Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Wlac válasza Bubad (#3997) üzenetére


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Beköszönök akkor már a csoportba én is. Kb 3 hete vettem meg az életem első GoProját, úgyhogy még erősen tanuló fázisban vagyok.

Ami az automatikus feltöltést illeti, ahogy nézem, nagyon hektikus a rendszer. Nekem stabil netnél sem mindig töltötte fel, illetve nálam pont az ellentéte szokott lenni. Telefonon a Quikben látom, a gépemen a böngészőben is, de a tableten a Quikben egyszerűen sokszor nincs benne az új felvétel, csak pár órával később jelenik meg. Mivel a tabletem az elsődleges néző/szerkesztő gép, ezért ez kellemetlen. Szerintem adj neki egy kis időt és ott lesz.

“The wha-"

(#4002) Des1gnR válasza manokaj (#4000) üzenetére


Des1gnR
őstag

9-nél változtattak a lencse méretén és az akku méretén is, 9-től szinte semmi nem kompatibilis visszafelé.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4003) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok! Akinek még nincs táskája amiben hordja a kamerát, nézzen rá erre. 1200Ft-ért szerintem bestbuy.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#4004) Márton válasza Sir Riccio (#4003) üzenetére


Márton
nagyúr

L is fogyott

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4005) szpeti40 válasza Márton (#4004) üzenetére


szpeti40
addikt

Itt még vannak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4006) DNReNTi válasza szpeti40 (#4005) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mibe kerul ezt eloallitani, ha 600 Ft-ert meg haszon is van rajta. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#4007) sityupityu válasza DNReNTi (#4006) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezen gondolkodtam én is... :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4008) p87 válasza p87 (#3992) üzenetére


p87
senior tag

Ez a problémám még mindig fennáll.
Próbáltam már mindent, régebbi firmwareket, labs-ot is, de nem bírja normálisan játszani a TV-m... 4k30Fps megy, de a 60 már nem.
Az S22 ultrámmal fevett 4k60Fps hevc videóim is hibátlanul viszi, nem tudom mit változtattak a 10-en, hogy így elszúrták.
Másik, akku üzemidő aminek ugyan annyinak kellene lennie mint hero9-nek, de gyakorlatilag 15-20percel kevesebbet bír ami sok.
Ugyan az a mód, 4k60fps, Linear+HL, hypersmooth standard, GPS bekapcsolva és telefonhoz folyamatosan kapcsolódva, hero9 50percet ment és még maradt benne 5%, hero10 35percet és 0%. Igaz a bitrate 9-en 60Mb/s volt a 10-en 100Mb/s, ez okozhat ennyi töbletfogyasztást?

[ Szerkesztve ]

(#4009) Tuninger válasza p87 (#4008) üzenetére


Tuninger
addikt

Vegyél hozzá enduro batteryt.

4k 60-ban wide + hypersmooth standardban jó az üzemidő, de mind a L+ mind pedig a hipersmooth high felezi az aksiidőt. Szerencsére nem adódik össze.
cserébe viszont szignifikánsabb jobb képet kapsz az ugyanannak “mondott” módban

(#4010) Ityu


Ityu
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni az alábbiakban:

Van egy gopro hero 9 black kamerám (ki sem bontottam, gopro által küldött csupasz cserekamera + akkumulátor); vajon mennyire lehet piacképes ez, illetve reálisan mi lehet az értéke?

Azért kérdem, mert gopro 8-asra lenne szükségem helyette.

Köszönöm, ha kapok választ.

(#4011) Des1gnR válasza Ityu (#4010) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szerintem garanciával 145-150k, nélküle 120-130k. :U
Egyébként érdekes, én 1 éve vettem a 9-esem kéztől, de nagyon szép állapotban 120-ért. Jól felmentek az árak.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4012) StLui válasza p87 (#4008) üzenetére


StLui
veterán

Nekem simán a youtube kezdett egyre jobban döglödni az évek alatt, lassan nézhetetlen lesz. Lehet nálad is frissítettek a tévén :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4013) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,
Abszolút kezdőként szeretnék néhány dolgot kérdezni:
Van egy újonnan, de kéz alól (garanciális cserekamera volt) vásárolt 6 Black-em.
Miért lehet az, hogy ha magán a kamerán vissza akarom nézni bármelyik felvételt, azonnal lefagy?
Aztán. A kamerán 3 db nagyméretű felvételt látok (1H:25, 30:42, 30,32),a Quik-ben viszont 14db 10 perc körüli (a legtöbb 11:18 méretű) felvétel van...
HDMI lejátszáshoz kell valamit tennem azon kívül, hogy bedugom a kábelt a tv-be, meg a kamerába? Mert nekem nem jelenik meg a kép.

Köszi, ha tudtok ötletet, tanácsot mondani

(#4014) zgospel válasza Botigta (#4013) üzenetére


zgospel
őstag

Szoftverfrissítést próbáld meg a lefagyás ellen.
A fájlrendszer korlátai miatt darabolva vannak a felvételek kisebb fájlokba, a kamerán azért látod őket egybe, mert a kamera szoftvere összefűzi a háttérben, viszont fizikailag annyi létezik amennyit a quikben látsz. A fájlnevek alapján neked kell összefűzni őket számítógépen és sorba raknod.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4015) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Az első dolgom volt "kinyitni" :DDD (9 Black)
Mondjuk a pillanatragasztó megoldotta :P

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#4016) Ano válasza p87 (#3992) üzenetére


Ano
őstag

USB-ről vagy hálózatról próbáltad lejátszani?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4017) p87 válasza Ano (#4016) üzenetére


p87
senior tag

Mindkettőről próbáltam, egyiken se jó.

(#4018) Ano válasza p87 (#4017) üzenetére


Ano
őstag

Tuti hogy normál bitrátára van állítva?
Illetve nekem H9-em van, de ott van olyan beállítás, hogy HEVC vagy HEVC+MP4 legyen a kódolás (hogy kompatibilis legyen a régebbi eszközökkel) vagy valami ilyesmi. Azzal is próbáltad?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4019) p87 válasza Ano (#4018) üzenetére


p87
senior tag

Próbáltam már mindent.
Standard 60Mb/s volt, nem játssza le.
Néztem azt az opciót is, de 4k60fps marad hevc, csak 4k30fps lesz h.264
Ha újrakódolom ugyan úgy hevc-be 100Mb/s-re simán lejátssza a TV.
Ezért nem értem, minden hevc-t lejátszik a TV-m, filmek, videók, 150Mb/s-ig, és ugye a hero9-es felvételeit is csak a 10-é akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#4020) Ano válasza p87 (#4019) üzenetére


Ano
őstag

egyébként pontosan milyen TV az?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4021) p87


p87
senior tag

LG 55UH8507 ,legfrissebb firmware van rajta.

(#4022) Ano válasza p87 (#4021) üzenetére


Ano
őstag

Sajna passzolom a kérdést ... esetleg tudsz átküldeni egy rövid minta videót ami nem megy nálad?

Nekem egy kb hasonló korú OLED-em van, kíváncsi lennék, hogy lejátsze-e vagy sem. :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4023) p87 válasza Ano (#4022) üzenetére


p87
senior tag

Azt megköszönöm! Holnap küldök linket, nem vagyok otthon.

(#4024) p87 válasza Ano (#4022) üzenetére


p87
senior tag

Ide felraktam kettőt, egy 60Mb/s és egy 100Mb/s-eset. [link]
Esetleg más is megnézheti, kíváncsi vagyok van-e még olyan Tv amin akadozik.

(#4025) Márton válasza p87 (#4024) üzenetére


Márton
nagyúr

Valóban, mindkettő akadozik egy 4k-3D LG tv-n (ub850v)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4026) Ano válasza p87 (#4024) üzenetére


Ano
őstag

Megnéztem LG OLED C8-al és apró röccenéseket tapasztalaok, de összességében folyamatos, bár kicsit idegesítő a "röcögés" ...

Viszont megnéztem PC-n is és ott is van appró röccenés!!

I7-12700K + RTX3070 !

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4027) p87 válasza Ano (#4026) üzenetére


p87
senior tag

Köszi!
Érdekes, gépen egyébként nekem is vannak röccenések néha, mind a hero9 mind a hero10-es felvételeinél, de mindig máshol ezért gondolom, hogy nem a felvétellel van a gond.
VLC player, hardveres gyorsítás és nélküli is.

Felraktam a mappába egy hero9-es felvételt is, megnéznéd ezt is, hogy röccen-e a tv-n illetve gépeden? :R

[ Szerkesztve ]

(#4028) Márton válasza p87 (#4027) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, a 9-es hibátlan.
Érthetetlen. Valami tömörítési beállítás, amit már nem szeret a tv lejátszója..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4029) Ano válasza p87 (#4027) üzenetére


Ano
őstag

Nálam is flottul megy ... H10-en a legfrissebb a FW neked?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4030) p87 válasza Márton (#4028) üzenetére


p87
senior tag

Köszi neked is!
Igen valami kódolási hülyeség lesz, ami lehet az új procihoz köthető.
GPS nélkül is kipróbáltam, mert ugye a fájlba írja az adatokat is, változatlan volt.
#4029 Ano :
Igen, de volt fent 1.20 és 1.30 is, ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

(#4031) Márton válasza p87 (#4030) üzenetére


Márton
nagyúr

van egy összeesküvés-elméletem :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4032) Ano válasza p87 (#4030) üzenetére


Ano
őstag

még 1 kérdés, bár lehet hogy hülyeség ... milyen SD kártya van a H9 és H10-ben?
Ha a H10-be belerakod a H9-esét, akkor is olyan lesz? :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4033) Márton válasza Ano (#4032) üzenetére


Márton
nagyúr

már miért függne ettől, ha itt teszteljük neki :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4034) Ano válasza Márton (#4033) üzenetére


Ano
őstag

olyan jutott eszembe, hogy írásnál hibázik és ez jelentkezik valahogy mint hibajavítási algoritmus a lejátszás közben ... de csak elmélet :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4035) Márton válasza Ano (#4034) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor már inkább az összeesküvés :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4036) Ano válasza Márton (#4035) üzenetére


Ano
őstag

felőlem :DD

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4037) p87 válasza Ano (#4032) üzenetére


p87
senior tag

H9-es már nincs meg, és ugyan azt a kártyát ráktam át a H10-be Samsung 256gb evo plus.

(#4038) Botigta válasza zgospel (#4014) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm válaszodat.
Megnéztem, sajnos azt írja, hogy up to date...
Nyomtam neki egy camera default-ot, de nem javult meg 😭

[ Szerkesztve ]

(#4039) zgospel válasza Botigta (#4038) üzenetére


zgospel
őstag

A memóriakártyát próbáld meg leformázni, de ne csak a kamerán, hanem mondjuk egy kártyaolvasón keresztül számítógépről. Más ötletem nincs, lehet pont ezért volt cserélve az a gép :U

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4040) XZoli


XZoli
aktív tag

tűzijátékot milyen beállításokkal vennétek fel :)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4041) Ano válasza XZoli (#4040) üzenetére


Ano
őstag

Szerintem esélytelen hogy jó minőségű lesz a videó ... de egy próbát megér attól még :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4042) szpeti40 válasza XZoli (#4040) üzenetére


szpeti40
addikt

GoProval?
Hát inkább semmilyennel, a hatalmas látószög miatt elég picike lesz az a tüzijáték. Inkább telefonnal próbálkoznék.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4043) twine válasza szpeti40 (#4042) üzenetére


twine
addikt

De lehet , hogy FPV-zik...akkor viszont nem lesz pici a tüzijáték ;) :D

#4040XZoli: Keress rá youtube-on az "FPV GOPro FireWorks"-re...
Van pár találat, hátha a leírásban, vagy a videók alatti beszélgetésekben előrébb jutsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#4044) Márton válasza twine (#4043) üzenetére


Márton
nagyúr

esetleg 50m-re van a tüzijáték fellövésétől,
akkor is jó a gopro..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4045) XZoli válasza Márton (#4044) üzenetére


XZoli
aktív tag

elég nagy tűzijáték lesz augusztus 20-án :DDD a Parlamenttel szembe wide vagy linearba lesz felvéve szeretem a kihívásokat :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4046) Botigta válasza zgospel (#4039) üzenetére


Botigta
aktív tag

Az is megvolt...
Van neki szervíze ami javallott, ahol ténylegesen értenek hozzá?

(#4047) zgospel válasza Botigta (#4046) üzenetére


zgospel
őstag

Tudtommal a hivatalos weboldalon kívül másik nincs

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4048) Botigta válasza zgospel (#4047) üzenetére


Botigta
aktív tag

Na az egyik probléma megoldódott. 32Gb-os kártyával megszűnt a fagyás. Nem tetszik neki a 128Gb-os.
Mostmár csak a HDMI - nincs kép a tv-n probléma lenne jó, ha megoldódna...

(#4049) Botigta válasza zgospel (#4047) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hdmi probléma is megoldva. A derékszögű micro HDMI csatlakozót szét kellett farigcsálnom, mert nem ment be teljesen az aljzatba. 😀

(#4050) Botigta


Botigta
aktív tag

Vajon a 6 Black-nek hivatalosan mekkora a legnagyobb méretű kártya, amit kezelni tud?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.