kész :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3685) CoolBoy323 válasza Márton (#3684) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez lett volna a terv, de elengedtem az egész projektet... marad a sima CCTV kamera 8MPx, átlövésekkel, rögzítővel :)

Köszönöm a segítséget azért!!! :R

(#3686) urban racer válasza CoolBoy323 (#3680) üzenetére


urban racer
senior tag

miért nem veszel egy Hikvision kamerát + nasra időzítetetten felftp-zi a képet...
[link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3687) CoolBoy323 válasza urban racer (#3686) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az lesz... csak nem hiki, hanem Dahua :)

(#3688) urban racer válasza CoolBoy323 (#3687) üzenetére


urban racer
senior tag

játszani jó az is :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3689) CoolBoy323 válasza urban racer (#3688) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem játék lesz ez :)

6 kamera, 6 hónapig, timelapse plusz videó távfelügyelet :DDD

(#3690) urban racer válasza CoolBoy323 (#3689) üzenetére


urban racer
senior tag

barát... Települési kamerarendszereket építettem. Játék, hidd el.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3691) XZoli válasza Márton (#3684) üzenetére


XZoli
aktív tag

minek van már ilyen is HERO10 & HERO9 USB Pass-Through Door

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3692) CoolBoy323 válasza urban racer (#3690) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Biztonságtechnikai mérnök vagyok :DDD

(#3693) Márton válasza XZoli (#3691) üzenetére


Márton
nagyúr

wow
kösz az infót
én ragasztottam, aug. óta tart :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3694) urban racer válasza CoolBoy323 (#3692) üzenetére


urban racer
senior tag

És ennek ellenére Dahua? :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3695) P1eTr0 válasza XZoli (#3691) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ugye jól tudom, hogy a 8-asra ez nem jó?

Én arra keresek, mert nekem is jól jönne...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3696) urban racer válasza P1eTr0 (#3695) üzenetére


urban racer
senior tag

Arra nem jó. Esetleg ebay?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3697) P1eTr0 válasza urban racer (#3696) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Akkor marad az. Hazai beszerzésben reménykedtem...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3698) CoolBoy323 válasza urban racer (#3694) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Legjobb :)

(#3699) ImI87


ImI87
őstag

Bocsánat a reklámért, de hátha valakinek aktuális lehet:

[eladó vadiúj gopro tartozékok]

(#3700) XZoli válasza P1eTr0 (#3695) üzenetére


XZoli
aktív tag

sajna nem 9 és 10 jó csak

Én most vízmértéket keresek a GoPro-ra :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.