Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) AuraSync válasza knorbert11 (#3050) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Durva, hogy valaki Hero 8-ről 9-re vált tehát évente cserélgeti a kamerákat más meg a 7 éves kameráját próbálja megjavítani. :D

Bocs Norbi, de nem lenne egyszerűbb venni legalább egy használt Hero 5-öt?

Amúgy próbáld meg mem kari nélkül is bekapcsolni vagy másik akkuval nem tom.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3052) Márton válasza AuraSync (#3051) üzenetére


Márton
nagyúr

Én is haszhnálok 3 pluszt, kettőt is :)
Van olyan projektem, amire csak ez megfelelő!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3053) szpeti40 válasza Márton (#3052) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi az amire jobb egy 3+ mint egy friss gopro?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3054) Márton válasza szpeti40 (#3053) üzenetére


Márton
nagyúr

1) 3d-zek ott van szinkronkábel, perfekt szinkronnal
2) 3d-360 fotók, saját projekt...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3055) Darko válasza Márton (#3054) üzenetére


Darko
senior tag

Van erről megosztható infód (akár link formájában), hogy hogyan történik? Most ismerkedek ezzel a témával, 360 körpanoráma fotó és a 3d scannelés ami érdekel, "házi" kivitelben csak én milc-et illetve mobilt használnék.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3056) Márton válasza Darko (#3055) üzenetére


Márton
nagyúr

nincs igazán, évek alatt csipegetem az infókat én is innen-onnan.
keress rá: stereo+panorama+ptgui, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3057) jacis


jacis
nagyúr

Valaki tud nekem abban segíteni hogy a smart remote-ot mivel tudom a motor kormányra felfogatni? Mi annak a kiegésztítőnek a neve?
Köszi előre is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3058) icebreaker67


icebreaker67
újonc

Kedves Csoporttagok! A véleményeteket szeretném kérni aksi vásárlással kapcsolatban, mivel én még teljesen kezdő vagyok. Gopro 7-hez szeretnék rendelni tartalék aksikat és töltőt az Aliexpressről. Van-e olyan márka, ami felejtős, és mi az ami jól működik? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3059) AuraSync válasza icebreaker67 (#3058) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egy eredeti akku Hero 8-hoz 7000-10000Ft sztem ez akkora tétel amit nem ilyen oldalakról kell venni.
A másik meg, hogy nem biztos hogy az utángyártott akkuval menni fog minden funkció a kamerán.
Tényleg az akku árán kell spórolni? :F

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3060) kk831228 válasza AuraSync (#3059) üzenetére


kk831228
addikt

Első legfontosabb kiegészítő a duppla aksis gyári töltő megy egy gyári pótaksi... :K :R Nem vennék gagyit ezekből... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3061) AuraSync válasza kk831228 (#3060) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Úgy biza. :K
Nekem 3 gyári akkum van a Hero8-hoz plusz a gyári dupla töltő.
Kettőt tudok tölteni egyszerre egy meg benne van addig a kamerában használatban.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3062) Tuninger válasza icebreaker67 (#3058) üzenetére


Tuninger
addikt

Hogy a kérdésedre is legyen válasz:
A Smatree jól szerepel a teszteken. Viszont az utángyártott aksik egy idő után megbízhatatlanul fognak működni. Ha havonta egyszer veszed elő a goprot, nem futsz bele a problémába, ha sűrűn használod akkor ezek fél év után kukák, míg a gyári aksik évekig jól működnek.
+1 a gyári aksiknak.

[ Szerkesztve ]

(#3063) icebreaker67 válasza AuraSync (#3061) üzenetére


icebreaker67
újonc

Köszönöm a hozzászólást! Természetesen a gyári a legjobb mindenben, ez egyértelmű, csak elgondolkodtató volt, hogy fele annyi pénzből veszek kétszer annyi aksit. De meggyőztetek, és már megrendeltem a gyári töltőt és az aksit. Még egy kérdést ha megengedsz. Neked mennyit egy bír az aksi? Nekem 20 percet bírt full hd, 60 fps beállításnál kb. -1 fokban. Ez természetes? Üdv!

(#3064) Tuninger válasza icebreaker67 (#3063) üzenetére


Tuninger
addikt

Az nem frankó, közel 2 órát kéne mennie fullhd-ban egy Hero 7-nek.
4K 60: 50 perc
4K 30: 1óra 20perc új aksikkal. Persze a hideget nem szereti de a 20 perc az nem stimmel akkor sem

(#3065) togvau


togvau
senior tag

Tényleg jól látom, hogy 1-2 gopro app updattel ezelőtt, kivették az appból az összes protune beállitást fotó, és video módból is? Záridő, ISO, fehéregyensúly stb...

gopro 7 blacknél legalább is eltűntek ezek az appból, csak a kamerán tudom állitani...

hitler, sztálin, micro usb

(#3066) Márton válasza togvau (#3065) üzenetére


Márton
nagyúr

így van!
naked gopros fpv-sek is szívnak..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3067) togvau válasza Márton (#3066) üzenetére


togvau
senior tag

Mindegyiknél kivették (mert elqrtak valamit az indiaiak), vagy csak arra akarnak rávenni, hogy vegyek újabb goprot? (Nem fogok többé amúgy se, ezt már régóta eldöntöttem🤣 )

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#3068) Tuninger válasza togvau (#3067) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 9-nél megy, Hero 7-nél nem. De a teljes touch nem megy az applikációban mikor camera controll van, még a felvételt sem tudom elindítani telóról. Szeretném hinni hogy bug.

(#3069) togvau válasza Tuninger (#3068) üzenetére


togvau
senior tag

fórumon írják, hogy direkt vették ki! Azt nem hogy miért, de valószínű azért, hogy az új távirányítójukra, és a 9-re kényszerítsék az embereket...
Ilyen féregséget még egy cégtől se láttam...

De legalább van labs firmware 7 blackre is, elég ügyes cucc.

hitler, sztálin, micro usb

(#3070) Márton válasza togvau (#3067) üzenetére


Márton
nagyúr

passz

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3071) scarryterry


scarryterry
friss újonc

Sziasztok!

Remélem valaki aki jártasabb nálam a dologban fog segíteni.

Van egy GoPro Hero7 black kamerám.

Szeretném IP kamerának használni késés nélkül de sehogy sem sikerül. Beregisztráltam a GoPro oldalára és előfizettem hogy rajtuk keresztül tudjak
streamelni.

Max 2 órát engednek liveolni nem sok de egyenlőre jobb mint a semmi. Viszont stabilan 7mp a késés ami iszonyat sok! Levettem a felbontásból, visszavettem az fps-ből és így sikerült stabil 4mp késéssel streamelni de ez még mindig sok.

Nagyon megköszönném ha valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban. Esetleg a kamera HDMI portjába dugva egy külső ezközön keresztül jobb eredményt
lehet elérni?

Kérem aki tud segítsen mert megvettem a drága kamerát és nem tudom használni és nagyon el vagyok keseredve.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3072) szpeti40 válasza scarryterry (#3071) üzenetére


szpeti40
addikt

De ki ajánlott neked goprot ip kamerának? :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3073) scarryterry


scarryterry
friss újonc

Igazából senki. Azt hittem jó lesz erre a célra. Bár még nincs veszve semmi szerintem, vagy igen ?
Ha Te, vagy bárki tud minimális késéssel erre a célra a legmegfelelőbb kamerát mondjátok légyszives.

(#3074) _seth_ válasza scarryterry (#3073) üzenetére


_seth_
veterán

Xiaomi Mi 360 1080P, szinte késés nélküli(tized másodperces), 360 fokban forgatható, dönthető, oda-vissza működik a hang mikrofon, online appal előfizetés nélkül is használható és akcióban 10e körül szokott lenni. Ja, rögzít is, és elég jó éjjellátó módja is van akár riaszthat is, na az IP kamera, a gopro egyáltalán nem erre való.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3075) szpeti40 válasza scarryterry (#3073) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem hagyd a goprot, nem erre lett kitalálva :(
IP kamera célra, logikusan IP kamerát szoktak venni, xiaomi csinál jókat például.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3076) scarryterry válasza _seth_ (#3074) üzenetére


scarryterry
friss újonc

Olyan méretben mint a gopro nincs valami ?

(#3077) StLui


StLui
veterán

Most én is belefutottam, hogy nagyon ritkán de kéne webkamera, fiamnak zoom classroom, ilyesmi, tudom valahogy használni a 9-est, vagy egyszerűbb venni egy tizenezres valamit?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3078) scarryterry


scarryterry
friss újonc

de amúgy ezt nem tudom megérteni, hogy 150-ért vettem a goprot tavaly és egy ilyen dologra alkalmatlan? nem akarokm elhinni.

(#3079) AuraSync válasza scarryterry (#3078) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez a tipikus veszünk valamit és mindenre is akarjuk használni... :U
EZ EGY AKCIÓ KAMERA. Nézz utána mit jelent ez.
Nem menetrögzítő, nem IP kamera és nem fényképezőgép.
Arra való, hogy felvegyél olyan extra jeleneteket amiket mással NEM tudnál.
Fogadni merek mindenre használod csak arra nem amire kitalálták.

Ha 150k-d volt GoPro-ra akkor egy 10k-s IP kamera ára sem fog földhöz vágni.

#3077 StLui:
Webkamera: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3080) szpeti40 válasza scarryterry (#3078) üzenetére


szpeti40
addikt

Ilyenkor praktikus előtte utána nézni a dolgoknak, nem utána :D
De ha csak az ip kamera szót beírod google-be, már kihozott volna egy csomót, nem is értem hogy jutottál el a gopro-ig :F

Egy ip kamerával az Alpokban sielve nehezen veszel fel bármit a fejeden, vagy egy repülőből kiugorva, de a gopro erre való :K

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3081) AuraSync válasza szpeti40 (#3080) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez nem csak ebben a topikban módi, tipikus Magyarság és egy eszközt akar mindenre használni. Jó példa erre a telefonok.
Amikor meghallom, hogy telefonon konvertál valaki 4K videót csak röhögni tudok. :DDD
Igen egy okosteló mi másra jó mint videó vágásra...
Sokszor egy képet vagy zenét nem tud értelmesen lementeni/konvertálni egy teló nem hogy videót.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3082) StLui válasza AuraSync (#3079) üzenetére


StLui
veterán

ok, köszi, nem erőlködök. Ma elvihettem volna Nagyhideghegyre, nagyon jót bringáztunk lefeleé a havas ösvényen. nem gondoltam, hogy felvételre érdemes tekerés lesz :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3083) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Én nem menetrögzítésre akarom majd használni a gopro-t így fel merem tenni a kérdésem ;] Motorozáshoz a bukóm elejére akarom felrakni és a menet közbeni hangot akarom majd valahogy rögzíteni. Miként tudom ezt a gopro-val megtenni?
Segítségeteket előre is köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3084) szpeti40 válasza jacis (#3083) üzenetére


szpeti40
addikt

Vannak motoros vlogos csatornák youtubeon, pl vattas, ő be is mutatja hogyan rögzit hangot :K

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3085) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki GoPro Fetch-t? Esetleg magyar vizslán? :D
Illetve napi szinten nézegetem a "The remote'" megjelenését európában- nem tudni erről valami pontosabb dátumot?
Köszi!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3086) Darko válasza urban racer (#3085) üzenetére


Darko
senior tag

Nem tudom hogy befolyásolni fogja-e az európai megjelenés idejét, hogy hero9-el az új remote nem szuperál valami fényesen. Link :( Állítólag az usában is akadozik az ellátás, gyanítom, hogy nem fog megjelenni európában még februárban sem. Egyébként Hero8-al tökéletesen megy, az üzemideje K.jó.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3087) urban racer válasza Darko (#3086) üzenetére


urban racer
senior tag

igen, ezt a thread-et olvastam én is. Biztos majd kiadnak valami firmware update-et és akkor jó lesz. Hisz valóban, a Hero8-al ha tud jól működni, akkor szoftveres baja lesz. :K
Nekem nagyon jó lenne ha áprilisban már meglenne és működne-feltéve ha k... covid miatt mehetek külföldre...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3088) urban racer


urban racer
senior tag

Ma megjött a media és Light mod, nagyon állat. Már várom, hogy fullra besötétedjen odakinn, mert ki kell próbálni. Már 1-es fokozaton sem szabad belenézni a lámpába! Tapasztalat. :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3089) bb.bocs


bb.bocs
őstag

áhoj :) hero9 hez mit ajánlotok szélzaj ellen? nem vészes de vlmi igényes olcsó megoldás jöhetne. láttam ilyen mikrofonra tehető pamacsot elég furán néz ki :D

(#3090) urban racer válasza bb.bocs (#3089) üzenetére


urban racer
senior tag


Ma jött meg, eddig bejön.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3091) bb.bocs válasza urban racer (#3090) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem szeretnék egy vagyont elkölteni +ba csak a hang miatt :D de van már egy ötletem... tokban van,arra pedig tudok ilyen szivacsot akár ragasztani kis darabban... ledekkel mennyit érsz? távolabbra nincsen értelme gondolom csak közeli felvételhez + gondolom megy bringán még vakítaná is a szembejövőt :D gondolom nem arra találták ki. Amúgy "jól néz ki" ,de drága :(bár ha kihasználod

[ Szerkesztve ]

(#3092) urban racer válasza bb.bocs (#3091) üzenetére


urban racer
senior tag

Fél áron vettem, subscriber vagyok. 98 eur volt a media és a light mod együtt.
Próbálgatom a fényt, de eddig abszolút pozitív vagyok. Nagyon szép, természetes fénye van szerintem. Bringára lehet még feltenném. Sikerült eltörnöm a csőre rakható tartómat, amíg nem jön meg az új, megpróbálok egyet kölcsönkérni, és csinálok egy próbavideót.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3093) bb.bocs válasza urban racer (#3092) üzenetére


bb.bocs
őstag

ááhh. érdekesen hangzik :) az a 98 euro nem vészes igy.

(#3094) urban racer válasza bb.bocs (#3093) üzenetére


urban racer
senior tag

Abszolút nem, a hülyének is megéri a GoPro Plus Annual Subscription. Kérdés nélküli készülékcsere, ha nincs nasod érdekes lehet a korlátlan felhős tárhely, illetve 1 évben max 10 terméket vehetsz 50% kedvezménnyel(van pár 20-30 % körüli is-jellemzően ezek a táskák, pólók, sapik, stb)

330 eur volt a gopro bundle(2 akksi, grip, kemény tok, 32 gigás sd, meg pár köcöllék és a subscription)
98 eur volt a light mod+media mod
A következő a daytripper bag meg a vízálló tok lesz, de ezek ráérnek, majd a remote-al együtt rendelem.

szerk.: jah és persze 50 eur felett ingyenes a szállítás, a revolut váltás miatt meg középárfolyamon megvan. 165e Ft volt a legolcsóbb sima, dobozos 9, amikor 330 eur-ért vettem a bundle pakkot.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3095) bb.bocs válasza urban racer (#3094) üzenetére


bb.bocs
őstag

hát nekem a hitel miatt maradt idehaza :P de ja jó deal. max lenst nézegettem de hát... :W

(#3096) urban racer válasza bb.bocs (#3095) üzenetére


urban racer
senior tag

nekem nem jön be a max lens:(( Hajóra vettem főleg a kamerát, de addig is kiélem magam, rakom mindenre is :D

kedvezménnyel 70 eur egyébként...

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3097) bb.bocs válasza urban racer (#3096) üzenetére


bb.bocs
őstag

az nem vészes ár ahoz képest amennyibe kerülne.

(#3098) ziku


ziku
csendes tag

Sziasztok, GoPro Hero 9-et szeretnék vásárolni, de olvasgatva fórumokat többen panaszkodnak, hogy elég bug-os még a szoftver rajta. Érdeklődnék, hogy javult-e a helyzet (december eleje óta), illetve ha valaki fel tudná sorolni a legidegesítőbb problémákat, azt megköszönném.
Nézegettem még a max lens mod-ot is, de nekem úgy tűnik, hogy jelenleg nem beszerezhető. Tudtok erről valamit?

(#3099) Tuninger válasza ziku (#3098) üzenetére


Tuninger
addikt

A kijelző érintés érzékelése elmarad a régebbi goprokétól pontosságban, illetve az egész menü gyorsaságban. Aksit nem szívja viszont kikapcsolva mint a régebbiek tették eleinte. Engem tán a kicsit lomhább menü zavar csak de teljesen élhető.
Max lens moddal 2.7k a max felbontásod. Maga a mód elérhető obicsere nélkül is, persze akkor nem annyira széles a látószög.
Én úgy gondolom a sima horizont lock szinte mindenhova elég, nem kell hogy teljes forgást kompenzálja.

(#3100) Márton


Márton
nagyúr

Azt hittem a 9-es már tudja a 4K 4:3 60p-t. Szükségem lenne rá..
Ez majd a 10-es kiváltsága lesz csak? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.