Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) szuszinho


szuszinho
őstag

Na, akkor kezdhetem a megtanulását :)

(#3402) K53TA


K53TA
tag

No, a Gopro 8as kamerám tegnap elszenvedte az első balesetét, és a hátsó kijelző aljából lepattant egy gombostű fejnyi darab.
Szóval már nem sérülésmentes a kamrám.
(Én és a bringán lényegesen jobban összetört)

(#3403) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Sziasztok lenne egy gyors kerdesem gopro hero 7 silver. Bekapcsolom sd kartya nelkul. 7 gyors pittyenes es kikapcsol. Toltest veszi. Mi lehet a gond?

(#3404) bb.bocs válasza bb.bocs (#3403) üzenetére


bb.bocs
őstag

Leesett hogy ez azt jelenti h nicnsen benne kartya.

(#3405) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok! Gopro vásárlás előtt állok és jelen állás szerint a Hero8 vagy a Hero9 lesz a befutó. Már majdnem rányomtam a Hero8 rendelésre, amikor totál véletlen szembe jött a Hero9-es "scheduled capture" funkció, ami érdekes lehet számomra, mert nagyrészt timelapse videók készítésére használnám. Esetleg van rá mód hogy a Hero8-ban is előre beprogramozható legyen a felvétel ütemezése, vagy ez csak a Hero9 kiváltsága? :)

(#3406) K53TA válasza Russel009 (#3405) üzenetére


K53TA
tag

A Gpro 8_hoz a Gopro Labs firmware szükséges, azzal elvileg lehet, de sose próbáltam. Ha az általad említett funkciót alapból tudja a 9_es, akkor szerintem azt vedd.

(#3407) Ripper17


Ripper17
tag

sziasztok, gopro.com ról meg is jött a hétvégi akciós 9-es kamera, 3 nap alatt. elég hamar megbarátkoztam vele, a súlya sem zavaró pl. bringán fejre rakva.

ami viszont furcsa: voice controlnál a "gopro turn off" parancsot egyáltalán nem érti, csak ha google transletből olvastatom fel. (akkor sem érti ha egyébként natív angolul beszélő ismerősöm kértem meg erre) ez vajon általános probléma a szoftverben vagy...?

nagyon praktikus az "add hilight" parancs, megjelöli a videót az érdekes résznél.

funfact: vigyázni kell hogy ha voice controllált videót játszol le akkor a hangszóróból jövő parancsokat is értelmezi a közelben lévő gopro :D

(#3408) Tuninger válasza Ripper17 (#3407) üzenetére


Tuninger
addikt

Kapcsold be a quick capture-t (kis nyuszi ikon).
A "GoPro Start Recording" / "GoPro Stop Recording"- ot nagyon jól érte és a quick cap miatt ki és be is kapcsol hozzá

(#3409) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok,
Van egy gopro 5 blackem és az lenne a kérdésem, hogy normális-e, hogy 3,28gb darabolja szét a felvételt automatikusan.
Gopron 1 felvételnek mutatja, viszont ha letöltöm, vagy az sd kártyát átrakom akkor nem egy hosszú felvételem van, hanem több db 3,28gb felvétel.

Van erre vmi állítási lehetőség, hogy 1 fájl maradjon?

(#3410) goldnarmz válasza Rambi (#3409) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

(#3411) zgospel válasza Rambi (#3409) üzenetére


zgospel
őstag

Igen, normális.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3412) Rambi válasza zgospel (#3411) üzenetére


Rambi
tag

köszi a gyors választ nektek!

(#3413) XZoli


XZoli
aktív tag

üdv a klubban csatlakozom egy GoPro 9-el én is lesz pár kérdésem most töltöm az akksit

melyik tokot érdemes megvenni?

1 20500 ft

2 11090 ft

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3414) Tuninger válasza XZoli (#3413) üzenetére


Tuninger
addikt

A fenti való búvárkodáshoz, azzal nem lebeg a gopro viszont 60 méterig vízálló.
Az alsóval 10 méterig vízálló, viszont lebeg a vizen vele ha elengeded.

(#3415) urban racer válasza XZoli (#3413) üzenetére


urban racer
senior tag

Mindkettőt. Sőt. Hármat... Édesvízben(pl ha wakeboardozol, sup, vizisí, stb), akkor elég a floaty, ezzel sokkal jobb lesz a hang. Tengerbe-mivel a sós víz megeszik mindent is-kell a vízálló tok+vegyél hozzá the handler-t. Az fel fogja vinni a víz tetejére+ ha snorkelezel vagy búvárkodsz, akkor sokkal kényelmesebb. Én mindet használom, ha kérdésed van, csak bátran!
Mai (butított) fotó:

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3416) kovsol válasza urban racer (#3415) üzenetére


kovsol
titán

Nekem Hero 7 black van, és több hetes thaiföldi nyaralásokat, és múlt heti egész hetes horvát sós vizes terhelést is szépen bírta minden féle tok nélkül. Simán csak a GoPro The Handler AFHGM-002 van rajta, hogy víz tetejére feljöjjön ha gond lenne.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3417) urban racer válasza kovsol (#3416) üzenetére


urban racer
senior tag

Mi még pár napot vagyunk(2 hét), utána lövök képet, hogy hogy néznek ki a sima rozsdamentes-nem saválló- csavarok, alkatrészek a hajón. Még a sós levegő is pusztulat, hát még ha abban áll. Én a gopron leginkább az alsó zsanért+2 fém fület féltem, plusz jó ha száraz maga a gép-főleg akkucserénél. Mert ha merülök, akkor 2 óra simán elmegy.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3418) XZoli


XZoli
aktív tag

Rendeltem az alzánál tempered glasst van az objektívre is használ valaki ilyet nem rontja a felvétel minőségét?
[link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3419) szpeti40 válasza XZoli (#3418) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem van rajta, de mintha jobban maszatolódna így, meg nem szalad le róla úgy a víz.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3420) urban racer válasza XZoli (#3418) üzenetére


urban racer
senior tag

20 euró teliáron az új üveg. Szerintem hülyeség :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3421) urban racer válasza szpeti40 (#3419) üzenetére


urban racer
senior tag

köpj rá, kend szét, utána rakd vízbe :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3422) XZoli


XZoli
aktív tag

Itthon kapható ez valahol ? :DDD


Kezdenek gyűlni a tartozékok, ja új számítógép is kell de erre számítottam is a 1080p/240fps jól megfektette a számítógépemet csak a Samsung Tab s7 játszotta le eszméletlenül jól nézet ki (120 Hz kijelző) :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3423) urban racer válasza XZoli (#3422) üzenetére


urban racer
senior tag

Ne vásárolj itthon semmi gyári goprot.... Gopro.com
,50 eur felett ingyen szállítanak. Ha van subscriptionod, akkor -30% a végösszegből.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3424) XZoli


XZoli
aktív tag

kinek van távirányítója a GP9-hez?
- stabil a kapcsolat as GP9-el
- könnyű használni?
- minden beállítást ellehet vele érni?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3425) urban racer válasza XZoli (#3424) üzenetére


urban racer
senior tag

-mostmár igen
-igen
-nem, csak a fontosat, de úgyis arra fogod használni, nem távirányítóval fogod megcsinálni a profilokat.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3426) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Raktárcsarnok építésének kamerázásához szeretnék egy gopro hero 8 as kamerát timelaps-ra. Kérédsem az lenne, hogy menni ideig bírja egy akkuval, ha timelaps funkcióval használod csak? Lehet működtetni folyamatosan elektromos hálózatra kötve? Mekkora memórikártya megy bele maximum és milyet érdemes venni? Tud esetleg merevlemezre rögzítnei?

És van esetleg az országban olyan üzlet ahol meg is tudom venni személyesen, akár több kiegészítő tartozékkal és esetleg még értenek is hozzá? :D
Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3427) Gaborkik válasza plejik (#3426) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Szia,
Kérdés, hogy milyen felbontással szeretnél rögzíteni.
Memóriakártya maximuma a 8-asnál 256Gb, külső áramforrásról is tud üzemelni.
Pontos infóm nincs, hogy mennyit bír Timelapseben, a fórumok alapján pl. 4k 10s intervallummal olyan 3 órát tud. Elvileg van GoPro Labs firmware ami minden kép készítés után lekapcsolja a kamerát, majd vissza a következő kép előtt, ezzel megnövelve a működési időt, de ezt magam még nem próbáltam
A SanDisk UHS-1 U3 / V30 A1 vagy A2 paraméterű kártyái jók pl.
A legtöbben a gopro.com-ról rendeljük, mert általában ott a legolcsóbb és gyors a kiszállítás.

(#3428) plejik válasza Gaborkik (#3427) üzenetére


plejik
addikt

Köszi az infókat!

Ahogy néztem, nekem az a funkció is jó lenne, hogy képeket rögzít és abból majd össze lesz vágva a videó, gondolom 256GB ra fér rendesen.

Az a baj, hogy ennek már hétfőn üzemelnie kellene. A főnököm ma találta ki hogy csináljunk ilyet.. :)) :))

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3429) urban racer válasza plejik (#3428) üzenetére


urban racer
senior tag

Miért nem hikvision kamera? Lehet folyamatosan tápon, adsz netet neki, akkor ftp-n feltölti akárhova is a képeket. Ha nem, akkor SD kártya.
[link] Ez a mi házunkról készült...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3430) Márton válasza urban racer (#3429) üzenetére


Márton
nagyúr

Van erre linked?
Ez a legjobb minősége? Picit recés, elmarad a fhd-tól.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3431) urban racer válasza Márton (#3430) üzenetére


urban racer
senior tag

Régi FHD IP kamera, csak arra kellett hogy legyen felvétel, ha lopnak :C
Kb bármelyiket tudom ajánlani, ha oszlopra kell rakni. Linket nem adhatok, mert hikvision rendszerépítők vagyunk, az reklám lenne :W BTW egy 4 mpes dóm pl 2cd2142 jó ár/érték arányú, később fel lehet használni máshol is.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3432) Márton válasza urban racer (#3431) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor otthon vagy a témában.
Esetleg kültéri (ip68) 4G-s modell is van, ftp-vel, jó minőségű, min. fhd fotókkal, több hetes üzemidővel? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3433) urban racer válasza Márton (#3432) üzenetére


urban racer
senior tag

A csempekamerákon kívül nincs már beltéri kamera. Hogy beltérre vagy kültérre teszed, oly mindegy :)
a 2142 az 4 Mpixel, az elég szép már mondjuk egy 2,5-3 méteren az építkezés sarkán. 4g modellről nem tudok-lehet hogy van, de eddig mindig külön egységgel oldottuk meg. Mikrotik a preferált(szintén kültéri), [link] javarészt wAP LTE és LHG LTE-t szereltem. Előző cégnél egy megyeszékhely kamerarendszere komplett hikvision/mikrotik alapon volt, jópár 4g eszközzel-meg mellette sok optikás digivel. Üzemidő? Ha van villany, akkor megy, ezek nem fagynak ki vagy ilyesmi. :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3434) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok,

Ezt a NU-grip-et próbálta már valaki esetleg? Elég jónak néz ki, hogy lebeg is, és tripod/selfie bot is egyben. Viszont azért húzós az ára, hogy csak úgy megrendeljem.

(#3435) Ano válasza Bavid (#3434) üzenetére


Ano
őstag

Jónak tűnik ... kérdés hogy mennyire masszív, ugyanis én rendeltem GoPro-ról gyári hasonlót LINK de ez nekem olyan gyengének tűnik ... H9 black-em van, de nyeklik-nyaklik rajta (kinyitott karral) és olyan érzésem van, hogy mindjárt eltörik :Y :F

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3436) szuszinho


szuszinho
őstag

Milyen VGA-t használtok Davinci-hez?

(#3437) Tuninger válasza szuszinho (#3436) üzenetére


Tuninger
addikt

Az elmúlt 4 évben GTX1070 8GB-vel használtam, most júliusban váltottam M1 Macbook Air-re. Számításigényes feladatoknál az M1 a 40%át tudja a 1070-nek (vagyis GTX1050 Ti felett, 1060 alatt). Maga a vágás, a timeline reakció viszont sokkal gyorsabb az M1-el.
6GB VRAM a minimum Davincihez, de a 8at sem nehéz megtölteni.

(#3438) szpeti40 válasza szuszinho (#3436) üzenetére


szpeti40
addikt

RX480 8GB

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3439) szuszinho válasza Tuninger (#3437) üzenetére


szuszinho
őstag

Jelenleg 1060 6GB van. Érdemes egy rx580, vagy 5500-re váltani? Olvastam, hogy az 580 eléggé ajánlott erre.
(Gondolom, akkor Lr és Ps-re is jó, mert ezeket is használom.)

(#3440) Tuninger válasza szuszinho (#3439) üzenetére


Tuninger
addikt

Abszolút nem, a 1060nál nem lesz gyorsabb annyival hogy megérje, illetve több programban van CUDA supportod mint OpenCL. 1070/2060, vagy AMD oldalról Vega56/Vega64 ami elérhetőbb és jelentos gyorsulast hoz. Bár nezve a VGA arakat nem erdemes semmit venni

(#3441) urban racer válasza Tuninger (#3437) üzenetére


urban racer
senior tag

Final Cutot nem próbáltad? A számításigényes feladatnál a végén a renderelésre gondolsz?
Premiere proról már ismerem a véleményed :DDD
Ha megjön az M1 utódja, akkor vagy megveszem azt, vagy gépet fejlesztek-egyik sem lesz olcsó :(

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3442) Tuninger válasza urban racer (#3441) üzenetére


Tuninger
addikt

Video zajszűrés, motion blur hozzáadás, komolyabb colorgrade. Ezeket a GPU viszi nagyobbrészt és ott kijön hogy az M1 "csak egy tuningolt 1050Ti". Viszont az általános feladatoknál mint maga a vágás, timeline reakció meg hihetetlen a cucc.

FCPX esetén még egy szinttel jobb, ott a timeline egészen döbbenetes, ami színezést illeti, ott amúgy sem lehet túlságosan komplex gradet kirakni a program korlátai miatt. Vagyis fcpx alatt valós hogy ütni tudja a Mac Pro-t.
Rendersebesség meg abszolút ahogy írtam, gtx1060 alatt kicsivel Resolve esetén. Fcpx nekem nagyon gyorsnak tűnik, bár Max Yuryev (youtube: Maxtech) most azt mérte hogy a 17.3-as resolveval egál.

Most a beteg GPU árak miatt racionális választás az M1. Az M1X évekre jó lehet, a matek alapján valahol a GTX 1070/ RTX2060 teljesitmenye korul lesz, viszont boritekolhato egy minima 650 ezres arcedula hozzá

(#3443) Ripper17


Ripper17
tag

Gopro.com rendelés, kimaradt egy kisebb termék.
Support chat nyit, kértek be fotókat, megállapitották: valóban sértetlen a doboz, nem szállítás közben tünt el. "Eszkalálom a case-t"

Eltelt 1 hét: jön egy általános support email. "Reméljük volt progress az ügyben, jelezzen vissza, különben a jegyet lezártnak tekintjük." a levél végén persze: "erre a mailre ne válaszoljon!" :D

újabb chat, újabb 25 perc várakozás. Nagy szabadkozások, jajj a supervisor nem nézett rá, stb., de utánanéz! eltelt 24 óra: feladtak nekem egy csomagot...jó hirtelen rá lett nézve, na. :D

mindez gopro cloud elöfizetöként, egyébként. Szóval a körmükre kell nézni, ha ilyen van, mert elsumákolják.

(#3444) Tuninger válasza Ripper17 (#3443) üzenetére


Tuninger
addikt

És még nincs is új gopro, tavaly mikor rendeltem a hero9et elakadt a upsnél hiányos címmel, többször próbáltam kapcsolatba lépni a gopro supporttal, de hiába vártam. Végül egy, a upsnek írt levél segített.

Kéne cserélnem törött Hero 7-et (előfizu miatt 25k-ért lehet már lejárt garisat) de pont a tech supportos herce hurca miatt nem vágtam eddig bele..

(#3445) urban racer válasza Tuninger (#3442) üzenetére


urban racer
senior tag

érdekes és hasznos, amit mondtál, köszi!

Én minit szeretnék, nem fontos a hordozhatóság. Ha ahhoz is lehet majd rendelni 10 gigabites eth-et, akkor azt mindenképp beleveszem plusz esetleg 16 giga ramosra bővíteném.

Az alternatív választás egy 5600x plusz valami vga...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3446) Tuninger válasza urban racer (#3445) üzenetére


Tuninger
addikt

Ugyanezt a kört futottam meg én is: 5600x vagy M1. Viszont nekem top prio volt a hordozhatóság, ezért lett Macbook Air.
A 16 GB Ramnak nincs sok értelme, nagyon sok teszt van ahol összemérik. A MacOS az SSD-re swappol így gyakorlatilag soha nem fogy el a memória. Ha tele van az ssd akkor viszont jelentkeznek problémák.

Természetesen az SSD-re írás azért elhasználja az SSD-t, 5 éves távlatban már okos lehet a 16 GB-s verzio csak az élettartam miatt. Egyébként szinte kimutathatatlan az előnye performanceban.

(#3447) ooloo válasza Tuninger (#3446) üzenetére


ooloo
őstag

Nem kapcsolódik szervesen a topikhoz , viszont a kérdésemre - kis szerencsével - itt is kaphatok választ . A 4K-s felvételekhez milyen microSD kártyát érdemes venni ? Kinéztem egy SANDISK 64GB kártyát ... autós menetrögzítőhöz kellene .

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm ! :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3448) Tuninger válasza ooloo (#3447) üzenetére


Tuninger
addikt

Tökéletes választás, de szerintem rendelj inkább amazonról 128ast olcsóbban

(#3449) StLui válasza Tuninger (#3446) üzenetére


StLui
veterán

volt egy i5, 1660 VGA-s asztali gépem, fiamnak adtam, kellet munkára egy hordozható, ez i7, és hiába a 16GB ram ebben is, az MX 450-nel nagyon gyengécske :(
(ezt csak úgy elpanaszoltam :D )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3450) urban racer válasza ooloo (#3447) üzenetére


urban racer
senior tag

nekem sima extreme van-az a piros/aranysárga. 2 db 256-os, tökéletes eddig.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.