Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) batyuska100 válasza Márton (#3950) üzenetére


batyuska100
senior tag

Na jó de az alap kérdés nem ez volt. :P Biztos hogy megveszem de az újabb LCD bacpacek működnek vele?

(#3952) Márton válasza batyuska100 (#3951) üzenetére


Márton
nagyúr

mivel nem tudom, nem válaszoltam :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3953) sityupityu válasza batyuska100 (#3949) üzenetére


sityupityu
veterán

Legfeljebb tizenéves monitorok nem tudnak 1080/60 fps-t ... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3954) batyuska100 válasza sityupityu (#3953) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az igaz de a YT nézőknek nem mindig van 1080p-nél nagyobb felbontású eszközük. Ameddig a 720p HD-s volt addig én is abban néztem a videókat és úgy is nagyon elégedett voltam a minőséggel.
Ha megnézed pl. a TheVR is csak 1080-ba tölti fel a videóit, mert szinte senki nem fogja 4k-ban végignézni.

(#3955) sityupityu válasza batyuska100 (#3954) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez a dolog emberfüggő. Semmit sem nézek 1080 alatt kivéve akkor, ha eleve csak kisebb felbontásban van feltöltve. Még a laptopom, táblagépem is 2K felbontású (2560x1600, 2360x1640), szerintem evidens ha mindent próbálok a legjobb minőségben nézni...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3956) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok,

Az utolsó frissítés óta nem tudok videókat exportálni a Quik-el. Nagyon ritkán sikerült 720p-be, de nem tudom, hogy mitől függ, melyiket sikerült/melyiket nem. (Korábban mindent 4K-ba exportáltam alap beállításokkal.)

Próbáltam codec beállítást és minden felbontást, de mindig ugyan azt a hibaüzenetet kapom. A telefonomon van elég hely az exportra. Tapasztaltatok ilyet?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3957) sityupityu válasza Des1gnR (#3956) üzenetére


sityupityu
veterán

Esetleg egy app törlés és újratelepítés segíthet, de ez csak tipp.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3958) Des1gnR válasza sityupityu (#3957) üzenetére


Des1gnR
őstag

Gondoltam rá, de nem fognak elveszni a még ki nem exportált szerkesztéseim?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3959) sityupityu válasza Des1gnR (#3958) üzenetére


sityupityu
veterán

De, szerintem azok biztos, hogy el fognak veszni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3960) Ano válasza batyuska100 (#3947) üzenetére


Ano
őstag

Nekem volt Hero2-m korábban és adtam itt el egyet amiben volt wifi bacpak is és lehet hogy azt adja valaki tovább, bár sose tudni :U

Viszont ha bárminemű kamerázásra kell neked akkor engedd azt el ... :K

Hero4 alá ne menj ha teheted!
Fölösleges pénzkidobás a Hero2, mert pl aksit se nagyon kapsz már hozzá és alsó hangon 7-8 éves készülékről beszélünk ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3961) Tuninger


Tuninger
addikt

Ha valakit érdekel, csináltam aksitesztet az általam leginkább használt módokról Hero 10 -el

(#3962) sityupityu válasza Tuninger (#3961) üzenetére


sityupityu
veterán

Hasznos táblázat, köszi. Az akkuidő kicsit gyengébb mint a korábbi (7, 8) modelleknél. Persze ezt sok minden befolyásolja az újabbaknál, de a tény az tény.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3963) Tuninger válasza sityupityu (#3962) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 9-nel szerintem emelkedett az uzemido a nagyobb aksival, de mas a szenzorkiolvasas a 10-esnel igy ott esett. Cserébe jobb minőség esik ki a 10esből.
a bitrány hogy 10 percel ezelott 4K 4:3 60 fps-nél kikapcsolt 34%-on, mondván lemerült az aksi.. kabaré

szerencsére van nálam powerbank

(#3964) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni tudom, hogy ez a gopro topic de erre kifejezetten nem találtam mást.
Akció kamera vásárlás előtt állok.
Ami tetszik az a Gopro 10 vagy a dji action 2
Ti melyiket ajánlanátok ?
Árban sajnos most a gopro 10 elég drága lett 400 Ft/Eur kintről
Vagy tudtok esetleg itthoni olcsóbb boltot ?
Segítséget előre is köszönöm

(#3965) XZoli válasza Bigiboy77 (#3964) üzenetére


XZoli
aktív tag

Ma néztem a Média Marktban DJI Action 2, nem venném meg
szerintem ez az "'építőkocka" megoldás teljes zsákutca, meg nagyon költséges (gondolj bele az akkumulátor bővítés mennyibe kerül majd). A vízállóság és kérdéses a csatlakozásoknál. Ahogy néztem nem cserélhető a lencsevédő üveg. 10 perc után le is tettem elég volt belőle. :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3966) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali
Hogyan lehet a legegyszerűbben timelapse fotókat videóba konvertálni? Nem értek hozzá..

(#3967) sityupityu válasza XZoli (#3965) üzenetére


sityupityu
veterán

+1. Teljesen egyetértek. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3968) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok,
ha az aksiról leszakad az a kis papír, amivel ki tudom húzni a kamerából, akkor hogyan tudom másik módon kiszedni?
Előre is köszi.

(#3969) sityupityu


sityupityu
veterán

Pillanatragasztó pötty a tetejére amire ráteszel valamit.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3970) K53TA


K53TA
tag

Jó ideje nem volt frissítve a Gopro-8as kamerám és eddig dicsértem, hogy milyen jól működik.
Aztán most frissítettem és azóta összevissza lefagy, ilyenkor persze segít az akku kivétel / újbóli berakás, de akkor is bosszantó. :o

A gyári gyorscsatlakozó egyik fele is elengedte magát és letört, persze ez a legkevesebb, rendeltem is másik 2db-ot Kínából.

(#3971) NomAd_82 válasza sityupityu (#3969) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszi,
közben körömreszelővel kiokoskodtam de a pillanatragasztó jobb, köszi a tippet :D

(#3972) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!

Milyen külső mikrofont tudnátok ajánlani,ami sztereo,aránylag pici (media mod cold shoe-jára menne) és bírja a nagy hangnyomást (elektronikus zenei fesztiválra kellene)?
Fontos lenne hogy minél tisztább legyen a hangja és a mélyek se hiányozzanak,de ne torzítson be a nagy hangnyomástól.
A Hero 8 mikrofonja bírja a mélyet,de nem mondanám valami szép tisztának a hangját,ezért gondoltam valami külső mikrofonra.
Van valami ötlet/tanács?
Media mod hangja is csalódás,sztereóban kb semmivel sem jobb mint a beépített mikrofon.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3973) balazs1021


balazs1021
csendes tag

Sziasztok!

A hivatalos gopro honlapról szeretnék kamerát rendelni, de nem enged más címet beírni csak Amerikait. Én nem veszek észre valamit vagy jelenleg nem lehet rendelni az Eu-ba?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3974) Tuninger válasza Sys85 (#3972) üzenetére


Tuninger
addikt

Próbáltad a gopro hangját raw audio-val? Úgy EQ és AGC nélkül menti a 3 mikrofon jelét egy wav fileba, és sokkal tisztább eredményt lehet kapni ha van rutinod az utómunkában.
Egyébként Rode Stereo Videomic Pro lenne a tippem ha lenne használtan. Az új ára felháborító.
Vagy lemondasz a stereoról és van minden 10 ezertől.

(#3975) Sys85 válasza Tuninger (#3974) üzenetére


Sys85
veterán

RAW audioban próbáltam és sztereo módban,de a visszahallgatásnál van egy konstans digitális zaj a baloldalban,kicsit olyan digitális sípolás.
Halk,de hallható és zavaró.

Videomic Pro:
Na igen,közel 90k azért nem kicsit húzós…

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3976) ebayer válasza balazs1021 (#3973) üzenetére


ebayer
tag

Ezen az oldalon próbáltad?

(#3977) Tuninger válasza Sys85 (#3975) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos rossz hírem van. 3 mikim van, mindegyikkel bent van a sipolo alapzaj gopro esetén...
Takstar 598, Rode Stereo Videomic Pro és Rode Wireless Go.
azt gondolnám hogy a saját tápos mikiknél amiknél meg lehet emelni a jelszintet majd javul a jel/zaj viszony de nem...

ugyanakkor a gopro saját mikijével nem hallottam ezt a sípolást (Hero 7 / 10)

(#3978) Sys85 válasza Tuninger (#3977) üzenetére


Sys85
veterán

Hmm…
Köszi a tapasztalatokat.
Hát akkor marad a beépített mic RAW audioval,feleslegesen nem dobok ki több pénzt az ablakon.
A Media Mod nettó pénzpazarlás volt,max lámparögzítéshez lesz jó (cserébe sz@rabb akkut cserélni),de arra meg lett volna olcsóbb alternatíva is…

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3979) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Nem értek hozzá, ez a tok [link] szerintetek jó Hero10-hez? Ha igen, snorkeling maszkra rögzíthető lenne vmi egyéb kiegészítővel?

(#3980) Ano válasza nightzone (#3979) üzenetére


Ano
őstag

amennyire tudom a 9 és a 10 fizikailag ugyanaz.

De egyébként a weboldalon is ott a leírás:
"Kameratok - védőburkolat GoPro HERO9/HERO10 Black kamerákhoz, rendkívüli ellenállóság, akár 60 méter mélységig növeli a vízállóságot"

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3981) twine válasza nightzone (#3979) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Pár éve én vettem egy ilyet...(Lövésem nincs mi ez az oldal amit linkeltem,a google első találata volt :B )én egy magyar búvárboltban vásároltam. (univerzuális maszkra kötegelhető gopro mount)
Felelősséget nem vállalok a következő kijelentésemért, csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani...:
Ha csak snorkelezésről van szó, akkor szvsz. teljesen felesleges ilyen tokot vásárolni..
(Bátorkodom az írásod alapján azt feltételezni, hogy nem profiról van szó, aki tüdővel merül 10 méter alá.. :R :B )
Azért gondolom ezt mert, a 10-es önmagában is vízálló 10m.-ig...

Én a tavalyi nyaraláson a 7black-et használtam tok nélkül snorkelezésre.Egy olyan goproról beszélünk, amit egy racer drónon előtte már össze-vissza vertem, és szakítottam...mégsem ázott be sehol...

Idén a 10-est kipróbáltam a strandon...itt ugyan nem teszteltem a 10m mélységet, de tok nélkül tökéletesen tette a dolgát... :K

Nyilván a te pénztárcád és szokásaid, de az én tapasztalataim a következők összefoglalva:

-Az általam említett gopro mount maszkra az amatőröknek, akik nem ólomöveznek felesleges, mert a felvételek fele a hullámzást rögzíti a víz tetején...
Én Indonéziában(bakancslistás nyaralás mindent meg szerettem volna örökíteni) akartam így használni a maszkot, és a kamerát, de az első nap végén letéptem a kamerát és kézből rögzítettem, mert az egész napból alig maradt használható felvétel, mivel én mint amatőr, az idő nagy részét a víz tetején töltöm, és elenyésző a víz alá bukás időtartama...A víz tetején meg jobb kézből kis mini "szelfibottal" használni a kamerát...

-Búvár tokot szvsz felesleges vásárolni, mert egy amatőr snorkeles képességeit tökéletesen kiszolgálja a 10-es tok nélkül is...

(#3982) nightzone válasza Ano (#3980) üzenetére


nightzone
aktív tag

Az jó lenne, köszi. Ez [link] ugyanaz lehet?

(#3983) nightzone válasza twine (#3981) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatokat! Valóban csak most ismerkedem a témával, tokra azért gondoltam mivel sós vízben(tenger) lenne használva, és ugye mobillal sem kamerázunk ilyenben, de ha biztonságos akkor el tudok tekinteni a toktól. Egyelőre elég egyszerűbb megoldás is pl amit írtál hogy selfibottal mert az lenne is itthon. Ilyen csuklós megoldásról [link] mi a véleményed?

(#3984) szpeti40 válasza nightzone (#3983) üzenetére


szpeti40
addikt

A csuklós szerintem nincs elég messze ha magadat akarod filmezni.
Nekem ilyen van: [link]
Ha véletlen elengeded a goprot, akkor nem kell 30m-t leúsznod érte, hanem felúszik a felszínre. :K
Szerintem semmi baja nem lesz a sós víztől, nekem Hero 5 van nyaralós kamerának.
Ha teheted sós víz után mosd le csapvízzel pl zuhany alatt.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3985) nightzone válasza szpeti40 (#3984) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszi a tippet, jó megoldásnak tűnik. Viszont 3 nap múlva utazunk addig kéne vmit beszereznem Bp-n ami jó snorkellhez. :)

(#3986) szpeti40 válasza nightzone (#3985) üzenetére


szpeti40
addikt

Huh, ezt találtam hirtelen, nem nagy a választék itthoni boltokban ahogy néztem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3987) twine válasza nightzone (#3983) üzenetére


twine
addikt

Én nagyon "parasztba" nyomtam eddig a nyaralásokon...simán kézből bármiféle tok, vagy kiegészítő nélkül...
(Ezt a módszert mondjuk gyokerseg lenne ajanlgatnom ,mert tényleg bármikor kifordulhat a kezedbol, aztán kezdhetsz tüdőre gyúrni,hogy utána menj...
Nekem ez a csuklós megoldás kevésbé tetszik,,valahogy, az az érzésem, hogy baromi kellemetlen a kartartas úszás közben...leginkább az ember szvsz max váll szélességben vagy még nagyobb szögben tartja víz alatt a kezét,ezzel meg szerintem "középre" szem elé kellene tartani folyton...ráadásul "kezet váltani" sem könnyű így víz alatt, míg a botot,csak átveszed egyik kézbol a másikba.

Én eddig minden ilyen bottol távol tartottam magam ,de a 10-est olyan csomagban vettem amiben volt ez a mini tripod ami egyben szelfibot is, és be kell ismernem a tévedésem...
Egy ilyen pár centis kis "sz@r" is nagyon hasznos tud lenni mind a vízben ,mind pedig szabadban...

Bár nem használtam még "csukló mountot",
a két holmi között én a topictars kis lebegő szelfibot ajánlatát választanám...

Plusz egy javaslat az édesvízi lemosásra...
Nem lesz semmi baja a sós víztől...
Egyébként is ajánlott, és érdemes minden sós csobbanás után délután vagy este a zuhany alatt leobliteni a maszkot, pipát, talpat ,ruhát ,,ééés a gopro-t ;)

(#3988) nightzone válasza szpeti40 (#3986) üzenetére


nightzone
aktív tag

Uh ez tényleg jó, köszi! Lesz mire elhasználni a 3eft-s kupont. :DD Lehetne mondjuk teleszkóp benne mert akkor nem kellene annyira mélyre merülni, viszont úgy meg oda lenne a stabilitása a képnek. Lehet akkor ez lesz. :R

twine:
Neked is thx a sok hasznos ötletért, beépítem :R

(#3989) szpeti40 válasza nightzone (#3988) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem van otthon GoPro Shorty is, de ezt nem nagyon merném használni tengerben, nem azért mert megenné a víz, hanem ha pl ugrok szilkáról és véletlen a víz kiviszi a kezemből, akkor bachatom :D
Teleszkóposból ilyesmit találtam: [link]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3990) nightzone válasza szpeti40 (#3989) üzenetére


nightzone
aktív tag

Nagyon köszi, teleszkópos berendelve. :R

(#3991) Joe7676


Joe7676
csendes tag

Én vettem egy Dome Portot a 10-esemhez...Alig várom,hogy kipróbáljam 3 hét múlva a Jón tengerben... :K

(#3992) p87


p87
senior tag

Van egy 4éves 4K LG Tv-m és volt egy Hero9 kamerám aminek felveteleit hevc 4K/60fps, standard bitrátájú, szépen lejátszotta.
Váltottam Hero10-re és ennek a felvételei ugyan ezekkel a beállításokkal szanaszét akadozik rajta.:W
Nekem ez elég fontos lenne, hogy konvertálgatás nélkül letudjam játszani Tv-n.
Mi a fene változhatott, mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#3993) Bubad


Bubad
friss újonc

Sziasztok!
Kérdésem lenne, csak nagyon amatőr szinten használom a GoProt, eddig Hero 4 volt, motoron rögzítve és ennyi.
Most vettem egy 10 Black-et, a felhőben történő tárolás miatt. Persze hamar rá kellet jönnöm, hogy ennek is (nem kicsi) ára van, de mindegy megéri talán.
A kérdés az lenne, hogy a telefonomon, és a ipad-en is fel vagyok csatlakozva a GOPRO QUIK felhőre, minden video ott is van szépen, de ha a Macbook- al safarival lépek be a felhőmbe üres, lehet én bénázok, vagy az még egy előfizetés lenne?
A másik kérdés, hogy külföldi oldalakon olvastam, hogy a felhőszolgáltatás előfizetésével valami garancia is jár, ez hogy is van?
Kösz ha valaki válaszol, üdv, S

(#3994) StLui válasza Bubad (#3993) üzenetére


StLui
veterán

Mire gondolsz, hogy ára van? ha most vetted a 10-et a GoPro.com-on akkor kapod 1 évig a 380-eur-s árban.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3995) beteg válasza StLui (#3994) üzenetére


beteg
őstag

Szerintem Bubad a minőségre gondol. Talán még 8-asom volt, és úgy emlékszem, hogy ott még nem lehetett csak valami rosszabb minőségben tárolni a "felhőjükön", mint amit a kamera tudott.
Aztán nagy szünet, pont ma rendeltem tőlük egy 10-est.
Ezért is trollkodom bele, hogy igazából kérdezzek! :)
Köszi!

Csak futni kell!

(#3996) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Apró kis információ morzsa, hátha érdekel még valakit...:
MIóta megvettem a 10-est, nem lehetett webcam-ként használni, úgy ahogy a cég ígérte.
Olvastam ugyan utána, de igazán energiákat nem öltem bele a "heggesztésbe", mert a másodlagos notebookomban van webcam ha kell a családban valakinek, a melós notebookban nem volt, így azon próbálkoztam párszor...

Ma mikor bekapcsoltam a gépet, szólt, hogy a Gopro Webcam alkalmazás frissülne...azt hiszen új drivert rakott fel,és 1.2.1.813 verzót ir most ki.
Azóta szó nélkül gyönyörűen működik webkameraként a holmi, de....
csak Zoomban...
Teams-et csak ezért nem raktam fel...
Win11 kamera alkalmazása nem ismeri fel, és a viber is azt mondja hogy "videohardver nem található"...
Szóval most már mondhatni tökéletes, de nem minden alkalmazás ismeri fel a cuccot úgy mint a beépített webkamerákat...
De én azért pozitívumként könyvelem el, hogy ezt is, mint az eddigi masinákat megjelenés után azért szép lassan heggesztgetik, javítják, és javul is szemmel láthatóan :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3997) Bubad válasza StLui (#3994) üzenetére


Bubad
friss újonc

Hát én a Media Markt-ba vettem kb 1 hónapja, ha jól emlékszem 209 ezer volt, plusz az SD.
Az első Quik használatkor felugrott egy ablak, hogy csak akkor megy az automata feltöltés, ha megveszem az előfizetést, hát megvettem, egy évre nem emlékszem pontosan de talán 7-8 ezer ft volt euróban. szóval nekem csak ez után lett felhőm.Viszont a Mac-en nem megy vagy béna vagyok, telón Pad-en megy rendesen.

(#3998) StLui válasza Bubad (#3997) üzenetére


StLui
veterán

hát igen, ez így nagyon drága volt :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3999) koxkids


koxkids
őstag

Ma megrendeltem életem első GoPro-ját egy Hero10 személyében a gyártói oldalról.
Egy kínai csodát fog váltani, szerintem jóban leszünk (vagyis remélem) :)

Van esetleg olyan amire figyelni kell? Gondolom instant SW frissítés kötelező.
Töltőt és plusz akksikat (enduro) rendeltem mellé.

(#4000) manokaj


manokaj
tag

Sziasztok. 6-os mellé vettem egy 10-est. Tepesin cuccok mennyire jók hozzá? Akksik +töltő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.