Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Márton válasza trialboj (#2750) üzenetére


Márton
nagyúr

De hát már a 8-as is túl smooth több akcióhoz..
A nagyobb akku jó, de a plusz grammok (főleg fejen), már nem annyira.
És az üzemidő növekedés is kérdéses, mivel az új szenzor többet kajál vszínű.
Meglátjuk

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2752) AuraSync válasza trialboj (#2750) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem az sem előny mert 3 akkum van hozzá és amúgy sem szoktam folyamatosan rögzíteni pláne nem merítem le az akkukat 0-ra. (és van hozzá dual töltőm)

Jelenleg a Hypersmooth is csak ON állásban van nem kell a nagyobb nekem.

Ilyen szoftveres újításokkal engem nem vesznek meg és a színes első kijelző sem érdekel.
Tegyenek bele fél colos kamera szenzort akkor azt mondom oké talán megéri.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2753) K53TA


K53TA
tag

Semmi olyan újitás nincs benne ami miatt érdemes lene váltani a 8-ról.

(#2754) kovsol válasza K53TA (#2753) üzenetére


kovsol
titán

Én 7-ről se érzek semmi ingerenciát a váltásra, főleg hogy még új aksikat is kellene vegyek.

May the Force be with you!

(#2755) Manitou


Manitou
addikt

Hero 7 Blacknél valaki találkozott már olyan problémával, hogy bekapcsoláskor és a felvétel elinditásakor kiakad a kamera, ilyen fura kerregő hangot ad folyamatosan, mintha beakadt volna valami :D
Hétvégén így jártam túrázás közben. Csak akkor tudtam leállítani a hangot, ha kivettem az aksit. Az hozzátartozik, hogy egész nap mellkaspánton volt a kamera és fél napig kb be se volt kapcsolva, és a nap is süthette kicsit.

Hétvégi mókázás a kamerával: [link]

(#2756) Cindercone82


Cindercone82
tag

Végre elérhetővé vált a Media Mod-hoz a Display Mod!
Elég nagy blama, hogy egy GoPro 8 kiegészítőre annyit kell várni hogy közben már a kamera utódját is bemutatják (ráadásul az új kamerába benne is van az előlapi kijelző). :W
Elvileg csütörtökön megérkezik. Kiváncsi vagyok milyen lesz. Kifejezetten a media mod és display mod miatt vettem meg a hero 8-at, szóval ideje lenne már használni... :DD

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2757) Márton válasza Cindercone82 (#2756) üzenetére


Márton
nagyúr

Na itt a 9, engem annyira nem csigázott fel, 5k nem érdekel, első kijelzőm meg már van az Osmo-n ;]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2758) zgospel válasza Márton (#2757) üzenetére


zgospel
őstag

Úgy látom próbálják behúzni az embereket az éves feliratkozásba. Jóval drágábban nyit így ez a kamera, mint a korábbi egy-két verzió.

Állítólag 30%-kal több akku idő, persze megmagyarázva nincs, még az apróbetűs részben sem :D Szerintem amikor 60 perc alatt lemerül, akkor a 30%-os növekedés csak egy pofon a szarnak. De majd meglátjuk a teszteket.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2759) trialboj


trialboj
őstag

Egyedül a cserélhető lencse ami igazán fontos "újítás". Azt lehet tudni tavaly mivel magyarázták hogy NEM cserélhető lencsével szerelték a 8-ast? Csak mert bármilyen helyzetben megkarcolódhat v betörhet, és állítólag a 7-nek kb 30 dolcsiért lehet cserélni 1 perc alatt, míg a 8 nál fene tudja mennyibe kerül, és biztos hogy nem megoldható otthon.

Gyűlölöm mikor egy cég szándékosan félrefejleszt valamit, hogy aztán 1-2 év múlva visszatérjen az eredetihez. Ezt általában azért csinálják mert nincs mit fejleszteni, de valami oknál fogva minden cég úgy érzi hogy muszáj kiadni a köv verziót.
Pedig főleg a tech cuccoknál simán megoldható lenne hogy csak a szoftveren csiszolnak, és azt a frissítést adják el neked HA KELL, mondjuk 100 dodóért. Hypersmooth 3, több kiegészítő, fene tudja még mi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2760) H0r1 válasza commanDOS (#2659) üzenetére


H0r1
tag

Megvámolták a motyot? Én is tervezek innen rendelni de erősen vamköteles osszeg!

(#2761) Cindercone82 válasza H0r1 (#2760) üzenetére


Cindercone82
tag

EU-ból jön (Holandia). Nem vámoltak meg ezidáig semmit nekem.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2762) kalolaci


kalolaci
senior tag

Üdv! Gopro Hero Session 4-hez szeretnék csatlakozni telefonnal, wifivel. Mit kell bepötyögnöm, a jelszóhoz?

[ Szerkesztve ]

(#2763) Ano


Ano
őstag

GoPro Hero 9 review/test

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2764) StLui


StLui
veterán

gopro.com 380-ért kapható az új 9 black, ami kb 140 eFt, van valami csapda, hogy itthon 178 eFt, ez nem simán a 10% áfa különbözet, ráadásul ha kintről rendelem kapom hozzá az 1 év tagságot is. Jól látom? Gopro plus 4 eur-ért elérhető nálunk is (egyszer olvastam hogy valakinek nem sikerült előfizetnie, de akkor még távolibb volt a vásárlás nekem) Köszi előre is :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2765) togvau válasza Ano (#2763) üzenetére


togvau
senior tag

lol ez valami katasztrófa... nagyot alkottak az indiaiak megint...

hitler, sztálin, micro usb

(#2766) zgospel válasza StLui (#2764) üzenetére


zgospel
őstag

Lehet én értelmezem rosszul, de az egy év előfizetést azon felül kell fizetni, és akkor a kamera olcsóbb.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2767) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Rendelt valaki mostanában gopro oldalról? Havernak nem tudtunk rendelni 9 - et, mindig visszadob a fizetéskor az oldal.

Se paypal, se kártyát nem enged.... :( :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2768) StLui válasza zgospel (#2766) üzenetére


StLui
veterán

Nem, te érted jól, azóta felvilágosultam ennyit :) mondjuk még így is megérné nekem, mert tetszik az az előfizetés, tervben volt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2769) K53TA


K53TA
tag

Figyelem,
Gopro_8 legújabb frissítése óta van a menüben egy olyan opció, hogy Connection: ebben lehet választani, hogy "Gopro Connection" vagy "MTP cliens".
Ezt abból vettem észre, hogy ma az nem akarta felismerni a win10 a kamerát, mert az alap beállítás a" Gopro connection" volt. Vissza állítva MTP-re már ismét felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#2770) AuraSync válasza K53TA (#2769) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Miért kötötted rá a gépre a GoPro-t?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2771) kovsol válasza AuraSync (#2770) üzenetére


kovsol
titán

Biztos le akarta menteni az anyagot. Én is USB vel mentem le.

May the Force be with you!

(#2772) AuraSync válasza kovsol (#2771) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja hogy nincs kártya olvasó a gépben jaaaaaaaaaaaaaaa.
Akkor ezt mondjátok. :D
Már megijedtem, hogy webkamerának akarja használni. :DDD

Egy ilyet használok már sok sok éve és így SEMMIT nem kell rákötögetnem a gépre. :Y

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2773) K53TA válasza kovsol (#2771) üzenetére


K53TA
tag

Nálad a pont! Gépre feltöltéskor kellet ezzel szembesülnöm.

(#2774) trialboj


trialboj
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy tudja e a 8, na meg a 9-es azt a trükköt amit pár hónapja láttam.

Az a lényege, hogy egy appal, be tudsz állítani különböző sablonokat, olyan beállításokkal amilyenekkel akarsz, és az app generál ehhez egy QR kódot, amit te kinyomtathatsz és pl ráragaszthatod a sisakodra, vagy kormányodra v bármilyen eszközödre, és ha váltogatni szeretnéd a beállításokat, nem kell levedd a kamerát, csak oda tartod, felismeri a qr kódot, beállítja magát ahogy megtanítottad, és már szúrhatod is neki.

Egy srácnál láttam a videót, de már nem találom, a 8 black ficsőrje volt, viszont se annak se a 9 nek az oldalán nem látok erre irányuló reklámot, pedig marha jó ötlet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2775) szpeti40 válasza trialboj (#2774) üzenetére


szpeti40
addikt

Erre gondolsz?
https://youtu.be/eAsifT04RJo

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2776) K53TA válasza trialboj (#2774) üzenetére


K53TA
tag

Gopro Labs a neve, amit le lehet tölteni a Gopro oldaláról.

(#2777) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Mi lehet a realis eladasi ara egy Hero7 Black csomagnak?
Hibatlan, serulesmentes, osszes tartozeka, doboza megvan, 128 gigas jofajta SD kartyaval.

Illetve van millio egyeb eredeti GoPro tartozek is, amik ki lettek bontva, de sosem hasznaltuk oket.

[ Szerkesztve ]

(#2778) K53TA válasza ImI87 (#2777) üzenetére


K53TA
tag

Hardveraprón rákeresel, megnézed ott milyen árban fútnak és az szerint beárazod.

(#2779) b05styp


b05styp
tag

Üdv,

Gariztatnom kell a gopro 7-emet és ezt az alap tartót szétvágdostam egy custom tartónak, valakinek esetleg lenne BP-n elfekvőben?

köszönöm

:)

(#2780) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, valami ilyesmit szeretnék eszkábálni:

https://www.youtube.com/watch?v=DXiKHe86-s0

Sajnos a hivatkozott példány nem olcsó, ezért arra gondoltam, hogy magam rakom össze egy távirányítós kisautó, és egy goproból.
Mivel még sosem volt goprom, ezért nem tudom hogy hogy működik a dolog: nekem olyasmi kellene ami vezeték mentesen streameli a mobilomra amit lát, lehet hogy ez alapnak számít nem tudom.
Másrészt ha van ilyen tulajdonsága valamelyik modellnek, akkor kérdésem lenne, hogy ennek mi a hatótávolsága, és ami talán még fontosabb: a jel mennyire képes áthatolni tömör anyagon? Például ha egy pincébe, vagy alagútba lemenne, akkor a felszínről milyen távolságból tűnne el a jel kb? (1-2m, vagy 5-10, 10-20 stb)

(#2781) Cindercone82


Cindercone82
tag

Üdv!
Megérkezett a Display Mod. Kipróbáltam és hát vegyesek az érzéseim, pláne a körülményeket illetően. Eléggé úgy érzem a GoPr magasról tesz azokra akik GoPro 8-ra kötötték a pénzüket:
[link]
Bájdövéj, a GoPro frissítette az androidos alkalmazását is, amivel megint sikerült szétvágni a kapcsolatot a Hero 5 Session és a telefon között. Úgyhogy 30 perc próbálkozás után idegállapotba kerültem és a telefon kamerájával rögzítettem inkább a videót.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2782) AuraSync válasza Cindercone82 (#2781) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó lett a videó később részletesebb választ írok rá itt de először is:
Miért van tükrözve a videó? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2783) Golyobis válasza Golyobis (#2780) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ennyire bonyolult a kérdésem :F

(#2784) Cindercone82 válasza AuraSync (#2782) üzenetére


Cindercone82
tag

Az volt a szitu, hogy a GoPro sikeresen szétqrta az androidos alkalmazást a legutóbbi frissítéssel így a GoPro 5 Session nem tudodd kapcsolódni a telefonhoz. Azzal akartam felvenni a videót, csak ugye nem volt élőkép. (Ugye ezért kellett a display mod hogy a telefonos élőképet kiváltsam, és az ilyen random felmerülő kapcsolódási szopóágaktól mentesüljek). Szóval 30-40 perc próbálkozás után feladtam és mivel idegállapotombavótam a telelefonom (ami amúgy a gopro alá volt rögzítve) előlapi kameráját használva lenyomtam a videót. És nem is vettem észre hogy tükrözve van. :DD

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2785) Cindercone82 válasza Golyobis (#2783) üzenetére


Cindercone82
tag

A WiFi kapcsolat elég labilis lehet. egyébként van fent a You Tube-on egy csomó teszt ahol külön azt nézik meg milyen távolságból látja a GoPro-t a telefon: "gopro wifi range test" így keress rá.
"a jel mennyire képes áthatolni tömör anyagon" - ez is elég sokváltozós történet. De egy vasbeton tákolmány erősen rontaná a jelet.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2786) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Mai napon megérkezik GoPro 9-esem, de nem tudom, hogy milyen
távirányítót vegyek hozzá. Tudnátok nekem ajánlani?

Előre is köszönöm!

vgergo

(#2787) kk831228 válasza vgergo (#2786) üzenetére


kk831228
addikt

Honnan rendelted...?? Gyári oldalról még mindig nem tudta haver mgerndelni... :(((

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2788) vgergo válasza kk831228 (#2787) üzenetére


vgergo
aktív tag

Gyári oldalról rendeltem (szept. 19-én).

(#2789) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Friss vidi: GoPro Hero9 Hero8 Hero7 HyperSmooth Comparison

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2790) kk831228 válasza vgergo (#2788) üzenetére


kk831228
addikt

Múlt hét péntek /szombaton próbáltuk paypal, bankártya, stb , meg azóta mindennap próbálja haver többször, és semmi... :((
Írt e-mail-t, stb, meg másnak is van ilyen problèma... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2791) Tuninger válasza zgospel (#2766) üzenetére


Tuninger
addikt

A szumma kerül 140k-ba, az egy év előfizuval.
Az apróbetűst viszont sokféleképpen lehet értelmezni. Ha lemondod az előfizut a következő 1 évben, akkor a gopro "kifizetteti" a gopro teljes árát veled.

A rendelés folyamán egyébként már él a 30-50% kedvezmény a kiegészítőkre így én is berendeltem +1 aksit 13 Eur-ért.

Én úgy járok el, hogy nem mondom le az előfizut, úgyis ki van fizetve egyben, egy év múlva mikor terhelni akarja a kártyát a következő évre, akkor nem fogja tudni mert revolutos virtuális kártya.

(#2792) zgospel válasza Tuninger (#2791) üzenetére


zgospel
őstag

Hm, köszi, ezen agyaltam, hogy mi éri meg ebben nekik, de akkor ezekszerint az, hogy gyakorlatilag a második éves díjat ki kell fizetni. Gondolom utána meg arra játszanak, hogy csomóan elfelejtik lemondani, és majd meglepődnek amikor vonják a 3. évi díjat is.
Ha az első évben lemondod akkor viszont 100 EUR ráugrik az árra. Szép kacifántos genyóság ez. Ilyenre miért nem ugrik a fogyasztóvédelem? :D Ennél sokkal kevesebbre is szoktak.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2793) Tuninger válasza zgospel (#2792) üzenetére


Tuninger
addikt

Elég jól körbebástyázták a dolgot
Egyébként sok mindent kapsz azért az előfizuért, szóval nem a semmire fizetsz. Más kérdés hogy nekem pl teljesen haszontalan, báár a kérdezés nélküli csere 100 euroért az még jól jöhet. Eddig már majdnem mindegyik gopromat érte baleset...

(#2794) zsoltzsolt válasza zgospel (#2792) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Miért kéne ehhez fogyasztóvédelem?? Adnak valamit kedvezményesen és azért kérnek cserébe valamit. Nincs ebben semmi gonoszság. Magyarokról meg ne is beszéljünk, fizetni semmiért nem akarnak...

(#2795) vgergo válasza kk831228 (#2790) üzenetére


vgergo
aktív tag

Haverom tegnap rendelt egyet. Csak bankkártyás fizetés volt, de azzal gond nélkül ki tudta fizetni.
Egy dolog miatt mérgelődött, hogy több kiegészítő nem volt raktáron, így azokat később tudja megrendelni.

(#2796) vgergo válasza Tuninger (#2791) üzenetére


vgergo
aktív tag

"A szumma kerül 140k-ba, az egy év előfizuval."
Én mást tapasztaltam. Kamera+előfizú+3kiegészítő került 139k-ba
Rendelésem:
HERO9 Black €329.99
SanDisk Extreme® 32GB microSDHC™ Free
1-year Subscription to GoPro €49.99
Shorty €27.99
HERO9 Black Camera Sleeve + Lanyard €13.99
HERO9 Black Rechargeable Camera Battery €13.99

Subtotal €385.96 HUF139214 Én ezt fizettem.
Shipping Standard Service | 3-4 Days €10.00
Shipping Discount - €10.00
Total (including VAT) €435.95

(#2797) AuraSync válasza vgergo (#2796) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem értem minek adnak hozzá 32GB-os mem karit mintha valamire is elég lenne manapság.
Inkább vonnák le a kamera árából. Free mi? Semmi sincs ingyen. :N

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2798) Ano válasza AuraSync (#2797) üzenetére


Ano
őstag

4k 30FPS high bitrate-el mennyi megy arra rá? max 1 óra vagy azért több?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2799) AuraSync válasza Ano (#2798) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ha 100Mbps-el számolunk az 12,5MB/s tehát 1mp alatt 12,5MB-ot ír a kártyára ami annyit tesz, hogy 32GB-on (32.000MB) kb olyan 42 perc fér el.

Már ha jól számoltam. :))

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2800) Ano válasza AuraSync (#2799) üzenetére


Ano
őstag

Talán annyi, hogy a 32GB-os kártyára sose fér fel 32GB ... jó az kb 30-31-nek ... legalábbis amit eddig én láttam :)

Mert ugye 32 000 MB is csak a bruttó tárhely, mert kell egy csomó hely a FAT táblának (vagy melyik FS éppen hogyan tárolja ezeket az adatokat) stbstb de ez már nagyon apró részlet ... a lényeg hogy kb semmire nem elég a 32GB-os kártya, így én sem értettem, hogy minek adnak hozzá olyat ... lehessen kártya nélkül kérni vagy akkor már minimum 64 vagy inkább 128GB-ossal kérni!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.