Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) AuraSync válasza kk831228 (#2550) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Előben próbáltam váltogatni Natív Flat és Color között miközben egy király kék autót néztem vele, de egyik sem hozta vissza a valós színét. :(

Most ez a Shutter Speed dolog baxa a fantáziámat, hogy ki kéne próbálni, de dolgozok a hétvégén :O :O

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2552) zgospel válasza AuraSync (#2551) üzenetére


zgospel
őstag

A shutter fixre állításával az a baj, hogy ha nem fixek a fényviszonyok akkor hamar elszaródhat. Pl süt a nap, beállítod, majd bemész kicsit a fák közé, azt hiszed hogy még jó lesz de már rég nem az. Vagy jön egy kicsit felhő. Legalábbis ha az ISO-t is közben alacsonyan próbálod tartani.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2553) AuraSync válasza szpeti40 (#2547) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

:F [kép] :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2554) szpeti40 válasza AuraSync (#2553) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is ezt írtam, viszont ahogy a kolléga is írta ezzel nem a dinamikát növeled, közben rájöttem, hanem nem fog "akadni" a kép ha fényes nappal videózol, "folyamatosabb" lesz a mozgás.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2555) AuraSync válasza szpeti40 (#2554) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Most így gyorsan kipróbáltam ezeket a beállításokat, de igazából ahogy fentebb is írták ez csak egy adott fény szituációban működik jól.

De azóta néztem több videót is erről a dologról és hát... ez egy akció kamera és kész el kell fogadni hogy tökéletes felvétel soha nem lesz, én filtereket meg nem fogok rápakolni.

A poén az egészben vannak olyan videók fent, hogy best settings meg best Cinematic settings meg ilyenek és a röhej, hogy van olyan csávó aki szinte mindent automatán hagyott megmagyarázva, hogy az a legjobb beállítás. :DDD

Tehát ez megint olyan dolog, hogy számodra mi a legjobb beállítás az adott szituációban.
Ha túl kevés az ISO akkor akár elmosódott is lehet a felvétel stb.

Én pl játékokban alapból kikapcsolom a Motion Blur-t ha lehet.

Most megyek letesztelem mi a különbség a Media Mod Wind ON/OFF között.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2556) #21123072 válasza AuraSync (#2553) üzenetére


#21123072
törölt tag

ez mi? 24 fps-nél szerintem csak 1/48-at lehet a 8-on beállítani, 1/50-et nem.

(#2557) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na úgy néz ki megtaláltam a megfelelő beállításokat. :K

4K 30FPS - 60FPS
Linear
Hypersmooth - On
Flat Profil
ISO100/400
Shutter Automata
EV Comp -1
Szín 4500K
Élesség Medium

Szoftverben pedig egy minimális szaturáció csökkentést még alkalmazok és tádááá szép lesz. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2558) kk831228 válasza #21123072 (#2556) üzenetére


kk831228
addikt

Gondolom át volt állítva Pal-ra, és akkor 25/50 fps van...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2559) #21123072 válasza kk831228 (#2558) üzenetére


#21123072
törölt tag

ha az antiflicker 50hz, akkor is csak 1/48-cal van a 24 fps. de már rákerestem a videóra, valszeg csak egy általános táblát szúrt be a készítője.

(#2560) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Elsősorban bringázáshoz keresek kamerát és szemezgetek a GoPro-kkal ... látom hogy nekem a black verzió kell mindenképpen, kérdés, hogy 7-es vagy 8as szeriából ...

Amit nem találtam sehol infót: 1 feltöltéssel kb mennyi videót lehet rögzíteni egy ilyen kamerával?

A háttértár tuti elegendő lesz mert nekem 1080p-ben is elegendő a rögzítés ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2561) zgospel válasza Ano (#2560) üzenetére


zgospel
őstag

Körülményektől, beállításoktól és használattól függ (nyomkodod a képernyőt.
Ez egy egész jó és egyszerű összehasonlítás: [link]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2562) Ano válasza zgospel (#2561) üzenetére


Ano
őstag

Köszi! :R

Hát ez eléggé botrányos ... 2 óra az semmi ...

Lehet menet közben tölteni őket? USB-n keresztül?

Olyanra gondolok, hogy rádugok egy powerbank-ot ... valami jó nagyot, hogy akár 6-8 órát is tudjon üzemelni :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2563) Márton válasza Ano (#2562) üzenetére


Márton
nagyúr

botrányos?
évek óta ennyi az akciókamerák üzemideje, a Hero1-2-m is 1-2 órát tudott, beállítástól függően.
Persze hogy megy powerbankról.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2564) Ano válasza Márton (#2563) üzenetére


Ano
őstag

sose volt még akciókamerám, így teljesen "tudatlan" vagyok, de abból indulok ki, hogy itt nincs kijelző ami folyamatosan zabálja az aksit, így szerintem elvárható lenne egy 4-5 vagy még több órás üzemidő (full HD-s felbontásban), ha nem nyomogatják folyamatosan ... de ez csak egyéni vélemény :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2565) zgospel válasza Ano (#2562) üzenetére


zgospel
őstag

Szerintem 2 óra környéke az nagyon jó.
Ha rögzítesz 6-8 órán át abból mit nézel vissza, meg mikor? :))

Azért maga a rögzítés elég energiaigényes, ráadásul ezekben egész pici akksik vannak, 1000-1200 mAh körül ha jól rémlik.

szerk: most látom hogy az eredeti hsz-em kicsit hülyén sikerült :D Használat módjánál arra gondoltam, hogy ha nem nyomkodod a képernyőt, nem használod a wifit, voice commandot, meg egyéb szolgáltatásokat, hanem fullra töltött akksinál bekapcsolod és rögtön indítod a felvételt, majd a leállításig hozzá sem nyúlsz, akkor tudod a legtöbbet kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2566) togvau válasza Ano (#2562) üzenetére


togvau
senior tag

Menet közben tölteni nem lehet, mert a dzsunka kínai cuccok, mint a gopro felvétel közben csak szintentartásra hajlandóak, akármekkora teljesítményű a töltő. Csak akkor töltődnek, ha nem megy a felvétel.
A goprok ráadásul szeretnek lefagyni is, ha felvétel közben töltöd.

hitler, sztálin, micro usb

(#2567) Ano válasza zgospel (#2565) üzenetére


Ano
őstag

Elsősorban eseményrögzítésre használnám ... mondjuk ha elüt 1 autó stbstb (ami éppen tegnap meg is történt :O ) ... nem szándékozom visszanézni az egészet, vagy csak ritkán, ha olyan helyen tekernék ...

(#2566) togvau
hát ez tök szuper ..... :(( :((( :U :F

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2568) zgospel válasza Ano (#2567) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor nem gopro kell neked hanem valamilyen kifejezetten menet rögzítő kamera ami ilyen célra lett kitalálva.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2569) Ano válasza zgospel (#2568) üzenetére


Ano
őstag

És melyiknek van olyan stabilizált szép képe mint pl a GoPro 8 Black-nek?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2570) AuraSync válasza Ano (#2569) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Együtt mozog a kamera az autóval tehát mindnek stabil képe van ha lötyögés mentesen van rögzítve.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2571) Gaborkik válasza Ano (#2567) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Javaslom olvass vissza itt a topicban 1-2 oldalat, ez a dashcam témakör többször felmerült mostanában és hogy a Gopro erre miért nem jó. Például egy 2-3 órás felvételnél eszméletlenül felforrósodik, plusz a nap is süti, nem hiszem, hogy ezt hetekig kibírja folyamatosan.

(#2572) szpeti40 válasza AuraSync (#2570) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem neki biciklire kéne.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2573) Ano válasza szpeti40 (#2572) üzenetére


Ano
őstag

Pontosan! Köszönöm hogy figyel is valaki :R
Biciklis esemény rögzítő + akció kamera kombó kellene nekem ...

Szóval ilyen mi van a piacon ami tud akár 6-8 órát is rögzíteni, de olyan (vagy legalábbis nagyon hasonló) stabilizált képe (elegendő Full HD nekem 60 FPS-el) van mint a GoPro 8 Black-nek?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2574) zgospel válasza Ano (#2573) üzenetére


zgospel
őstag

Tudom hogy biciklire kell. Csak azt nem értem, hogy ha nem a felvételek visszanézése és feldolgozása a cél, csupán bizonyító jelleggel kell valamilyen felvétel, akkor miért szempont a minél jobb képminőség és az erős stabilizátor?
A GoPro nem arra van kitalálva hogy 8 órát rögzíts vele folyamatosan, ez egy akciókamera.

Érdemesebb lenne a kínai akciókamerák között körbenézni, többükben van giro és valszeg az akksiidejük is jobb némelyeknek, de a 6-8 órás akkuidő teljesen irreális. Esetleg a bringás fórumokban nézz körül, hogy milyen menetrögzítők léteznek bicikliseknek.

szerk: olyan képminőség akciókamerák között mint a GoPro 8 blacknek nincs egy kamerának sem. Ja de, a Sony RX0 II-nek, de vitatható hogy ez akciókamerának számít-e vagy kompakt fényképezőnek.
Alternatíva még a DJI Action és az Insta One R az 1 incses modullal. Akkuidőben ezek sem tudnak többet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2575) Ano válasza zgospel (#2574) üzenetére


Ano
őstag

Mert ne aszfaltban vagy legalábbis ne csak aszfaltban gondolkozz!

Elsősorban montizok, de néha szükségszerűen aszfalton is kell közlekedni.

A minél jobb képminőség és stabilizált kép meg a montizás miatt kell, mivel ha akkor történik valami baleset amikor éppen zúzok lefelé valami rázós terepen, akkor szart sem ér a felvétel, ha nem látszik, hogy honnan is jött a baj.

Ajánlott video: https://youtu.be/RtXjoYw3iKg 1 perc 45s környékén van az a teszt videó, ahol csak bámultam a monitort lefagyva, hogy ez ilyet is tud!!!???

A nagy üzemidő meg azért kell, mert simán 6-8 órás (vagy több) is lehet egy túra ...

És tudom hogy lehet pótaksit vinni magammal és cserélgetni, csak mi van ha abaj pont akkor jön amikor pont lemerül az aski ... akkor megint az lesz a kérdés, hogy minek költöttem egy rakás pénzt, ha nem tudja azt amire kellene nekem ?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2576) zgospel válasza Ano (#2575) üzenetére


zgospel
őstag

"akkor megint az lesz a kérdés, hogy minek költöttem egy rakás pénzt, ha nem tudja azt amire kellene nekem"
Mert nem azt vetted amire szükséged volt :D Nagyon meg akarod erőszakolni a témát, és biztos vagyok benne hogy túl is gondolod. Vagy pedig valójában egy nagyon jó akciókamerát keresel és csak önigazolás miatt akarod a menetrögzítést mint szempontot beállítani, hogy megnyugtasd magad. :)

Egyrészt ha csak bizonyítás jelleggel kell, akkor se a kurva jó képminőségre, se a stabira nincs szükséged, ez szinte biztos. Másrészt, a 8 órás túra alatt nem 8 órán át veretsz. Gyanítom hogy amikor az erdőben kaptatsz fel az emelkedőn 3 km/h-val egy ösvényen akkor nem fog szembejönni egy kamion és nem fog rád zuhanni egy repülő.

Ez továbbra is egy akciókamera, nem pedig menetrögzítő - amit te keresel. Kamerázni az emberek úgy szoktak, hogy nagyjából előre eltervezik mit akarnak felvenni, amit később majd visszanéznek, feldolgoznak, megvágnak. Erre az akksi cserélgetése és a másfél - két órás üzemidő bőven megfelel.

Amit bizonytalan vásárlásoknál tudok tanácsolni, az az, hogy keresel egy 8-as csomagot használtan, kipróbálod 1-2 hétig hogy milyen, mennyire felel meg arra amire akarod, és ha nem jó akkor pár hétre rá ugyanannyiért el tudod adni mint amennyiért vetted.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2577) Ano válasza zgospel (#2576) üzenetére


Ano
őstag

Azért tök jó hogy kitalálod/megmondod hogy mire van szükségem :D :D

Leírtam konkrétan a kérdésemet ... menetrögzítés, de néha azért szeretném akciókamerának is használni anélkül. hogy kapcsolgatnom kéne ki-be, meg figyelgetni az aksi időt és cserélgetni az aksit ...

Minek vegyek 2 külön kamerát, ha esetleg létezik olyan (nem tudom hogy létezik-e, hiszen ezért kérdezek) ami tudja egyben a 2 funkciót?

Nem hiszem, hogy én lennék az első aki ilyet szeretne ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2578) zgospel válasza Ano (#2577) üzenetére


zgospel
őstag

Nem is értem hogy miért próbálok segíteni... :W
A tényeket leírtam, kaptál néhány javaslatot is. Azért, mert neked nem felel meg, még nem lesz másképp és nem fog hirtelen 8 órára ugrani az üzemidő.

Én meg egy olyan motort akarok ami 150 lóerő, 100 kg menetkészen, Euro 5-ös, street legal, ha versenypályára megyek akkor magától slick gumi kerül rá, ha túrázok és elkap az eső akkor pedig átváltozik esőgumivá. Nem hiszem hogy én lennék az első aki ilyet szeretne :U

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2579) togvau válasza AuraSync (#2570) üzenetére


togvau
senior tag

motorral is együtt mozog, még is, kb hasznlhatatlan rezgős, mosott a kép stabilizátor nélkül, mert minden rezeg. Főleg a pusztulatosan katasztrofális minőségű mészi & mészi féle magyar "utakon", amiknél egy földút is simább (tényleg az, nem vicc).

Kínai kamerák (mármint az eredetiek, mert a goprot is kínában gyártják, csak amerikai cég rendelésére), bírják a 8 órát, sőt többet, simán, de azok sem saját akksiból, hanem külső áramforrásra kötve.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2580) Ano válasza togvau (#2579) üzenetére


Ano
őstag

Ha egy power bank tudja tölteni az már fél siker ...

Melyik márka az amelyikre gondolsz?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2581) #21123072 válasza Ano (#2580) üzenetére


#21123072
törölt tag

8 órát milyen kártyára szeretnél rögzíteni? 1080p-ben 45 Mb/s a minimum bitrate. Menetrögzítő kamerák 1-2 perces videókra szabdalják a felvételt és loopolnak.

(#2582) Ano válasza #21123072 (#2581) üzenetére


Ano
őstag

128 vagy 256GB-osra gondoltam ... még nem számoltam utána hogy melyikre fér rá ennyi ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2583) #21123072 válasza Ano (#2582) üzenetére


#21123072
törölt tag

mondjuk igaz, vannak ott 256-os kártyák a kompatibilitási listán.

(#2584) togvau válasza Ano (#2580) üzenetére


togvau
senior tag

eken aka furibee, és még van egy harmadik neve is. De az SJcamok is mennek szerintem.

hitler, sztálin, micro usb

(#2585) togvau


togvau
senior tag

lencse védő üveg repedésre kiterjed, a gopro plus biztosítás? Tehát küldenek újat? Vagy csak a rommá tört kamerára érvényes, és ilyen apróságot rendeljek magam?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2586) AuraSync válasza togvau (#2585) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Próbálj meg e-mailt írni a gopro support-nak ezzel a kérdéssel sztem ők 100% a hwlyes választ fogják adni. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2587) arn


arn
félisten

nalam egyre gazabb ez a gopro8, fel eves, de egyre tobb hiba jon elo:
* hot pixelek a szenzoron
* ha kikapcsolom, ujraindul - felfrissitettem. eloszor jo volt, utana ujra kezdte az egeszet. ketszer kell kikapcsolni.
* nagyon melegszik
* gopro7hez kepest eros szelzaj. beletettem szivacstokba, amit ajanlottak - 23 fok mellett 60 fok fole melegedett (infraval megmertem kikapcsolas utan). ha felrobban a mellkason az akku, lehet ott ol meg.
* volt, hogy a stab meghulyult. ideoda rangott egy ido utan
* neha mintha nem fokuszalna rendesen, nem teljesen eles a kep, tokeletes fenyviszonyok kozott

a yi4k nem csinalt ilyen minosegu videokat, de mindig flottul mukodott, harmadaron :(

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2588) AuraSync válasza arn (#2587) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Gari van még rá? Elvileg lennie kéne mert 1 év a minimum és még csak fél éves.

Melegedés itt is van, de sztem ez a Hypersmooth-nak köszönhető mivel az szoftveres stabilizálás. A gimbal-os cuccoknál meg a gimbal motor melegedik elég rendesen.

Szélzaj van ja, de a Media Mod-al elég jól lehet redukálni igaz akkor már sok helyre nem lesz alkalmas a készülék használata.

Stab az mi? Stabilizálás? Akkor ott valami gond van a cuccal, mondom gariztasd. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2589) Cindercone82 válasza Ano (#2575) üzenetére


Cindercone82
tag

Én használtam kényszerből bringázáshoz terepen külső aksiról a gopro-t és az azét nem az ideális megoldás.
Még Hero 5 Session esetén egész jól használható megfelelő kábel+aksirögzítéssel. De a Hero 8-nál ki kell nyitni (és/vagy leszedni) az aksifedelet hogy hozzáférj az USB C csatihoz. Levéve azért nem használnám. Lehet kapni utángyártott aksifedelet amin van egy luk az USB C csatinak, de a kábel+aksi rögzítése így is érdekes lehet.
Én 3 aksit használok és azokat cserélgetem. 2 Telesin akkut vettem 5-6 k körül.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#2590) zgospel válasza arn (#2587) üzenetére


zgospel
őstag

"neha mintha nem fokuszalna rendesen"
Ezek fix fókuszos kamerák, szóval a fókusz nagyjából 30 centitől a végtelenig mindig jó kell hogy legyen a fókusz.
Ha rossz a fókusz akkor az folyamatosan rossz, nem csak néha-néha, és valszeg megsérülhetett a lencse, vagy az optikában elmozdult valami.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2591) arn válasza AuraSync (#2588) üzenetére


arn
félisten

persze, gopro webshopbol van. irok nekik... csak bosszanto ez igy pont a szezon kozepen. telen alig hasznalnam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2592) 33as válasza arn (#2591) üzenetére


33as
senior tag

Szia, tudom nem GoPro téma, de én épp ezért váltottam DJI Action-ra mert állandóan problémám volt a hetes moteljükkel. Hidd el az Actionnal semmi baj sincs! ;)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#2593) AuraSync válasza 33as (#2592) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Azért mert ki fogott egy "sz@rt" még nem kell elkönyvelni az egész gópró szériát annak.
Ugyan úgy az Action-nak is vannak bajai: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2594) togvau válasza AuraSync (#2593) üzenetére


togvau
senior tag

megerősíthetem, hogy nem ő fogott ki sz@rt... a gopro egy dzsunka márka, ahol a legalja "youtube programming tutorial" indiai fejlesztőket, és kínai "b@sszuk össze, hogy teljesüljön az 5 éves terv" progrogramozókat alkalmaz, állandóan problémák vannak vele.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2595) AuraSync válasza togvau (#2594) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem nincs problémám vele lehet kifogtam azt amit egy felbérelt USA-ból jött pro fejlesztő rakott össze.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2596) arn


arn
félisten

nekem sem az az erzesem a forumokba beleolvasva, hogy hude jo minosegu cucc lenne... attol fuggetlenul, hogy ezek a hibak elojonnek vagy sem. csak sajnos egy resze altalanos (melegedes, szelzaj, ujraindulasok), vagy nem ritka (pixelhibak).

az nem erdekel, hogy ki csinalja :D vmiben ok uttorok voltak, de azota vannak alternativak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2597) #21123072 válasza togvau (#2594) üzenetére


#21123072
törölt tag

neked nem 7-esed van?

(#2598) zgospel válasza arn (#2596) üzenetére


zgospel
őstag

A szélzajt mondjuk egyáltalán nem írnám fel hibának, pláne nem akkor ha menetszélről beszélünk. Nincs az a szivacs vagy deadcat ami egy adott tempótól kiszűrné a menetszelet, ebben az apró kis kamerában pedig van 3 pötty méretű mikrofon. Fizikai csodát nem lehet elvárni, a szoftveres szélzajcsökkentés pedig nagyon limitáltan tud csak jól működni, és ez nem csak GoProra igaz, hanem 100x ilyen drága cuccokra is.

Nekem 5-ös van a megjelenése óta, haveromnak 6 és 7, másik havernak 7, soha egyikünknek sem volt még probléma. Ezzel nyilván nem toljuk tele a fórumokat, hiszen alapvetően a hibátlan működés az alapelvárás.
Nem védem a GoProt, mert ha valaki folyton hibába fut vele és a support sem segít, az nyilván nagyon kellemetlen és dühítő, de egyelőre nincs túl sok alternatíva a DJI Actionön kívül.
A DJI-nál pont itt a topikban futott bele valaki, hogy nem tudta aktiválni a kamerát mert csak a telefonos appon keresztül lehetett volna, de az ő Androidos telója nem volt támogatott, ezért nem tudta aktiválni és használni sem a kamerát.

Az Insta One R-t vártam még nagyon, de mint kiderült néhány téren azért kompromisszumot kéne kötni egy aktuális GoProhoz képest, vagy gyakran emlegetem még itt a fórumban a Sony RX0 II-t, ami viszont némileg más kategória már, nem csak árban.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2599) szpeti40 válasza arn (#2596) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem a negatív jobban terjed mint a jó, aki meg van elégedve a goproval nem jön ide irogatni, hanem használja. Nekem is van olyan, hogy csak azért keresek rá az adott dolog topikjára, mert bajom van vele és segítséget kérek, ha hibátlan lenne nem írnék.

Nekem Hero 5 van, igaz nem használom annyit, de nekem nincsen bajom vele, egyedül amit nem értek, hogy a kék alju akkuval miért dob néha hibát, pedig mindenhol azt írják, hogy mennie kell az 5-el is, nem csak a 8-al.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2600) zgospel válasza szpeti40 (#2599) üzenetére


zgospel
őstag

Az új akkuhoz ha jól tudom firmware frissítés szükséges az 5-ön.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.