Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) zsoltzsolt válasza AuraSync (#2700) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Egyetértek 🙂

(#2702) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni.
Találtam egy eladó Hero 3 Silvert. Egy kis alkuval meg is venném. Nekem arra kellene, hogy autóba szerelve, hoszabb / 100-150 km /utakat felvegyek.
De a hirdetésben a következő áll:
" Gopro Hero 3 silver, sok tartozékkal kihasználatlanság miatt eladó. Be nem ázott, le nem esett, sajnos hangot nem rögzít valami miatt (lehet, hogy csak beállítás kérdése). Memóriakártyát a csomag nem tartalmaz. "
Megnéztem egy GoPro szerviz árait.
https://re-store.hu/gopro-szerviz/
Ha memóriakártyát és akkut +1 tartalékot kell vennem, meg az esetleges szervíz, akkor érdemes-e vele foglalkoznom?
Köszönöm a segítséget.

(#2703) Blaise válasza Darko (#2692) üzenetére


Blaise
veterán

Frankón megy, jó lenne ha az audiót is meg tudnák majd oldani a mikrofonnal.

(#2704) K53TA válasza Darko (#2692) üzenetére


K53TA
tag

Én jobban örülnék annak, ha a lehetne videózás közben használni a zoom funkciót és nem csak a felvétel élindítása előtt.

(#2705) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

keresem a megfelelő eszközt bringás videók készítéséhez (DJI, Fimi, Gopro).
Bringa kormányra tenném, nappali, esti, éjszakai normál és timelaps videókat készítenék vele.

Gopro termékskálát nem ismerem. Melyik típus lenne alkalmas erre?

A lényeg, hogy a stabilizátor kikorrigálja a billegést, ne legyen szükség utómunkára és alacsony, vagy éjszakai fényviszonyok mellett is éles képet rögzítsen.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2706) AuraSync válasza AXisBOLD (#2705) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hero 8 + a legmagasabb Hypersmooth beállítás. :K

Saját vélemény:
Egyik sem lesz tökéletes sohasem mert olyan szintű rázkódás is felléphet amit nem tud kikorrigálni és erre van is jó sok példa a YouTube-on.
Több topic-ba is láttam már ezt a kormányra akarom rögzíteni dolgot de kérdem én MIÉRT??????????
Miért nem lehet olyan helyre rögzíteni ami nem rázkódik és akár még élvezetesebbé is teszi a felvételt?
100x-orta jobb egy fejkamerás videó mint egy fix pozíciós mert ott széles skálán tudsz rögzíteni (balra, jobbra, hátra is nézel) míg a kormány legfőképpen csak előre néz.
Nem kell hozzá sisak sem meg fej pánt sem, vannak olyan kiegészítők amik baseball sapkára is tudják rögzíteni a kamerákat.
Mindenki a kormányra kormányra... nekem nincs is helyem a kormányon (TREK 3900) mert rajta van a lámpa meg a Km óra. Mit vegyek le a bicikliről, hogy rá tudjam még a nem kevés helyet foglaló kamerát is rakni?
Fillérekért lehet venni kínai oldalakról olyan kiegeket amivel százféleképpen lehet a testre rögzíteni a kamerákat.. de nem nekik kormányra kell.
Az autóban is a kormányra rögzítenéd? :DDD

Rögzítsed bicikli kormányra aztán úgy jársz mint az egyik csávó aki jött panaszkodni, hogy a kormányra rögzített kamera mindent csinált csak rendes felvételt nem, meg lefagy a kamera meg mittudom én.
Meg még éles is legyen a kép főleg este amikor megnövekszik a záridő. :U

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2707) AXisBOLD válasza AuraSync (#2706) üzenetére


AXisBOLD
addikt

autónál? persze hogy a kormányra! hova máshova lehetne még?! :F
még jó hogy nem vonatról szeretnék rögzíteni, mert azon nincs kormány, ott teljesen meg lennék lőve.

tudom, hogy problémás, de amit elképzeltem, onnan nézne ki jól, fix nézőpontból, ezért nem jön szóba a fejkamera. A testkamerákat néztem, vagy pl. hátizsák pántjára rögzítést, azt még el tudnám képzelni, de lenne kompromisszum, mert az se fix nézőpont, viszont akkor nem kellene a drágább Gopro eszköz, megteszi egy Fimi vagy Dji is.

Aurea mediocritas

(#2708) szpeti40 válasza AXisBOLD (#2707) üzenetére


szpeti40
addikt

Mellkas pánt?
Mondjuk ha gopro, a legmagasabb Hypersmooth-ot hanyagolnám, elveszti a videó úgy a "biciklis" jellegét. Nem jön át pl ahogy "küzdöl" az erdőben, csak lebeg a kép.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2709) K53TA válasza AXisBOLD (#2705) üzenetére


K53TA
tag

Én kormányon használom a Gopro8-at.
Kérdés mekkora a kormány átmérőd. Mert a gyári Gopro nem mindegyikre jó.
Aliexpress-röl rendelem olyant ami be vált.
Beállításnál elég a Hypersmooth 2.0 és a wide. Terepen megyek, edfig minden rázkodást remekül kezelt.
2.7k 60fps-t használom.

https://youtu.be/6UQT5m9SAFU

[ Szerkesztve ]

(#2710) K53TA válasza K53TA (#2709) üzenetére


K53TA
tag

Nyilván a youtube feltöltés már rosszabb minöségben, mint az eredeti felvétel.

(#2711) K53TA válasza AuraSync (#2706) üzenetére


K53TA
tag

Nekem is van a kormányon minden de azért még elfért a kamera konzol.
Jobb a kormányon, mert nem befolyásolja a testmozgás a kamera látoszögét.
A fejemet ne huzza a kamera sujja is, igy is eleget rázkodik a nyakam.
A testemen ne legyen semmi a dögmelegben, amit lehet azt cipelje a kerékpár.
Én igy vagyok ezzel, de használja mindenki a saját igénye szerint.

[ Szerkesztve ]

(#2712) Darko válasza AXisBOLD (#2707) üzenetére


Darko
senior tag

Nem tudom hogy milyen kamerára gondoltál, de ha Fimi palm v. DJI pocket action-re gondoltál akkor lebeszélnélek a kormányra való rögzítésről. Azok szervó motorjai, mechanikája nem bírják azt az extrém rázkódást ami akár rossz úton érheti őket, és nem kell erdőben menned hozzá, elég ha lejössz egy útpadkáról. Volt pocketem, egyszer kipróbáltam kormányon, a kép teljesen beremegett, a hang kattogott minden rázkódásnál. A gopro 8 az a legextrémebb rázkódást is lekezelte szépen, tökéletesen rázkódásmentes képet kapok, viszont kevés fénynél már előjönnek problémák pl. egy árnyékosabb erdős területen. Ha nincs nagy rázkódás pl. városban, akkor gyengébb fénynél még szépen működhet a stabilizáció. Gopro 8-at én is a kormányon használom, szépen belövöm vízszintbe, és tökéletesen teszi a dolgát. Szerintem akció kamerák közül még a 8-nak van a legjobb képstabija.
Ha nem akarsz annyit költeni rá, akkor felraksz testre valahova akár egy osmo actiont, vagy ha nagyon kell a gimbalos vízszintezés akkor Fimi palmot (v. pocket actiont) is rakhatsz, de csak magadra. Szerencsére :R már nincs meg a dji pocketem, a gopro 8 minden igényemet kielégíti.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2713) K53TA


K53TA
tag

Még egy kis plusz infó, segítségül:
Ezt a tartót használom:
[link]
Ezzel a bilinccsel: (31,8mm kormányhoz jó, ha a tiéd más méretű akkor nem)
[link]

Kormányon:
[link]
Még egy videó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2714) AXisBOLD válasza K53TA (#2713) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hello,

köszönöm a tapasztalatokat, tök jók ezek a videók, ezzel a minőséggel én már maximálisan elégedett lennék! :) esti felvételed nincs esetleg?
Ez a bilincs nem elég önmagában? Mert a bilics + tartó és gopro közé kell még egy átalakító nem? vagy azt adják mellé gyárilag?

(#2712) Darko: japp, a külső mechanikás eszközökről már lebeszéltek. csak testen, vállpánton lenne értelme, de azt se tetszene. viszont köszi a gopro 8 tapasztalatokat neked is, esetleg nincs esti, éjszakai felvételed, hogy akkor mit tud?

(#2708) szpeti40: a mellkas pántos videók nagyon nem jönnek be, így ez nem opció, de az nem baj, ha a videó nagyon smooth, a cél is inkább az, hogy ilyen legyen :).

Aurea mediocritas

(#2715) laccerot


laccerot
tag

Helló mindenki. Szeretnék infót kérni hogy milyen videószerkesztő programot használtok ? Hero 7-es em van.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#2716) K53TA


K53TA
tag

A bilincs elég, ha fixen akarod rögzíteni a kamerát a hozzá adott csavarral.
Én bringázás közben néha leveszem a kamerát, de bringázás után is könnyebb így levenni, mint mindig csavarozgatni le és fel a kamerát. Pld egy útközben történt defekt esetén is jobb ha leveszi az ember (minthogy letörje a gumiszereléskor.) és gyorsabb így, mint csavarozni.
Én ezért választottam a gyors csatlakozás megoldást.
Amit linkeltem gyors csatlakozót, az stabil, mert volt néhány más kínai rendelésem, amikben lötyögött a gyári tartó.

Az eredeti felvételek minősége klasszisokkal jobb, a youtube -ra feltöltött messze nem olyan már.

Esti felvételek? Hááát, a Gopro8-nál ahoz már állítgatni kell, iso és egyeket, de csodát nem tud. kis kamera, kis szenzorokkal............de esti felvételem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2717) K53TA válasza laccerot (#2715) üzenetére


K53TA
tag

Én Movavi video editor plus 2020 vásároltam, azzal szerkesztem a videóim. (amatőr szerkesztéshez tök jó)

(#2718) AXisBOLD válasza K53TA (#2716) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, de a gyorscsatlakozó és a kamera között mit használsz?

erre a részre gondolok:

bocs, de egyáltalán nem ismerem az eszközt és tartozékokat.

Aurea mediocritas

(#2719) Darko válasza AXisBOLD (#2714) üzenetére


Darko
senior tag

Esti felvételt hirtelen én sem tudok előbányászni sajnos.

A kormányos rögzítésem K53TA megoldásához hasonló, viszont a kamera és a talp között ilyet használok. Előnye hogy vízszintesen bármilyen szögben eltekerheted, és még billentheted is. Viszont a kamerára rá szoktam tenni ezt is és a madzagot ráhurkolom a kormányra, biztos ami biztos ha valamiért esetleg mégis leesne a kormányról.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2720) K53TA válasza AXisBOLD (#2718) üzenetére


K53TA
tag

Az a kamera gyári tartozéka. Vagyis a kamerához adták a gyári dobozában, a sisak rögzitővel együtt.

(#2721) hatala


hatala
tag

Sziasztok.

Gopro 6-ba mekkora micro sd kártya a legnagyobb, amit bele lehet tenni?
Esetleg valami kikötés hogy melyik kártyával működik gond nélkül?

Köszi előre is az infót! :R :R

(#2722) K53TA válasza hatala (#2721) üzenetére


K53TA
tag

Gopro oldalán 128GB írnak a 6-osra.
Ha visszaolvasol a fórumon, anno a Sandisk Extreme-t ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#2723) hatala válasza K53TA (#2722) üzenetére


hatala
tag

Köszi szépen! :R
Akkor már még 1 kérdés lenne. :DDD
Érdemes a 6-ost lecserélni 8-asra, elég ritka átlagos-alkalmankénti felhasználásra?
Köszi!

(#2724) K53TA válasza hatala (#2723) üzenetére


K53TA
tag

Ezt neked kell eldöntened, mert te tudod milyen célra használod a kamerát, hogy és milyen körülményke között...stb.

(#2725) szpeti40 válasza hatala (#2723) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem nem, nekem ugyan ilyen felhasználásra, Hero 5 van, arra az évi pár vízben csobbanós és biciklis videóra az is bőven megfelel szerintem, meg hirtelen felindulásból anno vettem jó sok kiegészítőt hozzá, így mindenre is feltudom rakni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2726) AXisBOLD válasza Darko (#2719) üzenetére


AXisBOLD
addikt

(#2720) K53TA & Darko

köszönöm, így világos!
hát vadászom a használtakat, hátha lesz egy 8 jobb áron.

Aurea mediocritas

(#2727) hatala válasza szpeti40 (#2725) üzenetére


hatala
tag

K53TA Köszi a választ. :R

(#2728) K53TA válasza AXisBOLD (#2714) üzenetére


K53TA
tag

Esti felvétel Gopro 8.

(#2729) industrial


industrial
tag

Hello
GoPro Fusion
Egy video .THM fájl hiányzik így nem hajlandó a Fusion Studio behúzni, manuált próbáltam. Valakinek megoldása? google nem barát...

(#2730) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem.

GoPro 8-at használok, már egész sok mindent sikerült kitapasztalnom, de egy helyzetre még nem találok megfelelő megoldást.
Főleg hegyi bringás csapatásokhoz vettem és hogyha beérek árnyas erdőkbe, ott kritikán aluli a képminőség. :( :O

Pl.: videó [link]

RES / FPS: 2,7 K / 60 FPS
HyperSmooth: Boost
Lens: Wide
Low Light: On
Zoom: 1x

Próbáltam 4K-s felbontással is, de ott a HyperSmooth-nál a Boost pl. nem elérhető és ott a kép minőség szép lett volna, de a mozgásokat nem csillapította eléggé.
Itt a példa videó pedig 2,7 K felbontáson ment, ami azért nem annyival gyengébb, mint a 4K, de a végeredmény egy Full HD-t se üti meg szerintem.

Van tippetek, hogy milyen beállításokkal próbálkozzak?

Hálám nem ismer határokat :)) :P

(#2731) K53TA válasza Greg Vinous (#2730) üzenetére


K53TA
tag

Csak egy vélemény amit írók, kérlek ne vedd magadra.
A videót megnézve szerintem teljessen rendben van, hová kel ennél jobb minőség?
Én gyári beállításokat használok 2.7K a felvételeimnél és a Boost szerintem felesleges.

A youtubera meg mindig 4K konvertált videót kell feltölteni, lehetőleg magas bitrátával, mert minden más esetben irtózatosan rontja a minőséget.

Akkor némi segítség, pár linkkel:
Beírod a youtubera, hogy "Gopro 8 mtb settings" ki fog adni egy rakás felhasználói beállitást. Egy időben kísérleteztem ezekkel, de nem vettem észre, hogy jobb lenne töle a felvétel.
Akiknek jobb, szebb a felvétele, azok rengeteget utómunkáznak a videó szerkesztőkben.

[ Szerkesztve ]

(#2732) AXisBOLD válasza K53TA (#2728) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hála és köszönet! teljesen jó amit tud. meg ez a csatorna is nagyon jó :)

Aurea mediocritas

(#2733) Greg Vinous válasza K53TA (#2731) üzenetére


Greg Vinous
tag

Egyáltalán nem vettem magamra, vagyis semmi sértőt nem írtál...
Azért posztoltam ide, mert szükségem volt visszajelzésre.
Legyen az tanács a beállításokat illetően, vagy akár annyi, hogy ez a kamera ezt tudja, elégedjek meg vele...

A beállítási tippek, hogyan keressek youtube-on, az egy jó vonal, el is fogok indulni rajta.

Alapvetően nincs nagy gond a videó minőségével, de ha az erdőt, az utat nézed, akkor teljesen mosott képet mutat és nem részletgazdag felvételt látsz.
Ez az ami zavar.
A 4K-nak pont az lenne a lényege, hogy magas felbontáson, részlet gazdag képet látsz.
És tudom, hogy a felbontás egy paraméter és van még rengeteg egyéb, mint bitráta, fény beállítások, stb. Ezeket szeretném rendbe megtanulni, aztán most kutatom, hogy ki mit tud :)
Mindenesetre köszönöm a tippeket, utána fogok járni pár dolognak, amit írtál. :R

(#2734) szpeti40 válasza Greg Vinous (#2733) üzenetére


szpeti40
addikt

A záridő gondolom a sötétebb erdőben hosszabb lesz, ezért lesz "elmosottabb" a kép.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2735) K53TA válasza Greg Vinous (#2733) üzenetére


K53TA
tag

Azért nem lehet jól belöni, mert egy eredi úton változnak a fényviszonyok. Én a gyári Action 2.7k beállitással éles felvételeket kapok. Nem kásás.

(#2736) zgospel válasza Greg Vinous (#2733) üzenetére


zgospel
őstag

"A 4K-nak pont az lenne a lényege, hogy magas felbontáson, részlet gazdag képet látsz."
:D :D Úgy látom a marketingesek jól dolgoznak.
A 4K csak egy felbontás, képminőségre vonatkozó meghatározással nem bír. Felskálázhatom a 640x480-at akár 8K-ra is, de attól még nem lesz jó az a felvétel. Szarból nem lehet várat építeni.
A képminőség és a felbontás között nincs egyenes arányosság. Valamennyi persze van, de csak a felbontás növelése nem jár automatikusan jobb képminőséggel.

Főleg ezekben az akciókamerákban nagyon apró szenzorok vannak, tehát eleve kevés fénnyel tudnak dolgozni. Ha bemész az árnyékos erdőbe, ahol még a napszemüveget is leveszed, ott már kifejezetten kevés fényt kap a szenzor, ezért hosszabbodik a záridő és növekszik az ISO. A magasabb ISO több zajjal jár, amit az automatika megpróbál szűrni, ami a kép életlenedésével jár. Ha viszont nem szűri akkor zajos marad, ami miatt szintén szarul néz ki. A hosszabb záridő miatt pedig több motion blur lesz, ami miatt sokan azt hiszik, hogy a képminőség romlott, pedig nem, az simán csak a mozgásból eredő elmosódása a képnek.

Például ezen az oldalon az első ábra jól mutatja a záridő és különféle ISO beállítások közötti eltéréseket.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2737) Greg Vinous válasza zgospel (#2736) üzenetére


Greg Vinous
tag

Pont emiatt írtam, hogy a 4K az csak egy komponens, mint felbontás, de tudom hogy sok más részlet befolyásolja még a végeredmény minőségét.
Emiatt írtam ide, hogy ki milyen utat ajánl.
Köszönöm a linket, nagyon hasznos ISO, záridő kérdésben, el fogom olvasni. :R

(#2738) Greg Vinous válasza K53TA (#2735) üzenetére


Greg Vinous
tag

Abszolút így van, amikor köves, sziklás részen jövünk, ahol fényes napsütés, vagy akár szórt fény van, tökéletes a kamera és az elvárásaim szerint alakul a minőség is.
A bajom az árnyas részekkel van.
Még a változás se annyira érdekelne, mert ha Nagy-Hideg-hegyről több órás ösvény van lefelé, ami végig árnyas, úgyhogy oda olyan beállítással jönnék, ha meglenne.
Feltétlen ki fogom próbálni a gyári Action-t, azt még nem teszteltem. :R

(#2739) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!

Van még értelme így 2020-ban venni egy használtan Hero 4 silvert (40k körül találtam)?
Nem kell nagyon extrára, csak ha elindulok bicikli/elektromos roller/motor valamelyikével, akkor rögzíteni az utat.
(vagy nézzek valami akaso/sjcam stb alternatívát?)

Köszönöm előre is!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#2740) szpeti40 válasza LoyalGuard (#2739) üzenetére


szpeti40
addikt

Inkább hero 5, van benne stabi és nem sokkal drágább, én 50k-ért vettem 1 éve.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2741) Ano válasza K53TA (#2728) üzenetére


Ano
őstag

A bringás szenzor adatokat meg az útvonalat hogy raktad rá a video-ra?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2742) Cindercone82 válasza AXisBOLD (#2732) üzenetére


Cindercone82
tag

Létezik még olyan tartó ami a bringás GPS konzoljára megy rá alulról ( [link] ). Én olyat (is) használok nekem nagyon bejött. Egész jó a nézőpont, másrészt nem foglal helyet a kormányon a kamera. Jellemzően mondjuk a Session-t szoktam oda rögzíteni ( [link] ) A GoPro 8 leginkább mellkaspánton van, szerintem az a legjobb perspektíva.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2743) Ano válasza Cindercone82 (#2742) üzenetére


Ano
őstag

pont ma néztem hogy ez a konzol kapható itthon is az Aqua-ban LINK

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2744) K53TA válasza Ano (#2741) üzenetére


K53TA
tag

Kb sehogy, mert a videó nem a sajátom.

A videó készítője, Garmin Edge 130 használt a Garmin Virb Edit appal, és annak az adatait rakta a Gopro 8 videó alá.

[ Szerkesztve ]

(#2745) togvau


togvau
senior tag

Még most se létezik olyan LEJÁTSZÓ, aminél a gps adatok is láthatóak a video mellett?

hitler, sztálin, micro usb

(#2746) szpeti40


szpeti40
addikt

Van egy fekete alju és egy kék alju gopro akksim, a fekete picit púpos mindkét oldalt, ez normális?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2747) AuraSync válasza szpeti40 (#2746) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem, annak simának kéne lennie.
Én minél előbb megszabdulnék tőle.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2748) trialboj


trialboj
őstag

Idén jön a 9 es GoPro. [Kiszivárgott Specs]

Jelenleg még 330€ a 8 as, mennyi szokott lenni az új kamera megjelenéskor? 400 v 500 $ ?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2749) AuraSync válasza trialboj (#2748) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Semmi olyan újítás nincs amiért cserélnem kéne. :N
Talán a bicikliseknek akik KORMÁNYRA rakják a kamerát azoknak jól jön a jobb Hypersmooth.

150k körül szokott lenni az új GoPro.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2750) trialboj válasza AuraSync (#2749) üzenetére


trialboj
őstag

Azért a nagyobb batéria meg a hypersmoorh 3 lehet odaver. Montisként én mellkasra rakom, kíváncsi vagyok mit tudtak még javítani, én csak a 7 est próbáltam eddig.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.