Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) urban racer


urban racer
senior tag

Sokat google-ztam, próbálgattam, de most megkérdezlek titeket:
Ti milyen módszert javasoltok telemetria adatok videóra vágásához?
Amit próbáltam:
-android app: nem enged menteni-lehet valami alkalmazásengedély kell, de nem érdekes, mert:
-ipad:rárakom a telemetriát, exportálom, de sokat veszít a videó a minőségéből. Hosszú videókra teljesen alkalmatlan. A google-maps szerű térkép viszont nagyon tetszik.
Dashware: goprotelemetryextractor.com-os telemetria exportot nem tudja feldolgozni. Folyton errort dob.
After effect: szintén goprotelemetryextractor.com-ról leszedem az after effect templatet, berakom az mgjson filet, de szintén nem tudja beolvasni a telemetriát. Q drága a nem próba verziós template, de ha jó lenne, még hajlandó lennék is fizetni érte.
RaceRender: még ez is jó lehetne, de nem szereti a hevc-es videót és nem akciókamerára van tervezve, hanem gokart meg autóra.

Pls help! :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3202) bb.bocs válasza bb.bocs (#3148) üzenetére


bb.bocs
őstag

hm

[ Szerkesztve ]

(#3203) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Gopro 7, megoldható élő videózáshoz, hogy folyamatosan töltődjön?

Köszönöm.

(#3204) DNReNTi válasza Pikaa (#3203) üzenetére


DNReNTi
őstag

Power bankrol mennie kell. Elvileg.
Bar az enyem meg nem jott meg, de YT videok alapjan mukodik igy.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3205) togvau válasza Pikaa (#3203) üzenetére


togvau
senior tag

igen... már ha nem fagy le. Még teljesen feltöltődés előtt ki kell húzni a töltőt, mert ha eléri a 100% közelit, akkor szinte tutira fagy. De előtte is fagyhat, bármikor.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#3206) DNReNTi válasza togvau (#3205) üzenetére


DNReNTi
őstag

Akkor is ha nincs is benne akku? :U Ne szomorits el. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3207) Pikaa válasza togvau (#3205) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Az akkor elég szar, ha lefagy.. Tenyleg, aksi nelkul is?

(#3208) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Most irtak a MM-bol, hogy meg innen 2 het kb, mire beerkezik hozzajuk a Hero 7, amit ket hete rendeltem. Ehh.. :))

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3209) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok, gopro 8-ba szeretnék 128-as memóriakártyát venni. Ti mit ajánlotok ami árban is korrekt?
Segítségetek előre is köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3210) Tuninger válasza jacis (#3209) üzenetére


Tuninger
addikt

A Sandisk Extreme A2 tökéletes bele, én Hero 7ben és Hero 9-ben is használom. 90MB írást tud stabilan, még sokkal komolyabb kamerákkal is elbír.

(#3211) Whist


Whist
aktív tag

Sziasztok!

Első GOPronak megörököltem egy Hero 3+-t. Találkozott már valaki valahol ehhez csatlakoztatható BacPac LCD Touch kijelzővel? Érdemes még ilyet keresgélnem?

(#3212) jacis válasza Tuninger (#3210) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi a választ. Meg is rendeltem. 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3213) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!
Lelkes Gopro Hero 8 black és Gopro max tulajként kérdezem, hogy mi az álláspontotok (jelenleg) a Hero 9-cel kapcsolatban?
Szeretnék venni még egy Hero-t, de elbizonytalanítanak a teszt videók. Elég sok problémáról számolnak be az emberek például itt is. A fent említett két eszközt problémamentesen haszánlom.
Az új kamerához szeretnék mikrofon adaptert (tudtommal a 9-essel még nem megy), a MAx-szel együttműködik nem tudjátok? Mert ha igen akkor a horizontal leveling kérdése megoldva. Azért nem fogok 9-est venni.
Mik a tapasztalatok?
A 8-as amúgy is "tök olcsó" most már. Arra felé húz a szívem.

(#3214) Pikaa válasza Tuninger (#3210) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Neked van valami tapasztalatod a HERO 7-nél a folyamatos töltésben? Nekem kimelegedett külső aksi töltésekor, és ki is kapcsolt, de akkor az aksi benne volt. Ki vett aksival nem melegedik és nem kapcsol ki? :((

(#3215) Tuninger válasza Pikaa (#3214) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos nincs, én rövid, max 1 perces felvételekkel dolgozom és van 3 aksim, így nagyon intenzív használattal is 1 nap alatt max 2 aksit használok el.

Feltételezem hogy kivett aksival nem melegszik túl, max 4K 60-ban.

Coxymaxi: működik mostmár a Hero 9-el a mikrofon adapter. Ha van már Hero 8-cad akkor nem vennék mellé 9-est.

(#3216) Pikaa válasza Tuninger (#3215) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Értem, köszönöm! :)

(#3217) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok! Az új APP-ot próbálta már valaki? Érdemes frissíteni vagy sikerült szétbarmolniuk az egészet? :)

(#3218) szpeti40 válasza Tündike25 (#3217) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem a réginél csak jobb lehet :))
Ha már minden platformon ezt nyomják.
Én még csak most frissítettem, de nincs kéznél gopro.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3219) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

No, megjott tegnap a Hero 7.
Wow, nagyon minosegi cucc benyomasat kelti, de mire osszehoztam a telefonnal ... oregedtem par evet. :D Egy 128-as / 256-os kartyat viszont lehet vennem kell. A 64-es eleg sovanyka bele. Tesztelgetem meg, biztos jovok majd kerdesekkel.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3220) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Régebben olvastam itt a topikban hogy lesz új remote. Erre jól emlékszem?
Ha igen mikorra várható és miben lesz jobb mint ami most kapható?
Gopro 8 mellé akarok távirányítót venni és megvárnám a válaszokat Tőletek.
Köszi előre is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3221) urban racer válasza jacis (#3220) üzenetére


urban racer
senior tag

Már kapható, hogy jobb-e, mint a régi passz. Nekem tökéletem működik hero 9-el.
Mondjuk valahol olvastam, hogy 60 méter is lehet a hatótáv, hát, az nekem inkább 15-20

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3222) hatala válasza jacis (#3220) üzenetére


hatala
tag

Szia.

Én ezt [link] használom a Gopro 8 mellé és tökéletes működik vele, a hatótávot még nem néztem.

(#3223) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egy kis történet hogy belelássunk abba kik is használják az ilyen "drága" eszközöket:

Eladtam a Hero 8-hoz való Media Mod-ot egy weboldalon a cucc meg is érkezett az illetőhöz majd rám ír, hogy a kamera menüjében nem jelenik meg a media mod mikrofonjának a beállítása.
Írom neki frissítse a kamerát. Ami válasz jött arra nem számítottam...
Miért azt kell? Hogy kell?
Ja és megkérdezte, hogy vízálló-e. xD
Egybő lejött, hogy itt is több volt a pénz mint a hozzáértés.
Belinkeltem neki egy YT-os tutorial videót azóta nem írt.

Már azt vártam mikor írja azt, hogy biztos hibás terméket adtam el neki...

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3224) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Én Samsung Watch órán használom a Gopro MAX-hoz a Gopro Shutter galaxy store app-ot és a kisebb bugjai ellenére nálam meglepően jól működik. És bekapcsolni is tudja a kamerát! :) Fizetős, most nem tudom mennyi anno asszem 800Ft körül vettem még.

(#3225) jacis válasza hatala (#3222) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi az infót. Nekem motor kormányra lesz rakva erre a célra szolgáló tartóval együtt: [link]
A hatótáv igazából annyira nem is fontos mert a bukóm elején lesz a kamera.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3226) K53TA


K53TA
tag

Tavalyi bringás szezont különösebb probléma nélkül végig videózottam A Hero-8al.
Idén Februárban már egy alkalommal ismét használtam probléma nélkül, viszont ma tiszta hülye volt.
75% töltöttséggel kezdtem meg a mai videozást a prérin. Egyszer lefagyott, nem reagált semmire ezért ki kellet vennem az akkut, majd vissza és jó lett.
Menet közben kétszer magától kikapcsolt (akku töltöttség még bőven megvolt és kb 4-5 perci rögzítés után)
Szóval nem elég hogy a Sándor, József, Benedek nem hoztak meleget, még a Hero-8 is sztrájkolt :)

[ Szerkesztve ]

(#3227) AuraSync válasza K53TA (#3226) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerencse, hogy eladtam a Hero 8-at.
Régen ezek a GóPrók halhatatlanok voltak most meg úgy viselkednek mint egy gagyi kínai olcsó androidos telefon.

A régi kazettás videókamera a mai napig megy nincs rajta hulladék semmirevaló szoftver.

Ilyen világ kellett akkor csak éljünk benne. :DDD

Mondjuk min lepődök meg manapság egy vibrátoron is már van oprendszer. Az F. OS. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3228) jacis válasza AuraSync (#3227) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerencse hogy megosztottad ezt velünk.
Mit vettél a hulladék gopro helyett? Bevált?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3229) AuraSync válasza jacis (#3228) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Semmit. Nekem nem volt vele bajom azért adtam el mert nem használtam. :DDD

Így is nehezen kelt el pedig a vétel ár töredékéért tettem fel, nem beszélve arról hogy a Media Mod hozzá is féláron kelt el aztán használtam kb 2x-er 30 percet.
A dupla töltőt azóta is árulom és a kutyának sem kell pedig szinte zsír új és közöm nincsen az új árhoz.

A GoPro elértéktelenedik ahogy megjön az új verziója ami szintén szoftver bugos.
Évente lehet cserélgetni na majd most na majd most na majd most aztán miután fél millát kidobtál az ablakon rájössz, hogy ez is egy nagy kaka.

Jobb alternatíva? Persze hogy nincsen. Amúgy van csak az igények miatt nincs. Mert neked Horizon Lokk kell amit a másik 10 gyártóé nem tud. MÉG nem tud. Majd fogja tudni és lehet hogy jobban.

Néztem pár horizon lokk-os videót róla hát enyhén szólva unrealisztikus az egész semmi olyan érzése nincs az embernek hogy azt egy ember vette volna fel olyan mintha egy film lenne. Egyenes a kép igen mindent látni de a valósághoz köze nincsen. Unalmas élvezhetetlen felvételek. Túl mű.

Ha ilyen profi videókat akarok csinálni akkor gimbal-t veszek nem akció kamerát ami 4K 60FPS felvétel során 45 perc alatt lemerül ja és még túl is melegszik szerencsére.

De teljesen mind1 ki mit mond amíg lesznek olyanok akik autós dash cam-nek akarnak használni gopro-kat... én már semmi nem lepődök meg. :DDD

Úgy oldották meg a kevés felvételi időt, hogy növelték a gopro méretét hogy a szél mégjobban beleakadjon az amúgy is röhejes tégla kialakításba.

Ők legalább gondolkodtak amikor arról van szó, hogy áramvonalasság: [link]

Az első akciókamerám nekem is egy Drift volt a mai napig visszasírom, áramvonalas volt nem volt szoftver bugos nem melegedett nem merült le 30 perc alatt.
Igaz nem volt 4K meg hiperszmút sem de sisakra szerelve tökéletes felvételeket csinált.

Kíváncsi lennék a topic-ban lévő 4K képes GoPro tulajoknál hánynak van otthon 4K felbontású megjelenítője gyanítom a felének sem. Ha meg van is nem hiszem hogy TV-n fogja nézegetni állandóan a felvételeit.

Na jó hétvégét. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3230) K53TA válasza AuraSync (#3229) üzenetére


K53TA
tag

Úgy vagyok vele, hogy ez a kamera már meg van, így amikor van kedvem elviszem magammal és felveszem vele a bringás útjaimat.
Néha bennem is felmerül, hogy eladom, mert biztos nem fogok mindig kamerázni, vagy sok esetben a telefon kamera is elég lenne.
Ahogy a telefonban sem használok ki minden lehetőséget, úgy ez a Gopro8 kamerára is igaz, de a mai eszközök egyre "univerzálisabbak", hogy egyre több felhasználó különböző igényeinek megfeleljen. Márpedig felhasználói igények végtelen sokaságával ostromolnak minden "kütyü" gyártót. De még az autóipar is ebben az ingoványba jár.
Talán egyszer eljön a világ, amikor mindenki kiválaszthatja, hogy egy adott kütyübe, autóba, mit akar, hogy benne legyen és csak azért fizet, amire szüksége van. Már most is sokkal nagyobb az ilyen arányú felhasználói szabadság, mint 30-50évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#3231) AuraSync válasza K53TA (#3230) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Pont, hogy az autóipar kezd elszemtelenedni.
Beletesznek olyan dolgokat az alapfelszereltségbe ami pl nekem nem kéne ami meg kéne annak meg fél milla a felára.
Led lámpa az kell, lcd kijelző az kell körbe a kocsiba, minden csillivilli sz@rság bent van de hogy a 2021-es Audi A3 Sportback-be 18 millióért a tolatókamera miért nem fért bele az rejtély.
Egy olyan kamera ami már egy Dácsiában is alapfelszereltség. Na bumm. :U

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3232) AuraSync válasza AuraSync (#3229) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Mert neked Horizon Lokk kell amit a másik 10 gyártóé nem tud. MÉG nem tud. Majd fogja tudni és lehet hogy jobban : [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3233) jacis válasza AuraSync (#3231) üzenetére


jacis
nagyúr

Vegyél BMW-t akkor kapsz ilyen alap dolgokat is az autóba :D

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3234) Tuninger


Tuninger
addikt

Kipróbáltam a Hero 9-et aksi nélkül, USB-n keresztül power bankra kötve.
Szobahőmérsékleten 5K 25 képkockával jelen pillanatban 3 óra feletti felvételi időnél tartok túlmelegedés nélkül. A 10000mAh-s ulanzi powerbank 3/4 töltöttségen

(#3235) jacis válasza Tuninger (#3234) üzenetére


jacis
nagyúr

👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3236) urban racer válasza Tuninger (#3234) üzenetére


urban racer
senior tag

Nézel nekem egy 4k60fps tesztet is? Vagy ott tuti elmelegedik?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3237) Tuninger válasza urban racer (#3236) üzenetére


Tuninger
addikt

Holnap nézek Hero 7-el és Hero 9-el

Vasárnap felvettem egyben Hero 7-el 3,5 órát egy 128GB-s kártyára powerbankról hajtva 4K 30fpsben

(#3238) urban racer válasza Tuninger (#3237) üzenetére


urban racer
senior tag

hero 9, 4k60fps az érdekes.
Igaz, én hajón akarok videózni, ott lesz menetszél, ellenben nem szobahőmérséklet... :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3239) Tuninger válasza urban racer (#3238) üzenetére


Tuninger
addikt

Adós voltam egy Hero 9 4K 60, powerbankról hajtott teszttel.
Bírja

(#3240) urban racer válasza Tuninger (#3239) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem 40 perc után kikapcsolt... Vagy a horizon levelling sok procit emésztene fel, azért melegszik túl? :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3241) Tuninger válasza urban racer (#3240) üzenetére


Tuninger
addikt

Én ezt a tesztet ugyanúgy végeztem mint az előzőt, kivett akksival, powerbankról hajtva, szobahőmérsékleten. A kivett aksi rengeteget számít, és szerintem melegebb volt a gopro itt 3 óránál mint 5K-ban. Motoron ez még jó lehet a menetszél miatt, de máshogy tuti nem bírja napon

(#3242) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

tudnátok nekem tanácsot adni abban, hogy megoldható-e GoPro-val az, hogy felteszem egy magasabb pontra, és egy hosszabb (határokon belül) kábellel megtápolom + a rögzített felvételt vagy így nyerem ki belőle, vagy nonstop stream-eli (usb-n pl) ?

Nem vagyonvédelem lenne, hanem egy fára feltenném rendezvénykor például, úgy reggel 8-tól este 10-ig jó lenne, ha működne. Levenni nem feltétlen akarnám minden nap, kérdés, tudok-e vele ilyet trükközni, időjárást állja-e (főleg a napfényt, nincs árnyék fent). Mondjuk nyárra kint hagynám, aztán ősszel már levenném.

Vagy erre kevésbé alkalmas, és inkább csak-kamerát tegyek fel, valami kábelen egy mondjuk miniszámítógépre stream-elős kivitelben ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3243) Tuninger válasza Dißnäëß (#3242) üzenetére


Tuninger
addikt

A közvetlen napsütés feszíti a melegedési határokat, az USB-n keresztüli táplálás pedig a vízállóságot rizikózza esetleges esőnél. A streamtől szintén izzik a kamera, szerintem ilyen felvételi hosszakat ebben a felhasználási körülmények között nem tudna hozni stabilan.

(#3244) Dißnäëß válasza Tuninger (#3243) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönöm, keresek más utat. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3245) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Szeretnék beszerezni egy Hero 9 black-et és az lenne a kérésem, hogy ha EU-ból (Magyarország) rendelem és EUR-ban fizetek, akkor elvileg a holland raktárból jön és ugye akkor semmi extra költség nem jön rá (VÁM stb), csak amit fizetek a gopro.com oldalon, ugye?

Csak azért kérdem, mert egyik ismerősöm azt mondta, hogy neki számoltak fel vámot, bár nem tudom hogyan rendelte pontosan ...

Köszi előre is a segítséget!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3246) SDusan


SDusan
friss újonc

Sziasztok,

Én GoPro Hero 9-et használok, egy darabig a Sony Vegas Pro-val vágtam meg az anyagokat, de most már a nagyobb minőségű videókkal baj van.
Tudnátok egy megbízható és működő editor programot javasolni?

(#3247) szpeti40 válasza SDusan (#3246) üzenetére


szpeti40
addikt

davinci resolve

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3248) Márton válasza SDusan (#3246) üzenetére


Márton
nagyúr

A legújabb Vegas sem viszi rendesen a hevc 4k-t?
Én leragadtam a 11-12-nél :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3249) Darko válasza Ano (#3245) üzenetére


Darko
senior tag

Ha az elején kiválasztod hogy Magyarországról vagy, akkor Hollandiából fog érkezni a cucc, és semmi egyéb költséggel nem kell számolnod. Amerikából azt hiszem nem is tudsz rendelni, tehát nem tudod elrontani.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3250) Ano válasza Darko (#3249) üzenetére


Ano
őstag

Ez jó hír!
Köszönöm szépen! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.