Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) kk831228 válasza #80977664 (#2397) üzenetére


kk831228
addikt

4k - hoz nem lesz sok az a gépezet... 😬 Attól is nagyban függ mit használsz, PP eléggé hanyagolja a videókarit, Davinci-t próbáltam múlt héten és sokkal gördülékenyebb volt 4k - nál mint a PP vagyos inkább úgy fogalmazok hogy működött 4k - n... 😂 Csak az a baj, hogy valamennyire megszoktam a PP-t és nagyon nem tudom a davinci - t használni... 😔 Egyelőre... PP - hez lehet bedobnék még egy 16 - os ram - ot, mondjuk én csak notin vagyok, nekem is 16gb van de veszek mégegy 16-ost...

Meg ajánlott proxies-gatni...

Proci, minnél több mag, meg RAM - ból is minnél több... :)

Persze mindenel előtt azért próváld ki a mostani hardverrel... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2402) #80977664 válasza kk831228 (#2401) üzenetére


#80977664
törölt tag

Köszi a választ.

Mivel én nem profi szinten akarok vágni hanem csak otthonra szerintem a PP sok lesz és bonyolult használni. Meg van ugyan, nézegettem de sokkal nehezebb kezelni mint a Wondershare Filmora9 vagy Movavi Video Suite 2020-ot. Azokkal fél óra után már alapszinten elboldogultam és mindkettővel ment a Ryzen 3400G grafikus motor support kódolásnál míg PP-vel csak a proci dolgozott.

RAM vétel nem gond ha indokolt. Idő van a rendeleréshez, nem sürgős csak a kezelői felület legyen smooth amíg szerkesztek. Max fél órás, de inkább rövidebb kisvideók lennének 4K-ban. Azért nem akarok beruházni hardverbe hogy két óra helyett 30perc legyen az idő mert nem prioritás, úgyis éjszaka fog futni...

Elindulok 4K25-50FPS-el, megnézem milyen minőség lesz milyen feldolgozási idővel milyen fájlmérettel és megnézek egyet 1080p-vel is. Utána mérlegelek melyik marad hosszú távon.

(#2403) kk831228 válasza #80977664 (#2402) üzenetére


kk831228
addikt

Kettő között, 2.7k... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2404) AuraSync válasza kk831228 (#2401) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hiába veszel több RAM-ot.
Nekem 32GB DDR4 van és azt is megeszi reggelire a PP de nem konvertál gyorsabban.
A Davincsi amit én is csak nem rég kezdtem el használni (1 hete) mérföldekkel gyorsabb még H265-ben is és a CPU alig meg 30-50%-on.
Egy 1070Ti-vel CUDA hardveres beállításokkal konvertálok.
A 4k 60FPS vidoket pillanatok alatt át tolja 50Mbps-el H265-el.
De a 100Mbps-es H264-et is ugyan ilyen sebességgel viszi.
Mindezt persze SSD-n.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2405) kk831228 válasza AuraSync (#2404) üzenetére


kk831228
addikt

Nem a konvertálással van gond, hanem már szerkesztés közben telerakja... Konvertálás csak egy dolog az nem annyira érdekel... :)

Mennyire szokható a resolve? PP - az elején ks átláthatóbb volt nekem sajnos....?

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2406) AuraSync válasza kk831228 (#2405) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A 32GB-ot is tele fogja pakolni és akkor jön a majd amit utáltam a PP-ban, hogy az előnézeti videó is töltögetni fog. Tehát egy mini renderelést fogsz látni amikor rányomsz a play-re legalább is 4K videóknál nekem ez szokott lenni. CPU 100% aztán kemény 1-2 FPS-el megy az előnézeti videó. Miután persze "betöltött" akkor már simán megy a lejátszás de ez már egy 20 perces videónál amiben sok a vágás meg az effektezés irritáló lesz.
Órákat szenvedsz vele aztán 1 óra a konvertálás.

A Dávincsi viszont ahogy mondod szó szerint az elején átláthatatlan cserébe gyors mint állat.
Miután beállítottad a felületet, bepakoltál pár dolgot a kedvencekbe és megtanulod mi merre van kb ugyan úgy tudsz majd szerkeszteni benne mint más progikban.

Ugyan azok az eszközök és áttűnések meg találhatóak benne mint a PP-ban.
Vannak magyar tutorial videók YT-on érdemes rájuk szánni azt a pár órát. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2407) #80977664 válasza AuraSync (#2406) üzenetére


#80977664
törölt tag

Hát, kipróbáltam és tényleg durván gyorsabb mint bármi más... legalább kétszer annyira! :Y

(#2408) Czimby válasza kk831228 (#2394) üzenetére


Czimby
addikt

Pont most tervezek új 7-est venni, ennyire problémás sorozat lenne?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2409) kk831228 válasza AuraSync (#2406) üzenetére


kk831228
addikt

Na pont most jött ki update PP - re... :D Azt mondják 3-4 szer gyorsabb lett a renderelés, gondolom workflow is jobb lesz... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2410) AuraSync válasza kk831228 (#2409) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja láttam a cikket, de már nem térek vissza rá.
Többször nekem nem fog Adobe termek csalódást okozni az biztos...
Egyedül a Photoshop maradt fent, de hallottam már arra is vannak sokkal jobb progik.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2411) kk831228 válasza AuraSync (#2410) üzenetére


kk831228
addikt

PS - nél nem nagyon tudok jobbat, meg hogy import /export elég jól működik, PS-Lightroom között...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2412) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég csatlakoztam én is a Hero 8 Black tulajok táborába. Elkezdtem próbálgatni a kamerát, mert ugye anélkül nem megy a megfelelő beállítások kiválasztása. Azonban érdekelne egy-két vélemény, ki-hogyan használni a gépét.
A jelenlegi alkalmazás szélvédő mögül rögzíteni a jármű mozgását (ezt normál videó módban, illetve Time-Wrap funkcóval).
Amire eddig rájöttem, hogy a 24 fps kevés lesz ehhez. Az Anti-flicker (ahogy korábban is írták) 50 Hz legyen. Éjszaka pedig nagyon jól be kell állítani a gépet, mert csak úgy hozható ki belőle valami normális felvétel.
Amivel küzdök, az a visszatükröződő kép... Valószínűleg jobb volna "kihelyezni" a kamerát, de erre nem minden esetben van lehetőség...
Szóval minden tippet szívesen fogadok, még csak kezdem tanulgatni a dolgot, annak ellenére, hogy korábban volt (illetve most is van még) egy Hero 4 Black-em is.
Köszi előre is!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#2413) Márton válasza P1eTr0 (#2412) üzenetére


Márton
nagyúr

polárszűrőt elé!
(mint a szemüvegem, amit borús időben is használok autóban, sokan nem értik miért..)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2414) P1eTr0 válasza Márton (#2413) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Picit pontosítok. Amikor visszatükröződést írtam, arra gondoltam, hogy pl. autó estében az üvegről visszatükröződik a műszerfal, meg ami rajta van :) Illetve ha úgy rakom a kamerát, akkor pl. én is (főleg világos ruhában). Erre is megfelel? A 4-eshez használtam anno, de az - tudomásom szerint - a "kintről" érkező sugarakat szűri. Mindenesetre majd ehhez is szeretnék szűrőt venni, csak még nem jutottam el odáig (honnan érdemes amúgy?).

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#2415) Márton válasza P1eTr0 (#2414) üzenetére


Márton
nagyúr

természetesen én is erre gondoltam, ezért használom a poláros napszemcsit..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2416) Chrys_


Chrys_
addikt

Viszont pl. a BMW HUD és a klímapanel a polárszűrős napszemüveget nem szereti :) Sajnos elveszítettem az Alpina napszemüvegem, most csak egy polárszűrős Polaroid van :)

(#2417) Márton válasza Chrys_ (#2416) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, kötelezni kéne minden gyártót arra, hogy csak úgy szerelheti be a panelt, hogy az üvegtükröződést leszedő napszemcsikkel is látható legyen. Nekem szerencsére a telóm látható.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2418) Chrys_ válasza Márton (#2417) üzenetére


Chrys_
addikt

Az autót nemrég leadtam szervizbe olajcserére stb., amikor elhoztam mondtam az asszonynak, valami gáz van, elromlott a HUD. Szólt, hogy vegyem le a napszemüvegem... :D

GoPro-val csináltam már az autóban felvételt, de nincs hozzá polárszűrőm és csak az autó kijelzője volt a lényeg az Autobahn-n, lehet beszerzek egyet és megnézem milyen :)
Telefon esetén nem annyira rossz a helyzet.

(#2419) szpeti40 válasza kk831228 (#2409) üzenetére


szpeti40
addikt

Pont most próbálom a 14.2-es verziót, sokkal gördülékenyebb a preview is, és végre a GPU 100%-on pörög rendernél :C
Egy 30p-es 2k videó renderre (nekem) 23p-et ír.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2420) AuraSync válasza szpeti40 (#2419) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor ennyi év könyörgés után végre hallgattak a felhasználókra és sikerült nekik megoldani azt amit már a Cyberlink PowerDirector 5+ éve tud. :DDD
Mind1, már nem térek vissza rá az biztos.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2421) P1eTr0 válasza Márton (#2415) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ilyet néztem netem, ha már egyszer veszek, lehet érdemes pack-ban. Úgy számoltam, olyan 18-19.000 között jön ki szállítással, mindennel.
Itthon keresgéltem, de nem igazán leltem megfelelőt.
Arra kicsi az esély, hogy pont ilyen legyen itt valakinek, de nem tűnik rossznak.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#2422) krack


krack
csendes tag

Hero 8 zsír új, a felvétel menetközben folyton leáll magától, a kamera is, és be sem kapcsol, csak akksi kivétel segít. Van egy olyan is, hogy a kép lefagy és a hang megy tovább, aztán szintén megáll magától. Cseréltetni fogom, de uncsi már a 7 kálvária után. Volt itt ilyen?

(#2423) hardline válasza krack (#2422) üzenetére


hardline
senior tag

Ha jól rémlik, a 8 senkinél nem volt ilyen. Firmware friss?

(#2424) K53TA válasza krack (#2422) üzenetére


K53TA
tag

Nálam a 8as hibamentesen működik. Próbáld frissíteni és nézd meg, hogy utána, mit csinál.

(#2425) Suhay


Suhay
friss újonc

Sziasztok!
Napokban vettem egy hero 7 blacket,de a segítségetekre lenne szükségem. Többnyire autós felvételekre használnám, viszont nem találtam még olyan beállítást ami tökéletes lenne nappali fényviszonyoknál, mivel ha beltér világos akkor az üveg másik oldalán ( kívűl az út, táj...) semmit nem lehet látni a fényviszonyok miatt.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen beállítással lenne az igazi 🤔? Az se baj, ha a beltér sőtétebb. Előre is köszönöm

(#2426) AuraSync válasza Suhay (#2425) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezt csak HDR-el lehetne megoldani hogy a beltér és "kültér" is látható legyen.
De mivel ilyen nincsen még mindig a GoPro-nál így marad az, hogy oda kell fókuszálnod a kamerát ahol azt akarod, hogy rendesen látható legyen a kép.
Ha sötétbe fordítod kivilágosítja a képet, ha pedig világosra akkor lesötétíti.

Tehát legyen a kamera közepén az ablak közepe.
Érted hogy mondom igaz? :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2427) szpeti40 válasza Suhay (#2425) üzenetére


szpeti40
addikt

ProTune-nál a Flat profil egy kicsit javíthat a helyzeten, csak utána vágásnál kell "színt" adni a képnek.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2428) Suhay válasza szpeti40 (#2427) üzenetére


Suhay
friss újonc

Köszönöm, azt hiszem igen értem mit akarsz mondani, kifogom próbálni :C :))

(#2429) krack válasza K53TA (#2424) üzenetére


krack
csendes tag

Nem kéne h alapból sz*r legyen es ne mukodjon firmware-tol függetlenül. De nem gondoltam erre, visszavittem. 01.00 volt amúgy.

Hogy mennyit ulnek rajta alza-nal nem tudom, 3 napon belül volt, 2 napja adtam le, holnapig adok időt nekik.
Rohej h 2 kameram van es egy sincs nalam, mert mindketto garin. A gyari keret fül önmagától letörésekről, 2x, no meg a kormanytartok toreserol nem is beszelve:) Kálvária

(#2430) _seth_


_seth_
veterán

8 Hero blackben valahogy vissza lehet nézni a videókat, képeket?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2431) zgospel válasza _seth_ (#2430) üzenetére


zgospel
őstag

Az 5-ösön balról jobbra kell swipeolni a képernyőn. 8-ason megy így?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2432) Márton válasza _seth_ (#2430) üzenetére


Márton
nagyúr

Persze, alulról-fel suhintás?
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2433) #80977664


#80977664
törölt tag

Hero 8 Black-el nektek sem megy a GPS adatok rárakása a videóra az asztali Quik alkalmazásban? Az mondja nincs GPS adat a videóban... a support szerint ezzel a kamerával a szoftver még nem tudja.

(#2434) _seth_


_seth_
veterán

Sikerült köszi :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2435) togvau válasza #80977664 (#2433) üzenetére


togvau
senior tag

az a nyomorék hulladék nem tud semmit, ha egy kicsit is megváltoztatod a fájl értelmetlen nevét.
A support mindig terel, és áldoznak is rá :D (úton van felém egy extra akksi, mert ezek a nyomik nem hajlandóak foglalkozni a bugoktól hemzsegő indiai youtube tutorial programozók által készített firmware-el, ezért az akksi teszt után is ahol kiderült hogy jó, azért küldenek egy másikat, mert ne zaklassam már őket :D )

hitler, sztálin, micro usb

(#2436) AuraSync válasza togvau (#2435) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na 3x-or elolvastam, de még mindig nemvágom.
Milyen akku hiba? Milyen firm nem jó? Mi va? :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2437) togvau válasza AuraSync (#2436) üzenetére


togvau
senior tag

gopro alacsony minőségű (indiai) szoftverei, így a firmware-je is olyan, hogy nekem pl kikapcsolt állapotban, véletlenszerűen, akár néhány óra alatt 100%-ról se kép se hang 0%-ra merül ez a "kiváló" gopro termék, ami egyértelműen firmware hiba, amit írtam a supportnak is, de azért erősködtek, hogy töltsem fel, kapcsoljam be 1080p30-ra, és merítsem le, és számoljak be, mennyi ideig működött. Bár a gopro kiválósága miatt 50 percnél túlmelegedett, és kikapcsolt (16 fokban a szabadban, árnyékban), de mivel 40% még maradt az akksiból, kikövetkeztethető, hogy a hivatalos 80 perc az meg lett volna, szóval az akksival nincs baj... de a firmware az nem lehet hibás (szerintük), és azért is az akksi a rossz, úgyhogy küldenek nekem egy másik akksit garisan.
Fogadok, hogy semmi változás nem lesz, de legalább lesz egy tartalék akksi :D

(és nyilván az erősebb töltőre rakáskori fagyás, meg a szerencsére ritka, menet közbeni fagyás se a firmware hibája ;] , és a quik is egy fantasztikus program :D
Hardvert nem hibáztatom, mert a kínai-kínaiak is stabilabbak, ennél az amerikai megrendelésre készülő kínai gopronál)

Amúgy tudja valaki mitől állítja be az óráját a gopro 7 black, és mitől nem, ha kint volt az akksi?
Gondolom a GPS műholdakról szedi az időt, de volt már olyan, hogy nem állította be magát, a szabadban sem, pedig legtöbbször még a szobában is beállítja, ahogy berakom az akksit. Ez is random.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2438) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Sziasztok!

Pár hete beszereztem én is egy GoPro 8 Black-et.
Főleg bringás videók és családi kalandok amiket venni szeretnék.

De nem is ez a lényeg, hanem vettem hozzá egy dual töltőt és a kamerához, illetve a töltőhöz is csak USB-C kábelt adtak, konnektorba dugható fejet nem.
Aksi és a töltő leírásban is az van, hogy max 1.5A-es fejjel lehet elvileg tölteni.
Itthon minden töltő fejem, ami konnektorba megy, az 2-2.5A között adja a delejt.
Nyilván a 2A-essel próbálkoznék, mi a tapasztalat, ez valóban árt az aksiknak?
Ti mivel töltitek?

Amúgy az első videóm, ami ilyen teszt jelleggel készült, már fent van YouTube-on, akit esetleg érdekel, az itt megtalálja:
[link]
Filmora 9-el vágtam, következő videóra szerintem még kipróbálom a Movavi-t is.
Néztem az Adobe termékét, az nekem így elsőre bazi átláthatatlannak tűnt :F

(#2439) K53TA válasza Greg Vinous (#2438) üzenetére


K53TA
tag

Én vagy a notebook usb-ről töltöm. (amikor letöltök róla egy videót, akkor fent szoktam hagyni a notebookon fél - egy órát.)
Van egy 230V ról - USB-re elosztom 6 porttal amit valamikor Aliexpess-röl rendeltem és arra szoktam rádugni ez 5v 3A-es.

[ Szerkesztve ]

(#2440) zgospel válasza Greg Vinous (#2438) üzenetére


zgospel
őstag

Rádughatod gépre, laptopra, vagy kvázi akármilyen eszközre aminek van usb portja és áram jön ki rajta :D A 2 amperes fejekre is rádughatod igazából, nagy különbség nincs. Gyorstöltőket ne használj lehetőleg. Itt van egy hosszabb leírás ha nagyon érdekel a téma.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2441) Greg Vinous válasza zgospel (#2440) üzenetére


Greg Vinous
tag

Köszönöm a válaszokat a linket pedig különösen...
Kedvenc részem a cikk vége felé: Konklúzió, az akkumulátor a vibrihez hasonlít némileg, minél gyakrabban dugják fel, annál jobb.

Szakadtam... :C :R

(#2442) togvau válasza zgospel (#2440) üzenetére


togvau
senior tag

Mi a gond a gyorstöltőkkel? Mert a 7 black gyorstöltőre dugva (akár konnektori, akár powerbank), 90%-os töltöttségnél fixen csontra fagy, akár ki van kapcsolva a gopro, akár nem. PC usb-be dugva tudom feltölteni 100-ra.

hitler, sztálin, micro usb

(#2443) zgospel válasza togvau (#2442) üzenetére


zgospel
őstag

Én nem értek hozzá olyan szinten hogy el is tudjam rendesen magyarázni :B a linkelt leírás viszont egész érthető.

A saját szavaimmal nagyjából ez a szitu: Li-ion akksikat hiába töltünk gyorstöltővel, amikor azok teljes töltöttséget mutatnak akkor valójában 70-80% körül járhatnak, és a valós teljes töltöttséghez szükséges záró töltést a normál töltéshez képest sokszoros időtartam alatt tudják végrehajtani.

PC-re dugva USB 2-es porton maximum 500 mA-t, USB 3-on pedig 900 mA-t tud felvenni. Tehát jól látható hogy PC-ről bár lassabban tölt, de stabilabban, plusz bőven befér a gyártó által meghatározott maximum 1.5 A-es töltéserősségnek. Ezzel szemben egy 7.5 vagy 15 amperes gyorstöltő használatával az előírt érték nagyon sokszorosával terheled az akksit.

Egyszer hallottam valakitől, hogy az akku töltést úgy kell elképzelni, mint egy színháztermet. Amikor az üres színházterembe elkezdik beengedni az embereket, akkor a székek jelentős részét gyorsan megtöltik az emberek, de minél jobban telítődik a terem annál lassabban telnek be az utolsó helyek. Kb így van az akkuknál is, ezért (is) tudunk mondjuk 20%-ról 70%-ra rövid idő alatt feltölteni egyet.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2444) #21123072


#21123072
törölt tag

(#2445) togvau válasza zgospel (#2443) üzenetére


togvau
senior tag

egy gyorstöltőnek meg kell beszélnie a fogadóval, hogy gyorsan töltsön, amúgy sima 5volt, max 2 amper, de az is csak akkor, ha a fogadó fogad annyit. 7,5 amperes, főleg 15 amperes gyorstöltő szerintem nincs, mert megolvadnának a kábelek, vagy olyan vastag kellene, hogy nagyobb lenne a kábel mint a normál usb csatlatkozó.
A gyorstöltők nagyobb feszültséggel töltenek (9, 12 volt), de hasonló áramerősséggel, megbeszélés alapján.

Ha a fogadó nem ismeri a gyorstöltést, akkor a gyortöltő úgy viselkedik mint egy sima töltő.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2446) zgospel válasza togvau (#2445) üzenetére


zgospel
őstag

Na, mondtam hogy nem értek hozzá, a 7.5 meg 15 számokra emlékeztem, de rosszul, mert az Watt, nem Amper :D :D :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2447) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyen kérdem-e, de az érdekelne, hogy egy Hero 7-es, ami egyszer sem volt használva mennyit érhet? Barátaim nyerték egy nyereményjátékon az ősszel és szeretnének megválni tőle. Elvileg van rá garancia is és az mm-ből lett vásárolva.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#2448) togvau


togvau
senior tag

Ha valaki értelmes elnevezésekre szeretné váltani az aktuális mappában lévő összes gopro fájl értelmetlen sorszámait, és létrehozási, módosítási dátumait az eredetire állítani, akkor parancssor, exiftool letöltés, és
exiftool.exe "-FileCreateDate<CreateDate" "-FileModifyDate<CreateDate" -d %Y%m%d_%H%M%S.%%e "-filename<CreateDate" .\*

GPX fájl, gps útvonal adatok kinyerése, ha értelmes (tehát nem quik) toolhoz szeretnéd használni: exiftool -ee -p c:\Progz\rclone\gpx.fmt ".\20200602_204713.MP4" > gepeiksz.gpx
(Ehhez kell keresni egy gpx.fmt fájlt google segít)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2449) tocsabi1977


tocsabi1977
újonc

Sziasztok,

segítségeteket kérem az alábbi témában.

Gopro Hero5 Black.

A mikrofon alap helyzetben működik, némi alapzajjal, viszont ha elindulok a motorral, akkor egy indokolatlan nagy "szélzaj" jelentkezik, ami elnyom minden más hangot. Ha lelassulok közel nullára, akkor visszatér újra a normális hang.

Azt is észrevettem, ha álló helyzetben balra fordítom a fejem, akkor is egy időre elmegy a hang, utána pedig visszaáll.

Ez valami szoftveres bug lehet? Mert a mikrofon elvileg vagy működik vagy nem - ott nem lehet egyéb tényező.

Ötletek?

Köszi és Üdv, Csabi

(#2450) #80977664 válasza togvau (#2448) üzenetére


#80977664
törölt tag

na ezt megnézem :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.