Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Ano válasza zgospel (#3850) üzenetére


Ano
őstag

Mármint hogy sikerült-e letiltanom a PayPal oldalán? Vagy mire gondoltál?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3852) zgospel válasza Ano (#3851) üzenetére


zgospel
őstag

Azt is beleértve, igen, meg hogy végül a GoPro felszámol-e bármi pluszt az eredeti kamera árán + 1 év előfizun felül.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3853) szpeti40


szpeti40
addikt

Új GoPro Player, beépített ReelSteady-vel.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3854) XZoli válasza szpeti40 (#3853) üzenetére


XZoli
aktív tag

34900FT :DDD , ha használni akarod a szerkesztésnél

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3855) szpeti40 válasza XZoli (#3854) üzenetére


szpeti40
addikt

Na ez el is kerülte a figyelmemet :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3856) concrete86


concrete86
aktív tag

Sziasztok, pár napja tanulmányozom az akciókamerákat és sikeresen le is beszéltek az SJCam S9-ről, úgyhogy döntöttem a GoPro mellett. Viszont ahány fórum/árukereső oldal, annyi sorrend ezek között.
Nyaraláshoz kellene tengervízbe (max 1-2 méter), hogy ne kelljen hozzá külön vízálló tokot is vennem, utána pedig dashcamként használnám rövidebb utakra. A 4K 30 elég a nyaraláshoz, a 1080P pedig jó lesz a kocsiba.

Olvastam a túlmelegedéseket, a fagyásokat, szeretném kérdezni, hogy jelenleg melyik számít a legmegbízhatóbbnak (130 körül szeretnék max rászánni)? A memóriakártyából jófajtát rendeltem, így azzal nem lesz gond szerintem.
Május elejére kellene, ha most rendelem a gopro oldaláról, megérkezhet addigra (Bp.) ?

Köszi előre is.

(#3857) Gaborkik válasza concrete86 (#3856) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Erre akár a Hero8 is jó lehet, de a keretből szerintem a Hero10 is kijön. A 10-hez adtak ki újfajta akkut ami elvileg jobban bírja a melegedést. Ugyanakkor dashcamként le lehet venni az akku fedelet és akku nélkül USB-C-ről táplálni. Így jobb a hűtése. Ha raktáron van 2-3 nap alatt itt van a GoPro.com-rol.

(#3858) concrete86 válasza Gaborkik (#3857) üzenetére


concrete86
aktív tag

Köszi, a gopro.com EN-oldaláról valóban kijönne ennyiért a Hero10, de ahogy magyarra váltok (ahonnan enged is rendelni) már rögtön EUR, és 145K lesz belőle.. Vagy van valami joker-kuponkód, amiről nem tudok? ;]

(#3859) Gaborkik válasza concrete86 (#3858) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Nem tudok róla. Sajnos az euró árfolyam ....

(#3860) concrete86 válasza Gaborkik (#3859) üzenetére


concrete86
aktív tag

Köszönöm, megrendeltem. A fenti hsz-ek miatt felraktam az összeget Revolutra, nehogy többet szedjen le a kelleténél, viszont az 50EUR subscribtiont nem vonta le. Ezt később fogja?

[ Szerkesztve ]

(#3861) concrete86


concrete86
aktív tag

+1 kérdés: van bevált webshopotok/boltotok tartozékokhoz? Lencse és kijelzővédőt szeretnék, és egy olyan rögzítőt, amit a hátitáskám pántjára tudok tenni. Ezeknek a "legalja" 4-5 ezer mindenhol?

(#3862) sityupityu válasza Gaborkik (#3857) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem a Hero7 volt az utolsó jó gopro a méretét is ideértve (az én véleményem), már a 8-nál is kezdődtek a melegedés és egyéb gondok. 9-10 már a mérete miatt eleve nem kéne a felesleges színes elülső kijelzőjével együtt. Már nem tartom igazi akciókamerának őket.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3863) barcaforca


barcaforca
tag

Létezik olyan stick ami tartalmaz mondjuk egy bluetoothos távirányítót és még vízálló is?

(#3864) K53TA válasza sityupityu (#3862) üzenetére


K53TA
tag

Érdekes, nekem totál mások a tapasztalataim és ha itt vissza olvasol, anno a 7_el sokkal több probléma volt, mint a 8_al.
Nálam a 8_as-nál nyári hőségben sem tapasztaltam túlmelegedést, lefagyást sem. Szerintem a 8_as egy teljesen jó kamera, amiben gyenge az a gyenge fényviszonyok közötti felvétel minősége a kis szenzor miatt.
Viszont a gyári akksi 2év után már kezd dögölni, de ez felhasználás függő, ki, hogy tölti, meriti..stb.

(#3865) sityupityu válasza K53TA (#3864) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem meg az ismerőseimnek nem ez a véleményem. A legjobb gopro az a 6-7 volt amire még azt lehetett mondani, hogy tényleg akciókamera. A 8 is jó lett volna még, de nekem és ismerősöknek is rengeteg fagyási és melegedési gondunk volt vele, amiken semmiféle fw frissítés nem segített. Csak én kettőt küldtem vissza. Rengeteg külföldi fórum is megerősíti amit írok, hogy 8-tól illetve fölfele nagyon problémás a sorozat. Több nagy nézettségű youtube csatornát tudok, ahol az általam említett dolgok miatt direkt nem tértek át más modellekre, maradtak a 7-nél. Valamelyik még külön videót is csinált csak erről, hogy miért nem váltanak. A 7 az még stabil, van hogy egyszerre hármat is teszünk motorra.
A 9-10-ről meg mint írtam, hogy egyszerűen nem tartom már akciókamerának őket. Felesleges előlapi színes kijelző, amire a valós felhasználóknak semmiféle szükségük nincs, de hát ugye muszáj volt elmenni a mai szelfis trend felé...Vagy még sem kellett volna? :F
A 9-10 méreteiről és súlyáról már ne is beszéljünk, ami a legnagyobb gond ezeknél a kameráknál, és ami miatt mint korábban írtam én már nem tartom igazi akciókameráknak ezeket.

szerk: Természetesen elfogadom azt is ha te mást tapasztaltál.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3866) jacis válasza sityupityu (#3865) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem 8-as van de nekem sem fagy és nem is melegszik túl. Nekem az elején a távirányítóval nem akart jópárszor összekapcsolódni de idővel az is helyreállt így most már minden hibátlanul működik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3867) StLui válasza sityupityu (#3865) üzenetére


StLui
veterán

a 6-hoz képest a 7 akkora ugrás volt stabiban, ami maga a hihetetlen kategória volt számomra. Nem is értem a 6-ot 7-et hogy lehet együtt emlegetni :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3868) sityupityu válasza StLui (#3867) üzenetére


sityupityu
veterán

A megbízhatóságban említettem együtt őket. Nálunk legalább is jók voltak. Tudásban igen, nagy ugrás volt a 6-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3869) K53TA válasza jacis (#3866) üzenetére


K53TA
tag

Mondjuk én bringán használom, ott a menetszél hűti :)
De ma akku tesztet végeztem a Gopro 8-as kamerámmal, fűtőt szoba 22fok, nem volt menetszél.
Akció mód 2.7k 60fps.
100%-ról kikapcsolásig ment a feleltével. A mért és felvet idő 1óra 03perc. Szóval még jó. :R
Akku gyári (2019 november).
Melegedett, igen, de nem jobban mint egy okos telefon. Túlmelegedett? Egyértelműen nem.

(#3870) K53TA válasza sityupityu (#3868) üzenetére


K53TA
tag

Remek és tök jó, hogy nektek ez a tapasztalatotok, de anno a felhasználok úgy várták a 8-ast, mint a messiást, mert a 7-el a többség csak szívott. Ahogy írtam abban az időben ez a fórum is 7es hibáitól hemzsegett. A 8_as volt az a javítót "7"es, ami már tényleg megbízható lett.

(#3871) sityupityu válasza K53TA (#3870) üzenetére


sityupityu
veterán

Valóban érdekes, de írtam is korábban, hogy én teljesen elfogadok más véleményt. Én is tudok olyan embert, akinek semmi gondja sincs a 8-al. Viszont nekem pl kettőt is vissza kellett küldenem mert használhatatlan volt, amit a bevizsgálások is alátámasztottak. Ja, amit még nem írtam, hogy a 8-nak számomra a felfogatása is katasztrofális/elfogadhatatlan volt. Azok a gyönge, lötyögős kihajtható fülek mindenre alkalmasak csak az extrémebb sport és egyéb hasonló dolgok megörökítésére nem, hogy azok tartsák a kamerát. Akinek arra kell, hogy egy szelfibot végére erősítse ott biztosan megállja minden tekintetben a helyét. Igen tudom, lehet cserélni a füleket ha bajuk lesz. :) :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3872) K53TA válasza sityupityu (#3871) üzenetére


K53TA
tag

hmm....montizás közben használom, terepen és a felfogatással soha semmi probléma nem adódott, pedig estem is vele.
Lötyögésről sem tudok beszámolni, mert hogy amikor fel van rakva, akkor nincs lötyögés.

Én a hosszabb akku üzemidőnek (azonos méret és súly mellet), a jobb felvételek / fényszegénykörnyezetben és a felvétel közbeni zoomolésnak örülnék, a többi fejlesztés engem sem hat meg. De gondolom másoknak meg szelfizni kell, ezért raktak előre is kijelzőt, de a 9 és a 10est annyira nem ismerem.

De kívánom, hogy találd meg a neked megfelelő kamerát, mert az tényleg nem jó, ha nincs kibékülve azzal az ember amit használ.
Nekem az Osmo Action és a Insta anno nem jött be, ezért maradt a 8_as. (csak hogy megemlítsek más gyártót is)
Igazából csak azért szóltam hozzá, hogy aki azon gondolkodik, hogy melyik kamerát válassza, annak legyen más vélemény is itt.

(#3873) sityupityu válasza K53TA (#3872) üzenetére


sityupityu
veterán

Végül is megtaláltam, a 7-el kis túlzással teljesen ki vagyok békülve, viszont az akkuidő na ja, az tényleg lehetne hosszabb annál is. Osmo Action nekem sem jött be, próbáltam. Az egész nem tetszett, szerintem még egy 5-ös gopro-nak is szebb képe van annál, még ha abban nincs is még semmiféle stabilizálás.
A 8-as kihajtható füleiről még annyit, hogy van olyan felvételem hetessel és nyolcassal is egyszerre, amikor a motor tankjára vannak erősítve. A 8-as sokkal jobban átveszi a rezonanciát mint a 7-es, aminek ugye rendes tartókerete van. Azt a videót majd be fogom linkelni ide.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3874) Tuninger válasza K53TA (#3870) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 5: pocsék hang, gyenge stabi, ugyanaz mint a Hero 4 csak nem kell tokba rakni
Hero 6: pocsék hang, fagyások
Hero 7: fagyások, tulmelegedés 4K 60ban
Hero 8: fagyások, túlmelegedés 4K 60ban
Hero 9: fagyások, borzalmas érintőkijelző, sok módban gyengébb képminőség mint az elődnél
Hero 10: túlmelegedés 1080p 30 fps kivételével minden módban, gyenge üzemidő

úgy xar ahogy van, mégis volt (majdnem) mind és mégis elégedetten használom. Pláne hogy a többi akciókamerával más, sokkal elemibb problémák is akadnak...

(#3875) jacis válasza sityupityu (#3871) üzenetére


jacis
nagyúr

Én motorozáshoz használom. Minden nagyobb túrámon velem van. A bukómra van rögzítve. Néha extrém amit kap a menetszél miatt de szépen tartja magát és semmi lötyögést nem tapasztalok. Kezdem úgy érezni hogy szerencsés ember vagyok. 🤣😇

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3876) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Gopro 10-hez, hogy tudok legolcsóbb megoldással mikrofont csatlakoztatni?

[link]

Egy ilyet simán rátudok dugni? Vagy mindenképp kell adapter is?

[ Szerkesztve ]

(#3882) urban racer


urban racer
senior tag

A srác stílusa sem megfelelő, meg a mondanivalója sem. Abban igaza van, hogy akik fikázzák, azok max videót láttak róla, hogy túlmelegszik, vagy van, és nem arra használják, amire való. Nekem SOHA, de soha nem melegedett el a 9, amikor arra használtam, amire való. Nevezetesen akciókamerának. Aki asztali kamerát akar, az ne akciókamerával akarja megoldani.
Év elején leváltottam a 9et 10re (2en használjuk a kamerát egy barátommal-ő télen sportol-én nyáron), de eddig semmi negatív visszajelzése nem volt. Lassan kezdődik a hajós szezon és elkezdem én is használni, akkor írok róla bővebben.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3883) Tuninger válasza PlatiaAmos (#3876) üzenetére


Tuninger
addikt

Mindenképp kell vagy mikrofon adapter, vagy media mod. Vagyis 15-30 ezer hogy rádughasd a mikit, ami vaskos, használtan meg sajnos mindkettő ritka.

(#3884) sityupityu válasza jacis (#3875) üzenetére


sityupityu
veterán

Simán benne van, hogy mit fog ki az ember. :K Írtam, hogy én is tudok olyanról, hogy pl a 8-al az égvilágon semmi baja sincs az embernek. Én viszont csak rosszat fogtam ki belőle. De az is igaz, hogy sokan az általam favorizált 7-es gopro-val jártak ugyanígy, hogy sok gondjuk volt vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3885) concrete86


concrete86
aktív tag

Üdv, szeretném kérdezni, hogy kinek mi a tapasztalata, gopro10 egy akksival mennyit bír timelapse, nighlapse fotó/videó módban? Gondolom a videónáp csak az a különbség, hogy összefűzi magának a végén.

(#3886) PlatiaAmos válasza Tuninger (#3883) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Köszi, ez a media mod ez van annyira jó, hogy motoron sisakon kiszűrje a szélzajt?

(#3887) Tuninger válasza PlatiaAmos (#3886) üzenetére


Tuninger
addikt

A media mod mikrofonja szerintem borzalmasan gyenge, csak kell a media mod hogy rá tudj dugni rendes mikrofont. Pl amit bevezetsz a sisakba hogy kommenteld amit látsz.

Ha csak a tiszta motorhang lenne a fontos, akkor vegyél rá szivacsot, én évek óta használom a szélzaj ellen és nagyon jól bevállt.

szerk: figyelj rá hogy windslayerből Hero 7/9/10-re valót vegyél. A Hero 8as kicsi lesz, a 7esnél meg beleszámolták tervezésnél a keretet, így pont jó a méret.

[ Szerkesztve ]

(#3888) PlatiaAmos válasza Tuninger (#3887) üzenetére


PlatiaAmos
tag

köszi!

(#3889) jacis válasza Tuninger (#3887) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is köszönöm az infót. Én is kerestem a megoldást a szélzajra és ez nem drága dolog így rendeltem én is egy ilyet.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3890) hudelaza


hudelaza
csendes tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy van-e bármi különbség a GoPro Hero 4 beépített LCD-s és az LCD nélküli változat között? Vagy ugyanaz mind a kettő belül? Ergo egy LCD-s változat LCD-jét átrakhatom egy nem LCD-sbe? 😃
Köszi a válaszokat!

(#3891) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Gopro-hoz létezik a saját márkás távirányítóra alternatíva?
(Hero 5)

(#3892) Tuninger válasza hudelaza (#3890) üzenetére


Tuninger
addikt

A beépített kijelzős a Hero 4 Silver aminek a belseje egy Hero 3+, az LCD nélküli változat a Hero 4 Black ami tud 4K-t. Viszont létezik hozzá LCD mod, kb 15000ért szokott menni használtan.

(#3893) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Új kamerát szeretnék venni a jelenlegi ThiEYE T5 Edge kínai csoda helyett :D Állandóan lefagy, képminősége vacak. Főképp túrákhoz, nyaralásokra használnám.
Elkezdtem nézegetni a GoPro kamerákat, mi a véleménye az új Hero10-ről?
Ahogy látom a gyártó oldalán kedvezményebben megvásárolható.
Vagy érdemesebb még régi szériát venni, pl Hero8?

(#3894) Tuninger válasza koxkids (#3893) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 7 bárkinek elég és ki tudod fogni 65 ezer körül használtan.
Hero 8 kényelmi újításokat hoz (meg persze jobb a stabija is), ha 85ért megcsíped egész jól jártál
A Hero 9-et kihagynám mert sok bosszúságot okoz az interface illetve képminőségben majdhogynem visszalépés a 7-8-hoz képest, ami egyforma képet ad.
A Hero 10 a hivatalos honlapról 140ért jó vétel, viszont ha hosszú felvételeket akarsz felvenni egyben, túlmelegedhet. Ha egyszerre csak pár percet veszel, sosem lesz vele bajod.

8-ast vennék. (és 7esem és 10esem van :D)

(#3895) koxkids válasza Tuninger (#3894) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi! :)
Hosszú felvétel mit takar? 30 perc?
Kicsi erre az esély, csak max pár perces anyagokból lenne egy nagyobb videó. Gondolom Timelaps felvételnél nincsen gond a melegedéssel.

(#3896) Tuninger válasza koxkids (#3895) üzenetére


Tuninger
addikt

Amennyiben fel van fogatva valahova és van légmozgás, nincs túlmelegedés.
Ha nincs légmozgás akkor előfordul, minél magasabb a felbontás és az fps, annál könnyebben.. DC Rainmaker csinált egy jó tesztet a témában

(#3897) zsoca29


zsoca29
tag

Helló!
Olyan gondom lenne a gopro 8 kamerával,hogy ki be kapcsolgat magától.Merül azt aksi,de a töltést nem veszi,Hiába van órákat usb-n.
Mi baja lehet?
Szoftver hiba?
Ilyent csinál.
https://www.facebook.com/100001632016089/videos/756819695671815/

(#3898) sityupityu válasza zsoca29 (#3897) üzenetére


sityupityu
veterán

A tartalom nem elérhető.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3899) zsoca29 válasza sityupityu (#3898) üzenetére


zsoca29
tag

https://youtube.com/shorts/_lyafJS41-Y?feature=share

(#3900) sityupityu válasza zsoca29 (#3899) üzenetére


sityupityu
veterán

Én szerintem ez nem szoftver hiba, ha meg nem frissítettél vagy valami mostanában, akkor meg pláne nem. Szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.