Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Megnéztem ezt a videót: [link]

A videóban látottak azt mondatják velem, hogy a Hero 10 nem más mint egy átnevezett Hero 9 amit drágábban adnak el. :U

Ha valakit tényleg érdekel a fejlődés is nem csak a marketing akkor erre nézeget tovább: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3502) Tuninger válasza AuraSync (#3501) üzenetére


Tuninger
addikt

A Hero 10 az aminek a Hero 9-nek kellett volna lennie. A H9 visszalépés volt a H8 után képminőségben (minden nem 5K módban) most a H10 legalább feljebb lépés lesz. Nekem kedden érkezik elvileg a 10-es, csinálok majd összehasonlítást 7-essel, mert az van itthon. Azt várom hogy 400% nagyításnál egy lehelletnyivel jobb lesz a 10 részletessége 5.3k vs H7 4K-nál :D

Az insta 360 1" az most a firmware frissítések utánra lett nagyon jó. A sima 4K mod az semmi extra.

(#3503) urban racer válasza Tuninger (#3502) üzenetére


urban racer
senior tag

Bocsi, de az insta egy vödör fos. Víz alatt TELJESEN használhatatlan. Láttam mit művelt vele ismerős, betolta a muréna szájába, akkora felvétel lett volna... És nem, nem volt képes összerakni a képet-valószínűleg, mert nem tudott víz alatt viszonyítási pontot találni a képek összeillesztéséhez... Most eladja és veszi a hero10et, pláne miután vagy 3 órán át búvárkodott a 9-emmel :D

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3504) urban racer válasza AuraSync (#3501) üzenetére


urban racer
senior tag

Én ezt [link] ajánlanám megnézésre.
Teljesen új készülék szerintem, még nagyon fejlesztés alatt van. az új csipszet miatt mindent is újra kellett írni, ezért még hiányoznak funkciók. A ház valóban új, de szerintem nem is fog változni még 1-2 generációig.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3505) Tuninger válasza urban racer (#3503) üzenetére


Tuninger
addikt

3 féle insta 360 van a moduláris szettből
- 4k mod
- 1" mod
- dual lens mod

A dual lens mod nem való vízbe, ez benne van a manuáljában. Az 1" képminőségben elveri mindegyik goprot, de 90 centi a közelpontja, így problémás vlogolásra. A 4k mod pedig egy Hero 7-el egyenértékű.
Sajnos mindegyiknek elég gyenge a hangminősége. Nekem ez volt a dealbreaker, meg az hogy nem lehetett letekerni az élesítést mint a gopronál. Egyébként már megjelenéskor rezgett az ujjam az előrendelésen (az 1" azért 200 rugesz...), csak aztán láttam a teszteket..

Azóta egyébként jobb a hang, van rendes log profil, le lehet tekerni az élesítést és van stabi külső app nélkül. Egyszer kipróbálnám egy gopro mellett.

(#3506) Tuninger


Tuninger
addikt

Délután megérkezett a Hero 10.

Első tesztek alapján óriási ugrás használhatóságban. Az egész ui reakciója, a ki/bekapcsolás sebessége gyorsabb mint valaha.
Képminőségben is nagy ugrás, 4K módokra van minden optimalizálva 4K 24-120 fps mindegyikén van horizont lock opció. 120 fps-nél viszont kicsit nagyobb a crop és ott már csak "standard" hipersmooth van. Viszont a képminőség ott is pazar.

4k 30 linearban nézegettem, stabiban nem láttam előrelépést a Hero 9hez képest, de sokkal jobb a képminőség.

Érdekesség hogy felbontás és képkockasebesség függő hogy hány % töltöttséget mutat. Pl most 4k 30on 61%-on áll, 4k 120on 45-öt mutat, 5.3k 60on 52%-ot, 1080p 30 fpsen 64%-ot.

(#3507) Márton válasza Tuninger (#3506) üzenetére


Márton
nagyúr

Na, akkor jöhetnek a 4k szuperlassított felvételek! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3508) AuraSync válasza Tuninger (#3505) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

de 90 centi a közelpontja, így problémás vlogolásra.

Ott tart a világ hogy már egy akciókamerát is vologlásra használunk. :U
Érdekes a Hero 4 idejében ilyenre nem volt szükség.
Egyel több kijelző egyel több sebezhetőség a kamerákon.
Felesleges... én a szelfikamerámat a telón ha kétszer használtam 1 év alatt abból egyszer azért hogy megnézzem milyen a minősége.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3509) zgospel válasza Tuninger (#3506) üzenetére


zgospel
őstag

Köszi az infot. Hangfelvétel terén van valami előrelépés? Vagy még mindig csak azzal a bumszli hülye adapterrel lehet bármit is csatlakoztatni?
Egy vezetéknélküli mikrofon vagy külső rögzítő csatlakoztatási lehetőséggel nálam instant get lenne.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3510) Tuninger válasza Márton (#3507) üzenetére


Tuninger
addikt

4k 60 4:3 vagy a 2.7K 60 4:3 lesz az én barátom. A kettő között kicsi a különbség, majd dobok fel felvételt.

Próbáltam egy kört a 4k 120-al is hogy milyen lesz az utólagos motion blurral, és patika, de túl erős a crop Horizont levellel, így az wideban lehet jó választás.

AuraSync: próbáltam én vlogolni az A7III-mammal mint a nagyok, de borzasztó körülményes és persze a brutál háttérmosás állatul néz ki, de nagy, nehéz, sok helyet foglal, és épp emiatt alig viszem magammal. A gopro meg elfér a zsebemben.

A telós megoldás valahogy nem jött be, pedig azt is nézegettem.

(#3511) Busterftw


Busterftw
veterán

Tengerben melyik mode ajánlott videóra?
4k 60fps? Wide, linear?

(#3512) Ano válasza Tuninger (#3510) üzenetére


Ano
őstag

Én arra leszek kíváncsi hogy ha elérhető lesz a Max Lens Mod a H10-re is akkor ugyanúgy 2,7k lesz a max felbontás vagy elérhető lesz-e végre a 4k 50-60 fps!?

Habár a szenzor mérete nem lett nagyobb így kétlen hogy e-téren lesz-e fejlődés ...

Illetve ami még érdekelne, majd hogy mennyire fog melegedni vagy kevésbé melegedni a H9-hez képest ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3513) Tuninger válasza Busterftw (#3511) üzenetére


Tuninger
addikt

Csak akkor érdekes a víz alatt felvétel ha gazdag az élővilág. Én 4K 30 fps Horizont lockban mennék.

Ano:
Lesz max lens modos 4K 50/60. Tekintve hogy egy óriási parasztvakítás, ha megnézted a H9-nél is a 2.7K nem volt rosszabb minőség mint a normál mod 4K. Természetesen utóbbinek nem sok köze volt a valódi 4K-hoz, mint ahogy most sem lesz, de jól mutat.

H9-hez képest jobban melegszik a tesztek alapján, mivel magasabb felbontáson olvassa a szenzort, így a képminőség is jobb. Ugyanakkor a teszterek azt is megjegyzik hogyha rendeltetésének megfelelően sportolásra használod, vagyis körbejárja a levegő, nem lesz probléma.

A 3D zajszűrés meglepően jól működik, illetve végre van magas minőségű 1080p. Konkrétan a 1080p 50/60 fps sokkal jobb minőség mint bármelyik eddigi kamerán, a zajszűrés is elképsztően hatékony ebben a módban ,tény magas érzékenységen már nem sok részlet marad. Viszont zaj sincs. 1080p 25/30 fps viszont hulladék.

(#3514) Ano válasza Tuninger (#3513) üzenetére


Ano
őstag

Én használok 2,7K 50 fps-t max lens monddal H9en jelenleg is és messze elmard a képminőség/részletesség a sima 4K 50fps-hez képest!

De ha a H10 tudni fogja a 4K-t MaxLens-el akkor asszem váltani fogok.

Melegedéssel kapcsolatban: én bringázáshoz használom chest mount-tal és eléggé jól körbejárja a levegő szerencsére.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3515) szuszinho válasza Ano (#3514) üzenetére


szuszinho
őstag

Van esetleg ilyen publikus videód?

(#3516) Ano válasza szuszinho (#3515) üzenetére


Ano
őstag

a sima 4K-s most megy fel a YT-ra és már 2 napja konvertája a "mocsok" mert csak 360p-ben érhető el jelenleg. Ha elérhető lesz végre, akkor benyomok linkeket.

Amit tudni érdemes:
Alapból mindent 4K-ra exportálok ki. Igen, ami 2,7K-ban volt rögzítve azt is, ugyanis a YT lerontja némileg a minőséget, ami elsősorban a gyors mozgásoknál látható erősen (úgy 1 éve kezdtem tesztelni és ez a konklúzió jött ki ... még a 1080p-s videó is fényévekkel jobban néz ki a YT-on 4K-ra felskálázva mintha csak simán 1080p-ben tölti fel az ember !!! )

szóval ami MaxLens Mod-dal lett rögzítve az mind 4K-ra felskálázott 2,7K eredetileg, ahol az apró részleteken lehet észrevenni hogy nem olyan éles a kép (55 colos 4K OLED TV-n nézve észrevehető!)

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3517) Tuninger válasza Ano (#3516) üzenetére


Tuninger
addikt

Low sharpnessel nézted a 2.7k vs 4k-t?

(#3518) Ano válasza Tuninger (#3517) üzenetére


Ano
őstag

már végigpróbáltam mindegikkel, de valahogy nem igazán adja ki a 2,7k azt amiben a 4k azért lényegesen kellemesebb kinézetre.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3519) Khaosz55 válasza Ano (#3518) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen ma teszteltem éppen.
Gopro 8-am van. Idei motoros túrát szerkesztetem meg, a végeredményél meg látom, hogy olyan az emberek arca mintha 10 évvel öregebb lenne.
2.7K 50FPS-ben közepes élességgel rögzítek. Alacsony élesség nekem túl homályos a magas élességnél meg túl durva és még öregebbnek néz ki rajta mindenki. Főleg napsütésben jön elő.
Szóval most csináltam teszteket FHD, 2.7K , 4K mindegyikben az arcomat vettem fel alacsony közepes és magas élesség beállításban.

FHD és 2.7 egyszerűen nem jó már közepes elléségben sem a magasban meg katasztrófa.

4K-ban alacsony élesség nekem túl homályos a közepes a legjobb a magas meg még elmegy. Ez ízlés dolga.
Az a kérdésem, hogy a Standard és a activity rögzítés között mi a különbség? Mert mindegyiket beállíthatom ugyan arra a tulajdonságokra.

Másik kérdés, érdemes lehet váltani gopro8-ról 10-re ?

(#3520) Tuninger válasza Khaosz55 (#3519) üzenetére


Tuninger
addikt

Az alacsony élesség értelme hogy utólag tudsz élesíteni saját ízlés szerint sokkal szebben és kevesebb zaj hozzáadásával mint ahogy a kamera tenné. Utólag el tudod egyébként érni ugyanazt az élesítés mint a kamerában a medium vagy high sharpnesst.
Ráadásul máshogy élesít a kamera a különböző felbontásokon, holott a 2.7k és a 4k 90%-ban egyforma. (Mindkét esetben 4k a szenzorkiolvasás) Az a 10% differencia meg a 2.7k-nak kedvez mert ott van zajszűrés, míg 4k-nál nincs...
Lehet kellene csinálnom oktató videókat.

A standard és activity között csak az elnevezés és az alapállapot a különbség. Jobban cseng mint profil 1-2-3

8-ról 10-re a horizont lock és a 4k 120 miatt érdemes váltani. Az 5k ha nem low sharpness mellett hasznalod, láthatatlan előnyt jelent.

(#3521) Khaosz55 válasza Tuninger (#3520) üzenetére


Khaosz55
addikt

Na ezt jó tudni, kipróbálom. DaVinci resolvban szerkesztek, még nem használtam az élesítés remélem megtalálom.
"Ráadásul máshogy élesít a kamera a különböző felbontásokon, holott a 2.7k és a 4k 90%-ban egyforma. (Mindkét esetben 4k a szenzorkiolvasás) Az a 10% differencia meg a 2.7k-nak kedvez mert ott van zajszűrés, míg 4k-nál nincs..."

Ezt nem értem teljesen, tehát az a legjobb ha 2.7-ban rögzítek alacsony élességgel és a Ráadásul máshogy élesít a kamera a különböző felbontásokon, holott a 2.7k és a DaVinci resolvban feltolom az élességet.
A 4K rögzítésre azért gondoltam mert natív a rögzítés és a megjelenítő is natív 4K.

(#3522) Tuninger válasza Khaosz55 (#3521) üzenetére


Tuninger
addikt

Naaagyon jó ha resolve user vagy, én is abban szerkesztek.

Próbáld ki hogy low sharpness mellett felveszel két klippet 2,7K 30fps wide és 4K 30 fps wideban, majd bedobod a timelinera és megnézed akár 300% croppon. Nagyon fontos hogy a timeline felbontás 3840x2160 legyen! 1080p timelinenál nagyon lágy a preview window.

Élesítés javaslat:

Nekem ez vált be, nem túlélesített mint a medium, de "crisp". Jó 4K timelinehoz és 1080hoz is.

(#3523) AuraSync válasza Tuninger (#3522) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az igazi az lenne ha nem kéne belemókolni a képekbe ilyen drága akciókameráknál. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3524) Tuninger válasza AuraSync (#3523) üzenetére


Tuninger
addikt

A userek 90%-a nem is teszi. És out of cam jól is néz ki. Csak még sokkal nagyobb potenciál van benne ha te csinálod, saját szájízed szerint.
Pl én ki tudom hizni azt a minőséget a kamerából mint amit a promó videókban látsz, vagyis a kamera tudja...

(#3525) Khaosz55 válasza Tuninger (#3522) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok kipróbálom viszont még sok problémám van azzal hogy a hány FPS-ben rendereljek.
Az eredeti felvétel 2.7K vagy 4K 50FPS. A videókban használok lassítást -50% tehát 25 FPS.
A végeredményt próbáltam renderelni 50FPS-ben és 23.976-ben is. A projektorom tudja az 50FPS.t és a 23.976-ot is de lassítások valahogy 23.976-an nem jók döcögnek (főleg ha komplett kép mozog jobbra balra) ezért inkább 50FPS-re renderelnek. .

(#3526) StLui válasza AuraSync (#3523) üzenetére


StLui
veterán

ok, az egyénnek lehet drága (pláne nem nyugati fizukhoz képest), de fotózás-videózás témában ez egy filléres cucc

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3527) Khaosz55 válasza Tuninger (#3522) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kipróbáltam amit javasoltál.
Tehát csináltam felvételt 4K és 2.7K-ban alacsony élességgel. Beállítottam, ahogy írtad lerendereltem.
Megnéztem a végeredményt a kép jobb lett mint 2.7K közepes élesség eredeti gopro minta mert az túl durva volt.

Viszont én jobbnak éreztem az eredeti Gopro 4k közepes élesség nyersanyagot. Egyszerűen nem túl éles finoman jönnek ki a vonalak az arcszőrzet részletes, nem túl durvák az árnyékok túlélesítése és nincs is képzaj sem.

Most még egy próbát csináltam feltoltam scalinget 1.0-ra resolve, de lehet velem van a gond nálam a Eredeti 4k közepes a legjobb minőségű. Igaz ez kizárólag napfényben készített felvételnél próbáltam.

(#3528) Tuninger válasza Khaosz55 (#3525) üzenetére


Tuninger
addikt

Értelemszerűen 25 fps kell legyen a timeline és 25 fpsre kell renderelned hogy jól nézzen ki, hogyha 50%-ra lassítasz.
A "döcögést" az is okozza hogy nincs motion blur, 1/50 záridő helyett (amit a 25 fpshez kellene hasznalni) 1/1000-1/8000-ren megy a kamera, minden képkocka éles. Ezért szoktak ND szűrőt rakni a gépre, egy ND64-el frankó lenne, viszont mivel a képstabi záridő függő, buknád a szép stabilizálást.

Resolveban van egyébként utólag rárakható motion blur, én most azzal kísérletezem és meglepően jó eredményt ad.

Az hogy neked a 4k + medium sharpness tetszik, abszolút egyéni ízlés kérdése. Viszont azt szintén ki tudod tekerni low sharpnessből ha a fenti példámon a "radius"-t 46-ra állítod és behangolod a scalinget ízlés szerint.
Én mindig végtelenben nézem tájképen hogy hogy alakulnak a finom részletek, annak az én beállításom áll a legjobban az én ízlésem szerint.

(#3529) Khaosz55 válasza Tuninger (#3528) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt akartam még kérdezni tőled, hogy tudom növelni az élességet, hogy megközelítsem a Gopro 4Kmedium élességét. "Radius" csökkentésével lehet az élességet növelni?

Igen látom azzal. :K

[ Szerkesztve ]

(#3530) Khaosz55 válasza Tuninger (#3528) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi a tippet. Radiust 46-ra állítottam tényleg elég jó. Megmarad a szabadságfokod, hogy olyat élességet csinálj ami neked tetszik.

(#3531) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nézem a tesztvideókat a gopro 10-ről és sok esetben látok túlmelegedés miatti megállás, ráadásul úgy hogy normális külső hőmérsékleten volt használva, tehát nem tengerparton +35 fokban. Nem tudom mi igaz ebből ? 8-as kamerámmal nem volt soha ilyen probléma.

Haverom mondja hogy 60Hz-en használjam nem 50-en, de nekem akkor villog a felvétel a belső mesterséges fény miatt.

(#3532) Tuninger válasza Khaosz55 (#3531) üzenetére


Tuninger
addikt

David Manning csinált épp az imént egy tesztet a témában
A legmelegedősebb GoPro eddig. Ha sportolsz vele akkor nem lesz gond, mivel szellőzik rendesen.

(#3533) Khaosz55 válasza Tuninger (#3532) üzenetére


Khaosz55
addikt

Általában három dologra használom. Nyaralás amikor van meleg igaz nem sokáig megy akkor a kamera. A másik meg motoros túra, mellkaspánton és sok esetben aksi kimerüléséig megy. Persze itt van szellőzés rendesen, de van hogy megállok és tűző nap van 30 fokos hőmérséklettel.Illetve még síelés.
Nem is ezen vacillálok. Hanem azon, hogy lecseréljem-e a 8-at 10-re. A cél a 4K 50-60FPS felvételek.
- Nem látok drasztikus képminőségbeli eltérést
- 10-nek gondolom ezen a felbontáson tovább bírja nagyobb akksi miatt
- Évente kb 5-8 alkalommal használom
- 10-nek a horizontális stabilizátora jó dolog, de ellenék nélküle is

Úgy látom jó esetben is minimum +60K lenne a váltás. A Hero8-hoz van 2 plusz akksi + töltő. Ez ugyan úgy kéne a 10-hez is.

(#3534) Tuninger válasza Khaosz55 (#3533) üzenetére


Tuninger
addikt

Tegnap előtt vettem egy 8-ast a két hetes meg a 10es mellé. Tudok csinálni neked tesztet bármiről ha szeretnéd.

Szerintem csúcs a 10-es, de ahogy már sokszor leírtam: a 7esnél eljutottunk arra a szintre aminél többre egy átlagembernek nincs szüksége. Én meg GoPro fan vagyok, de lövök is 1 TB nyersanyagot egy évben...

[ Szerkesztve ]

(#3535) Khaosz55 válasza Tuninger (#3534) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben érdekelne egy kis összehasonlítás. 4K 50-60Hz érdekelne.
Azt is jó lenne tudni ebben a képmódban mennyivel több időt bír tesz alapján a Hero 9 kb 20 perccel többet bír mint 8-as. 10-ről ilyen videót még nem találtam. Én is csinálok 1 TB anyagot évente viszont nem használom fel az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#3536) AuraSync válasza Tuninger (#3532) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ha sportolsz vele akkor nem lesz gond, mivel szellőzik rendesen.

És itt el is érkeztünk az "akkor minek kell bele vlog kijelző ha túlmelegszik séta közben hűtés hiány miatt?"
Magyarán szólva megint át lettünk b.va a palánkon. :U
Kaptunk egy mégjobban melegedő GoPro-t. :))

Teszem hozzá Khaosz +35 árnyékban volt nyáron mi lesz ha közvetlen éri majd a nap?

Ennyit a GoPro-ról amekkora cég volt régen és amekkora rajongója voltam én is most azt sem bánnám ha holnap eltűnne a világból.
Egy kínai kacat lett mint a burkolattörős DJI.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3537) Tuninger válasza Khaosz55 (#3535) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem frissek sajnos a 7-8-as aksijaim de megcsinálom neked a tesztet. Várhatóan a 8-as 50 percet megy, a 10es meg remek kérdés, sztem hasonló lesz, tekintve hogy 5k-ban olvassa ki a szenzort.

A tesztet hűtőbe rakva fogom végezni, mert ahogy láthattad David Manningnél, 30 perc alatt mindkét kamera túlmelegedne.

AuraSync: nekem még soha nem melegedett túl egyik GoProm sem, pedig rengeteget használom őket.

(#3538) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Azt viszont észere vettem nálam, hogy H8-nál 2.7K-ban jobb a stabilizálás mint 4K-ban ugyan azon a beállításon mármint ugyan azon a hypersmooth szinten. Nem vészes 4k-ban sem de érthetően jobb 2.7K-ban legalábbis motoron.

(#3539) Tuninger válasza Tuninger (#3537) üzenetére


Tuninger
addikt

A mélyhűtőbe rakva a Hero 10 4K 60 High bitrate Hpyersmooth Standard beállításon 66 percet vett fel egyhuzamban mire leállt a felvétel. Visszakapcsolva 1%-on van az aksi.

A Hero 8 35 percet ment ugyanezen beállításon, majd leállt a felvétel. Most bekapcsolva 32%-on van az aksi. Sajnos nincs Hero 8 aksim, csak Hero 7, ez kevésbé viseli a hideget. Ha feltételezzük hogy a % mutató lineárisan csökken akkor a H8 kb 51 percet ment volna mire teljesen lemerül.

(#3540) urban racer


urban racer
senior tag

Akik Telemetry overlayeznek, javaslom frissítsenek, nagy update volt!


Hi there, Telemetry Overlay for Windows was updated to 1.2.5
Here is your personal download link.
Changes in recent versions:
• 12 new activity-based preset Patterns (Car, Moto, Drone, Cycling, Aviation, Sailing, Skiing...)
• New aviation gauges (Airspeed, Attitude Indicator, Altimeter, Vertical Speed Indicator, Turn Coordinator and Heading Indicator)
• New speedometer gauge design with glow effect
• New Digital Dashboard gauge with Speed, RPM and Gear (if all available)
• New Custom Digital gauge
• Steering Wheel gauge for Alfano and AiM
• 1 Pattern for sync assistance
• Improve Offset Slider behaviour and Telemetry Sync controls
• Basic support for Innov Dashcams (enable in Settings)
• Experimental support for Ardupilot CSV files
• Experimental support for Starlane motorsports trackers
• Option to change the data stream of Custom gauges
• Redesign Engine RPM gauge
• Enable date-only "Time & Date" gauge
• Animate Heart Rate mini gauge
• Enable reversing Circular gauges (like Speedometer)
• Option to reverse Distance gauge (count-down)
• Some new icons for Custom Mini gauge
• Optional background on most gauges (could affect old projects and patterns)
• Adjust length of some gauges (could affect old projects and patterns)
• New gauge classification in a dropdown and gauge search
• Add generic fonts for better unicode support
• Add PNG encoder to Transparent Video exports
• Setting to export video without gauges
• Setting to trust video time zone
• Setting to use any font where Mono fonts appear
• Setting to use DJI video timestamps for syncing external data
• Enable data "Expansion" on more gauges
• Allow changing the text border color
• Other small improvements and bug fixes
Coming soon: GPS-oriented analysis of the new GoPro HERO10, tutorials on the new features of Telemetry Overlay... Subscribe on YouTube.



"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3541) Tuninger


Tuninger
addikt

A Hero 10-et most próbálgatom powerbankról hajtani.

Tisztán powerbankról hajtva 14-16 perc után kikapcsol 5K30/5K60 / 4K 30 / 4K60 / 4K 4:3 60on, illetve felvétel indításnál kiírja hogy az aksi alacsony hőmérséklete miatt (0 fok) lekapcsolja a kijelzőt (nincs benne aksi)
Érdekesség még hogy össze vissza billeg a kép mikor kézben stabilan tartom. Lehet nem elég neki a powerbankom outputja és megzavarja a stabilizálást.

Most nézek tesztet berakott aksival, így valszeg túlemlegedés lesz

(#3542) Tuninger válasza Tuninger (#3541) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos akkor is leáll a felvétel melegedés miatt ha bent van az aksi, de akkor már mennek a kijelzők legalább.

(#3543) Márton válasza Tuninger (#3542) üzenetére


Márton
nagyúr

uh, akkor ennyit az 1-2 órás felvételekről? Rendezvények, stb.
Szalagavatón pl. 4-5 Firefly-t használok, 4-5 órás időkkel. Jó, nem 4k/60, csak 2.5k..
:K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3544) Busterftw válasza Márton (#3543) üzenetére


Busterftw
veterán

Lehet 2.7k-ban bírná @Tuninger?

(#3545) abubaka


abubaka
csendes tag

Sziasztok!Egy kis segítséget kérnék.
Megvettem a Gopro10-est.Letöltöttem a Quik progit
De ha rádugom a kamerát nem lát rajta mediát.
A windows és a Commander látja,de nem engedi megnyitni.
Azt írja: Ismeretlen hiba akadájozza a fájl másolását.Hiba: Az eszköz nem érhető el
Mi lehet a gond?

(#3546) Tuninger válasza Busterftw (#3544) üzenetére


Tuninger
addikt

Most 1080 60p-ben (ez nagyon korrekt minőség, ellenben a 1080p 30 hulladék) ment 1 órát úgy hogy aksi bent volt és powerbankról.
Utána most ment még egy órát 4K30ban tisztán powerbankról, de levett oldalajtóval. Most így meleg állapotban beraktam az aksit és újra elindítottam 4K 30ban tisztán aksiról.

Most a powebankot is fel kellett rakni töltőre, határozottan többet eszik mint a Hero 9.

2.7K-ban még nem néztem

(#3547) Tuninger válasza Tuninger (#3546) üzenetére


Tuninger
addikt

16 percet ment most 4K 30ban az alapból meleg kamera. utána azonnal visszakapcsolva indítva 30 másodperc múlva leállt. Fel volt mountolva, maga a talp tűzforró, valószínűleg ott van elvezetve a meleg. Most megvárom hogy kihűljön aztán megnézem a 2.7K-t

(#3548) Khaosz55 válasza Tuninger (#3547) üzenetére


Khaosz55
addikt

A talp műanyaghoz van rendszerint rögzítve az nem túl jó hővezető.
Mäsik most 50 vagy 60hz-en kell rögzíteni? Használjam úgy hogy 60hz ahol nincsesterséges fény ahol van ott meg 50hz a villogás elkerülése miatt?

(#3549) Tuninger válasza Khaosz55 (#3548) üzenetére


Tuninger
addikt

Vágásnál szívás lesz, de alapvetően igen. Én 30 fpsen szoktam menni, kevés fénynél úgy is 1/30 a záridő ott a hagyományos fényforrások nem, csak a LED-ek meg az olcsó energiatakarékosok villognak.

Márton: hát igen, bajban vagyok, így egy 45 perces esküvői cermónia felvétele igen necces, eddig azt 2,7K 25p-ben vettem. A Hero 10-nél 2,7K-ban csak 50/60 fps van.

Egyelőre aksiról minden módban van túlmelegedés szobahőmérsékleten.

Meglátjuk a novemberi firmware updatel változnak e a dolgok.

Végre jogosan fröcsöghet AuraSync hogy mekkora egy xar a GoPro :D

(#3550) Márton válasza Tuninger (#3549) üzenetére


Márton
nagyúr

1/30 nem túl sok blur? Már ha mozog a kamera és nem relax téma..
1/40 alá nem szívesen megyek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.