Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) szpeti40 válasza Khaosz55 (#2000) üzenetére


szpeti40
addikt

Engem is érdekelne a video:K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2002) kk831228 válasza Khaosz55 (#2000) üzenetére


kk831228
addikt

Eddig azt hittem hogy a síelők nagyon féltik a lécüket, pálya mellett meglátnak valakit, rendesen rosszul vannak ;] , úgy látom vannak kivételek... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2003) Khaosz55 válasza kk831228 (#2002) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nyilván az félti aki bemegy a boltba és vesz zsír újonnan egy 200 000 lécet. Na már most én ezt totál feleslegesnek tartom én 3-4 évesen veszem meg a 200-250 000-es lécet 60 000-ért. Kacos de azon kívül minden rendbe van vele.
Én lécre semmilyen esetben nem tennék pusztán kétoldalas ragasztóval kamerát. 1 komoly lesiklást sem bírna ki főleg hidegben.
A kötés is fel van fúrva a lécre tehát nem kell félni csak nagyon óvatosnak kell lenni nehogy átfúrd a lecet.

(#2004) Tibigo


Tibigo
újonc

Szia! Pár napja jött meg nekem is a gopro 8. Teljesen kezdő vagyok,keresgéltem a netem valami profi beállítási utmutatót,de nem leltem! rengeteg adat van amit be kell lőni a jó felvételekhez! ha Tudsz,vagy ha valaki tud segíteni,írjon. Köszi! És milyen pc programmal lehet vágni a videókat,fotókat? Sajna nekem még csak 1080-as tv-ém van! Köszönöm!!

(#2005) K53TA válasza Tibigo (#2004) üzenetére


K53TA
tag

Az én tapasztalatom az, hogy ha nem értesz a beállításokhoz és ahhoz, hogy milyen körülmények között mit mire kell állítani, akkor használd a gyári beállításokat, az egy jó kompromisszum. (Mások beállításai csak az ö felhasználási feltételeiknek jó.)
A legtöbb gyönyörű 4k felvétel, amit látsz az általában utómunkázott.

Szerkesztő és vágóprogramnak azt válaszd és használd ami elfut a számítógépeden és tudsz használni, kezelni, megfizetni. (Movie Maker, Gopro quik, movavi, shotcut, Adobe Premiere Pro.....stb)

[ Szerkesztve ]

(#2006) Tibigo válasza K53TA (#2005) üzenetére


Tibigo
újonc

Nagyon szépen köszönöm!!!!! Minden infót szivesen veszek,újszülöttnek minden vicc új! :) Köszi!! Sajna már az elején olyan gondba futottam bele,hogy mivel a Tv-ém csak full hd-s,gondoltam 1080 ra állítok mindenhol a felbontást,és volt amit nem játszott le a tv! :( "Nem támogatott fájl formátum" És köszöni ,nem!

(#2007) szpeti40 válasza K53TA (#2005) üzenetére


szpeti40
addikt

Magyar nyelvű szerkesztőt nemtudsz esetleg?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2008) K53TA válasza szpeti40 (#2007) üzenetére


K53TA
tag

Movie Maker, Openshot, Shotcut, ezek elérhetők magyar nyelven is. De nem vagyok nagy videó vágó szakértő :-)

(#2009) K53TA válasza Tibigo (#2006) üzenetére


K53TA
tag

Hogy a TV-d milyen fájl formátumot támogat, az neked kell tudnod, vagy kitapasztalnod és akkor abba formátumba kell összeállítanod / átszerkesztened / mentened a felvett videókat.
A gopro standart beállításainál a 1080p az jó lehet neked, csak az fps-t vedd le a gyári 60-ról 30ra, vagy 24fps-re.

(#2010) szpeti40 válasza K53TA (#2008) üzenetére


szpeti40
addikt

Shortcut lett köszi, barátnőmnek kellett, neki nem kell bonyolult valami :D
Én maradok a Premiere pro/Davinci resolve párosnál.
Köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2011) Tibigo válasza K53TA (#2009) üzenetére


Tibigo
újonc

Szia! nagyon köszönöm!!! Kipróbálok minden erre vonatkozó beállítást! Remélem lesz megoldás!! Teszt üzem indul :) Te gondolom már egy nagyon rutinos motoros vagy,ha nem baj,szivesen fogadom továbbra is segítségedet! Előre köszi!!!

(#2012) K53TA válasza Tibigo (#2011) üzenetére


K53TA
tag

Pár hete van meg az első Gopro-m :-) Csak rengeteg fórumot és tesztet elolvasok és még több videót nézek meg arról, hogy mit hogyan kell (kellene)használni.
Szó - szó lelkes kezdő vagyok ill nem félek kísérletezni a beállításokkal és kipróbálni azokat. Kockázata nincs, mert bármikor vissza állíthatók a gyári beállítások.
Továbbá én is sok hasznos tanácsot kaptam itt a fórumon a többektől, így én is igyekszem segíteni abban amiben tudok,

(#2013) Tibigo válasza K53TA (#2012) üzenetére


Tibigo
újonc

Szia! Köszi :) ma kicsit teszteltem! Mind három funkcióbol van amit nem akar a tv-ém! Time Lapse-ból a Nigth Laps-ot,Fotókból a Live Burt-t nem játsza le,a videók közűl meg a Slo-mo-t! nem értem! Figyelek mindenhol 1080! De van olyan mód,ahol a második számot nem ajálja fel változtatásra,60/30/25...!

(#2014) K53TA válasza Tibigo (#2013) üzenetére


K53TA
tag

Ezeknél nem az fps a probléma,
Ezek olyan formátumúak amiket előtte egy videó szerkesztőben neked kell a TV-d számra megfelelő formátumba konvertálni.
A TV amúgy is macerás (ahány gyártó, amennyi típus van), messze nem egy számítógép, amin fent vannak kodekek, ami által sok formátum lejátszható.

Igen, nem minden felbontáshoz lehet minden fps-t használni, de ez így normális.

[ Szerkesztve ]

(#2015) Tibigo válasza K53TA (#2014) üzenetére


Tibigo
újonc

Köszönöm!!!!!!!!!!!

(#2016) K53TA


K53TA
tag

Ma akku tesztet végeztem a Hero 8as-al:
SD lártya: Samsung SDXC 64GB Evo Plus
Felvételi mód: 2.7K / 60fps (Gyári Action)
100% akku kapacitás-ról indulva 1 óra 04 percet tudtam rögzíteni (3% akku kapacitás maradt).
A memóriakártyán 1óra 23perc maradt (Gopro kijelzője szerint).

(#2017) Khaosz55 válasza K53TA (#2016) üzenetére


Khaosz55
addikt

60 fps-nél neked nem villognak a lámpák ?

(#2018) K53TA válasza Khaosz55 (#2017) üzenetére


K53TA
tag

Ez csak egy akku idő teszt volt, nappal, lakáson belül.,

Másoktól hallottam, hogy az utcai lámpa fényeknél 60fps felvétel esetén van villódzás. De nem készítettem felvételt lámpafényes környezetben, így ebben nem vagyok jártas. Meg 30fps-t használok a felvételeim készitése során.

[ Szerkesztve ]

(#2019) Khaosz55 válasza K53TA (#2018) üzenetére


Khaosz55
addikt

Át kell állítani 50fps-re.

(#2020) Tibigo


Tibigo
újonc

Sziasztok! usb type-c /hdmi kábelt keresek a go pro 8 kamerámhoz! Tv-vel szeretném összeköt! Fog működni!? Addig nem merek venni,6-8 ezer forintot nem szeretnék kidobni az ablakon! Tapasztalat valakinek? Köszönöm

(#2021) zgospel


zgospel
őstag

Media Marktban megint akciós a 8 Black, 126 ezerért.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2022) K53TA válasza zgospel (#2021) üzenetére


K53TA
tag

Akkor kb annyiba kerül mint a gopro.com-ról rendelve 379Euro-ért.

Gondolom most majd jönnek az év végi készlet kiárusítások.

[ Szerkesztve ]

(#2023) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Sziasztok!

Pár napja boldog tulajdonosa vagyok egy 8asnak, viszont azt látom, hogy míg a hetessel majd minden gimbal kompatibilis volt ,ezzel már nem. Tud valaki egy listát a kompatibilis gimbalokról?

(#2024) togvau


togvau
senior tag

Aki szintén unja a gopro nyomorék értelmetlen fájlneveit, annak itt egy paranccsor exiftool-hoz:
exiftool.exe "-FileCreateDate<CreateDate" "-FileModifyDate<CreateDate" -d %Y%m%d_%H%M%S.%%e "-filename<CreateDate" e:\kepekvideok\*

Ez kiolvassa a képek, videok készítési EXIF dátumát, és átírja rá a fájl létrehozás, és módosítási dátumot (ami másoláskor elveszik, ha nem közvetlenül az SD kártyáról másolsz, és a másolás dátumát kapja...), és a fájlnevet is dátumos 20200101_134618.mp4 szerű formátumra nevezi át.
A fájlnév dátum patternt igény szerint át lehet írni, meg a végén a fájlokat tartalmazó elérési utat is nyilván arra ami neked van :)

hitler, sztálin, micro usb

(#2025) togvau


togvau
senior tag

Hogy lehet hivatalos app nélkül hozzáférni a gopro 7 előképéhez mondjuk pc-n?

hitler, sztálin, micro usb

(#2026) togvau


togvau
senior tag

Aki gondolkodik, gopro vásárlásán, ne tegye!

A gopro, egy hihetetlen bugos, gagyi kínai hulladék. Nem amcsi, soha sem volt az, csak az anyacég van ott, ami kínában gyártat(ott van a made in china felirat a gopron is...), indiában programoztat, ami látszik is a szofvereik, firmwareik minőségén.

Jobban jártok egy kínai kínasival, mondjuk sjcammel, mert tudásuk hasonló, de feleaanyiba kerülnek, és jobbak firmware-ben, pl nem merülnek fél nap alatt 0%-ra elvileg kikapcsolt állapotban...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2027) zgospel válasza togvau (#2026) üzenetére


zgospel
őstag

Mégis melyik kínainak van hasonló tudása? :) Egyiknek sem. Az SJCam az ára miatt népszerű, de a képminősége egy GoProhoz képest nagyon elmarad, főleg attól amit utómunkával ki lehet még hozni belőle. Egyetlen komoly alternatíva van jelenleg a DJI Osmo Action személyében.

Az hogy fél nap alatt nullára merül, már ha tényleg úgy van, egész biztosan user error, csak nem tudsz róla.

Van sok minden amiben javulhatna a GoPro, de azt állítani hogy egy akármilyen kínai utánzattal jobban jár a felhasználó szimpla hülyeség.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2028) Márton válasza zgospel (#2027) üzenetére


Márton
nagyúr

+1
Főleg optika terén van különbség köztük. Gagyi, becsillanó, szélen homályos, svenknél furcsán torzító optika = fele ár. Hero 3,4 óta mondjuk a többi sem tetszik, mert alapból vízálló, így plusz optikai elem kell.. és ma már gyakran fagynak a goprok is pl. menüben mászkáláskor, ami ugye nem lehet kártyahiba..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2029) WaterWave


WaterWave
veterán

8 hónap múlva jön a 9-es, addig bírjátok ki :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#2030) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Nekem volt 4-5-6-7 Black. Ennyi pénzért jobban rámehetnének a stabilitásra. A legjobb a négyes volt. Az ötös is kehés volt. Talán a hatos ami még jó volt. Hetes lefagyott az újabb firmwareekkel, vagy csak öregedett.

Nyolcassal mik a tapasztalatok?

Lehet kipróbálok valami 30000Ft-os kínait.

(#2031) togvau válasza zgospel (#2027) üzenetére


togvau
senior tag

nem nagyon marad el. Nem sj4000-et kéne a gopro 8-hoz hasonlítani, és nem is az sj9000-et (hamisítvány 640*400-as elektronikával a 15+ évvel ezelőtti "okostelefon" raktárkészletből, mert csak sj9 van).

Egyébként a gopro maga is egy kínai utánzat

Tényleg user error? Milyen error, ha elvileg ki van kapcsolva (mivel egy bugos hulladék, lehet hogy elvileg kikapcsolod, de gyakorlatilag nem...), nem világít egyik ledje sem, semelyik kijelző nem aktív, egy 24 fokos szobában van, és be van állítva, hogy 5 perc tétlenség után lekapcsoljon, még is 0-ra lemerül, mindezt véletlenszerűen?
Mert van amikor nem merül le egy hét után sem.
Tudsz ilyen esetet előidézni, hogy nem világít semelyik led, ki van kapcsolva a hátsó, és előlapi kijelző, még is be van kapcsolva a gép?

És nem csak én tapasztaltam ilyet.
Na meg a fagyások.
A 6000 forintos kínai is (H9R) miért van el hónapokig is? (aminek képminőségéhez képest egyébként nem olyan egetrengető előrelépésnek érzem a gopro 7 blacket, csak a közepes képstabilizátor(ami már kezdődő szürkületben is már több kárt okoz mint hasznot), és szélzaj csökkentés az ami igen érezhető).

A gps miatt vettem goprot sj9 helyett, de megbántam, nem éri meg, főleg úgy hogy a katasztrofális szoftveres támogatás miatt a gps képessége nagyon nehézkesen használható. Ha én programoztam volt a Quik nevű förmedvényt windowsra, akkor szégyenemben harakirit követnék el...2019-ben HW video dekódolás hiánya, amikor már a legalja free videolejátszó is tuda 10 éve.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2032) hardline válasza togvau (#2031) üzenetére


hardline
senior tag

"Egyébként a gopro maga is egy kínai utánzat"

Tényleg érdekel, hogy mit utánoznak? A gopro név egybeforrt az akciókamera kifejezéssel. Piacvezető, mindenki őket próbálja másolni elég kevés sikerrel. DJI az egyetlen, aki értékelhetőt tett le az asztalra a gopro mellett. Mondj egy olyan terméket, ami ugyan azt tudja, mint egy 8 black vagy a max gimball nélkül!
Ne érts félre, a gopro sem tökéletes, de messze túlmutat a konkurencia megoldásain.

(#2033) Márton válasza hardline (#2032) üzenetére


Márton
nagyúr

Így látom én is.
Főleg stabiban csak kullog utánuk a konkurrencia. +az említett optika minősége.
Én sem istenítem, vannak hibái, de a sok rossz közül még mindig ezzel lehet a legszebb eredményt elérni. El is kérik az árát.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2034) koxmatyi


koxmatyi
tag

Pár napja mutattam vizalatti felvételt egy barátomnak és csak ennyi volt a megjegyzése hozzá , mintha valami természet filmet nézne a tvben. Utána még mutattam neki egy parton sétaló felvételt is és teljesen levolt nyügözve , igaz egyik sem akcio felvétel volt hanem egy snorizás meg egy sima séta . De össze hasonlítva a huawei p30 prommal ég és föld a videó minösége a gopro 8 javára.....

(#2035) zgospel válasza togvau (#2031) üzenetére


zgospel
őstag

Ahogy olvasom neked 7-ed van, ami egy elég rosszul sikerült széria, viszont ezeket nem olyan régen már javították, tehát ha ilyen gondjaid vannak akkor garanciában intézd el.
Az a user error, hogy bekapcsolva marad a wifi, a hangvezérlés, meg egyéb olyan távfunkciók ami alapján távolról bekapcsolható marad a készülék. Ezek mind akkuigényes dolgok, és kikapcsolt állapotban is valamennyit fogyasztanak, máskülönben nem tudnák észlelni a jelet a bekapcsoláshoz.

A másik amit kiveszek a szavaidból az az, hogy az egyszerű felhasználók közé tartozol, így nem csoda ha nem látod a képminőségbeli különbséget egy SJcamhoz képest, ami kis szerencsével talán az 5 Black szintjét megközelítette már. A képminőség nem a minél nagyobb felbontást jelenti, hanem a részletesség, dinamika, színek, vonalélesség - például - amik meghatározzák.

Ha a youtubeos összehasonlító videókat nézed még a kamerából kieső képe is jobb a GoPronak, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a protunet bekapcsolva flat profillal utólag mit lehet kihozni belőle, meg hogy mennyire lehet összematchelni más kamerák képével.

Egy hasonlattal élve: mintha vettél volna egy drága DSLR fényképezőt amivel JPEGben fotózól a kitobjektívvel, és nem érted miért nem sokkal jobbak a képeid egy mobiltelefonénál.

Igen, a Quick egy szar, a 7-es széria rengeteg hibával indult amiket lassan javítottak, és sok mindenben lehetne jobb, de képileg akciókamera vonalon a DJI-on kívül semmi nem ért még a nyomába, pláne nem az általad említett olcsó darabok.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2036) K53TA válasza eddie1978 (#2030) üzenetére


K53TA
tag

A 8as abszolút megbízható, mindig jól és problémamentesen működik.
A képstabilizátor meg úgy szuper ahogy van, ha az ember egyszer ezt megszokja, utána minden más kamera (más akció vagy telefon) által készült videó felvétel pocséknak tűnik.
Aztán a Gopro remek szupportotja is csillagos ötös, ami nagyon jó ha gond van a kamerával. ilyen remek felhasználói támogatás csak a gopro-nál van.

Igen, manapság minden utánzat ami nem Kínai :)

[ Szerkesztve ]

(#2037) togvau válasza zgospel (#2035) üzenetére


togvau
senior tag

de nem ennyire akkuigényesek. Mint mondtam, máskor kibírja egy hétig is. Bár a azt, hogy kikapcsolás után mennyi ideig marad bekapcsolható hangvezérléssel, vagy wifin, azt senki sem tudja, még a dzsunka gyártó sem... mert ez is véletlenszerű. Néha 1 óra után már mélyalvásba kerül, néha még 6 órával később is bekapcsolható hanggal, vagy wifin.
Mindenesetre ezek sem szívnak le ennyi akksit, ilyen rövid idő alatt.

Tudom, hogy nem a felbontás a lényeg, nem is az a baj, hanem a részlettelenség, a tömörítési artifaktok főleg ha sok az avar a képen, sötét kép ha nem állítom manuálisan nagyobb EV-re.
Ha nincs tökéletes megvilágítás, akkor már több sebből vérzik.

Nem a youtube-os összehasonlító videokat nézem (eleve vicc, ha valaki a youtube fossá tömörített videoi alapján akar összehasonlítani), hanem a kameráim által felvett, érintetlen videokat... van a 6000 forintos kínaival pár száz órányi, bár goproval csak pár órányi eddig ;)

hitler, sztálin, micro usb

(#2038) trophylaci


trophylaci
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy a 8 Blackhez usb-c külső mikrofont lehet-e csatlakoztatni direktbe, vagy ehhez is kell a külső doboz a 3,5-es jack aljzattal?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2039) zgospel válasza togvau (#2037) üzenetére


zgospel
őstag

"hanem a részlettelenség, a tömörítési artifaktok főleg ha sok az avar a képen, sötét kép ha nem állítom manuálisan nagyobb EV-re"
Milyen beállításokon használod pontosan?

Azért a tökéletes megvilágítás kitétele erős túlzás, de azt ne felejtsük el hogy itt egy nagyon apró szenzor dolgozik, nem lehet az egekig tolni az ISO-t büntetlenül mint egy full frame masinán. De még mindig jobb mint bármelyik másik kínai másolat amihez hasonlítod. Ha a 6 ezres kínaid majdnem olyan jó képet ad mint a GoProd akkor egészen biztosan nálad van a hiba, valószínűleg a beállításaiddal, vagy esetleg a monitoroddal.

A Sony RX0 II ami sokkal jobb képet ad ilyen apró méretben, de az nem kifejezetten akciókamera és 2x annyiba kerül. Abban egy nagyobb szenzor dolgozik, ugyanakkora mint a kompakt fényképezőkben.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2040) zgospel válasza trophylaci (#2038) üzenetére


zgospel
őstag

Kell hozzá adapter.
Vagy a nem sokára megjelenő Media Mod amibe direktben lehet bármilyen 3.5 jackes külső mikrofont dugni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2041) K53TA


K53TA
tag

Rendeltem egy két kerékpáros tartót az aliexpress-röl a Gopr 8 -hoz.
Hát azt kell mondjam, hogy kicsit szerencsejáték (hiába a sok visszajelzés elolvasása), mert van amelyik tökéletesen passzol, de van ahol 1mm eltérés is van a gyári és az Alis tartó között és egy tartó esetén ekkora holtjátékkal már lehetetlenség használni, mert a legkisebb rázkódástól is lötyögni kezd.
De a gyári tartó még mindig a leg atom stabilabb, úgy látszik nehéz atombiztos pontossággal lemásolni.

[ Szerkesztve ]

(#2042) zgospel


zgospel
őstag

Na ez érdekes lesz. Az Insta360 ONE R most jelent meg, kb fél órája, moduláris akciókamera, és kapható hozzá 1 incses érzékelővel és Leica lencsével ellátott egység. Kíváncsi vagyok milyen lesz, de a "nagy" érzékelő miatt jobb képminőség és low-light teljesítmény várható.
Egyelőre a képminőségről még nincs info, de jó lenne ha a DJI mellé lenne egy újabb konkurense a GoPronak.

Ez alapján kb 120 ezer Ft körül lesz az alap verzió, ami kb egybevág a GoPro és a DJI árazásával. A 360 kamerás csomag kb 160-170, és a nagyérzékelős kb 200 ezer Ft-ra várható, a GBP árakból számítva.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2043) K53TA válasza zgospel (#2042) üzenetére


K53TA
tag

Csak ne basszál el, úgy, hogy ennek a használata (aktiválása) is bizonyos telefontípusokhoz lesz kötve. (Lásd 360One X, Osmo Action)

https://www.insta360.com/support/supportcourse?post_id=9375

(#2044) K53TA


K53TA
tag

Gopro-8 Timewarp felvétel készítésekor vajon ugyanannyi az akku üzemidő, mint videó felvételekor?

(#2045) Tibigo


Tibigo
újonc

Sziasztok! Senki nem próbálta type-c/hdmi kábellel összekötni kamerát a tv-vel?

(#2046) rookie8906


rookie8906
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy gopro 8ast.
Állványon van a felvétel egy csarnokban,nem kimondottan rossz a fényviszony,de nem is természetes azért.
Viszont borzalmas a felvétel 2,7k 60fps és fhd is.
Nagyon zajos,szemcsés a szélein vibráló.
Nem nagyon akarom elhinni,hogy ennyit tud.
Mi lehet a probléma?
Vagy sikerült kifognom esetleg egy gyári hibásat?
Mert kb egy s7es telóval komolyabb képeket meg videókat lehet csinálni,ami kicsit azért meredek lenne.
Köszönő viszonyban nincs azokkal a vidikkel,mint amik yt-on vannak fent.
Köszi

(#2047) zgospel válasza rookie8906 (#2046) üzenetére


zgospel
őstag

Így látatlanban a leírásod alapján:
- 60 fps tök felesleges, csak a záridődet rövidíted vele ami miatt kevesebb fény jut egységnyi idő alatt a szenzorra és emiatt megemeli az iso-t, tehát zajosodik a kép. Ha nem akarsz lassításokat csinálni akkor nem látom értelmét a 60 fps-nek. Értem én hogy folyamatosabb a kép, de ebbe most ne menjünk bele.
- ha állványon van akkor a stabilizátort kapcsold ki. Ez a digitális stabilizátor egyébként sem működik túl jól hosszú záridőkkel, márpedig kevés fényben hosszú lesz a záridő, emiatt látod a vibrálást
- a 8-ason nem tudom hol lehet a bitratet állítani, de azt tedd a legmagasabbra, 100 Mbpsre
- a Protunet kapcsold be!
- Protune ha be van kapcsolva tudsz megadni maximum ISO-t, hogy ne zajosodjon túl a kép, például 1600, vagy maximum 3200 fölé már nem nagyon érdemes küldeni a kamerát mert zajtenger lesz az egész
- ugyanitt tudsz EV-t állítani, ha túl sötét a kép akkor nyomd fel mondjuk +1re hogy úgy milyen. Nagy csodák persze nincsenek, kevés fénynél valószínűleg zajosodni fog ettől mégjobban
- én a sharpeninget le szoktam venni a legalacsonyabbra, ez mondjuk némileg ízlés kérdése is, de medium fölé semmiképp sem mennék, mert a high beállításon csak ráélesít a zajra meg az életlenségre, mindezt jó szarul.
- ha utólag feldolgozod gépen a felvételt valami jobb vágóprogramban, akkor mindenképp low legyen az élesítés, mert gépen szebben lehet élesíteni rajta.
- illetve ha gépen foglalkozol vele akkor a color mode-ot is rakd át Flat-be, így sokkal több részleted megmarad, nem lesz agyoncsapva kontraszttal és szaturációval. De ha nem foglalkozol vele akkor hagyd GoPro coloron.

Viszont nagy csodát azért ne várj, nagyon picike érzékelő dolgozik ezekben a kamerákban. Azok a fényviszonyok amiket szemre jónak találsz egy zárt térben az gyakran még APSC méretű kamerákon is kifog. Szóval ha tényleg alig van fény akkor nagyon nincs mit tenni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2048) rookie8906 válasza zgospel (#2047) üzenetére


rookie8906
csendes tag

Koszi a segitseget. :R

(#2049) kk831228 válasza rookie8906 (#2048) üzenetére


kk831228
addikt

kevés fénynél nem az igazi egyik sem... Amiket írt zgospel próbáld meg, meg inkább állítsd 50 fps (PAL) - re 60 helyett, ha lámpák is vannak...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2050) K53TA


K53TA
tag

Ma videóztam egy kicsit, a külső hőmérséklet 7-8fok volt, a felvételek összes ideje 18perc (videó és timewarp) , így maradt 53% akku üzemidő.
Az összesített rögzített fájl méret: 5.79GB lett, ami a 1080/30fps-hez képest szerintem nagy.
A beépített szélzaj csökkentés ide, vagy oda, ha a kamerát oldalról bizonyos szögben éri a szél akkor még az állóhelyzetben készült felvétel esetén is erős a szélzaj. (egyéb esetekben viszont remekül teszi a dolgát)
A felvételek minősége számomra kielégítő a kamera 2.0 stabilizátora pedig fantasztikus.

A fájlok feltöltési sebessége a kameráról a számítógépre (notebookra) az USB szabványon felül mitől függ? (nálam 3.0 van) Kicsit lassúnak találom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.