Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Tuninger válasza AuraSync (#2797) üzenetére


Tuninger
addikt

Azért adják mert rengeteg kamera visszaküldésük volt a Hero 4 időszakban hogy megáll a felvétel. Ami természetesen azért volt mert a userek lassú kártyákkal próbálkoztak, így legalább adnak egyet hozzá ami biztosan működik, csökkentve a user error esélyét. Nameg nekik nagytételben mennyi lehet egy 32es kártya? 1500 huf?

1 óra fér egyébként a 32-es kártyára out of box.

(#2802) kovsol válasza Tuninger (#2801) üzenetére


kovsol
titán

Nekem a Hero 7 Black mellé 64GB karit adtak a gopro.com -ról rendelve anno. Biztos elfogyott a 32GB-os. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2803) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Gopro Hero9 Black 32Gb-s kártyával 150e-ért szerintetek jó vétel?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2804) StLui válasza VANESSZA1 (#2803) üzenetére


StLui
veterán

180 magyar boltból, 140 kintről extra szolgáltatással, szerinted?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2805) VANESSZA1 válasza StLui (#2804) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem tudom. Nem tudom azt se, hogy megéri-e a gopro a felárat egy DJI osmo action vagy egy AKASO V50 Pro-val szembe.
Nem értek az Action kamerákhoz csak próbálok tájékozódni :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2806) StLui válasza VANESSZA1 (#2805) üzenetére


StLui
veterán

ja, hát a kérdésből nem ez jött le, hanem, hogy épen enniyért most jó vétel-e így önmagában

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2807) szpeti40


szpeti40
addikt

Hero 5-ön ProTune-ban az ISO az a max ISO-t jelöli?
Szóval ha 6400-ra rakom pl, akkor nem mindig annyin fog menni igaz, csak ha kell?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2808) Tuninger válasza szpeti40 (#2807) üzenetére


Tuninger
addikt

Pontosan. De ne rakd 1600 fölé, teljesen felesleges, inkább legyen sötétebb a kép mint merő zaj az egész. és már 1600 is nyújtózkodás, én 800ig használom és inkább utólag világosítok.

(#2809) AuraSync válasza Tuninger (#2808) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én beállítottam a 800 max-ot a Hero 8-ban aztán az árnyékosabb részeknél igaz, hogy nem lett zaj, de a záridő megnövekedése miatt elmosott lett a felvétel.
Ötlet? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2810) Tuninger válasza AuraSync (#2809) üzenetére


Tuninger
addikt

Hát vagy zaj vagy mosottság :D De általában együtt a kettő. Sokat nem tudsz tenni ellene.

(#2811) szpeti40 válasza Tuninger (#2808) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem mindegy, hogy 1600-ról rángatom fel, vagy eleve magasabb iso-t állítok be?
Nagyjából ugyan olyan lesz az eredmény, nem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2812) Tuninger válasza szpeti40 (#2811) üzenetére


Tuninger
addikt

Bonyolultabb a kérdésed mint gondolod.
Ha Protune Native Flat-ben filmezel low sharpnessel és Davinci Resolveot használsz rendes zajszűréssel, akkor sokkal szebb eredményt lehet elérni utólagos expó emeléssel.

Ha Premiereben felhúzod az expo slidert egy GoPro coloros high sharpnesses felvételen akkor igen, ugyanazt az eredményt kapod.

(#2813) szpeti40 válasza Tuninger (#2812) üzenetére


szpeti40
addikt

Meglehet, de sajnos ilyen utómunkákra nincs időm :(
Pedig kedvem lenne, főleg a hivatalos gopro vagy más jól szerkesztett videók után.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2814) togvau válasza VANESSZA1 (#2805) üzenetére


togvau
senior tag

Nem éri meg. Én is azt hittem hogy ennyi pénzért kifogástalanul jól fog működni, de nagyon nem. Mindenkit aki kérdezi csak lebeszélni tudok a goproról.

hitler, sztálin, micro usb

(#2815) StLui válasza togvau (#2814) üzenetére


StLui
veterán

Na, neked csalódás a 9? Mik a gondok vele?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2816) VANESSZA1 válasza togvau (#2814) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez korrekt. Én abszolút nem értek hozzá csak gondoltam hogy a túrázásainkat megörökitem és veszek egy jó kis készüléket.
De akkor marad az akaso

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2817) szpeti40 válasza VANESSZA1 (#2816) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi a korrekt benne?
Attól hogy nála nemjó valami, akkor már nálad se lesz? :F

Én meg vagyok elégedve a Hero5-ömmel teljesen, ha tehetném cserélném 9-esre, de arra a félévi 1x alkalomra amire előveszem arra tökéletes ez is.

Ha indok nélkül lehúznék valamit, akkor már rögtön veszel is mást?:U

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2818) koxmatyi


koxmatyi
tag

Én nyaralásra vettem annó gopro 8 at, vizallat volt a lényeg,de viz felett is használtam természetesen (kipróbáltam sok akció kamerát de mindegyik egy foss volt ehez képest) összenéztem a huawei p30 prommal ami gimbalon volt. Ég és föld, a telefon videó felvétele sokkal rosszabb ,fényképnél persze jobb.
Én nagyon örülök,hogy nem értem be gyengébbel(igaz most eladtam mert idén már nem lesz nyaralás és hátha a 9 mégjobb lesz )

[ Szerkesztve ]

(#2819) AuraSync válasza szpeti40 (#2817) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Attól hogy nála nemjó valami, akkor már nálad se lesz?"

Egyetértek!
Nekem is volt anno Hero 4-em és most van Hero 8-am és SOHA nem volt vele gondom.

Kifogott egy sz@rt vagy több sz@rt és ezért lehúzza, de az nem jelenti azt, hogy mindegyik sz@r vagy maga a GoPro mint márka sz@r.
Én csak az árazása miatt utálom a GoPro-t de az az én gondom. :DDD

VANESSZA1:
Amúgy meg nagyon egyszerű, venni kell online egy GoPro-t és van rá 14 napod, hogy agyon használd, ha valami nem tetszik 14 napon belül visszaküldöd.
Mindenki boldog.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2820) togvau válasza StLui (#2815) üzenetére


togvau
senior tag

nem, a 7. Szoftveres körítés terén főleg. Na meg amelyik cég ilyen árakon megengedhet magának ilyet, az megengedi újra, retek cég.
Valószínű itt is sok az indiai fejlesztő. Olcsóak, de legalább fost csinálnak.
Ja meg egy 3 black is van, abban is hasonló hibák. A gopro egy dzsunka márka, ez látszik a hype-ból is, és ez nem is lenne gond, ha nem ilyen pofátlan árakon árulnák ennek ellenére.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2821) StLui válasza togvau (#2820) üzenetére


StLui
veterán

elég általánosítva fogalmazol, semmi konkrétum. Nekem van 1-2 olcsó kamerám, azokhoz nincs szoftveres körítés, így abban hiba nincs az tuti (thieye, h9)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2822) togvau válasza StLui (#2821) üzenetére


togvau
senior tag

Akkor konkrétum:

-desktop quik egy ipari hulladék, a fejlesztőit örökre el kelleni tiltani a fejlesztéstől, 2020-ban sem tud gpu-s video dekódolást, nemhogy kódolást, és ha az eredeti értelmetlen fileneveket átírod, már meg se nyitja a videot
- gopro firmware fagyogat, töltés közbeni felvételnél különösen nagy valószínűséggel
- iszonyatosan melegszik, és ha túlmelegszik, nem kikapcsol, hanem csak lefagy, akksi ki-be
-borzasztó törékeny "gorilla glass" a lencsevédő, pedig egy lencsétől kiemelkedő "gallér" kb ugyanúgy védene, nem is törne.
-gopro 3 blacket a mobil appal irányítani lehet, élőképet nézni, de tartalmak megnézésére mindig azt írja, hogy nincs rajta semmi, így csak az sd kártya dugdosásal lehet lementeni.
- ha be van kapcsolva a wifi, random leszívja az aksit kikapcsolt állapotban, akár néhány óra alatt.
-átgondolatlan UI.

Thieye-hez, és h9-hez van szoftver körítés, utóbbihoz már 2016-ban is használtam, és mellesleg 6000 forint volt, nem 120000... fagyás töltés közbeni felvételnél arra is jellemző volt ahogy a GoPro is.

hitler, sztálin, micro usb

(#2823) AuraSync válasza togvau (#2822) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Megnézem mikor csinálsz egy 6000Ft-os akciókamerával Hero 8-9 szintű kép minőséget. :U

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2824) Márton válasza togvau (#2822) üzenetére


Márton
nagyúr

Miert nem lehet usb kabellel lementeni? Nem kell kartyat kivenni, csak ha gyorsabb atvitelt szeretnel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2825) K53TA válasza togvau (#2822) üzenetére


K53TA
tag

Ha ennyire rossz, akkor miért használod? Nem kötelező.
Miért van az, hogy itt a fórumon az emberek 95% megfelel az amit kamera tud?

Én usb kábelel mentem le az elkészült felvételeket, persze ehhez megfélő minőségű USB kábel szükséges. (ha visszaolvasol a fórumba megtalálod).
Kit érdekel, hogy álló helyzetben merül? De mennyit is, kb egy hónap alatt 10%-ot? Mielőtt útnak indulok, úgyis feltöltöttöm, amikor meg nem használom, jobb ha csak 40-60% van az akku töltöttség.
Soha nem fagyott le.
A nyári 35 fokban sem melegedett túl.
A desktop quick tényleg szar, de van ezer más alternatíva.

De tényleg, ha ennyire nem jó neked, akkor add el, használj valami mást.

[ Szerkesztve ]

(#2826) kk831228 válasza togvau (#2822) üzenetére


kk831228
addikt

A gpu támogatáshoz tudok hozzászólni...

Premiere Pro egy profi szoftver, amit már ki tudja mióta fejlesztenek magában, nem egy hardvergyártó akinek ez csak masodlagos vagy sokadlagos... Szóval egy ekkora szoftverfejlesztő ebben az évben jutott el arra, hogy támogassa valamennyire a gpu dekódolást is ... :B

Ezek után nekem nem ez lenne a legnagyobb problémám, inkább az, hogy nem lehet használni egyáltalán... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2827) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Most hogy megjelent a Hero9 elgondolkodtam, hogy én is megvásároljam az első akciókamerámat, de kezdésként egy belépő modellel. A hero7 black-el szemezek, ami szintén kielégíti tökéletesen az igényeimet, amin viszont meglepődtem, hogy van dji osmo action alternatívaként közeli ugyanolyan áron. Igaz, hogy gopro topikban vagyunk de ha objektíven kellene összehasonlítani, akkor melyik éri meg jobban az árát? :))

Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2828) togvau válasza AuraSync (#2823) üzenetére


togvau
senior tag

sehogy, de nem 20x jobb a gopro képminősége, az egyértelmű. Pedig a gopro 20x annyiba kerül... És másban sem kompenzálja, mert ugyanúgy fagy, ugyan annyit bír az akksi, stb...
Ezt tudja 6000-es kamera: [link]

#2825 Mert megvettem. Nem vihetem vissza. Miért felel meg állítólagos 95%-nak? Amiért sokminden ebben az országban: igénytelenség, "háá nincs jobb, jóóó ez is"

Ja a megfelelő usb kábelről meg, a gyári hozzáadott gopro minőség usb kábellel folyamatosan megszakadt az átvitel, úgyhogy a kínai tablet agyon használt usb kábelével megy :D

"De mennyit is, kb egy hónap alatt 10%-ot?" olvasni kéne, nem csak fanboykodni, de segítek: "random leszívja az aksit kikapcsolt állapotban, akár néhány óra alatt" és ezt konkrétan ebben a fórumban is többektől olvastam, és a gopro community fórumban is rá lehet keresni, van sok találat.

Ja nem fagy, nem melegszik. Én meg elhiszem... Erről is sok beszámoló van itt a fórumban, és a gopro hivataloson, meg a facebookon is.

"A desktop quick tényleg szar, de van ezer más alternatíva." igen? mondj egyet amiben csak simán megnyitom a fájlt, és válogathatok a rá vetített adatkijelzések (térkép, sebesség, stb) között! Kerestem sokat de nem találtam, csak ilyen mentsd ki a gpx-et, töltsd be a video mellé...

2826) profinak nevezett. Sajnos használtam, ahogy a photoshitet is. Jó a marketingjük, bizony, sokan csak ezeket ismerik.
A gpu dekódolás egyébként az egyszerű open source video lejátszókban kb 2006-óta alaptartozék.

#2824 mert menet közben nincs ott a PC-m, hogy megnézzem milyen képet videot csinált, csak a mobilom.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2829) StLui válasza togvau (#2828) üzenetére


StLui
veterán

Mire használod mint akciókamerát? Mert én azt látom, hogy megközelíteni sem lehet 100 eFt alatt a GP 7-8-9 black-et terep bringás felvételekben pl. csak a hasonló árú kameráknak van esélye. Olyan stabit csináltak, amazt hittm csak optikaival lehet megvalósítani, iletve gimballal. Vásárlás előtt állok, ezért is érdeklődöm.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2830) szpeti40 válasza togvau (#2828) üzenetére


szpeti40
addikt

Van egyáltalán olyan valami amivel meg vagy elégedve? :))

Vagy azt még nem találták fel? :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2831) Tuninger válasza Immy (#2827) üzenetére


Tuninger
addikt

Nekem Hero 7 van és nagyon szeretem. Az Osmo valahol a Hero 7 és 8 között van a 8-hoz közelebb, így mondhatjuk hogy többet kapsz a pénzedért a DJI-tól. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai, de nincs rossz döntés.

togvau: mindegyik gopro instabil megjelenés után fél évig aztán kipofozzák szoftveresen. Ami felháborító hogy mindig ugyanazok a hibák. Ma egy legfrissebb szoftveres Hero 7 vagy 8 teljesen hibátlan. A Hero 9-cel ugyanez lesz a sztory, fagyósan indulunk és kb két firmware frissítés lesz mire megbízhatóan fog működni :D

Insta 360 One R és a Dji Osmo Action és a Xiaomi Yi 4K+ az alternatíva ha valaki nem akar GoProt. A többi azért évekkel le van maradva stabilizációban és képminőségben is.

(#2832) kk831228 válasza togvau (#2828) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem nem profinak nevezett, elég sok komoly munkához használják nem arra amire itt a legtöbben, köztük én is...

Az más kérdés hogy van amiben jobb egyik másik... Meg a PS helyett is kíváncsi lennék egy olyan progira ami annyit tud.. :F

Ez a 20x jobb is fas... ág, ugyanúgy legtöbb dolognál elmondható hogy nem annyival jobb, mint amivel többe kerül...

Sajnos sokan be... ál a 7-et, én se szoktam ajánlgatni annak ellenére, hogy most is mondták, hogy van akinél jól működik..

Azt nem értem miért nem adod el és veszel helyette mást...? 🤔 Veszel egy osmo-t vagy sj-t vagy akármit... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2833) Immy válasza Tuninger (#2831) üzenetére


Immy
őstag

Alapvetően hegymászásokra (lazább verzióknál) tervezném illetve mindenképp szeretném használni dashcam-ként is (kisebb felbontással). Illetve mindkét versenyző tud olyan módot, hogy másodpercenként készít 1 képet és a végén összefűzi? Azért kérdem, mert többször megyünk hosszú túrára, akár 6-7 órásra és ha 4k-ban fennék fel videót akkor nagyon nagy tárhelyre lenne szükség és rövid időn belül kifogynánk a helyből... :/
Viszonylag sokat olvasok túlmelegedésről, illetve hogy könnyű megkarcolni a lencsét. Ezek mind valós problémák, vagy bizonyos szériák vagy felhasználási módok esetén jönnek elő?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2834) Márton válasza togvau (#2828) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem kell PC, mobilra wifivel is tökéletesen működik a kép/videó letöltés :U

[kép]
[kép]
[kép]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2835) AuraSync válasza Immy (#2833) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"tárhelyre lenne szükség és rövid időn belül kifogynánk a helyből"
Előbb fogynál ki 7 akkumulátorból mint a tárhelyből. :)
Akkor is merül ha be van kapcsolva és éppen nem rögzít semmit.
Persze powerbank-al meg lehet ezt is oldani de akkor nincs vízállóság.

"felhasználási módok esetén jönnek elő"
A felhasználási módokkal van a baj ugyan is az enyém érdekes módon nem karcos. :N

"sokat olvasok túlmelegedésről"
Mit jelent a sok 1000 felhasználóból 900-nál csinálja vagy 1000-ből 10?
Nem mind1. Persze, hogy sokat lehet olvasni róla ahogy minden kameráról és elektronikai eszközről lehet negatív kritikát találni az interneten legyen az akár egy 1 millás MILC gép is.

Van itt ~5 ember akinek ne jön be, a másik ~50-nek meg igen. Szted ez milyen módon billenti a mérleget?

A személyes tapasztalat a lényeg mindig. Meg kell venni, használni kell és kész.
Ha nem tetszik akkor legközelebb mást vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2836) Immy válasza AuraSync (#2835) üzenetére


Immy
őstag

Hmm, mennyit bír egyhuzamban az akksi kb? Van esetleg valahol táblázat erről? Lehetséges hogyha ha csak FullHD-ban vennék fel akkor többet bír az akksi?
Esetleg az említett másodpercenkénti 1 felvétel esetén többet bírhat az akksi?

Nehéz megítélni, hogy pontosan hány embernek van. Nyílván akinek nincs problémája vele az nem írja le azt a fórumba ;]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2837) AuraSync válasza Immy (#2836) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen van táblázat: [link] :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2838) K53TA válasza Immy (#2836) üzenetére


K53TA
tag

Nálam a Gopro 8
2.7K/60fps beállítás mellet, 50-55percet szokott bírni.
1080/30fps beállítás mellet sem sokkal többet, 55-60perc de 10percnél többel ott sem kell számolni.
Timewrap-ot használva viszont simán elment másfél órát és még nem volt lemerülve.
(az utam csak másfél órás volt így nem tudom még meddig bírta volna).

Karcolás? Hát nem tudom, biztos meglehet karcolni, mint mindent, de kis odafigyeléssel megelőzhető.
Amúgy lehet venni elé üvegfóliát és akkor az fog karcolodni.

Ezek a saját gyakorlati tapasztalataim,

(#2839) K53TA válasza Immy (#2836) üzenetére


K53TA
tag

A Gopro8 használata során túlmelegedés nálam sose volt, pedig bringáztam vele a tűzű nyári napon 30-35 fokban néha órákon át is.

[ Szerkesztve ]

(#2840) AuraSync válasza K53TA (#2838) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Amúgy lehet venni elé üvegfóliát és akkor az fog karcolodni."
Én próbáltam, vettem rá. Érdekes fénytörések, lencse effektek jelentek meg és még a kép minőség is romlott valamilyen szinten. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2841) K53TA válasza AuraSync (#2840) üzenetére


K53TA
tag

Na, akkor neked van személyes tapasztalatod, mert én spec nem használok üvegfóliát a lencse elött..

(#2842) szpeti40 válasza K53TA (#2841) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is van üvegfólia, elvileg vízlepergetős, gyakorlatilag meg nem :D
Talán hamarabb mázgálódik így.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2843) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Láttam egy videóban, hogy az előfizu valójában két évre szól. Egy év végig, majd a következőt is el kell kezdeni. Én magam még nem olvastam végig a feltételeket. Majd megteszem. Amennyiben így van. Nem nagy üzlet. Most van 100€ kedvezmény, amit 2x 50€ előfizuval vissza vesznek. Aki nem vásárol kiegészítőket annak nem éri meg igazán.

(#2844) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

GoPro HERO9 Max Lens Mod

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2845) zgospel válasza AuraSync (#2844) üzenetére


zgospel
őstag

Na ez mondjuk jó cucc, motoron nekem jól jönne. Csak akkor le kell mondani az nd filterről.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2846) Immy válasza K53TA (#2838) üzenetére


Immy
őstag

Miután az egyik fórumtárs belinkelte a horizon leveling funkciót, azután már kevésnek érzem a Hero7-et, mert csak a 8-tól támogatott :O

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2847) leranta


leranta
csendes tag

Nekem a múlt héten jött meg a Hero9.
Előtte egy Hero 5 volt amivel a világon semmi bajom nem volt.
Ezek után nyugodt szívvel rendeltem meg a Hero 9-et, látván a hiper szuper promo videókat.
Az a helyzet hogy van gond nem is kevés.

1. Képminőség.
Valahogy pixelesebb és zajosabb az egész még magas bitrátával is.

2. Színek.
Az valami katasztrófa. Minden túlszaturált és sárgás színű.
Az emberi arc az inkább valami elmosódott paca mint amikor túltolják beauty filtert.

3. GPS
Na az egy vicc.
Kint állsz a nyílt terepen (értsd sehol egy toronyház) tiszta felhőtlen az ég.
A kamera nyél végén van és magad előtt tartod (semmi nem árnyékolja).
A GPS ikon világít, hogy minden rendben.
Teszel egy kört a kamerával és a saját GoPro alkalmazása azt mondja hogy nincs GPS jel rögzítve.
Ha az exif tool programmal kiszeded a telemetria adatokat, akkor olyan értéket látsz, hogy egy darabig vette a jelet, aztán egyszercsak 120 méteres magasságról 500 méterre emelkedtél és a GPS pontossága 999 méter lett.
És mindezt úgy hogy gyalog sétáltál egy sík területen.
De van amikor ugyanott meg tök jól működik.

A másik kedvencem a GoPro támogatás.
Kiderült, hogy a GoPro Qiuk asztali alkalmazást már nem támogatják és a Quik már nem is olvassa ki a Hero5 -től felfelé a GPS adatokat.
Ha GPS adatokat akarsz a felvételen megjeleníteni, akkor a GoPro mobilos appra kell a kameráról wifin keresztül letöltened a telefon tárhelyére a videót majd ott a mobilodon megszerkeszteni (taps). Ami a legjobb, hogy az így megszerkesztett videó bitrátája alacsonyabb lesz mint az eredeti videónak.
Így aztán az amúgy is szar videó tovább romlik.


Érdemes körülnézni a GoPro support hub oldalon, hogy mivel küzdenek a felhasználók.
https://community.gopro.com/t5/forums/filteredbylabelpage/board-id/Cameras/label-name/HERO9%20Black


(#2848) Ano válasza leranta (#2847) üzenetére


Ano
őstag

"A másik kedvencem a GoPro támogatás.
Kiderült, hogy a GoPro Qiuk asztali alkalmazást már nem támogatják és a Quik már nem is olvassa ki a Hero5 -től felfelé a GPS adatokat.
Ha GPS adatokat akarsz a felvételen megjeleníteni, akkor a GoPro mobilos appra kell a kameráról wifin keresztül letöltened a telefon tárhelyére a videót majd ott a mobilodon megszerkeszteni (taps). Ami a legjobb, hogy az így megszerkesztett videó bitrátája alacsonyabb lesz mint az eredeti videónak.
Így aztán az amúgy is szar videó tovább romlik."


Hát ez így kb az "aztaqrva életbe" kategória!

Léteznek telefonos android emulátorok, azzal esetleg lehetne kicsit "bohóckodni" hátha kezelhetőbb lesz az egész ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2849) K53TA válasza leranta (#2847) üzenetére


K53TA
tag

Na ezért kell vásárlás elött felhasználoi tapasztalatokat olvasni. Akkor nem ér meglepetés.

(#2850) Márton válasza K53TA (#2849) üzenetére


Márton
nagyúr

Naigen. Én sem osztom ezt a korábbi véleményt:
"Meg kell venni, használni kell és kész.
Ha nem tetszik akkor legközelebb mást vesz az ember."

mert nem akarok kb. bétatesztelő lenni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.