Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) apollo12


apollo12
veterán

Heló vettem egy hero 7 black-ot mincrosd kártyát vennék, mit érdemes min 256gb at szeretnék, ez a fajta aksi jó lenne [link] ?

(#2652) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Én totálisan elégedett vagyok a gopo8-al. Semmi gondom, stabilizátor kiváló. Használom síeléshez és motorozáshoz meg medencében. Teljesen elégedett vagyok.

(#2653) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Azt olvastam, hogy a Hero 8-at felvétel közben már nem lehet tölteni. Viszont ha áramforráshoz van csatlakoztatva, akkor azt használja felvétel közben (csak nem tölti az akkut) vagy az akkut fogja meríteni mindenképpen?

(#2654) K53TA válasza BrownB (#2653) üzenetére


K53TA
tag

Igen, lehet használni külső powerbank-ról és külső áramforrásról. Motorosok szokták használni.

https://www.youtube.com/watch?v=_minK2S2nwc&t=2s

(#2655) Márton


Márton
nagyúr

Hero7-re keresnék polárszűrőt, autóüvegen keresztüli filmezésre.
Tudtok boltot? Sehol nem találok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2656) zgospel válasza Márton (#2655) üzenetére


zgospel
őstag

Hazait nem tudok, de polarpro.com jó minőség és anno 6 nap alatt megkaptam a rendelést.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2657) Márton válasza zgospel (#2656) üzenetére


Márton
nagyúr

És itt pontosan melyik? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2658) zgospel válasza Márton (#2657) üzenetére


zgospel
őstag

Jogos.
Telefonról írtam, ezért a weblapjukat nem néztem meg, és nem tegnap volt az sem hogy rendeltem tőlük. Érdekes, hogy ami nekem van szűrő tőlük, az sem található már meg itt, de még az ND szűrőim sem.

Így csak olyanokat tudnék ajánlani, amiket amazonon meg gugliban találni, de azokkal semmilyen tapasztalatom nincs, úgyhogy passz. Sorry.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2659) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Rendelt valaki mostanában a gopro.com-ról? Egy hete rendeltem meg a hero7-et, de a státusznál még mindig csak annyi van, hogy: folyamatban. 3-4 napot írnak a szállítási időnél, ha ez munkanap, már akkor is letelt. Felvettem velük a kapcsolatot, a kitöltött form egy chatboxba irányított, ahol viszont fél óra után sem jelentkezett senki...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2660) togvau


togvau
senior tag

wide módban fotóztam a gópróval. Van valami cucc amivel utólagos lehet a halszem effektet levenni? Tehát utólagosan "linear" fotó módra csinálni?

hitler, sztálin, micro usb

(#2661) szpeti40 válasza togvau (#2660) üzenetére


szpeti40
addikt

Lightroom?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2662) AuraSync válasza togvau (#2660) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Anno régen PC-n használtam a GoPro programját videó konvertálásra ott lehetett ilyen halszem szűrést bekapcsolni és akkor nagyjából helyre állította a videót.
Nem tudom, hogy képeknél működik-e ez a dolog, próbáld ki.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2663) Motogp57


Motogp57
csendes tag

Sziasztok tudna valaki mondani valamit hogy a H2 64 és a H2 65 között mekkora különbség mert a H2 65 miatt vennék goprot

Joker

(#2664) Márton válasza Motogp57 (#2663) üzenetére


Márton
nagyúr

25.8 :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2665) AuraSync válasza Motogp57 (#2663) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Kevesebb bitrate-el ugyan azt a minőséget hozza a H265 mint a H264.
De viszont a H264-et könyebben kezelik a videó szerkesztő progik de ez progi függő is ugye.
Részletesebb leírást találsz neten vagy nézzél YT-os minőség teszteket. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2666) Motogp57 válasza AuraSync (#2665) üzenetére


Motogp57
csendes tag

ios en használom mert így könyebb gyorsabb megosztani majdhogynem a fele, szerkesztés nem érint általában nyaralás ,kirándulás max 10 perces videó .Google fotó appon osztom meg.Dji használok kb 3 perc 800mb 1080p 30f emiat váltanék.Igazabol az érdekelne hogy a Gopro h265 3/5 perces anyag mennyi helyet foglal.

Joker

(#2667) togvau válasza Motogp57 (#2666) üzenetére


togvau
senior tag

ezért váltani? Egyszerűen újra kell kódolni, ahogy szeretnéd

hitler, sztálin, micro usb

(#2668) Motogp57 válasza togvau (#2667) üzenetére


Motogp57
csendes tag

Az a szitu hogy se időm se kedvem se gépen nincs hozzá . Nekem a legegyszerűbb átnyomom telefonra és már megy is fel a google-ba és osztom.

Joker

(#2669) zgospel válasza Motogp57 (#2666) üzenetére


zgospel
őstag

A GoPro nem a helytakarékosság miatt váltott 264-ről 265-re, hanem hogy tovább tudja emelni a bitrátát, ezáltal a minőséget is. A 264-es kamerákon is be tudsz állítani alacsonyabb bitrátával való rögzítést, amivel tudsz spórolni a helyen némileg. Minőségcsökkenéssel természetesen számolni kell ezesetben.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2670) togvau válasza zgospel (#2669) üzenetére


togvau
senior tag

Pedig 265-re állítva kisebb bitrátákkal vesz fel mint 264-ben. Nem feleakkorával de 30%-al kisebbel.

Egyébként meg már más kamerák is tudják a 265-öt.

hitler, sztálin, micro usb

(#2671) zgospel válasza togvau (#2670) üzenetére


zgospel
őstag

Slendriánul fogalmazok, mert a kérdés is eléggé az, és ilyenkor nem akarok felesleges energiát beleölni egy hosszú válaszba ha már a kérdésbe sem fektettek látszólag semennyit :D
Röviden: alacsony bitrate beállítással bármelyik kamerával lehet tárhelyet spórolni.
Itt van a 8-asnak a bitrate táblázata, gugli 10 másodperc alatt dobta.
https://community.gopro.com/t5/en/HERO8-Black-Video-Settings-and-Resolutions/ta-p/398717

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2672) Motogp57 válasza zgospel (#2671) üzenetére


Motogp57
csendes tag

Eböl nekem nem derül ki hány Mb 5 perc felvétel egyikkel másikkal 1080p ben

Joker

(#2673) zgospel válasza Motogp57 (#2672) üzenetére


zgospel
őstag

Miért nem? Ennél jobb táblázatot nem nagyon lehetne összerakni. A számok Mbps-ben vannak megadva. 1 Mbps = 0.125 MB/s. 1 perc = 60 sec :P
Utána már csak beállítástól függ, amit a táblázat elég jól megmutat. Nem akarom a kaját is megrágni helyetted, úgyhogy szerintem innen menni fog a kalkulátorral neked is :)

szerk: ja és az Mb (megabit) nem ugyanaz mint az MB (megabájt).

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2674) eddie1978


eddie1978
aktív tag

GoPro vagy bárki kihasználja vagy tervezi kihasználni a quad Bayer szenzorok HDR képességét? Értem ez alatt hogy multi expot tud. Ez akkora magas labda. Remélem meglépik.

(#2675) Márton válasza eddie1978 (#2674) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom, az Osmo hogy tudja a 4k/30 hdr-t?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2676) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok. A gopro hero 8-ban van magyar menü?
Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2677) AuraSync válasza sityupityu (#2676) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Sziaaa.
Niincs. :(
De attól még meg veheted ha nem értesz valamit akko majd én vagy a társaim elmagyarázzuk. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2678) sityupityu válasza AuraSync (#2677) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi. Nekem nem lényeg, de valószínű, hogy ismerősnek a rendelését is én fogom intézni és ő kérdezte. És sajnos mivel nekem sem volt még ilyen akciókamerám nem tudtam válaszolni neki. De ugyanezt mondtam neki én is, hogy könnyen el lehet szerintem igazodni benne. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2679) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy régóta nem használt GoPro HD HERO2-t kipróbálásra.

Az aksija kissé kuka már, de úgy tűnik a gép működik és van hozzá wifi pack is.

Lehet ehhez még kapni aksit? Illetve kellene nekem bringás kormány felfogató vagy mellkaspánt, hogy kipróbáljam mit is tud pontosan.

Tudom, hogy nem mai darab, de megnézném mit lehetne kihozni belőle.

Három kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

Érdemes ezzel foglalkoznom ma még (1080p video nekem elegendő)?
Kapható ehhez még aksi és a fentebb említett felfogatások?
Mennyit érhet a gép, így, hogy kell még 1-2 dolgoz venni hozzá?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2680) AuraSync válasza Ano (#2679) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Akku: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2681) BOHÓC6


BOHÓC6
friss újonc

Sziasztok! Kis segítséget kérnék tőletek. Egy h8-at használok motorozáshoz sisakra rögzítve. Nappal eszméletlen szuper a stabilizátora, de este valami mem az igazi. Esetleg valakinek valami tipp? 1080/60-ban használom jelenleg. A segítséget előre is köszi, üdv nektek!

(#2682) Márton válasza BOHÓC6 (#2681) üzenetére


Márton
nagyúr

iso feljebb, amit még elviselsz, a záridő pedig ne legyen 1/200-nál lassabb

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2683) BOHÓC6


BOHÓC6
friss újonc

Köszi, kipróbálom! Igazábol csak hobbista vagyok, motoros túrákon videózgatok néha, de szeretnék egy esti pesti kört felvenni és ezért érdekelne. :)

(#2684) Ano válasza AuraSync (#2680) üzenetére


Ano
őstag

Köszi, de sajnos jelenleg nem rendelhető :O

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2685) code1005


code1005
senior tag

A hero7 black és a hero8 black tokja, felfogató adapterei kompatibilisek egymással?
Tehát egy sjcam-es felfogatóra feltehető a hero8 is?

Egyébként indokolja valami a hero8 felárát a 7-hez képest? Kb. ugyan az a kettő, a stabilizátor változott látványosan.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#2686) AuraSync válasza code1005 (#2685) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A felfogató nem változott, de a 7-es tokja nem lesz jó a 8-hoz valószínűleg.
Nézzél pár összeshasonlító videót 7 és 8 között azért van még ott különbség. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2687) code1005 válasza AuraSync (#2686) üzenetére


code1005
senior tag

A tok az annyira nem érdekes, engem a felfogató konzolok érdekelnek, pl. bicajra. Mert ha jól tudom a hero7-hez használható a sjcam konzoljai, ami azért árban egy kicsit barátibb mint a gyári.

plata o plomo

(#2688) sityupityu válasza code1005 (#2685) üzenetére


sityupityu
veterán

A hero 7 szerintem még nem vízálló a tok nélkül.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2689) szpeti40 válasza sityupityu (#2688) üzenetére


szpeti40
addikt

Már a hero 5 is az, onnan felfele vízálló :K
Nem kell tok.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2690) sityupityu válasza szpeti40 (#2689) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem, nem tudtam. Ráadásul a 7-ről már én is tudtam, hogy vízálló, kevertem a számokat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#2691) Darko


Darko
senior tag

Jött frissítés Gopro 8-hoz! Már installálja magát, de már vagy 15 perce csak forog és forog a kör a telefon kijelzőjén, a led meg villog a kamerán. Ez nekem nagyon hosszúnak tűnik. :F

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2692) Darko válasza Darko (#2691) üzenetére


Darko
senior tag

Telefonnal végül nem sikerült frissítenem, sd kártyára másolva minden rendben volt.

NEW Latest release:
HERO8 Black v2.0 | August 27, 2020
HERO8 Black v2.0
NEW FEATURES
Enables Webcam mode. For step-by-step instructions and desktop software, visit gopro.com/webcam.Enables Display Mod compatibility.Adds HyperSmooth 2.0 High and Boost to more video settings.
USABILITY IMPROVEMENTS
General bug fixes.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2693) AuraSync válasza Darko (#2692) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen mi más hiányzott már a világnak mint webkamera funkció egy akciókamerába. :))
Oldanák meg, hogy 4k 60FPS-el ne ~40 perc alatt merüljön le az eszköz...

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2694) Tanker326 válasza AuraSync (#2680) üzenetére


Tanker326
friss újonc

Szia
Én most vettem 2 új akksit bele de cserelem a készüléket 8asra. Eladó a 2 akksi 3500ft 70/382-3730 ezen elérsz. :)

(#2695) AuraSync válasza Tanker326 (#2694) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezt biztos nekem akartad írni? :DDD Nekem Hero 8-am van három akkuval.

Amúgy a fórum szabályzat tiltja a hozzászólásokban való hirdetést. :B

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2696) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Itt a 9 :)

(#2697) Márton válasza zsoltzsolt (#2696) üzenetére


Márton
nagyúr

Na akkor követik az osmo action-t :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2698) zsoltzsolt válasza Márton (#2697) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én meg már várom a 10-et :D

(#2699) zgospel válasza zsoltzsolt (#2696) üzenetére


zgospel
őstag

Vérbeli akció kamera feature ismét :D :D Ja nem.
Közben gyanítom az üzemidő még tovább fog romlani :(((

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2700) AuraSync válasza zgospel (#2699) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen pont ezt akartam írni én is.
A Hero 8 frissítésébe webcam funkció kerül, a 9-be meg elől is színes kijelző lesz csak azért, hogy szelfizni lehessen vele? Komolyan mondom ez a világ hová tart...
Sajnos az a baj van rá igény és ezt a gyártók is látják.
Az üzemidő helyett ilyen baromságokkal szórakoznak....
4K 60FPS 1 órát sem bír ki, beleteszi az 5K-t (hol a 8K?) gondolom az csak 30FPS lesz, de mivel a felbontás nagyobb így az sem fog többet bírni és egyébként is minek az 5K? Ugyan már emberek.

Ez olyan mint a minden évben megjelenő új VGA-k, hogy csak egy 20-30%-ot adjon hozzá az előző szériához meg olyan fícsőröket (RTX) ami egy az egybe el is tünteti azt a 30%-os előrelépést úgy, hogy effektíve nem lesz tőle sokkal szebb a game.
De amíg mi emberek megvesszük ezeket a termékeket évről évre addig a világ ilyen is marad.
Kajak mi 500k egy S20 Ultrába? Mi?? Fél millió Ft emberek.
A munkatársam nem rég vett 350k-ért autót és örül neki, hogy végre nem busszal kell járnia dolgozni.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.