Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Cyberslider válasza szpeti40 (#2900) üzenetére


Cyberslider
őstag

Koszonom a tippeket :)
Igazad van a 4k-val kapcsolatban, csak ugye a gyerek miatt mondom legyen minnél jobb, de a max 4k 30fps eleg lesz másnál meg valóban elég az 1080, max 1440..
Eddig tetszik a cucc, máris nézem a kieg. dolgokat... Kell hozzá mese nincs. Tipikus :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2902) K53TA válasza Cyberslider (#2901) üzenetére


K53TA
tag

Választhatod a gyári "Action" beállítást, az 60fps és 2.7K és szép felvételeket fogsz kapni.
Videó szerkesztőkből azt használd, ami jól fút a számitógépeden és aminek a kezelését el tudod sajátítani.

Kiegészítő van rengeteg, de attól függ mire akarod használni a kamerát, mert ahhoz a felhasználáshoz kell keresni és venni a megfelelőt.

Nem vagyok profi ezért nekem a Davinci Resolve nem jött be.
Nekem a Movavi Videó editor jött be, de meg kell venni, az ingyenes verziót csak kipróbálásra ajánlom.

De szinte az összes videó szerkesztőről van youtube videó, ami alapján már eldönthető mennyire szimpatikus.

(#2903) szpeti40 válasza Cyberslider (#2901) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is van egy fióknyi kiegészítőm, (pl, fejpántból 3db, mellkaspántból 2db, használtan vettem a gopro-t és kaptam hozzá, de nekem is volt már), ami még hasznos lehet, az a nyaralásos, vizpartos videózgazáshoz, egy lebegő markolat, akár aliról is, ha véletlen kiesik a kezedből a gopro a vízben, nem süllyed a víz alá.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2904) Cyberslider válasza szpeti40 (#2903) üzenetére


Cyberslider
őstag

Sikerült vennem egy gopro tripod/mount-ot,
ali-ról meg vettem:
aksit - töltő - kártyaolvasót [link]
szilikon tokot lencsevédővel [link]
tatyót [link]

ezek jónak tűnnek, remélem nem fürdök be velük. :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2905) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
A gopro.com -on most BF van. Legalábbis az egyik, mert november végén szokott lenni az "igazi" a normál helyeken. Várható most később is, esetleg kedvezőbb árakkal, vagy ez van és kész? :)
Go pro Max-ban gondolkozom, ez most 430 EUR (tokkal, 64MBs kártyával és 1 év GOPRO előfizetéssel). Megéri rácsapni?

(#2906) zgospel válasza Tündike25 (#2905) üzenetére


zgospel
őstag

Elképzelhető, hogy lesz még idén leárazás, de ennél nagyobbra nem nagyon lehet számítani szerintem.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2907) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok

GOPRO HERO 7 Black felára megéri a GOPRO HERO 7 Silver-el szemben.

Használat --> család, főleg egy 8-11 éves gyerekek, bringázás, síelés.

Tehát nem egy profi felhasználónak vagy környezetben kellene, de azért a jó stabilizátor fontos lenne.

Aurea mediocritas

(#2908) StLui válasza AXisBOLD (#2907) üzenetére


StLui
veterán

igen, szerintem pont a lényeg nincs a silverben

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2909) AXisBOLD válasza StLui (#2908) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, én is a blacket preferálom a videók alapján.

Aurea mediocritas

(#2910) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Gopro Hero 3/4Blackhez és Gopro Hero 8 Blackhez mi az ajánlott nem gyári külső mikrofon beltérre és kültérre ? vloghoz illetve kerékpározáshoz, túrázáshoz.

(#2911) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. hero 9 az első normális kamerám. :) kérdésem az lenne mit hogyan érdemes beállítani, illetve a fő kérdés hogyúgy látom felvétel közben nem lehet tölteni? :( amikor elindítom a felvételt a töltésjelző ikon eltűnik. :( ennek nem nagyon örülök mert elég sokat menne majd,és azt hittm lehet felvétel közben tölteni a készüléket. (vagy beállítás kérdése?) úgy emlékeztem mintha annak idején ennek utánanéztm volna.(vagy kérdeztem) kösönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2912) Tuninger válasza bb.bocs (#2911) üzenetére


Tuninger
addikt

Nemcsak hogy tölteni is lehet felvétel közben, de konkrétan kiveheted az aksit ha rá van dugva az USB-n a táp

(#2913) bb.bocs válasza Tuninger (#2912) üzenetére


bb.bocs
őstag

közben más is mondta,tök jó :) köszi :) még megkell álmodnom a beállításokat és jó esz ez. annyit hiányolok hoy azt nem irja ki hogy az adott kártya hány gbos. 512gbos kártyát raktam bele, kíváncsi voltam felismeri e gy néz ki igen, de hogy rá is tud e irni annyit. csinálok 40e képet :D

(#2914) Tuninger válasza bb.bocs (#2913) üzenetére


Tuninger
addikt

Tudsz úgy számolni hogy 4K / 2,7K 30 fpsnél 1 óra felvétel 32GB normál bitsebességen. Fotóból csak a RAW foglal sokat.

(#2915) Darko


Darko
senior tag

Gopro.com oldalán a hero9 bundle verziót holnap (pénteken) lehet csak 200usd kedvezménnyel megvenni?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2916) Tuninger válasza Darko (#2915) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem, már néhány apja megy az akció, most is megveheted. Érdekes ez a fekete péntek, manapság sok helyen egy hónapig tart :D
A minap Osmo Actiont láttam burtális 33% kedvezménnyel 70 ezer forintért. Vagy az csak 10% a szokásos árához képest? Nézőpont kérdése :P

(#2917) Darko válasza Tuninger (#2916) üzenetére


Darko
senior tag

De, berakom kosarba, fizetném és az ár 479-re változik.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2918) Tuninger válasza Darko (#2917) üzenetére


Tuninger
addikt

Mutass róla printscreent plz. Én berakom a kosárba és ezt látom:

(#2919) Darko válasza Tuninger (#2918) üzenetére


Darko
senior tag

Ha tovább lépsz akkor látszik.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2920) StLui válasza Darko (#2919) üzenetére


StLui
veterán

törölve van belőle az éves előfizetés, nem?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2921) Tuninger válasza StLui (#2920) üzenetére


Tuninger
addikt

Én is úgy látom. Csak éves előfizuval él az akciós ár.

(#2922) Darko válasza Tuninger (#2921) üzenetére


Darko
senior tag

Nem töröltem.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2923) bb.bocs válasza Darko (#2915) üzenetére


bb.bocs
őstag

és ne feledjük a vámot :D

(#2924) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ha pirosan világit folyamatosan az elülső led és az akksikb 9%on van az mit jelent? gondolom azt jelzi így hogy lemerül az akksi?

(#2925) StLui válasza bb.bocs (#2923) üzenetére


StLui
veterán

nincs vám az eur az ár
Darko: akkor nincs tippem, pedig az első képen határozottan nincs benne

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2926) Darko válasza StLui (#2925) üzenetére


Darko
senior tag

Megnéznétek, hogy nektek engedi-e megvenni 379 eur-ért?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2927) Tuninger válasza StLui (#2925) üzenetére


Tuninger
addikt

Pedig user error lesz, mert nekem a 4. az nem a review hanem a gopro sub...

Míg neked Darko ez hiányzik. Ergo te egyszer ezt kivetted a kosárból és max utána raktad vissza mikor írtam a fenti hozzászólást.
Ürítsd a kosarat és add hozzá újra a boundlet.

Szerk: viszont ha már van gopro előfizud és be is vagy vele jelentkezve akkor erre az accra nem érvényes az akció, csak új userre. Lépj ki és reggelj új accot amikor majd felkínálja

[ Szerkesztve ]

(#2928) Darko


Darko
senior tag

:R

Így van!!! :W

Be kellett ismét regisztrálnom magam, másik userre, és ment is simán. Sőt végül 329 eur-t vett csak le a számlámról. :Y Ezt most hogy???

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2929) StLui válasza Darko (#2928) üzenetére


StLui
veterán

na végigcsináltam én is, nekem is csak 120eFT-ot, szerintem később vonja az éves előfizetést

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2930) Darko válasza StLui (#2929) üzenetére


Darko
senior tag

Te is vettél? :) nekem 118e Ft volt, angol fontban fizetve.

Gyanítom, de a számla 379-ről szól.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2931) StLui válasza Darko (#2930) üzenetére


StLui
veterán

igen, már nézegettem megjelenés óta. :B

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2932) Tuninger válasza Darko (#2928) üzenetére


Tuninger
addikt

Az 50 dolcsit holnap vagy hétfőn fogja vonni külön.

Mondjuk kiváncsi lennék mi van ha "nem tudja" vonni. Akkor beterhel a 329 - 479 közötti összegre? És azt hogyan hajtja be? Revoluton lehetne csak erre a tranzakcióra simán csinálni egy virtuális kártyát. Na mindegy, én nem mertem megjátszani.

szerk: nekem feladták másnap és csak harmadnap terheltek elvileg. De logikusan nem kéne feladniuk a kamerát ha nem tudja az előfizut levonni.

[ Szerkesztve ]

(#2933) bb.bocs


bb.bocs
őstag

amúgy 1 óra használat+ töltésalatt oylan szinten melegszik a 9 hogy alul a kis fém pántokat már elég necces nem is nagyon lhet megfogni :D ez azért kicsit para :D nem tudom hány fokos,de ez normális hogy lassan megfogni nem tudom ? :D konkrétan 50-55 fokos a hőmérséklete.

(#2934) AuraSync válasza bb.bocs (#2933) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

És akkor még hol van a nyári 35 fokos meleg. :DDD

Nekem is engedné a 379 ojró árat ami elég jó díl csak hát ugye.. nem szeretném ha nyáron leolvadna a kezemben az eszköz. ;]

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2935) bb.bocs válasza AuraSync (#2934) üzenetére


bb.bocs
őstag

menetszél lehűti :D gari meg megoldja :D állíolag ez normális :D hát ha ők mondják .D majd amikor egész nap a 40 fokban tolom neki :D meglátjuk :D mondjuk valószínű csak 1080p 120fps... :D vagy 60 :D

(#2936) Tuninger válasza bb.bocs (#2933) üzenetére


Tuninger
addikt

A Hero 7-8 simán túlmelegszik 40perc alatt 4K 60-on.
A Hero 9 5K-ban szintén melegedős, 4K-ban jobban bírja. 1080p 24/25/30 fps kell hozzá hogy ne legyen gond a melegedés... Ott egyébként a Hero 9-nek jobb képe van mint a 7-8-nak.

Kis ráfűzés előző hozzászólásomra amiben a Hero 9-et teszteltem képminőség szempontból

5K-ban jelentősen zajosodik főleg sötét részeken ha sötétebb környezetbe kerülsz.
4K-ban bekapcsol a zajszűrés, sokkal kultúráltabb az eredmény ha kevés a fény
1080p-ben még egy szintet lépünk a zajszűrés terén, illetve megszűnik a sötét részeken a színeltolás. De szigorúan csak Hypersmooth Off/On beállításon! High-on széthullik!

Az 5K és a 4K között van fényerőség különbség, 5K-ban sötétebb az egész kép egy picivel, kevesebb a részlet a sötét részeken, illetve zöldbe tolódik a kép.

A Hero 7 azonos ISO mellett egy teljes fényértékkel világosabb mint a Hero 9 4K-ban. Vagyis ahol a Hero 9 elvérzik sötétben ott a Hero 7 még épp használható.

5K Linear Horizont Lock-al 33 fokot tudod dönteni mielőtt elmozdul
4K Linear Horizont Lockal 45 fokot tudod dönteni mielőtt elmozdul és alapból nagyobb látószög.

(#2937) bb.bocs válasza Tuninger (#2936) üzenetére


bb.bocs
őstag

na ezek fontos infók köszönöm. most pl töltöm, hajtom rendesen a felvételt hogy az 512 gigát valóban kitölti e ...slow motion 240pfs... 15 perce meg elötte fél órát.. és szerintem magától kikapcsolt :D pirosan világít az első led és ennyi :D vajon más kameránál is igy van? :D túlmelegedett vagy mi lehet? :( a goprórol sok jót hallottam azért is vállaltam egy tonna pénzért, de azért ez igy kicsit necces, ha megyek kint fél órát akkor kikapcsol mert 50 55 fokos? :D hát hmmmm :( ez komoly? :( oké 1080p 120fps lesz max de akkro is. van hogy egész nap gurulok bármikor bármi történhet , pont ezért vettem, de ha kikapcsol :D lehet jbobn jártam volna osmoval? :D + még nem sikerül rájönnöm hogyan állítsam be hogy jó legyen.... félhományban minden gusztustalanul néz ki, igaz nem értek ezekhez, lehet beállítás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#2938) Tuninger válasza bb.bocs (#2937) üzenetére


Tuninger
addikt

Az első led mutatja hogy töltőn van.
A melegedésen segíthet ha kiveszed az aksit és csak power bankról megy de ehhez kellene neked egy oldalsó ajtó
Nem javaslom a 120 fps-t, meg sem tudod nézni nagyon annyiban, több órányi felvételt meg nem fogsz lassítani.
5K 30 fps a király. Vagy 4K 60 esetleg ha kell a nagyon fluid mozgás.
Ha meg atombiztos működés kell 1080p 60fps a max.

(#2939) bb.bocs válasza Tuninger (#2938) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, lehet még kérdezek ha nem gond majd, pontosab beállításokról. a lényeg az lnne hogy elektromos rolleren használnám van hogy 60km/h val, leginkbáb nyáron. ehez kellene belőnöm hogy jó legyen, adot esetben segítsen ha gond adódna. oldalsó ajtó úton :) a linealt és a rázkódás ellnit bekapcsoltam, de akkor nem boostra. amiket mondtál pedig igyekszem megjegyezeni. köszönöm a segítségedet :) az egy + pont hogy akksi nélkül is megy a kicsike :) bár félhomályban ez is fos videót készít mind minden :D bár ez most a top 1 :D szóval ennél csak gázabb lehet a többi :D egy 5000ft os szutykom volt annak idején na azt hagyjuk :D remélem beletanulok és nem fogok csalódni. nagyon szépen köszönöm a segítségedet addig is :)

(#2940) Tuninger válasza bb.bocs (#2939) üzenetére


Tuninger
addikt

Az Osmo Action jobb kevés fényél, de nem akarom elvenni a kedved :P
Rollerre én hyperlapseot vagy 5K 30 Linear+-t használnék.
Kasey tesztelte de ne vegye el a kedvedet amit mond, ezek nála már pozitív szavak :D
Mondjuk ő 4K Superviewban használja és utána korrigálja a torzítást ami egy orbitális baromság, 4:3 4K-ból sokkal szebb az eredmény...

Én csak egyetlen dolgon változtatnék: a sharpnesst venném le "LOW"-ra és utólag élesítek. De ha nem vagy expert, rakd mediumra és kb minden felbontáson jó leszel. A "FLAT" color csak akkor ad plusz dinamikát ha figyelsz rá hogy ne égjen ki semmi, az ISO min / max 100/800-on az igazi (gyári: 100/1600), a fehéregyensúlyt pedig érdemes Auto-n hagyni. A bitrateből érdemes a standardot használni, ha bárki itt az ellenkezőjét állítja azzal megküzdök privátban :D
A boost stabi szerintem parasztvakítás, hacsak nem homok motorozol nem lesz különbség... Egyébként felháborít hogy a Hero 9 boost nem ad olyan stabilitást mint a Hero 8 high... de elvileg jönnek javítással a következő firmwarenél

(#2941) bb.bocs válasza Tuninger (#2940) üzenetére


bb.bocs
őstag

szuperség :) köszi :) próbálgatni fogom ig is úgy is :) nem vagyok maximalista feltétlenül :D iso miben segít? :) gondolom hogy még lesz javítgatás bőven, kb fél év megjelenés után és már valószínű sokat javítanak. ezzel az első updattel is azért dobtak hozzá :)

(#2942) Tuninger válasza bb.bocs (#2941) üzenetére


Tuninger
addikt

ISO a szenzor érzékenységet jelenti, minél magasabb annál világosabb a kép és annál zajosabb. Ha otthon 100W-os lámpa mellett goprozol akkor ISO400 környékén vagy, ott még éppencsak megjelenik a zaj (5K 25 fps esetén). Rollerezésnél a kamera ISO100on megy, vagyis "zajmentes"
A zaj nagyban függ a felbontástól és a képkockaszámtól. Magas képkockaszámnál hamarabb jelentkezik, ergo, a 100W-os lámpás példánál ott már nagyon zajos.

Hamar rájössz hogy a gopro napsütésben érzi jól magát igazán. A felhős égbolt még nem probléma de a nappalidban a lámpa fénye már kevés a tökkéletes minőséghez. A 1080p 120fps pedig otthon a négy fal között felejtő

(#2943) bb.bocs válasza Tuninger (#2942) üzenetére


bb.bocs
őstag

a végéhez hozzászólva igen, eddig kb itthon próbálgatom ,és ez a gond :D kint megnézem, valószínű összekakilom magamat hiszen ezt arra tervezték :D esős borús idöben nem lehet a legszebb ,de meglátjuk egyszer. köszi a kis tanulnivalót. Elektromos rollerről beszélünk bár gondolom ez egyértelmű volt :D de pl akkor egy 1080p 30-60 fps sel simán jó, azon beállításokkal amiket fentebb még tanácsoltál. ami amúgy nekem még furcsa hogy amíg nm idítom el a felvételt ,addig a kis kijelzőn csak egy fos minőséget látok, amint elindítom máris kiélesedik :D illetve az elülső kijelző nehezen birkózik meg nagyobb felbontással :D kíváncsi vagyok még mind fognak változtatni szoftveresen :D természetesen nem az a lényeg hogy 512gb ot megtöltsek egy videóval ,szóval valószínű nem 5k ban fogom tolni :D de jó mindenről tudni :) esetleg valami magyar youtube csatorna ahol gopro alapokkal foglalkoznak illetve bemutatnak akad?

(#2944) AuraSync válasza Tuninger (#2936) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egyszerűen kimondom amit gondolok, az 5K azért lett belerakva a SZOFTVERBE, hogy legyen mit újként eladni, amúgy több szempontból sem látom értelmét a használatának a fent megemlített okok miatt és hát.. mutassatok egy 5K-s monitort vagy TV-t. :D

Ez megint mi? Gyorsan adjunk ki valamit.

-Te Béla mit rakjak még bele, hogy megvegyék a naiv user-ek?
-Áhh legyen valami olyan amit el lehet adni mert jól hangzik, de értelme nincs!
-Értem. Mit szólsz az 5K-hoz?
-Bingó! Gyors szólok a fiúknak írják meg szoftverben, hogy legyen ilyen menüpont, a GoPro 10-ben meg majd talán nagyobb szenzor méretet is adunk mellé persze szép felárért.
-Oké de nem fog túl melegedni ez miatt?
-Áhh dehogy majd azt mondjuk üzemi hő.
-Okké, tömeg gyártás 3 2 1... Go!

Na ezt kb így tudom elképzelni. :))

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2945) Tuninger válasza AuraSync (#2944) üzenetére


Tuninger
addikt

Abszolút, pláne hogy az üveg nem tud még 12MP-t sem. A baj az hogy a Hero 9 bármelyik 5K-tól eltérő módban kevesebbet tud mint a Hero 7-8 a képminőség tekintetében. 5K-ban pedig kb 10%al tud "többet" min a Hero 7-8, kivéve hogy a Protune színek csúnyán eltérnek az eddigiektől így az eddig működő LUT-ok mennek a kukába...

(#2946) szpeti40 válasza AuraSync (#2944) üzenetére


szpeti40
addikt

Az 5k nem a horizon lock miatt lett benne?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2947) bb.bocs válasza Tuninger (#2942) üzenetére


bb.bocs
őstag

azért jó kis 1080p 60 fps alatt is 1 óra 13 perc után gondolom melegedés miatt kikapcsolt :( :( :( :( :( fene

(#2948) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ezt én nem értem. lemerült az akksi. rádugom töltöre.tölt. pirosan világít mindkét led és hiába nyomkodom a bekapcsoló gombot, húzom le a kábelt nem kapcsol be... kiszedem az akksit, visszarakom és megy.(akksi 8%)

[ Szerkesztve ]

(#2949) Tuninger válasza bb.bocs (#2948) üzenetére


Tuninger
addikt

Hiába no, mégiscsak egy gopro, még kell 2-3 firmware mire jó lesz :D
Minden gopro generacio kuzdott a fagyással és mindig akksi ki-be a megoldás. Szégyen. Ha az Insta 360 One R 1" verzionál le lehetne tekerni a sharpnesst, rég váltottam volna

(#2950) AuraSync válasza Tuninger (#2949) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az a bajod, hogy túl éles a felvétele? Csökkentsd a bitrétet vagy konvertáld fel 8k-ba és garantáltan nem lesz több ilyen problémád a videókkal. :DDD
Én örülök annak ha egy kamera képes kiváló éles felvételt készíteni. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.