Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Tuninger válasza AuraSync (#2950) üzenetére


Tuninger
addikt

A részletességet szeretem, a túlélesítést nem. Az összes gopromat low sharpness mellett használom, mert a medium/high rengeteg képhibát és élesítési zajt hoz be. Az Insta360nál hiába az 5.3k, a brutális élesítés miatt még annyi részlet sem marad ami egy 4K-t kiadna, full olajfestmény az egész.
Utólag pedig lehet úgy élesíteni a felvételt hogy ne olajfestmény legyen a végredmény.

(#2952) zgospel válasza AuraSync (#2950) üzenetére


zgospel
őstag

Minden kamerámon azzal kezdem a beállításokat, hogy az élességet, kontrasztot, szaturációt és hasonló beállításokat a legalacsonyabbra veszem. Gépen szebben és szofisztikáltabban lehet ezeket utána megoldani.

"Én örülök annak ha egy kamera képes kiváló éles felvételt készíteni"
Annak én is, de a szoftveres túlélesítésnek nem annyira :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2953) Márton válasza AuraSync (#2950) üzenetére


Márton
nagyúr

"Csökkentsd a bitrétet"
Pff, hogy még több makroblokkot lásson?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2954) bb.bocs válasza Tuninger (#2949) üzenetére


bb.bocs
őstag

még nem teljesen érem, csináltam egy slw motion kisvideot :D de szaggatott miindenhol :D egy tetőt pörgettem meg ,de nem éppen azt kapom amiket a videókon látok :D van még mit tanulni hogy akkor hogyan is működik ez

(#2955) bb.bocs válasza bb.bocs (#2954) üzenetére


bb.bocs
őstag

találtam egy hero 8 kézikönyvet,ha már 9hez nem kaptam magyarul :D am most hüyleséget fogok mondani de hadd értse meg. hogyha a kamerát max lens módba kapcsolom, akkor a kép ugye a kamera körbeforgatásánál is ugyanúgy van. ha jól gondlom a + lencse azt teszi hozzá hogy a középpont a videón fix, a körülötte lévő dolgok pedig forognak? az első megoldásnak igy van értelme ?

(#2956) szpeti40 válasza bb.bocs (#2955) üzenetére


szpeti40
addikt

Hogymi? :U

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2957) bb.bocs válasza szpeti40 (#2956) üzenetére


bb.bocs
őstag

mi a kül. hero9 max lens modeban max lens lencse nélkül és lencsével?

(#2958) szpeti40 válasza bb.bocs (#2957) üzenetére


szpeti40
addikt

link

De szerintem csak elég bekapcsolnod a max modot vagy h hívják és látni fogod.:D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2959) bb.bocs válasza szpeti40 (#2958) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi.bekapcsoltam csak az volt a lényeg hogy ha igy is működik akkor minek kell rá a + lencse előre :D de igen ezt az "ugráló" dolgot észrevettem, ergó ezt korrigálja :D

[ Szerkesztve ]

(#2960) Tuninger válasza bb.bocs (#2959) üzenetére


Tuninger
addikt

Plusz obi nélkül nagyon szűkös a látószög, plusz obival meg nagyobbat látsz mint normál esetben superviewval, csak ilyenkor körbe lehet forgatni a goprot és tartja a horizontot. szpeti40 linkjén szépen prezentálják is hogy miért jó.
Viszont szerintem átlagos használatra a 4K Linear + Horizont Lock bőven elég és jobb minőség.

(#2961) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hello,

ajánlott SD kártya Hero 7 Black-hez?

Aurea mediocritas

(#2962) AuraSync válasza AXisBOLD (#2961) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

[link] :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2963) AXisBOLD válasza AuraSync (#2962) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi! :)

hát itt annyi verzió van mint égen a csillag...
Hero 7-hez az alábbit konkrétan nem írták, de ezt néztem ki:
SanDisk Extreme V30 UHS-I A2 --> 256GB
remélem jó lesz.

más:
ez a kiegészítő szett nagyon gagyi lehet 18k-ért?
50 GoPro vagy SJ videokamera tartozék készlet

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2964) AuraSync válasza AXisBOLD (#2963) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az a kártya tökéletes lesz a GoPro-ba már ha támogatja azt a méretet.

Az a szett teljesen jó ennyiért. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2965) bb.bocs válasza Tuninger (#2960) üzenetére


bb.bocs
őstag

Koszonom szepen. Egyre tobbet megyel utcan kametazva rovideket, eleg hulyen erzem magamat nem vagyok en youtubber xD csak tesztelgetek xD eleg zavaro azert ez a superview nézet. Tok jo hogy tobbet latok de eleg durvan halszem optikazasos erzesem van :( szoval hasznos tetszik is meg nem is.

[ Szerkesztve ]

(#2966) AuraSync válasza bb.bocs (#2965) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezek akció kamerák amik arra vannak kitalálva, hogy minél többet lássanak abból amit te éppen "akciózol".
Városnézésre, rendezvényre nyilván nem Szupervájval fogok menni hanem Linear-al. :K

Szóval nem a funkcióval van a baj hanem a felhasználási móddal. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2967) bb.bocs válasza AuraSync (#2966) üzenetére


bb.bocs
őstag

majd beletanulok :) :) :) :C

(#2968) bb.bocs


bb.bocs
őstag

esetleg abban tudtok segíteni hogy . próbafelvétel alatt, napsütés meg minden. eléggé világít minden :D középen jó, de valahogy nem egységesen kezeli a fényiszonyokat :D egyik helyen kiég a másik helyen meg jó attól függően hogyan süt a nap :D ezen hogyan lehet álíltani :D

(#2969) AuraSync válasza bb.bocs (#2968) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én ehhez a fehér egyensúlyt fixáltam le csak meg ISO800 a többi automata.
De persze a rekesz értékkel is lehet játszani, de ehhez sok sok próbálkozás kell, hogy megtaláld a neked kedvezőt az adott fényviszonyokhoz.

Videó erről: [link]

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2970) Márton válasza AuraSync (#2969) üzenetére


Márton
nagyúr

bocs, napsütésben fix iso 800 :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2971) bb.bocs válasza AuraSync (#2969) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi a tippet és videot :)

(#2972) AuraSync válasza Márton (#2970) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak azt ne feledd, ha már betérsz egy árnyékos helyre akkor annyi a napocskának.

Kipróbáltam anno (mert itt azt ajánlották persze) legalacsonyabb ISO-val aztán ahányszor árnyékba mentem vagy elment a nap rossz lett a minőség a túl nagyra nyitott rekesz miatt nem lett éles a felvétel hanem kenődött.

Pl autó bemutató videónál amikor a belső térhez értem hoppá már kenődött is.
Az ISO 800 az olyan arany középút sőt sokszor még kevés is az említett autós szituációban. (csomagtartóba benézésnél jelentkezett főleg)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2973) Márton válasza AuraSync (#2972) üzenetére


Márton
nagyúr

Árnyékos helyen nyilván lehet nagyobb iso, hisz erre való a MAX ISO beállítás. De te fixálod napos helyen is 800-ra? Feleslegesen zajodítod.

Egyébként nem Hero8-at használsz? Ha igen, akkor milyen "nyitott rekesz"-ről írsz? Csak a záridővel és iso-val tud játszani.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2974) AuraSync válasza Márton (#2973) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen záridőt akartam írni és igen max ISO-ról beszélek ami a legkisebbre volt téve.
De ez még nyáron volt szal az emlékeim kb a fent említett szinten vannak mint láttad. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2975) StLui válasza Tuninger (#2927) üzenetére


StLui
veterán

Nem tudod, most van valami plusz ebben az akcióban, mert indulástól azt hittem így van, és most rendeléskor sem vettem észre, hogy kapom a pót aksit, meg még 1-2 apróságot. 32-es kártya tudom járt első pillanattól.
Tulajdonképpen ma ébresztettek rá FB-on, hogy kapok hozzá a pár kiegészítőt :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2976) Darko válasza StLui (#2929) üzenetére


Darko
senior tag

Tegnap levonta végül az éves előfizut is, és csak utána jött értesítés a postára adásról.
Azért van előnye a tagságinak, ha tényleg működik az évente max. 2x csere ha gondja van a gépnek. Cserélt már valaki? Ez a szolg. a garanciaidőn belül él csak?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2977) Tuninger válasza Darko (#2976) üzenetére


Tuninger
addikt

Van a garis javítás ami esetén ingyen kapsz egy új goprot.
És van az előfizus csere nem garis dolgokra pl betöröd az optikat, kijelzőt, vagy csak simán akarsz egy újat. Viszont ez a csere 99 euroba kerul...
Mindkét esetben vissza kell küldeni a régi goprot, és papíron 1 hét az átfutás, tavaly 4 hetet vártam nyáron

(#2978) Darko válasza Tuninger (#2977) üzenetére


Darko
senior tag

Akkor kerül 99 euroba ha szimplán csak kell egy új, vagy akkor is ha betöröm pl. a kijelzőt vagy az optikát? Tehát előfizus csere esetén van még egy 99 euros költség is?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2979) Tuninger válasza Darko (#2978) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, ha cserelni akarsz barmilyen ürüggyel ami nem garis probléma az 99 eur az előfizun felül.

(#2980) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csaó Sziasztok!

Gopro hero 7 silver vs gopro hero 5 black ? Melyiket válasszam használtan lenne mind2 +-5k ...
Érdemes lenne inkább 7 silvert ?
:R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#2981) AXisBOLD válasza AuraSync (#2964) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát az általad linkelt listában van ajánlott 256GG-os Hero 7 szériához, még ha nem is pont ez, de remélem vinni fogja :)

ezen a szetten még agyalunk, engem nem győzött meg :/

Aurea mediocritas

(#2982) bb.bocs válasza AuraSync (#2964) üzenetére


bb.bocs
őstag

csak érdekesség. hero9 nél elvileg 256os kártyát támogat pl a samsungból is meg úgy ámblokk.. de 512es verziót is viszi... sőt megmerném kockáztatni hogy az 1 terrát is vinné :D de ki ad érte annyit amennyit :D

(#2983) Darko válasza Tuninger (#2979) üzenetére


Darko
senior tag

Régebben olvastam róla mikor előfizettem 1-1 hónapra, de most nem találtam meg. Vagy béna vagyok, vagy jól elrejtették .

Mi a helyzet a távírányítással, mert jut eszembe hogy olvastam hogy mintha kivették volna? :F

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2984) szpeti40 válasza bb.bocs (#2982) üzenetére


szpeti40
addikt

Az 1 bolygós kártyát? ;]
Terra ≠ Tera
Terra -> bolygó
Tera -> mértékegység

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2985) AuraSync válasza szpeti40 (#2984) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Bolygó? :F
Tényleg? ;]
Biztos vagy benne? :DDD
100%-ig? :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2986) szpeti40 válasza AuraSync (#2985) üzenetére


szpeti40
addikt

Elnézést, nem bolygó, hanem föld :D
link
Az, hogy cégnevekben/film/sorozatban benne van az más ;]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2987) TR40_GoPro8


TR40_GoPro8
friss újonc

Sziasztok! GoPro8 +Media MOD-ra 3,5-es jack-en keresztül fölraktam egy kölső mikrofont. Gondoltam beállítom mint a leírásban mutatja:
[Preferences]
(Input/Output)...
Aztán itt vége a tudománynak, mivel csak annyit ír mint lehetőség, hogy (Audio Input N/A) és nem aktív...
Van ötletetek, hogy miért nem dobja föl a sok mikrofonbeállítási lehetőséget? Próbáltam más mikrofonokkal is de semmi változás. Lehet, hogy a Media MOD-nak van baja?
Előre is hálás kössz!

(#2988) ooloo


ooloo
őstag

Üdv ,

A GoPro9 alkalmas lenne kamionba eseménykamerának ? Sokat járok érdekes és szép helyeken . Használnám gyalog is . Tudom , hogy vannak kimondottan menetrögzítő kamerák is , de azok nem igazán alkalmasak gyalogos használatra . Fontos a magas felbontású kép ...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2989) AuraSync válasza ooloo (#2988) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Roppant egyszerű a megoldás ooloo.
Tudván, hogy a kamionosok jól keresnek mindkettőt kell venni. :K

Csak mert:
GoPro-t eseményrögzítőnek használni pazarlás.
Eseményrögzítőt tájfelvételre használni gyalogosan pazarlás.

Amúgy lehet használni persze csak vegyél bele majd egy 256-os kártyát is ha nem akarod törölgetni óránként. :)

Nincs olyan hónap, hogy valaki ne kérdezné meg az autós kamera használatot és sztem a GoPro nem arra való.
Nem elég, hogy alapból melegedik meg még a nap is sütni fogja és ha még közben tölti is az ember hát...

Ahogy a Dacia Duster-t lehet használni terepezésre úgy lehet a GoPro-t is autós kamerának használni. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2990) bb.bocs válasza AuraSync (#2989) üzenetére


bb.bocs
őstag

igazából én is arra használnom majd csak rollerhez :D és ha már lúd legyen kövér 512Gb os kártyát ajánlj neki :D mondjuk rolleren majd a menetszél azért csak csak hűti :D

(#2991) AuraSync válasza bb.bocs (#2990) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A te felhasználásoddal semmi baj mivel olyan, hogy "roller" kamera nincs éppen ezért neked akció kamerát kell rá feltenned.

Persze menetrögzítőt is feltehetnél rá, de mivel nincsen bennük Hiper Szmút hát érdekes lenne a felvétel. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2992) Tuninger válasza bb.bocs (#2990) üzenetére


Tuninger
addikt

Manapság ez már ritkán előforduló probléma, de érdemes azokat a kártyákat használni amiket a gopro javasol, mert a legtöbb fagyás a kártyára való írás hibájából fakad.
Ha minden featuret használsz akkor 3 filet ír a kártyára, egy lrv-t (low resolution view) amit akkor látsz ha telefonodról nézed a felvételeket wifin keresztül, egy mp4-et ami maga a videó file és egy wav-ot ha bekapcsolod a RAW audiot.
Az össz bitrate nem magas, viszont az egyszerre három fileba való írást az olcsó kártyák nem szeretik, erre vonatkozik a minimum write speed kritérium
Mindenesetre A Sandisk V30-tól felfele és 128GB-ig biztosan nincs semilyen probléma, akkor sem ha már tele közeli állapotban van a kártya.

(#2993) bb.bocs válasza AuraSync (#2991) üzenetére


bb.bocs
őstag

jogos :D
Tuninger:
a gopro oldalán ajánlott kártya csak nem 128g os kivitelben hanem 512 :D sebességre irásra olvasásra ugyanaz. [link]

gopro oldalán pedig Samsung EVO Plus UHS-1 128GBMB-MC128GA/AM
[link]

(#2994) Tuninger válasza bb.bocs (#2993) üzenetére


Tuninger
addikt

Nekem Evo Plusból MB-MC128G van vagyis az "A" hiányzik a végéről, ergo valószínűleg egyel régebbi kiadás. És már volt vele (igaz egyetlen egyszer) SD Errorom Hero7-ben úgy hogy formatálásig nem tudtam írni a kártyára a GoProval.
Azóta mindegy kártyám Sandisk Extreme V30-as 32/64/128-as, azokkal még sosem volt problémám semmiben.

(#2995) bb.bocs válasza Tuninger (#2994) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. hát érdekes. reméljük nálam nem lesz gáz :P ha már GA ez is :)

(#2996) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy:
Gopro mount adapter esetleg létezik 22mm kormányra?
Vagy valami megoldással fel lehet rá szerelni?
Ami van nekem, az a felső része a gopro résznek, amit a kormányon lévő cucchoz lehet csavarozni.

Van egy gopro mount kompatibilis bicaj lámpám, de:
Mivel a Garmin mount szíja csak 31mm átmérőjű kormányt támogat, és van gopro lámpa talp, gondolom azt egyszerűbb adoptálni.

Jelegleg így áll a dolog:

Oda az első csőre akarom rakni, mivel ott lenne a legjobb helye. Ahogy látszik, 3 réteg gumi se tudja megfogni a 10mm különbséget.

(#2997) K53TA válasza laskr99 (#2996) üzenetére


K53TA
tag

Aliexpress tele van mindenféle tartóval.
És még többel

(#2998) laskr99 válasza K53TA (#2997) üzenetére


laskr99
addikt

Jó hát nem alira gondoltam, mert 1 hónapig cink lámpa nélkül menni :(

(#2999) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hali

gopro quik program valaki próbálta már wind10 ? nekem sajnos nem indul :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#3000) szpeti40 válasza MrRL19 (#2999) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jól tudom már nem támogatott.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.