Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) szpeti40 válasza DNReNTi (#3150) üzenetére


szpeti40
addikt

Nincs hozzá tok, hero5-től csupaszon is állja a vizet.
De vehető, ha búvárkodáshoz akarod pl használni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3152) Tuninger válasza DNReNTi (#3150) üzenetére


Tuninger
addikt

Csak a keret van hozzá, de a kamera egyébként 10 méterig vízálló, búvártok csak akkor kell ha ennél mélyebbre merülnél.
75 körül mennek használtan, 100 pénzért már sokszor van Hero 8 is.

(#3153) DNReNTi válasza szpeti40 (#3151) üzenetére


DNReNTi
őstag

Airsoft jatekokon akarom hasznalni, a tok azert kell, hogy ne a kamera menjen szet ha veletlen eltalaljak. :D Biztam benne hogy lapul egy a dobozban.
Koszi a valaszt!

#3152 Tuninger
Igen, neztem hasznaltan, de mivel netto 78-ert el tudnam hozni a zsir ujat, garival a MM-bol, igy nekem a 75-80k-s hasznalt ar annyira nem vonzo. :) De legalabb latszik, hogy eleg ertekallo a cucc. :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3154) Tuninger válasza DNReNTi (#3153) üzenetére


Tuninger
addikt

Akkor tudsz venni hozzá Super Suiteot
illetve ha bízol benne hogy kis eséllyel találják el, a Hero 7nek cserélhető az objektív védője
Így egyébként nem annyira javasolt a 8-as, annak ha betörik az üvege, akkor kuka.

(#3155) DNReNTi válasza Tuninger (#3154) üzenetére


DNReNTi
őstag

Aha, na ilyet talaltam apron 10k-ert. Koszi! :R
Mindenkeppen ez a jo irany, inkabb azt lojjek szet. Bar a mostani (SJCAM) az eleg jol birja, nincs rajta egy karc sem, pedig kapott mar az elettol.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3156) bb.bocs válasza bb.bocs (#3148) üzenetére


bb.bocs
őstag

érdekes ma nem csinálta...

(#3157) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Meg egy Hero7 black kerdes. Annak ellenere hogy eleg jok a rewiev-k es meg most is egy jo ar/ertek aranyu kameranak lehet nevezni, tobb helyen olvasok problemakrol. Ilyenek mint:
- fagysas (csak akku ki-be modszerrel lehet kizokkenteni)
- tulmelegedes
- egy kepkockanal lefagyo felvetel (megy a felvetel, de egy kepet rogzit videoban)
- stabilizalas lassu mozgasnal glitch-el

Mire lehet szamitani, van ezekkel tapasztalat a csoportban? Van esetleg valami FW frissites, ami ezeket mar azota megoldotta? Esetleg lehet arra szamitani, hogy ezek az utolso batch-es Hero7-ek mar nem szenvednek ezektol?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3158) Tuninger válasza DNReNTi (#3157) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos a fagyás előfordul, bár nálam elég ritka
Túlmelegedés abszolút igaz 4K 60 képkockánál ha egyhuzamban sokat veszel. Ha 2.7K 30 képkockával mész akkor nem lesz gond.
Az egy képkockánál lefagyásós nálam még sosem volt.
A stabi rángatás úgy tudom Hero 6 betegség volt. Ahogy te fogod használni úgy nem fog előjönni az biztos.

(#3159) DNReNTi válasza Tuninger (#3158) üzenetére


DNReNTi
őstag

2.7K 60 FPS vagy FHD 60 FPS lenne a felhasznalas modja.
A 2.7K-ban nem vagyok biztos hogy szuksegem van ra, amig a tobbi kamera nem tud csak FHD-t ertekelheto minosegben. Mert hogy tobb kamerat hasznalok / hasznalnek egyszerre.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3160) Tuninger válasza DNReNTi (#3159) üzenetére


Tuninger
addikt

2.7K-ban mind 30 mind 60 képkockában teljes szenzort olvas, vagyis nagyon közel lesz a képminőség a 4K-hoz, viszont kevésbé terheli a processzort. Ettől még 30 fokban fél óra után simán túl tud melegedni.
1080p-ben más a kiolvasás módja, sokat zuhan a képminőség (bár a konkurenciánál egyáltalán nem rosszabb, csak a rendes kamerákhoz képest), itt tud menni a végtelenségig és az üzemidő is több.

(#3161) Márton


Márton
nagyúr

Igen, a 6-os rángat, bicóra nem is jó, max gimbal vagy reelsteady-vel :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3162) DNReNTi


DNReNTi
őstag

A 30+ fok siman benne van nyaron:
- Raadasul a protective case-ben.
- Raadasul powerbankrol.
- Raadasul 6-8 ora felvetel kis szunetekkel.

Jo lesz nekem a fullHD? :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3163) Tuninger válasza DNReNTi (#3162) üzenetére


Tuninger
addikt

Ez esetben jobb lenne valahogy powerbankról hajtanod. A melegedésen sokat dob a melegedő aksi, a gopro pedig üzemel csak USB-C-s betápról. Úgy sokkal kisebb az esély túlmelegedésre.

(#3164) DNReNTi válasza Tuninger (#3163) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ahh ez jo hir. Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3165) bb.bocs válasza bb.bocs (#3148) üzenetére


bb.bocs
őstag

senki? :( ma is csinálta végül... csak vízszintesen.

(#3166) Tuninger válasza bb.bocs (#3165) üzenetére


Tuninger
addikt

Milyen beállításon csinálta? Úgy tudom van egy szoftverhiba ami miatt a kép fele más expozíciójú. Én szerencsére még nem futottam bele.

(#3167) bb.bocs válasza Tuninger (#3166) üzenetére


bb.bocs
őstag

1080p szuper view 60 fps azthiszem, de slow motion gyárin is csinálja. gondolom majd ezt is javítják .... részletesen most nem tudom leírni mik vannak :D horizon level kikapcsolva,sima on os van a rázkódásosdi, nem maxon,

(#3168) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Na meg egy kerdes ... bocsi ha sok hulye kerdest teszek fel. :D
Tudom hogy a GoPro is szeleteli a videokat kulonbozo okok miatt. A GoPro felvetelei kozott ilyenkor van egy kis szunet, vagy egymas utan illetve teljesen folyamatos? :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3169) szpeti40 válasza DNReNTi (#3168) üzenetére


szpeti40
addikt

Egy pisi szünet van közte mindig, hogy ne kelljen megállítgatni a videót :D
Persze hogy folyamatos :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3170) zgospel válasza szpeti40 (#3169) üzenetére


zgospel
őstag

Ez a persze hogy folyamatos amúgy azt gondolnád, hogy alap, de volt kínai akciókamerám és ott 2 másodperc kiesett minden ilyen szelet között :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3171) DNReNTi válasza zgospel (#3170) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, epp ezert kerdeztem. Nekem egy SJ5000X van most es az is kihagy egy 0.3-0.5 mp-et korulbelul. Mondjuk eddig osszesen talan 2x-3x okozott gondot, de akkor tenyleg bena. Ne is emlitsuk a 20 dollaros aliexpresses csodakat. :D
Egyre inkabb hajlok erre az 'akcios' Hero 7-re.

Hogy adjam ezt be az asszonynak hazvasarlas elott? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3172) Márton válasza zgospel (#3170) üzenetére


Márton
nagyúr

helyesen fűzted össze, vagy csak bedobtad a vágóprogiba?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3173) szpeti40 válasza DNReNTi (#3171) üzenetére


szpeti40
addikt

Igaz nekem hero5 van, de én nem tapasztaltam késést :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3174) zgospel válasza DNReNTi (#3171) üzenetére


zgospel
őstag

GoProknak nincs ilyen bajuk, tökéletesen folyamatosak. A kínai gagyik ennyit tudnak egyszerűen, de az másik liga.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3175) Darko válasza bb.bocs (#3148) üzenetére


Darko
senior tag

Ma jott frissítés:

Latest release:
HERO9 Black update v1.52 | February 25, 2021
HERO9 Black v1.52
PERFORMANCE IMPROVEMENTS
Improved an issue where some videos showed a vertical line or divided image exposureImprovements to QuikCapture reliabilityImprovements to camera power-on reliability

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3176) stemplar07 válasza Slowman (#13) üzenetére


stemplar07
őstag

avidemux egyszerűbb, jobb (ncore)

(#3177) bb.bocs válasza Darko (#3175) üzenetére


bb.bocs
őstag

naaa ez jól hangzik meglesem köszi. :)

(#3178) StLui válasza DNReNTi (#3168) üzenetére


StLui
veterán

Van olyan amelyik nem "szeleteli" ?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3179) DNReNTi válasza StLui (#3178) üzenetére


DNReNTi
őstag

Amikkel en talalkoztam az szeletelte, csak nem voltak eleg gyorsak, igy volt egy pici gap a videok kozott. Na, de meg lettem gyozve. Megrendeltem a Hero7-et. :U

Jovok meg ha kerdesem lesz. :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3180) Tuninger válasza StLui (#3178) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 8-9-nél van lehetőség átállítani a Hero Labs segítségével a fileméret limitet 4GB-ről 12GB-re, vagyis 3x olyan hosszú fileokat vesz fel darabolás nélkül

(#3181) Márton válasza DNReNTi (#3179) üzenetére


Márton
nagyúr

És te?
"helyesen fűzted össze, vagy csak bedobtad a vágóprogiba?"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3182) DNReNTi válasza Márton (#3181) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, a gap-ek nem miattam voltak. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3183) zgospel válasza Márton (#3181) üzenetére


zgospel
őstag

Mi ez a hülye kérdés, már bocsánat? :D
Elindítod egy akármilyen lejátszóban az első fájlodat, eltekersz a végéig, látod hogy ott mi van, majd nyitod a következőt és látod hogy nem onnan folytatódik ahonnan az előző. Kínai gagyi kameráknál ez teljesen általános dolog, nem azt mondom hogy mindnél, de többnél igen, mert 4 gigánál megállítja a felvételt, és olyan gagyi a hardver és a szoftver is, hogy mire újraindítja kiesik egy kis idő.
Nekem Gitup Git 2 volt, ott durván 2 másodperc esett ki két fájl között.
Nincs mit helyesen összefűzni rajta, hiszen egyszerűen hiányzik 2 másodpercnyi adat.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3184) Márton válasza zgospel (#3183) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem hülye kérdés, már bocsánat.
Nekem egy 1000 euros Sony videókamerám is hagy ki 2-3 frame-et, ha csak úgy bedobom a vágóprogiba, míg ha mtsmerge-gel összefűzöm, akkor mégiscsak ottvannak a képkockák.
:K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3185) StLui válasza Tuninger (#3180) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, nem is gondoltam, hogy lehet ilyet, azt hittem ez valami IT okok miatt van, és nem is meglodható

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3186) Márton válasza StLui (#3185) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért annyira nem hülyeség a 4GB, van ennek egy biztonsági oldala is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3187) Bavid válasza DNReNTi (#3150) üzenetére


Bavid
senior tag

Hero 7 100-ért szerintem nem jó ajánlat. Decemberben 130-ért volt GoPro oldaláról a Hero9 plusz aksival, memóriakártyával, floating handel-el GoPro előfizetéssel (kedvezményes kiegészítők, tárhely és cseregarancia). Nekem anno Hero 7 szériával voltak fagyások, túlmelegedés. Hero 9 aksiban és képminőségben is javult bőven.

(#3188) Tuninger válasza Bavid (#3187) üzenetére


Tuninger
addikt

Képminőségben sajnos nem, 5Kban egy lehelletnyivel jobb a 7-nél, illetve 1080 240fpsben is, minden más módban gyengébb a képe

(#3189) DNReNTi válasza Bavid (#3187) üzenetére


DNReNTi
őstag

En nettoban gondolkozom. Igy 78k, mig hasznaltan 75-ert mennek.
Ennyiert nekem eleg csabitos volt. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3190) Bavid válasza DNReNTi (#3189) üzenetére


Bavid
senior tag

Értem, úgy már valóban jó deal. :) Használd egészséggel!

(#3191) DNReNTi válasza Bavid (#3190) üzenetére


DNReNTi
őstag

Koszi! Tuti oriasi lesz a minosegi ugras a mostanihoz kepest. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3192) bb.bocs válasza Tuninger (#3180) üzenetére


bb.bocs
őstag

huu dejól hangzik!!! köszi ,meglesem :) mindig anyázok :D(ez nekem új, ez akkor a gyárihoz képest mókolt fw?)

többieknek pedig, úgy néz ki a sávozódás megszűnt frissítés után tényleg :)

[ Szerkesztve ]

(#3193) Tuninger válasza bb.bocs (#3192) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen egy beta firmware, aminél mindenféle spéci módot tudsz használni.
Konfigolni pedig úgy lehet hogy QR kódokat mutatsz a kamerának.

Én egyelőre csak annyit állítottam hogy 12GB legyen a fileméret limit illetve hogy automatikus záridőnél ne menjen 1/képkockaszám*2 alá. Vagy 30 képkockánál 1/60 legyen a leghosszabb zár. Illetve igazítottam atomórához a pontos időt :D

[ Szerkesztve ]

(#3194) bb.bocs válasza Tuninger (#3193) üzenetére


bb.bocs
őstag

hmm értem köszönöm. :)

(#3195) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Úgy látszik a frissítés mégsem oldotta meg a savosodast

[ Szerkesztve ]

(#3196) Tuninger válasza bb.bocs (#3195) üzenetére


Tuninger
addikt

A fenti sample kepen nem latszik semmi hiba

(#3197) Márton válasza Tuninger (#3196) üzenetére


Márton
nagyúr

vagy egy gyenge poén akart lenni.
de akkor hol a :) ?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3198) Darko válasza bb.bocs (#3195) üzenetére


Darko
senior tag

Ha már hero 9, nem kapcsolod be a horizon levelinget?
Amúgy meg tényleg tele van sávval a felvétel, tehát csak rosszabb lett a frissítéstől. :F :)

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3199) bb.bocs válasza Darko (#3198) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem kapcsolom be, annyira nem számít nekem :) viszont a kép nem adja vissza amit láttam, igen sávos.. eddig is az volt, egy napig nem láttam annak :D most megint :D pedig nem történt semmi :D frissített, örültem hogy jó ,aztán mégsem ? :D :W

(#3200) Tuninger válasza bb.bocs (#3199) üzenetére


Tuninger
addikt

Ezeket a következtetéseket a telefonkijelzőn látott képből szűröd le vagy számítógépen is látszik?
A példád egy alacsony felbontású previewt mutat (ezek az lrv kiterjesztésű fileok) úgy hogy látszik a videólejátszó GUI-ja ami sötét átmenetet ad fent és lent a képnek overlayként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.