Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) szpeti40 válasza Wentz (#2500) üzenetére


szpeti40
addikt

A felső gombbal kapcsolod be?
Szerintem be van kapcsolva a Quick Shot vagy mi, most hirtelen nemtudom mi a neve. Kapcsold be az oldalsó gombbal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2502) Cindercone82 válasza AuraSync (#2497) üzenetére


Cindercone82
tag

Én pont most csináltam róla egy tesztet: [link]
Sztereo módban nagy az alapzaj. De külső mikrofonnal pöpec!
Egyébként 3 napon belül elhozta a futár. Én már csak a Display Mod-ot várom...de azt augusztus végére ígérik. (lassan már kijön a GoPro 9 mire minen GoPro 8 tartozék beszerezhető lesz, ez azért elég gáz)

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2503) AuraSync válasza Cindercone82 (#2502) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Néztem én is róla tesztet de nekem nem kell a sztereó mód.
Elég ha csak az első fő mikrofon lesz aktív.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2504) AuraSync válasza Cindercone82 (#2502) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja az előb kaptam én is UPS csomag követési számot. :Y
Köszi a tesztet. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2505) tanulo1 válasza AuraSync (#2499) üzenetére


tanulo1
csendes tag

Köszönöm a választ, az 1000 km -t, kb 9-10 óra alatt teszem meg. Azért gondoltam a goprora, mint írtam is mert érdekesnek tartom és talán hasznos is lenne mikor elmegyek nyaralni, vagy ilyesmi. De akkor ha nem ajánlod dascamnak akkor keresek mást. Ez amit írtál hogy a dashcam végtelenített felvételre képes ezt még sehol nem olvastam meg hogy saját maga törli a felvételt, de viszont ha ez igaz akkor honnan tudja hogy mit törölhet és mit nem? Mi van ha pl megtelik a memóriája és pont lessz egy koccanás? Akkor törli azt is? Bocs a sok kérdésért. 🙂

(#2506) zgospel válasza tanulo1 (#2505) üzenetére


zgospel
őstag

Loopban megy a felvétel a dashcamnél, ha betelik a kártya akkor a legrégebbi felvételeket kezdi el törölni. Tehát ha mondjuk 3 órányi anyag fér a kártyára akkor mindig a legutolsó 3 óra lesz elérhető rajta.
Gondolom ha van egy kocc akkor utána nem mész még 3 órát.

Vannak olyan kínai akciókamerák amik fel vannak vértezve dashcam funkcióval is, pl a GitUp amit így fejből tudok, de biztos van még rengeteg. Ezeknek a képminősége nyilván messze elmarad a GoProétól, de persze töredék árban vannak. Azt gondolom hogy egy kifejezett dashcam tudni fogja azt amit egy dashcamtől elvársz, míg a GoPro többnyire azt tudja amit egy akciókamerától várunk el :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2507) tanulo1 válasza zgospel (#2506) üzenetére


tanulo1
csendes tag

Köszönöm a választ. Amit írtál hogy " Tehát ha mondjuk 3 órányi anyag fér a kártyára akkor mindig a legutolsó 3 óra lesz elérhető rajta." Ezt úgy értsem hogy akkor ha betellik a 3 óra akkor folyamatosan percről percre írja újra a felvett videót? Pl 3 óra 1 percnél az legelső percet törli és annak a helyére veszi a következő percet? Ehhez a dashcamhoz volt szerencsém, de nem tudom hogy ez is úgy működik e ahogy te leírtad az elöbb. Azt viszont tudok hogy 720 p- ben használtam 32 gb memóriakártya volt benne és kb 3 órát tudott felvenni, de akkor nem mentem vele annyit. Bocsánat a sok kérdésért, de mostmár kezd tisztulni a kép a fejemben.😓
Remélem látszik majd a link.
https://www.ebay.de/itm/TOGUARD-3-Dash-cam-DVR-Kamera-GPS-1080P-FHD-Daschcam-Autokamera-G-Sensor-170/401749845751?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20170511121231%26meid%3D4fadb8ef225c432ca1abc6d0aae9a519%26pid%3D100675%26rk%3D1%26rkt%3D15%26mehot%3Dpp%26sd%3D401749845751%26itm%3D401749845751%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A38ab8cb2-bfaf-11ea-824b-74dbd180d2e1%7Cparentrq%3A253354b11730a9e8f33d6d3efff3eeac%7Ciid%3A1

(#2508) zgospel válasza tanulo1 (#2507) üzenetére


zgospel
őstag

Ennyire azért nem vagyok képben :B De ha van dashcam topik itt a fórumon akkor ott biztosan tudnak segíteni. Azt el tudom képzelni, hogy különféle típusú dashcamek eltérően kezelik a megtelt memóriakártyát.

Például: ami nekem volt, azon be lehetett állítani, hogy milyen méretű fájlokat készítsen, például minden 200 megabájt után nyisson új fájlt. Ilyenkor ha megtelt akkor mindig a legrégebbi 200 megás fájlt törölte és annak a helyére írta a folyamatban lévő felvételt. Simán lehet hogy más típusok máshogy kezelik és más beállítási lehetőségek vannak. Utána kell olvasni hogy miként megy a loop az adott darabnál.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2509) tanulo1 válasza zgospel (#2508) üzenetére


tanulo1
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod, hasznos volt. 🙂

(#2510) AuraSync válasza zgospel (#2508) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Így van. :K

Ami nekem van pl időben lehet állítani a méretet tehát, hogy 5 perces videókra vágja fel és mindig a legrégebbi 5 perces videó törlődik.
De ami extra van még az enyémben, hogy van biztonsági mappája ami azt jelenti hogy a G gyorsulásérzékelő túl nagy gyorsulást érzékel mondjuk egy ütközést akkor az adott felvétel átkerül oda és a kamera nem fogja soha felülírni.
Ez a mappa mindig üresen marad mivel be lehet állítani mennyi hely legyen a sima és a biztonsági mappa mérete a kártyán.

Továbbá GPS-es ami méri és kijelzi az aktuál sebességedet és a megtett utat kompletten le tudja modellezni egy térképen amit utólag vissza tud nézni az ember egy PC-s programmal.

Ja és szól ha telepített VÉDA kapu van az úton és az aktuál max km/h-t is kiírja az adott kameráknál.

Szóval egy dashcam azért jóval többet tud mint sima videót rögzíteni.
Több menüje és beállítása van mint egy GoPro-nak.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2511) Cindercone82 válasza AuraSync (#2503) üzenetére


Cindercone82
tag

Én elég "steril" körülmények között próbáltam, tehát lehet amúgy hogy a környezeti zaj elnyomná a sztereo beállításban tapasztalt alapzajt. Ettől függetlenül külső mikrofonnal használva a legjobb.
És mindenképpen fel kell szerelni valami talpra és nem a keretet fogdosva videózni mert úgy is hitvány lesz a hang.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2512) AuraSync válasza Cindercone82 (#2511) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Van egy ilyenem ez nem tudom menyire jó még nem is próbáltam ki csak meg van egy ideje amolyan hátha kell majd tartaléknak. :DDD

Az a baj az ilyen puska mikrofonokkal, hogy egy bizonyos irányból jó csak a felvett hang.
Nekem pont az lenne a lényeg, hogy azt is felvegyem amit a kamera mögött mondok.

Néztem teszteket és ez a Media Mod mikrofon tűnt a legjobb választásnak mivel a hátulról érkező hangokat is viszonylag jól rögzíti.
Az igaz, hogy jobb minősége van a RODE-nak na de csak akkor ha megfelelő irányból jön az adott hang.

Volt anno egy VideMic Go-m is azzal nagyon pórul jártam.
Elmentem egy rendezvényre és otthon vettem észre, hogy a felvett videó alatt végig recsegett a hang.
Olyan érzékeny volt a mikrofon, hogy még az automata mic érzékenység sem tudta rendesen kikorrigálni a hangot.
Dobhattam el az egész anyagot. :(((

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2513) Cindercone82 válasza AuraSync (#2512) üzenetére


Cindercone82
tag

Ez a Rode egy jó mikrofon! Nekem ennek a koppintása van ez [link] de ezzel is teljesen meg vagyok vele elégedve.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2514) AuraSync válasza Cindercone82 (#2513) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én leginkább a szeles időben felvett hangokra leszek kíváncsi és hogy a szőrös pamacs kelleni fog-e majd rá és ha rá is teszem, nem fog-e belelógni a kamera képébe.
Igaz én csak Linear-ban rögzítek talán jó lesz. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2515) AuraSync válasza Cindercone82 (#2513) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Megérkezett. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2516) AuraSync válasza Cindercone82 (#2502) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Amit hiányoltam a tesztedből az a kinti teszt.
A benti tesztnek nagyon nincs értelme mert a GoPro az egy akció kamera tehát kint a szabadban kell érvényesülnie.
Én magam is leteszteltem 4 féle módon, de én kint és a szél zaj csökkentés OFF volt minden esetben.

1) Alap beépített mikrofon:
Nem tiszta, túl sok a búgó mély hang, de a beszédemet hátulról jól felvette igaz leginkább csak bal oldalról (hangszóróból) szól a hangom.

2) Media Mod Front mikrofon:
Egész jól felvette a hátulról érkező beszéd hangomat és szépen középről szól.
Az elölről érkező hangból viszont hiányoltam a mély hangot de az is éles tiszta.

3) RODE mikrofon Standard Mic beállítással:
Nagyon szép tiszta hang lett viszont iszonyúan halk mind az elölről mind a hátulról érkező hang tehát értelmetlen így felvenni.

4) RODE mikrofon Standard Mic+ beállítással:
Szintén szép tiszta hang, de valamiért nem tudja szinten tartani a mikrofon hangerejét.
Ha hátulról beszélek alig hallani, ha viszont elölről megszólal egy hangosabb hang akkor az nagyon erős és felerősíti a beszéd hangomat is viszont nem tartja szinten fel le ugrál a hangerő... Hogy ez mi nem tom.

Tehát az én meglátásom szerint a sima Media Mod Front beállítás a legjobb akkor ha egy kinti vagy benti nagyobb eseményt rögzítesz.
A Sztereó módot nem próbáltam mert arról csak rosszat hallottam.

Ha simán csak VLOG-olásra használja az ember bent csendes helyen akkor jó a RODE Mic+ beállítással.
De hát benti VLOG-olásra bűn egy akciókamerát használni sztem.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2517) Cindercone82 válasza AuraSync (#2516) üzenetére


Cindercone82
tag

Kint még nem volt lehetőségem(időm) kipróbálni rendesen. Főleg a garázsban szoktam videózni.
Nekem a Boya by-mm1+Standard Mic beállítás jött be idáig a legjobban.
Ha mondjuk bringázni megyek lehet hogy nem fofok pöcsölni a külső mikrofonnal és a Media Mod front mikrofonját fogom használni.
Esetleg még az lenne a jó ha valami elosztóval lehetne mondjuk két csiptetős mikrofont használni vele.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2518) AuraSync válasza Cindercone82 (#2517) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ami viszont még negatívum ebbe az egész Media Mod dologban, hogy pl a gyári fejpántra nem tudom ráfogatni mert a csavar túlságos bent fog és ezért elnyomja oldalra a GoPro-t.
Erre úgy látom nem igazán gondoltak, hogy valaki a fejpánton akar Media Mod-al felvenni pedig én elég sokszor használnám úgy bemutató videóknál.
Persze egy alátéttel ezt könnyen ki lehet küszöbölni ami a csavar és a felfogató közé berak az ember.

Ja közben ez is megjött. ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2519) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Most hol lehet beszerezni a legjobb áron egy GoPro HERO 8 Black-t?

(#2520) #21123072


#21123072
törölt tag

(#2521) barcaforca


barcaforca
tag

Sziasztok! A gopro hero 7 blackről, lejátszott videóim,(Csak 1080,60fps), egy panasonic plazma tévén akadásmentesen lejátszhatóak.
A számítógépem: I5 9400F CPU 2,90GHz,Nvidia GeForce GTX 1660,'16GB Ram.
Ez már gyengének számít?A számítógépen szörnyen akadozik a videó.Nem igazán találtam meg hozzá a megfelelő lejátszó programot.
Tudtok erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#2522) Márton válasza barcaforca (#2521) üzenetére


Márton
nagyúr

tuti hogy elég a gép
mpc-hc? semmi extra kodek..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2523) kk831228 válasza barcaforca (#2521) üzenetére


kk831228
addikt

Ott más probléma van, annak a gépnek 4k - t is vinnie kell, gondolom ssd van... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2524) zgospel válasza barcaforca (#2521) üzenetére


zgospel
őstag

Kodek probléma.
Amit Márton írt media player classic, vagy vlc player, esetleg bs playert meg lehetne próbálni. Nekem a VLC vált be ilyen szempontból a legjobban, kb mindent visz, pedig mint lejátszó nem annyira szeretem.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2525) AuraSync válasza zgospel (#2524) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nálam meg pont a VLC a sz@r pedig egy i7 9700 + 1070Ti kombó van a gépben.
A Média Pléjer Klasszik és a Splash Pro ami bevált a 4K 60FPS videókhoz.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2526) barcaforca


barcaforca
tag

Köszi srácok. Talán a MP classic,ami elfogadhatóan játssza a videókat. De nekem még ez sem tökéletes. A tévén minden sima. Ha egy téren körbe fordulok a GoProval az is tükör sima,de sz.gépen dadog.Pedig csak full HD-t használok.
A gépem akkor ezekszerint nem gyenge.

(#2527) Márton válasza barcaforca (#2526) üzenetére


Márton
nagyúr

driverek fennt vannak?
monitor hány hz-en megy?
ha ezek jók, és a géppel amúgy minden rendben (nem lassú semmi más), akkor mpc-hc beállítás.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2528) AuraSync válasza barcaforca (#2526) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez a dadogás vagy más néven "stuttering" nekem is meg volt anno még filmek alatt is a VLC-ben.
A megoldás az lett, hogy több Cache-t kellett neki beállítani előreolvasáshoz.
Nem mindenhol szűnt meg ez a "hiba", de sok esetben jól jött. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2529) barcaforca válasza Márton (#2527) üzenetére


barcaforca
tag

A monitor egy full hd-s Asus,ami 75hzes.
Asus vg245h.

[ Szerkesztve ]

(#2530) Márton válasza barcaforca (#2529) üzenetére


Márton
nagyúr

No, akkor gyorsan állítsd 60Hz-re :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2531) AuraSync válasza Márton (#2530) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Életemben nem gondoltam volna arra, hogy ha átállítom a 144Hz-es G-Sync-es Asus monitoromat 60Hz-re akkor megszűnnek a szoftveres (játék és videólejátszási) problémáim.

Szóval Márton, hogy is van ez magyarázd el kérlek mert ilyenről még a büdös életbe nem hallottam. :R
Gondolom azt akarod kihozni ebből, hogy a 60FPS-hez elegendő a 60Hz?
Akkor a 30FPS-el velvett videóm lejátszása közben állítsam át a monitort 30Hz-re és akkor nem fog "dadogni" a lejátszás? :F

Magyarázd el kérlek mert nem értem a lényegét mi köze a monitor Hz-ének egy fix FPS számmal rendelkező videó lejátszáshoz. :R

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2532) Márton válasza AuraSync (#2531) üzenetére


Márton
nagyúr

Rém egyszerű: egész számú többszöröse legyen a monitor frissítése a lejátszott videó fps-ének. Tehát 30fps esetén is természetesen jó a 60Hz. Én 50fps videókkal dolgozom, így a monitorom leginkább 50Hz-en használom.
Ha barcaforca-nál a kijelző 75-ön megy, akkor a 60-as videó néhány képkockáját 1x, a többit meg 2x jeleníti meg, ezért dadogni fog, nem lesz sima a svenk, stb. judder - keress rá :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2533) AuraSync válasza Márton (#2532) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Szóval akkor ha jól értem az 50FPS-el felvett videóm "dadogni" fog 60Hz mellett de 50Hz-en tükör sima lesz?
Hát erről tényleg nem tudtam, de ki is fogom próbálni. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2534) zgospel válasza AuraSync (#2531) üzenetére


zgospel
őstag

Amíg pontosan osztható az FPS és a Hz addig biztosan jó lesz. Tehát egy 30 fps videó 60 Hz-en nézve jó lesz. 25 fps-es videó szintén jó lesz 75 Hz-en.
Egy 24 fps-es videó azért nem néz ki szarul, mert a legtöbb formátum támogatja a 24 fps lejátszását monitoron ilyen-olyan megoldásokkal, ráadásul PAL és NTSC formátumra is könnyen alakítható.

Legtöbb esetben nem kell állítgatni a monitort, mert a gép megoldja. A 75 Hz viszont amennyire én tudom nem annyira elterjedt, ráadásul a 60 fps-t nem is nagyon lehet rá alakítani sehogy. 24-et pl már egyszerűbb 75-höz igazítani

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2535) barcaforca válasza Márton (#2530) üzenetére


barcaforca
tag

Köszi. Ha hazaérek kipróbálom.
Gondoltam 1080p,60fps-el veszek fel mindent. Drón, GoPro, telefon. Hogy ne legyen gondom vele.A tévém egy utolsó darab Panasonic plazma (ott minden jó). Ezért nem erőltettem magasabb felbontást. A monitort meg úgy gondoltam a legjobb (legmagasabb )beállításon érdemes használni. :W

[ Szerkesztve ]

(#2536) szpeti40


szpeti40
addikt

Ha valakit érdekel GoPro Bite Mount + Floaty (Session Cameras):
2900ft MyActionCam
3990ft 220volt

Igaz a Floaty csak Session-höz jó, de még mindig olcsóbb mint 10k-ért máshol a nagyobb Hero-khoz. :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2537) Márton válasza AuraSync (#2533) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, célszerű azon, vagy egész számú többszörösén járatni a monitort.
Van akit persze nem zavar az 50-es anyag 60-as monitoron, de nekem szakmabelinek olyan mint egy zenésznek a hamis hang vagy a dobos ha rosszul üt. Ha viszont nézhetetlenül dadog, ott más gond van a lejátszás/kodek körül.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2538) barcaforca válasza Márton (#2537) üzenetére


barcaforca
tag

Tökéletes,köszi.Elgondolkodtató,hogy mennyi mindenre kell figyelni. Mondjuk mi akik a fórumokat is használjuk,általában rátalálunk a megoldásra,vagy mint te is segítetenek. De rentgeteg ember ennyit sem ért hozzá mint én és nem tudja mi lehet a gond.
Örülök hogy az 1 éve frissített sz.gép még azért nem rossz a hd-hez. :DD
Kösz mégegyszer. :C :C :R :R

(#2539) Márton válasza barcaforca (#2538) üzenetére


Márton
nagyúr

szivesen!
ha jól értem, akkor sima lett a 60fps? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2540) barcaforca válasza Márton (#2539) üzenetére


barcaforca
tag

Igen. :C

(#2541) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Mit kell ahhoz fixre állítanom, hogy a Hero 8-al felvett videó mindenhol egyszínű legyen? :F
Egyszer szép színes a kép aztán meg fakó ahogy megyek árnyékból ki be.
ISO lekorlátozva max 800-ra ennyi ami jelenleg fix.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2542) zgospel válasza AuraSync (#2541) üzenetére


zgospel
őstag

Auto white balance az ami állítódik ilyenkor, árnyékban vagy teljesen felhős időben melegebb a wb, mint direkt napfényben.
Milyen color modeban vagy? GoPro vagy Flat?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2543) AuraSync válasza zgospel (#2542) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Jaja akkor ez volt a hiba... azért el nem dobom a felvételt végül is csak fun videó lett de akkor is iszonyat zavaró.
Flat-ba vagyok és most már a White Balance Native-on van.

Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2544) zgospel válasza AuraSync (#2543) üzenetére


zgospel
őstag

Én egyszer kipróbáltam a natívot de nem bírtam utána premiereben visszahozni normál színekre úgyhogy lemondtam róla :D Nem is vagyok egy nagy mágus, meg türelmem sincs hozzá. Van esetleg valami egyszerű módszered hogyan kell kezelni a natív wb-t?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2545) AuraSync válasza zgospel (#2544) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Még soha nem használtam ezt a Natív beállítást így nem tudom mire számíthatok.
De találtam ilyen összehasonlító vidit: [link] :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2546) AuraSync válasza zgospel (#2544) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Kipróbáltam és valóban a Natív beállítás túl fakó és szinte esélytelen normális színre hozni.
Így maradtam a 4500K-nál az még nagyjából hasonlít a valós színekre és azt még egy szimpla videóeditorban lehet csökkenteni. (hidegíteni)

Most már csak a Shutter Speed az amit tesztelnem kéne nagy kontrasztú árnyékos/napos helyeken mi lenne a legjobb beállítás.
Tehát se túl sötét se túl világos ne legyen a videó. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2547) szpeti40 válasza AuraSync (#2546) üzenetére


szpeti40
addikt

A túl sötét és világos dolgon ND filterrel tudsz javítani valamint az fps-hez igazított záridővel, pl 30fps-nél 1/30 vagy 1/60-al csinálod a videót.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2548) Márton válasza szpeti40 (#2547) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, az ND filterrel nem tudsz nagyobb dinamikát elérni..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2549) czakof1946 válasza tanulo1 (#2509) üzenetére


czakof1946
tag

Írtam Neked privát üzenetet.

(#2550) kk831228 válasza AuraSync (#2546) üzenetére


kk831228
addikt

Nativ + gopro color nem flat szerintem elég jó...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.